LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Paráda, už budu u kruhu! Ale proč je od kruhu vždycky bouldr?
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Širůčková 11897
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 7951
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230925 cest
Nové přelezy:
Timba Clim 7b
Side Step 7b
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Arnold Cla 9+
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+

Stěny
BoulderClub Brno - Brno
K2-Žilina - Žilina
Masacre Room - České Budějovice

Prodejny
Horolezecké vybavení - VK-SHOP.CZ - Plzeň
Popina = nejlevnější v ČR ! - Bruntál
HUDYsport - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Odsedka s okem01.09.2014
Na fesťáku jsem si všiml u několika stánků odsedky s prošitým okem pro zkrácení. Nejedná se o daisychain, ale o klasickou plochou smyci, která je v jednom místě přetočena a prošita.
Má s touto odsedkou někdo zkušenosti? Je to praktické? Nechytá se
 Re: Odsedka s okem03.09.2014
Viděl jsi jak byla dlouhá? 60 cm? Když uděláš uzel tak kolik ti zbyde? Odsedka 50 cm?
  Re: Odsedka s okem03.09.2014
To jo, dlouhá rozhodně nebyla. Uzel myslíš lišku na sedáku? Uzel v půlce by díky oku měl být zbytečn
   Re: Odsedka s okem03.09.2014
a nechcete sem hodit nějakej název jak se to jmenuje, aby i ostatní mohli vědět o čem je řeč? :-)
    Re: Odsedka s okem04.09.2014
Rad bych, ale zatím jsem na netu žádný obrazek nenašel, zkusím znovu zapátrat.
    Re: Odsedka s okem04.09.2014
Rad bych, ale zatím jsem na netu žádný obrazek nenašel, zkusím znovu zapátrat.
     Re: Odsedka s okem04.09.2014
výrobce? jakej stánek na festivalu to mel?
      Re: Odsedka s okem04.09.2014
ahoj, mozno toto?

Longe Dynadoubleclip BEAL
       Re: Odsedka s okem04.09.2014
to ne, dyna dc je z lanovice. autor vlákna mluví o plocháči s nějakou vychytávkou
      Re: Odsedka s okem05.09.2014
Výrobce nevím, název stánku také ne. Viděl jsem to u stánku umístěného na rohu ulice 5. května před
       Re: Odsedka s okem09.09.2014
tak to zkus aspoň trochu líp popsat, třeba se diskuze trochu pohne :-)
 Re: Odsedka s okem09.09.2014
nemyslíš tuto smyčku pro technické lezení?
 Re: Odsedka s okem09.09.2014
 Change movie28.08.2014
Nevíte někdo jak to vypadá s filmem? nemáte pocit, že to je divný- několikrát ohlášené dodělání a pak kde nic tu nic...  znáte někdo PP osobně? Je OK?
 Re: Change movie01.09.2014
Taky by mě to zajímalo.
  Re: Change movie01.09.2014
nic se neděje- klasika, pavlíček je divnej, škoda, že je to on, kdo natáčí nejlepšího lezce světa, v
   Re: Change movie01.09.2014
Aneb festival planých slibu... PP mel velký sen stát se profesionalem ale takove jednání je bohuzel

 Muzeum v Ádru28.08.2014
Kdo pojedete o víkendu na fesťák a budete mít volnou chvíli skočte si v dolním ádru do muzea v zámečku, je tam horovýstava  - nádherný kousky z prehistorie lezení od papučí po samodo sedáky, vtipný popisky, dlouho jsem se tak nenasmál.


 Locker 28.08.2014
Zdravím, máte někdo nějaké zkušenosti s Lockerem od singing rocku? Slyšel jsem, že se mu nedá věřit, je to pravda?
 Re: Locker 28.08.2014
Já s ním nemám jediný problém.
  Re: Locker 29.08.2014
já taky né.
   Re: Locker 29.08.2014
já ho taky nemám ;-)
 Re: Locker 29.08.2014
pokud ho používáš tak máš (na krátké 20 cm smyčce), neměl by být problém. Do statiky jsem nikdy nepa
 Re: Locker 29.08.2014
Já používám Rocker. Je to to samé. Akorát že Rocker je originál od I.S.C. od anglánů. Kdo dělá Locke
 Re: Locker 02.09.2014
Tak v neděli vyzkoušeno, že Loker unese a krásně ubrzdí člověka i s borovicí prumeru 12cm, kterou om

 Chamonix - Aiguille Verte: Arête Sans Nom28.08.2014
Ahoj, lezli jste to nekdo? Jake to je? Zkusenosti? http://www.camptocamp.org/ routes/55197/fr/ aiguille-verte-arete-sans-nom
Dekuju, Anic
 Re: Chamonix - Aiguille Verte: Arete Sans Nom28.08.2014
Oprava nazvu: Aiguille Verte: Arete Sans Nom

 prach výzvy28.08.2014
prima článek, tyhle pískový "pozvánky" mě fakt bavěj, v článku to nejde tak díky touto cestou. jen houšť, vše o písku si rád přečtu
 Re: prach výzvy28.08.2014
V clanku se asi chteli vyhnout diskuzi o Mg ktere maji vsici za prdeli... velmi tradicni...
  Re: prach výzvy28.08.2014
Tak,tak tím odpovídáš na otázku autora v úvodu. Místní drábové jsou akční
  Re: prach výzvy28.08.2014
Jo, výzva na konci abychom "oprášili Prachovské výzvy" taky asi neměla jen jeden smysl.
 Re: prach výzvy28.08.2014
text celkem chudej vyplod
  Re: prach výzvy28.08.2014
Ale to mas sice pravdu, ale i tak dik za clanek. Aspon jsem videl kde je ten druhej kruh v Petr a Pa
   Re: prach výzvy29.08.2014
Aha, uz jsem to pochopil, to jsi dost chudacek, ze mas potrebu psat takove clanky místo toho, aby js
    Re: prach výzvy31.08.2014
Článek je naprosto super! S velikou chutí jsem si ho přečetl. Psát tu, že je Ještěr kokot, je jako b

 Prachovské výzvy28.08.2014
Je zajímavé, že fotky z článku http://www.lezec.cz/ clanek.php?key=11842&nazev=prachovske_vyzvy

Jsou jinde v trochu jiné sekci:
 Re: Prachovské výzvy28.08.2014
Aha, díky za odkaz.
To vysvětluje celý článek :))
 Re: Prachovské výzvy29.08.2014
Fotky vypadají skvěle (zvlášť ty od Vendy Novotného mě namotivovaly)! Tak asi nezbývá než ty doporuč

 rupnutí v koleni při patování27.08.2014
ahoj, při dnešním boulderování mi při patování v převisu (pravá pata položená na vnější hranu paty a následně plynulým tlakem zatížená) ruplo v koleni. Na to, jak hodně hlasitý to bylo - jak kdyby prasknul špagát - mě skoro nic nebolí, jen když bych zkouš
 Re: rupnutí v koleni při patování27.08.2014
Měl jsem to několikrát, nejspíš natažený postranní vaz,používal jsem ortezu,mazal fastumgelem vyvaro
 Re: rupnutí v koleni při patování27.08.2014
ahoj,
něco podobnýho se mě stalo před půl rokem na stěně. patoval jsem a hodně do toho tlačil
  Re: rupnutí v koleni při patování27.08.2014
Takhle jak to popisuješ je to přesně to jak se to stalo mě. Říkal jsem si že to bude jen namoženej s
   Re: rupnutí v koleni při patování28.08.2014
mohl by to být nějaký vaz, třeba jen částečně natržený nebo něco. já o tom ted nevím. to místo kde t
 Re: rupnutí v koleni při patování28.08.2014
Jaký je to dnes?? Moje zkušenost s hodně podobnou věcí byla, že druhej den to bolelo jako dost, pár
  Re: rupnutí v koleni při patování28.08.2014
To máš pravdu, dnes ráno mě budilo nepohodlí, pobolívá to ať ležim jak ležim. Chůze omezená, nohu ra
   Re: rupnutí v koleni při patování28.08.2014
A neni lepsi s tim zajit k doktorovi? Jako chapu, ze tam nedostanes zdaleka tak erudovany rady jako
    Re: rupnutí v koleni při patování28.08.2014
V pravém kolenu mě prasklo při zaháknuté špičce vě stropu.Po operativním vyčištění od úlomků chrupav
    Re: rupnutí v koleni při patování28.08.2014
Tuhle možnost samozřejmě vůbec nezavrhuju, naopak, ale vzhledem k tomu, že dneska toho stejně moc ne
     Re: rupnutí v koleni při patování28.08.2014
Prostě jen abys to nepodcenil. Kolikrát může blbá sádra/dlaha na dva-tři tejdny ušetřit člověku měsí
      Re: rupnutí v koleni při patování29.08.2014
Jj, dík, máš recht, vtip je v tom, že čim dřív u toho doktora jsi, tím to má větší smysl (většinou),
 Re: rupnutí v koleni při patování31.08.2014
Mi se stalo to samé. Trochu to bolelo, další den ráno jsem se málem vymrdal, když jsem vstanul z pos
 Re: rupnutí v koleni při patování01.09.2014
Tak nakonec se našlo místo dřív. Koleno bude v pohodě, nic ruplýho by tam být nemělo. Při zatnutým q

 the rock climber's training manual27.08.2014
Ahoj, nevite kde by se dala tahle kniha sehnat? Diky

 Začátecnik27.08.2014
Ahoj, začínám s lezenim a moc si s tím nevím rady, poradíte mi někdo nějakého trenéra na lezeni? Díky
 Re: Začátecnik27.08.2014
co třeba tohle:
  mezerovací úchyl27.08.2014
tyhle mezerovací úchyly prostě nechápu. Proč proboha tři mezery, když stačí jedna
   Re: mezerovací úchyl29.08.2014
    Re: mezerovací úchyl30.08.2014
Presne tak! Nechapu ty uchylaky, ktery tam cpou jednu mezeru, kdyz to jde v pohode bez mezery...
 Re: Začátecnik27.08.2014
Na nejblížší lezecké stěně tě jistojistě místní ogaři do tajů lezení rádi zasvětí! Nebude to ovšem z
 Re: Začátecnik27.08.2014
nějakého trenéra ti nedoporučuju, doporučuju certifikovanýho člověka, kterej se tím oficiálně živí.
 Re: Začátecnik28.08.2014
V regionech mimo velká města je spousta horolezeckých oddílů, které učí začátečníky zdarma nebo jen
  Re: Začátecnik29.08.2014
Zajímá me bouldering, a jsem z Prahy
   Re: Začátecnik29.08.2014
Začínat zrovna s boulderingem není nejlepší nápad. Možná bych doporučil nejdřív zkusit něco na laně.
    Re: Začátecnik29.08.2014
Zajímá ho bouldering, proč by měl jít na lano :D Prostě když je s Prahy a zajímá ho bouldering,může
     Re: Začátecnik29.08.2014
Souhlasím je to jak říkáš.. každý ať jsi najde svou cestu.

Nicméně rada výše nebyla
      Re: Začátecnik29.08.2014
Ehm, da si nekdo toust? :))) Vy ste vtipny :))
       Re: Začátecnik30.08.2014
Neboj, ty jsi všech vtipálků král....
      Re: Začátecnik30.08.2014
Ono i na té bouldrovce jde začít, jen se člověk nesmí nechat vybláznit lidma okolo a snažit se udrže
       Re: Začátecnik30.08.2014
Ona i technika vyžaduje sílu. Těžko se položit do bočáku nebo se zvednout na noze, když na to nemáš
        Re: Začátecnik30.08.2014
Pokud se chceš věnovat nácviku techniky, tak síla nemůže být limitujícím faktorem v daném kroku. Pak
         Re: Začátecnik30.08.2014
To píšu, jen obráceně :-) Abys mohl nacvičovat nebo využívat techniku, musíš mít sílu. Právě proto,
          Re: Začátecnik30.08.2014
No píšeš pořád o něčem jiném, asi se nedomluvíme:-)
           Re: Začátecnik31.08.2014
je rozdil mezi boulderingem v pojeti lezce a vyuzitim boulderingove steny pro rozvoj lezecke technik
          Re: Začátecnik01.09.2014
jak řekl Michael Piola: Kde neni sila neni ani technika
       Re: Začátecnik31.08.2014
Netvrdím, že se na bld nedá začít, naopak.. Nicméně pokud se ti nikdo nebude věnovat, budeš se tam p
        Re: Začátecnik31.08.2014
No já bych tady hlavně z trenérského hlediska viděl obrovský rozdíl mezi tréninkem a studenty během
        Re: Začátecnik31.08.2014
To posouzení je čistě subjektivní, prostě vidím, jak se při lezení pohybují. Ono to samozřejmě souvi
         Re: Začátecnik31.08.2014
Aha, no jo, ale z hlediska tréninku je tohle úplně rozdílná skupina, než klasický trénink. A řekl by
         Re: Začátecnik31.08.2014
Aha, no jo, ale z hlediska tréninku je tohle úplně rozdílná skupina, než klasický trénink. A řekl by

1   ...   406   407   408   409   410   411   412   413   414   415   416   417   418   419   420   421   422   423   424   425   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 the rock climber's training manual
Ahoj, nevite kde by se dala tahle kniha sehnat? Diky
mira16:01:36 27.08.2014
odpovědět 
 Foto dne:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192359)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Nesquiqquì! 6c+ Bergamo-Brescia
Gruppo Alpini Colere 6a+ Bergamo-Brescia
Il volo di Ursula 6b Bergamo-Brescia
Manaslu 2004 5c Bergamo-Brescia
Pollo ripieno di pus 6a Bergamo-Brescia
Nově komentované:
Lambert 8a Davle
Kočka 7b+ Davle
Harem VIIIb Rathen
Kočka 7b+ Davle
Lambert 8a Davle

 Nově v diskusi:
Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Prosím, | Re: Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Sil(e)nej borec | Whatsup | Re: Wow | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Wow |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (46)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1149 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1264 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1453 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1115 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi