Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Širůčková 11897
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 7951
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5947 lezců
1230732 cest
Nové přelezy:
Bílý Tesák 7b+
Arnold Cla 9+
Lambert 8a
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+
Hučení V K 9+
Rote Kante 9+
J. Har 7c

Stěny
Boulder MyWay - Praha 9 Čakovice
LC Baldovec - Rozstání – Baldovec
Bouldercafe stěna už neexistuje - Plzeň

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Poštovní - Ostrava 1
HUDYsport - Plzeň
Husky Outdoor Shop - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Lezení Pardubice27.08.2014
Ahoj,
prosím o tipy kam za lezením kolem Pardubic.
Je něco blíže než HIS či bouldry u Čáslavi?
Díky 
 Re: Lezení Pardubice27.08.2014
Škrovád
 Re: Lezení Pardubice28.08.2014
Pilíř bývalého mostu u nemocnice u řeky Chrudimky.

 Pomoooc - bouldrovka v okolí Benešova27.08.2014
Ahoj, od pondělka 1.9. do čtvrtka 4.9. jsem služebně v Benešově u Prahy, poradil by mi někdo, kam si zajít zalézt? Ideálně bouldrovka... jinak cokoli, klidně i bouldry venku. Děkuji moc!!!
 Re: Pomoooc - bouldrovka v okolí Benešova27.08.2014
Měsíční údolí - žulovej lom nedaleko Benešova. Ale jsou to cesty s lanem, ne bouldery.
 Re: Pomoooc - bouldrovka v okolí Benešova27.08.2014
Vlakem nebo autobusem je kousek Hornopožárský les, kde je bambilion boulderů, na webu Horno.cz s prů
  Re: Pomoooc - bouldrovka v okolí Benešova27.08.2014
Děkuji moc za tipy!! Kouknu na to. A nejblížší boulderovka, kdyby bylo hnusně? S nejlepším dojezdem
   Re: Pomoooc - bouldrovka v okolí Benešova27.08.2014
Autem jsi z Benešova za 20 minut na Chodově - stěna. Prohledej diskuse, já tam skoro 2 roky nebyl. N

 Vysoký vrch-ohniště25.08.2014
Lidi co sem jezdíte bouldrovat.Prosím nedělejte u kamenů ohníčky.Asi chápu,že něteří lezci jsou víc čundráci,ale ohně mi přijdou zbytečný a hlavně hajnej dost prudí.Pokud bez ohně nemůžete být,udělejte si ho v Kameníkově jeskyni,případně u vyhlídky jak je
 Re: Vysoký vrch-ohniště26.08.2014
Přesně tak. Na Vysokáči jsou již dlouho ohniště u jeskyně Kameníkova jizba a na krásném místě u Mlýn
  Re: Vysoký vrch-ohniště26.08.2014
To samé platí pro MG....
sorry to jsem musel :-D
   Re: Vysoký vrch-ohniště26.08.2014
No o tom by se asi dalo na sutrech polemizovat :). Nerozdelavaji ty ohniste spis cundraci? Je to vel
    Re: Vysoký vrch-ohniště26.08.2014
Jezdím tam a za konkrétně naší partičku jsme zvyklí po sobě ten oheň uklidit po čundrácku - žádné st
     Re: Vysoký vrch-ohniště26.08.2014
V cem je problem to udelat jak pise Cermy nebo Vasekdegamma, ze je nutne dale licitovat? Opravdu pri
   Re: Vysoký vrch-ohniště26.08.2014
Ty máš asi na mysli stejný odstavec písm. h) "provádět chemický posyp cest" ;) :D
  Re: Vysoký vrch-ohniště26.08.2014
Neni to nahodou v lese a tam se take nesmi podle zakona ohen delat?
 Re: Vysoký vrch-ohniště27.08.2014
ahoj Čermy, prosím tě, na kolik pokusů jsi tehdy dal La rose et vampire? V té době jsi zářil, super

 Jaké záložní lano na ferráty25.08.2014
Zdravím, chtěl bych poprosit o radu, jaké koupit lano, používané hlavně jako dojišťovací na ferráty. Chci zhruba 30 metrové. Dále by bylo použité sem tam na nějaké to slanění. Chtěl bych něco lehkého, ale nevím jestli je na slanění přípustné poloviční, re
 Re: Jaké záložní lano na ferráty25.08.2014
Poloviční lano můžeš použít i v jednom prameni, ale nevím, k čemu ti bude 30m lana, to je cca 10m sl
  Re: Jaké záložní lano na ferráty25.08.2014
Díky, fajn trochu tápu v rozdílu mezi celým a polovičním lanem, když vlastně poloviční se zakládá př
   Re: Jaké záložní lano na ferráty25.08.2014
myslel jsem něco jako tohle:
    Re: Jaké záložní lano na ferráty25.08.2014
Ano, poloviční lano je označené jako poloviční :-)
     Re: Jaké záložní lano na ferráty25.08.2014
tuhle narážku bohužel nechápu, asi na to nejsem dost inteligentní, každopádně nechci s jedním pramen
    Re: Jaké záložní lano na ferráty25.08.2014
Horolezecká metodika-druhy lan
     Re: Jaké záložní lano na ferráty25.08.2014
to jsem právě četl a proto z toho nejsem moudrej, když spadnu do 2 polovičních lan a zakládaj se na
      Re: Jaké záložní lano na ferráty25.08.2014
Samozřejmě, že se můžeš slanit na jednom prameni...logicky, jak by ses chtěl slaňovat ve dvou naráz?
       Re: Jaké záložní lano na ferráty25.08.2014
plantáš nesmysly, ale vysvětlovat, jak je to správně ti nebudu, protože na to nemám nervy.
        Re: Jaké záložní lano na ferráty25.08.2014
promiň, ale tak mi ani neodpovídej, tyhle machýrky na diskuzích nemusím... jsou taky obory, kde bych
        Re: Jaké záložní lano na ferráty25.08.2014
Fakt...tak já nevím, na ledech prostě svážu dvojče k sobě a pamatuji si kterej mám tahat kvůli uzlu.
      Re: Jaké záložní lano na ferráty25.08.2014
Kup 30 m půlky, pokud ti stačí slaňování po 15 m, bude to ok. I na ledovce. Pokud chceš šetřit váhu,
       Re: Jaké záložní lano na ferráty25.08.2014
...a na ledovce to taky úplně stačí.

A ještě jedna poznámka - pokud lezeš furt po drá
        Re: Jaké záložní lano na ferráty25.08.2014
ok, toho jsem si tak nějak vědom, s paní to samozřejmě zkusím nejdřív na těch lehčích a uvidíme, jak
        Re: Jaké záložní lano na ferráty25.08.2014
Sychr lano není jen o slanění a dojištění, ale i o spuštění v případě vyčerpání. V tom případě to je
       Re: Jaké záložní lano na ferráty25.08.2014
tak nějak jsem to myslel, prostě 90% jen jako 2.jištění, ale aby se potom dalo slanit, případně mimo
       Re: Jaké záložní lano na ferráty25.08.2014
Tak nějak.
 Re: Jaké záložní lano na ferráty25.08.2014
Já když jdu na feraty se "slabšími kousky", tak s sebou beru 23m statiku co jsem koupil ja
  Re: Jaké záložní lano na ferráty25.08.2014
díky za inspiraci, tady v singingu jsem zrovna minulej tejden koukal taky na statiky po 10,- za metr
  Re: Jaké záložní lano na ferráty25.08.2014
Statiku určitě NE!!!!
I při jištění zhora může dojít k zhoupnutí a do statiky to je hodně na
 Re: Jaké záložní lano na ferráty26.08.2014
Proč chceš poloviční? Kvůli objemu? Třeba Beal vyrábí lana specialně na Ferratu - 28m Stinger 9,4 mm

 Lezení Pálava (Martinka, Trůn): výjimka23.08.2014
Ahoj,
lezení na Pálavě je nyní omezeno méně, než bylo dosud. Povoleno je každoročně 15. 8. - 31. 12. do konce roku 2018, lézt lze denně 8 - 20 h. Znění výjimky by mělo být k dispozici na místě a je k nalezení zde:
 Re: Lezení Pálava (Martinka, Trůn): výjimka23.08.2014
Výjimku lze oficiálně vyvěsit, až nabude právní moci, což bude asi v pondělí. Pak teprve bude platná
  Re: Lezení Pálava (Martinka, Trůn): výjimka23.08.2014
Jak se to pozná/zjistí?
   Re: Lezení Pálava (Martinka, Trůn): výjimka23.08.2014
Že to bude vyvěšeno na stránkách Horosvazu.

 lezení v oblasti Nafplion (Řecko)22.08.2014
Nevite prosim nekdo, jak je to ted s lezenim v oblasti Nafplion v Řecku? Na nekolika strankach jsem nasel, ze je tam lezeni zakazano, ale nejsou tam zadne blizsi informace ani od kdy do kdy ten zakaz plati, nebo jestli je vubec aktualni.

 Trenér Torouš21.08.2014
:D :D :D
 Re: Trenér Torouš21.08.2014
HA HA hA
  Re: Trenér Torouš21.08.2014
úlet
   Re: Trenér Torouš21.08.2014
ty vole, apríl
    Re: Trenér Torouš21.08.2014
brutální masakr, ebola hadr
   Re: Trenér Torouš21.08.2014
Hele volové posměváčci,

Dávám příznivou referenci. Je to asi takhle: pokud má někdo s
    Re: Trenér Torouš21.08.2014
že jsi o tom přesvědčenej znamená, že to umí? Martin Čermák byl taky přesvědčenej, že to umí, ale je
     Re: Trenér Torouš21.08.2014
Jasná odpověď je jo.
    Re: Trenér Torouš22.08.2014
V te reklame chybi jedna dulezita vec, ktera by navic zamezila ustepacnou diskusi. A sice zminka o k
     Re: Trenér Torouš22.08.2014
Někdo má papír, ale naučit neumí. Pokud někdo dokáže opravdu učit, nepotřebuje k tomu žádný papír. A
      Re: Trenér Torouš22.08.2014
Kazdy, kdo chce jine ucit ci trenovat, se musi predevsim vzdelavat sam...
       Re: Trenér Torouš22.08.2014
určitě ano
      Re: Trenér Torouš22.08.2014
To co říkáš je sice pravda, ale pravdou také zůstává, že pokud nabízím veřejně služby za které chci
       Re: Trenér Torouš22.08.2014
Kdo co a jak daní je věc čistě mezi jím a státem.
        Re: Trenér Torouš22.08.2014
..a pravda, v některých případech i dodavatelem/odběratelem.
        Re: Trenér Torouš22.08.2014
To je sice také pohled na věc, ale být trenérem(koučem), nabízet veřejně služby a dělat to načerno,
         Re: Trenér Torouš22.08.2014
Myslim, ze Honza jen nepochopil jak to myslene s tim papirem, ktery je potreba
     Re: Trenér Torouš22.08.2014
Taky mi chybi nejake info o tom, kdo to nabizi. Nemusi to byt kvalifikace (i kdyz pokud clovek neni
    Re: Trenér Torouš22.08.2014
Nejak se tu posledni dobou rozmaha takovy trochu agresivni vyjadrovani. K cemu to?
 Re: Trenér Torouš21.08.2014
Nic osobního proti toroušovi ale pokud se někdo dlouhodobě zasekne na 5,6,7, chce lízt na výkon, ale
  Re: Trenér Torouš22.08.2014
Hele já se zasekl někde lehce pod 7, nechci lézt na výkon, vím, že jsem dosud nevyužil vlastní možno
   Re: Trenér Torouš22.08.2014
Ani se nedivím, že nedal autor článku možnost komentovat svůj výtvor resp. nabídku :-).
   Re: Trenér Torouš22.08.2014
Insruktor je v poradku, a je naprosto normalni si zaplatit kvalifikovaneho insruktora ve snaze se ne
    Re: Trenér Torouš22.08.2014
...A co umí většina kvalifikovaných trenérů a instruktorů na stěnách? Co jsem viděl, tak navázat se,
    Re: Trenér Torouš22.08.2014
neni kvalifikovany instruktor, ani instruktor
     Re: Trenér Torouš22.08.2014
Torouš je frajer, zaplatil si reklamu na rozdíl od vychcánků z diskuzí a inzercí. Přeju mu, aby lide
   Re: Trenér Torouš26.08.2014
A tohle si překvapivě (a naštěstí) Andy Murray nemyslel a angažoval Lendla.
    Re: Trenér Torouš26.08.2014
železný má za sebou velký výsledky jako trenér, o závodnické kariéře nemluvě, stejně tak Lendl, ten
  Re: Trenér Torouš22.08.2014
Clovece, opravdu dobrej blud. Také ja uz asi dvacet let lezu 6 a 7 nekdy os nekdy ani nezkrokuji. Le
   Re: Trenér Torouš27.08.2014
Vystihl jsi tu zlatou radu vsem co lezou 5,6 a snad i obcas sedmu... staci proste vic lezt; ne jenom
 Re: Trenér Torouš22.08.2014
Dík Toroušovi za pěkný článek :-). Pěkně se to tu po dlouhé době rozhýbalo. A to je dobře. Kuba.
 Re: Trenér Torouš22.08.2014
Komerční horoškola by měla na Lezci mít placenou reklamu.
 Re: Trenér Torouš22.08.2014
Můj názor je, že kdo má na to se zlepšovat, ten se bude zlepšovat sám a najde si svoji cestu, postup
  Re: Trenér Torouš22.08.2014
No já bych tak striktní nebyl. V mém okolí mám pár odstrašujících případů, které lezení chytlo, zača
   Re: Trenér Torouš22.08.2014
Tak to souhlas! Bohuzel lezeni je trochu nevdecne.. Moc se o treninku nevi. Samotny lidi, co se tren
   Re: Trenér Torouš22.08.2014
Pokud jsem tu reklamu správně pochopil, tak Torouš nesliboval, že bude někomu radit "kolik čeho
  Re: Trenér Torouš26.08.2014
A to by mě zajímalo proč si Špotáková najala Železného, když to jde tak dobře i bez trenéra (tím nec
 Re: Trenér Torouš22.08.2014
V tom co Torouš napsal je vidět, že má koule - jít takhle s kůží na trh. Má můj obdiv.

  Re: Trenér Torouš22.08.2014
bylo by možno minimalizovat slovni spojeni "ne-mit koule" v nasich diskusich? Stve mne to,
   Re: Trenér Torouš22.08.2014
Připojuju se k odporu ke "koulování"..
Jinak podle mě tenhle druh reklamy opravdu n
    Re: Trenér Torouš22.08.2014
To by se v tom gulasi nikdo nevyznal. Tenhle clanek je oznacenej jako reklama, nejspis i placenej, n
   Re: Trenér Torouš22.08.2014
Pokud jsem urazil tvůj útlocit pak se omlouvám a slibuji že tohoto výrazu zde již nepoužiji. Nicméně
    Re: Trenér Torouš22.08.2014
No fakt jsi mne trosku tim vyrazem ne ze urazil, dejme tomu ze si mi lehce znechutil tvůj příspěvek,
     Re: Trenér Torouš22.08.2014
tohle zoufalý slovíčkaření...spousta lidí tady na lezci "slušně myslících" opravdu jen a j
  Re: Trenér Torouš22.08.2014
jako že může nosit slipy a furt bude vypadat dobře?
 Trenér Papouš22.08.2014
Kdo by naopak toužil po downgradu typu "loni jsem eště vylez pětku a letos stěží dávám čtyřky&q
  Re: Trenér Papouš22.08.2014
Ty jsi ale teď na dně a tudíž teď to půjde jen nahoru:-)
   Re: Trenér Papouš22.08.2014
to možná jo. Asi bych měl využít Toreadorovu nabídku.
  Re: Trenér Papouš22.08.2014
Ja jsem zase odbornik na velmi pomalou regeneraci, stagnaci az degeneraci. Spatne potreninkove navyk
   Re: Trenér Papouš22.08.2014
Já zase trénuju jen proto, abych zpomalil celkový úpadek... vlastně je to takový sofistikovaný proce
   Nou trajning methoda23.08.2014
Mohu ti poradit. Vyřešil jsem to tím, že jsem přestal trénovat:)
  Re: Trenér Papouš22.08.2014
cha. Tohle mam nachozeny tak ze bych s tim moh na olympiadu.
 Re: Trenér Torouš26.08.2014
S Toroušem jsem byl na třech placených lekcích a byl jsem spokojený. Až budu mít zase čas, tak mám v

 Watzman stěna21.08.2014
Ahoj, máte někdo topo, popis cest ve východní stěně? Salzburger, Munchener weg atp. Budu vděčný za bližší informaci. petrdvornik@volny.cz Díky.
 Re: Watzman stěna21.08.2014
Hádej kde :-)

 BRTNIKY21.08.2014
Ahojte..zajtra sa chystam hodit nejake pokusy do Brtnikov-Kyjovske udoli..minule som na mapach lezec.cz objavil nejake skaly kde sa da liezt a dnes uz ziadne sklaly na mapach v narodnom parku nevidim...co sa stalo?....proste hladam na nete sprievodcu a ni
 Re: BRTNIKY21.08.2014
Nelez tam, je to moc měkký...
 Re: BRTNIKY21.08.2014
jsou tam dve skaly z cenomanu, docala pekne
 Re: BRTNIKY21.08.2014
Moc se to neleze, vypadá to oslizle a mechatě, ale nějaký kruhy tam sou.
  Re: BRTNIKY22.08.2014
,,asi pred dvomamesiacmi som tam prechadzal na kole a celkom sa mi tam pacilo..bolo to zarastene no

 Kobra Plzeň21.08.2014
Ahoj, chci se zeptat, bude se někdy přechytovávat Kobra? Jsou to 2 roky starý cesty a už je to trošku nuda. Díky za info pověřených či znalých
 Re: Kobra Plzeň21.08.2014
Plechovka uz není předělaná asi 4 roky. Tak co myslíš? Stačí se podivat v jak žalostném stavu je lok
  Re: Kobra Plzeň21.08.2014
Na to kolik tu je lezců, tak je to hrozná škoda, že se o to nikdo nestará..:((
   Re: Kobra Plzeň21.08.2014
Aby to nevyznělo nepravdivě, o lokotku je poměrně dobře postaráno díky provozovateli, který dělá co
 Re: Kobra Plzeň21.08.2014
V převislé partii se právě přidávají dvě nové cesty.
  Re: Kobra Plzeň21.08.2014
2 nové cesty za obtížnost kolik 9? Kolik lidí to poleze dohromady? Kdybyste tam prdli nějakou hlubok
   Re: Kobra Plzeň21.08.2014
Ahoj. Bylo mi "vyhubováno" že na kobře nejsou opravdu těžký cesty (což je pravda, mysleli
   Re: Kobra Plzeň21.08.2014
Jen pro informaci, cestu za 6 UIAA na 18 metrech výšky a 10 metrech převislosti postavit nelze :o)))
    Re: Kobra Plzeň21.08.2014
Za kolik to bude když to bude žebřík po hodinách a zaplouvákách?
     Re: Kobra Plzeň22.08.2014
sorry, ale pro lezitelný šestky je místo v míň převislých profilech, kdo chceš bejt hustej v převise
      Re: Kobra Plzeň22.08.2014
Já si myslím, že v převisu, jak říká Azbest, pokud to nepůjde po hraně tak cestu za 6 neuděláš. Usuz
     Re: Kobra Plzeň22.08.2014
Pod 7 se bez hrany podle me nedostanes, at jsou chyty sebelepsi. A proc to vlastne vubec stavet? Tak
 Re: Kobra Plzeň21.08.2014
nic si z toho nedělej,smíchoff opačnej extrém. maj webovky kde se můžeš podívat,že bude daná cesta k
 Re: Kobra Plzeň21.08.2014
Buď rád, že máte v Plzni dvě stěny zadarmo a neremcej! Co by za to v jiných městech dali...? :)
 Re: Kobra Plzeň22.08.2014
Tak jezdi na skály, kolem Plzně je jich tolik že se určitě celej rok nudit nebudeš...:) A nebudeš ta
 Re: Kobra Plzeň22.08.2014
Jednu z 3 nových mám stavět já, mám přidělené chyty, klíče, atd. Jenže nemám čas, jsem přes týden a

1   ...   407   408   409   410   411   412   413   414   415   416   417   418   419   420   421   422   423   424   425   426   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Trenér Torouš
:D :D :D
19:25:38 21.08.2014
odpovědět 
 Re: Trenér Torouš
HA HA hA
21:16:33 21.08.2014
odpovědět 
  Re: Trenér Torouš
úlet
21:56:27 21.08.2014
odpovědět 
   Re: Trenér Torouš
ty vole, apríl
22:08:40 21.08.2014
odpovědět 
    Re: Trenér Torouš
brutální masakr, ebola hadr
22:18:56 21.08.2014
odpovědět 
   Re: Trenér Torouš
Hele volové posměváčci,

Dávám příznivou referenci. Je to asi takhle: pokud má někdo spolulezce, kterej leze o něco líp než on a je schopnej a ochotnej podebatovat o technice přelezu klíčovejch kroků, ev. ho nahecovat do cesty o půl grádu nad maximem a radit kroky, pak není co řešit a Toroušovy služby netřeba. Jenže ruku na srdce - kdo z vás to má? Na něco takovýho není potřeba profi trenér, ale stačí člověk, kterej umí vysvětlovat pohyby, což nemusí nutně znamenat, že to musí bejt špičkovej lezec. Já třeba lyžuju, ale když jsem se pokoušel vysvětlit kámošovi co má dělat, aby sjel na sjezdovkách pluhem kopec, tak jsem zjistil, že to vůbec neumím. A jsem přesvědčenej, že Torouš to umí. Čili (aniž bych hodnotil zda to stojí za ty prachy nebo ne) - Toroušovy služby doporučuju.

Těm z vás, kteří budou reagovat stylem "pěkně sis to napsal, Torouši" odpovídám vztyčeným prostředníkem, a u tebe Torouši mám za tohle slohový cvičení pivo. Zdar!
honza plocek22:19:22 21.08.2014
odpovědět 
    Re: Trenér Torouš
že jsi o tom přesvědčenej znamená, že to umí? Martin Čermák byl taky přesvědčenej, že to umí, ale je nemocnej. jasná otázka- trénoval tě? jasná odpověď je....?
22:22:56 21.08.2014
odpovědět 
     Re: Trenér Torouš
Jasná odpověď je jo.
honza22:28:52 21.08.2014
odpovědět 
    Re: Trenér Torouš
V te reklame chybi jedna dulezita vec, ktera by navic zamezila ustepacnou diskusi. A sice zminka o kvalifikaci, je hezke napsat, ze jde v postate o nadstavbu toho, co se uci v beznych horoskolach, a je mozne, ze tomu tak skutecne je. Ale je rozdil si myslet, ze neco umim ucit, umet to ucit a byt opravnen to ucit.
V pripade, ze nejde o rady kamaradum, ale o komercni akci, nestaci rict jen "kamaradi rikali, ze jsem v tom dost dobrej".
M01:00:54 22.08.2014
odpovědět 
     Re: Trenér Torouš
Někdo má papír, ale naučit neumí. Pokud někdo dokáže opravdu učit, nepotřebuje k tomu žádný papír. Asi obdobně jako že k lezení je třeba lézt a nikoliv mít drahé vybavení.
 martan10:46:25 22.08.2014
odpovědět 
      Re: Trenér Torouš
Kazdy, kdo chce jine ucit ci trenovat, se musi predevsim vzdelavat sam...
M11:10:22 22.08.2014
odpovědět 
       Re: Trenér Torouš
určitě ano
martan12:06:39 22.08.2014
odpovědět 
      Re: Trenér Torouš
To co říkáš je sice pravda, ale pravdou také zůstává, že pokud nabízím veřejně služby za které chci zaplatit, měl bych to také danit. A k tomu je třeba žl..
Jediné co dle mé zkušenosti opravňuje k výuce lezení za peníze(samo bez žl ne..) je akreditovaná kvalifikace instruktor lezení na umělých stěnách.
Samo problém je, že není náplní instruktora trénink.. Ale kam jej zařadit?

Pravda je, že trénovat za Vás nikoho papír nenaučí, ale připomínka je to určitě na místě.
Řešil jsem tento problém po svém, ale zajímalo by mne jak to má kdo ošetřené.
???
 BB11:55:51 22.08.2014
odpovědět 
       Re: Trenér Torouš
Kdo co a jak daní je věc čistě mezi jím a státem.
honza11:59:29 22.08.2014
odpovědět 
        Re: Trenér Torouš
..a pravda, v některých případech i dodavatelem/odběratelem.
honza12:04:14 22.08.2014
odpovědět 
        Re: Trenér Torouš
To je sice také pohled na věc, ale být trenérem(koučem), nabízet veřejně služby a dělat to načerno, je dle mého minimálně hazard. Každému co jeho jest, jen mě zajímalo jak to kdo řeší.
Výše uvedené řešení beru jako neřeší :)
 BB12:07:08 22.08.2014
odpovědět 
         Re: Trenér Torouš
Myslim, ze Honza jen nepochopil jak to myslene s tim papirem, ktery je potreba
17:14:38 22.08.2014
odpovědět 
     Re: Trenér Torouš
Taky mi chybi nejake info o tom, kdo to nabizi. Nemusi to byt kvalifikace (i kdyz pokud clovek neni uplne blbej a projde nejakym vzdelanim o tom jak pracovat s lidmi, o tom jak ucit lezeni, jak sestavovat trenink atd, tak v nem neco zustane), ale spis nejaky medailonek o autorovi. Neznam ho, ani neznam nikoho kdo by s nim zkusil nekolik placenych lekci, tak bych se aby bal ho doporucit svym zacinajicim lezeckym kamaradum.
10:58:55 22.08.2014
odpovědět 
    Re: Trenér Torouš
Nejak se tu posledni dobou rozmaha takovy trochu agresivni vyjadrovani. K cemu to?
10:54:14 22.08.2014
odpovědět 
 Re: Trenér Torouš
Nic osobního proti toroušovi ale pokud se někdo dlouhodobě zasekne na 5,6,7, chce lízt na výkon, ale a nedovede si poradit sám, pak fakt nemá cenu, aby dál lez.

Párkrát jsem už o takový jednorázový konzultaci ze zvědavosti taky uvažoval, proč to nezkusit, ale vždycky mi nakonec docvaklo, že jsem ještě zdaleka nevyužil svý vlastní možnosti řešení problému. člověk nemá bejt línej, vyndat z kapsy pětikilo a zaplatit si toho kdo zaručeně ví jak na to, tě ve skutečnosti posune mnohem míň, než si myslíš
Honza23:40:07 21.08.2014
odpovědět 
  Re: Trenér Torouš
Hele já se zasekl někde lehce pod 7, nechci lézt na výkon, vím, že jsem dosud nevyužil vlastní možnosti řešení problému, mám ambice lézt cca 7 OS a má pro mě cenu, abych lez, protože mě to baví.

Sám si poradit dovedu, ale když si budu radit sám a bušit jak hovado na překližce, tak tam nechám majlant a nabušim vytrvalost.

Za stejný prachy mi trenér, ať už to bude kdokoliv, pomůže s technikou tak, že to bude mít z hlediska výkonnostního posunu, byť způsobenýho jinou složkou lezeckýho výkonu, lepší efekt. Za svý prachy zkrátka dostanu víc muziky.

Tohle myslím platí pouze zpočátku, čím víc hodin jsi s trenérem strávil, tím míň ti ta hodina postupně dává, takže od určitý chvíle je pak podle mě lacinější se na trenéra vybodnout a chodit třeba sám na bouldr zkoušet používat a zdokonalovat to naučený.

Obdoba je např. v tom lyžování - jako samouk utratíš majlant za vleky. Když si vezmeš instruktora, vyplázneš sice prachy, ale kdyby ses na takovou úroveň chtěl dostat jako samouk, přijde tě to na těch vlecích dráž.
honza00:09:35 22.08.2014
odpovědět 
   Re: Trenér Torouš
Ani se nedivím, že nedal autor článku možnost komentovat svůj výtvor resp. nabídku :-).
 PD00:33:51 22.08.2014
odpovědět 
   Re: Trenér Torouš
Insruktor je v poradku, a je naprosto normalni si zaplatit kvalifikovaneho insruktora ve snaze se nekam posunout.
Otazka tedy zni; "je Torous kvalifikovany instruktor?"
M 01:04:52 22.08.2014
odpovědět 
    Re: Trenér Torouš
...A co umí většina kvalifikovaných trenérů a instruktorů na stěnách? Co jsem viděl, tak navázat se, slaňovat, dobírat a občas blábolit pěkný hovadiny. Ať si každý vybere, za co chce zaplatit.
A.08:17:39 22.08.2014
odpovědět 
    Re: Trenér Torouš
neni kvalifikovany instruktor, ani instruktor
bruce willis08:46:34 22.08.2014
odpovědět 
     Re: Trenér Torouš
Torouš je frajer, zaplatil si reklamu na rozdíl od vychcánků z diskuzí a inzercí. Přeju mu, aby lidem pomáhal mít ze svého lezení dobrý pocit.
10:56:36 22.08.2014
odpovědět 
   Re: Trenér Torouš
A tohle si překvapivě (a naštěstí) Andy Murray nemyslel a angažoval Lendla.
20:36:28 26.08.2014
odpovědět 
    Re: Trenér Torouš
železný má za sebou velký výsledky jako trenér, o závodnické kariéře nemluvě, stejně tak Lendl, ten sport je jejich obživa a byli v něm nejlepší, ale nemusí to být podmínkou. Ale Torouš toho v lezení moc nepředved.
22:08:38 26.08.2014
odpovědět 
  Re: Trenér Torouš
Clovece, opravdu dobrej blud. Také ja uz asi dvacet let lezu 6 a 7 nekdy os nekdy ani nezkrokuji. Lezu každý vikend, celou dovolenou a v zime na stene a nic jiného ani delat nechci ve svém volnem case, bavi mne to, naplnuje mne to a jsem s tim stastny...a ted podle tebe tedy nemá vůbec cenu abych dal lezl? Ha ha ha .... mimochodem u jakeho stupne, kde se zaseknes, ma cenu, aby jsi napr. Ty dal lezl? 2,3,4 nebo 8,9,10 nebo 11,12? Prosim o odpověď! Jo a Torouse neznam ale klidne bych mu zaplatil, třeba by to bylo k nicemu, třeba ne.
Martas.12:16:10 22.08.2014
odpovědět 
   Re: Trenér Torouš
Vystihl jsi tu zlatou radu vsem co lezou 5,6 a snad i obcas sedmu... staci proste vic lezt; ne jenom o vikendu. Znam takovych lidi spoustu. Lezou dlouho ale porad do sedmicky. Kdo se chce zlepsit z petek a sestek tak at zaradi alespon 3x tydne lezeni a pujde to samo. Pokud ne, svet se nezbori ale asi ten sport nebude pro dotycneho to prave. Samozrejme je i nazor ze lezeni neni sport. V tom pripade je to sumak.
Jan08:49:24 27.08.2014
odpovědět 
 Re: Trenér Torouš
Dík Toroušovi za pěkný článek :-). Pěkně se to tu po dlouhé době rozhýbalo. A to je dobře. Kuba.
patapufa09:06:54 22.08.2014
odpovědět 
 Re: Trenér Torouš
Komerční horoškola by měla na Lezci mít placenou reklamu.
09:19:55 22.08.2014
odpovědět 
 Re: Trenér Torouš
Můj názor je, že kdo má na to se zlepšovat, ten se bude zlepšovat sám a najde si svoji cestu, postup, metody... Samozřejmě je sem tam dobré dostat nějaký impuls od jiné osoby, člověku to rychleji sepne. Ale motivaci je třeba hledat uvnitř sebe, to že já sám CHCI, mě nikdo nenaučí. A kdo chce, ten jede.
 Variant09:37:40 22.08.2014
odpovědět 
  Re: Trenér Torouš
No já bych tak striktní nebyl. V mém okolí mám pár odstrašujících případů, které lezení chytlo, začali bušit třikrát týdně a teď co chvíli poslouchám, že na víkend nikam nejedou, protože je bolí tu rameno, tu loket a už i nějaká ta sádra na přetažené šlachy se konala. Proto si myslím, že jestli je trenér schopen vysvětlit jak správně trénovat, kdy regenerovat a hlavně se nezranit, tak to rozhodně nejsou vyhozené peníze. I když tady už podle mě nestačí, aby jediná kvalifikace byla, že leze "o dva stupně" lépe než jeho cvičenec
 JendaZBrna10:27:21 22.08.2014
odpovědět 
   Re: Trenér Torouš
Tak to souhlas! Bohuzel lezeni je trochu nevdecne.. Moc se o treninku nevi. Samotny lidi, co se trenovanim lezcu zabyvali, priznavaji, ze zadna ucelena metodika a teorie o trenovani zatim neni. Kdyz chce clovek trenovat efektivne a bezpecne, tak by mel precist kupu knih a na zaklade toho si sestavit trenink nebo najit nekoho, kdo to udela za nej. Co vim, tak takovych lidi je malo i ve svete - ke spicce dnes asi patri Patxi Usobiaga. Je otazka, zda Torous dovede alepson vzdalene nabidnout neco podobneho.
11:11:35 22.08.2014
odpovědět 
   Re: Trenér Torouš
Pokud jsem tu reklamu správně pochopil, tak Torouš nesliboval, že bude někomu radit "kolik čeho a jak", ale spíše že pomůže s technikou, odbouráním strachu apod., ne? Trénink lezecké síly, která je bezpochyby potřeba pro lezení těžších cest, musí být individuální, každý jsme jiný a každý má bolístku někde jinde... Když se trénuje (specifická lezecká síla) naplno, je to většinou na hranici zranění. Někdo má ten dar, že mu prsty dobře drží do 7a, někomu do 8a a někomu do 9a... A na to přijdeš sám, postupně, postupným zlepšováním. Nepředpokládám, že by začátečník, který to přepálil na bouldrovce a teď ho bolí rameno, šel pro radu co s tím za někým jako je Torouš...
 Variant12:27:47 22.08.2014
odpovědět 
  Re: Trenér Torouš
A to by mě zajímalo proč si Špotáková najala Železného, když to jde tak dobře i bez trenéra (tím nechci doporučovat kdo je vhodný trenér)?
20:39:29 26.08.2014
odpovědět 
 Re: Trenér Torouš
V tom co Torouš napsal je vidět, že má koule - jít takhle s kůží na trh. Má můj obdiv.

Absolutně souhlasím s tím, že pod vedením trenéra nebo coache je progress výrazně jiný než metodou pokus omyl. Problém je ale v tom, že lezecká obec na toto stále ještě není připravena - nechce se nám platit za efektivitu(minimálně dle mých zkušeností).

Touruši palec nahoru a bojuj. Vím moc dobře na jakou cestu jsi se vydal a držím pěsti.
 BB10:48:51 22.08.2014
odpovědět 
  Re: Trenér Torouš
bylo by možno minimalizovat slovni spojeni "ne-mit koule" v nasich diskusich? Stve mne to, dále nepředpokládám vetsi vyskyt eunuchu v CR a dále ani nepředpokládám, ze napr. BB ma dostatecne vyresene ze on vi kdo ma a kdo je nemá, i v tom prebnesenem smyslu. Takze zustava jen debilni moderni vyrazivo, které obtezuje slusne myslici lidi.
Martas.12:21:33 22.08.2014
odpovědět 
   Re: Trenér Torouš
Připojuju se k odporu ke "koulování"..
Jinak podle mě tenhle druh reklamy opravdu není to, proč lezu na lezec.cz, chci tu číst otom, kdo kde byl, kdo co dokázal, kam jet, co se stalo...a ne otom, že pokud někomu dáte 300 za hoďku, poradí vám jak se zlepšit, tak rovnou smíchejme inzerci, "komerční" sdělení, reklamu a články....
Honza S.13:01:23 22.08.2014
odpovědět 
    Re: Trenér Torouš
To by se v tom gulasi nikdo nevyznal. Tenhle clanek je oznacenej jako reklama, nejspis i placenej, neni co resit.
honza21:47:04 22.08.2014
odpovědět 
   Re: Trenér Torouš
Pokud jsem urazil tvůj útlocit pak se omlouvám a slibuji že tohoto výrazu zde již nepoužiji. Nicméně prosím o poučení jak to výstižněji napsat - "takto se přihlásit o skoro veřejný lynch už chce dost sebejistoty a odvahy" je akceptovatelné?

Souhlasím, také nemám rád nepodepsané, nic neříkající vulgární urážlivé výkřiky, komentáře všech chytrejch z celého netu, ale mým cílem bylo pouze vyjádřit obdiv a podporu a zvolený výraz mi přišel (a stále přijde) na místě :)
 BB14:15:55 22.08.2014
odpovědět 
    Re: Trenér Torouš
No fakt jsi mne trosku tim vyrazem ne ze urazil, dejme tomu ze si mi lehce znechutil tvůj příspěvek, jinak fajnovy. Ale jo omluva se bere je prijemna...a ja napr pisu většinou, ze je někdo borec. Třeba.
Martas.18:42:10 22.08.2014
odpovědět 
     Re: Trenér Torouš
tohle zoufalý slovíčkaření...spousta lidí tady na lezci "slušně myslících" opravdu jen a jen zasírá prostor, podstatně víc než kdejakej sprostej dlaždič.
A jen tak mimochodem, výraz "mít koule" nebo "have the balls" řada kultur nebere jako vulgaritu, ale pouhý a zato trefný slang, který se k hodí k čemukoli, kde je třeba morál.
dlaždič23:21:22 22.08.2014
odpovědět 
  Re: Trenér Torouš
jako že může nosit slipy a furt bude vypadat dobře?
d.14:11:42 22.08.2014
odpovědět 
 Trenér Papouš
Kdo by naopak toužil po downgradu typu "loni jsem eště vylez pětku a letos stěží dávám čtyřky", nechť se na mě obrátí. Zdarma poradím jak nabrat tukovou hnotu a ztratit svalovou a jak nic nedělat.
 Papouš13:31:26 22.08.2014
odpovědět 
  Re: Trenér Papouš
Ty jsi ale teď na dně a tudíž teď to půjde jen nahoru:-)
Michal13:35:57 22.08.2014
odpovědět 
   Re: Trenér Papouš
to možná jo. Asi bych měl využít Toreadorovu nabídku.
Papouš16:48:15 22.08.2014
odpovědět 
  Re: Trenér Papouš
Ja jsem zase odbornik na velmi pomalou regeneraci, stagnaci az degeneraci. Spatne potreninkove navyky, pripadne nevhodne sestaveny jidelnicek klidne prenecham.
 Laco13:41:20 22.08.2014
odpovědět 
   Re: Trenér Papouš
Já zase trénuju jen proto, abych zpomalil celkový úpadek... vlastně je to takový sofistikovaný proces řízeného zhoršování :-)
TomasK14:20:01 22.08.2014
odpovědět 
   Nou trajning methoda
Mohu ti poradit. Vyřešil jsem to tím, že jsem přestal trénovat:)
Element08:29:24 23.08.2014
odpovědět 
  Re: Trenér Papouš
cha. Tohle mam nachozeny tak ze bych s tim moh na olympiadu.
TOA17:36:56 22.08.2014
odpovědět 
 Re: Trenér Torouš
S Toroušem jsem byl na třech placených lekcích a byl jsem spokojený. Až budu mít zase čas, tak mám v plánu pokračovat. Z mého pohledu je to jednoduché - leze výrazně líp než já (není podstatné), umí mi vysvětlit, co dělám špatně a jak to dělat líp (to podstatné je) a navíc je časově flexibilní, takže si můžu naplánovat trénink na nějakou obskurní hodinu, když mám zrovna čas.
Tomáš Kasl15:33:49 26.08.2014
odpovědět 
 Foto dne:
kvalifikace
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192337)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Start und stop 4 Sankt Lorenz
Přeskok 2 Skály V Údolí Roklice
Zamotaná pouť V Skály V Údolí Roklice
Náhorní hrana II Údolí Loubenského Potoka
Turecký med VIIb Údolí Loubenského Potoka
Nově komentované:
Paní Kadrnožková VIIIb Prachov
Mandragora Hard 8A Rusava
Tancuj, Tancuj, Vykrúcaj VIIIa Adršpach
Záviš 7 Žleby
Přehmat 5+ Černá Skála U Přeštic

 Nově v diskusi:
Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Neuznat | Viva Master ! | AI slop |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (57)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (7)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1145 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1261 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1417 
 Neřeším to – lezu vše 
 1114 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi