LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Místní klasifikace: mluví; nemluví; nemluv na mě!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
7.Nespoutaný 11494
8.Suchan 11187
9.H2 11019
Bouldry:
7.Popovský 10475
8.Danda 10403
9.Stráník 10400
Hory:
9.Nešťák 5095
10.Hess 4095
11.Zvonková 4029

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231384 cest
Nové přelezy:
Der Pickni 8+/9-
Královna O 7C
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A

Stěny
SAUNA - Plzeň
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely

Prodejny
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
LANEX eshop - Bolatice
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Neštěstí na Monte Blancu16.09.2014
Ahoj,

kamarád mého znamého zahynul v létě 25.7. u Chamonix. Znám přesně místo a čas neštěstí. Poslední kdo s ním mluvil byli tři Slováci. Prosím, všechny kdo by mi mohl poskytnout jakoukoli informaci,kde bych je mohl najít, aby se mi ozval
 Re: Neštěstí na Monte Blancu16.09.2014
Mohu se zeptat kde zahynul?
  Re: Neštěstí na Monte Blancu16.09.2014
Ahoj,

refuge du Gouter ... glacier de Tete Rousse

Děkuji


 lezení písek15.09.2014
ahoj, poradil by mi někdo klasickou českou pískovcovou oblast vhodnou pro začátečníka na písku (lezu dlouho, ale na českém písku jsem nikdy nelezl). byl jsem v pár skalních městech a nejvíc se mi asi líbí oblast českého ráje. hledám nějakou slušně odjiště
 Re: lezení písek15.09.2014
Magnezium je zakázané všude v chráněných oblastech (jmenovitě i na Panťáku, Suškách,...) s dvěma výj
  Re: lezení písek15.09.2014
takže když hudy dělá prváč na krakonošův zub a máguje u toho, tak vědomě porušuje zákon?

   Re: lezení písek15.09.2014
Přesně tak, vědomě porušuje zákon. A kvůli takovým volům narůstají problémy s ochranáři.
  Re: lezení písek15.09.2014
Jo a ještě by mě zajímala jedna věc. Jak se pozná, že na to nemám, jinak, než že to zkusím? Kdy ješt
   Re: lezení písek15.09.2014
to že máš na něco těžšího poznáš většinou tak, že lehčí cesty dáváš s prstem v nose. Dobrý je si nec
   Re: lezení písek15.09.2014
Lez na max, to o tom "kdo na to nemá" bylo na maglajz. S tím můžeš na Roviště, do Jury, na
   Re: lezení písek15.09.2014
Doporučuju jednou na písek vyrazit lézt na prvním do oblasti dle tvého výběru a už nebudeš muset klá
  Re: lezení písek15.09.2014
Omyl, na Krizaku se smi magovat bez ohledu na obtiznost. To, ze i presto dost lidi v pro ne lehkych
   Re: lezení písek16.09.2014
Na Křižáku to sice není zakázané ochranou přírody, ale stále platí usnesení ČHS, že by není vhodný m
    Re: lezení písek-ČHS obhajuje používání MG16.09.2014
ČHS obhajuje používání MG na písku (říká tomu pragmatismus), jmenovitě Bloudek, Hrubý Resch, takže b
     Re: lezení písek-ČHS obhajuje používání MG16.09.2014
Myslíš, že Hrubý to opravdu stále obhajuje??
     vidíš, Zobane (a Honzo Dupale)16.09.2014
stačí jedna blbá akce, na který se na písku skoro oficiálně práší, a někteří nýmandi to bezmou za no
    Re: lezení písek16.09.2014
Pokud vim, tak dle CHS je tam magnesium oficialne bez omezeni.
     Re: lezení písek16.09.2014
tak víš hovno
      Re: lezení písek16.09.2014
       Re: lezení písek17.09.2014
 Re: lezení písek15.09.2014
Doporučuju spíš Sasko. Je to pevnější a většinou se dá lépe odhadnout, zda Tvoje jištění dobře drží.
  Re: lezení písek15.09.2014
Na Hruboskalsku bych taky s písky neradil začínat. I když potom už to může být snad jenom lepší:). P
   Re: lezení písek15.09.2014
na pískový začátky je prej dobrá trojčlenka Křížák-Sušky-Ostrov.

nezkoušel jserm, tak
  Re: lezení písek16.09.2014
Tak doporucil bych lecos ale Sasko opravdu ne. Oblibena disciplina Sasiku je komin a sirocina. Pocho
   Re: lezení písek16.09.2014
neviděl bych problém v komínech a spárách, těch tam v důsledku moc není a většina cest, které končí
 Re: lezení písek15.09.2014
V jaké obtížnosti se chceš na písku pohybovat?
  Re: lezení písek15.09.2014
lezu všechno přibližně do 9,ale většinou cesty, kde se v případě pádu moc neproletím. sedí mi kolmé
   Re: lezení písek15.09.2014
Pokud lezeš 9 a chceš zkusit písek. Tak zajeď na Panťák, tam sou i odjištěný cesty. Anebo labák
    Re: lezení písek15.09.2014
Jestli chce klasickou pískovcovou oblast, tak by opravdu měl jet někam jinam než právě do Labáku a n
     Re: lezení písek15.09.2014
nemusí to být vyloženě klasická oblast z historického hlediska, rád bych se podíval do oblasti písko
      Re: lezení písek15.09.2014
Je to dál, ale ideální asi Labák, Tisá a spol. Teda pokud chápu tvoje požadavky. Jinde je taky pěkně
       Re: lezení písek15.09.2014
takže pokud to dobře chápu by pro mě byly dobré: Ostaš, Křižák, Panteon, Bišík, Labák. mohl by mi ně
        Re: lezení písek15.09.2014
Tisá a Ostrov skrývá hromadu doporučitelenjch cest :) Na křížové vrchu toho je taky hodě kde se člov
         Re: lezení písek16.09.2014
jak můžeš napsat, že je tam pro něj hromada doporučitelných cest, když ty máš za maxivýkon pětku? Mě
        Re: lezení písek15.09.2014
plusy
Ostaš, Křižák, Bišík: máš to nejblíž, neni to extra vysoký, je to chytovatý, je to tam
       Re: lezení písek16.09.2014
labák - piškot píše, že tam jsou i klasické cesty. Jsou, ale prakticky nikdo je neleze. Takže tam př
        Re: lezení písek16.09.2014
Hele, tenhle komentář úplně moc nechápu.
Nikdo tam klasické cesty neleze - ale jo, leze. Jist
         Re: lezení písek17.09.2014
Napsal jsem, že tam jsou, ale že se moc nelezou a tys pak napsal to samé. Kruh za kruhem nikdo nelez
          Re: lezení písek17.09.2014
No, mě přišel nesmyslný argument, že se někam nemá na klasiky jezdit, protože je tam moc lidí neleze
           Re: lezení písek17.09.2014
šlo jen o to, že devět z deseti lezců (v lepším případě) mu v Labáku klasickou cestu ani nebudou sch
      Re: lezení písek15.09.2014
Ahoj, ja sice na pisku moc nelezu, ale neco jsem uz vyzkousel. Pokud jsi nekdy ochotny vyjet treba n
       Re: lezení písek15.09.2014
Lezeš 9 a ptáš se, jak se pozná jestli na to máš či ne. Skoro jsem si myslel, že si děláš srandu. VI
        Re: lezení písek16.09.2014
ještě bych se zeptal na prachov a příhrazy - bylo by to tam pro mě vhodné?
         Re: lezení písek16.09.2014
No, to asi ne, když sedíš u klavesnice a stále dokola resis, co je pro tebe vhodne, tak asi zustan n
          Re: lezení písek16.09.2014
už jsem se bál, že ti zaskočil řízek v hubě a nic nám dneš neporadíš. TO jsem se ale přepočítal..
         Re: lezení písek16.09.2014
Prachov a Příhrazy jsou měkčí, sportovek je tam míň...určitě tam zajeď, až se trochu na písku rozlez
          Re: lezení písek16.09.2014
Hele, pokud opravdu lezeš devítky, tak se na písky výdej co nejdříve a v klidu si začni dávat cesty
           Re: lezení písek16.09.2014
díky všem za rady, asi zkusím ten Ostaš jestli je tam stěnový lezení po slušných chytech, mám to nej

 Grossglockner15.09.2014
Nebyl jste někdo v poslední době na Grossglockneru? V jakěm stavu je hřeben?  Díky za info.

 bouldrovka pod posteľou14.09.2014
Zdravím!
Dávnejšie som videl video (mám pocit, že to bolo z UK Climbing, ale ruku do ohňa za to nedám), kde mal týpek v garzónke spravenú bouldrovku zo spodu postele (rám postele s matracom dvihol k stene a zaistil v určitom sklone). Skúšal som go

 Vibram indoor14.09.2014
zdarec, budu podrážet lezky na stěnu a přemýšlím o vibram indoor - žlutá. máte někdo? lepí to jako ostatní vibramy, nebo to je to spíš levnější verze - něco jako u nás grippin?
dík
 Re: Vibram indoor14.09.2014
Velmi tvrdá guma, vydrží fakt hodne. Vydrží dokonce vic nez známá tvrdarna fiveten onyx. akorat na o
 Re: Vibram indoor14.09.2014
Podle mě skvělá guma. Lepím to na boty o kterých vím, že je už nebudu podlepovat. Na rozlez na bould

 Spáry na Severu13.09.2014
Poraďte mi prosím nějaké cesty obtížnosti IV-VIIa, na kterých by se dala dobře nacvičit spárová technika.. Ale žádné vraždy nebo zelené/drolivé hnusy :) Nejlépe v pásmu Děčín-Liberec-Jičín. Díky!

 podmínka kras13.09.2014
Špatná? Půjde něco?
 Re: podmínka kras13.09.2014
A která konkrétní jedna podmínka tě zajímá?
  Re: podmínka kras14.09.2014
Konkrétně nad propadáním v Rudici a cesta Staré varhany. To by mě zajímalo.
   Re: podmínka kras14.09.2014
Tak ta určitě dnes nepůjde, bude to parádně mokré.
    Re: podmínka kras14.09.2014
Slyšel jsem, že tahle cesta je kultovní a parádní věc. Lepší už je prý jenom jakási Neznámá SD a Sra
     Re: podmínka kras14.09.2014
To jo, je to cesta pro fajnšmekry, po přelezu můžeš všechno hodit do pračky:-). V Rudici je dost jin
      Re: podmínka kras14.09.2014
Ještě dovětek, rozhodně to není kultovní cesta, ty jsou zcela jiné:-).
       Re: podmínka kras14.09.2014
Vlku, on Eržik je šprýmař. Ví, že je většina beznadějně zatelká, a proto tady chce vyvolat debatu o
        Re: podmínka kras15.09.2014
Tak, jet na Výlov, to už vyžaduje slušnou dávku masochismu.
         Re: podmínka kras15.09.2014
Však do krasu jezdí jen masochisti, nebo ne?
          Re: podmínka kras15.09.2014
:DDD
         Re: podmínka kras16.09.2014
proc? Vylov je krasna vyrovnana cesta ktera nabizi minimalne 1.5m kvalitniho lezeni! rekl bych ze je
          Re: podmínka kras16.09.2014
Souhlas. Nad tou oblinou jsou ty tři kroky po lištách vážně moc hezký.

 Horniny-lezení-rozdíly?13.09.2014
dotaz na místní znalce,asi každej ví, o čem je lezení na vápnu nebo na písku, ale je nějak zvláštní-specifický lezení třeba na čediči, znělci, ortorule..dokážete nějak srovnat třeba právě s vápnem?
 Re: Horniny-lezení-rozdíly?13.09.2014
O tom, čo je pevné vs. rozité, veľké vs. malé, položené či previsnuté alebo zarastené či nie, zďalek
  Re: Horniny-lezení-rozdíly?13.09.2014
to je pecka, díky:)
   Re: Horniny-lezení-rozdíly?15.09.2014
Ještě se občas v Česku leze po fylitu nebo břidlici (Kozinec, Krkavka, údolí Kamenice, některé terén
    Re: Horniny-lezení-rozdíly?15.09.2014
Ešte ma napadá SILICIT (buližník) - napr. v okolí Prahy - veľmi členité steny, takže prevažujú ľahši
     Re: Horniny-lezení-rozdíly?15.09.2014
na Buližníku v Řeži se leze po svém nahoře na přírodních masivech do sedmiček, ještě vyšší čísla jso
      Re: Horniny-lezení-rozdíly?15.09.2014
Áno, aj na buližníku sa nájdu športovky, ale ja som nechcel písať konkrétne o Řeži ani o každej obla
  Re: Horniny-lezení-rozdíly?15.09.2014
popis Českého krasu jako oklouzané plotny trochu kulhá. Autor lezl nejspíš jen v lomech kolem Beroun
   Re: Horniny-lezení-rozdíly?15.09.2014
Nazdar Miloš. On sa pýtal na špecifické lezenie a chcel to porovnať s vápencom, podľa mňa nie je váp
    Re: Horniny-lezení-rozdíly?15.09.2014
Asi největší převisy, co jsem v Čechách potkal, jsou právě ve Svatém Jánu za klášterem, položené plo
     Re: Horniny-lezení-rozdíly?15.09.2014
Čau Láďo, ja sa Ti ako geológovi nesnažím fušovať do remesla. Viem, kde je jaskyňa so Střechou Čech

 Foto dne12.09.2014
To je pěkná vápencová trhlina.
 Re: Foto dne12.09.2014
ještě že je tam dodatek "bez lidí", málem jsem myslel že se v Arcu udělal ledovec a jsou t
  Re: Foto dne13.09.2014
foto dne - úpadek!!!

 Wie trinkst du, so kletterst du??12.09.2014
aktualne.cz:
Praha - Policisté minulou sobotu nalezli na úpatí skály v pražském parku Divoká Šárka mrtvého muže. Měl u sebe doklady, podle kterých by mělo jít o pětadvacetiletého Němce.

Kvůli značnému rozkladu těla ale nemohli krimin
 Re: Wie trinkst du, so kletterst du??12.09.2014
Značné stadium rozkladu po 4 dnech na mechu??
su blbý já nebo ti poldové? :D

1   ...   403   404   405   406   407   408   409   410   411   412   413   414   415   416   417   418   419   420   421   422   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Neštěstí na Monte Blancu
Ahoj,

kamarád mého znamého zahynul v létě 25.7. u Chamonix. Znám přesně místo a čas neštěstí. Poslední kdo s ním mluvil byli tři Slováci. Prosím, všechny kdo by mi mohl poskytnout jakoukoli informaci,kde bych je mohl najít, aby se mi ozvali.

Děkuji,

Honza
Honza08:38:02 16.09.2014
odpovědět 
 Re: Neštěstí na Monte Blancu
Mohu se zeptat kde zahynul?
Petr12:34:55 16.09.2014
odpovědět 
  Re: Neštěstí na Monte Blancu
Ahoj,

refuge du Gouter ... glacier de Tete Rousse

Děkuji

Honza
Honza21:06:30 16.09.2014
odpovědět 
 Foto dne:
lezení na obtížnost kvalifikace
SP Praha 2026
 Databáze cest:
Všechny cesty (192434)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Úžeh 5A Zvůle
Výcviková 5 Choustník
Nosferatu SD 7B+ Val Masino
La piada della formica 7C Val masino
Jedna Rodina Xa Adršpach
Nově komentované:
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (40)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1166 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1285 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1465 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1436 
 Neřeším to – lezu vše 
 1136 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi