Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Širůčková 11897
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 7951
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230832 cest
Nové přelezy:
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Bílý Tesák 7b+
Arnold Cla 9+
Lambert 8a
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+

Stěny
Gymnázium M. Koperníka - Bílovec
Na Střelnici - Svitavy
Lezecká stěna Jičín - Jičín

Prodejny
Rock Point Hradec Králové - Hradec Králové
HUDYsport - Ústí nad Labem
Rock Point Outlet Store - Praha 5 - Radotín

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Radotínský údolí05.09.2014
čau, jak je odjištěný radotínský údolí, stačej presa nebo musím mít další železo?
 Re: Radotínský údolí05.09.2014
skála je lámavá, je to nekvalitní vápenec mixlý nějakým sajrajtem. skoro celá zamešená a oslizlá. po
  Re: Radotínský údolí05.09.2014
Kecy, zubak je odjisten. Na jedno odpoledne OK. Presky staci.
   Re: Radotínský údolí05.09.2014
JZ stena (pár ciest od 7- do 8-) odistená a pevná, SZ stena (cesty od 5- do 6+) odistená ale v mnohý

 Smyce na svazani sedaku a prsaku v Brne05.09.2014
Ahoj,
kde v Brne koupim 1,5 m smyce na svazani sedaku a prsaku?
Diky.
Pepa.
 Re: Smyce na svazani sedaku a prsaku v Brne05.09.2014
V každém horolezeckém obchodě.
  Re: Smyce na svazani sedaku a prsaku v Brne05.09.2014
V kazdem prave ne :)
Slo by to konkretneji?
   Re: Smyce na svazani sedaku a prsaku v Brne05.09.2014
alpsport josefska, a kdyby ne tak vedle (100 m) je hudy a 200 m rockpoint.
   Re: Smyce na svazani sedaku a prsaku v Brne05.09.2014
Prosimte a v jakem obchode te odmitli? plochace maj fakt snad vsude, kde prodavaji aspon trochu toho
    Re: Smyce na svazani sedaku a prsaku v Brne06.09.2014
Ahoj.
Neodmitli me nikde ale bud nemeli vubec nebo jen 15kN, ja jsem chtel 20.
Koupil
     Re: Smyce na svazani sedaku a prsaku v Brne06.09.2014
A jsi si jistý, že ti bude 20 kN stačit? Nebylo by lepší 200 kN?
      Re: Smyce na svazani sedaku a prsaku v Brne07.09.2014
Klidne si to vaz 4mm repkou a pak to sem postni aspon 10x :D
       Re: Smyce na svazani sedaku a prsaku v Brne08.09.2014
4mm repka je zas druhej extrém ;-) 15 kN bohatě stačí, pokud takovou smyci dokážeš přervat - leda ta
        Re: Smyce na svazani sedaku a prsaku v Brne09.09.2014
Kazdyho vec do ceho se navaze. Ale kdyz odectes uzel a podivas se jaka sila pusobi kdyz padne 90kg n
         Re: Smyce na svazani sedaku a prsaku v Brne09.09.2014
Já teda ne - odečteš uzel, ale přičteš že je nadvojato ;-) A vyjde že smyce vydrží minimálně 2x toli
         Re: Smyce na svazani sedaku a prsaku v Brne09.09.2014
no, ono taky nejsi 90 kilový kus železa, ale převážně vody, která toho dost pohltí
          Re: Smyce na svazani sedaku a prsaku v Brne10.09.2014
Ahoj,
také jde o životnost a prošoupání a i o pohledovou stránku věci, že když koukám na tenk
           Re: Smyce na svazani sedaku a prsaku v Brne10.09.2014
Ja provazuji sedak a prsak lanem, mam o dalsi clanek v retezci mene, o problem mene, nosnost i dynam
     Re: Smyce na svazani sedaku a prsaku v Brne07.09.2014
Co já vím, tak norma na šitou smyčku je 22 kN, takže míň nekoupíš nikde. Tuhle normu splňují jak smy
      Re: Smyce na svazani sedaku a prsaku v Brne08.09.2014
to ano, ale prsák a sedák se nesvazuje sešitou smycí.
       Re: Smyce na svazani sedaku a prsaku v Brne08.09.2014
Ona taky ta sešitá v jednom prameni nemá těch 22, ale ve dvou už to ta smyčka unese.
       Re: Smyce na svazani sedaku a prsaku v Brne08.09.2014
Přesně tak!

 Cena expedice na osmitisícovku05.09.2014
Ahoj, nemáte někdo představu co tak stojí expedice na osmičku? Základní orientaci mám z webu, kde "cestovky" berou klienty na skoro všechny osmy, Everest za 60000,-usd, Cho Oyu za 16000,- Ale na kolik to může vyjít, když si podobnou expedici poř
 Re: Cena expedice na osmitisícovku05.09.2014
Z textu čiší závist, ale možná to tak není. Jsou i další proměnné, jako třeba účast na společném per
  Re: Cena expedice na osmitisícovku05.09.2014
muze se na 8tisicovkách mádzovat? Nebo jsou tam stejni curaci jak u nas na piskach?
  Re: Cena expedice na osmitisícovku05.09.2014
Závist? Ani v nejmenším..... Knížek mám načteno hodně, myslím, že se i orientuju, sám jsem nějaké ko
   Re: Cena expedice na osmitisícovku05.09.2014
Asi novacek tu na serveru, ktery jeste nevi, ze lezecka komunita rada zacina rozhovor urazkou... Ale
    Re: Cena expedice na osmitisícovku05.09.2014
:-) tak pardon :-)
   Re: Cena expedice na osmitisícovku05.09.2014
Chlape, když už napíšeš, o Z.Hoffmanové že víš, že byla na Cho Oyu, tak bys měl i vědět, že už více
    Re: Cena expedice na osmitisícovku05.09.2014
Pokus o cerny humor evidentne nevysel....
     Kontakt na Zuzku.05.09.2014
Ja tedy ani nevim, co to humor je, mam v naplni práce ho nepoužívat stejne, ale ani tak s vámi nesou

 Lezečky04.09.2014
Ahoj, poradíte mi prosím někdo fakt dobry lezečky? Jsem úplný začátečník ..... Díky K.
 Re: Lezečky04.09.2014
Jako začátečníkovi jsou Ti špičkové lezečky "nahovno", ale pokud nedáš jinak, tak La Sport
 Re: Lezečky04.09.2014
Fakt dobrý lezečky jsou vždycky ty, co Ti nejlíp sednou. Hlavní, první a poslední pravidlo. Takže Ti
  Re: Lezečky04.09.2014
eště dodám, že jako začátečník zatím nebudeš vládnout kdovíjak velkolepou technikou nohou, takže lez
  Re: Lezečky05.09.2014
Taky si pamatuju, jak jsem to řešil poprvé, ale nejlepší bude, když se prostě smíříš s tím, že jedny
   Re: Lezečky05.09.2014
já bych ti doporučil, ať se nenecháš v krámě zblbnout, že hlavně musí být malé.pro tebe naopak je po
 Re: Lezečky05.09.2014
LS Futura, fakt dobré :) fakt drahé
 Re: Lezečky05.09.2014
jako v každým sportu.začát s velkolepým vybavením je pořád jen začátečník. výbava výkon nedělá. kup
 Re: Lezečky05.09.2014
"Fakt dobrý lezečky jsou vždycky ty, co Ti nejlíp sednou. Hlavní, první a poslední pravidlo. Ta
 Re: Lezečky05.09.2014
kup si nejake měkkci, at vis po cem lezes, ne zadny tvrdy kopytka. a rada "kup ty co ti sednou&

 Plzeň- park Přátelství Lobzy04.09.2014
Ahoj lezcům z Plzně, nedávno jsem šel okolo starého pískovcového lomu v Lobzích a všiml si pár kruhů. Je to takové zanedbané, neví někdo kdy se to naposledy lezlo, případně jestli by s tím nešlo něco udělat? Příjde mi škoda, aby něco takového zaniklo, ale
 Re: Plzeň- park Přátelství Lobzy04.09.2014
To už asi nikdo neopráší. Chodilo se tam tak nějak trénovat, ale to nebyly umělky. Bylo to i celkem
  Re: Plzeň- park Přátelství Lobzy04.09.2014
Díky za odpověď, myslel jsem si to.
  Re: Plzeň- park Přátelství Lobzy04.09.2014
A co Jezírko na Košutce? Asi podobný případ, co?
   Re: Plzeň- park Přátelství Lobzy04.09.2014
Nevim o nikom z plzeňských lezců, kdo by tam ještě chodil lézt. Kvalita terénu, to navíc v těchto ob
    Re: Plzeň- Jezírko04.09.2014
Tak s tím nesouhlasím, na jezírku je to pořád lepší a lepší. Nedávno jsem tam byl. V sektoru U jezer
 Re: Plzeň- park Přátelství Lobzy05.09.2014
Ahoj, lezl sem tam naposledy cca před 3-mi lety. Poté jsme to i očistili, dolu spadlo mraky písku, m

 Ferraty web03.09.2014
Ahoj,
můžete mi někdo, prosím, poradit nějaký přehledný web s popisem ferrat (délka, obtížnost, nástupové body). Jde mi především o Slovinské ferraty. Díky
 Re: Ferraty web03.09.2014
Podle mě nejlepší je

 boulder v okoli ostravy03.09.2014
Cau, potreboval bych poradit. Jsem pracovne ve Frydku Mistku a hledam nejakou bouldrovku v okoli. Nasel jsem stenu primo ve Frydku, ale ta je momentalne zavrena. V ostrave se mi povedlo najit Tendon Blok a edte jefnu stenu s bouldrem, ale nikde nemuzu naj
 Re: boulder v okoli ostravy03.09.2014
Příběh temný jak rytíř bez hlavy...
Vítej v Ostravě, opravdu tady nic není!
 Re: boulder v okoli ostravy03.09.2014
Podívej se na goat.cz a v levém sloupci Lezení - Hlavní strana a pak Beskydy.
  Re: boulder v okoli ostravy03.09.2014
nábřeží Ostravice, přímo za novou radnicí :)
Liščí v Beskydech...
   Re: boulder v okoli ostravy04.09.2014
Pruvodce prirodnich a prumyslovych bouldr lokalit na severu Moravy je na amuerte.cz.
 Re: boulder v okoli ostravy03.09.2014
bouldrovat muzes na Goduli kdyz das nastupy cest diretka brnkacka sedmicka pak cely traverz pekna bo
 Re: boulder v okoli ostravy03.09.2014
vítkovické železárny.po tomhle bouldru budeš z.ocele nej
 Re: boulder v okoli ostravy04.09.2014
Na bloku možná bude otevřeno i o víkendu, přes léto podle počasí, sleduj web nebo fb..

 Teplice / Adr03.09.2014
Ahoj,
predevsim mistni - jak to vidite? Bude to zitra realne? Schne to?

Diky!
 Re: Teplice / Adr03.09.2014
Na Ostaši dneska maximálně bouldry, zítra možná něco na slunci půjde
 Re: Teplice / Adr03.09.2014
Teď celkem dost fouká, když nebude pršet, tak jsou zítra chrámovky nebo jiný otevřený místa suchý.
  Re: Teplice / Adr03.09.2014
a co limit 48h, Ostaš 24h?
   Re: Teplice / Adr03.09.2014
limit je víceméně orientační jestli má smysl sedat do auta. rozhoduje posouzení situace na místě, je
   Re: Teplice / Adr03.09.2014
O limitu ti můžu říct to, že pokud je počasí jako teď, opravdu silný vítr, tak se otevřených míst bá
    Re: Teplice / Adr03.09.2014
jo, ale ti blbci, co letos lezli den po dešti v ostrově nebo tisý nebo kde a prolítli se do špitálu
 Re: Teplice / Adr03.09.2014
je tu hnusne, pari se z lesu a mezi skalama se da jezdit na kajaku
 Re: Teplice / Adr03.09.2014
měkkej písek po dešti stopka 48hod.
když se jednou dohodlo, že tu budou pravidla kterýma se b
  Re: Teplice / Adr03.09.2014
no jo, ale jak se potom definuje déšť?když spadne během pěti minut z nějakýho mráčku pár kapek, že j
   Re: Teplice / Adr03.09.2014
rozumim, ale tím to celý zrelativizuješ a bude z toho při dnešním boomu lezení akorát divokej západ,

 Moravský kras02.09.2014
Ahoj, Doporučte prosím skály v Moravském krasu, kde se dá lézt za deště (pod převisy, jeskyně) a jsou tam cesty do 8 ujaja (Ne Adamovy prásky). dík
 Re: Moravský kras02.09.2014
Teď se nedá lézt asi nikde. Co není mokré od deště (což uschne rychle), to je protečené (voda prosak
  Re: Moravský kras03.09.2014
Ok dík. Budem lézt až od dneška odpoledne do pátku, tak snad trošku zalezem.
   Re: Moravský kras03.09.2014
V tom případě bych začal nejspíš ve Sloupu na Indii..
    Re: Moravský kras03.09.2014
jo jo, zkuste indii, ale ze spár a děr to poteče
     Re: Moravský kras03.09.2014
jestli zasvítí slunce tak by mohly celkem rychle oschnout rudice. možná by šla i krkavčí (myslím že
      Re: Moravský kras03.09.2014
Fakt jsi tam nikdy nebyl. To se mi nějak nezdá... :) Takový znalec krasu.
       Re: Moravský kras05.09.2014
Kras je pořád zachcaný a navíc je vedro. Letos už nemá smysl do Krasu vůbec jezdit, běžte radši na b
        Re: Moravský kras05.09.2014
Nebo na komec nebo jsem taky slyšel, že je to prima na skalách v komíně v Brně. Tam jsem byl a je to
         Re: Moravský kras05.09.2014
Komín jo, kras ne. Je oklouzaný, bleee...
 Re: Moravský kras03.09.2014
má být neska zítra pátek polojasno. takže cokoliv je na slunku oschne relativně rychle . Indie, evro
  Re: Moravský kras03.09.2014
Bude to osychat, ale z puklin to povalí, takže dost chytů bude zatečených a poznáš to, až do něj šáh

 Gerlach bez vůdce Martinkou01.09.2014
Ahojte!

Mám dotaz. Kamarád chce v říjnu vyrazit na Gerlach. Není to lezec a tak nepřipadá v úvahu, že bychom šli do nějaké doopravdy lezecké cesty. Nicméně jsem na internetu našel průvodce na cestu-Martinku. Vypadá velmi zajímavě, myslím si
 Re: Gerlach bez vůdce Martinkou01.09.2014
Ahoj. Pokud máš na mysli Martinovku,jde o hřebenovou tůru,na kterou nastupuješ v sedle na polském hř
  Re: Gerlach bez vůdce Martinkou01.09.2014
Pod návštěvního řádu mohou lézt horolezci v Tatrách II+ UIAA a těžší. Takže Batizovskou ani Kvetnico
  Re: Gerlach bez vůdce Martinkou01.09.2014
Díky moc za info. Chtěli bychom to jít hned první týden v říjnu. Kamarád je docela bouchač, teď se v
   Re: Gerlach bez vůdce Martinkou01.09.2014
Tak dej vědět, až se vrátíte. Za kolik hodin to dáte. Zvláště ta bezproblémová orientace v této cest
    Re: Gerlach bez vůdce Martinkou01.09.2014
Nechci tvrdit, že to dáme orientačně bez problémů. To určitě ne, jen se tohoto hlediska až tak neboj
     Re: Gerlach bez vůdce Martinkou01.09.2014
Všechno. Když se netrefíš úplně přesně, budeš za to rád. Doporučuju lano 50 m dvojčata - dá se na ni
 Re: Gerlach bez vůdce Martinkou01.09.2014
jo, jak pravi vazeny predrecnik,
bez lezeckejch zkusenosti by martinka mohla byt dost o hubu.
  Re: Gerlach bez vůdce Martinkou01.09.2014
Ted uz nevim za kolik se to casove pise, ale vybehl jsem to tusim za cca 3- 4 hodky jako uplny zacat
   Re: Gerlach bez vůdce Martinkou01.09.2014
No pokud se nepletu,je to asi 20let,tak v létě,bylo tenkrát krásně,pohoda,tak jsme to v klidu přešli
    Re: Gerlach bez vůdce Martinkou01.09.2014
Už sonduji i sestupovky. Nějaké doporučení? :)
     Re: Gerlach bez vůdce Martinkou01.09.2014
sestupuje se do Batizovské doliny.Vršek a spodek jsou jakš takš odjištěny.Zbytek jako všude ve žlabe
      Re: Gerlach bez vůdce Martinkou01.09.2014
díky
       Re: Gerlach bez vůdce Martinkou01.09.2014
Jen ještě upozorním.Je to největší masíf a nejvyšší hřeben,těžko se tam odtud utíká.Tak jak to bylo
 Re: Gerlach bez vůdce Martinkou02.09.2014
Ahoj
Jestli tvůj kamarád nelezl tak tam na podzim nelez jeto dlouhé a náročné na čas.
 Re: Gerlach bez vůdce Martinkou02.09.2014
Ahoj,

vzhledem k tomu že minulý týden byl Polský hřeben osněžený a oledovaný, tak si
  Re: Gerlach bez vůdce Martinkou02.09.2014
Jéje, loni tohle dobou. Stejný zážitek - v triku Birkenmajerem nahoru a nakonec jsme potmě sestupova
   Re: Gerlach bez vůdce Martinkou03.09.2014
Za posledních 30 let jsem slyšel o spoustě případů, kdy při změně počasí lezci v Martince bojovali o

1   ...   405   406   407   408   409   410   411   412   413   414   415   416   417   418   419   420   421   422   423   424   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Lezečky
Ahoj, poradíte mi prosím někdo fakt dobry lezečky? Jsem úplný začátečník ..... Díky K.
Koloušek21:48:24 04.09.2014
odpovědět 
 Re: Lezečky
Jako začátečníkovi jsou Ti špičkové lezečky "nahovno", ale pokud nedáš jinak, tak La Sportiva, Scarpa atd...
22:39:56 04.09.2014
odpovědět 
 Re: Lezečky
Fakt dobrý lezečky jsou vždycky ty, co Ti nejlíp sednou. Hlavní, první a poslední pravidlo. Takže Ti nikdo neporadí.
Zkoušej, lezečka by měla obepnout nohu všude tak nějak stejně, neměla by tlačit nebo bolet na jednom koncentrovaným místě (často prví kloub na palci nad nehtem nebo malíček). Zároveň by neměla čvachtat pata, neměla by se kroutit na noze...prostě dobře sedět.
Jako začátečník určitě nevyužiješ extra kopyta, tzn hodně zahnutý lezečky, to je více méně nezbytný v převisu u těžších cest, ale na začátky jsou dobrý nějaký bačkůrky, ve kterých vydržíš po prvních dvou lezeních (kdy bota malinko povoluje) třeba 20-30 minut v kuse bez bolesti. Příští botky můžeš zkusit koupit jiný, menší, zahnutější...to už budeš trochu tušit a zorientuješ se.
Tomáš23:04:25 04.09.2014
odpovědět 
  Re: Lezečky
eště dodám, že jako začátečník zatím nebudeš vládnout kdovíjak velkolepou technikou nohou, takže lezky dostanou víc zabrat a budou dřív prošoupaný. Proto nemá smysl radit hned nějakej velkolepej model, jehož přednosti nevyužiješ a jenom zacáluješ zbytečný prachy. Kup cenově přiměřený až levný, co dobře bezbolestně a zároveň natěsno sednou.
A až se prošoupou (uvidíš skrz gumu) tak je hned nech podrazit třeba v restdayi, to můžeš udělat i víc jak 3x. Ale možná bych spíš radil zkusit pořídit další, abys vyzkoušel něco novýho a pak necháš podrážet ty, co sedly líp.
23:11:12 04.09.2014
odpovědět 
  Re: Lezečky
Taky si pamatuju, jak jsem to řešil poprvé, ale nejlepší bude, když se prostě smíříš s tím, že jedny budou "testovací" - opravdu nejde doporučit jednu nejlepší lezku a ostatně taky dost záleží, co budeš lézt (dlouhé cesty? cesty na tření? mikrochytové?). Po tom, co prošoupeš ten první pár, už budeš mít jasno...
re07:56:36 05.09.2014
odpovědět 
   Re: Lezečky
já bych ti doporučil, ať se nenecháš v krámě zblbnout, že hlavně musí být malé.pro tebe naopak je potřeba, abys mohl stát na stupech bez bolesti, jak napsali výše, aby tě obepínaly, ale rozumně, bez bolesti.
ať se daří.
Vláďa08:15:46 05.09.2014
odpovědět 
 Re: Lezečky
LS Futura, fakt dobré :) fakt drahé
m.08:28:48 05.09.2014
odpovědět 
 Re: Lezečky
jako v každým sportu.začát s velkolepým vybavením je pořád jen začátečník. výbava výkon nedělá. kup střední model jakýkoli lezečky a časem si uděláš jasno, co ti sedí, co ne a co chceš.

la sportiva mantis, tarantula, triop rap, conga, phet makk, rock pill cokoli od kategorie 7,8.

nekupuj zákl modely, lepička většinou stojí za hovnajz
gogo09:28:46 05.09.2014
odpovědět 
 Re: Lezečky
"Fakt dobrý lezečky jsou vždycky ty, co Ti nejlíp sednou. Hlavní, první a poslední pravidlo. Takže Ti nikdo neporadí." - tak to podepisuju.


Že musí být navíc malé, abys je po 20-30min musel zout, to už úplně ne. Zatím vždy jsem kupoval bačkůrky hned od začátku. Boty se přizpůsobí noze, když jsou malé - natáhnou se, když úzké - povolejí, když jsou akorát - není důvod aby se roztahovaly. Ale musí být fakt tvoje číslo, zas ne že si koupíš nějaké důchodky :-)
09:32:26 05.09.2014
odpovědět 
 Re: Lezečky
kup si nejake měkkci, at vis po cem lezes, ne zadny tvrdy kopytka. a rada "kup ty co ti sednou" je sice dobre minena, ale podle me v praxi tezko realizovatelna, mně kuprikladu v obchode nesedly dobre snad zadny lezecky, i ty co pak byly uplne skvely :)
piskar10:45:10 05.09.2014
odpovědět 
 Foto dne:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192346)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Nedělení dýchánek - varianta VIIIb Tisá - Velké Stěny
Nedělní dýchánek VIIIa Tisá - Velké Stěny
Novodobá VIIIb Tisá - Velké Stěny
Životní radost V Tisá - Velké Stěny
Kopanina VIIb Tisá - Velké Stěny
Nově komentované:
Kočka 7b+ Davle
Rasista VIIb Tisá - Velké Stěny
Kočka 7b+ Davle
Kočka 7b+ Davle
Kočka 7b+ Davle

 Nově v diskusi:
Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Wow | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Wow | Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (51)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1149 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1263 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1115 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi