Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07) MS juniorů (18.07)
Cesty: 29.Bulička 10315 30.Vrzba 10313 31.Klofáč 10272 Bouldry: 29.Mikulec 9625 30.Oliva 9609 31.Urubčík 9575 Hory: 28.Trkal 2410 29.Slavíček 2366 30.Uhlík 2276
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English Presa s drátem nebo pevným zámkem? 14.08.2014 Ahoj, tuším že už to tu párkrát proběhlo, moh by mi někdo tak jednodušše shrnout jestli jsou lepší presky s drátkem nebo tím plným zámkem? Popř, jestli je dobrá každá na jinej typ skal nebo druh lezení. Díky
  Re: Presa s drátem nebo pevným zámkem? 14.08.2014 asi zalezi na tom, co a jak lezes...myslim, ze pro skalkareni, obcas pisek a nejake normalni sportov
  Re: Presa s drátem nebo pevným zámkem? 14.08.2014 ja používam bez zamkov su lahšie a nehrozi ze sa ti zamky vycvaknu...
  Re: Presa s drátem nebo pevným zámkem? 14.08.2014 osobne preferuji nahore pevny zamek, dolu drat
karable s plnym zamkem maji key lock (dratene
  Re: Presa s drátem nebo pevným zámkem? 14.08.2014 Výhody drátovek:
nižší hmotnost
menší riziko otevření zámku bouchnutím o skálu
    Re: Presa s drátem nebo pevným zámkem? 14.08.2014 Zobaček nemaj drátovky Petzl Ange (vhodné pro malé ruce), DMM Shield (super expresky), DMM Alpha Tra
      Re: Presa s drátem nebo pevným zámkem? 15.08.2014 Bez zobáčku jsou ještě BD Livewire, Hoodwire a Oz. Jmenováno od nejtěžší po nejlehčí.
      Re: Presa s drátem nebo pevným zámkem? 15.08.2014 DMM Shield. Absolutní spokojenost. Superlehke dratovky bez zobacku. Nejlepsi dratovky na trhu.
  Re: Presa s drátem nebo pevným zámkem? 15.08.2014 taky jsem to řešil před 12 lety co koupit. nacvakal sem se do různých presek a je to jedno. kup to n
  Re: Presa s drátem nebo pevným zámkem? 16.08.2014 Tak odpoved je docela snadna. Lepsi jsou dratovky.
Hlavni rozdil je, pri pripadnem padu nedo
  Re: Presa s drátem nebo pevným zámkem? 16.08.2014 Tak odpoved je docela snadna. Lepsi jsou dratovky.
Hlavni rozdil je, pri pripadnem padu nedo
MAPA na lezci ? 14.08.2014 Ahoj lidi,
rád bych se zeptal, kdy bude fungovat zase mapa.
Parádně mi to pomáhá hledat nové lokality.
Dík Honza
Kdy si nechat podrazit lezky? 14.08.2014 Kdy si mám nechat podrazit lezky, hned když se objeví ďoura nebo mám počkat až tu špici pořádně rozhadruju a palec poleze ven?
Dík
  Re: Kdy si nechat podrazit lezky? 14.08.2014 Sice nejsem švec, ale logičtejší mi přijde když se mění jen guma a neflíkuje se i kůže pod ní. Takže
  Re: Kdy si nechat podrazit lezky? 14.08.2014 Pokud možno dřív, než prolezeš přední obsázku.
Pak je jednak oprava dražší, a hlavně bota se
    Re: Kdy si nechat podrazit lezky? 14.08.2014 to vyzní tak hloupě? přišlo mi škoda jí dávat opravit když bych v ní ještě dva tři měsíce moh rajtov
      Re: Kdy si nechat podrazit lezky? 14.08.2014 Jasný, můžeš to pojmout tak, že je dodrbeš co to jde a pak vyhodíš a koupíš nový. Taky to tak někdy
        Re: Kdy si nechat podrazit lezky? 14.08.2014 Na což je třeba bejt dost ukázněnej, protože obsázka je často načatá ještě ve chvíli, kdy křusky vyp
Chamonix Podmínky 14.08.2014 Zdravím. Neví někdo jaké jsou teď podmínky v Chamonix? Prej dost zimní počasí:( Rádi bychom na Kapucína a další skalky..
Díky za jakýkoliv info
  Re: Chamonix Podmínky 14.08.2014 nad 3000 hafo sněhu, skalky jen "dole"
  Re: Chamonix Podmínky 14.08.2014 Minuly tyden nahore na ledovci pres den teplo, vypek, Kapucin a okolni steny bez snehu.
    Re: Chamonix Podmínky 15.08.2014 Aktualne snih 2200 m, podminak nebyla spatna spise mixy a snehy, skaly se vycisti za jeden dva dny s
Kam na skály 13.08.2014 Zdravím, nevíte někdo o pěkných skalách blíže k Praze, kam by se dalo vyrazit na pár dní a dostat se tam nejlépe vlakem? Díky moc! :-)
  Re: Kam na skály 14.08.2014 ze by srbsko?
  Re: Kam na skály 14.08.2014 písek nebo nepísek?
  Re: Kam na skály 14.08.2014 Písek: Kokořínsko. Nebo celý Český ráj - Příhrazy, Drábky, Prachov, Hodkovice.
Nepíse
Dachtstein 13.08.2014 Zdravím lidi, chtěl jsem se zeptat, jestli se dá vylézt na vrchol Dachsteinu za jeden den, s tím, že partnerka není úplně ostřílená horalka. :) Jestli by jste mi mohli poradit výchozí místa , popřípadě i jiné vychytávky atd. Budu moc vděčný. Mára z Buději
  Re: Dachtstein 13.08.2014 dá. záleží ovšem kudy. od horní stanice lanovky je to naprosto na pohodu, pojedete první lanovkou a
  Re: Dachtstein 13.08.2014 Když použiješ lanovku, nemusíš pak při odjezdu platit mýto. A nejdeš přes terásku Suedwandhuette a n
  Re: Dachtstein 14.08.2014 Myslíš Dachstein a ne Dachtstein, že? :-)
Mrkni sem, jako výlet typu "je, hele sníh v lé
Hintergrad Ortler 13.08.2014 Nešel jste někdo v poslední době Hintergrad? popř echystá se tam někdo?
  Re: Hintergrad Ortler 13.08.2014 Ahoj.
Jestli Ti to pomůže, lezl jsem ho před 2ma lety 7.-8.srpna. Podrobné schéma výstupu a s
    Re: Hintergrad Ortler 14.08.2014 Ok . Děkuji.
      Re: Hintergrad Ortler 14.08.2014 U Huntergtathutte voda snad stále je, i když píšou že není. Kousek od chaty byla velká nádoba s odto
Wildspitze 13.08.2014 Ahoj, chystáme se normálkou na Wildspitzi. Potřeboval bych vědět, jestli se dá stanovat někde nad Bresslauer hutte, nebo radši spát na chatě?
  Re: Wildspitze 13.08.2014 Ahoj, spát se tam IMO dá, alespoň pár příhodných míst jsem tam viděl, ale všude je celkem dost vidět
  Re: Wildspitze 14.08.2014 Dá se stanovat např. kolem Mitterkarjochu, zašít sice moc né ale kus dál od cesty to bude ok, ačkoli
Thalhofergrat 12.08.2014 Nevíte někdo jak je to se spaním v oblasti Thalhofergrat?
  Re: Thalhofergrat 13.08.2014 1
...
410
411
412
413
414
415
416
417
418
419
420
421
422
423
424
425
426
427
428
429
...
2263
Chamonix Podmínky Zdravím. Neví někdo jaké jsou teď podmínky v Chamonix? Prej dost zimní počasí:( Rádi bychom na Kapucína a další skalky..
Díky za jakýkoliv info Cili 09:04:00 14.08.2014odpovědět
  Re: Chamonix Podmínky nad 3000 hafo sněhu, skalky jen "dole" já 09:29:07 14.08.2014odpovědět
  Re: Chamonix Podmínky Minuly tyden nahore na ledovci pres den teplo, vypek, Kapucin a okolni steny bez snehu. Pietro 20:35:48 14.08.2014odpovědět
    Re: Chamonix Podmínky Aktualne snih 2200 m, podminak nebyla spatna spise mixy a snehy, skaly se vycisti za jeden dva dny slunka, spise nahore a v jizni expozici. Nalepeneho tam moc nebude, vitr foukal od zapadu.
Od nedele hlasi hezky, ale bohuzel uz na utery vecer zase davaji nejake snezeni, tezko rict, hodne jim ta predpoved lita.
kazdopadne nad 3500 je aktualne potreba pocitat s vysokym stupne lavinoveho nebezpeci zejmena ve svazich orientovanych na severovychod, vychod a potreba je davat pozor i v ostatnich sektorech zejmena v blizkosti hrebenu a terenich zlomu. Strida se to velmi rychle a bez varovani. zoban 15:19:51 15.08.2014odpovědět
Reklama:
Foto dne:
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: