Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
AM ČR v boulderingu (24.06) SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07)
Cesty: 16.Pail 10603 17.Šofránko 10585 18.Kolomazník 10550 Bouldry: 16.Šípek 10075 17.Košťál 10050 18.Chytil 10025 Hory: 19.Petr 3170 20.Nešvera 3129 21.Novák 2688
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English
  Re: Smyce na svazani sedaku a prsaku v Brne 05.09.2014 V každém horolezeckém obchodě.
    Re: Smyce na svazani sedaku a prsaku v Brne 05.09.2014 V kazdem prave ne :)
Slo by to konkretneji?
      Re: Smyce na svazani sedaku a prsaku v Brne 05.09.2014 alpsport josefska, a kdyby ne tak vedle (100 m) je hudy a 200 m rockpoint.
      Re: Smyce na svazani sedaku a prsaku v Brne 05.09.2014 Prosimte a v jakem obchode te odmitli? plochace maj fakt snad vsude, kde prodavaji aspon trochu toho
        Re: Smyce na svazani sedaku a prsaku v Brne 06.09.2014 Ahoj.
Neodmitli me nikde ale bud nemeli vubec nebo jen 15kN, ja jsem chtel 20.
Koupil
          Re: Smyce na svazani sedaku a prsaku v Brne 06.09.2014 A jsi si jistý, že ti bude 20 kN stačit? Nebylo by lepší 200 kN?
            Re: Smyce na svazani sedaku a prsaku v Brne 07.09.2014 Klidne si to vaz 4mm repkou a pak to sem postni aspon 10x :D
              Re: Smyce na svazani sedaku a prsaku v Brne 08.09.2014 4mm repka je zas druhej extrém ;-) 15 kN bohatě stačí, pokud takovou smyci dokážeš přervat - leda ta
                Re: Smyce na svazani sedaku a prsaku v Brne 09.09.2014 Kazdyho vec do ceho se navaze. Ale kdyz odectes uzel a podivas se jaka sila pusobi kdyz padne 90kg n
                  Re: Smyce na svazani sedaku a prsaku v Brne 09.09.2014 Já teda ne - odečteš uzel, ale přičteš že je nadvojato ;-) A vyjde že smyce vydrží minimálně 2x toli
                  Re: Smyce na svazani sedaku a prsaku v Brne 09.09.2014 no, ono taky nejsi 90 kilový kus železa, ale převážně vody, která toho dost pohltí
                    Re: Smyce na svazani sedaku a prsaku v Brne 10.09.2014 Ahoj,
také jde o životnost a prošoupání a i o pohledovou stránku věci, že když koukám na tenk
                      Re: Smyce na svazani sedaku a prsaku v Brne 10.09.2014 Ja provazuji sedak a prsak lanem, mam o dalsi clanek v retezci mene, o problem mene, nosnost i dynam
          Re: Smyce na svazani sedaku a prsaku v Brne 07.09.2014 Co já vím, tak norma na šitou smyčku je 22 kN, takže míň nekoupíš nikde. Tuhle normu splňují jak smy
            Re: Smyce na svazani sedaku a prsaku v Brne 08.09.2014 to ano, ale prsák a sedák se nesvazuje sešitou smycí.
              Re: Smyce na svazani sedaku a prsaku v Brne 08.09.2014 Ona taky ta sešitá v jednom prameni nemá těch 22, ale ve dvou už to ta smyčka unese.
              Re: Smyce na svazani sedaku a prsaku v Brne 08.09.2014 Přesně tak!
Cena expedice na osmitisícovku 05.09.2014 Ahoj, nemáte někdo představu co tak stojí expedice na osmičku? Základní orientaci mám z webu, kde "cestovky" berou klienty na skoro všechny osmy, Everest za 60000,-usd, Cho Oyu za 16000,- Ale na kolik to může vyjít, když si podobnou expedici poř
  Re: Cena expedice na osmitisícovku 05.09.2014 Z textu čiší závist, ale možná to tak není. Jsou i další proměnné, jako třeba účast na společném per
    Re: Cena expedice na osmitisícovku 05.09.2014 muze se na 8tisicovkách mádzovat? Nebo jsou tam stejni curaci jak u nas na piskach?
    Re: Cena expedice na osmitisícovku 05.09.2014 Závist? Ani v nejmenším..... Knížek mám načteno hodně, myslím, že se i orientuju, sám jsem nějaké ko
      Re: Cena expedice na osmitisícovku 05.09.2014 Asi novacek tu na serveru, ktery jeste nevi, ze lezecka komunita rada zacina rozhovor urazkou... Ale
        Re: Cena expedice na osmitisícovku 05.09.2014 :-) tak pardon :-)
      Re: Cena expedice na osmitisícovku 05.09.2014 Chlape, když už napíšeš, o Z.Hoffmanové že víš, že byla na Cho Oyu, tak bys měl i vědět, že už více
        Re: Cena expedice na osmitisícovku 05.09.2014 Pokus o cerny humor evidentne nevysel....
          Kontakt na Zuzku. 05.09.2014 Ja tedy ani nevim, co to humor je, mam v naplni práce ho nepoužívat stejne, ale ani tak s vámi nesou
Lezečky 04.09.2014 Ahoj, poradíte mi prosím někdo fakt dobry lezečky? Jsem úplný začátečník ..... Díky K.
  Re: Lezečky 04.09.2014 Jako začátečníkovi jsou Ti špičkové lezečky "nahovno", ale pokud nedáš jinak, tak La Sport
  Re: Lezečky 04.09.2014 Fakt dobrý lezečky jsou vždycky ty, co Ti nejlíp sednou. Hlavní, první a poslední pravidlo. Takže Ti
    Re: Lezečky 04.09.2014 eště dodám, že jako začátečník zatím nebudeš vládnout kdovíjak velkolepou technikou nohou, takže lez
    Re: Lezečky 05.09.2014 Taky si pamatuju, jak jsem to řešil poprvé, ale nejlepší bude, když se prostě smíříš s tím, že jedny
      Re: Lezečky 05.09.2014 já bych ti doporučil, ať se nenecháš v krámě zblbnout, že hlavně musí být malé.pro tebe naopak je po
  Re: Lezečky 05.09.2014 LS Futura, fakt dobré :) fakt drahé
  Re: Lezečky 05.09.2014 jako v každým sportu.začát s velkolepým vybavením je pořád jen začátečník. výbava výkon nedělá. kup
  Re: Lezečky 05.09.2014 "Fakt dobrý lezečky jsou vždycky ty, co Ti nejlíp sednou. Hlavní, první a poslední pravidlo. Ta
  Re: Lezečky 05.09.2014 kup si nejake měkkci, at vis po cem lezes, ne zadny tvrdy kopytka. a rada "kup ty co ti sednou&
Plzeň- park Přátelství Lobzy 04.09.2014 Ahoj lezcům z Plzně, nedávno jsem šel okolo starého pískovcového lomu v Lobzích a všiml si pár kruhů. Je to takové zanedbané, neví někdo kdy se to naposledy lezlo, případně jestli by s tím nešlo něco udělat? Příjde mi škoda, aby něco takového zaniklo, ale
  Re: Plzeň- park Přátelství Lobzy 04.09.2014 To už asi nikdo neopráší. Chodilo se tam tak nějak trénovat, ale to nebyly umělky. Bylo to i celkem
    Re: Plzeň- park Přátelství Lobzy 04.09.2014 Díky za odpověď, myslel jsem si to.
    Re: Plzeň- park Přátelství Lobzy 04.09.2014 A co Jezírko na Košutce? Asi podobný případ, co?
      Re: Plzeň- park Přátelství Lobzy 04.09.2014 Nevim o nikom z plzeňských lezců, kdo by tam ještě chodil lézt. Kvalita terénu, to navíc v těchto ob
        Re: Plzeň- Jezírko 04.09.2014 Tak s tím nesouhlasím, na jezírku je to pořád lepší a lepší. Nedávno jsem tam byl. V sektoru U jezer
  Re: Plzeň- park Přátelství Lobzy 05.09.2014 Ahoj, lezl sem tam naposledy cca před 3-mi lety. Poté jsme to i očistili, dolu spadlo mraky písku, m
Ferraty web 03.09.2014 Ahoj,
můžete mi někdo, prosím, poradit nějaký přehledný web s popisem ferrat (délka, obtížnost, nástupové body). Jde mi především o Slovinské ferraty. Díky
  Re: Ferraty web 03.09.2014 Podle mě nejlepší je
boulder v okoli ostravy 03.09.2014 Cau, potreboval bych poradit. Jsem pracovne ve Frydku Mistku a hledam nejakou bouldrovku v okoli. Nasel jsem stenu primo ve Frydku, ale ta je momentalne zavrena. V ostrave se mi povedlo najit Tendon Blok a edte jefnu stenu s bouldrem, ale nikde nemuzu naj
  Re: boulder v okoli ostravy 03.09.2014 Příběh temný jak rytíř bez hlavy...
Vítej v Ostravě, opravdu tady nic není!
  Re: boulder v okoli ostravy 03.09.2014 Podívej se na goat.cz a v levém sloupci Lezení - Hlavní strana a pak Beskydy.
    Re: boulder v okoli ostravy 03.09.2014 nábřeží Ostravice, přímo za novou radnicí :)
Liščí v Beskydech...
      Re: boulder v okoli ostravy 04.09.2014 Pruvodce prirodnich a prumyslovych bouldr lokalit na severu Moravy je na amuerte.cz.
  Re: boulder v okoli ostravy 03.09.2014 bouldrovat muzes na Goduli kdyz das nastupy cest diretka brnkacka sedmicka pak cely traverz pekna bo
  Re: boulder v okoli ostravy 03.09.2014 vítkovické železárny.po tomhle bouldru budeš z.ocele nej
  Re: boulder v okoli ostravy 04.09.2014 Na bloku možná bude otevřeno i o víkendu, přes léto podle počasí, sleduj web nebo fb..
Teplice / Adr 03.09.2014 Ahoj,
predevsim mistni - jak to vidite? Bude to zitra realne? Schne to?
Diky!
  Re: Teplice / Adr 03.09.2014 Na Ostaši dneska maximálně bouldry, zítra možná něco na slunci půjde
  Re: Teplice / Adr 03.09.2014 Teď celkem dost fouká, když nebude pršet, tak jsou zítra chrámovky nebo jiný otevřený místa suchý.
    Re: Teplice / Adr 03.09.2014 a co limit 48h, Ostaš 24h?
      Re: Teplice / Adr 03.09.2014 limit je víceméně orientační jestli má smysl sedat do auta. rozhoduje posouzení situace na místě, je
      Re: Teplice / Adr 03.09.2014 O limitu ti můžu říct to, že pokud je počasí jako teď, opravdu silný vítr, tak se otevřených míst bá
        Re: Teplice / Adr 03.09.2014 jo, ale ti blbci, co letos lezli den po dešti v ostrově nebo tisý nebo kde a prolítli se do špitálu
  Re: Teplice / Adr 03.09.2014 je tu hnusne, pari se z lesu a mezi skalama se da jezdit na kajaku
  Re: Teplice / Adr 03.09.2014 měkkej písek po dešti stopka 48hod.
když se jednou dohodlo, že tu budou pravidla kterýma se b
    Re: Teplice / Adr 03.09.2014 no jo, ale jak se potom definuje déšť?když spadne během pěti minut z nějakýho mráčku pár kapek, že j
      Re: Teplice / Adr 03.09.2014 rozumim, ale tím to celý zrelativizuješ a bude z toho při dnešním boomu lezení akorát divokej západ,
Moravský kras 02.09.2014 Ahoj, Doporučte prosím skály v Moravském krasu, kde se dá lézt za deště (pod převisy, jeskyně) a jsou tam cesty do 8 ujaja (Ne Adamovy prásky). dík
  Re: Moravský kras 02.09.2014 Teď se nedá lézt asi nikde. Co není mokré od deště (což uschne rychle), to je protečené (voda prosak
    Re: Moravský kras 03.09.2014 Ok dík. Budem lézt až od dneška odpoledne do pátku, tak snad trošku zalezem.
      Re: Moravský kras 03.09.2014 V tom případě bych začal nejspíš ve Sloupu na Indii..
        Re: Moravský kras 03.09.2014 jo jo, zkuste indii, ale ze spár a děr to poteče
          Re: Moravský kras 03.09.2014 jestli zasvítí slunce tak by mohly celkem rychle oschnout rudice. možná by šla i krkavčí (myslím že
            Re: Moravský kras 03.09.2014 Fakt jsi tam nikdy nebyl. To se mi nějak nezdá... :) Takový znalec krasu.
              Re: Moravský kras 05.09.2014 Kras je pořád zachcaný a navíc je vedro. Letos už nemá smysl do Krasu vůbec jezdit, běžte radši na b
                Re: Moravský kras 05.09.2014 Nebo na komec nebo jsem taky slyšel, že je to prima na skalách v komíně v Brně. Tam jsem byl a je to
                  Re: Moravský kras 05.09.2014 Komín jo, kras ne. Je oklouzaný, bleee...
  Re: Moravský kras 03.09.2014 má být neska zítra pátek polojasno. takže cokoliv je na slunku oschne relativně rychle . Indie, evro
    Re: Moravský kras 03.09.2014 Bude to osychat, ale z puklin to povalí, takže dost chytů bude zatečených a poznáš to, až do něj šáh
Gerlach bez vůdce Martinkou 01.09.2014 Ahojte!
Mám dotaz. Kamarád chce v říjnu vyrazit na Gerlach. Není to lezec a tak nepřipadá v úvahu, že bychom šli do nějaké doopravdy lezecké cesty. Nicméně jsem na internetu našel průvodce na cestu-Martinku. Vypadá velmi zajímavě, myslím si
  Re: Gerlach bez vůdce Martinkou 01.09.2014 Ahoj. Pokud máš na mysli Martinovku,jde o hřebenovou tůru,na kterou nastupuješ v sedle na polském hř
    Re: Gerlach bez vůdce Martinkou 01.09.2014 Pod návštěvního řádu mohou lézt horolezci v Tatrách II+ UIAA a těžší. Takže Batizovskou ani Kvetnico
    Re: Gerlach bez vůdce Martinkou 01.09.2014 Díky moc za info. Chtěli bychom to jít hned první týden v říjnu. Kamarád je docela bouchač, teď se v
      Re: Gerlach bez vůdce Martinkou 01.09.2014 Tak dej vědět, až se vrátíte. Za kolik hodin to dáte. Zvláště ta bezproblémová orientace v této cest
        Re: Gerlach bez vůdce Martinkou 01.09.2014 Nechci tvrdit, že to dáme orientačně bez problémů. To určitě ne, jen se tohoto hlediska až tak neboj
          Re: Gerlach bez vůdce Martinkou 01.09.2014 Všechno. Když se netrefíš úplně přesně, budeš za to rád. Doporučuju lano 50 m dvojčata - dá se na ni
  Re: Gerlach bez vůdce Martinkou 01.09.2014 jo, jak pravi vazeny predrecnik,
bez lezeckejch zkusenosti by martinka mohla byt dost o hubu.
    Re: Gerlach bez vůdce Martinkou 01.09.2014 Ted uz nevim za kolik se to casove pise, ale vybehl jsem to tusim za cca 3- 4 hodky jako uplny zacat
      Re: Gerlach bez vůdce Martinkou 01.09.2014 No pokud se nepletu,je to asi 20let,tak v létě,bylo tenkrát krásně,pohoda,tak jsme to v klidu přešli
        Re: Gerlach bez vůdce Martinkou 01.09.2014 Už sonduji i sestupovky. Nějaké doporučení? :)
          Re: Gerlach bez vůdce Martinkou 01.09.2014 sestupuje se do Batizovské doliny.Vršek a spodek jsou jakš takš odjištěny.Zbytek jako všude ve žlabe
            Re: Gerlach bez vůdce Martinkou 01.09.2014 díky
              Re: Gerlach bez vůdce Martinkou 01.09.2014 Jen ještě upozorním.Je to největší masíf a nejvyšší hřeben,těžko se tam odtud utíká.Tak jak to bylo
  Re: Gerlach bez vůdce Martinkou 02.09.2014 Ahoj
Jestli tvůj kamarád nelezl tak tam na podzim nelez jeto dlouhé a náročné na čas.
  Re: Gerlach bez vůdce Martinkou 02.09.2014 Ahoj,
vzhledem k tomu že minulý týden byl Polský hřeben osněžený a oledovaný, tak si
    Re: Gerlach bez vůdce Martinkou 02.09.2014 Jéje, loni tohle dobou. Stejný zážitek - v triku Birkenmajerem nahoru a nakonec jsme potmě sestupova
      Re: Gerlach bez vůdce Martinkou 03.09.2014 Za posledních 30 let jsem slyšel o spoustě případů, kdy při změně počasí lezci v Martince bojovali o
Odsedka s okem 01.09.2014 Na fesťáku jsem si všiml u několika stánků odsedky s prošitým okem pro zkrácení. Nejedná se o daisychain, ale o klasickou plochou smyci, která je v jednom místě přetočena a prošita.
Má s touto odsedkou někdo zkušenosti? Je to praktické? Nechytá se
  Re: Odsedka s okem 03.09.2014 Viděl jsi jak byla dlouhá? 60 cm? Když uděláš uzel tak kolik ti zbyde? Odsedka 50 cm?
    Re: Odsedka s okem 03.09.2014 To jo, dlouhá rozhodně nebyla. Uzel myslíš lišku na sedáku? Uzel v půlce by díky oku měl být zbytečn
      Re: Odsedka s okem 03.09.2014 a nechcete sem hodit nějakej název jak se to jmenuje, aby i ostatní mohli vědět o čem je řeč? :-)
        Re: Odsedka s okem 04.09.2014 Rad bych, ale zatím jsem na netu žádný obrazek nenašel, zkusím znovu zapátrat.
        Re: Odsedka s okem 04.09.2014 Rad bych, ale zatím jsem na netu žádný obrazek nenašel, zkusím znovu zapátrat.
          Re: Odsedka s okem 04.09.2014 výrobce? jakej stánek na festivalu to mel?
            Re: Odsedka s okem 04.09.2014 ahoj, mozno toto?
Longe Dynadoubleclip BEAL
              Re: Odsedka s okem 04.09.2014 to ne, dyna dc je z lanovice. autor vlákna mluví o plocháči s nějakou vychytávkou
            Re: Odsedka s okem 05.09.2014 Výrobce nevím, název stánku také ne. Viděl jsem to u stánku umístěného na rohu ulice 5. května před
              Re: Odsedka s okem 09.09.2014 tak to zkus aspoň trochu líp popsat, třeba se diskuze trochu pohne :-)
  Re: Odsedka s okem 09.09.2014 nemyslíš tuto smyčku pro technické lezení?
  Re: Odsedka s okem 09.09.2014 1
...
405
406
407
408
409
410
411
412
413
414
415
416
417
418
419
420
421
422
423
424
...
2263
boulder v okoli ostravy Cau, potreboval bych poradit. Jsem pracovne ve Frydku Mistku a hledam nejakou bouldrovku v okoli. Nasel jsem stenu primo ve Frydku, ale ta je momentalne zavrena. V ostrave se mi povedlo najit Tendon Blok a edte jefnu stenu s bouldrem, ale nikde nemuzu najit nejakej boulder co je otevrenej i pres vikend. Poradi. Nekdo? Max 50 km od Frydku. Nebo bych zasel o vikendu na lano. Sedak mam, ostatni bohuzel ne. Jistim spolehlive a lezu max 8-, ale rad talezu cokoli. lukas 15:54:19 03.09.2014odpovědět
  Re: boulder v okoli ostravy Příběh temný jak rytíř bez hlavy...
Vítej v Ostravě, opravdu tady nic není! 16:10:23 03.09.2014odpovědět
  Re: boulder v okoli ostravy Podívej se na goat.cz a v levém sloupci Lezení - Hlavní strana a pak Beskydy. vonkreuz 20:34:36 03.09.2014odpovědět
    Re: boulder v okoli ostravy nábřeží Ostravice, přímo za novou radnicí :)
Liščí v Beskydech... 21:13:52 03.09.2014odpovědět
      Re: boulder v okoli ostravy Pruvodce prirodnich a prumyslovych bouldr lokalit na severu Moravy je na amuerte.cz. 10:28:57 04.09.2014odpovědět
  Re: boulder v okoli ostravy bouldrovat muzes na Goduli kdyz das nastupy cest diretka brnkacka sedmicka pak cely traverz pekna bouldrova cesta je boxer v ostravici na dolnim mazaku nebo u chaty tatranka, jinak nic moc ROKO 21:34:23 03.09.2014odpovědět
  Re: boulder v okoli ostravy vítkovické železárny.po tomhle bouldru budeš z.ocele nej 21:42:23 03.09.2014odpovědět
  Re: boulder v okoli ostravy Na bloku možná bude otevřeno i o víkendu, přes léto podle počasí, sleduj web nebo fb.. 07:11:32 04.09.2014odpovědět
Reklama:
Foto dne:
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: