Můžete doporučit jaké vzít lano na hřeben studlgratu? Na hodně fotkách jsem viděl, že lidi chodí jen na jedné půlce. Kdybychom šli tři, tak neváhám a beru dvojčata, ale ve dvou zvažuji jedničkové nebo půlku a nemůžu se rozhodnout. Díky za odpověď
Opět si dovolím upozornit na rozhovor - tentokráte se nám podařilo zpovídat mysteriózního Jindřicha "Čumpelíka" Šustra, autora cesty Přes Rybu na Marmoladě a taky několika významných cest v Moravském krase. Více na fotonec.blogspot.cz
potřeboval bych radu, co za matroš do Brněnské cesty v západním gerlachu. vklíněnce smyce, jasný. frindy - jaký velikosti? Skoby - kolik?
jsou skoby nutný? díky za info..
Ahoj, chystáme se na dovolenou do Nové Bystřice. Našel jsem nějakého průvodce na bouldery, ale zajímají mě skály na Hamerském vrchu u obce Hradiště. Existuje popis cest, popř. rovnou průvodce ? Jak je to tam s jištěním, nemám vklíněnce ani friendy, tak je
Ahoj, mate niekto skusenost s lanom Milett Silver TRX 9.8? Su nanho celkom dobre recenzie, aj cena ok, tri pramene zarucuju vysoku bezpecnost, (bavil som sa s chlapikom co bol taky sikovny ze dva prerezal na streche a udrzalo:) celkovo mam viac veci Milet
fotka krásná, ale.. říkalo se, že na vrcholu byli každý zvlášť.. Což nechápu!!! stejně tak jako si neumím představit jít nahoru sám, si neumím ani představit, že já sám se vrátím a ten druhý "kamarád" tam zůstane.. Trnul bych hrůzou než se vrátí
Můžete doporučit jaké vzít lano na hřeben studlgratu? Na hodně fotkách jsem viděl, že lidi chodí jen na jedné půlce. Kdybychom šli tři, tak neváhám a beru dvojčata, ale ve dvou zvažuji jedničkové nebo půlku a nemůžu se rozhodnout. Díky za odpověď
Tvůj problém je, že máš moc lan na výběr. Je úplně jedno s čím polezeš. Škobrtnutí na tomhle hřebenu učitě vydrží i jeden pramen dvojčat. Ty hlavně musíš vědět co umíš, jak jsi zdatný a co ti vyhovuje. Tady v diskuzi ti asi nikdo neporadí. Nic nepotěší víc, než nemít na výběr.
Hodně lidí včetně horských vůdců tam chodí na jedničce dlouhé cca 30 m. Já bych si vzal padesátku půlku a přeložil ji napůl a v případě neočekávané potřeby bych ji prostě použil jako jedničku.
dvacítka pro 2 nebo tak něco, není tam co jistit, je to chodák :) Možná jeden flek můžeš odjistit, jinak bych nechal špagát v báglu... Sestup "normálkou" se mi jevil o dost náročnější a ten seběhneš na free slalomem mezi davy vystupujících. Ale nevím, už si to moc nepamatuju, šli jsme to loni...
Ideal je nejaka dvacitka az tricitka jednicka. Pokud nemas, pak jeden pramen pulky. Asi ho pri lezeni jeste dat napul, ale na to nemam silnej nazor. Dva prameny pulek by byly tak pro osm lidi, pro trojku hola zbytecnost.
Ahoj.
Lezl jsem ho 3x. Jsou tam pouze 2 krátká místa, které je vhodné odjistit. Je to lehká hřebenovka, převážně choďák, ale pěkné. Absolutně stačí 30 metrů tenčího lana (např. Rando Beal 8mm).
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.