LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Paráda, už budu u kruhu! Ale proč je od kruhu vždycky bouldr?
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
13.Smetanová 10887
14.Novák 10787
15.Lebloch 10647
Bouldry:
13.Břicháček 10175
14.Vaňous 10103
15.Šípek 10075
Hory:
10.Hess 4095
11.Zvonková 4029
12.Černý 3878

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231333 cest
Nové přelezy:
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A
Disent 8A/8A+
Jan Křtite 7b

Stěny
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
V 16 - Plzeň
SAUNA - Plzeň

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
LANEX eshop - Bolatice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 boulder v okoli ostravy03.09.2014
Cau, potreboval bych poradit. Jsem pracovne ve Frydku Mistku a hledam nejakou bouldrovku v okoli. Nasel jsem stenu primo ve Frydku, ale ta je momentalne zavrena. V ostrave se mi povedlo najit Tendon Blok a edte jefnu stenu s bouldrem, ale nikde nemuzu naj
 Re: boulder v okoli ostravy03.09.2014
Příběh temný jak rytíř bez hlavy...
Vítej v Ostravě, opravdu tady nic není!
 Re: boulder v okoli ostravy03.09.2014
Podívej se na goat.cz a v levém sloupci Lezení - Hlavní strana a pak Beskydy.
  Re: boulder v okoli ostravy03.09.2014
nábřeží Ostravice, přímo za novou radnicí :)
Liščí v Beskydech...
   Re: boulder v okoli ostravy04.09.2014
Pruvodce prirodnich a prumyslovych bouldr lokalit na severu Moravy je na amuerte.cz.
 Re: boulder v okoli ostravy03.09.2014
bouldrovat muzes na Goduli kdyz das nastupy cest diretka brnkacka sedmicka pak cely traverz pekna bo
 Re: boulder v okoli ostravy03.09.2014
vítkovické železárny.po tomhle bouldru budeš z.ocele nej
 Re: boulder v okoli ostravy04.09.2014
Na bloku možná bude otevřeno i o víkendu, přes léto podle počasí, sleduj web nebo fb..

 Teplice / Adr03.09.2014
Ahoj,
predevsim mistni - jak to vidite? Bude to zitra realne? Schne to?

Diky!
 Re: Teplice / Adr03.09.2014
Na Ostaši dneska maximálně bouldry, zítra možná něco na slunci půjde
 Re: Teplice / Adr03.09.2014
Teď celkem dost fouká, když nebude pršet, tak jsou zítra chrámovky nebo jiný otevřený místa suchý.
  Re: Teplice / Adr03.09.2014
a co limit 48h, Ostaš 24h?
   Re: Teplice / Adr03.09.2014
limit je víceméně orientační jestli má smysl sedat do auta. rozhoduje posouzení situace na místě, je
   Re: Teplice / Adr03.09.2014
O limitu ti můžu říct to, že pokud je počasí jako teď, opravdu silný vítr, tak se otevřených míst bá
    Re: Teplice / Adr03.09.2014
jo, ale ti blbci, co letos lezli den po dešti v ostrově nebo tisý nebo kde a prolítli se do špitálu
 Re: Teplice / Adr03.09.2014
je tu hnusne, pari se z lesu a mezi skalama se da jezdit na kajaku
 Re: Teplice / Adr03.09.2014
měkkej písek po dešti stopka 48hod.
když se jednou dohodlo, že tu budou pravidla kterýma se b
  Re: Teplice / Adr03.09.2014
no jo, ale jak se potom definuje déšť?když spadne během pěti minut z nějakýho mráčku pár kapek, že j
   Re: Teplice / Adr03.09.2014
rozumim, ale tím to celý zrelativizuješ a bude z toho při dnešním boomu lezení akorát divokej západ,

 Moravský kras02.09.2014
Ahoj, Doporučte prosím skály v Moravském krasu, kde se dá lézt za deště (pod převisy, jeskyně) a jsou tam cesty do 8 ujaja (Ne Adamovy prásky). dík
 Re: Moravský kras02.09.2014
Teď se nedá lézt asi nikde. Co není mokré od deště (což uschne rychle), to je protečené (voda prosak
  Re: Moravský kras03.09.2014
Ok dík. Budem lézt až od dneška odpoledne do pátku, tak snad trošku zalezem.
   Re: Moravský kras03.09.2014
V tom případě bych začal nejspíš ve Sloupu na Indii..
    Re: Moravský kras03.09.2014
jo jo, zkuste indii, ale ze spár a děr to poteče
     Re: Moravský kras03.09.2014
jestli zasvítí slunce tak by mohly celkem rychle oschnout rudice. možná by šla i krkavčí (myslím že
      Re: Moravský kras03.09.2014
Fakt jsi tam nikdy nebyl. To se mi nějak nezdá... :) Takový znalec krasu.
       Re: Moravský kras05.09.2014
Kras je pořád zachcaný a navíc je vedro. Letos už nemá smysl do Krasu vůbec jezdit, běžte radši na b
        Re: Moravský kras05.09.2014
Nebo na komec nebo jsem taky slyšel, že je to prima na skalách v komíně v Brně. Tam jsem byl a je to
         Re: Moravský kras05.09.2014
Komín jo, kras ne. Je oklouzaný, bleee...
 Re: Moravský kras03.09.2014
má být neska zítra pátek polojasno. takže cokoliv je na slunku oschne relativně rychle . Indie, evro
  Re: Moravský kras03.09.2014
Bude to osychat, ale z puklin to povalí, takže dost chytů bude zatečených a poznáš to, až do něj šáh

 Gerlach bez vůdce Martinkou01.09.2014
Ahojte!

Mám dotaz. Kamarád chce v říjnu vyrazit na Gerlach. Není to lezec a tak nepřipadá v úvahu, že bychom šli do nějaké doopravdy lezecké cesty. Nicméně jsem na internetu našel průvodce na cestu-Martinku. Vypadá velmi zajímavě, myslím si
 Re: Gerlach bez vůdce Martinkou01.09.2014
Ahoj. Pokud máš na mysli Martinovku,jde o hřebenovou tůru,na kterou nastupuješ v sedle na polském hř
  Re: Gerlach bez vůdce Martinkou01.09.2014
Pod návštěvního řádu mohou lézt horolezci v Tatrách II+ UIAA a těžší. Takže Batizovskou ani Kvetnico
  Re: Gerlach bez vůdce Martinkou01.09.2014
Díky moc za info. Chtěli bychom to jít hned první týden v říjnu. Kamarád je docela bouchač, teď se v
   Re: Gerlach bez vůdce Martinkou01.09.2014
Tak dej vědět, až se vrátíte. Za kolik hodin to dáte. Zvláště ta bezproblémová orientace v této cest
    Re: Gerlach bez vůdce Martinkou01.09.2014
Nechci tvrdit, že to dáme orientačně bez problémů. To určitě ne, jen se tohoto hlediska až tak neboj
     Re: Gerlach bez vůdce Martinkou01.09.2014
Všechno. Když se netrefíš úplně přesně, budeš za to rád. Doporučuju lano 50 m dvojčata - dá se na ni
 Re: Gerlach bez vůdce Martinkou01.09.2014
jo, jak pravi vazeny predrecnik,
bez lezeckejch zkusenosti by martinka mohla byt dost o hubu.
  Re: Gerlach bez vůdce Martinkou01.09.2014
Ted uz nevim za kolik se to casove pise, ale vybehl jsem to tusim za cca 3- 4 hodky jako uplny zacat
   Re: Gerlach bez vůdce Martinkou01.09.2014
No pokud se nepletu,je to asi 20let,tak v létě,bylo tenkrát krásně,pohoda,tak jsme to v klidu přešli
    Re: Gerlach bez vůdce Martinkou01.09.2014
Už sonduji i sestupovky. Nějaké doporučení? :)
     Re: Gerlach bez vůdce Martinkou01.09.2014
sestupuje se do Batizovské doliny.Vršek a spodek jsou jakš takš odjištěny.Zbytek jako všude ve žlabe
      Re: Gerlach bez vůdce Martinkou01.09.2014
díky
       Re: Gerlach bez vůdce Martinkou01.09.2014
Jen ještě upozorním.Je to největší masíf a nejvyšší hřeben,těžko se tam odtud utíká.Tak jak to bylo
 Re: Gerlach bez vůdce Martinkou02.09.2014
Ahoj
Jestli tvůj kamarád nelezl tak tam na podzim nelez jeto dlouhé a náročné na čas.
 Re: Gerlach bez vůdce Martinkou02.09.2014
Ahoj,

vzhledem k tomu že minulý týden byl Polský hřeben osněžený a oledovaný, tak si
  Re: Gerlach bez vůdce Martinkou02.09.2014
Jéje, loni tohle dobou. Stejný zážitek - v triku Birkenmajerem nahoru a nakonec jsme potmě sestupova
   Re: Gerlach bez vůdce Martinkou03.09.2014
Za posledních 30 let jsem slyšel o spoustě případů, kdy při změně počasí lezci v Martince bojovali o

 Odsedka s okem01.09.2014
Na fesťáku jsem si všiml u několika stánků odsedky s prošitým okem pro zkrácení. Nejedná se o daisychain, ale o klasickou plochou smyci, která je v jednom místě přetočena a prošita.
Má s touto odsedkou někdo zkušenosti? Je to praktické? Nechytá se
 Re: Odsedka s okem03.09.2014
Viděl jsi jak byla dlouhá? 60 cm? Když uděláš uzel tak kolik ti zbyde? Odsedka 50 cm?
  Re: Odsedka s okem03.09.2014
To jo, dlouhá rozhodně nebyla. Uzel myslíš lišku na sedáku? Uzel v půlce by díky oku měl být zbytečn
   Re: Odsedka s okem03.09.2014
a nechcete sem hodit nějakej název jak se to jmenuje, aby i ostatní mohli vědět o čem je řeč? :-)
    Re: Odsedka s okem04.09.2014
Rad bych, ale zatím jsem na netu žádný obrazek nenašel, zkusím znovu zapátrat.
    Re: Odsedka s okem04.09.2014
Rad bych, ale zatím jsem na netu žádný obrazek nenašel, zkusím znovu zapátrat.
     Re: Odsedka s okem04.09.2014
výrobce? jakej stánek na festivalu to mel?
      Re: Odsedka s okem04.09.2014
ahoj, mozno toto?

Longe Dynadoubleclip BEAL
       Re: Odsedka s okem04.09.2014
to ne, dyna dc je z lanovice. autor vlákna mluví o plocháči s nějakou vychytávkou
      Re: Odsedka s okem05.09.2014
Výrobce nevím, název stánku také ne. Viděl jsem to u stánku umístěného na rohu ulice 5. května před
       Re: Odsedka s okem09.09.2014
tak to zkus aspoň trochu líp popsat, třeba se diskuze trochu pohne :-)
 Re: Odsedka s okem09.09.2014
nemyslíš tuto smyčku pro technické lezení?
 Re: Odsedka s okem09.09.2014
 Change movie28.08.2014
Nevíte někdo jak to vypadá s filmem? nemáte pocit, že to je divný- několikrát ohlášené dodělání a pak kde nic tu nic...  znáte někdo PP osobně? Je OK?
 Re: Change movie01.09.2014
Taky by mě to zajímalo.
  Re: Change movie01.09.2014
nic se neděje- klasika, pavlíček je divnej, škoda, že je to on, kdo natáčí nejlepšího lezce světa, v
   Re: Change movie01.09.2014
Aneb festival planých slibu... PP mel velký sen stát se profesionalem ale takove jednání je bohuzel

 Muzeum v Ádru28.08.2014
Kdo pojedete o víkendu na fesťák a budete mít volnou chvíli skočte si v dolním ádru do muzea v zámečku, je tam horovýstava  - nádherný kousky z prehistorie lezení od papučí po samodo sedáky, vtipný popisky, dlouho jsem se tak nenasmál.


 Locker 28.08.2014
Zdravím, máte někdo nějaké zkušenosti s Lockerem od singing rocku? Slyšel jsem, že se mu nedá věřit, je to pravda?
 Re: Locker 28.08.2014
Já s ním nemám jediný problém.
  Re: Locker 29.08.2014
já taky né.
   Re: Locker 29.08.2014
já ho taky nemám ;-)
 Re: Locker 29.08.2014
pokud ho používáš tak máš (na krátké 20 cm smyčce), neměl by být problém. Do statiky jsem nikdy nepa
 Re: Locker 29.08.2014
Já používám Rocker. Je to to samé. Akorát že Rocker je originál od I.S.C. od anglánů. Kdo dělá Locke
 Re: Locker 02.09.2014
Tak v neděli vyzkoušeno, že Loker unese a krásně ubrzdí člověka i s borovicí prumeru 12cm, kterou om

 Chamonix - Aiguille Verte: Arête Sans Nom28.08.2014
Ahoj, lezli jste to nekdo? Jake to je? Zkusenosti? http://www.camptocamp.org/ routes/55197/fr/ aiguille-verte-arete-sans-nom
Dekuju, Anic
 Re: Chamonix - Aiguille Verte: Arete Sans Nom28.08.2014
Oprava nazvu: Aiguille Verte: Arete Sans Nom

 prach výzvy28.08.2014
prima článek, tyhle pískový "pozvánky" mě fakt bavěj, v článku to nejde tak díky touto cestou. jen houšť, vše o písku si rád přečtu
 Re: prach výzvy28.08.2014
V clanku se asi chteli vyhnout diskuzi o Mg ktere maji vsici za prdeli... velmi tradicni...
  Re: prach výzvy28.08.2014
Tak,tak tím odpovídáš na otázku autora v úvodu. Místní drábové jsou akční
  Re: prach výzvy28.08.2014
Jo, výzva na konci abychom "oprášili Prachovské výzvy" taky asi neměla jen jeden smysl.
 Re: prach výzvy28.08.2014
text celkem chudej vyplod
  Re: prach výzvy28.08.2014
Ale to mas sice pravdu, ale i tak dik za clanek. Aspon jsem videl kde je ten druhej kruh v Petr a Pa
   Re: prach výzvy29.08.2014
Aha, uz jsem to pochopil, to jsi dost chudacek, ze mas potrebu psat takove clanky místo toho, aby js
    Re: prach výzvy31.08.2014
Článek je naprosto super! S velikou chutí jsem si ho přečetl. Psát tu, že je Ještěr kokot, je jako b

1   ...   406   407   408   409   410   411   412   413   414   415   416   417   418   419   420   421   422   423   424   425   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Teplice / Adr
Ahoj,
predevsim mistni - jak to vidite? Bude to zitra realne? Schne to?

Diky!
m13:04:14 03.09.2014
odpovědět 
 Re: Teplice / Adr
Na Ostaši dneska maximálně bouldry, zítra možná něco na slunci půjde
=)13:50:09 03.09.2014
odpovědět 
 Re: Teplice / Adr
Teď celkem dost fouká, když nebude pršet, tak jsou zítra chrámovky nebo jiný otevřený místa suchý.
Míra14:14:27 03.09.2014
odpovědět 
  Re: Teplice / Adr
a co limit 48h, Ostaš 24h?
14:15:38 03.09.2014
odpovědět 
   Re: Teplice / Adr
limit je víceméně orientační jestli má smysl sedat do auta. rozhoduje posouzení situace na místě, jestli je šutr suchej. názor místního znalce, kterej vidí jak moc mu to zalilol zahrádku, jak moc je sychravo a jak moc fouká, toho času koukající z vokna na skálu je mnohem lepší než limit.
Lukas B.14:31:56 03.09.2014
odpovědět 
   Re: Teplice / Adr
O limitu ti můžu říct to, že pokud je počasí jako teď, opravdu silný vítr, tak se otevřených míst bát nemusíš, budou naprosto suché a ne jen na povrchu. Naopak kolikrát někde v roklích, komínech a zapadlých místech a vlhkém létě limit nestačí. Je to vždy na posouzení situace a osobním přístupu.
Míra21:27:40 03.09.2014
odpovědět 
    Re: Teplice / Adr
jo, ale ti blbci, co letos lezli den po dešti v ostrově nebo tisý nebo kde a prolítli se do špitálu vrtulníkem na to šli taky s osobním přístupem.

ted je otázka, jestli se na takový chytráky nevy.rat a nenechat je pod tou skálou jako odstrašující příklad. nebo ať si to pak zaplatěj, pojištění nepojištění.
21:59:30 03.09.2014
odpovědět 
 Re: Teplice / Adr
je tu hnusne, pari se z lesu a mezi skalama se da jezdit na kajaku
znalec20:53:19 03.09.2014
odpovědět 
 Re: Teplice / Adr
měkkej písek po dešti stopka 48hod.
když se jednou dohodlo, že tu budou pravidla kterýma se budem řídit, tak by to tak mělo bejt.

21:52:52 03.09.2014
odpovědět 
  Re: Teplice / Adr
no jo, ale jak se potom definuje déšť?když spadne během pěti minut z nějakýho mráčku pár kapek, že je skála okamžitě suchá, tak se uplatní limit?kde je ta hranice?
ivan22:04:55 03.09.2014
odpovědět 
   Re: Teplice / Adr
rozumim, ale tím to celý zrelativizuješ a bude z toho při dnešním boomu lezení akorát divokej západ, zdevastovaný skály a křížky pod nima.

stejně mmálokdo má skálu za barákem aby se šel podívat jaká je realita. a když má, nepoleze na ní, aby se podíval, jestli v půlce stěny nezateklo do chytů.

kdo je z kraje ví jestli lilo nebo ne a kdo není, koukne na meteostanici a ověří si srážkovej úhrn za posledních 48 H v daný lokalitě. a je jedno, že je skála z půlky suchá. prostě pršelo, stojím.
23:15:22 03.09.2014
odpovědět 
 Foto dne:
lezení na obtížnost kvalifikace
SP Praha 2026
 Databáze cest:
Všechny cesty (192432)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Nosferatu SD 7B+ Val Masino
La piada della formica 7C Val masino
Jedna Rodina Xa Adršpach
Pozdrav z Labáčku Xc/XIa Adršpach
Prodloužený Mauglí 7+ Helfštýn
Nově komentované:
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (40)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1166 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1281 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1461 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1432 
 Neřeším to – lezu vše 
 1135 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi