Zdravím, rád bych se toto září vydal na Gardské jezero za lezením. Chtěl jsem se vás zeptat na nějaké tipy ohledně této oblasti. Kde se ubytovat, jestli jde někde přespat na prase bez placení. Co stojí za leze
Ahoj, nevrátil se teď někdo z Berniny? Zajímaly by mě aktuální sněhový podmínky(jestli něco připadlo, ev. kolik). Konkrétně cesta Tscheirva Biancograt Boval. Dík H.
Ahoj, poradil byste prosím někdo sportovní lezeckou oblast ve východní polovině Švýcarska? Klidně i vícedélky. Aby tam bylo dostatek cest do 8 UIAA. Díky.
Ahoj,
Poraďte prosím, jaké mám zvolit jednorázové pojištění. Příští týden jedu na wildspitze a nějáký treky okolo. Předpokládané terény jsou lezení max do III UIAA a pohyb po ledovci. Alpenverein jsem zavrhl, protože by mi to platilo jen do konce r
máte zkušenost jak dlouho vydrží vlněný spodní prádlo-trenky tričko, takovýty icebreakry devoldy, lastingy a jiný v porovnání s umělinou? sezónu? jasně, dle záteže, oděru apod, ale ve srovnání, odejde vlna dřív nebo je to nastejno nebo vydrží dýl?
Ahoj, poradil byste prosím někdo sportovní lezeckou oblast ve východní polovině Švýcarska? Klidně i vícedélky. Aby tam bylo dostatek cest do 8 UIAA. Díky.
Díky za reakce. Pojedeme na Eiger a po cestě zpět nám asi zbyde jeden den na nějaké polezeníčko. Takže hledáme pěknou sportovní oblast, kousek od auta, kde budou cesty střední obtížnosti. Díky.
Pokud bude hezky na horach, doporucuji Sanetsch nad Sionem: skalky i vicedelky (dlouhe i kratke) v perfektnim vapne, obtiznosti kolem 6b/7 a vice, i par lehcich cest se najde.
Pruvodce: Schweiz Plaisir West, Schweiz Extrem West, obe filidor.ch.
nevim jestli neumis cist, ale kluci hledaji neco na vychode Svycarska...to je Sion tak trosku asi jako kdyby si chtela lizt na zapade cech a nekdo ti poradil aby sis zajela do krasu (moravskyho!!).
Ups, mea culpa, nejak jsem si v duchu zamenila Eiger a Matterhorn :).
Takze druhy pokus:
zajimave atleticke lezeni v kratkych vicedelkach (c200m) je Hintisberg kousek od Grindelwaldu. Kolem Interlaken a Meiringen je spousta skalek (vse vapno), vse pro pripad, ze byste si chteli nejdriv zalezt a pak teprve jet domu.
No tak luxusní vícedýlky v týhle klase kousek od auta jsou v Ratikonu, parkuje se asi půl hoďky pod nástupy - myslím že se to tam jmenuje Pardutzhutte nebo tak nějak - je to tam jak je Silbergeier.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.