Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
4.Širůčková 11797
5. 11697
6.Stribrny 11506
Bouldry:
4.Volf 11031
5.Mokroluský 10950
6.Kopecký 10675
Hory:
15.Dörfl 3442
16. 3376
17.Abt 3287

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1231092 cest
Nové přelezy:
Dýka 8A
Disent 8A/8A+
Jan Křtite 7b
Překvapení 9
Cikánskej Xb
Take the L 9-
Take A Wal 9-/9
Troy 9+
Timba Clim 7b
Side Step 7b

Stěny
KH Olomouc - Olomouc
Venkovní stěna v areálu gymnázia Volgogradská, Ostrava Zábřeh - Ostrava
V 16 - Plzeň

Prodejny
HUDYsport - Praha 1
HUDYsport - Praha 9
Husky Outdoor Shop - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 gerlach11.08.2014
Ahoj,

potřeboval bych radu, co za matroš do Brněnské cesty v západním gerlachu. vklíněnce smyce, jasný. frindy - jaký velikosti? Skoby - kolik?
jsou skoby nutný? díky za info..

Honza
 Re: gerlach11.08.2014
jedna sada vklíněnců v Tatrách mi vždy stačila na cokoliv, ale možná je tohle nějaký nový mega směr,
  Re: gerlach11.08.2014
Jedna sada vklíněnců? :) Nijak se nevysmívám tvému příspěvku, abys mě špatně nepochopil.
Jen
   Re: gerlach12.08.2014
No když jsem já jako začátečník lezl v letních Tatrách ty pětky/šestky, většinu železa jsem na vrcho
 Re: gerlach12.08.2014
Ahoj, předpokládám že když se člověk pouští do cesty jako je Brněnská(klasicky VI/A0) na Gerlach, ta
  Re: gerlach12.08.2014
Ve zmíněných délkách celkem do kopce, myslím, že se hákování nevyhneš ba i skobka se bude hodit. Vzh
   Re: gerlach12.08.2014
To je to tak drsny? Pisou RP 6..
    Re: gerlach13.08.2014
Lezl jsi nekdy cestu kterou hledas = hrozi ze se budes vracet, po vlastnim jisteni? Asi ne. Jinak by
     Re: gerlach13.08.2014
OK, pro tebe jakožto pomaleji chápavého (neboj, na tom není nic špatného, třeba ti to zase dobře lez
      Re: gerlach13.08.2014
ano
       Re: gerlach13.08.2014
..ale podle fotky a topa vypadá lákavě, to se musí nechat.
 Re: gerlach13.08.2014
od Vás se tu člověk doví:

1. plnou haldu keců a chytráckých výplodů (omlouvám se těm,
  Re: gerlach14.08.2014
Stále otázka trochu mimo mísu. Při lezení v horách polezeš jednu cestu 3x a skobu nepoužiješ,polezeš
   Re: gerlach14.08.2014
Hm, taky to evidentně nelezl..

 Hamerský vrch u Nové Bystřice - jištění ?10.08.2014
Ahoj, chystáme se na dovolenou do Nové Bystřice. Našel jsem nějakého průvodce na bouldery, ale zajímají mě skály na Hamerském vrchu u obce Hradiště. Existuje popis cest, popř. rovnou průvodce ? Jak je to tam s jištěním, nemám vklíněnce ani friendy, tak je
 Re: Hamerský vrch u Nové Bystřice - jištění ?10.08.2014
Hamerák byl evidentně někým přejištěn, i když podle mého soudu trochu podivně, takže je tam naflákan
 Re: Hamerský vrch u Nové Bystřice - jištění ?11.08.2014
Ahoj.
Některé cesty jsou odjištěné borháky celkem slušně. Ale určitě se hodí cesty dojistit v
 Re: Hamerský vrch u Nové Bystřice - jištění ?19.08.2014
Na
  Re: Hamerský vrch u Nové Bystřice - jištění ?25.08.2014
Možná by to nové stálo za vyřezání? Dojišťovat staré dostatečně zajištěné cesty se nedělá. Skála nen

 Millet Silver Triaxiale 9.809.08.2014
Ahoj, mate niekto skusenost s lanom Milett Silver TRX 9.8? Su nanho celkom dobre recenzie, aj cena ok, tri pramene zarucuju vysoku bezpecnost, (bavil som sa s chlapikom co bol taky sikovny ze dva prerezal na streche a udrzalo:) celkovo mam viac veci Milet
 Re: Millet Silver Triaxiale 9.809.08.2014
Lana pro Millet dělá Cousin a popravdě řečeno nic moc. Pár mi jich prošlo rukama a žádná hitparáda.

 Höllental v říjnu08.08.2014
Máte někdo zkušenosti s počasím v Höllentalu v říjnu? Dá se tam ještě tou dobou lézt?
 Re: Höllental v říjnu08.08.2014
ano
  Re: Höllental v říjnu08.08.2014
lezl jsem tam i 30.10. v noci pod bodem mrazu, přes den na sluníčku paráda.
 Re: Höllental v říjnu10.08.2014
No dá se tam lézt i v listopadu, akorát je větší zima přes noc a zavřená chata Weichtalhaus. Když sl
  Re: Höllental v říjnu11.08.2014
Weichtall je zavřený celý tento rok!
 Re: Höllental v říjnu11.08.2014
jelikož je to v podobné nadmořské výšce, lze parafrázovat otázkou "dá se lézt na drátníku v říj
 Re: Höllental v říjnu11.08.2014
jelikož je to v podobné nadmořské výšce, lze parafrázovat otázkou "dá se lézt na drátníku v říj

 Kde spat u Hallstattu07.08.2014
Ahoj, doporucte pls kde prespat v blizkosti Hallstattu u Dachsteinu. Naplanovali jsme cestu na posledni chvili a kemp je plny... :)
 Re: Kde spat u Hallstattu08.08.2014
 Re: Kde spat u Hallstattu08.08.2014
Camping Am See-Obetraun, my tam byli 2xspokojeni, najdi si na netu, odkaz je moc dlouhý a Lezec mi t
  Re: Kde spat u Hallstattu09.08.2014
Měls patrně na mysli Camping am See ObeRtraun :)
  Re: Kde spat u Hallstattu11.08.2014
Koukám, že na ten kemp je spousta negativních recenzí:
 foto dne..07.08.2014
fotka krásná, ale.. říkalo se, že na vrcholu byli každý zvlášť.. Což nechápu!!! stejně tak jako si neumím představit jít nahoru sám, si neumím ani představit, že já sám se vrátím a ten druhý "kamarád" tam zůstane.. Trnul bych hrůzou než se vrátí
 Re: foto dne..07.08.2014
Blbý co, oni ti "pražský překližkáři" tam většinou drtí ty největší prásky a to se špatně
  Re: foto dne..07.08.2014
Kterej pražák ve Skaláku drtí prásky?
   Re: foto dne..07.08.2014
Asi nějakej v námořnickém tričku :-D
 Re: foto dne..07.08.2014
to sem nežral, šalingrad řeší pražmeny v skaláku. kroutim hlavou, já, stověžatej, ze čtvrtiny nymbur

 Norsko07.08.2014
ahoj Chystám se začátek září do Norska, nejspíše oblast Romsdal,ale možná i jinam. poraďte.počasí už asi nic moc.
 Re: Norsko08.08.2014
pocasi v klidu.
 Re: Norsko08.08.2014
Počasí se buď povede, nebo ne.. Ale pokud se povede, tak bude touhle dobou a v téhle zemi krásně a b
 Re: Norsko08.08.2014
zalezi trochu na tom kam jinam, na severu to muze v pulce zari byt na lyze ;)

 jursky ztraty a nalezy07.08.2014
Ahoj,
asi jsem zapomnel ted o vikendu v jure lezky. Neznate nekdo nejaky vhodny nemeckolezecky ztraty a nalezy?
 Re: jursky ztraty a nalezy07.08.2014
Zkus to tady:

 Re: jursky ztraty a nalezy07.08.2014
Němci jsou celkem poctiváci. Našel si mě (německej kluk) přes net a zpět mi vrátil GPSko Garmina.

 slanovani s prsakem07.08.2014
Ahoj, kyblik s karabinou se při slaňování vzdy připojuje pouze k jistícímu oku na sedáku? nebo se může vložit i do smyce kterou provazuji sedák s prsákem? Dekuji Jirka
 Re: slanovani s prsakem07.08.2014
vyjde to nastejno, pokud neslaňuješ s batohem. Pak jen na spojovací smyci, jinak tě batoh buď úplně
  Re: slanovani s prsakem07.08.2014
vždy když se při slaňování přijišťuji tak se cvakám do smyce mezi prsákem a sedákem, co co je mi pla

 Lezení CROATIA kolem Rovinj07.08.2014
Ahoj, prosim poradite mi s vyberem lezeni z techto tri oblasti..kterou doporucite?
Limsky kanal
Rovinj
Dvigrad
lezeme trasy 4-6(+) (UIAA), ale chceme neco jednodussiho (dobre odjisteno,na lano 50m max). Soucasne nevim jestli v
 Re: Lezení CROATIA kolem Rovinj07.08.2014
Každá z těch oblastí mí něco jiného. Dvigrad je kolmej s několika rajbasovýma cestama. Odjištěný je
  Re: Lezení CROATIA kolem Rovinj07.08.2014
Diky moc za vycerpavajici info, parada, asi se rozhodnu pro ten Rovinj.. jde o to ze mame v planu sp
   Re: Lezení CROATIA kolem Rovinj07.08.2014
Kup si průvodce od Sidarta: Trst -Slovensko primorje - Istra Kde máš nakreslené přístupy k skalám o
   Re: Lezení CROATIA kolem Rovinj07.08.2014
Hehe, diky za ten Töschling, pri ceste do Slovinska se tam pravidelne zastavujeme a do ted jsem neve
  Re: Lezení CROATIA kolem Rovinj07.08.2014
Rovinj je bývalej lom, částečně poprejovanej a lezení je tam fakt nic moc. A k tomu natočenej na slu
   Re: Lezení CROATIA kolem Rovinj07.08.2014
Naopak, teď když tam bylo předminulý a minulý týden ne moc dobré (chladné) počasí, tak to bylo ideál
  Re: Lezení CROATIA kolem Rovinj07.08.2014
Diky moc za vycerpavajici info, parada, asi se rozhodnu pro ten Rovinj.. jde o to ze mame v planu sp

1   ...   411   412   413   414   415   416   417   418   419   420   421   422   423   424   425   426   427   428   429   430   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 gerlach
Ahoj,

potřeboval bych radu, co za matroš do Brněnské cesty v západním gerlachu. vklíněnce smyce, jasný. frindy - jaký velikosti? Skoby - kolik?
jsou skoby nutný? díky za info..

Honza
 honza k.15:51:01 11.08.2014
odpovědět 
 Re: gerlach
jedna sada vklíněnců v Tatrách mi vždy stačila na cokoliv, ale možná je tohle nějaký nový mega směr, ani nevím...
Martas.18:37:35 11.08.2014
odpovědět 
  Re: gerlach
Jedna sada vklíněnců? :) Nijak se nevysmívám tvému příspěvku, abys mě špatně nepochopil.
Jen si říkám, že máš asi slušný morál... (na rozdíl ode mne) :)
Co všechno si v Tatrách vytáhl? :) Nebo jaké nejtěžší cesty v Tatrách si vytáhl na prvním s jednou sadou vklíněnců? A taky mě ještě napadá, co to bylo za vklíněnce?

M.
Milan22:04:13 11.08.2014
odpovědět 
   Re: gerlach
No když jsem já jako začátečník lezl v letních Tatrách ty pětky/šestky, většinu železa jsem na vrchol vytáhl nepoužitou, protože se hlavně smyčkovalo. Plus k tomu nějaké skoby a sem tam i nýt. Takže mu věřím. Ale oba jsme mohli mít kliku na cesty.
09:29:04 12.08.2014
odpovědět 
 Re: gerlach
Ahoj, předpokládám že když se člověk pouští do cesty jako je Brněnská(klasicky VI/A0) na Gerlach, tak už v Tatrách něco vylezl a ví jak to tam chodí. Tak mi přijde tento dotaz trochu mimo, protože kdo v Tatrách leze, ví co je potřeba. Každopádně když už, tak Brněnská má cca 11 délek, štandy tam najdeš. Nejtěžší je 4 a 5 délka, kde v páté délce je to trochu do kopce. Každopádně sada frendů, vklíněnců, hexů, abalaků. Já beru skoby v Tatrách skoro vždycky, občas se někdo diví...je to těžkej krám navíc, ale už se mi to mnohdy vyplatilo :)
Petr06:52:22 12.08.2014
odpovědět 
  Re: gerlach
Ve zmíněných délkách celkem do kopce, myslím, že se hákování nevyhneš ba i skobka se bude hodit. Vzhledem k hákování a trochu hledání správného směru je dobře počítat s delším časem než by se při prvním pohledu na délku cesty zdálo. Myslím, že mnoho opakování mít nebude, ale přesně nevím.
Viktor09:22:18 12.08.2014
odpovědět 
   Re: gerlach
To je to tak drsny? Pisou RP 6..
honza22:04:39 12.08.2014
odpovědět 
    Re: gerlach
Lezl jsi nekdy cestu kterou hledas = hrozi ze se budes vracet, po vlastnim jisteni? Asi ne. Jinak by jsi se tak blbe neptal.
09:03:30 13.08.2014
odpovědět 
     Re: gerlach
OK, pro tebe jakožto pomaleji chápavého (neboj, na tom není nic špatného, třeba ti to zase dobře leze) zopakuju otázku ještě jednou - trochu rozvitě: To je to tak drsná šestka (VI/A0 RP6), že je potřeba automaticky předjímat, že ji bude někdo, kdo leze 8 v Tatrách a 9+/10- na skalkách, hákovat?
honza12:19:50 13.08.2014
odpovědět 
      Re: gerlach
ano
M13:55:24 13.08.2014
odpovědět 
       Re: gerlach
..ale podle fotky a topa vypadá lákavě, to se musí nechat.
honza15:23:51 13.08.2014
odpovědět 
 Re: gerlach
od Vás se tu člověk doví:

1. plnou haldu keců a chytráckých výplodů (omlouvám se těm, kteří poskytli slušné informace)

2. vše možné jen ne odpověd na to, co se tazatel ptá.

Ještě jednou se ptám těch CO TO LEZLI:

využili jste v cestě vlastní skoby a kladivo?

Díky
honza k.16:22:02 13.08.2014
odpovědět 
  Re: gerlach
Stále otázka trochu mimo mísu. Při lezení v horách polezeš jednu cestu 3x a skobu nepoužiješ,polezeš ji po 4 a natlučeš tam hned tři. To nejde takhle říct, zkrátka do cesty téhle obtížnosti se v Tatrách skoby standartně berou. Už jenom kvůli tomu když to člověk zapytlí. Teď se ptáš jestli tam člověk co to lezl něco natloukl, před tím ses ptal kolik si máš vzít frendů....myslím že by si měl v Tatrách začít na něčem snadnějším a přitom pochopit základní znalosti lezení v Tatrách.
Petr09:20:42 14.08.2014
odpovědět 
   Re: gerlach
Hm, taky to evidentně nelezl..
11:28:15 14.08.2014
odpovědět 
 Foto dne:

Paní Kadrnožková, VIIIb
 Databáze cest:
Všechny cesty (192399)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Westrinne VIIIa Oybin
Burgriss VIIb Oybin
Variante zum Bergreibung VIIa Oybin
Schartenweg VI Oybin
Linke Nordwand IV Oybin
Nově komentované:
Kočka 7b+ Davle
Elegantní Varianta VIIa Prachov
Kočka 7b+ Davle
Lambert 8a Davle
Kočka 7b+ Davle

 Nově v diskusi:
Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Aktuální dostupnost Obrvégry | Aktuální dostupnost Obrvégry | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Prosím, | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Prosím, | Re: Prosím, | Nekomplexni reseni problemu | Re: kde co | Re: Prosím, | Re: Taky zapláče | Taky zapláče |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (36)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (9)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)

 Nově v inzerci:
boulder maglajz pytel La Sportiva | Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1154 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1271 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1455 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1421 
 Neřeším to – lezu vše 
 1119 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi