Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
AM ČR v boulderingu (24.06) SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07)
Cesty: 1.Šindel 13081 2.Votoček 12500 3.Širůčková 11897 Bouldry: 1.Trojan 11250 2.Novák 11075 3.Pochman 11075 Hory: 1.Sejbal 7951 2.Skopec 7086 3.Groš 6550
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English Change movie 28.08.2014 Nevíte někdo jak to vypadá s filmem? nemáte pocit, že to je divný- několikrát ohlášené dodělání a pak kde nic tu nic... znáte někdo PP osobně? Je OK?
  Re: Change movie 01.09.2014 Taky by mě to zajímalo.
    Re: Change movie 01.09.2014 nic se neděje- klasika, pavlíček je divnej, škoda, že je to on, kdo natáčí nejlepšího lezce světa, v
      Re: Change movie 01.09.2014 Aneb festival planých slibu... PP mel velký sen stát se profesionalem ale takove jednání je bohuzel
Muzeum v Ádru 28.08.2014 Kdo pojedete o víkendu na fesťák a budete mít volnou chvíli skočte si v dolním ádru do muzea v zámečku, je tam horovýstava - nádherný kousky z prehistorie lezení od papučí po samodo sedáky, vtipný popisky, dlouho jsem se tak nenasmál.
Locker 28.08.2014 Zdravím, máte někdo nějaké zkušenosti s Lockerem od singing rocku? Slyšel jsem, že se mu nedá věřit, je to pravda?
  Re: Locker 28.08.2014 Já s ním nemám jediný problém.
    Re: Locker 29.08.2014 já taky né.
      Re: Locker 29.08.2014 já ho taky nemám ;-)
  Re: Locker 29.08.2014 pokud ho používáš tak máš (na krátké 20 cm smyčce), neměl by být problém. Do statiky jsem nikdy nepa
  Re: Locker 29.08.2014 Já používám Rocker. Je to to samé. Akorát že Rocker je originál od I.S.C. od anglánů. Kdo dělá Locke
  Re: Locker 02.09.2014 Tak v neděli vyzkoušeno, že Loker unese a krásně ubrzdí člověka i s borovicí prumeru 12cm, kterou om
  Re: Chamonix - Aiguille Verte: Arete Sans Nom 28.08.2014 Oprava nazvu: Aiguille Verte: Arete Sans Nom
prach výzvy 28.08.2014 prima článek, tyhle pískový "pozvánky" mě fakt bavěj, v článku to nejde tak díky touto cestou. jen houšť, vše o písku si rád přečtu
  Re: prach výzvy 28.08.2014 V clanku se asi chteli vyhnout diskuzi o Mg ktere maji vsici za prdeli... velmi tradicni...
    Re: prach výzvy 28.08.2014 Tak,tak tím odpovídáš na otázku autora v úvodu. Místní drábové jsou akční
    Re: prach výzvy 28.08.2014 Jo, výzva na konci abychom "oprášili Prachovské výzvy" taky asi neměla jen jeden smysl.
  Re: prach výzvy 28.08.2014 text celkem chudej vyplod
    Re: prach výzvy 28.08.2014 Ale to mas sice pravdu, ale i tak dik za clanek. Aspon jsem videl kde je ten druhej kruh v Petr a Pa
      Re: prach výzvy 29.08.2014 Aha, uz jsem to pochopil, to jsi dost chudacek, ze mas potrebu psat takove clanky místo toho, aby js
        Re: prach výzvy 31.08.2014 Článek je naprosto super! S velikou chutí jsem si ho přečetl. Psát tu, že je Ještěr kokot, je jako b
  Re: Prachovské výzvy 28.08.2014 Aha, díky za odkaz.
To vysvětluje celý článek :))
  Re: Prachovské výzvy 29.08.2014 Fotky vypadají skvěle (zvlášť ty od Vendy Novotného mě namotivovaly)! Tak asi nezbývá než ty doporuč
rupnutí v koleni při patování 27.08.2014 ahoj, při dnešním boulderování mi při patování v převisu (pravá pata položená na vnější hranu paty a následně plynulým tlakem zatížená) ruplo v koleni. Na to, jak hodně hlasitý to bylo - jak kdyby prasknul špagát - mě skoro nic nebolí, jen když bych zkouš
  Re: rupnutí v koleni při patování 27.08.2014 Měl jsem to několikrát, nejspíš natažený postranní vaz,používal jsem ortezu,mazal fastumgelem vyvaro
  Re: rupnutí v koleni při patování 27.08.2014 ahoj,
něco podobnýho se mě stalo před půl rokem na stěně. patoval jsem a hodně do toho tlačil
    Re: rupnutí v koleni při patování 27.08.2014 Takhle jak to popisuješ je to přesně to jak se to stalo mě. Říkal jsem si že to bude jen namoženej s
      Re: rupnutí v koleni při patování 28.08.2014 mohl by to být nějaký vaz, třeba jen částečně natržený nebo něco. já o tom ted nevím. to místo kde t
  Re: rupnutí v koleni při patování 28.08.2014 Jaký je to dnes?? Moje zkušenost s hodně podobnou věcí byla, že druhej den to bolelo jako dost, pár
    Re: rupnutí v koleni při patování 28.08.2014 To máš pravdu, dnes ráno mě budilo nepohodlí, pobolívá to ať ležim jak ležim. Chůze omezená, nohu ra
      Re: rupnutí v koleni při patování 28.08.2014 A neni lepsi s tim zajit k doktorovi? Jako chapu, ze tam nedostanes zdaleka tak erudovany rady jako
        Re: rupnutí v koleni při patování 28.08.2014 V pravém kolenu mě prasklo při zaháknuté špičce vě stropu.Po operativním vyčištění od úlomků chrupav
        Re: rupnutí v koleni při patování 28.08.2014 Tuhle možnost samozřejmě vůbec nezavrhuju, naopak, ale vzhledem k tomu, že dneska toho stejně moc ne
          Re: rupnutí v koleni při patování 28.08.2014 Prostě jen abys to nepodcenil. Kolikrát může blbá sádra/dlaha na dva-tři tejdny ušetřit člověku měsí
            Re: rupnutí v koleni při patování 29.08.2014 Jj, dík, máš recht, vtip je v tom, že čim dřív u toho doktora jsi, tím to má větší smysl (většinou),
  Re: rupnutí v koleni při patování 31.08.2014 Mi se stalo to samé. Trochu to bolelo, další den ráno jsem se málem vymrdal, když jsem vstanul z pos
  Re: rupnutí v koleni při patování 01.09.2014 Tak nakonec se našlo místo dřív. Koleno bude v pohodě, nic ruplýho by tam být nemělo. Při zatnutým q
Začátecnik 27.08.2014 Ahoj, začínám s lezenim a moc si s tím nevím rady, poradíte mi někdo nějakého trenéra na lezeni? Díky
  Re: Začátecnik 27.08.2014 co třeba tohle:
  Re: Začátecnik 27.08.2014 Na nejblížší lezecké stěně tě jistojistě místní ogaři do tajů lezení rádi zasvětí! Nebude to ovšem z
  Re: Začátecnik 27.08.2014 nějakého trenéra ti nedoporučuju, doporučuju certifikovanýho člověka, kterej se tím oficiálně živí.
  Re: Začátecnik 28.08.2014 V regionech mimo velká města je spousta horolezeckých oddílů, které učí začátečníky zdarma nebo jen
    Re: Začátecnik 29.08.2014 Zajímá me bouldering, a jsem z Prahy
      Re: Začátecnik 29.08.2014 Začínat zrovna s boulderingem není nejlepší nápad. Možná bych doporučil nejdřív zkusit něco na laně.
        Re: Začátecnik 29.08.2014 Zajímá ho bouldering, proč by měl jít na lano :D Prostě když je s Prahy a zajímá ho bouldering,může
          Re: Začátecnik 29.08.2014 Souhlasím je to jak říkáš.. každý ať jsi najde svou cestu.
Nicméně rada výše nebyla
            Re: Začátecnik 29.08.2014 Ehm, da si nekdo toust? :))) Vy ste vtipny :))
              Re: Začátecnik 30.08.2014 Neboj, ty jsi všech vtipálků král....
            Re: Začátecnik 30.08.2014 Ono i na té bouldrovce jde začít, jen se člověk nesmí nechat vybláznit lidma okolo a snažit se udrže
              Re: Začátecnik 30.08.2014 Ona i technika vyžaduje sílu. Těžko se položit do bočáku nebo se zvednout na noze, když na to nemáš
                Re: Začátecnik 30.08.2014 Pokud se chceš věnovat nácviku techniky, tak síla nemůže být limitujícím faktorem v daném kroku. Pak
                  Re: Začátecnik 30.08.2014 To píšu, jen obráceně :-) Abys mohl nacvičovat nebo využívat techniku, musíš mít sílu. Právě proto,
                    Re: Začátecnik 30.08.2014 No píšeš pořád o něčem jiném, asi se nedomluvíme:-)
                      Re: Začátecnik 31.08.2014 je rozdil mezi boulderingem v pojeti lezce a vyuzitim boulderingove steny pro rozvoj lezecke technik
                    Re: Začátecnik 01.09.2014 jak řekl Michael Piola: Kde neni sila neni ani technika
              Re: Začátecnik 31.08.2014 Netvrdím, že se na bld nedá začít, naopak.. Nicméně pokud se ti nikdo nebude věnovat, budeš se tam p
                Re: Začátecnik 31.08.2014 No já bych tady hlavně z trenérského hlediska viděl obrovský rozdíl mezi tréninkem a studenty během
                Re: Začátecnik 31.08.2014 To posouzení je čistě subjektivní, prostě vidím, jak se při lezení pohybují. Ono to samozřejmě souvi
                  Re: Začátecnik 31.08.2014 Aha, no jo, ale z hlediska tréninku je tohle úplně rozdílná skupina, než klasický trénink. A řekl by
                  Re: Začátecnik 31.08.2014 Aha, no jo, ale z hlediska tréninku je tohle úplně rozdílná skupina, než klasický trénink. A řekl by
Ádr lezecký podmínky 27.08.2014 Ahoj,zítra odjíždím na festival do Ádru,zajímalo by mě zda tam bude od pátku lezitelno,jaký máte názor hlavně místnáci a znalci Adršpachu.Díky.
  Re: Ádr lezecký podmínky 27.08.2014 Pátek a dál? ...BOR
    Re: Ádr lezecký podmínky 27.08.2014 Myslím,hlavně pátek a spíš lano,ale nevím jestli to bude suchý.
    Re: Ádr lezecký podmínky 27.08.2014 Myslím,hlavně pátek a spíš lano,ale nevím jestli to bude suchý.
      Re: Ádr lezecký podmínky 27.08.2014 Mělo by to bejt ok, chcát by snad nemělo, ale uvidí se :)
  Re: Ádr lezecký podmínky 27.08.2014 Určitě bude chcát a i kdyby nechcalo tak bude chccát, protože při představě, že se do skal navalej t
1
...
406
407
408
409
410
411
412
413
414
415
416
417
418
419
420
421
422
423
424
425
...
2263
Locker Zdravím, máte někdo nějaké zkušenosti s Lockerem od singing rocku? Slyšel jsem, že se mu nedá věřit, je to pravda? OndraKav 13:58:33 28.08.2014odpovědět
  Re: Locker Já s ním nemám jediný problém. 18:13:03 28.08.2014odpovědět
    Re: Locker já taky né. 14:41:16 29.08.2014odpovědět
      Re: Locker já ho taky nemám ;-) 15:12:34 29.08.2014odpovědět
  Re: Locker pokud ho používáš tak máš (na krátké 20 cm smyčce), neměl by být problém. Do statiky jsem nikdy nepadal, tim míň do Lockeru, takže ti víc nepovim. Používám ho v zabržděným režimu. Tomáš 15:29:11 29.08.2014odpovědět
  Re: Locker Já používám Rocker. Je to to samé. Akorát že Rocker je originál od I.S.C. od anglánů. Kdo dělá Locker nevím, možná že i ti angláni. Takže od singáče to nejni. Jen se to tak tváří. Stejně jako ostatní železo od zpívajících skal.
Ale to je jen na okraj.S rokerem nebyl nikdy žádný problém (mimo chlastu a drog) a protože je lokr to samé tak mimo to že se občas odloupne od skály tak asi taky nic dělat nebude.
Takže znovu a vážně Rokera používám roky a mimo odřenin a otlaků od karabiny šlape bez problémů. Lokr je stejný ale pokud se nešidí materiál, to jako že se třeba víc vyčochtá upínací oko tak bych předpokládal taky bezproblémový provoz. Snad jen pokud ho budeš používat na tzv. kmenovou smyčku tak se ti může stát že při zatížení drží, odlehčíš se chceš si zase sednout a trochu popojedeš.Nebo to s tebou spíš cukne. Než dojde k novému zablokování. Když s tím nepočítáš tak je to trochu nápor na svěrač. Ale to je dáno jeho konstrukcí. To není na závadu. Jde jen o to jak se ho naučíš používat. Buď s tím cuknutím počítáš nebo si ho před novým sednutím přidržíš a nebo použiješ excentr který je tam za tímto účelem namontován. Když ho pootočíš tak drží lano na původním místě ať se nadzvedáváš jak chceš.
O ničem jiném nevím. Teda pokud ho nedáš na lano hore nohama. To potom nefunguje vůbec.Kdo by to byl řek. Z mého pohledu je to jeden z nejlepších blokantů.Jednoduchý bez zbytečných rádoby vychytávek.Ale to pořád mluvím o té rokové legendě.Náhražku ve formě Michala Davida bych si nekupoval. 15:56:17 29.08.2014odpovědět
  Re: Locker Tak v neděli vyzkoušeno, že Loker unese a krásně ubrzdí člověka i s borovicí prumeru 12cm, kterou omylem vyvrátí. Lano bylo Tendon SmartLite 9.8 OndraK. 13:59:18 02.09.2014odpovědět
Reklama:
Foto dne:
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: