Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Širůčková 11897
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 7951
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230925 cest
Nové přelezy:
Timba Clim 7b
Side Step 7b
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Arnold Cla 9+
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+

Stěny
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
Fitpark - Uhříněves
Lezecká stěna - Tábor

Prodejny
Luna Rossa - lezecké chyty a stěny - Děčín
HUDYsport - Mladá Boleslav
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Kobra Plzeň21.08.2014
Ahoj, chci se zeptat, bude se někdy přechytovávat Kobra? Jsou to 2 roky starý cesty a už je to trošku nuda. Díky za info pověřených či znalých
 Re: Kobra Plzeň21.08.2014
Plechovka uz není předělaná asi 4 roky. Tak co myslíš? Stačí se podivat v jak žalostném stavu je lok
  Re: Kobra Plzeň21.08.2014
Na to kolik tu je lezců, tak je to hrozná škoda, že se o to nikdo nestará..:((
   Re: Kobra Plzeň21.08.2014
Aby to nevyznělo nepravdivě, o lokotku je poměrně dobře postaráno díky provozovateli, který dělá co
 Re: Kobra Plzeň21.08.2014
V převislé partii se právě přidávají dvě nové cesty.
  Re: Kobra Plzeň21.08.2014
2 nové cesty za obtížnost kolik 9? Kolik lidí to poleze dohromady? Kdybyste tam prdli nějakou hlubok
   Re: Kobra Plzeň21.08.2014
Ahoj. Bylo mi "vyhubováno" že na kobře nejsou opravdu těžký cesty (což je pravda, mysleli
   Re: Kobra Plzeň21.08.2014
Jen pro informaci, cestu za 6 UIAA na 18 metrech výšky a 10 metrech převislosti postavit nelze :o)))
    Re: Kobra Plzeň21.08.2014
Za kolik to bude když to bude žebřík po hodinách a zaplouvákách?
     Re: Kobra Plzeň22.08.2014
sorry, ale pro lezitelný šestky je místo v míň převislých profilech, kdo chceš bejt hustej v převise
      Re: Kobra Plzeň22.08.2014
Já si myslím, že v převisu, jak říká Azbest, pokud to nepůjde po hraně tak cestu za 6 neuděláš. Usuz
     Re: Kobra Plzeň22.08.2014
Pod 7 se bez hrany podle me nedostanes, at jsou chyty sebelepsi. A proc to vlastne vubec stavet? Tak
 Re: Kobra Plzeň21.08.2014
nic si z toho nedělej,smíchoff opačnej extrém. maj webovky kde se můžeš podívat,že bude daná cesta k
 Re: Kobra Plzeň21.08.2014
Buď rád, že máte v Plzni dvě stěny zadarmo a neremcej! Co by za to v jiných městech dali...? :)
 Re: Kobra Plzeň22.08.2014
Tak jezdi na skály, kolem Plzně je jich tolik že se určitě celej rok nudit nebudeš...:) A nebudeš ta
 Re: Kobra Plzeň22.08.2014
Jednu z 3 nových mám stavět já, mám přidělené chyty, klíče, atd. Jenže nemám čas, jsem přes týden a

 Mg na překližce -má to smysl??20.08.2014
už mě nebaví lézt po bílejch chytech, který maj bejt černý a šifrovat, jestli ta bílá cesta, která se s tou černou (žlutou, oranžovou, atp) kříží, je opravdu bílá nebo jen zprasená jak zákon káže. Má mg na stěně vůbec smysl? Nebylo by od věci povolit ho a
 Re: Mg na překližce -má to smysl??21.08.2014
Možná by stačilo, kdyby se chyty občas sundaly a umyly.... u nás tvrdí, že přestavují cca co šest tý
 Re: Mg na překližce -má to smysl??21.08.2014
Takže by bylo lepší lézt na mastných oslizlích chytech, paráda...ještě nějaký hovna na srdci?
  Re: Mg na překližce -má to smysl??21.08.2014
No spíš by měl pod každou cestou viset pytlík s barevným MG a problém by byl vyřešen ... :)
   Re: Mg na překližce -má to smysl??21.08.2014
Ty jsi hlava, to mě nenapadlo;)
 Re: Mg na překližce -má to smysl??21.08.2014
Aneb: diskuze na Lezci -má to smysl?

už mě nebaví číst diskuze, který maj bejt inteli
  Re: Mg na překližce -má to smysl??21.08.2014
podpis
  Re: Mg na překližce -má to smysl??21.08.2014
kdo chce, hledá způsob, kdo jen mele, hledá důvod
  Re: Mg na překližce -má to smysl??22.08.2014
IQ 150? Jelikož je průměrné IQ v ČR 107 tak předpookládám, že tvůj impuls je z řad pod touto hranicí
 Re: Mg na překližce -má to smysl??21.08.2014
Smysl to ma. Porad lepsi nanos maga, nez mastnota a sliz od potu. Kdyz bude stena chyty pravidelne m
  Re: Mg na překližce -má to smysl??21.08.2014
ok, možná jsem nezažil humus a bídu periferie tak nemám představu co to je pořádně zaprasenej chyt,
   Re: Mg na překližce -má to smysl??21.08.2014
Každý pětkař skrytá sedma, ty mě panáčku bavíš :-D ...jinak zákaz mg na stěnách by bylo fajn, ještě
    Re: Mg na překližce -má to smysl??21.08.2014
potím se od dlaní až po prdel, no tak si ty ruce prostě utřu do ručníku nebo v cestě do trenek. když
     Re: Mg na překližce -má to smysl??22.08.2014
No a pak je dalsi skupina lidi, doufam ze pocetnejsi, ktera chyty nezasira potem a susi ruce magem.
    Re: Mg na překližce -má to smysl??22.08.2014
Je spousta stěn kde platí zákaz sypaného magnezia a může se používat jen koule nebo tekuté. A normál
     Re: Mg na překližce -má to smysl??22.08.2014
Spousta? Jmenuj, znám jen mamut, i tak na to každej jebe...jinak, jaký je rozdíl zasviněný chyt od s
      Re: Mg na překližce -má to smysl??22.08.2014
Máš život omezený jen Prahou. Jičín, Choceň, Svitavy - skoro všude tam kde musí lezci sdílet stěnu s
       Re: Mg na překližce -má to smysl??22.08.2014
Jičín? To fakt ne.
 Re: Mg na překližce -má to smysl??22.08.2014
bez mg to prostě nejde ani na písku natož na umělce. to je snad jasné už nejméně 20 let tak co furt
  Re: Mg na překližce -má to smysl??22.08.2014
Mágo slouží k lezení, pomáhá ikdyž někdy jen psychicky. Mágo k lezení prostě patří a to prostě nikdo

 Salzbursko - Ferráty20.08.2014
Ahoj,
chystám se v pátek do Bad Gastein (cca 30km pod Salzburkem) na 2 dny na dovolenou. Máte někdo tip na nějakou lehčí Ferrátu v dosahu 50km, kterou bych zvládl s nelezci. Lehká až střední obtížnost, možno nějaké žebříky a tak.
Díky moc
 Re: Salzbursko - Ferráty21.08.2014
 Stav sněhu Bernské, Walliské Alpy19.08.2014
Ahoj, byl jste někdo v této době v Bernských či Walliských Alpách? Nevíte, jak je to tam se sněhem? Chtěli jsme jít Mitteleggigrat na Eiger, ale na hřebeni je prý dost sněhu, i chata je zavřená. Jak jinde?
Díky za info.
 Re: Stav sněhu Bernské, Walliské Alpy19.08.2014
Byli jsme cca před 14 dny na Domu, taky je tam dost sněhu. Na Matterhorn prý letos taky zatím moc li
  Re: Stav sněhu Bernské, Walliské Alpy21.08.2014
miteleggigrad se da (ze zastavky vlaku, nikoliv prez ostegihutte) i za hromady snehu.


 lezení19.08.2014
Můžete mi ve finsle poradit nějaké pekné vicedélkové lezení kolem 6b. Děkuji

 půjčovna bouldrmatek18.08.2014
Zdar, nevíte někdo, zda je možné ve Fontáči si pujčit bouldrmatku? (případně cena půjčovného) Jedem stopem po Francii a zvažujem, zda se na par dní nezastavit.

 lezení poblíž Sadské?18.08.2014
Ahojte, cely měsic září budu ubytovaná po-pá v Sadské (u Nymburku), chtěla bych se zeptat zda je nějaka možnost si někde zalézt, zaboldrovat nebo nejak lezecky odtrenovat)...šutr nekde pobliž nebo nejaka umělka nic jsem na internetu neobjevila(.....dekuji
 Re: lezení poblíž Sadské?18.08.2014
Tady je mapka lezení po přírodních skalách v okolí:
 Re: lezení poblíž Sadské?18.08.2014
Skály např. Pašinka u Kolína, Vrchlice u Malešova (u Kutné hory). Další info o skalách v okoli:
 Re: lezení poblíž Sadské?18.08.2014
 Re: lezení poblíž Sadské?18.08.2014
Ahoj Karin, jestli se nebojíš a nestydíš, na BigWallu jsi ze Sadské za 20 minut :-)
  Re: lezení poblíž Sadské?18.08.2014
nemam auto abych dojizdela denne do prahy, BW znam)
jinak dekuji vsem za prispevky)
   Re: lezení poblíž Sadské?18.08.2014
No, pokud nemáš auto, tak se obávám, že poblíž nic přírodního nenajdeš...snad jen v Nbk ta stěna (v

 prani spacaku17.08.2014
Nevite kde nechat vyprat perovy spacak? Vim ze SirJoseph a Warmpeace perovy veci perou ale jen jejich znacky..coz neni muj pripad..
dik za radu
 Re: prani spacaku20.08.2014
No, zkus mojí babičku, ta semtam pere svoje péřové peřiny a nikdy jí to nežmolí..
  Re: prani spacaku20.08.2014
Vyper doma. Strč do pračky na 30st s originál práškem nebo těmi nejobyčejnějšíma mýdlovými vločkami.
   Re: prani spacaku20.08.2014
U péřových věcí jde hlavně o sušení, nejlépe je prát v horkém létě a dobře prosušit na slunci. Možná
    Re: prani spacaku20.08.2014
Tak to sluníčko bych moc nebra, lepší je doma při pokojové teplotě.
     Re: prani spacaku21.08.2014
rada na ho...jasne ze jsem to pral doma...problem je suseni..kdyz nemas susicku hrozne to peri hrudk
      Re: prani spacaku21.08.2014
To dej do čistírny, ne!! A nebudeš se s tím doma mrcasit. ;-)

 Bouzldry v Boru- Broumovsko17.08.2014
čus, kde najdu lokalitu Bor ve východočes kraji kde bráchové stráníci udělali ty svoje šutry? Koukám do map, borek je všude možně ale bor nevidím nikde.poblíž čeho to je? Dík
 Re: Bouzldry v Boru- Broumovsko17.08.2014
jediný co jsem našel je gora borowa kousek za N. městem nad metují, poblíž český obce Borová. ale v
  Re: Bouzldry v Boru- Broumovsko17.08.2014
Je to na hranici s Polskem nad obcí Machov. Vede tím směrem turist.značka na vyhlídku. Bouldry jsou
 Re: Bouzldry v Boru- Broumovsko17.08.2014
Zdar! Průvodce najdeš tady:
  Re: Bouzldry v Boru- Broumovsko18.08.2014
díkes, koukám že to jsou pískovcový balvánky, těch máme za barákem taky fůru, jen je ještě nikdo neo
   Re: Bouzldry v Boru- Broumovsko18.08.2014
zapracuj a udělej průvodce!

 nemesi 117.08.2014
Nemáte někdo zkušenost se stanem Ferrino Nemesi 1 ? Jak je odolný větru, zda se dá nejprve postavit trpiko a až pak vnitřní stan..dík

1   ...   408   409   410   411   412   413   414   415   416   417   418   419   420   421   422   423   424   425   426   427   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 lezení poblíž Sadské?
Ahojte, cely měsic září budu ubytovaná po-pá v Sadské (u Nymburku), chtěla bych se zeptat zda je nějaka možnost si někde zalézt, zaboldrovat nebo nejak lezecky odtrenovat)...šutr nekde pobliž nebo nejaka umělka nic jsem na internetu neobjevila(.....dekuji za odpovedi))).
čauky Karin
karin09:08:10 18.08.2014
odpovědět 
 Re: lezení poblíž Sadské?
Tady je mapka lezení po přírodních skalách v okolí: http://1url.cz/SjeI
Kuba Turek10:10:54 18.08.2014
odpovědět 
 Re: lezení poblíž Sadské?
Skály např. Pašinka u Kolína, Vrchlice u Malešova (u Kutné hory). Další info o skalách v okoli: http://skaly.horosvaz.cz/4_skala/combo-oblast2.asp?id=105
Malá umělka v Nymburce v sokolovně, přes léto zavřená, info zde: http://www.stenanymburk.cz/
Bee11:22:37 18.08.2014
odpovědět 
 Re: lezení poblíž Sadské?
http://skaly.horosvaz.cz/4_db_index.asp?region_id=20
Petr11:31:45 18.08.2014
odpovědět 
 Re: lezení poblíž Sadské?
Ahoj Karin, jestli se nebojíš a nestydíš, na BigWallu jsi ze Sadské za 20 minut :-)
11:38:39 18.08.2014
odpovědět 
  Re: lezení poblíž Sadské?
nemam auto abych dojizdela denne do prahy, BW znam)
jinak dekuji vsem za prispevky)
karin17:39:40 18.08.2014
odpovědět 
   Re: lezení poblíž Sadské?
No, pokud nemáš auto, tak se obávám, že poblíž nic přírodního nenajdeš...snad jen v Nbk ta stěna (v dosahu vlakem/busem) a pak taky v Poděbradech (dá se dojet busem). Ale otevírací hodiny přes léto netuším.
jana21:49:47 18.08.2014
odpovědět 
 Foto dne:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192359)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Nesquiqquì! 6c+ Bergamo-Brescia
Gruppo Alpini Colere 6a+ Bergamo-Brescia
Il volo di Ursula 6b Bergamo-Brescia
Manaslu 2004 5c Bergamo-Brescia
Pollo ripieno di pus 6a Bergamo-Brescia
Nově komentované:
Lambert 8a Davle
Kočka 7b+ Davle
Harem VIIIb Rathen
Kočka 7b+ Davle
Lambert 8a Davle

 Nově v diskusi:
Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Prosím, | Re: Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Sil(e)nej borec | Whatsup | Re: Wow | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Wow |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (46)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1149 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1264 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1453 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1115 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi