Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
9.H2 11044
10.Klapal 10984
11.Stráník 10977
Bouldry:
9.Stráník 10400
10.Novák 10350
11.Pařík 10350
Hory:
30.Uhlík 2276
31.Čermák 2232
32.Kupec 2216

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230830 cest
Nové přelezy:
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Bílý Tesák 7b+
Arnold Cla 9+
Lambert 8a
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+

Stěny
Lezecké centrum LezeTop v Písku - Písek
Orel Břeclav - Břeclav
Bouldrovka Hrušovany u Brna - Hrušovany u Brna

Prodejny
HUDYsport - Praha 6
AIX -lezecké chyty a stěny - Praha
Husky Outdoor Shop - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Matterhorn06.08.2014
Nevíte někdo, jak to aktuálně vypadá se sněhem na Horligratu ? Chceme tam vyrazit, ale podle webkamery to vypadá, že je tam dost sněhu a nechceme jít s mačkama až odspodu ...

 Nejlepší trasa autem ČR-->Verdon??06.08.2014
Zdar,
chtěl bych se Vás zeptat na ideální trasu pro jízdu autem Brno(ČR)-->Verdon (Francie)?
Využít bezpoplatkové německé dálnice za cenu zajížďky?
Jak projet itálii s nejlepším poměrem nízká cena(málo dálnic)/rychlost?
Za j
 Re: Nejlepší trasa autem ČR-->Verdon??06.08.2014
google, zkusenost k nezaplaceni
  Re: Nejlepší trasa autem ČR-->Verdon??06.08.2014
Děkuji, doufám že dalším příspěvkům typu: ,,Hledej si sám blbče.." ,,Google" ,,Kdo hledá t
   Re: Nejlepší trasa autem ČR-->Verdon??06.08.2014
Jak z Brna nevim, ale my jsme kdysi z Prahy zvolili cestu pres Svycarsko. Za 40 E dalnicni znamky se
    Re: Nejlepší trasa autem ČR-->Verdon??06.08.2014
Tam jsme tam jeli pres Svycarsko, zpatky pres Italii. Nerekl bych, ze pres Svycarsko to je zajizdka.
  Re: Nejlepší trasa autem ČR-->Verdon??06.08.2014
sociální inteligence a umět držet hubu, taky zkušenost k nezaplacení.
 Re: Nejlepší trasa autem ČR-->Verdon??06.08.2014
Já tam byl před 14 dny. Vzhledem k tomu, že jsem měl známku na CH dálnice, tak jsem jel přes Německo
  Re: Nejlepší trasa autem ČR-->Verdon??06.08.2014
Super, díky za tip!
   Re: Nejlepší trasa autem ČR-->Verdon??07.08.2014
A ještě nevite někdo jak nejlepe z prahy do Brna??,

 Batoh 70l a více05.08.2014
Mně by zajímalo, k čemu je dobrý batoh 80l (zrovna někdo prodává v inzerci). Kompletní výzbroj i se spacákem nabalíš do 40+10l batohu a více už ani více dní neuneseš (tak do 35 kg, což je ten plný 40l batoh). To se ti lidi neumí sbalit, nebo co?? :-D
 Re: Batoh 70l a více05.08.2014
To je zase žblept...
  Re: Batoh 70l a více07.08.2014
Náhodou to není špatný dotaz, je vidět, že předřečník o věcech přemýšlí. Mám zkušenost, že batoh vět
 Re: Batoh 70l a více06.08.2014
co do toho batohu hazis ze ma pri 40 litrech 35kg?
  Re: Batoh 70l a více06.08.2014
spacák, pár kousků oblečení, lano, pár karabin, skoby, hexy, frendy, smyčky, přilbu, vařič, ešus, le
   Re: Batoh 70l a více06.08.2014
A už jsi někdy viděl osmdesátku lano?
    Re: Batoh 70l a více07.08.2014
Používám 60m lano, delší se mi v horách neosvědčilo. V Tatrách jsou vesměs staré štandy budované po
 Re: Batoh 70l a více06.08.2014
Zbal se a jeď na 14 dní do hor, pak mel ty svá moudra.
35Kg do 40l batohu? To jsi viděl kde?<
 Re: Batoh 70l a více06.08.2014
V našem oddílu se balil do batohu i spacák a karimatka, vše úhledně v komínu bez děr a boulí. K tomu
  Re: Batoh 70l a více06.08.2014
tak dobrá, předpokládejme karimatku a helmu zvenku na batohu, rovněž pikl a štajgajsny. možná i tu f
   Re: Batoh 70l a více06.08.2014
Jsem už starší ročník a v době, kdy jsem byl plný energie byl největší dostupný batoh cca 35l+ čepic
  Re: Batoh 70l a více06.08.2014
Zřejmě slušnej oddíl, no :-D Souhlasím.
 Re: Batoh 70l a více06.08.2014
A pak příde situace kdy neneseš spacák jeden, ale 2, potom k tomu přibudou plíny, nočník, plyšáci, h
  Re: Batoh 70l a více06.08.2014
tuhle jsme šli s pani a s mláďaty jen tak po romanticku přespat na jeden tuzemskej kopec s rozhledem
   Re: Batoh 70l a více06.08.2014
jj peklo :-) a nejhorsi je kdyz jeste jedno ditko neses na zadech takze do krosnicky das uz jen neja
    Re: Batoh 70l a více06.08.2014
no a na zimu s rodinou mám takovou svini, batoh stočtyřicítku. to je pane hukot, tuhle věc plnou pře
     Re: Batoh 70l a více06.08.2014
jj svine je super. Sem si ji nechal usit do Yosacu a bral to jako jednorazovou zalezistost. Ale stal
 Re: Batoh 70l a více06.08.2014
:-) Nemyslis ze vybava se voli podle druhu akce? Na jednodenni vicedelku nebo vice denni akci ve vel
 Re: Batoh 70l a více06.08.2014
Mohl bys nám, prosím tě, ukázat, jak máš kompletně zbalené věci např. pouze na jeden víkend v horách
  Re: Batoh 70l a více06.08.2014
Já s tím kolegou souhlasím, na týdenní zimní Tatry se balím do 40l batohu plus vytahovací čepice, ta
   Re: Batoh 70l a více06.08.2014
Ale on se ptal trochu nechápavě, na co je dobrý 80l batoh, tak se mu to tady snaží lidé vysvětlit, ž
    Re: Batoh 70l a více06.08.2014
To je pravda, ale další komentují, že to není možné (sbalit se do batohu 40-50l), já říkám že je, že
     Re: Batoh 70l a více06.08.2014
Ale jeho dotaz trochu hloupě předpokládá, že lidi používají 80l batoh na to, na co on používá 40-50l
    Re: Batoh 70l a více06.08.2014
Velmi mne pobavilo spojení: lezecký batoh Berghaus Expeditionlite 80l :-D Chtěl bych vidět, jak se d
     Re: Batoh 70l a více06.08.2014
ten batoh se da poruhy velmi efektivne stahnout a sam o sobe neni nijak tezky. je to v pohode. hlavn
      Re: Batoh 70l a více06.08.2014
che, popruhy :-D Nejhorší věc pro lezecký batoh, no možná jste v tatrách s batohem opravdu nikdy nel
       Re: Batoh 70l a více06.08.2014
v tatrach? Ja nemluvil o tatrach ale treba o andach... V tatrach fakt ne :-)
 Re: Batoh 70l a více06.08.2014
Není ta poznámka trochu pozůstatek "hry na divoký západ" a povinnosti sbalit do uzdy v mlá
  Re: Batoh 70l a více06.08.2014
Píši, že vše sbalím dovnitř (do 40-50l batohu). Ovšem uznávám, že pokud chci do batohu sbalit např.
   Re: Batoh 70l a více06.08.2014
Do zimnich tater jsem jezdil s ctyricitkou a obe dvojcata + nejaky dalsi matros vysela zvenci. Ted j
    Re: Batoh 70l a více06.08.2014
visela ne vysela :-D
   Re: Batoh 70l a více06.08.2014
Já to mrdám, já jezdím jen s ledvinkou. Na kreditku, mobil a cíga mi to bohatě stačí. Fakt nechápu,

 Dachstein lezeni05.08.2014
Ahoj, měl bych dotaz ohledně výcedélkového lezení v oblasti Dachstein, okolo chaty Adamekhütte. Výcedélkové cesty v této oblasti se mi fakt líbí, jen na internetu nikde nemůžu najít, v jakém období je to nejlepší.
Bohužel s výcedélkovým lezením v t
 Re: Dachstein lezeni05.08.2014
Bohuzel ses zmylil tam zadne vycedelky opravdu nejsou a bohda ani nebudou.
  Re: Dachstein lezeni05.08.2014
Je dobrým zvykem držet ústa, když nic nevím. Vícedélek jsou tam samozřejmě spousty.
Na aktuál
  Re: Dachstein lezeni05.08.2014
Aha, už to chápu, pán je grammar nazi. Cítíš se teď dobře?
 Re: Dachstein lezeni05.08.2014
Ahoj, vícedélky jsou tam parádní - byli jsme tam na 4 dny a nešli jsme k nástupu déle než 10-15 min.
 Re: Dachstein lezeni05.08.2014
na bergsteigen.com najdeš většinu top od Adamekhuette. Byl jsem tam před 14 dny, nástupy kousek po s
  Re: Dachstein lezeni05.08.2014
Na bergsteigenu je topo jedné cesty. Informace k cestám na genussklettern.at, topa některých cest na
 Re: Dachstein lezeni05.08.2014
ovšem nejlepší nástup na Adamekhütte je přes Windlegergrat. bohužel, nestihli jsme večeři, snídani a
  Re: Dachstein lezeni07.08.2014
To je opravdu idelani nastup .-) z 32 delky jsme prolezli skrz okno a makali zpet k autu .-)
   Re: Dachstein lezeni11.08.2014
díky za opravu místopisu u konkurence.
 Re: Dachstein lezeni05.08.2014
Vícedélky jsou jak hned nad Adámkem nebo do 45min od něj. Záleží co si vybereš. My tam byli z kraje
  Re: Dachstein lezeni11.08.2014
 Ortler - podmínky05.08.2014
Zdar, nebyl jste v poslední někdo na Ortleru? Jaké panují podmínky na normálce? Díky

 Proč se podráží půlka chodidla?05.08.2014
zdarec, napadlo už vás někdy, proč se po prolezení špičky vlastně podráží celý to půlchodidlo? (z kterýho se proleze zas jen ta špice)

některý triopy nebo i LS maj už z fabriky tuhle přední půlku od zbytku lepičky oddělenou, tak tam to cháp
 Re: Proč se podráží půlka chodidla?05.08.2014
protože jsou to ševci a umí řemeslo, bo kdyby podlepili jen takovou plošku vepředu, tak by to po tej
  Re: Proč se podráží půlka chodidla?05.08.2014
Zkoušel jsem nechat si opravit lezečku u obuvníka. Obuvník vyřízl a vlepil pouze cca 2cm gumy na špi
   Re: Proč se podráží půlka chodidla?05.08.2014
ale jo jasně. švec v krcálku je levnější. protože to nemusí vyzvednout na poště, vybalit z balíčku,
  Re: Proč se podráží půlka chodidla?05.08.2014
Zkoušel jsem nechat si opravit lezečku u obuvníka. Obuvník vyřízl a vlepil pouze cca 2cm gumy na špi

 Ortler - podmínky05.08.2014
Zdar, nebyl jste v poslední někdo na Ortleru? Jaké panují podmínky na normálce? Díky

 cortina d ampezzo04.08.2014
Ahoj, neporadil byste mi nekdo nejake hezke lehke vicedelkove lezeni v okoli cortiny?  Nechce se mi moc nalezat do neceho co nevim jeatli bude v pohodě)) diky, martin
 Re: cortina d ampezzo04.08.2014
 Re: cortina d ampezzo04.08.2014
Cinque Torre.
 Re: cortina d ampezzo04.08.2014
Boesekoffel
 Re: cortina d ampezzo05.08.2014
Cinque torri nebo Lagazoi (Passo valparola), je to sice kus autem, ale pak jsou nástupy do půl hodin

 mapa04.08.2014
Ahoj, nemate nekdo prosim na zdileni  elektr. pruvodce do Hollentalu. Diky za odpoved.
 Re: mapa04.08.2014
Pohledej na ulozto. Měl by tam bejt.

 Jak upozornit na duplicitu v databázi04.08.2014
Kolegové, jakým způsobem a koho můžu upozornit na duplicitu v databázi cest a požádat ho o úpravu?
 Re: Jak upozornit na duplicitu v databázi04.08.2014
Nejlépe tak, že napíšeš komentář pod tou hůře zapsanou cestou. Pokud máš nějaké doplňující informace
  Re: Jak upozornit na duplicitu v databázi04.08.2014
ona je to spíš kvadruplicita, jak koukám -- díky!
   Re: Jak upozornit na duplicitu v databázi04.08.2014
Jo, to se někdy stává. Některé cesty jdou špatně vyhledat, někdo to tam mrskne bez toho aniž by se n

1   ...   412   413   414   415   416   417   418   419   420   421   422   423   424   425   426   427   428   429   430   431   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Proč se podráží půlka chodidla?
zdarec, napadlo už vás někdy, proč se po prolezení špičky vlastně podráží celý to půlchodidlo? (z kterýho se proleze zas jen ta špice)

některý triopy nebo i LS maj už z fabriky tuhle přední půlku od zbytku lepičky oddělenou, tak tam to chápu, že se to jen strhne a je to,ale třeba RP jsou lepičky vcelku. Tak si jen říkám proč při podlepu platím celou tu půlku když zas prolezu jen tu špici..
pete12:47:52 05.08.2014
odpovědět 
 Re: Proč se podráží půlka chodidla?
protože jsou to ševci a umí řemeslo, bo kdyby podlepili jen takovou plošku vepředu, tak by to po tejdnu upadlo (páč to drží na té celé přilepené ploše a páč to má nějakou tuhost). jinak cena materiálu je poměrně nízkým zlomkem ceny podlepení.
Lukas B.13:37:51 05.08.2014
odpovědět 
  Re: Proč se podráží půlka chodidla?
Zkoušel jsem nechat si opravit lezečku u obuvníka. Obuvník vyřízl a vlepil pouze cca 2cm gumy na špičce. Oprava byla cca 40kč.
Vydrželo cca 3měsíce. Oprava tímto způsobem několikrát opakována k maximální spokojenosti. Pak bohužel tento obuvník skončil.
Stejný pokus u jiného obuvníka již nedopadnul, měli pouze kostičkovanou gumu asi na bačkory a ta pekelně klouzala.

Takže technologicky to možné je. Je pravda že na ostrých stupech má spoj tendenci se rychle trhat. Pro lezky na stěnu a podobně je to ale dostačující oprava.
Honza15:35:57 05.08.2014
odpovědět 
   Re: Proč se podráží půlka chodidla?
ale jo jasně. švec v krcálku je levnější. protože to nemusí vyzvednout na poště, vybalit z balíčku, pochopit co se o něm vlastně chce, opravit, zabalit, poslat, tadlecta logistika pár krejcarů spolkne. je to samozřejmě lotynka, jestli to je fachman nebo patlal, většina správkařů žije z chudých důchodců co si nechávají spravovat laciné škrpále a šourají se v nich co noha nohu mine, jsou zvyklí dělat takhle, takže fortelnost opravy nemusí být taková jakou chce lezec co stojí na špičce na mikroliště. kdysi mi takovej švec zprasil staré pohorky, páč povolený šev na patě prosekal mezi stávajícími dírami takže se stehy protrhly asi za tejden zrovna když jsem to nejméně potřeboval. správkaři lezeček spravujou lezečky a vědí co dělají.
Lukas B.19:54:29 05.08.2014
odpovědět 
  Re: Proč se podráží půlka chodidla?
Zkoušel jsem nechat si opravit lezečku u obuvníka. Obuvník vyřízl a vlepil pouze cca 2cm gumy na špičce. Oprava byla cca 40kč.
Vydrželo cca 3měsíce. Oprava tímto způsobem několikrát opakována k maximální spokojenosti. Pak bohužel tento obuvník skončil.
Stejný pokus u jiného obuvníka již nedopadnul, měli pouze kostičkovanou gumu asi na bačkory a ta pekelně klouzala.

Takže technologicky to možné je. Je pravda že na ostrých stupech má spoj tendenci se rychle trhat. Pro lezky na stěnu a podobně je to ale dostačující oprava.
Honza15:36:02 05.08.2014
odpovědět 
 Foto dne:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192346)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Nedělení dýchánek - varianta VIIIb Tisá - Velké Stěny
Nedělní dýchánek VIIIa Tisá - Velké Stěny
Novodobá VIIIb Tisá - Velké Stěny
Životní radost V Tisá - Velké Stěny
Kopanina VIIb Tisá - Velké Stěny
Nově komentované:
Rasista VIIb Tisá - Velké Stěny
Kočka 7b+ Davle
Kočka 7b+ Davle
Kočka 7b+ Davle
Paní Kadrnožková VIIIb Prachov

 Nově v diskusi:
Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Wow | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Wow | Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (51)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1149 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1263 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1115 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi