Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
18.Kolomazník 10550
19.Kalvas 10538
20.Sejbal 10400
Bouldry:
18.Chytil 10025
19.Vejsada 10006
20.Šlapák 10000
Hory:
15.Dörfl 3442
16. 3376
17.Abt 3287

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231271 cest
Nové přelezy:
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A
Disent 8A/8A+
Jan Křtite 7b
Překvapení 9
Cikánskej Xb
Take the L 9-

Stěny
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
V 16 - Plzeň
Big Wall - Praha 9 - Vysočany

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Rock Point OC Olympia - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 jursky ztraty a nalezy07.08.2014
Ahoj,
asi jsem zapomnel ted o vikendu v jure lezky. Neznate nekdo nejaky vhodny nemeckolezecky ztraty a nalezy?
 Re: jursky ztraty a nalezy07.08.2014
Zkus to tady:

 Re: jursky ztraty a nalezy07.08.2014
Němci jsou celkem poctiváci. Našel si mě (německej kluk) přes net a zpět mi vrátil GPSko Garmina.

 slanovani s prsakem07.08.2014
Ahoj, kyblik s karabinou se při slaňování vzdy připojuje pouze k jistícímu oku na sedáku? nebo se může vložit i do smyce kterou provazuji sedák s prsákem? Dekuji Jirka
 Re: slanovani s prsakem07.08.2014
vyjde to nastejno, pokud neslaňuješ s batohem. Pak jen na spojovací smyci, jinak tě batoh buď úplně
  Re: slanovani s prsakem07.08.2014
vždy když se při slaňování přijišťuji tak se cvakám do smyce mezi prsákem a sedákem, co co je mi pla

 Lezení CROATIA kolem Rovinj07.08.2014
Ahoj, prosim poradite mi s vyberem lezeni z techto tri oblasti..kterou doporucite?
Limsky kanal
Rovinj
Dvigrad
lezeme trasy 4-6(+) (UIAA), ale chceme neco jednodussiho (dobre odjisteno,na lano 50m max). Soucasne nevim jestli v
 Re: Lezení CROATIA kolem Rovinj07.08.2014
Každá z těch oblastí mí něco jiného. Dvigrad je kolmej s několika rajbasovýma cestama. Odjištěný je
  Re: Lezení CROATIA kolem Rovinj07.08.2014
Diky moc za vycerpavajici info, parada, asi se rozhodnu pro ten Rovinj.. jde o to ze mame v planu sp
   Re: Lezení CROATIA kolem Rovinj07.08.2014
Kup si průvodce od Sidarta: Trst -Slovensko primorje - Istra Kde máš nakreslené přístupy k skalám o
   Re: Lezení CROATIA kolem Rovinj07.08.2014
Hehe, diky za ten Töschling, pri ceste do Slovinska se tam pravidelne zastavujeme a do ted jsem neve
  Re: Lezení CROATIA kolem Rovinj07.08.2014
Rovinj je bývalej lom, částečně poprejovanej a lezení je tam fakt nic moc. A k tomu natočenej na slu
   Re: Lezení CROATIA kolem Rovinj07.08.2014
Naopak, teď když tam bylo předminulý a minulý týden ne moc dobré (chladné) počasí, tak to bylo ideál
  Re: Lezení CROATIA kolem Rovinj07.08.2014
Diky moc za vycerpavajici info, parada, asi se rozhodnu pro ten Rovinj.. jde o to ze mame v planu sp

 Sportovky na Slovensku06.08.2014
Ahoj, poradil by mi někdo sportovní oblast na Slovensku nejlépe s kratšími převislými dobře odjištěnými cestami po cestě z Bytče do Roháčů (Oravice)?
díky za případné rady
 Re: Sportovky na Slovensku07.08.2014
Pod Zilinou Porubka/převisy minimalne/ a Visnove/tam ale jen od 7b zato previs jako krava/, dal pak
  Re: Sportovky na Slovensku11.08.2014
obtížnost je celkem jedno, zkusím všechno do 10, když je to hezký a dobře zajištěný, ale nejradši má
   Re: Sportovky na Slovensku12.08.2014
To je dost divnej dotaz. Pokud zvládáš cesty do 10, tak předpokládám, že už nějakou dobu lezeš, a mě
 Re: Sportovky na Slovensku12.08.2014
Skoro vše je tam sportovní vápno. Jako základ si stáhni dva díly průvodce Slovenské skaly 1 a 2, dal
  Re: Sportovky na Slovensku12.08.2014
Vapenka, je vyslovene sportova, dobre pristupna vela peknych ciest v stredne obtiaznosti, je to jedn
   Re: Sportovky na Slovensku12.08.2014
Myslím si, že není vhodné zmiňovat "zakázané ovoce" ve veřejném prostoru, nikomu tím nepom
   Re: Sportovky na Slovensku12.08.2014
domáci v DD nie sú veľmi nadšení prívalom cezpoľných lezcov a boli by neradi, keby pokračovalo zatvá
    Re: Sportovky na Slovensku13.08.2014
Sorry za dementnu poznamku o ilegal lezeni...tiez za dalsie off topic zaplavovanie fora ale musim sa

 Dachstein06.08.2014
Čau, chtěl bych se vás zeptat na váš názor. Jedná se o to, že teď koncem srpna se chystám na Dachstein na chatu Adamek Hutte.
Chystáme se tam vylézt nějaké vícedélky okolo této chaty. Předběžně máme naplánovanou cestu 
 Re: Dachstein06.08.2014
Výška problém nebude.
Připravte se na zdržení s hledáním směru a také dost času ztratíte na š
 Re: Dachstein07.08.2014
Vhodná doba to je, jen mrkněte na aktuální předpověď počasí a když bude blbá tak se nebojte brutálně
 Re: Dachstein07.08.2014
IMO je vhodný úvod do vyšších stěn Hohe Wand. Je to taková skoro česká osada (minule byl kemp plný-
  Re: Dachstein07.08.2014
Ještě dodám - zrovna na předchozí stránce se tu o Dachsteinu rozjela zajímavá a plodná diskuse...
   Re: Dachstein07.08.2014
S tím, že budou delší rozestupy mezi nýty počítám a mám vlastní jištění. Předpokládám, že nebude pro
    Re: Dachstein07.08.2014
Zalozit pujde. Kde zalozit nejde a je to treba, tam byva skoba ci nejt.

Jedte za dob
     Re: Dachstein08.08.2014
Cha cha cha hoho hihih, to budete koukat co dovedu, panáčci :-D
 Re: Dachstein08.08.2014
Je to velmi dobra volba co by uvod do vicedelek. Staci presa a jednoduchy lano, jen vyjimecne friend

 Matterhorn06.08.2014
Nevíte někdo, jak to aktuálně vypadá se sněhem na Horligratu ? Chceme tam vyrazit, ale podle webkamery to vypadá, že je tam dost sněhu a nechceme jít s mačkama až odspodu ...

 Nejlepší trasa autem ČR-->Verdon??06.08.2014
Zdar,
chtěl bych se Vás zeptat na ideální trasu pro jízdu autem Brno(ČR)-->Verdon (Francie)?
Využít bezpoplatkové německé dálnice za cenu zajížďky?
Jak projet itálii s nejlepším poměrem nízká cena(málo dálnic)/rychlost?
Za j
 Re: Nejlepší trasa autem ČR-->Verdon??06.08.2014
google, zkusenost k nezaplaceni
  Re: Nejlepší trasa autem ČR-->Verdon??06.08.2014
Děkuji, doufám že dalším příspěvkům typu: ,,Hledej si sám blbče.." ,,Google" ,,Kdo hledá t
   Re: Nejlepší trasa autem ČR-->Verdon??06.08.2014
Jak z Brna nevim, ale my jsme kdysi z Prahy zvolili cestu pres Svycarsko. Za 40 E dalnicni znamky se
    Re: Nejlepší trasa autem ČR-->Verdon??06.08.2014
Tam jsme tam jeli pres Svycarsko, zpatky pres Italii. Nerekl bych, ze pres Svycarsko to je zajizdka.
  Re: Nejlepší trasa autem ČR-->Verdon??06.08.2014
sociální inteligence a umět držet hubu, taky zkušenost k nezaplacení.
 Re: Nejlepší trasa autem ČR-->Verdon??06.08.2014
Já tam byl před 14 dny. Vzhledem k tomu, že jsem měl známku na CH dálnice, tak jsem jel přes Německo
  Re: Nejlepší trasa autem ČR-->Verdon??06.08.2014
Super, díky za tip!
   Re: Nejlepší trasa autem ČR-->Verdon??07.08.2014
A ještě nevite někdo jak nejlepe z prahy do Brna??,

 Batoh 70l a více05.08.2014
Mně by zajímalo, k čemu je dobrý batoh 80l (zrovna někdo prodává v inzerci). Kompletní výzbroj i se spacákem nabalíš do 40+10l batohu a více už ani více dní neuneseš (tak do 35 kg, což je ten plný 40l batoh). To se ti lidi neumí sbalit, nebo co?? :-D
 Re: Batoh 70l a více05.08.2014
To je zase žblept...
  Re: Batoh 70l a více07.08.2014
Náhodou to není špatný dotaz, je vidět, že předřečník o věcech přemýšlí. Mám zkušenost, že batoh vět
 Re: Batoh 70l a více06.08.2014
co do toho batohu hazis ze ma pri 40 litrech 35kg?
  Re: Batoh 70l a více06.08.2014
spacák, pár kousků oblečení, lano, pár karabin, skoby, hexy, frendy, smyčky, přilbu, vařič, ešus, le
   Re: Batoh 70l a více06.08.2014
A už jsi někdy viděl osmdesátku lano?
    Re: Batoh 70l a více07.08.2014
Používám 60m lano, delší se mi v horách neosvědčilo. V Tatrách jsou vesměs staré štandy budované po
 Re: Batoh 70l a více06.08.2014
Zbal se a jeď na 14 dní do hor, pak mel ty svá moudra.
35Kg do 40l batohu? To jsi viděl kde?<
 Re: Batoh 70l a více06.08.2014
V našem oddílu se balil do batohu i spacák a karimatka, vše úhledně v komínu bez děr a boulí. K tomu
  Re: Batoh 70l a více06.08.2014
tak dobrá, předpokládejme karimatku a helmu zvenku na batohu, rovněž pikl a štajgajsny. možná i tu f
   Re: Batoh 70l a více06.08.2014
Jsem už starší ročník a v době, kdy jsem byl plný energie byl největší dostupný batoh cca 35l+ čepic
  Re: Batoh 70l a více06.08.2014
Zřejmě slušnej oddíl, no :-D Souhlasím.
 Re: Batoh 70l a více06.08.2014
A pak příde situace kdy neneseš spacák jeden, ale 2, potom k tomu přibudou plíny, nočník, plyšáci, h
  Re: Batoh 70l a více06.08.2014
tuhle jsme šli s pani a s mláďaty jen tak po romanticku přespat na jeden tuzemskej kopec s rozhledem
   Re: Batoh 70l a více06.08.2014
jj peklo :-) a nejhorsi je kdyz jeste jedno ditko neses na zadech takze do krosnicky das uz jen neja
    Re: Batoh 70l a více06.08.2014
no a na zimu s rodinou mám takovou svini, batoh stočtyřicítku. to je pane hukot, tuhle věc plnou pře
     Re: Batoh 70l a více06.08.2014
jj svine je super. Sem si ji nechal usit do Yosacu a bral to jako jednorazovou zalezistost. Ale stal
 Re: Batoh 70l a více06.08.2014
:-) Nemyslis ze vybava se voli podle druhu akce? Na jednodenni vicedelku nebo vice denni akci ve vel
 Re: Batoh 70l a více06.08.2014
Mohl bys nám, prosím tě, ukázat, jak máš kompletně zbalené věci např. pouze na jeden víkend v horách
  Re: Batoh 70l a více06.08.2014
Já s tím kolegou souhlasím, na týdenní zimní Tatry se balím do 40l batohu plus vytahovací čepice, ta
   Re: Batoh 70l a více06.08.2014
Ale on se ptal trochu nechápavě, na co je dobrý 80l batoh, tak se mu to tady snaží lidé vysvětlit, ž
    Re: Batoh 70l a více06.08.2014
To je pravda, ale další komentují, že to není možné (sbalit se do batohu 40-50l), já říkám že je, že
     Re: Batoh 70l a více06.08.2014
Ale jeho dotaz trochu hloupě předpokládá, že lidi používají 80l batoh na to, na co on používá 40-50l
    Re: Batoh 70l a více06.08.2014
Velmi mne pobavilo spojení: lezecký batoh Berghaus Expeditionlite 80l :-D Chtěl bych vidět, jak se d
     Re: Batoh 70l a více06.08.2014
ten batoh se da poruhy velmi efektivne stahnout a sam o sobe neni nijak tezky. je to v pohode. hlavn
      Re: Batoh 70l a více06.08.2014
che, popruhy :-D Nejhorší věc pro lezecký batoh, no možná jste v tatrách s batohem opravdu nikdy nel
       Re: Batoh 70l a více06.08.2014
v tatrach? Ja nemluvil o tatrach ale treba o andach... V tatrach fakt ne :-)
 Re: Batoh 70l a více06.08.2014
Není ta poznámka trochu pozůstatek "hry na divoký západ" a povinnosti sbalit do uzdy v mlá
  Re: Batoh 70l a více06.08.2014
Píši, že vše sbalím dovnitř (do 40-50l batohu). Ovšem uznávám, že pokud chci do batohu sbalit např.
   Re: Batoh 70l a více06.08.2014
Do zimnich tater jsem jezdil s ctyricitkou a obe dvojcata + nejaky dalsi matros vysela zvenci. Ted j
    Re: Batoh 70l a více06.08.2014
visela ne vysela :-D
   Re: Batoh 70l a více06.08.2014
Já to mrdám, já jezdím jen s ledvinkou. Na kreditku, mobil a cíga mi to bohatě stačí. Fakt nechápu,

 Dachstein lezeni05.08.2014
Ahoj, měl bych dotaz ohledně výcedélkového lezení v oblasti Dachstein, okolo chaty Adamekhütte. Výcedélkové cesty v této oblasti se mi fakt líbí, jen na internetu nikde nemůžu najít, v jakém období je to nejlepší.
Bohužel s výcedélkovým lezením v t
 Re: Dachstein lezeni05.08.2014
Bohuzel ses zmylil tam zadne vycedelky opravdu nejsou a bohda ani nebudou.
  Re: Dachstein lezeni05.08.2014
Je dobrým zvykem držet ústa, když nic nevím. Vícedélek jsou tam samozřejmě spousty.
Na aktuál
  Re: Dachstein lezeni05.08.2014
Aha, už to chápu, pán je grammar nazi. Cítíš se teď dobře?
 Re: Dachstein lezeni05.08.2014
Ahoj, vícedélky jsou tam parádní - byli jsme tam na 4 dny a nešli jsme k nástupu déle než 10-15 min.
 Re: Dachstein lezeni05.08.2014
na bergsteigen.com najdeš většinu top od Adamekhuette. Byl jsem tam před 14 dny, nástupy kousek po s
  Re: Dachstein lezeni05.08.2014
Na bergsteigenu je topo jedné cesty. Informace k cestám na genussklettern.at, topa některých cest na
 Re: Dachstein lezeni05.08.2014
ovšem nejlepší nástup na Adamekhütte je přes Windlegergrat. bohužel, nestihli jsme večeři, snídani a
  Re: Dachstein lezeni07.08.2014
To je opravdu idelani nastup .-) z 32 delky jsme prolezli skrz okno a makali zpet k autu .-)
   Re: Dachstein lezeni11.08.2014
díky za opravu místopisu u konkurence.
 Re: Dachstein lezeni05.08.2014
Vícedélky jsou jak hned nad Adámkem nebo do 45min od něj. Záleží co si vybereš. My tam byli z kraje
  Re: Dachstein lezeni11.08.2014
 Ortler - podmínky05.08.2014
Zdar, nebyl jste v poslední někdo na Ortleru? Jaké panují podmínky na normálce? Díky

1   ...   412   413   414   415   416   417   418   419   420   421   422   423   424   425   426   427   428   429   430   431   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 slanovani s prsakem
Ahoj, kyblik s karabinou se při slaňování vzdy připojuje pouze k jistícímu oku na sedáku? nebo se může vložit i do smyce kterou provazuji sedák s prsákem? Dekuji Jirka
Jirka10:07:53 07.08.2014
odpovědět 
 Re: slanovani s prsakem
vyjde to nastejno, pokud neslaňuješ s batohem. Pak jen na spojovací smyci, jinak tě batoh buď úplně převažuje, nebo je to minimálně (zas kvuli batohu) více pohodlné. Když jsem se poprvé zavěsil do slanění s báglem (osma v oku na sedáku), šla mi kopyta vrchom :-)
11:07:50 07.08.2014
odpovědět 
  Re: slanovani s prsakem
vždy když se při slaňování přijišťuji tak se cvakám do smyce mezi prsákem a sedákem, co co je mi platný přijištění když se v případě bezvládnosti zlomím dozadu jak nůžky. těžkej batoh a slanění luftem taky umí svoje.
Lukas B.11:38:30 07.08.2014
odpovědět 
 Foto dne:

Parný den na Kornu
 Databáze cest:
Všechny cesty (192424)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Tatra nezná bratra VIIIa Hrubá Skála
W-kante V Bielatal
Blockweg III Bielatal
Nádeník 5 Milovské Perničky
Pivní Cesta VIIa Bělá U Děčína
Nově komentované:
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Hrana Tajuplného Slunce VII Bezděčín
Panu Domácímu Natruc 8+/9- Holštejn
Bakarat VIIIb Labské Údolí - Levý Břeh
Kočka 7b+ Davle

 Nově v diskusi:
brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Aktuální dostupnost Obrvégry | Aktuální dostupnost Obrvégry |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: paradocs | Buď v míru kamaráde | Re: paradocs | Ú je | Re: paradocs | Re: Prosím, | Peckoffka | Re: paradocs | Re: Prosím, |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (27)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (8)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)

 Nově v inzerci:
Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1160 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1276 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1460 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1428 
 Neřeším to – lezu vše 
 1129 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi