LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   OS, RP,... to zná každej, ale ZK? Zelenej ksicht:(
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
16.Pail 10603
17.Šofránko 10585
18.Kolomazník 10550
Bouldry:
16.Šípek 10075
17.Košťál 10050
18.Chytil 10025
Hory:
19.Petr 3170
20.Nešvera 3129
21.Novák 2688

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5947 lezců
1230729 cest
Nové přelezy:
Bílý Tesák 7b+
Arnold Cla 9+
Lambert 8a
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+
Hučení V K 9+
Rote Kante 9+
J. Har 7c

Stěny
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
Rock 'n' Wall - Plzeň
SAUNA - Plzeň

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Lezec-shop.cz - Štěchovice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Smyce na svazani sedaku a prsaku v Brne05.09.2014
Ahoj,
kde v Brne koupim 1,5 m smyce na svazani sedaku a prsaku?
Diky.
Pepa.
 Re: Smyce na svazani sedaku a prsaku v Brne05.09.2014
V každém horolezeckém obchodě.
  Re: Smyce na svazani sedaku a prsaku v Brne05.09.2014
V kazdem prave ne :)
Slo by to konkretneji?
   Re: Smyce na svazani sedaku a prsaku v Brne05.09.2014
alpsport josefska, a kdyby ne tak vedle (100 m) je hudy a 200 m rockpoint.
   Re: Smyce na svazani sedaku a prsaku v Brne05.09.2014
Prosimte a v jakem obchode te odmitli? plochace maj fakt snad vsude, kde prodavaji aspon trochu toho
    Re: Smyce na svazani sedaku a prsaku v Brne06.09.2014
Ahoj.
Neodmitli me nikde ale bud nemeli vubec nebo jen 15kN, ja jsem chtel 20.
Koupil
     Re: Smyce na svazani sedaku a prsaku v Brne06.09.2014
A jsi si jistý, že ti bude 20 kN stačit? Nebylo by lepší 200 kN?
      Re: Smyce na svazani sedaku a prsaku v Brne07.09.2014
Klidne si to vaz 4mm repkou a pak to sem postni aspon 10x :D
       Re: Smyce na svazani sedaku a prsaku v Brne08.09.2014
4mm repka je zas druhej extrém ;-) 15 kN bohatě stačí, pokud takovou smyci dokážeš přervat - leda ta
        Re: Smyce na svazani sedaku a prsaku v Brne09.09.2014
Kazdyho vec do ceho se navaze. Ale kdyz odectes uzel a podivas se jaka sila pusobi kdyz padne 90kg n
         Re: Smyce na svazani sedaku a prsaku v Brne09.09.2014
Já teda ne - odečteš uzel, ale přičteš že je nadvojato ;-) A vyjde že smyce vydrží minimálně 2x toli
         Re: Smyce na svazani sedaku a prsaku v Brne09.09.2014
no, ono taky nejsi 90 kilový kus železa, ale převážně vody, která toho dost pohltí
          Re: Smyce na svazani sedaku a prsaku v Brne10.09.2014
Ahoj,
také jde o životnost a prošoupání a i o pohledovou stránku věci, že když koukám na tenk
           Re: Smyce na svazani sedaku a prsaku v Brne10.09.2014
Ja provazuji sedak a prsak lanem, mam o dalsi clanek v retezci mene, o problem mene, nosnost i dynam
     Re: Smyce na svazani sedaku a prsaku v Brne07.09.2014
Co já vím, tak norma na šitou smyčku je 22 kN, takže míň nekoupíš nikde. Tuhle normu splňují jak smy
      Re: Smyce na svazani sedaku a prsaku v Brne08.09.2014
to ano, ale prsák a sedák se nesvazuje sešitou smycí.
       Re: Smyce na svazani sedaku a prsaku v Brne08.09.2014
Ona taky ta sešitá v jednom prameni nemá těch 22, ale ve dvou už to ta smyčka unese.
       Re: Smyce na svazani sedaku a prsaku v Brne08.09.2014
Přesně tak!

 Cena expedice na osmitisícovku05.09.2014
Ahoj, nemáte někdo představu co tak stojí expedice na osmičku? Základní orientaci mám z webu, kde "cestovky" berou klienty na skoro všechny osmy, Everest za 60000,-usd, Cho Oyu za 16000,- Ale na kolik to může vyjít, když si podobnou expedici poř
 Re: Cena expedice na osmitisícovku05.09.2014
Z textu čiší závist, ale možná to tak není. Jsou i další proměnné, jako třeba účast na společném per
  Re: Cena expedice na osmitisícovku05.09.2014
muze se na 8tisicovkách mádzovat? Nebo jsou tam stejni curaci jak u nas na piskach?
  Re: Cena expedice na osmitisícovku05.09.2014
Závist? Ani v nejmenším..... Knížek mám načteno hodně, myslím, že se i orientuju, sám jsem nějaké ko
   Re: Cena expedice na osmitisícovku05.09.2014
Asi novacek tu na serveru, ktery jeste nevi, ze lezecka komunita rada zacina rozhovor urazkou... Ale
    Re: Cena expedice na osmitisícovku05.09.2014
:-) tak pardon :-)
   Re: Cena expedice na osmitisícovku05.09.2014
Chlape, když už napíšeš, o Z.Hoffmanové že víš, že byla na Cho Oyu, tak bys měl i vědět, že už více
    Re: Cena expedice na osmitisícovku05.09.2014
Pokus o cerny humor evidentne nevysel....
     Kontakt na Zuzku.05.09.2014
Ja tedy ani nevim, co to humor je, mam v naplni práce ho nepoužívat stejne, ale ani tak s vámi nesou

 Lezečky04.09.2014
Ahoj, poradíte mi prosím někdo fakt dobry lezečky? Jsem úplný začátečník ..... Díky K.
 Re: Lezečky04.09.2014
Jako začátečníkovi jsou Ti špičkové lezečky "nahovno", ale pokud nedáš jinak, tak La Sport
 Re: Lezečky04.09.2014
Fakt dobrý lezečky jsou vždycky ty, co Ti nejlíp sednou. Hlavní, první a poslední pravidlo. Takže Ti
  Re: Lezečky04.09.2014
eště dodám, že jako začátečník zatím nebudeš vládnout kdovíjak velkolepou technikou nohou, takže lez
  Re: Lezečky05.09.2014
Taky si pamatuju, jak jsem to řešil poprvé, ale nejlepší bude, když se prostě smíříš s tím, že jedny
   Re: Lezečky05.09.2014
já bych ti doporučil, ať se nenecháš v krámě zblbnout, že hlavně musí být malé.pro tebe naopak je po
 Re: Lezečky05.09.2014
LS Futura, fakt dobré :) fakt drahé
 Re: Lezečky05.09.2014
jako v každým sportu.začát s velkolepým vybavením je pořád jen začátečník. výbava výkon nedělá. kup
 Re: Lezečky05.09.2014
"Fakt dobrý lezečky jsou vždycky ty, co Ti nejlíp sednou. Hlavní, první a poslední pravidlo. Ta
 Re: Lezečky05.09.2014
kup si nejake měkkci, at vis po cem lezes, ne zadny tvrdy kopytka. a rada "kup ty co ti sednou&

 Plzeň- park Přátelství Lobzy04.09.2014
Ahoj lezcům z Plzně, nedávno jsem šel okolo starého pískovcového lomu v Lobzích a všiml si pár kruhů. Je to takové zanedbané, neví někdo kdy se to naposledy lezlo, případně jestli by s tím nešlo něco udělat? Příjde mi škoda, aby něco takového zaniklo, ale
 Re: Plzeň- park Přátelství Lobzy04.09.2014
To už asi nikdo neopráší. Chodilo se tam tak nějak trénovat, ale to nebyly umělky. Bylo to i celkem
  Re: Plzeň- park Přátelství Lobzy04.09.2014
Díky za odpověď, myslel jsem si to.
  Re: Plzeň- park Přátelství Lobzy04.09.2014
A co Jezírko na Košutce? Asi podobný případ, co?
   Re: Plzeň- park Přátelství Lobzy04.09.2014
Nevim o nikom z plzeňských lezců, kdo by tam ještě chodil lézt. Kvalita terénu, to navíc v těchto ob
    Re: Plzeň- Jezírko04.09.2014
Tak s tím nesouhlasím, na jezírku je to pořád lepší a lepší. Nedávno jsem tam byl. V sektoru U jezer
 Re: Plzeň- park Přátelství Lobzy05.09.2014
Ahoj, lezl sem tam naposledy cca před 3-mi lety. Poté jsme to i očistili, dolu spadlo mraky písku, m

 Ferraty web03.09.2014
Ahoj,
můžete mi někdo, prosím, poradit nějaký přehledný web s popisem ferrat (délka, obtížnost, nástupové body). Jde mi především o Slovinské ferraty. Díky
 Re: Ferraty web03.09.2014
Podle mě nejlepší je

 boulder v okoli ostravy03.09.2014
Cau, potreboval bych poradit. Jsem pracovne ve Frydku Mistku a hledam nejakou bouldrovku v okoli. Nasel jsem stenu primo ve Frydku, ale ta je momentalne zavrena. V ostrave se mi povedlo najit Tendon Blok a edte jefnu stenu s bouldrem, ale nikde nemuzu naj
 Re: boulder v okoli ostravy03.09.2014
Příběh temný jak rytíř bez hlavy...
Vítej v Ostravě, opravdu tady nic není!
 Re: boulder v okoli ostravy03.09.2014
Podívej se na goat.cz a v levém sloupci Lezení - Hlavní strana a pak Beskydy.
  Re: boulder v okoli ostravy03.09.2014
nábřeží Ostravice, přímo za novou radnicí :)
Liščí v Beskydech...
   Re: boulder v okoli ostravy04.09.2014
Pruvodce prirodnich a prumyslovych bouldr lokalit na severu Moravy je na amuerte.cz.
 Re: boulder v okoli ostravy03.09.2014
bouldrovat muzes na Goduli kdyz das nastupy cest diretka brnkacka sedmicka pak cely traverz pekna bo
 Re: boulder v okoli ostravy03.09.2014
vítkovické železárny.po tomhle bouldru budeš z.ocele nej
 Re: boulder v okoli ostravy04.09.2014
Na bloku možná bude otevřeno i o víkendu, přes léto podle počasí, sleduj web nebo fb..

 Teplice / Adr03.09.2014
Ahoj,
predevsim mistni - jak to vidite? Bude to zitra realne? Schne to?

Diky!
 Re: Teplice / Adr03.09.2014
Na Ostaši dneska maximálně bouldry, zítra možná něco na slunci půjde
 Re: Teplice / Adr03.09.2014
Teď celkem dost fouká, když nebude pršet, tak jsou zítra chrámovky nebo jiný otevřený místa suchý.
  Re: Teplice / Adr03.09.2014
a co limit 48h, Ostaš 24h?
   Re: Teplice / Adr03.09.2014
limit je víceméně orientační jestli má smysl sedat do auta. rozhoduje posouzení situace na místě, je
   Re: Teplice / Adr03.09.2014
O limitu ti můžu říct to, že pokud je počasí jako teď, opravdu silný vítr, tak se otevřených míst bá
    Re: Teplice / Adr03.09.2014
jo, ale ti blbci, co letos lezli den po dešti v ostrově nebo tisý nebo kde a prolítli se do špitálu
 Re: Teplice / Adr03.09.2014
je tu hnusne, pari se z lesu a mezi skalama se da jezdit na kajaku
 Re: Teplice / Adr03.09.2014
měkkej písek po dešti stopka 48hod.
když se jednou dohodlo, že tu budou pravidla kterýma se b
  Re: Teplice / Adr03.09.2014
no jo, ale jak se potom definuje déšť?když spadne během pěti minut z nějakýho mráčku pár kapek, že j
   Re: Teplice / Adr03.09.2014
rozumim, ale tím to celý zrelativizuješ a bude z toho při dnešním boomu lezení akorát divokej západ,

 Moravský kras02.09.2014
Ahoj, Doporučte prosím skály v Moravském krasu, kde se dá lézt za deště (pod převisy, jeskyně) a jsou tam cesty do 8 ujaja (Ne Adamovy prásky). dík
 Re: Moravský kras02.09.2014
Teď se nedá lézt asi nikde. Co není mokré od deště (což uschne rychle), to je protečené (voda prosak
  Re: Moravský kras03.09.2014
Ok dík. Budem lézt až od dneška odpoledne do pátku, tak snad trošku zalezem.
   Re: Moravský kras03.09.2014
V tom případě bych začal nejspíš ve Sloupu na Indii..
    Re: Moravský kras03.09.2014
jo jo, zkuste indii, ale ze spár a děr to poteče
     Re: Moravský kras03.09.2014
jestli zasvítí slunce tak by mohly celkem rychle oschnout rudice. možná by šla i krkavčí (myslím že
      Re: Moravský kras03.09.2014
Fakt jsi tam nikdy nebyl. To se mi nějak nezdá... :) Takový znalec krasu.
       Re: Moravský kras05.09.2014
Kras je pořád zachcaný a navíc je vedro. Letos už nemá smysl do Krasu vůbec jezdit, běžte radši na b
        Re: Moravský kras05.09.2014
Nebo na komec nebo jsem taky slyšel, že je to prima na skalách v komíně v Brně. Tam jsem byl a je to
         Re: Moravský kras05.09.2014
Komín jo, kras ne. Je oklouzaný, bleee...
 Re: Moravský kras03.09.2014
má být neska zítra pátek polojasno. takže cokoliv je na slunku oschne relativně rychle . Indie, evro
  Re: Moravský kras03.09.2014
Bude to osychat, ale z puklin to povalí, takže dost chytů bude zatečených a poznáš to, až do něj šáh

 Gerlach bez vůdce Martinkou01.09.2014
Ahojte!

Mám dotaz. Kamarád chce v říjnu vyrazit na Gerlach. Není to lezec a tak nepřipadá v úvahu, že bychom šli do nějaké doopravdy lezecké cesty. Nicméně jsem na internetu našel průvodce na cestu-Martinku. Vypadá velmi zajímavě, myslím si
 Re: Gerlach bez vůdce Martinkou01.09.2014
Ahoj. Pokud máš na mysli Martinovku,jde o hřebenovou tůru,na kterou nastupuješ v sedle na polském hř
  Re: Gerlach bez vůdce Martinkou01.09.2014
Pod návštěvního řádu mohou lézt horolezci v Tatrách II+ UIAA a těžší. Takže Batizovskou ani Kvetnico
  Re: Gerlach bez vůdce Martinkou01.09.2014
Díky moc za info. Chtěli bychom to jít hned první týden v říjnu. Kamarád je docela bouchač, teď se v
   Re: Gerlach bez vůdce Martinkou01.09.2014
Tak dej vědět, až se vrátíte. Za kolik hodin to dáte. Zvláště ta bezproblémová orientace v této cest
    Re: Gerlach bez vůdce Martinkou01.09.2014
Nechci tvrdit, že to dáme orientačně bez problémů. To určitě ne, jen se tohoto hlediska až tak neboj
     Re: Gerlach bez vůdce Martinkou01.09.2014
Všechno. Když se netrefíš úplně přesně, budeš za to rád. Doporučuju lano 50 m dvojčata - dá se na ni
 Re: Gerlach bez vůdce Martinkou01.09.2014
jo, jak pravi vazeny predrecnik,
bez lezeckejch zkusenosti by martinka mohla byt dost o hubu.
  Re: Gerlach bez vůdce Martinkou01.09.2014
Ted uz nevim za kolik se to casove pise, ale vybehl jsem to tusim za cca 3- 4 hodky jako uplny zacat
   Re: Gerlach bez vůdce Martinkou01.09.2014
No pokud se nepletu,je to asi 20let,tak v létě,bylo tenkrát krásně,pohoda,tak jsme to v klidu přešli
    Re: Gerlach bez vůdce Martinkou01.09.2014
Už sonduji i sestupovky. Nějaké doporučení? :)
     Re: Gerlach bez vůdce Martinkou01.09.2014
sestupuje se do Batizovské doliny.Vršek a spodek jsou jakš takš odjištěny.Zbytek jako všude ve žlabe
      Re: Gerlach bez vůdce Martinkou01.09.2014
díky
       Re: Gerlach bez vůdce Martinkou01.09.2014
Jen ještě upozorním.Je to největší masíf a nejvyšší hřeben,těžko se tam odtud utíká.Tak jak to bylo
 Re: Gerlach bez vůdce Martinkou02.09.2014
Ahoj
Jestli tvůj kamarád nelezl tak tam na podzim nelez jeto dlouhé a náročné na čas.
 Re: Gerlach bez vůdce Martinkou02.09.2014
Ahoj,

vzhledem k tomu že minulý týden byl Polský hřeben osněžený a oledovaný, tak si
  Re: Gerlach bez vůdce Martinkou02.09.2014
Jéje, loni tohle dobou. Stejný zážitek - v triku Birkenmajerem nahoru a nakonec jsme potmě sestupova
   Re: Gerlach bez vůdce Martinkou03.09.2014
Za posledních 30 let jsem slyšel o spoustě případů, kdy při změně počasí lezci v Martince bojovali o

 Odsedka s okem01.09.2014
Na fesťáku jsem si všiml u několika stánků odsedky s prošitým okem pro zkrácení. Nejedná se o daisychain, ale o klasickou plochou smyci, která je v jednom místě přetočena a prošita.
Má s touto odsedkou někdo zkušenosti? Je to praktické? Nechytá se
 Re: Odsedka s okem03.09.2014
Viděl jsi jak byla dlouhá? 60 cm? Když uděláš uzel tak kolik ti zbyde? Odsedka 50 cm?
  Re: Odsedka s okem03.09.2014
To jo, dlouhá rozhodně nebyla. Uzel myslíš lišku na sedáku? Uzel v půlce by díky oku měl být zbytečn
   Re: Odsedka s okem03.09.2014
a nechcete sem hodit nějakej název jak se to jmenuje, aby i ostatní mohli vědět o čem je řeč? :-)
    Re: Odsedka s okem04.09.2014
Rad bych, ale zatím jsem na netu žádný obrazek nenašel, zkusím znovu zapátrat.
    Re: Odsedka s okem04.09.2014
Rad bych, ale zatím jsem na netu žádný obrazek nenašel, zkusím znovu zapátrat.
     Re: Odsedka s okem04.09.2014
výrobce? jakej stánek na festivalu to mel?
      Re: Odsedka s okem04.09.2014
ahoj, mozno toto?

Longe Dynadoubleclip BEAL
       Re: Odsedka s okem04.09.2014
to ne, dyna dc je z lanovice. autor vlákna mluví o plocháči s nějakou vychytávkou
      Re: Odsedka s okem05.09.2014
Výrobce nevím, název stánku také ne. Viděl jsem to u stánku umístěného na rohu ulice 5. května před
       Re: Odsedka s okem09.09.2014
tak to zkus aspoň trochu líp popsat, třeba se diskuze trochu pohne :-)
 Re: Odsedka s okem09.09.2014
nemyslíš tuto smyčku pro technické lezení?
 Re: Odsedka s okem09.09.2014
1   ...   405   406   407   408   409   410   411   412   413   414   415   416   417   418   419   420   421   422   423   424   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Gerlach bez vůdce Martinkou
Ahojte!

Mám dotaz. Kamarád chce v říjnu vyrazit na Gerlach. Není to lezec a tak nepřipadá v úvahu, že bychom šli do nějaké doopravdy lezecké cesty. Nicméně jsem na internetu našel průvodce na cestu-Martinku. Vypadá velmi zajímavě, myslím si, že kamarád jí zvládne a úseky, které budou těžší mu odjistím.
Ale mám k této cestě pár dotazů.
Můžeme tuto cestu jít bez horského vůdce legálně? Tedy bez rizika pokuty? Samozřejmě s ČHS kartou..
Další dotaz... Jak s jištěním v cestě, jaké lano, atd.. (pro ty, kteří cestu lezli).

Prosím jen odpovědi na mé dotazy...

Děkuji
Ať to leze! ;)
Milan15:15:22 01.09.2014
odpovědět 
 Re: Gerlach bez vůdce Martinkou
Ahoj. Pokud máš na mysli Martinovku,jde o hřebenovou tůru,na kterou nastupuješ v sedle na polském hřebeni.Pokud kamarád nemá lezeckou průpravu
tak touto cestou bych se v žádném případě nevydával.
Lezecké úseky tam jsou,vrcholový hřeben je poměrně exponovaný a tůra je dlouhá-na říjen vůbec. Jinak je to krásná trasa.Ale bez znalostí pohybu a pobytu na horách bych to neriskoval!!! Mohli by jste se dostat do problémů. Trasa na Gerlach jinak vede nad Kvetnicou vlevo. Tam vůdcové chodí.Pokud vím,když máte průkaz a lezecké věci,jasný plán kam a na co jdete,tak by neměl být problém.Oni si to bráněj,je to jejich chleba,ale zabránit,pokud neporušujete určité zásady vám v tom nemůžou.
Máte nějaké zkušenosti pohybu v neoznačeném terénu,v Tatrách?
Luk16:28:36 01.09.2014
odpovědět 
  Re: Gerlach bez vůdce Martinkou
Pod návštěvního řádu mohou lézt horolezci v Tatrách II+ UIAA a těžší. Takže Batizovskou ani Kvetnicovou próbou lézt nesmíš jinak, než s horským vůdcem. Martinka není těžká, ale musíš lézt rychle, s jasnou orientací, většinou bez jištění, počítej už s ledem, mnoho družstev v této cestě nechtěně bivakovala, protože z tohoto hřebene se těžko zdrhá. Ostatní lehčí cesty jsou spíš hnusné a vyžadují zkušenost - Darmstädter, Kvetnicová veža, Čertov chrbát, hřeben i rokle z horní části Batizovské doliny a Krčmarov žlab. Gerlach si prostě zprivatizovali horští vůdci.
Kuba Turek19:01:46 01.09.2014
odpovědět 
  Re: Gerlach bez vůdce Martinkou
Díky moc za info. Chtěli bychom to jít hned první týden v říjnu. Kamarád je docela bouchač, teď se vrátil z Mont Blancu, který vylezl sám v hodně hnusném počasí, na skalách moc neleze, ale má průpravu z bouldrovky a určitě má lepší fyzičku než já. Takže se nebojím, že by měl mít problémy s trojkovou cestou a ty těžší úseky bych si ho dobral..
Jinak s orientací bychom mít také problém snad mít neměli. :)
Každopádně bychom to šli určitě jen za výborných podmínek, nejsme hazardéři. Nechat to na příští rok určo můžeme, ale kdyby to vyšlo, tak bychom to samozřejmě rádi dali už teď.
Milan19:47:28 01.09.2014
odpovědět 
   Re: Gerlach bez vůdce Martinkou
Tak dej vědět, až se vrátíte. Za kolik hodin to dáte. Zvláště ta bezproblémová orientace v této cestě mě bude zajímat :-)
Kuba Turek19:56:21 01.09.2014
odpovědět 
    Re: Gerlach bez vůdce Martinkou
Nechci tvrdit, že to dáme orientačně bez problémů. To určitě ne, jen se tohoto hlediska až tak nebojím..

Spíš by mě ještě zajímalo... Jak dlouhé lano doporučujete? Frendy, vklíněnce, smyce...? :)
Milan20:16:20 01.09.2014
odpovědět 
     Re: Gerlach bez vůdce Martinkou
Všechno. Když se netrefíš úplně přesně, budeš za to rád. Doporučuju lano 50 m dvojčata - dá se na nich lézt dlouhé délky a taky slaňovat.
Kuba Turek21:30:48 01.09.2014
odpovědět 
 Re: Gerlach bez vůdce Martinkou
jo, jak pravi vazeny predrecnik,
bez lezeckejch zkusenosti by martinka mohla byt dost o hubu. V rijnu by to mohlo byt i oledovatele, pripadne fleky snehu apod. Mistama je to dost exponovany.. je to sice za III, ale je kam spadnout.
A kdbyste to chteli cely poctive jistit, tak tam stravite 2 dny.
17:01:56 01.09.2014
odpovědět 
  Re: Gerlach bez vůdce Martinkou
Ted uz nevim za kolik se to casove pise, ale vybehl jsem to tusim za cca 3- 4 hodky jako uplny zacatecnik a bez jisteni,bez pruvodce a ma dojem ze je to porad jen kolem hrebene, bylo to ale v lete kdysi.Zamakte hodinu a uvidíte jestli se vrátit nebo na to mate bych řekl. Chce to se ale nebat se hýbat v exponovanem terenu a makat. Ale nejake ctyrky uz jsem mel na Palave tenkrat za sebou.
Martas.19:53:55 01.09.2014
odpovědět 
   Re: Gerlach bez vůdce Martinkou
No pokud se nepletu,je to asi 20let,tak v létě,bylo tenkrát krásně,pohoda,tak jsme to v klidu přešli celým hřebenem až ke G.kotly zpět na Slezan.
Dával bych bacha.V severních koutech to může bejt omrzlý celý den,pokud tam předtím někde byla voda sníh.A pak to za III není.dá se v tom pěkně zasekat,tuším tam u Zadného Gerlachu,je takový těžší výstup.Ale fakt je to dávno. A co cesta dolu? Víte kudy? Dá se tam taky seknout.Je fakt,že v půlce října 2008 jsme lezli v krátkejch.Ale na slunnejch stěnách.Tenkrát to bylo fakt jak léto.Ale plesa přes noc zamrzaly.
Proč o tom mluvím ...,no vzpomínám.Pak už jsem tam byl jej jednou ...
Tak ať vám to vyjde ... L
Luk.D.20:12:14 01.09.2014
odpovědět 
    Re: Gerlach bez vůdce Martinkou
Už sonduji i sestupovky. Nějaké doporučení? :)
Milan20:21:27 01.09.2014
odpovědět 
     Re: Gerlach bez vůdce Martinkou
sestupuje se do Batizovské doliny.Vršek a spodek jsou jakš takš odjištěny.Zbytek jako všude ve žlabech-po hromadě suti,občas nějaký práh,či místečko,kdy musíš bejt vostražitej,jinak se dolámeš.Dá se i do Velický doliny,jak se chodí normálně hore.Tam bacha ať nevlezete do Krčmařáku.
Když to tam není zamrzlý,tak je to fak o život.
Tuším,že Velické sedlo,Velická próba.
Luk.D.20:49:57 01.09.2014
odpovědět 
      Re: Gerlach bez vůdce Martinkou
díky
Milan21:28:07 01.09.2014
odpovědět 
       Re: Gerlach bez vůdce Martinkou
Jen ještě upozorním.Je to největší masíf a nejvyšší hřeben,těžko se tam odtud utíká.Tak jak to bylo psáno výše,pokud to hned z kraje nepofrčí,otočil bych a šel se projít..do krčmy..,pokud neplánujete nouzovej bivak.
hore zdar L.
Luk.D.21:40:30 01.09.2014
odpovědět 
 Re: Gerlach bez vůdce Martinkou
Ahoj
Jestli tvůj kamarád nelezl tak tam na podzim nelez jeto dlouhé a náročné na čas.
karel
K.Návrat07:08:58 02.09.2014
odpovědět 
 Re: Gerlach bez vůdce Martinkou
Ahoj,

vzhledem k tomu že minulý týden byl Polský hřeben osněžený a oledovaný, tak si myslím že bych tam s nelezcem v říjnu nelezl. Jednou sem sestupoval z Dolné Kežmarské Štrbiny na Nemecký Rebrík a Nemeckým Rebríkem dolu s klukem který byl předtím jednou na skalách. Byl začátek října...jak sem byl rád že jsme měli jeden pár maček a jeden pikl...za což se nám předtím smáli proč to taháme. A taky to vypadalo nevinně, a jižní stěnu jsme šli v krátkým...
Petr10:23:20 02.09.2014
odpovědět 
  Re: Gerlach bez vůdce Martinkou
Jéje, loni tohle dobou. Stejný zážitek - v triku Birkenmajerem nahoru a nakonec jsme potmě sestupovali ve třech lidech s jedním cepínem z Malého Kežmaráku ke Skalnatému plesu ve tvrdém sněhu a ledu skoro celou noc a byl to za posledních deset let můj asi nejhorší zážitek, kdy jsem se fakt bál o život.
Kuba Turek12:13:13 02.09.2014
odpovědět 
   Re: Gerlach bez vůdce Martinkou
Za posledních 30 let jsem slyšel o spoustě případů, kdy při změně počasí lezci v Martince bojovali o život a byli rádi, že to dobře dopadlo. Za sluníčka a tepla je to pohodička na čtyři hodinky,ale stačí vlhko a mlha a jste v tom dva dny. A v říjnu bude určitě na severu sníh a led. Takže doporučuji si to nechat na teplejší počasí. Zkušenosti lidí, co psali přede mnou to taky potvrzují.
Libor H.08:04:02 03.09.2014
odpovědět 
 Foto dne:
kvalifikace
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192337)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Start und stop 4 Sankt Lorenz
Přeskok 2 Skály V Údolí Roklice
Zamotaná pouť V Skály V Údolí Roklice
Náhorní hrana II Údolí Loubenského Potoka
Turecký med VIIb Údolí Loubenského Potoka
Nově komentované:
Paní Kadrnožková VIIIb Prachov
Mandragora Hard 8A Rusava
Tancuj, Tancuj, Vykrúcaj VIIIa Adršpach
Záviš 7 Žleby
Přehmat 5+ Černá Skála U Přeštic

 Nově v diskusi:
Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Neuznat | Viva Master ! | AI slop |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (57)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (7)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1145 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1260 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1416 
 Neřeším to – lezu vše 
 1114 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz