Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07) MS juniorů (18.07)
Cesty: 7.Nespoutaný 11494 8.Suchan 11187 9.H2 11019 Bouldry: 7.Popovský 10475 8.Danda 10403 9.Stráník 10400 Hory: 9.Nešťák 5095 10.Hess 4095 11.Zvonková 4029
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English Neštěstí na Monte Blancu 16.09.2014 Ahoj,
kamarád mého znamého zahynul v létě 25.7. u Chamonix. Znám přesně místo a čas neštěstí. Poslední kdo s ním mluvil byli tři Slováci. Prosím, všechny kdo by mi mohl poskytnout jakoukoli informaci,kde bych je mohl najít, aby se mi ozval
  Re: Neštěstí na Monte Blancu 16.09.2014 Mohu se zeptat kde zahynul?
    Re: Neštěstí na Monte Blancu 16.09.2014 Ahoj,
refuge du Gouter ... glacier de Tete Rousse
Děkuji
lezení písek 15.09.2014 ahoj, poradil by mi někdo klasickou českou pískovcovou oblast vhodnou pro začátečníka na písku (lezu dlouho, ale na českém písku jsem nikdy nelezl). byl jsem v pár skalních městech a nejvíc se mi asi líbí oblast českého ráje. hledám nějakou slušně odjiště
  Re: lezení písek 15.09.2014 Magnezium je zakázané všude v chráněných oblastech (jmenovitě i na Panťáku, Suškách,...) s dvěma výj
    Re: lezení písek 15.09.2014 takže když hudy dělá prváč na krakonošův zub a máguje u toho, tak vědomě porušuje zákon?
      Re: lezení písek 15.09.2014 Přesně tak, vědomě porušuje zákon. A kvůli takovým volům narůstají problémy s ochranáři.
    Re: lezení písek 15.09.2014 Jo a ještě by mě zajímala jedna věc. Jak se pozná, že na to nemám, jinak, než že to zkusím? Kdy ješt
      Re: lezení písek 15.09.2014 to že máš na něco těžšího poznáš většinou tak, že lehčí cesty dáváš s prstem v nose. Dobrý je si nec
      Re: lezení písek 15.09.2014 Lez na max, to o tom "kdo na to nemá" bylo na maglajz. S tím můžeš na Roviště, do Jury, na
      Re: lezení písek 15.09.2014 Doporučuju jednou na písek vyrazit lézt na prvním do oblasti dle tvého výběru a už nebudeš muset klá
    Re: lezení písek 15.09.2014 Omyl, na Krizaku se smi magovat bez ohledu na obtiznost. To, ze i presto dost lidi v pro ne lehkych
      Re: lezení písek 16.09.2014 Na Křižáku to sice není zakázané ochranou přírody, ale stále platí usnesení ČHS, že by není vhodný m
        Re: lezení písek-ČHS obhajuje používání MG 16.09.2014 ČHS obhajuje používání MG na písku (říká tomu pragmatismus), jmenovitě Bloudek, Hrubý Resch, takže b
          Re: lezení písek-ČHS obhajuje používání MG 16.09.2014 Myslíš, že Hrubý to opravdu stále obhajuje??
          vidíš, Zobane (a Honzo Dupale) 16.09.2014 stačí jedna blbá akce, na který se na písku skoro oficiálně práší, a někteří nýmandi to bezmou za no
        Re: lezení písek 16.09.2014 Pokud vim, tak dle CHS je tam magnesium oficialne bez omezeni.
          Re: lezení písek 16.09.2014 tak víš hovno
    Re: lezení písek 15.09.2014 Na Hruboskalsku bych taky s písky neradil začínat. I když potom už to může být snad jenom lepší:). P
      Re: lezení písek 15.09.2014 na pískový začátky je prej dobrá trojčlenka Křížák-Sušky-Ostrov.
nezkoušel jserm, tak
    Re: lezení písek 16.09.2014 Tak doporucil bych lecos ale Sasko opravdu ne. Oblibena disciplina Sasiku je komin a sirocina. Pocho
      Re: lezení písek 16.09.2014 neviděl bych problém v komínech a spárách, těch tam v důsledku moc není a většina cest, které končí
  Re: lezení písek 15.09.2014 V jaké obtížnosti se chceš na písku pohybovat?
    Re: lezení písek 15.09.2014 lezu všechno přibližně do 9,ale většinou cesty, kde se v případě pádu moc neproletím. sedí mi kolmé
      Re: lezení písek 15.09.2014 Pokud lezeš 9 a chceš zkusit písek. Tak zajeď na Panťák, tam sou i odjištěný cesty. Anebo labák
        Re: lezení písek 15.09.2014 Jestli chce klasickou pískovcovou oblast, tak by opravdu měl jet někam jinam než právě do Labáku a n
          Re: lezení písek 15.09.2014 nemusí to být vyloženě klasická oblast z historického hlediska, rád bych se podíval do oblasti písko
            Re: lezení písek 15.09.2014 Je to dál, ale ideální asi Labák, Tisá a spol. Teda pokud chápu tvoje požadavky. Jinde je taky pěkně
              Re: lezení písek 15.09.2014 takže pokud to dobře chápu by pro mě byly dobré: Ostaš, Křižák, Panteon, Bišík, Labák. mohl by mi ně
                Re: lezení písek 15.09.2014 Tisá a Ostrov skrývá hromadu doporučitelenjch cest :) Na křížové vrchu toho je taky hodě kde se člov
                  Re: lezení písek 16.09.2014 jak můžeš napsat, že je tam pro něj hromada doporučitelných cest, když ty máš za maxivýkon pětku? Mě
                Re: lezení písek 15.09.2014 plusy
Ostaš, Křižák, Bišík: máš to nejblíž, neni to extra vysoký, je to chytovatý, je to tam
              Re: lezení písek 16.09.2014 labák - piškot píše, že tam jsou i klasické cesty. Jsou, ale prakticky nikdo je neleze. Takže tam př
                Re: lezení písek 16.09.2014 Hele, tenhle komentář úplně moc nechápu.
Nikdo tam klasické cesty neleze - ale jo, leze. Jist
                  Re: lezení písek 17.09.2014 Napsal jsem, že tam jsou, ale že se moc nelezou a tys pak napsal to samé. Kruh za kruhem nikdo nelez
                    Re: lezení písek 17.09.2014 No, mě přišel nesmyslný argument, že se někam nemá na klasiky jezdit, protože je tam moc lidí neleze
                      Re: lezení písek 17.09.2014 šlo jen o to, že devět z deseti lezců (v lepším případě) mu v Labáku klasickou cestu ani nebudou sch
            Re: lezení písek 15.09.2014 Ahoj, ja sice na pisku moc nelezu, ale neco jsem uz vyzkousel. Pokud jsi nekdy ochotny vyjet treba n
              Re: lezení písek 15.09.2014 Lezeš 9 a ptáš se, jak se pozná jestli na to máš či ne. Skoro jsem si myslel, že si děláš srandu. VI
                Re: lezení písek 16.09.2014 ještě bych se zeptal na prachov a příhrazy - bylo by to tam pro mě vhodné?
                  Re: lezení písek 16.09.2014 No, to asi ne, když sedíš u klavesnice a stále dokola resis, co je pro tebe vhodne, tak asi zustan n
                    Re: lezení písek 16.09.2014 už jsem se bál, že ti zaskočil řízek v hubě a nic nám dneš neporadíš. TO jsem se ale přepočítal..
                  Re: lezení písek 16.09.2014 Prachov a Příhrazy jsou měkčí, sportovek je tam míň...určitě tam zajeď, až se trochu na písku rozlez
                    Re: lezení písek 16.09.2014 Hele, pokud opravdu lezeš devítky, tak se na písky výdej co nejdříve a v klidu si začni dávat cesty
                      Re: lezení písek 16.09.2014 díky všem za rady, asi zkusím ten Ostaš jestli je tam stěnový lezení po slušných chytech, mám to nej
Grossglockner 15.09.2014 Nebyl jste někdo v poslední době na Grossglockneru? V jakěm stavu je hřeben? Díky za info.
bouldrovka pod posteľou 14.09.2014 Zdravím!
Dávnejšie som videl video (mám pocit, že to bolo z UK Climbing, ale ruku do ohňa za to nedám), kde mal týpek v garzónke spravenú bouldrovku zo spodu postele (rám postele s matracom dvihol k stene a zaistil v určitom sklone). Skúšal som go
Vibram indoor 14.09.2014 zdarec, budu podrážet lezky na stěnu a přemýšlím o vibram indoor - žlutá. máte někdo? lepí to jako ostatní vibramy, nebo to je to spíš levnější verze - něco jako u nás grippin?
dík
  Re: Vibram indoor 14.09.2014 Velmi tvrdá guma, vydrží fakt hodne. Vydrží dokonce vic nez známá tvrdarna fiveten onyx. akorat na o
  Re: Vibram indoor 14.09.2014 Podle mě skvělá guma. Lepím to na boty o kterých vím, že je už nebudu podlepovat. Na rozlez na bould
Spáry na Severu 13.09.2014 Poraďte mi prosím nějaké cesty obtížnosti IV-VIIa, na kterých by se dala dobře nacvičit spárová technika.. Ale žádné vraždy nebo zelené/drolivé hnusy :) Nejlépe v pásmu Děčín-Liberec-Jičín. Díky!
  Re: podmínka kras 13.09.2014 A která konkrétní jedna podmínka tě zajímá?
    Re: podmínka kras 14.09.2014 Konkrétně nad propadáním v Rudici a cesta Staré varhany. To by mě zajímalo.
      Re: podmínka kras 14.09.2014 Tak ta určitě dnes nepůjde, bude to parádně mokré.
        Re: podmínka kras 14.09.2014 Slyšel jsem, že tahle cesta je kultovní a parádní věc. Lepší už je prý jenom jakási Neznámá SD a Sra
          Re: podmínka kras 14.09.2014 To jo, je to cesta pro fajnšmekry, po přelezu můžeš všechno hodit do pračky:-). V Rudici je dost jin
            Re: podmínka kras 14.09.2014 Ještě dovětek, rozhodně to není kultovní cesta, ty jsou zcela jiné:-).
              Re: podmínka kras 14.09.2014 Vlku, on Eržik je šprýmař. Ví, že je většina beznadějně zatelká, a proto tady chce vyvolat debatu o
                Re: podmínka kras 15.09.2014 Tak, jet na Výlov, to už vyžaduje slušnou dávku masochismu.
                  Re: podmínka kras 15.09.2014 Však do krasu jezdí jen masochisti, nebo ne?
                    Re: podmínka kras 15.09.2014 :DDD
                  Re: podmínka kras 16.09.2014 proc? Vylov je krasna vyrovnana cesta ktera nabizi minimalne 1.5m kvalitniho lezeni! rekl bych ze je
                    Re: podmínka kras 16.09.2014 Souhlas. Nad tou oblinou jsou ty tři kroky po lištách vážně moc hezký.
Horniny-lezení-rozdíly? 13.09.2014 dotaz na místní znalce,asi každej ví, o čem je lezení na vápnu nebo na písku, ale je nějak zvláštní-specifický lezení třeba na čediči, znělci, ortorule..dokážete nějak srovnat třeba právě s vápnem?
  Re: Horniny-lezení-rozdíly? 13.09.2014 O tom, čo je pevné vs. rozité, veľké vs. malé, položené či previsnuté alebo zarastené či nie, zďalek
    Re: Horniny-lezení-rozdíly? 13.09.2014 to je pecka, díky:)
      Re: Horniny-lezení-rozdíly? 15.09.2014 Ještě se občas v Česku leze po fylitu nebo břidlici (Kozinec, Krkavka, údolí Kamenice, některé terén
        Re: Horniny-lezení-rozdíly? 15.09.2014 Ešte ma napadá SILICIT (buližník) - napr. v okolí Prahy - veľmi členité steny, takže prevažujú ľahši
          Re: Horniny-lezení-rozdíly? 15.09.2014 na Buližníku v Řeži se leze po svém nahoře na přírodních masivech do sedmiček, ještě vyšší čísla jso
            Re: Horniny-lezení-rozdíly? 15.09.2014 Áno, aj na buližníku sa nájdu športovky, ale ja som nechcel písať konkrétne o Řeži ani o každej obla
    Re: Horniny-lezení-rozdíly? 15.09.2014 popis Českého krasu jako oklouzané plotny trochu kulhá. Autor lezl nejspíš jen v lomech kolem Beroun
      Re: Horniny-lezení-rozdíly? 15.09.2014 Nazdar Miloš. On sa pýtal na špecifické lezenie a chcel to porovnať s vápencom, podľa mňa nie je váp
        Re: Horniny-lezení-rozdíly? 15.09.2014 Asi největší převisy, co jsem v Čechách potkal, jsou právě ve Svatém Jánu za klášterem, položené plo
          Re: Horniny-lezení-rozdíly? 15.09.2014 Čau Láďo, ja sa Ti ako geológovi nesnažím fušovať do remesla. Viem, kde je jaskyňa so Střechou Čech
Foto dne 12.09.2014 To je pěkná vápencová trhlina.
  Re: Foto dne 12.09.2014 ještě že je tam dodatek "bez lidí", málem jsem myslel že se v Arcu udělal ledovec a jsou t
    Re: Foto dne 13.09.2014 foto dne - úpadek!!!
Wie trinkst du, so kletterst du?? 12.09.2014 aktualne.cz:
Praha - Policisté minulou sobotu nalezli na úpatí skály v pražském parku Divoká Šárka mrtvého muže. Měl u sebe doklady, podle kterých by mělo jít o pětadvacetiletého Němce.
Kvůli značnému rozkladu těla ale nemohli krimin
  Re: Wie trinkst du, so kletterst du?? 12.09.2014 Značné stadium rozkladu po 4 dnech na mechu??
su blbý já nebo ti poldové? :D
1
...
403
404
405
406
407
408
409
410
411
412
413
414
415
416
417
418
419
420
421
422
...
2263
Reklama:
Foto dne:
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: