Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
16.Pail 10603
17.Šofránko 10585
18.Kolomazník 10550
Bouldry:
16.Šípek 10075
17.Košťál 10050
18.Chytil 10025
Hory:
19.Petr 3170
20.Nešvera 3129
21.Novák 2688

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5947 lezců
1230729 cest
Nové přelezy:
Bílý Tesák 7b+
Arnold Cla 9+
Lambert 8a
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+
Hučení V K 9+
Rote Kante 9+
J. Har 7c

Stěny
Lezecká stěna Jičín - Jičín
Climbing a Music Club Parukářka - Praha 3
TJ Jiskra - Nový Bor

Prodejny
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Keen Concept Store - Palác Flóra - Praha 3
Outdoor Centrum Rock Point Futurum - Ostrava 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Smyce na svazani sedaku a prsaku v Brne05.09.2014
Ahoj,
kde v Brne koupim 1,5 m smyce na svazani sedaku a prsaku?
Diky.
Pepa.
 Re: Smyce na svazani sedaku a prsaku v Brne05.09.2014
V každém horolezeckém obchodě.
  Re: Smyce na svazani sedaku a prsaku v Brne05.09.2014
V kazdem prave ne :)
Slo by to konkretneji?
   Re: Smyce na svazani sedaku a prsaku v Brne05.09.2014
alpsport josefska, a kdyby ne tak vedle (100 m) je hudy a 200 m rockpoint.
   Re: Smyce na svazani sedaku a prsaku v Brne05.09.2014
Prosimte a v jakem obchode te odmitli? plochace maj fakt snad vsude, kde prodavaji aspon trochu toho
    Re: Smyce na svazani sedaku a prsaku v Brne06.09.2014
Ahoj.
Neodmitli me nikde ale bud nemeli vubec nebo jen 15kN, ja jsem chtel 20.
Koupil
     Re: Smyce na svazani sedaku a prsaku v Brne06.09.2014
A jsi si jistý, že ti bude 20 kN stačit? Nebylo by lepší 200 kN?
      Re: Smyce na svazani sedaku a prsaku v Brne07.09.2014
Klidne si to vaz 4mm repkou a pak to sem postni aspon 10x :D
       Re: Smyce na svazani sedaku a prsaku v Brne08.09.2014
4mm repka je zas druhej extrém ;-) 15 kN bohatě stačí, pokud takovou smyci dokážeš přervat - leda ta
        Re: Smyce na svazani sedaku a prsaku v Brne09.09.2014
Kazdyho vec do ceho se navaze. Ale kdyz odectes uzel a podivas se jaka sila pusobi kdyz padne 90kg n
         Re: Smyce na svazani sedaku a prsaku v Brne09.09.2014
Já teda ne - odečteš uzel, ale přičteš že je nadvojato ;-) A vyjde že smyce vydrží minimálně 2x toli
         Re: Smyce na svazani sedaku a prsaku v Brne09.09.2014
no, ono taky nejsi 90 kilový kus železa, ale převážně vody, která toho dost pohltí
          Re: Smyce na svazani sedaku a prsaku v Brne10.09.2014
Ahoj,
také jde o životnost a prošoupání a i o pohledovou stránku věci, že když koukám na tenk
           Re: Smyce na svazani sedaku a prsaku v Brne10.09.2014
Ja provazuji sedak a prsak lanem, mam o dalsi clanek v retezci mene, o problem mene, nosnost i dynam
     Re: Smyce na svazani sedaku a prsaku v Brne07.09.2014
Co já vím, tak norma na šitou smyčku je 22 kN, takže míň nekoupíš nikde. Tuhle normu splňují jak smy
      Re: Smyce na svazani sedaku a prsaku v Brne08.09.2014
to ano, ale prsák a sedák se nesvazuje sešitou smycí.
       Re: Smyce na svazani sedaku a prsaku v Brne08.09.2014
Ona taky ta sešitá v jednom prameni nemá těch 22, ale ve dvou už to ta smyčka unese.
       Re: Smyce na svazani sedaku a prsaku v Brne08.09.2014
Přesně tak!

 Cena expedice na osmitisícovku05.09.2014
Ahoj, nemáte někdo představu co tak stojí expedice na osmičku? Základní orientaci mám z webu, kde "cestovky" berou klienty na skoro všechny osmy, Everest za 60000,-usd, Cho Oyu za 16000,- Ale na kolik to může vyjít, když si podobnou expedici poř
 Re: Cena expedice na osmitisícovku05.09.2014
Z textu čiší závist, ale možná to tak není. Jsou i další proměnné, jako třeba účast na společném per
  Re: Cena expedice na osmitisícovku05.09.2014
muze se na 8tisicovkách mádzovat? Nebo jsou tam stejni curaci jak u nas na piskach?
  Re: Cena expedice na osmitisícovku05.09.2014
Závist? Ani v nejmenším..... Knížek mám načteno hodně, myslím, že se i orientuju, sám jsem nějaké ko
   Re: Cena expedice na osmitisícovku05.09.2014
Asi novacek tu na serveru, ktery jeste nevi, ze lezecka komunita rada zacina rozhovor urazkou... Ale
    Re: Cena expedice na osmitisícovku05.09.2014
:-) tak pardon :-)
   Re: Cena expedice na osmitisícovku05.09.2014
Chlape, když už napíšeš, o Z.Hoffmanové že víš, že byla na Cho Oyu, tak bys měl i vědět, že už více
    Re: Cena expedice na osmitisícovku05.09.2014
Pokus o cerny humor evidentne nevysel....
     Kontakt na Zuzku.05.09.2014
Ja tedy ani nevim, co to humor je, mam v naplni práce ho nepoužívat stejne, ale ani tak s vámi nesou

 Lezečky04.09.2014
Ahoj, poradíte mi prosím někdo fakt dobry lezečky? Jsem úplný začátečník ..... Díky K.
 Re: Lezečky04.09.2014
Jako začátečníkovi jsou Ti špičkové lezečky "nahovno", ale pokud nedáš jinak, tak La Sport
 Re: Lezečky04.09.2014
Fakt dobrý lezečky jsou vždycky ty, co Ti nejlíp sednou. Hlavní, první a poslední pravidlo. Takže Ti
  Re: Lezečky04.09.2014
eště dodám, že jako začátečník zatím nebudeš vládnout kdovíjak velkolepou technikou nohou, takže lez
  Re: Lezečky05.09.2014
Taky si pamatuju, jak jsem to řešil poprvé, ale nejlepší bude, když se prostě smíříš s tím, že jedny
   Re: Lezečky05.09.2014
já bych ti doporučil, ať se nenecháš v krámě zblbnout, že hlavně musí být malé.pro tebe naopak je po
 Re: Lezečky05.09.2014
LS Futura, fakt dobré :) fakt drahé
 Re: Lezečky05.09.2014
jako v každým sportu.začát s velkolepým vybavením je pořád jen začátečník. výbava výkon nedělá. kup
 Re: Lezečky05.09.2014
"Fakt dobrý lezečky jsou vždycky ty, co Ti nejlíp sednou. Hlavní, první a poslední pravidlo. Ta
 Re: Lezečky05.09.2014
kup si nejake měkkci, at vis po cem lezes, ne zadny tvrdy kopytka. a rada "kup ty co ti sednou&

 Plzeň- park Přátelství Lobzy04.09.2014
Ahoj lezcům z Plzně, nedávno jsem šel okolo starého pískovcového lomu v Lobzích a všiml si pár kruhů. Je to takové zanedbané, neví někdo kdy se to naposledy lezlo, případně jestli by s tím nešlo něco udělat? Příjde mi škoda, aby něco takového zaniklo, ale
 Re: Plzeň- park Přátelství Lobzy04.09.2014
To už asi nikdo neopráší. Chodilo se tam tak nějak trénovat, ale to nebyly umělky. Bylo to i celkem
  Re: Plzeň- park Přátelství Lobzy04.09.2014
Díky za odpověď, myslel jsem si to.
  Re: Plzeň- park Přátelství Lobzy04.09.2014
A co Jezírko na Košutce? Asi podobný případ, co?
   Re: Plzeň- park Přátelství Lobzy04.09.2014
Nevim o nikom z plzeňských lezců, kdo by tam ještě chodil lézt. Kvalita terénu, to navíc v těchto ob
    Re: Plzeň- Jezírko04.09.2014
Tak s tím nesouhlasím, na jezírku je to pořád lepší a lepší. Nedávno jsem tam byl. V sektoru U jezer
 Re: Plzeň- park Přátelství Lobzy05.09.2014
Ahoj, lezl sem tam naposledy cca před 3-mi lety. Poté jsme to i očistili, dolu spadlo mraky písku, m

 Ferraty web03.09.2014
Ahoj,
můžete mi někdo, prosím, poradit nějaký přehledný web s popisem ferrat (délka, obtížnost, nástupové body). Jde mi především o Slovinské ferraty. Díky
 Re: Ferraty web03.09.2014
Podle mě nejlepší je

 boulder v okoli ostravy03.09.2014
Cau, potreboval bych poradit. Jsem pracovne ve Frydku Mistku a hledam nejakou bouldrovku v okoli. Nasel jsem stenu primo ve Frydku, ale ta je momentalne zavrena. V ostrave se mi povedlo najit Tendon Blok a edte jefnu stenu s bouldrem, ale nikde nemuzu naj
 Re: boulder v okoli ostravy03.09.2014
Příběh temný jak rytíř bez hlavy...
Vítej v Ostravě, opravdu tady nic není!
 Re: boulder v okoli ostravy03.09.2014
Podívej se na goat.cz a v levém sloupci Lezení - Hlavní strana a pak Beskydy.
  Re: boulder v okoli ostravy03.09.2014
nábřeží Ostravice, přímo za novou radnicí :)
Liščí v Beskydech...
   Re: boulder v okoli ostravy04.09.2014
Pruvodce prirodnich a prumyslovych bouldr lokalit na severu Moravy je na amuerte.cz.
 Re: boulder v okoli ostravy03.09.2014
bouldrovat muzes na Goduli kdyz das nastupy cest diretka brnkacka sedmicka pak cely traverz pekna bo
 Re: boulder v okoli ostravy03.09.2014
vítkovické železárny.po tomhle bouldru budeš z.ocele nej
 Re: boulder v okoli ostravy04.09.2014
Na bloku možná bude otevřeno i o víkendu, přes léto podle počasí, sleduj web nebo fb..

 Teplice / Adr03.09.2014
Ahoj,
predevsim mistni - jak to vidite? Bude to zitra realne? Schne to?

Diky!
 Re: Teplice / Adr03.09.2014
Na Ostaši dneska maximálně bouldry, zítra možná něco na slunci půjde
 Re: Teplice / Adr03.09.2014
Teď celkem dost fouká, když nebude pršet, tak jsou zítra chrámovky nebo jiný otevřený místa suchý.
  Re: Teplice / Adr03.09.2014
a co limit 48h, Ostaš 24h?
   Re: Teplice / Adr03.09.2014
limit je víceméně orientační jestli má smysl sedat do auta. rozhoduje posouzení situace na místě, je
   Re: Teplice / Adr03.09.2014
O limitu ti můžu říct to, že pokud je počasí jako teď, opravdu silný vítr, tak se otevřených míst bá
    Re: Teplice / Adr03.09.2014
jo, ale ti blbci, co letos lezli den po dešti v ostrově nebo tisý nebo kde a prolítli se do špitálu
 Re: Teplice / Adr03.09.2014
je tu hnusne, pari se z lesu a mezi skalama se da jezdit na kajaku
 Re: Teplice / Adr03.09.2014
měkkej písek po dešti stopka 48hod.
když se jednou dohodlo, že tu budou pravidla kterýma se b
  Re: Teplice / Adr03.09.2014
no jo, ale jak se potom definuje déšť?když spadne během pěti minut z nějakýho mráčku pár kapek, že j
   Re: Teplice / Adr03.09.2014
rozumim, ale tím to celý zrelativizuješ a bude z toho při dnešním boomu lezení akorát divokej západ,

 Moravský kras02.09.2014
Ahoj, Doporučte prosím skály v Moravském krasu, kde se dá lézt za deště (pod převisy, jeskyně) a jsou tam cesty do 8 ujaja (Ne Adamovy prásky). dík
 Re: Moravský kras02.09.2014
Teď se nedá lézt asi nikde. Co není mokré od deště (což uschne rychle), to je protečené (voda prosak
  Re: Moravský kras03.09.2014
Ok dík. Budem lézt až od dneška odpoledne do pátku, tak snad trošku zalezem.
   Re: Moravský kras03.09.2014
V tom případě bych začal nejspíš ve Sloupu na Indii..
    Re: Moravský kras03.09.2014
jo jo, zkuste indii, ale ze spár a děr to poteče
     Re: Moravský kras03.09.2014
jestli zasvítí slunce tak by mohly celkem rychle oschnout rudice. možná by šla i krkavčí (myslím že
      Re: Moravský kras03.09.2014
Fakt jsi tam nikdy nebyl. To se mi nějak nezdá... :) Takový znalec krasu.
       Re: Moravský kras05.09.2014
Kras je pořád zachcaný a navíc je vedro. Letos už nemá smysl do Krasu vůbec jezdit, běžte radši na b
        Re: Moravský kras05.09.2014
Nebo na komec nebo jsem taky slyšel, že je to prima na skalách v komíně v Brně. Tam jsem byl a je to
         Re: Moravský kras05.09.2014
Komín jo, kras ne. Je oklouzaný, bleee...
 Re: Moravský kras03.09.2014
má být neska zítra pátek polojasno. takže cokoliv je na slunku oschne relativně rychle . Indie, evro
  Re: Moravský kras03.09.2014
Bude to osychat, ale z puklin to povalí, takže dost chytů bude zatečených a poznáš to, až do něj šáh

 Gerlach bez vůdce Martinkou01.09.2014
Ahojte!

Mám dotaz. Kamarád chce v říjnu vyrazit na Gerlach. Není to lezec a tak nepřipadá v úvahu, že bychom šli do nějaké doopravdy lezecké cesty. Nicméně jsem na internetu našel průvodce na cestu-Martinku. Vypadá velmi zajímavě, myslím si
 Re: Gerlach bez vůdce Martinkou01.09.2014
Ahoj. Pokud máš na mysli Martinovku,jde o hřebenovou tůru,na kterou nastupuješ v sedle na polském hř
  Re: Gerlach bez vůdce Martinkou01.09.2014
Pod návštěvního řádu mohou lézt horolezci v Tatrách II+ UIAA a těžší. Takže Batizovskou ani Kvetnico
  Re: Gerlach bez vůdce Martinkou01.09.2014
Díky moc za info. Chtěli bychom to jít hned první týden v říjnu. Kamarád je docela bouchač, teď se v
   Re: Gerlach bez vůdce Martinkou01.09.2014
Tak dej vědět, až se vrátíte. Za kolik hodin to dáte. Zvláště ta bezproblémová orientace v této cest
    Re: Gerlach bez vůdce Martinkou01.09.2014
Nechci tvrdit, že to dáme orientačně bez problémů. To určitě ne, jen se tohoto hlediska až tak neboj
     Re: Gerlach bez vůdce Martinkou01.09.2014
Všechno. Když se netrefíš úplně přesně, budeš za to rád. Doporučuju lano 50 m dvojčata - dá se na ni
 Re: Gerlach bez vůdce Martinkou01.09.2014
jo, jak pravi vazeny predrecnik,
bez lezeckejch zkusenosti by martinka mohla byt dost o hubu.
  Re: Gerlach bez vůdce Martinkou01.09.2014
Ted uz nevim za kolik se to casove pise, ale vybehl jsem to tusim za cca 3- 4 hodky jako uplny zacat
   Re: Gerlach bez vůdce Martinkou01.09.2014
No pokud se nepletu,je to asi 20let,tak v létě,bylo tenkrát krásně,pohoda,tak jsme to v klidu přešli
    Re: Gerlach bez vůdce Martinkou01.09.2014
Už sonduji i sestupovky. Nějaké doporučení? :)
     Re: Gerlach bez vůdce Martinkou01.09.2014
sestupuje se do Batizovské doliny.Vršek a spodek jsou jakš takš odjištěny.Zbytek jako všude ve žlabe
      Re: Gerlach bez vůdce Martinkou01.09.2014
díky
       Re: Gerlach bez vůdce Martinkou01.09.2014
Jen ještě upozorním.Je to největší masíf a nejvyšší hřeben,těžko se tam odtud utíká.Tak jak to bylo
 Re: Gerlach bez vůdce Martinkou02.09.2014
Ahoj
Jestli tvůj kamarád nelezl tak tam na podzim nelez jeto dlouhé a náročné na čas.
 Re: Gerlach bez vůdce Martinkou02.09.2014
Ahoj,

vzhledem k tomu že minulý týden byl Polský hřeben osněžený a oledovaný, tak si
  Re: Gerlach bez vůdce Martinkou02.09.2014
Jéje, loni tohle dobou. Stejný zážitek - v triku Birkenmajerem nahoru a nakonec jsme potmě sestupova
   Re: Gerlach bez vůdce Martinkou03.09.2014
Za posledních 30 let jsem slyšel o spoustě případů, kdy při změně počasí lezci v Martince bojovali o

 Odsedka s okem01.09.2014
Na fesťáku jsem si všiml u několika stánků odsedky s prošitým okem pro zkrácení. Nejedná se o daisychain, ale o klasickou plochou smyci, která je v jednom místě přetočena a prošita.
Má s touto odsedkou někdo zkušenosti? Je to praktické? Nechytá se
 Re: Odsedka s okem03.09.2014
Viděl jsi jak byla dlouhá? 60 cm? Když uděláš uzel tak kolik ti zbyde? Odsedka 50 cm?
  Re: Odsedka s okem03.09.2014
To jo, dlouhá rozhodně nebyla. Uzel myslíš lišku na sedáku? Uzel v půlce by díky oku měl být zbytečn
   Re: Odsedka s okem03.09.2014
a nechcete sem hodit nějakej název jak se to jmenuje, aby i ostatní mohli vědět o čem je řeč? :-)
    Re: Odsedka s okem04.09.2014
Rad bych, ale zatím jsem na netu žádný obrazek nenašel, zkusím znovu zapátrat.
    Re: Odsedka s okem04.09.2014
Rad bych, ale zatím jsem na netu žádný obrazek nenašel, zkusím znovu zapátrat.
     Re: Odsedka s okem04.09.2014
výrobce? jakej stánek na festivalu to mel?
      Re: Odsedka s okem04.09.2014
ahoj, mozno toto?

Longe Dynadoubleclip BEAL
       Re: Odsedka s okem04.09.2014
to ne, dyna dc je z lanovice. autor vlákna mluví o plocháči s nějakou vychytávkou
      Re: Odsedka s okem05.09.2014
Výrobce nevím, název stánku také ne. Viděl jsem to u stánku umístěného na rohu ulice 5. května před
       Re: Odsedka s okem09.09.2014
tak to zkus aspoň trochu líp popsat, třeba se diskuze trochu pohne :-)
 Re: Odsedka s okem09.09.2014
nemyslíš tuto smyčku pro technické lezení?
 Re: Odsedka s okem09.09.2014
1   ...   405   406   407   408   409   410   411   412   413   414   415   416   417   418   419   420   421   422   423   424   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Odsedka s okem
Na fesťáku jsem si všiml u několika stánků odsedky s prošitým okem pro zkrácení. Nejedná se o daisychain, ale o klasickou plochou smyci, která je v jednom místě přetočena a prošita.
Má s touto odsedkou někdo zkušenosti? Je to praktické? Nechytá se do toho oka materiál, když je odsedka cvaklá na sedáku?
Honza13:06:06 01.09.2014
odpovědět 
 Re: Odsedka s okem
Viděl jsi jak byla dlouhá? 60 cm? Když uděláš uzel tak kolik ti zbyde? Odsedka 50 cm?
07:28:18 03.09.2014
odpovědět 
  Re: Odsedka s okem
To jo, dlouhá rozhodně nebyla. Uzel myslíš lišku na sedáku? Uzel v půlce by díky oku měl být zbytečnost.
Na sezení u kruhu je délka asi v pohodě, u dobíráku na vrcholu věže se bez prodloužení těžko postavíš.

Proto se také ptám na zkušenosti, jak to komu vyhovuje. Osobně zatím dál budu preferovat plochou smyci s uzlem. Ale nápad s prošitým okem je zajímavý.
Honza09:20:42 03.09.2014
odpovědět 
   Re: Odsedka s okem
a nechcete sem hodit nějakej název jak se to jmenuje, aby i ostatní mohli vědět o čem je řeč? :-)
10:51:04 03.09.2014
odpovědět 
    Re: Odsedka s okem
Rad bych, ale zatím jsem na netu žádný obrazek nenašel, zkusím znovu zapátrat.
Honza09:22:16 04.09.2014
odpovědět 
    Re: Odsedka s okem
Rad bych, ale zatím jsem na netu žádný obrazek nenašel, zkusím znovu zapátrat.
Honza09:22:22 04.09.2014
odpovědět 
     Re: Odsedka s okem
výrobce? jakej stánek na festivalu to mel?
14:10:24 04.09.2014
odpovědět 
      Re: Odsedka s okem
ahoj, mozno toto?

Longe Dynadoubleclip BEAL
mj14:22:14 04.09.2014
odpovědět 
       Re: Odsedka s okem
to ne, dyna dc je z lanovice. autor vlákna mluví o plocháči s nějakou vychytávkou
17:53:11 04.09.2014
odpovědět 
      Re: Odsedka s okem
Výrobce nevím, název stánku také ne. Viděl jsem to u stánku umístěného na rohu ulice 5. května před prodejnou potravin. Prodávali karabiny, sedáky a smyčky. Naproti tomuto stánku prodávali tuším lezečky rockpillars, u tohoto stánku jsem stejný princip odsedky viděl také.
Honza13:17:54 05.09.2014
odpovědět 
       Re: Odsedka s okem
tak to zkus aspoň trochu líp popsat, třeba se diskuze trochu pohne :-)
14:11:59 09.09.2014
odpovědět 
 Re: Odsedka s okem
nemyslíš tuto smyčku pro technické lezení?
http://goo.gl/UUSW4G
d.14:08:59 09.09.2014
odpovědět 
 Re: Odsedka s okem
http://www.mammut.ch/ de/productOverview/ products_climbing_gear_slings_webbings_ch /Schlingen-und-B%C3%A4nder.html
Já, Frenky a Kristýnka21:08:43 09.09.2014
odpovědět 
 Foto dne:
kvalifikace
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192337)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Start und stop 4 Sankt Lorenz
Přeskok 2 Skály V Údolí Roklice
Zamotaná pouť V Skály V Údolí Roklice
Náhorní hrana II Údolí Loubenského Potoka
Turecký med VIIb Údolí Loubenského Potoka
Nově komentované:
Paní Kadrnožková VIIIb Prachov
Mandragora Hard 8A Rusava
Tancuj, Tancuj, Vykrúcaj VIIIa Adršpach
Záviš 7 Žleby
Přehmat 5+ Černá Skála U Přeštic

 Nově v diskusi:
Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Neuznat | Viva Master ! | AI slop |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (57)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (7)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1145 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1260 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1417 
 Neřeším to – lezu vše 
 1114 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz