Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07) MS juniorů (18.07)
Cesty: 13.Smetanová 10887 14.Novák 10787 15.Lebloch 10647 Bouldry: 13.Břicháček 10175 14.Vaňous 10103 15.Šípek 10075 Hory: 10.Hess 4095 11.Zvonková 4029 12.Černý 3878
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English boulder v okoli ostravy 03.09.2014 Cau, potreboval bych poradit. Jsem pracovne ve Frydku Mistku a hledam nejakou bouldrovku v okoli. Nasel jsem stenu primo ve Frydku, ale ta je momentalne zavrena. V ostrave se mi povedlo najit Tendon Blok a edte jefnu stenu s bouldrem, ale nikde nemuzu naj
  Re: boulder v okoli ostravy 03.09.2014 Příběh temný jak rytíř bez hlavy...
Vítej v Ostravě, opravdu tady nic není!
  Re: boulder v okoli ostravy 03.09.2014 Podívej se na goat.cz a v levém sloupci Lezení - Hlavní strana a pak Beskydy.
    Re: boulder v okoli ostravy 03.09.2014 nábřeží Ostravice, přímo za novou radnicí :)
Liščí v Beskydech...
      Re: boulder v okoli ostravy 04.09.2014 Pruvodce prirodnich a prumyslovych bouldr lokalit na severu Moravy je na amuerte.cz.
  Re: boulder v okoli ostravy 03.09.2014 bouldrovat muzes na Goduli kdyz das nastupy cest diretka brnkacka sedmicka pak cely traverz pekna bo
  Re: boulder v okoli ostravy 03.09.2014 vítkovické železárny.po tomhle bouldru budeš z.ocele nej
  Re: boulder v okoli ostravy 04.09.2014 Na bloku možná bude otevřeno i o víkendu, přes léto podle počasí, sleduj web nebo fb..
Teplice / Adr 03.09.2014 Ahoj,
predevsim mistni - jak to vidite? Bude to zitra realne? Schne to?
Diky!
  Re: Teplice / Adr 03.09.2014 Na Ostaši dneska maximálně bouldry, zítra možná něco na slunci půjde
  Re: Teplice / Adr 03.09.2014 Teď celkem dost fouká, když nebude pršet, tak jsou zítra chrámovky nebo jiný otevřený místa suchý.
    Re: Teplice / Adr 03.09.2014 a co limit 48h, Ostaš 24h?
      Re: Teplice / Adr 03.09.2014 limit je víceméně orientační jestli má smysl sedat do auta. rozhoduje posouzení situace na místě, je
      Re: Teplice / Adr 03.09.2014 O limitu ti můžu říct to, že pokud je počasí jako teď, opravdu silný vítr, tak se otevřených míst bá
        Re: Teplice / Adr 03.09.2014 jo, ale ti blbci, co letos lezli den po dešti v ostrově nebo tisý nebo kde a prolítli se do špitálu
  Re: Teplice / Adr 03.09.2014 je tu hnusne, pari se z lesu a mezi skalama se da jezdit na kajaku
  Re: Teplice / Adr 03.09.2014 měkkej písek po dešti stopka 48hod.
když se jednou dohodlo, že tu budou pravidla kterýma se b
    Re: Teplice / Adr 03.09.2014 no jo, ale jak se potom definuje déšť?když spadne během pěti minut z nějakýho mráčku pár kapek, že j
      Re: Teplice / Adr 03.09.2014 rozumim, ale tím to celý zrelativizuješ a bude z toho při dnešním boomu lezení akorát divokej západ,
Moravský kras 02.09.2014 Ahoj, Doporučte prosím skály v Moravském krasu, kde se dá lézt za deště (pod převisy, jeskyně) a jsou tam cesty do 8 ujaja (Ne Adamovy prásky). dík
  Re: Moravský kras 02.09.2014 Teď se nedá lézt asi nikde. Co není mokré od deště (což uschne rychle), to je protečené (voda prosak
    Re: Moravský kras 03.09.2014 Ok dík. Budem lézt až od dneška odpoledne do pátku, tak snad trošku zalezem.
      Re: Moravský kras 03.09.2014 V tom případě bych začal nejspíš ve Sloupu na Indii..
        Re: Moravský kras 03.09.2014 jo jo, zkuste indii, ale ze spár a děr to poteče
          Re: Moravský kras 03.09.2014 jestli zasvítí slunce tak by mohly celkem rychle oschnout rudice. možná by šla i krkavčí (myslím že
            Re: Moravský kras 03.09.2014 Fakt jsi tam nikdy nebyl. To se mi nějak nezdá... :) Takový znalec krasu.
              Re: Moravský kras 05.09.2014 Kras je pořád zachcaný a navíc je vedro. Letos už nemá smysl do Krasu vůbec jezdit, běžte radši na b
                Re: Moravský kras 05.09.2014 Nebo na komec nebo jsem taky slyšel, že je to prima na skalách v komíně v Brně. Tam jsem byl a je to
                  Re: Moravský kras 05.09.2014 Komín jo, kras ne. Je oklouzaný, bleee...
  Re: Moravský kras 03.09.2014 má být neska zítra pátek polojasno. takže cokoliv je na slunku oschne relativně rychle . Indie, evro
    Re: Moravský kras 03.09.2014 Bude to osychat, ale z puklin to povalí, takže dost chytů bude zatečených a poznáš to, až do něj šáh
Gerlach bez vůdce Martinkou 01.09.2014 Ahojte!
Mám dotaz. Kamarád chce v říjnu vyrazit na Gerlach. Není to lezec a tak nepřipadá v úvahu, že bychom šli do nějaké doopravdy lezecké cesty. Nicméně jsem na internetu našel průvodce na cestu-Martinku. Vypadá velmi zajímavě, myslím si
  Re: Gerlach bez vůdce Martinkou 01.09.2014 Ahoj. Pokud máš na mysli Martinovku,jde o hřebenovou tůru,na kterou nastupuješ v sedle na polském hř
    Re: Gerlach bez vůdce Martinkou 01.09.2014 Pod návštěvního řádu mohou lézt horolezci v Tatrách II+ UIAA a těžší. Takže Batizovskou ani Kvetnico
    Re: Gerlach bez vůdce Martinkou 01.09.2014 Díky moc za info. Chtěli bychom to jít hned první týden v říjnu. Kamarád je docela bouchač, teď se v
      Re: Gerlach bez vůdce Martinkou 01.09.2014 Tak dej vědět, až se vrátíte. Za kolik hodin to dáte. Zvláště ta bezproblémová orientace v této cest
        Re: Gerlach bez vůdce Martinkou 01.09.2014 Nechci tvrdit, že to dáme orientačně bez problémů. To určitě ne, jen se tohoto hlediska až tak neboj
          Re: Gerlach bez vůdce Martinkou 01.09.2014 Všechno. Když se netrefíš úplně přesně, budeš za to rád. Doporučuju lano 50 m dvojčata - dá se na ni
  Re: Gerlach bez vůdce Martinkou 01.09.2014 jo, jak pravi vazeny predrecnik,
bez lezeckejch zkusenosti by martinka mohla byt dost o hubu.
    Re: Gerlach bez vůdce Martinkou 01.09.2014 Ted uz nevim za kolik se to casove pise, ale vybehl jsem to tusim za cca 3- 4 hodky jako uplny zacat
      Re: Gerlach bez vůdce Martinkou 01.09.2014 No pokud se nepletu,je to asi 20let,tak v létě,bylo tenkrát krásně,pohoda,tak jsme to v klidu přešli
        Re: Gerlach bez vůdce Martinkou 01.09.2014 Už sonduji i sestupovky. Nějaké doporučení? :)
          Re: Gerlach bez vůdce Martinkou 01.09.2014 sestupuje se do Batizovské doliny.Vršek a spodek jsou jakš takš odjištěny.Zbytek jako všude ve žlabe
            Re: Gerlach bez vůdce Martinkou 01.09.2014 díky
              Re: Gerlach bez vůdce Martinkou 01.09.2014 Jen ještě upozorním.Je to největší masíf a nejvyšší hřeben,těžko se tam odtud utíká.Tak jak to bylo
  Re: Gerlach bez vůdce Martinkou 02.09.2014 Ahoj
Jestli tvůj kamarád nelezl tak tam na podzim nelez jeto dlouhé a náročné na čas.
  Re: Gerlach bez vůdce Martinkou 02.09.2014 Ahoj,
vzhledem k tomu že minulý týden byl Polský hřeben osněžený a oledovaný, tak si
    Re: Gerlach bez vůdce Martinkou 02.09.2014 Jéje, loni tohle dobou. Stejný zážitek - v triku Birkenmajerem nahoru a nakonec jsme potmě sestupova
      Re: Gerlach bez vůdce Martinkou 03.09.2014 Za posledních 30 let jsem slyšel o spoustě případů, kdy při změně počasí lezci v Martince bojovali o
Odsedka s okem 01.09.2014 Na fesťáku jsem si všiml u několika stánků odsedky s prošitým okem pro zkrácení. Nejedná se o daisychain, ale o klasickou plochou smyci, která je v jednom místě přetočena a prošita.
Má s touto odsedkou někdo zkušenosti? Je to praktické? Nechytá se
  Re: Odsedka s okem 03.09.2014 Viděl jsi jak byla dlouhá? 60 cm? Když uděláš uzel tak kolik ti zbyde? Odsedka 50 cm?
    Re: Odsedka s okem 03.09.2014 To jo, dlouhá rozhodně nebyla. Uzel myslíš lišku na sedáku? Uzel v půlce by díky oku měl být zbytečn
      Re: Odsedka s okem 03.09.2014 a nechcete sem hodit nějakej název jak se to jmenuje, aby i ostatní mohli vědět o čem je řeč? :-)
        Re: Odsedka s okem 04.09.2014 Rad bych, ale zatím jsem na netu žádný obrazek nenašel, zkusím znovu zapátrat.
        Re: Odsedka s okem 04.09.2014 Rad bych, ale zatím jsem na netu žádný obrazek nenašel, zkusím znovu zapátrat.
          Re: Odsedka s okem 04.09.2014 výrobce? jakej stánek na festivalu to mel?
            Re: Odsedka s okem 04.09.2014 ahoj, mozno toto?
Longe Dynadoubleclip BEAL
              Re: Odsedka s okem 04.09.2014 to ne, dyna dc je z lanovice. autor vlákna mluví o plocháči s nějakou vychytávkou
            Re: Odsedka s okem 05.09.2014 Výrobce nevím, název stánku také ne. Viděl jsem to u stánku umístěného na rohu ulice 5. května před
              Re: Odsedka s okem 09.09.2014 tak to zkus aspoň trochu líp popsat, třeba se diskuze trochu pohne :-)
  Re: Odsedka s okem 09.09.2014 nemyslíš tuto smyčku pro technické lezení?
  Re: Change movie 01.09.2014 Taky by mě to zajímalo.
    Re: Change movie 01.09.2014 nic se neděje- klasika, pavlíček je divnej, škoda, že je to on, kdo natáčí nejlepšího lezce světa, v
      Re: Change movie 01.09.2014 Aneb festival planých slibu... PP mel velký sen stát se profesionalem ale takove jednání je bohuzel
Muzeum v Ádru 28.08.2014 Kdo pojedete o víkendu na fesťák a budete mít volnou chvíli skočte si v dolním ádru do muzea v zámečku, je tam horovýstava - nádherný kousky z prehistorie lezení od papučí po samodo sedáky, vtipný popisky, dlouho jsem se tak nenasmál.
Locker 28.08.2014 Zdravím, máte někdo nějaké zkušenosti s Lockerem od singing rocku? Slyšel jsem, že se mu nedá věřit, je to pravda?
  Re: Locker 28.08.2014 Já s ním nemám jediný problém.
    Re: Locker 29.08.2014 já taky né.
      Re: Locker 29.08.2014 já ho taky nemám ;-)
  Re: Locker 29.08.2014 pokud ho používáš tak máš (na krátké 20 cm smyčce), neměl by být problém. Do statiky jsem nikdy nepa
  Re: Locker 29.08.2014 Já používám Rocker. Je to to samé. Akorát že Rocker je originál od I.S.C. od anglánů. Kdo dělá Locke
  Re: Locker 02.09.2014 Tak v neděli vyzkoušeno, že Loker unese a krásně ubrzdí člověka i s borovicí prumeru 12cm, kterou om
  Re: Chamonix - Aiguille Verte: Arete Sans Nom 28.08.2014 Oprava nazvu: Aiguille Verte: Arete Sans Nom
prach výzvy 28.08.2014 prima článek, tyhle pískový "pozvánky" mě fakt bavěj, v článku to nejde tak díky touto cestou. jen houšť, vše o písku si rád přečtu
  Re: prach výzvy 28.08.2014 V clanku se asi chteli vyhnout diskuzi o Mg ktere maji vsici za prdeli... velmi tradicni...
    Re: prach výzvy 28.08.2014 Tak,tak tím odpovídáš na otázku autora v úvodu. Místní drábové jsou akční
    Re: prach výzvy 28.08.2014 Jo, výzva na konci abychom "oprášili Prachovské výzvy" taky asi neměla jen jeden smysl.
  Re: prach výzvy 28.08.2014 text celkem chudej vyplod
    Re: prach výzvy 28.08.2014 Ale to mas sice pravdu, ale i tak dik za clanek. Aspon jsem videl kde je ten druhej kruh v Petr a Pa
      Re: prach výzvy 29.08.2014 Aha, uz jsem to pochopil, to jsi dost chudacek, ze mas potrebu psat takove clanky místo toho, aby js
        Re: prach výzvy 31.08.2014 Článek je naprosto super! S velikou chutí jsem si ho přečetl. Psát tu, že je Ještěr kokot, je jako b
1
...
406
407
408
409
410
411
412
413
414
415
416
417
418
419
420
421
422
423
424
425
...
2263
Teplice / Adr Ahoj,
predevsim mistni - jak to vidite? Bude to zitra realne? Schne to?
Diky! m 13:04:14 03.09.2014odpovědět
  Re: Teplice / Adr Na Ostaši dneska maximálně bouldry, zítra možná něco na slunci půjde =) 13:50:09 03.09.2014odpovědět
  Re: Teplice / Adr Teď celkem dost fouká, když nebude pršet, tak jsou zítra chrámovky nebo jiný otevřený místa suchý. Míra 14:14:27 03.09.2014odpovědět
    Re: Teplice / Adr a co limit 48h, Ostaš 24h? 14:15:38 03.09.2014odpovědět
      Re: Teplice / Adr limit je víceméně orientační jestli má smysl sedat do auta. rozhoduje posouzení situace na místě, jestli je šutr suchej. názor místního znalce, kterej vidí jak moc mu to zalilol zahrádku, jak moc je sychravo a jak moc fouká, toho času koukající z vokna na skálu je mnohem lepší než limit. Lukas B. 14:31:56 03.09.2014odpovědět
      Re: Teplice / Adr O limitu ti můžu říct to, že pokud je počasí jako teď, opravdu silný vítr, tak se otevřených míst bát nemusíš, budou naprosto suché a ne jen na povrchu. Naopak kolikrát někde v roklích, komínech a zapadlých místech a vlhkém létě limit nestačí. Je to vždy na posouzení situace a osobním přístupu. Míra 21:27:40 03.09.2014odpovědět
        Re: Teplice / Adr jo, ale ti blbci, co letos lezli den po dešti v ostrově nebo tisý nebo kde a prolítli se do špitálu vrtulníkem na to šli taky s osobním přístupem.
ted je otázka, jestli se na takový chytráky nevy.rat a nenechat je pod tou skálou jako odstrašující příklad. nebo ať si to pak zaplatěj, pojištění nepojištění. 21:59:30 03.09.2014odpovědět
  Re: Teplice / Adr je tu hnusne, pari se z lesu a mezi skalama se da jezdit na kajaku znalec 20:53:19 03.09.2014odpovědět
  Re: Teplice / Adr měkkej písek po dešti stopka 48hod.
když se jednou dohodlo, že tu budou pravidla kterýma se budem řídit, tak by to tak mělo bejt.
21:52:52 03.09.2014odpovědět
    Re: Teplice / Adr no jo, ale jak se potom definuje déšť?když spadne během pěti minut z nějakýho mráčku pár kapek, že je skála okamžitě suchá, tak se uplatní limit?kde je ta hranice? ivan 22:04:55 03.09.2014odpovědět
      Re: Teplice / Adr rozumim, ale tím to celý zrelativizuješ a bude z toho při dnešním boomu lezení akorát divokej západ, zdevastovaný skály a křížky pod nima.
stejně mmálokdo má skálu za barákem aby se šel podívat jaká je realita. a když má, nepoleze na ní, aby se podíval, jestli v půlce stěny nezateklo do chytů.
kdo je z kraje ví jestli lilo nebo ne a kdo není, koukne na meteostanici a ověří si srážkovej úhrn za posledních 48 H v daný lokalitě. a je jedno, že je skála z půlky suchá. prostě pršelo, stojím. 23:15:22 03.09.2014odpovědět
Reklama:
Foto dne:
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: