Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
AM ČR v boulderingu (24.06) SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07)
Cesty: 1.Šindel 13081 2.Votoček 12500 3.Širůčková 11897 Bouldry: 1.Trojan 11250 2.Novák 11075 3.Pochman 11075 Hory: 1.Sejbal 7951 2.Skopec 7086 3.Groš 6550
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English Odsedka s okem 01.09.2014 Na fesťáku jsem si všiml u několika stánků odsedky s prošitým okem pro zkrácení. Nejedná se o daisychain, ale o klasickou plochou smyci, která je v jednom místě přetočena a prošita.
Má s touto odsedkou někdo zkušenosti? Je to praktické? Nechytá se
  Re: Odsedka s okem 03.09.2014 Viděl jsi jak byla dlouhá? 60 cm? Když uděláš uzel tak kolik ti zbyde? Odsedka 50 cm?
    Re: Odsedka s okem 03.09.2014 To jo, dlouhá rozhodně nebyla. Uzel myslíš lišku na sedáku? Uzel v půlce by díky oku měl být zbytečn
      Re: Odsedka s okem 03.09.2014 a nechcete sem hodit nějakej název jak se to jmenuje, aby i ostatní mohli vědět o čem je řeč? :-)
        Re: Odsedka s okem 04.09.2014 Rad bych, ale zatím jsem na netu žádný obrazek nenašel, zkusím znovu zapátrat.
        Re: Odsedka s okem 04.09.2014 Rad bych, ale zatím jsem na netu žádný obrazek nenašel, zkusím znovu zapátrat.
          Re: Odsedka s okem 04.09.2014 výrobce? jakej stánek na festivalu to mel?
            Re: Odsedka s okem 04.09.2014 ahoj, mozno toto?
Longe Dynadoubleclip BEAL
              Re: Odsedka s okem 04.09.2014 to ne, dyna dc je z lanovice. autor vlákna mluví o plocháči s nějakou vychytávkou
            Re: Odsedka s okem 05.09.2014 Výrobce nevím, název stánku také ne. Viděl jsem to u stánku umístěného na rohu ulice 5. května před
              Re: Odsedka s okem 09.09.2014 tak to zkus aspoň trochu líp popsat, třeba se diskuze trochu pohne :-)
  Re: Odsedka s okem 09.09.2014 nemyslíš tuto smyčku pro technické lezení?
  Re: Change movie 01.09.2014 Taky by mě to zajímalo.
    Re: Change movie 01.09.2014 nic se neděje- klasika, pavlíček je divnej, škoda, že je to on, kdo natáčí nejlepšího lezce světa, v
      Re: Change movie 01.09.2014 Aneb festival planých slibu... PP mel velký sen stát se profesionalem ale takove jednání je bohuzel
Muzeum v Ádru 28.08.2014 Kdo pojedete o víkendu na fesťák a budete mít volnou chvíli skočte si v dolním ádru do muzea v zámečku, je tam horovýstava - nádherný kousky z prehistorie lezení od papučí po samodo sedáky, vtipný popisky, dlouho jsem se tak nenasmál.
Locker 28.08.2014 Zdravím, máte někdo nějaké zkušenosti s Lockerem od singing rocku? Slyšel jsem, že se mu nedá věřit, je to pravda?
  Re: Locker 28.08.2014 Já s ním nemám jediný problém.
    Re: Locker 29.08.2014 já taky né.
      Re: Locker 29.08.2014 já ho taky nemám ;-)
  Re: Locker 29.08.2014 pokud ho používáš tak máš (na krátké 20 cm smyčce), neměl by být problém. Do statiky jsem nikdy nepa
  Re: Locker 29.08.2014 Já používám Rocker. Je to to samé. Akorát že Rocker je originál od I.S.C. od anglánů. Kdo dělá Locke
  Re: Locker 02.09.2014 Tak v neděli vyzkoušeno, že Loker unese a krásně ubrzdí člověka i s borovicí prumeru 12cm, kterou om
  Re: Chamonix - Aiguille Verte: Arete Sans Nom 28.08.2014 Oprava nazvu: Aiguille Verte: Arete Sans Nom
prach výzvy 28.08.2014 prima článek, tyhle pískový "pozvánky" mě fakt bavěj, v článku to nejde tak díky touto cestou. jen houšť, vše o písku si rád přečtu
  Re: prach výzvy 28.08.2014 V clanku se asi chteli vyhnout diskuzi o Mg ktere maji vsici za prdeli... velmi tradicni...
    Re: prach výzvy 28.08.2014 Tak,tak tím odpovídáš na otázku autora v úvodu. Místní drábové jsou akční
    Re: prach výzvy 28.08.2014 Jo, výzva na konci abychom "oprášili Prachovské výzvy" taky asi neměla jen jeden smysl.
  Re: prach výzvy 28.08.2014 text celkem chudej vyplod
    Re: prach výzvy 28.08.2014 Ale to mas sice pravdu, ale i tak dik za clanek. Aspon jsem videl kde je ten druhej kruh v Petr a Pa
      Re: prach výzvy 29.08.2014 Aha, uz jsem to pochopil, to jsi dost chudacek, ze mas potrebu psat takove clanky místo toho, aby js
        Re: prach výzvy 31.08.2014 Článek je naprosto super! S velikou chutí jsem si ho přečetl. Psát tu, že je Ještěr kokot, je jako b
  Re: Prachovské výzvy 28.08.2014 Aha, díky za odkaz.
To vysvětluje celý článek :))
  Re: Prachovské výzvy 29.08.2014 Fotky vypadají skvěle (zvlášť ty od Vendy Novotného mě namotivovaly)! Tak asi nezbývá než ty doporuč
rupnutí v koleni při patování 27.08.2014 ahoj, při dnešním boulderování mi při patování v převisu (pravá pata položená na vnější hranu paty a následně plynulým tlakem zatížená) ruplo v koleni. Na to, jak hodně hlasitý to bylo - jak kdyby prasknul špagát - mě skoro nic nebolí, jen když bych zkouš
  Re: rupnutí v koleni při patování 27.08.2014 Měl jsem to několikrát, nejspíš natažený postranní vaz,používal jsem ortezu,mazal fastumgelem vyvaro
  Re: rupnutí v koleni při patování 27.08.2014 ahoj,
něco podobnýho se mě stalo před půl rokem na stěně. patoval jsem a hodně do toho tlačil
    Re: rupnutí v koleni při patování 27.08.2014 Takhle jak to popisuješ je to přesně to jak se to stalo mě. Říkal jsem si že to bude jen namoženej s
      Re: rupnutí v koleni při patování 28.08.2014 mohl by to být nějaký vaz, třeba jen částečně natržený nebo něco. já o tom ted nevím. to místo kde t
  Re: rupnutí v koleni při patování 28.08.2014 Jaký je to dnes?? Moje zkušenost s hodně podobnou věcí byla, že druhej den to bolelo jako dost, pár
    Re: rupnutí v koleni při patování 28.08.2014 To máš pravdu, dnes ráno mě budilo nepohodlí, pobolívá to ať ležim jak ležim. Chůze omezená, nohu ra
      Re: rupnutí v koleni při patování 28.08.2014 A neni lepsi s tim zajit k doktorovi? Jako chapu, ze tam nedostanes zdaleka tak erudovany rady jako
        Re: rupnutí v koleni při patování 28.08.2014 V pravém kolenu mě prasklo při zaháknuté špičce vě stropu.Po operativním vyčištění od úlomků chrupav
        Re: rupnutí v koleni při patování 28.08.2014 Tuhle možnost samozřejmě vůbec nezavrhuju, naopak, ale vzhledem k tomu, že dneska toho stejně moc ne
          Re: rupnutí v koleni při patování 28.08.2014 Prostě jen abys to nepodcenil. Kolikrát může blbá sádra/dlaha na dva-tři tejdny ušetřit člověku měsí
            Re: rupnutí v koleni při patování 29.08.2014 Jj, dík, máš recht, vtip je v tom, že čim dřív u toho doktora jsi, tím to má větší smysl (většinou),
  Re: rupnutí v koleni při patování 31.08.2014 Mi se stalo to samé. Trochu to bolelo, další den ráno jsem se málem vymrdal, když jsem vstanul z pos
  Re: rupnutí v koleni při patování 01.09.2014 Tak nakonec se našlo místo dřív. Koleno bude v pohodě, nic ruplýho by tam být nemělo. Při zatnutým q
Začátecnik 27.08.2014 Ahoj, začínám s lezenim a moc si s tím nevím rady, poradíte mi někdo nějakého trenéra na lezeni? Díky
  Re: Začátecnik 27.08.2014 co třeba tohle:
  Re: Začátecnik 27.08.2014 Na nejblížší lezecké stěně tě jistojistě místní ogaři do tajů lezení rádi zasvětí! Nebude to ovšem z
  Re: Začátecnik 27.08.2014 nějakého trenéra ti nedoporučuju, doporučuju certifikovanýho člověka, kterej se tím oficiálně živí.
  Re: Začátecnik 28.08.2014 V regionech mimo velká města je spousta horolezeckých oddílů, které učí začátečníky zdarma nebo jen
    Re: Začátecnik 29.08.2014 Zajímá me bouldering, a jsem z Prahy
      Re: Začátecnik 29.08.2014 Začínat zrovna s boulderingem není nejlepší nápad. Možná bych doporučil nejdřív zkusit něco na laně.
        Re: Začátecnik 29.08.2014 Zajímá ho bouldering, proč by měl jít na lano :D Prostě když je s Prahy a zajímá ho bouldering,může
          Re: Začátecnik 29.08.2014 Souhlasím je to jak říkáš.. každý ať jsi najde svou cestu.
Nicméně rada výše nebyla
            Re: Začátecnik 29.08.2014 Ehm, da si nekdo toust? :))) Vy ste vtipny :))
              Re: Začátecnik 30.08.2014 Neboj, ty jsi všech vtipálků král....
            Re: Začátecnik 30.08.2014 Ono i na té bouldrovce jde začít, jen se člověk nesmí nechat vybláznit lidma okolo a snažit se udrže
              Re: Začátecnik 30.08.2014 Ona i technika vyžaduje sílu. Těžko se položit do bočáku nebo se zvednout na noze, když na to nemáš
                Re: Začátecnik 30.08.2014 Pokud se chceš věnovat nácviku techniky, tak síla nemůže být limitujícím faktorem v daném kroku. Pak
                  Re: Začátecnik 30.08.2014 To píšu, jen obráceně :-) Abys mohl nacvičovat nebo využívat techniku, musíš mít sílu. Právě proto,
                    Re: Začátecnik 30.08.2014 No píšeš pořád o něčem jiném, asi se nedomluvíme:-)
                      Re: Začátecnik 31.08.2014 je rozdil mezi boulderingem v pojeti lezce a vyuzitim boulderingove steny pro rozvoj lezecke technik
                    Re: Začátecnik 01.09.2014 jak řekl Michael Piola: Kde neni sila neni ani technika
              Re: Začátecnik 31.08.2014 Netvrdím, že se na bld nedá začít, naopak.. Nicméně pokud se ti nikdo nebude věnovat, budeš se tam p
                Re: Začátecnik 31.08.2014 No já bych tady hlavně z trenérského hlediska viděl obrovský rozdíl mezi tréninkem a studenty během
                Re: Začátecnik 31.08.2014 To posouzení je čistě subjektivní, prostě vidím, jak se při lezení pohybují. Ono to samozřejmě souvi
                  Re: Začátecnik 31.08.2014 Aha, no jo, ale z hlediska tréninku je tohle úplně rozdílná skupina, než klasický trénink. A řekl by
                  Re: Začátecnik 31.08.2014 Aha, no jo, ale z hlediska tréninku je tohle úplně rozdílná skupina, než klasický trénink. A řekl by
1
...
406
407
408
409
410
411
412
413
414
415
416
417
418
419
420
421
422
423
424
425
...
2263
Change movie Nevíte někdo jak to vypadá s filmem? nemáte pocit, že to je divný- několikrát ohlášené dodělání a pak kde nic tu nic... znáte někdo PP osobně? Je OK? nesmrtelný blázen 19:04:13 28.08.2014odpovědět
  Re: Change movie Taky by mě to zajímalo. 14:21:57 01.09.2014odpovědět
    Re: Change movie nic se neděje- klasika, pavlíček je divnej, škoda, že je to on, kdo natáčí nejlepšího lezce světa, videa ze 2-3r starých výstupů nemají takovou hodnotu 15:20:14 01.09.2014odpovědět
      Re: Change movie Aneb festival planých slibu... PP mel velký sen stát se profesionalem ale takove jednání je bohuzel značně neprofesionalni. Uz kdyz udělal Matrix tak ho pry strasne stvalo ze lide říkají ze to je Stoupuv film a tak. Prvni film o Adamovi koneckoncu pojal tak ze to bylo částečně i o nem a o JEHO propagaci...konec filmu uplne... Change podle toho co vim neni hlavne o lezeni ale o jeho celkové lásce k severu. Pekna myšlenka. ps: taky doufam ze Change jednou vyjde :-) rad si ho koupim... Jan 18:42:44 01.09.2014odpovědět
Reklama:
Foto dne:
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: