Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
AM ČR v boulderingu (24.06) SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07)
Cesty: 1.Šindel 13081 2.Votoček 12500 3.Širůčková 11897 Bouldry: 1.Trojan 11250 2.Novák 11075 3.Pochman 11075 Hory: 1.Sejbal 7951 2.Skopec 7086 3.Groš 6550
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English Odsedka s okem 01.09.2014 Na fesťáku jsem si všiml u několika stánků odsedky s prošitým okem pro zkrácení. Nejedná se o daisychain, ale o klasickou plochou smyci, která je v jednom místě přetočena a prošita.
Má s touto odsedkou někdo zkušenosti? Je to praktické? Nechytá se
  Re: Odsedka s okem 03.09.2014 Viděl jsi jak byla dlouhá? 60 cm? Když uděláš uzel tak kolik ti zbyde? Odsedka 50 cm?
    Re: Odsedka s okem 03.09.2014 To jo, dlouhá rozhodně nebyla. Uzel myslíš lišku na sedáku? Uzel v půlce by díky oku měl být zbytečn
      Re: Odsedka s okem 03.09.2014 a nechcete sem hodit nějakej název jak se to jmenuje, aby i ostatní mohli vědět o čem je řeč? :-)
        Re: Odsedka s okem 04.09.2014 Rad bych, ale zatím jsem na netu žádný obrazek nenašel, zkusím znovu zapátrat.
        Re: Odsedka s okem 04.09.2014 Rad bych, ale zatím jsem na netu žádný obrazek nenašel, zkusím znovu zapátrat.
          Re: Odsedka s okem 04.09.2014 výrobce? jakej stánek na festivalu to mel?
            Re: Odsedka s okem 04.09.2014 ahoj, mozno toto?
Longe Dynadoubleclip BEAL
              Re: Odsedka s okem 04.09.2014 to ne, dyna dc je z lanovice. autor vlákna mluví o plocháči s nějakou vychytávkou
            Re: Odsedka s okem 05.09.2014 Výrobce nevím, název stánku také ne. Viděl jsem to u stánku umístěného na rohu ulice 5. května před
              Re: Odsedka s okem 09.09.2014 tak to zkus aspoň trochu líp popsat, třeba se diskuze trochu pohne :-)
  Re: Odsedka s okem 09.09.2014 nemyslíš tuto smyčku pro technické lezení?
  Re: Change movie 01.09.2014 Taky by mě to zajímalo.
    Re: Change movie 01.09.2014 nic se neděje- klasika, pavlíček je divnej, škoda, že je to on, kdo natáčí nejlepšího lezce světa, v
      Re: Change movie 01.09.2014 Aneb festival planých slibu... PP mel velký sen stát se profesionalem ale takove jednání je bohuzel
Muzeum v Ádru 28.08.2014 Kdo pojedete o víkendu na fesťák a budete mít volnou chvíli skočte si v dolním ádru do muzea v zámečku, je tam horovýstava - nádherný kousky z prehistorie lezení od papučí po samodo sedáky, vtipný popisky, dlouho jsem se tak nenasmál.
Locker 28.08.2014 Zdravím, máte někdo nějaké zkušenosti s Lockerem od singing rocku? Slyšel jsem, že se mu nedá věřit, je to pravda?
  Re: Locker 28.08.2014 Já s ním nemám jediný problém.
    Re: Locker 29.08.2014 já taky né.
      Re: Locker 29.08.2014 já ho taky nemám ;-)
  Re: Locker 29.08.2014 pokud ho používáš tak máš (na krátké 20 cm smyčce), neměl by být problém. Do statiky jsem nikdy nepa
  Re: Locker 29.08.2014 Já používám Rocker. Je to to samé. Akorát že Rocker je originál od I.S.C. od anglánů. Kdo dělá Locke
  Re: Locker 02.09.2014 Tak v neděli vyzkoušeno, že Loker unese a krásně ubrzdí člověka i s borovicí prumeru 12cm, kterou om
  Re: Chamonix - Aiguille Verte: Arete Sans Nom 28.08.2014 Oprava nazvu: Aiguille Verte: Arete Sans Nom
prach výzvy 28.08.2014 prima článek, tyhle pískový "pozvánky" mě fakt bavěj, v článku to nejde tak díky touto cestou. jen houšť, vše o písku si rád přečtu
  Re: prach výzvy 28.08.2014 V clanku se asi chteli vyhnout diskuzi o Mg ktere maji vsici za prdeli... velmi tradicni...
    Re: prach výzvy 28.08.2014 Tak,tak tím odpovídáš na otázku autora v úvodu. Místní drábové jsou akční
    Re: prach výzvy 28.08.2014 Jo, výzva na konci abychom "oprášili Prachovské výzvy" taky asi neměla jen jeden smysl.
  Re: prach výzvy 28.08.2014 text celkem chudej vyplod
    Re: prach výzvy 28.08.2014 Ale to mas sice pravdu, ale i tak dik za clanek. Aspon jsem videl kde je ten druhej kruh v Petr a Pa
      Re: prach výzvy 29.08.2014 Aha, uz jsem to pochopil, to jsi dost chudacek, ze mas potrebu psat takove clanky místo toho, aby js
        Re: prach výzvy 31.08.2014 Článek je naprosto super! S velikou chutí jsem si ho přečetl. Psát tu, že je Ještěr kokot, je jako b
  Re: Prachovské výzvy 28.08.2014 Aha, díky za odkaz.
To vysvětluje celý článek :))
  Re: Prachovské výzvy 29.08.2014 Fotky vypadají skvěle (zvlášť ty od Vendy Novotného mě namotivovaly)! Tak asi nezbývá než ty doporuč
rupnutí v koleni při patování 27.08.2014 ahoj, při dnešním boulderování mi při patování v převisu (pravá pata položená na vnější hranu paty a následně plynulým tlakem zatížená) ruplo v koleni. Na to, jak hodně hlasitý to bylo - jak kdyby prasknul špagát - mě skoro nic nebolí, jen když bych zkouš
  Re: rupnutí v koleni při patování 27.08.2014 Měl jsem to několikrát, nejspíš natažený postranní vaz,používal jsem ortezu,mazal fastumgelem vyvaro
  Re: rupnutí v koleni při patování 27.08.2014 ahoj,
něco podobnýho se mě stalo před půl rokem na stěně. patoval jsem a hodně do toho tlačil
    Re: rupnutí v koleni při patování 27.08.2014 Takhle jak to popisuješ je to přesně to jak se to stalo mě. Říkal jsem si že to bude jen namoženej s
      Re: rupnutí v koleni při patování 28.08.2014 mohl by to být nějaký vaz, třeba jen částečně natržený nebo něco. já o tom ted nevím. to místo kde t
  Re: rupnutí v koleni při patování 28.08.2014 Jaký je to dnes?? Moje zkušenost s hodně podobnou věcí byla, že druhej den to bolelo jako dost, pár
    Re: rupnutí v koleni při patování 28.08.2014 To máš pravdu, dnes ráno mě budilo nepohodlí, pobolívá to ať ležim jak ležim. Chůze omezená, nohu ra
      Re: rupnutí v koleni při patování 28.08.2014 A neni lepsi s tim zajit k doktorovi? Jako chapu, ze tam nedostanes zdaleka tak erudovany rady jako
        Re: rupnutí v koleni při patování 28.08.2014 V pravém kolenu mě prasklo při zaháknuté špičce vě stropu.Po operativním vyčištění od úlomků chrupav
        Re: rupnutí v koleni při patování 28.08.2014 Tuhle možnost samozřejmě vůbec nezavrhuju, naopak, ale vzhledem k tomu, že dneska toho stejně moc ne
          Re: rupnutí v koleni při patování 28.08.2014 Prostě jen abys to nepodcenil. Kolikrát může blbá sádra/dlaha na dva-tři tejdny ušetřit člověku měsí
            Re: rupnutí v koleni při patování 29.08.2014 Jj, dík, máš recht, vtip je v tom, že čim dřív u toho doktora jsi, tím to má větší smysl (většinou),
  Re: rupnutí v koleni při patování 31.08.2014 Mi se stalo to samé. Trochu to bolelo, další den ráno jsem se málem vymrdal, když jsem vstanul z pos
  Re: rupnutí v koleni při patování 01.09.2014 Tak nakonec se našlo místo dřív. Koleno bude v pohodě, nic ruplýho by tam být nemělo. Při zatnutým q
Začátecnik 27.08.2014 Ahoj, začínám s lezenim a moc si s tím nevím rady, poradíte mi někdo nějakého trenéra na lezeni? Díky
  Re: Začátecnik 27.08.2014 co třeba tohle:
  Re: Začátecnik 27.08.2014 Na nejblížší lezecké stěně tě jistojistě místní ogaři do tajů lezení rádi zasvětí! Nebude to ovšem z
  Re: Začátecnik 27.08.2014 nějakého trenéra ti nedoporučuju, doporučuju certifikovanýho člověka, kterej se tím oficiálně živí.
  Re: Začátecnik 28.08.2014 V regionech mimo velká města je spousta horolezeckých oddílů, které učí začátečníky zdarma nebo jen
    Re: Začátecnik 29.08.2014 Zajímá me bouldering, a jsem z Prahy
      Re: Začátecnik 29.08.2014 Začínat zrovna s boulderingem není nejlepší nápad. Možná bych doporučil nejdřív zkusit něco na laně.
        Re: Začátecnik 29.08.2014 Zajímá ho bouldering, proč by měl jít na lano :D Prostě když je s Prahy a zajímá ho bouldering,může
          Re: Začátecnik 29.08.2014 Souhlasím je to jak říkáš.. každý ať jsi najde svou cestu.
Nicméně rada výše nebyla
            Re: Začátecnik 29.08.2014 Ehm, da si nekdo toust? :))) Vy ste vtipny :))
              Re: Začátecnik 30.08.2014 Neboj, ty jsi všech vtipálků král....
            Re: Začátecnik 30.08.2014 Ono i na té bouldrovce jde začít, jen se člověk nesmí nechat vybláznit lidma okolo a snažit se udrže
              Re: Začátecnik 30.08.2014 Ona i technika vyžaduje sílu. Těžko se položit do bočáku nebo se zvednout na noze, když na to nemáš
                Re: Začátecnik 30.08.2014 Pokud se chceš věnovat nácviku techniky, tak síla nemůže být limitujícím faktorem v daném kroku. Pak
                  Re: Začátecnik 30.08.2014 To píšu, jen obráceně :-) Abys mohl nacvičovat nebo využívat techniku, musíš mít sílu. Právě proto,
                    Re: Začátecnik 30.08.2014 No píšeš pořád o něčem jiném, asi se nedomluvíme:-)
                      Re: Začátecnik 31.08.2014 je rozdil mezi boulderingem v pojeti lezce a vyuzitim boulderingove steny pro rozvoj lezecke technik
                    Re: Začátecnik 01.09.2014 jak řekl Michael Piola: Kde neni sila neni ani technika
              Re: Začátecnik 31.08.2014 Netvrdím, že se na bld nedá začít, naopak.. Nicméně pokud se ti nikdo nebude věnovat, budeš se tam p
                Re: Začátecnik 31.08.2014 No já bych tady hlavně z trenérského hlediska viděl obrovský rozdíl mezi tréninkem a studenty během
                Re: Začátecnik 31.08.2014 To posouzení je čistě subjektivní, prostě vidím, jak se při lezení pohybují. Ono to samozřejmě souvi
                  Re: Začátecnik 31.08.2014 Aha, no jo, ale z hlediska tréninku je tohle úplně rozdílná skupina, než klasický trénink. A řekl by
                  Re: Začátecnik 31.08.2014 Aha, no jo, ale z hlediska tréninku je tohle úplně rozdílná skupina, než klasický trénink. A řekl by
1
...
406
407
408
409
410
411
412
413
414
415
416
417
418
419
420
421
422
423
424
425
...
2263
Reklama:
Foto dne:
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: