Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Širůčková 11897
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 7951
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230832 cest
Nové přelezy:
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Bílý Tesák 7b+
Arnold Cla 9+
Lambert 8a
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+

Stěny
Rock 'n' Wall - Plzeň
V 16 - Plzeň
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely

Prodejny
Rock Point OC Olympia - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
LANEX eshop - Bolatice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Kam na skály13.08.2014
Zdravím, nevíte někdo o pěkných skalách blíže k Praze, kam by se dalo vyrazit na pár dní a dostat se tam nejlépe vlakem? Díky moc! :-)
 Re: Kam na skály14.08.2014
ze by srbsko?
 Re: Kam na skály14.08.2014
písek nebo nepísek?
 Re: Kam na skály14.08.2014
Písek: Kokořínsko. Nebo celý Český ráj - Příhrazy, Drábky, Prachov, Hodkovice.

Nepíse

 Dachtstein13.08.2014
Zdravím lidi, chtěl jsem se zeptat, jestli se dá vylézt na vrchol Dachsteinu za jeden den, s tím, že partnerka není úplně ostřílená horalka. :) Jestli by jste mi mohli poradit výchozí místa , popřípadě i jiné vychytávky atd. Budu moc vděčný. Mára z Buději
 Re: Dachtstein13.08.2014
dá. záleží ovšem kudy. od horní stanice lanovky je to naprosto na pohodu, pojedete první lanovkou a
 Re: Dachtstein13.08.2014
Když použiješ lanovku, nemusíš pak při odjezdu platit mýto. A nejdeš přes terásku Suedwandhuette a n
 Re: Dachtstein14.08.2014
Myslíš Dachstein a ne Dachtstein, že? :-)
Mrkni sem, jako výlet typu "je, hele sníh v lé

 Hintergrad Ortler13.08.2014
Nešel jste někdo v poslední době Hintergrad? popř echystá se tam někdo?
 Re: Hintergrad Ortler13.08.2014
Ahoj.
Jestli Ti to pomůže, lezl jsem ho před 2ma lety 7.-8.srpna. Podrobné schéma výstupu a s
  Re: Hintergrad Ortler14.08.2014
Ok . Děkuji.
   Re: Hintergrad Ortler14.08.2014
U Huntergtathutte voda snad stále je, i když píšou že není. Kousek od chaty byla velká nádoba s odto

 Wildspitze13.08.2014
  Ahoj, chystáme se normálkou na Wildspitzi. Potřeboval bych vědět, jestli se dá stanovat někde nad Bresslauer hutte, nebo radši spát na chatě?
 Re: Wildspitze13.08.2014
Ahoj, spát se tam IMO dá, alespoň pár příhodných míst jsem tam viděl, ale všude je celkem dost vidět
 Re: Wildspitze14.08.2014
Dá se stanovat např. kolem Mitterkarjochu, zašít sice moc né ale kus dál od cesty to bude ok, ačkoli

 a je to13.08.2014
http://zpravy.aktualne.cz/ zahranici/nepal-postavi-prvni-silnici-do-oblasti-mount- everest/r~78ba545022a711e487a9002590604f2e/ ?utm_source=volny

 Thalhofergrat12.08.2014
Nevíte někdo jak je to se spaním v oblasti Thalhofergrat?
 Re: Thalhofergrat13.08.2014
 Podmínky Grandes Jorasses12.08.2014
Nevíte někdo, jaká je podmínka na Grandes Jorasses ze severu? Díky
 Re: Podmínky Grandes Jorasses12.08.2014
hafo sněhu, ale něco se tam teď lezlo.. Viz OHM Chamonix

 studlgrat - lano12.08.2014
Můžete doporučit jaké vzít lano na hřeben studlgratu? Na hodně fotkách jsem viděl, že lidi chodí jen na jedné půlce. Kdybychom šli tři, tak neváhám a beru dvojčata, ale ve dvou zvažuji jedničkové nebo půlku a nemůžu se rozhodnout. Díky za odpověď
 Re: studlgrat - lano12.08.2014
Tvůj problém je, že máš moc lan na výběr. Je úplně jedno s čím polezeš. Škobrtnutí na tomhle hřebenu
 Re: studlgrat - lano12.08.2014
Hodně lidí včetně horských vůdců tam chodí na jedničce dlouhé cca 30 m. Já bych si vzal padesátku pů
 Re: studlgrat - lano12.08.2014
dvacítka pro 2 nebo tak něco, není tam co jistit, je to chodák :) Možná jeden flek můžeš odjistit, j
  Re: studlgrat - lano12.08.2014
Nám jednou o letních prázdninách nasněžilo, skoro celé jsme to lezli v mačkách, s cepínem a jištěním
   Re: studlgrat - lano12.08.2014
a proč jste tam lezli, když sněžilo? (ačkoliv proti gustu...)
    Re: studlgrat - lano13.08.2014
Protože tam byli a měli vybavení. To je otázka :)
 Re: studlgrat - lano12.08.2014
Ideal je nejaka dvacitka az tricitka jednicka. Pokud nemas, pak jeden pramen pulky. Asi ho pri lezen
 Re: studlgrat - lano13.08.2014
Ahoj.
Lezl jsem ho 3x. Jsou tam pouze 2 krátká místa, které je vhodné odjistit. Je to lehká h
  Re: studlgrat - lano13.08.2014
K Rando 8 se taky přikláním. Ideální lano na takové mrdky. Nezabere místo v batohu a účel plní.

 Rozhovor - J. Šustr12.08.2014
Opět si dovolím upozornit na rozhovor - tentokráte se nám podařilo zpovídat mysteriózního Jindřicha "Čumpelíka" Šustra, autora cesty Přes Rybu na Marmoladě a taky několika významných cest v Moravském krase. Více na fotonec.blogspot.cz
 Re: Rozhovor - J. Šustr12.08.2014
Supr počtení. Díky moc.
  Re: Rozhovor - J. Šustr12.08.2014
Ano, ano. Moc zajímavý rozhovor. Díky za něj a za odkaz!
 Re: Rozhovor - J. Šustr13.08.2014
Tak ten rozhovor jsem moc nepochopil, přesto za něj díky... Jo, jinak stálo by za to určitě udělat r
  Re: Rozhovor - J. Šustr13.08.2014
těch lidí je tolik:-) Ale je to časově dost náročně...
   Re: Rozhovor - J. Šustr13.08.2014
Super , dik...zacinal jsem s nim ve VHS a byl to vzor a nedostizny hrdina tehdá.
  Re: Rozhovor - J. Šustr13.08.2014
Rozhovor se musí prostě umět dělat, aby to pak nebylo jen takový plácání :)

 gerlach11.08.2014
Ahoj,

potřeboval bych radu, co za matroš do Brněnské cesty v západním gerlachu. vklíněnce smyce, jasný. frindy - jaký velikosti? Skoby - kolik?
jsou skoby nutný? díky za info..

Honza
 Re: gerlach11.08.2014
jedna sada vklíněnců v Tatrách mi vždy stačila na cokoliv, ale možná je tohle nějaký nový mega směr,
  Re: gerlach11.08.2014
Jedna sada vklíněnců? :) Nijak se nevysmívám tvému příspěvku, abys mě špatně nepochopil.
Jen
   Re: gerlach12.08.2014
No když jsem já jako začátečník lezl v letních Tatrách ty pětky/šestky, většinu železa jsem na vrcho
 Re: gerlach12.08.2014
Ahoj, předpokládám že když se člověk pouští do cesty jako je Brněnská(klasicky VI/A0) na Gerlach, ta
  Re: gerlach12.08.2014
Ve zmíněných délkách celkem do kopce, myslím, že se hákování nevyhneš ba i skobka se bude hodit. Vzh
   Re: gerlach12.08.2014
To je to tak drsny? Pisou RP 6..
    Re: gerlach13.08.2014
Lezl jsi nekdy cestu kterou hledas = hrozi ze se budes vracet, po vlastnim jisteni? Asi ne. Jinak by
     Re: gerlach13.08.2014
OK, pro tebe jakožto pomaleji chápavého (neboj, na tom není nic špatného, třeba ti to zase dobře lez
      Re: gerlach13.08.2014
ano
       Re: gerlach13.08.2014
..ale podle fotky a topa vypadá lákavě, to se musí nechat.
 Re: gerlach13.08.2014
od Vás se tu člověk doví:

1. plnou haldu keců a chytráckých výplodů (omlouvám se těm,
  Re: gerlach14.08.2014
Stále otázka trochu mimo mísu. Při lezení v horách polezeš jednu cestu 3x a skobu nepoužiješ,polezeš
   Re: gerlach14.08.2014
Hm, taky to evidentně nelezl..

1   ...   410   411   412   413   414   415   416   417   418   419   420   421   422   423   424   425   426   427   428   429   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 studlgrat - lano
Můžete doporučit jaké vzít lano na hřeben studlgratu? Na hodně fotkách jsem viděl, že lidi chodí jen na jedné půlce. Kdybychom šli tři, tak neváhám a beru dvojčata, ale ve dvou zvažuji jedničkové nebo půlku a nemůžu se rozhodnout. Díky za odpověď
D.17:23:15 12.08.2014
odpovědět 
 Re: studlgrat - lano
Tvůj problém je, že máš moc lan na výběr. Je úplně jedno s čím polezeš. Škobrtnutí na tomhle hřebenu učitě vydrží i jeden pramen dvojčat. Ty hlavně musíš vědět co umíš, jak jsi zdatný a co ti vyhovuje. Tady v diskuzi ti asi nikdo neporadí. Nic nepotěší víc, než nemít na výběr.
18:07:41 12.08.2014
odpovědět 
 Re: studlgrat - lano
Hodně lidí včetně horských vůdců tam chodí na jedničce dlouhé cca 30 m. Já bych si vzal padesátku půlku a přeložil ji napůl a v případě neočekávané potřeby bych ji prostě použil jako jedničku.
Kuba Turek18:20:16 12.08.2014
odpovědět 
 Re: studlgrat - lano
dvacítka pro 2 nebo tak něco, není tam co jistit, je to chodák :) Možná jeden flek můžeš odjistit, jinak bych nechal špagát v báglu... Sestup "normálkou" se mi jevil o dost náročnější a ten seběhneš na free slalomem mezi davy vystupujících. Ale nevím, už si to moc nepamatuju, šli jsme to loni...
18:45:58 12.08.2014
odpovědět 
  Re: studlgrat - lano
Nám jednou o letních prázdninách nasněžilo, skoro celé jsme to lezli v mačkách, s cepínem a jištěním.
Kuba Turek21:28:41 12.08.2014
odpovědět 
   Re: studlgrat - lano
a proč jste tam lezli, když sněžilo? (ačkoliv proti gustu...)
22:01:11 12.08.2014
odpovědět 
    Re: studlgrat - lano
Protože tam byli a měli vybavení. To je otázka :)
08:58:18 13.08.2014
odpovědět 
 Re: studlgrat - lano
Ideal je nejaka dvacitka az tricitka jednicka. Pokud nemas, pak jeden pramen pulky. Asi ho pri lezeni jeste dat napul, ale na to nemam silnej nazor. Dva prameny pulek by byly tak pro osm lidi, pro trojku hola zbytecnost.
honza21:58:01 12.08.2014
odpovědět 
 Re: studlgrat - lano
Ahoj.
Lezl jsem ho 3x. Jsou tam pouze 2 krátká místa, které je vhodné odjistit. Je to lehká hřebenovka, převážně choďák, ale pěkné. Absolutně stačí 30 metrů tenčího lana (např. Rando Beal 8mm).
Ponik00:34:12 13.08.2014
odpovědět 
  Re: studlgrat - lano
K Rando 8 se taky přikláním. Ideální lano na takové mrdky. Nezabere místo v batohu a účel plní.
09:00:11 13.08.2014
odpovědět 
 Foto dne:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192346)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Nedělení dýchánek - varianta VIIIb Tisá - Velké Stěny
Nedělní dýchánek VIIIa Tisá - Velké Stěny
Novodobá VIIIb Tisá - Velké Stěny
Životní radost V Tisá - Velké Stěny
Kopanina VIIb Tisá - Velké Stěny
Nově komentované:
Kočka 7b+ Davle
Rasista VIIb Tisá - Velké Stěny
Kočka 7b+ Davle
Kočka 7b+ Davle
Kočka 7b+ Davle

 Nově v diskusi:
Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Wow | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Wow | Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (51)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1149 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1263 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1115 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi