Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07) MS juniorů (18.07)
Cesty: 13.Smetanová 10887 14.Novák 10787 15.Lebloch 10647 Bouldry: 13.Břicháček 10175 14.Vaňous 10103 15.Šípek 10075 Hory: 10.Hess 4095 11.Zvonková 4029 12.Černý 3878
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English boulder v okoli ostravy 03.09.2014 Cau, potreboval bych poradit. Jsem pracovne ve Frydku Mistku a hledam nejakou bouldrovku v okoli. Nasel jsem stenu primo ve Frydku, ale ta je momentalne zavrena. V ostrave se mi povedlo najit Tendon Blok a edte jefnu stenu s bouldrem, ale nikde nemuzu naj
  Re: boulder v okoli ostravy 03.09.2014 Příběh temný jak rytíř bez hlavy...
Vítej v Ostravě, opravdu tady nic není!
  Re: boulder v okoli ostravy 03.09.2014 Podívej se na goat.cz a v levém sloupci Lezení - Hlavní strana a pak Beskydy.
    Re: boulder v okoli ostravy 03.09.2014 nábřeží Ostravice, přímo za novou radnicí :)
Liščí v Beskydech...
      Re: boulder v okoli ostravy 04.09.2014 Pruvodce prirodnich a prumyslovych bouldr lokalit na severu Moravy je na amuerte.cz.
  Re: boulder v okoli ostravy 03.09.2014 bouldrovat muzes na Goduli kdyz das nastupy cest diretka brnkacka sedmicka pak cely traverz pekna bo
  Re: boulder v okoli ostravy 03.09.2014 vítkovické železárny.po tomhle bouldru budeš z.ocele nej
  Re: boulder v okoli ostravy 04.09.2014 Na bloku možná bude otevřeno i o víkendu, přes léto podle počasí, sleduj web nebo fb..
Teplice / Adr 03.09.2014 Ahoj,
predevsim mistni - jak to vidite? Bude to zitra realne? Schne to?
Diky!
  Re: Teplice / Adr 03.09.2014 Na Ostaši dneska maximálně bouldry, zítra možná něco na slunci půjde
  Re: Teplice / Adr 03.09.2014 Teď celkem dost fouká, když nebude pršet, tak jsou zítra chrámovky nebo jiný otevřený místa suchý.
    Re: Teplice / Adr 03.09.2014 a co limit 48h, Ostaš 24h?
      Re: Teplice / Adr 03.09.2014 limit je víceméně orientační jestli má smysl sedat do auta. rozhoduje posouzení situace na místě, je
      Re: Teplice / Adr 03.09.2014 O limitu ti můžu říct to, že pokud je počasí jako teď, opravdu silný vítr, tak se otevřených míst bá
        Re: Teplice / Adr 03.09.2014 jo, ale ti blbci, co letos lezli den po dešti v ostrově nebo tisý nebo kde a prolítli se do špitálu
  Re: Teplice / Adr 03.09.2014 je tu hnusne, pari se z lesu a mezi skalama se da jezdit na kajaku
  Re: Teplice / Adr 03.09.2014 měkkej písek po dešti stopka 48hod.
když se jednou dohodlo, že tu budou pravidla kterýma se b
    Re: Teplice / Adr 03.09.2014 no jo, ale jak se potom definuje déšť?když spadne během pěti minut z nějakýho mráčku pár kapek, že j
      Re: Teplice / Adr 03.09.2014 rozumim, ale tím to celý zrelativizuješ a bude z toho při dnešním boomu lezení akorát divokej západ,
Moravský kras 02.09.2014 Ahoj, Doporučte prosím skály v Moravském krasu, kde se dá lézt za deště (pod převisy, jeskyně) a jsou tam cesty do 8 ujaja (Ne Adamovy prásky). dík
  Re: Moravský kras 02.09.2014 Teď se nedá lézt asi nikde. Co není mokré od deště (což uschne rychle), to je protečené (voda prosak
    Re: Moravský kras 03.09.2014 Ok dík. Budem lézt až od dneška odpoledne do pátku, tak snad trošku zalezem.
      Re: Moravský kras 03.09.2014 V tom případě bych začal nejspíš ve Sloupu na Indii..
        Re: Moravský kras 03.09.2014 jo jo, zkuste indii, ale ze spár a děr to poteče
          Re: Moravský kras 03.09.2014 jestli zasvítí slunce tak by mohly celkem rychle oschnout rudice. možná by šla i krkavčí (myslím že
            Re: Moravský kras 03.09.2014 Fakt jsi tam nikdy nebyl. To se mi nějak nezdá... :) Takový znalec krasu.
              Re: Moravský kras 05.09.2014 Kras je pořád zachcaný a navíc je vedro. Letos už nemá smysl do Krasu vůbec jezdit, běžte radši na b
                Re: Moravský kras 05.09.2014 Nebo na komec nebo jsem taky slyšel, že je to prima na skalách v komíně v Brně. Tam jsem byl a je to
                  Re: Moravský kras 05.09.2014 Komín jo, kras ne. Je oklouzaný, bleee...
  Re: Moravský kras 03.09.2014 má být neska zítra pátek polojasno. takže cokoliv je na slunku oschne relativně rychle . Indie, evro
    Re: Moravský kras 03.09.2014 Bude to osychat, ale z puklin to povalí, takže dost chytů bude zatečených a poznáš to, až do něj šáh
Gerlach bez vůdce Martinkou 01.09.2014 Ahojte!
Mám dotaz. Kamarád chce v říjnu vyrazit na Gerlach. Není to lezec a tak nepřipadá v úvahu, že bychom šli do nějaké doopravdy lezecké cesty. Nicméně jsem na internetu našel průvodce na cestu-Martinku. Vypadá velmi zajímavě, myslím si
  Re: Gerlach bez vůdce Martinkou 01.09.2014 Ahoj. Pokud máš na mysli Martinovku,jde o hřebenovou tůru,na kterou nastupuješ v sedle na polském hř
    Re: Gerlach bez vůdce Martinkou 01.09.2014 Pod návštěvního řádu mohou lézt horolezci v Tatrách II+ UIAA a těžší. Takže Batizovskou ani Kvetnico
    Re: Gerlach bez vůdce Martinkou 01.09.2014 Díky moc za info. Chtěli bychom to jít hned první týden v říjnu. Kamarád je docela bouchač, teď se v
      Re: Gerlach bez vůdce Martinkou 01.09.2014 Tak dej vědět, až se vrátíte. Za kolik hodin to dáte. Zvláště ta bezproblémová orientace v této cest
        Re: Gerlach bez vůdce Martinkou 01.09.2014 Nechci tvrdit, že to dáme orientačně bez problémů. To určitě ne, jen se tohoto hlediska až tak neboj
          Re: Gerlach bez vůdce Martinkou 01.09.2014 Všechno. Když se netrefíš úplně přesně, budeš za to rád. Doporučuju lano 50 m dvojčata - dá se na ni
  Re: Gerlach bez vůdce Martinkou 01.09.2014 jo, jak pravi vazeny predrecnik,
bez lezeckejch zkusenosti by martinka mohla byt dost o hubu.
    Re: Gerlach bez vůdce Martinkou 01.09.2014 Ted uz nevim za kolik se to casove pise, ale vybehl jsem to tusim za cca 3- 4 hodky jako uplny zacat
      Re: Gerlach bez vůdce Martinkou 01.09.2014 No pokud se nepletu,je to asi 20let,tak v létě,bylo tenkrát krásně,pohoda,tak jsme to v klidu přešli
        Re: Gerlach bez vůdce Martinkou 01.09.2014 Už sonduji i sestupovky. Nějaké doporučení? :)
          Re: Gerlach bez vůdce Martinkou 01.09.2014 sestupuje se do Batizovské doliny.Vršek a spodek jsou jakš takš odjištěny.Zbytek jako všude ve žlabe
            Re: Gerlach bez vůdce Martinkou 01.09.2014 díky
              Re: Gerlach bez vůdce Martinkou 01.09.2014 Jen ještě upozorním.Je to největší masíf a nejvyšší hřeben,těžko se tam odtud utíká.Tak jak to bylo
  Re: Gerlach bez vůdce Martinkou 02.09.2014 Ahoj
Jestli tvůj kamarád nelezl tak tam na podzim nelez jeto dlouhé a náročné na čas.
  Re: Gerlach bez vůdce Martinkou 02.09.2014 Ahoj,
vzhledem k tomu že minulý týden byl Polský hřeben osněžený a oledovaný, tak si
    Re: Gerlach bez vůdce Martinkou 02.09.2014 Jéje, loni tohle dobou. Stejný zážitek - v triku Birkenmajerem nahoru a nakonec jsme potmě sestupova
      Re: Gerlach bez vůdce Martinkou 03.09.2014 Za posledních 30 let jsem slyšel o spoustě případů, kdy při změně počasí lezci v Martince bojovali o
Odsedka s okem 01.09.2014 Na fesťáku jsem si všiml u několika stánků odsedky s prošitým okem pro zkrácení. Nejedná se o daisychain, ale o klasickou plochou smyci, která je v jednom místě přetočena a prošita.
Má s touto odsedkou někdo zkušenosti? Je to praktické? Nechytá se
  Re: Odsedka s okem 03.09.2014 Viděl jsi jak byla dlouhá? 60 cm? Když uděláš uzel tak kolik ti zbyde? Odsedka 50 cm?
    Re: Odsedka s okem 03.09.2014 To jo, dlouhá rozhodně nebyla. Uzel myslíš lišku na sedáku? Uzel v půlce by díky oku měl být zbytečn
      Re: Odsedka s okem 03.09.2014 a nechcete sem hodit nějakej název jak se to jmenuje, aby i ostatní mohli vědět o čem je řeč? :-)
        Re: Odsedka s okem 04.09.2014 Rad bych, ale zatím jsem na netu žádný obrazek nenašel, zkusím znovu zapátrat.
        Re: Odsedka s okem 04.09.2014 Rad bych, ale zatím jsem na netu žádný obrazek nenašel, zkusím znovu zapátrat.
          Re: Odsedka s okem 04.09.2014 výrobce? jakej stánek na festivalu to mel?
            Re: Odsedka s okem 04.09.2014 ahoj, mozno toto?
Longe Dynadoubleclip BEAL
              Re: Odsedka s okem 04.09.2014 to ne, dyna dc je z lanovice. autor vlákna mluví o plocháči s nějakou vychytávkou
            Re: Odsedka s okem 05.09.2014 Výrobce nevím, název stánku také ne. Viděl jsem to u stánku umístěného na rohu ulice 5. května před
              Re: Odsedka s okem 09.09.2014 tak to zkus aspoň trochu líp popsat, třeba se diskuze trochu pohne :-)
  Re: Odsedka s okem 09.09.2014 nemyslíš tuto smyčku pro technické lezení?
  Re: Change movie 01.09.2014 Taky by mě to zajímalo.
    Re: Change movie 01.09.2014 nic se neděje- klasika, pavlíček je divnej, škoda, že je to on, kdo natáčí nejlepšího lezce světa, v
      Re: Change movie 01.09.2014 Aneb festival planých slibu... PP mel velký sen stát se profesionalem ale takove jednání je bohuzel
Muzeum v Ádru 28.08.2014 Kdo pojedete o víkendu na fesťák a budete mít volnou chvíli skočte si v dolním ádru do muzea v zámečku, je tam horovýstava - nádherný kousky z prehistorie lezení od papučí po samodo sedáky, vtipný popisky, dlouho jsem se tak nenasmál.
Locker 28.08.2014 Zdravím, máte někdo nějaké zkušenosti s Lockerem od singing rocku? Slyšel jsem, že se mu nedá věřit, je to pravda?
  Re: Locker 28.08.2014 Já s ním nemám jediný problém.
    Re: Locker 29.08.2014 já taky né.
      Re: Locker 29.08.2014 já ho taky nemám ;-)
  Re: Locker 29.08.2014 pokud ho používáš tak máš (na krátké 20 cm smyčce), neměl by být problém. Do statiky jsem nikdy nepa
  Re: Locker 29.08.2014 Já používám Rocker. Je to to samé. Akorát že Rocker je originál od I.S.C. od anglánů. Kdo dělá Locke
  Re: Locker 02.09.2014 Tak v neděli vyzkoušeno, že Loker unese a krásně ubrzdí člověka i s borovicí prumeru 12cm, kterou om
  Re: Chamonix - Aiguille Verte: Arete Sans Nom 28.08.2014 Oprava nazvu: Aiguille Verte: Arete Sans Nom
prach výzvy 28.08.2014 prima článek, tyhle pískový "pozvánky" mě fakt bavěj, v článku to nejde tak díky touto cestou. jen houšť, vše o písku si rád přečtu
  Re: prach výzvy 28.08.2014 V clanku se asi chteli vyhnout diskuzi o Mg ktere maji vsici za prdeli... velmi tradicni...
    Re: prach výzvy 28.08.2014 Tak,tak tím odpovídáš na otázku autora v úvodu. Místní drábové jsou akční
    Re: prach výzvy 28.08.2014 Jo, výzva na konci abychom "oprášili Prachovské výzvy" taky asi neměla jen jeden smysl.
  Re: prach výzvy 28.08.2014 text celkem chudej vyplod
    Re: prach výzvy 28.08.2014 Ale to mas sice pravdu, ale i tak dik za clanek. Aspon jsem videl kde je ten druhej kruh v Petr a Pa
      Re: prach výzvy 29.08.2014 Aha, uz jsem to pochopil, to jsi dost chudacek, ze mas potrebu psat takove clanky místo toho, aby js
        Re: prach výzvy 31.08.2014 Článek je naprosto super! S velikou chutí jsem si ho přečetl. Psát tu, že je Ještěr kokot, je jako b
1
...
406
407
408
409
410
411
412
413
414
415
416
417
418
419
420
421
422
423
424
425
...
2263
Moravský kras Ahoj, Doporučte prosím skály v Moravském krasu, kde se dá lézt za deště (pod převisy, jeskyně) a jsou tam cesty do 8 ujaja (Ne Adamovy prásky). dík vašek k. 20:21:59 02.09.2014odpovědět
  Re: Moravský kras Teď se nedá lézt asi nikde. Co není mokré od deště (což uschne rychle), to je protečené (voda prosakující z puklin a děr - to bude vysichat dlouho), nebo orosené (vodní povlak vysrážený v převisech a jeskyních - to uschne relativně rychle, když foukne).
Jinak k tvé otázce: asi Kostelík, Býčina, něco by se našlo na Vaňousech..něco kolem Lidomorny a něco na Rorejsech..ale to už je spíš minimálně kolem osum.. 21:59:42 02.09.2014odpovědět
    Re: Moravský kras Ok dík. Budem lézt až od dneška odpoledne do pátku, tak snad trošku zalezem. vašek k. 07:19:43 03.09.2014odpovědět
      Re: Moravský kras V tom případě bych začal nejspíš ve Sloupu na Indii.. 07:58:10 03.09.2014odpovědět
        Re: Moravský kras jo jo, zkuste indii, ale ze spár a děr to poteče 10:27:30 03.09.2014odpovědět
          Re: Moravský kras jestli zasvítí slunce tak by mohly celkem rychle oschnout rudice. možná by šla i krkavčí (myslím že je na slunku), ale tam jsem nikdy nebyl Eržik 10:50:40 03.09.2014odpovědět
            Re: Moravský kras Fakt jsi tam nikdy nebyl. To se mi nějak nezdá... :) Takový znalec krasu. tststs 20:59:19 03.09.2014odpovědět
              Re: Moravský kras Kras je pořád zachcaný a navíc je vedro. Letos už nemá smysl do Krasu vůbec jezdit, běžte radši na betonku. Eržik 18:32:48 05.09.2014odpovědět
                Re: Moravský kras Nebo na komec nebo jsem taky slyšel, že je to prima na skalách v komíně v Brně. Tam jsem byl a je to tam fakt super. Doporučuji. Kras nééééé. model 20:02:47 05.09.2014odpovědět
                  Re: Moravský kras Komín jo, kras ne. Je oklouzaný, bleee... e. 20:26:49 05.09.2014odpovědět
  Re: Moravský kras má být neska zítra pátek polojasno. takže cokoliv je na slunku oschne relativně rychle . Indie, evropa, Rudice určitě něco ok... honza 11:23:34 03.09.2014odpovědět
    Re: Moravský kras Bude to osychat, ale z puklin to povalí, takže dost chytů bude zatečených a poznáš to, až do něj šáhneš.
Ale lézt něco vždy půjde. Vlk 18:37:50 03.09.2014odpovědět
Reklama:
Foto dne:
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: