LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Tři pevné body prvolezce: Naděje, že nahoře půjde založit, Láska i ktomu nejtitěrnějšímu chytečku a Víra ve svého výborného jističe.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Širůčková 11897
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 7951
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230892 cest
Nové přelezy:
Side Step 7b
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Arnold Cla 9+
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+
Hučení V K 9+

Stěny
Orel Břeclav - Břeclav
Stěna GJW Prostějov - Prostějov
Lezecká stěna Harcov - Liberec

Prodejny
Keen Concept Store - Futurum Ostrava - Ostrava 1
Dap Sport - Hradec Králové
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 trekové pohory30.09.2014
Budu kupovat nové pohory. Ve výběru zůstaly Hanwag Alaska nebo Meind Island. Je někdo, kdo zná oboje a může porovnat?
děkuji.
 Re: trekové pohory30.09.2014
Nevím jak teď, ale u Meind Island byla dříve verze s/bez gumové obsázky. Bohužel jsem měl verzi bez
 Re: trekové pohory30.09.2014
Podívej se na outdoorforum.cz, kde je uživatel Mike a ten Islandy zkusil po letech užívání Alasek a
  Re: trekové pohory01.10.2014
Jenže Outdooforum je silně prohudyovsky orientované a Hanwagy Hudy prodává, Meindly ne. Takže moderá
   Re: trekové pohory01.10.2014
Myslíš tím to, že tam jsou HUDY banery? Protože HUDY inzeruje na "oborových" forech, to by
    Re: trekové pohory02.10.2014
Nejde o banery, jde o vyznění příspěvků. Neustále valení Hudy značek. Deuter je nejlepší, jedině Las
     Re: trekové pohory02.10.2014
No ty voe, to jsou ale zkurvený lži a ty jsi závistivej sráč. A hlavně se nevymlouvej, že to byla na
   Re: trekové pohory02.10.2014
Moderator Mike si posledni Alasky koupil v RP a predposledni v Namche. S Hudy nema nic spolecneho.
 Re: trekové pohory01.10.2014
Ahoj, par kamaradu melo Hanwag Alaska a naprosta spokojenost, slouzily skoro 10let.
  Re: trekové pohory01.10.2014
Mam Alasky jeste bez goretexu z roku 1996. 2000 znovu podrazeny porad nosim.
   Re: trekové pohory02.10.2014
Jenže to jsou staré poctivé kousky, ta kvalita šla hrozně dolů, kupoval jsem je také ještě za marky
  Re: trekové pohory03.10.2014
Mám taky Alasky, drží mi už dlouho. Obecně bych řekl, že kdo má menší nohu, bota se mu méně ohýbá a
 Re: trekové pohory01.10.2014
Ahoj. Kdysi jsem měl Meind Island a jak bylo řečeno nemají gumovou obsázku, která je do suťoviska do
  Re: trekové pohory02.10.2014
super informace, pokud ještě někdo zde dole bude číst, rád bych znal názor na porovnání Alasek a Isl
  Re: trekové pohory02.10.2014
super informace, pokud ještě někdo zde dole bude číst, rád bych znal názor na porovnání Alasek a Isl
 Re: trekové pohory06.10.2014
to mas tezky, resil jsem neco podobneho pred dvema lety... do finale tehdy postoupily Lowa Tibet, H.

 Ortler, Grossglockner, Wildspitze29.09.2014
Nelezl jste někdo tento víkend nějakou severku? Jaká byla podmínka? Děkuji

 Labák - Maják28.09.2014
Ahoj,
nevíte někdo co je to za novou cestu a za kolik v Labáku na Maják? Přes nový borháky... Nástup mezi noční hlídkou a O Sole Mio. Kříží cestu Amore Mio kolem 4-5 jištění...
Díky. M.
 Re: Labák - Maják30.09.2014
Nikdo neví?
Ani Piškot...:)

M.
  Re: Labák - Maják30.09.2014
Bohužel nevím. V tom místě jsem dlouho nebyl a zatím se mi ani nic nedoneslo.
  Re: Labák - Maják13.10.2014
Tak jde o cestu Relight my Fire od Chrise-Jana Stillera. Dole je docela namáčklá, kříží Amore mio (j
   Re: Labák - Maják13.10.2014
Díky za info,
lezl jsem to ten den jak jsem sem psal ten prvni dotaz. Osobne sem si rikal tak
    Re: Labák - Maják13.10.2014
Může být. Někdo předtím lezl Cestu přes skobičku a říkal že zhruba podobný, ale ta je vzdušnější. Id

 mačky27.09.2014
Ahoj, máte někdo zkušenosti s mačkamam FAKIR od singing rock?
 Re: mačky29.09.2014
Zkušenosti nemám ale když jsem je držel v ruce přišly mi tak nějak fórové ale možná jim křivdím. A n
  Re: mačky29.09.2014
Lucifery jsou za tu cenu vyborny, ale maj uplne nah*vno snehovy vyhazovace, nepochopil jsem vyrobce,
   Re: mačky29.09.2014
Mel jsem je v ruce a na pohled vypadaly lucifery dobře. uvažoval jsem o koupi. nakonec jsem sáhl po
   Re: mačky30.09.2014
Mně funguji vyhazovače s monohrotem na Luciferech uplne stejně jako jiné mačky,třeba Grivel Rambo.Vě
 Re: mačky29.09.2014
Ja je mam a jsem celkem spokojena, na tatransky mixovy lezeni mi vyhovovaly. Ale nejsem zadny zkusen
  Re: mačky29.09.2014
Aha, tak pardon, spletla jsem se, mam Lucifery. Rikala jsem si, ze to jmeno je mi nejake min povedom
 Re: mačky30.09.2014
Díky za reference. Jinak máte nějaké jiné tipy na slušné 12ti hroty na klasické VHT za rozumnou cenu
  Re: mačky30.09.2014
camp stalker apod.

nejsou to ramovky, ale na VHT staci.
Bude zalezet co chces
   Re: mačky30.09.2014
Nebo CT Nuptse Evo Classic. Maj dobře vyřešený bouncer. Konstrukce klasická. Obal je součástí - v ce
  Re: mačky01.10.2014
Simond Caiman - sice jen 10 hrot, ale na VHT bohatě stačí. Fungujou výborně, jsou z dobrýho matroše.
   Re: mačky01.10.2014
Desetihrot bych nekupoval, nemá žádné opodstatnění. Teda kromě nižší ceny.
    Re: mačky01.10.2014
Tak pokud se bavíme o VHT, tak 10 hrot a 12 hrot funguje prakticky stejně a 10 hrot je lehčí o ty 2

 Dotaz na uživatele friendů24.09.2014
Ahoj, mám pár friendů, které jsem koupil z druhé ruky. Jsou v pohodě, jen na asi 3 kusech chybí prodlužovací smyčka. Jedná se o friendy Kouba Manta nebo jejich ekvivalenty od Rock Empire. Jak to můžu řešit? Dá se cvaknout dost dlouhá preska přímo do oka?
 Re: Dotaz na uživatele friendů24.09.2014
Jesně že lze cvaknout presku přímo do oka. Ale než kratší smyčku napul, tak raději cca 30-35cm dynee
  Re: Dotaz na uživatele friendů24.09.2014
jo liščák, díky:)
   Re: Dotaz na uživatele friendů24.09.2014
zkus používat mozeg :)
 Re: Dotaz na uživatele friendů29.09.2014
navázal jsem tam natvrdo dutý plocháč takovým tím způsobem dovnitř. Nic nikde nečouhá a pevnost v uz
  Re: Dotaz na uživatele friendů29.09.2014
Jo? To pisou na uzlu?
   Re: Dotaz na uživatele friendů29.09.2014
frend 12 kN x tenhle vnitřní uzel 85 procent (bylo v nějakých tabulkách, kde různé uzle srovnávali)
    Re: Dotaz na uživatele friendů29.09.2014
Dostane se to o dost, protože 2*15*0,85=25,5 kN.
     Re: Dotaz na uživatele friendů30.09.2014
no, musíš počítat s tím že, ty smyčky nejsou testovaný na zatížení přes hranu lanka friendu, tak těc
 Re: Dotaz na uživatele friendů29.09.2014
Napis do ocunu, za velmi rozumny peniz mi nabidli ze mi tam nasijou dyneemy akorat bez zaruky a list

 alternativa GTX?24.09.2014
je v současný době v prodeji nějaká kvalitní alternativa membrány do bot mimo goretex?

popř. takovýty klimatexy, sympatexy, aquableble, jaký s tim máte kdo zkušenosti?
 Re: alternativa GTX?24.09.2014
Nejkvalitnější alternativa jsou suché náhradní fusekle v batohu. Beze srandy.
  Re: alternativa GTX?24.09.2014
a minimálně další dva páry suchých pohor
 Re: alternativa GTX?24.09.2014
Silné ponožky - igelitka Lidl (nebo jiná vhodná GTX alternativa) - slabé ponožky - libovolné boty a
  Re: alternativa GTX?24.09.2014
GTX-igelit, to sedí:D, hlavně v létě..

dvojitý fusekle taky jedu - tenký a tlustý, ob
   Re: alternativa GTX?24.09.2014
odpařovací bariéra je starej dobrej polárnickej vynález (tenká fusekle, igelit, tlustá fusekle, such
   Re: alternativa GTX?26.09.2014
Celokůži bez membrány dělá ještě Meindl.
 Re: alternativa GTX?24.09.2014
Viděl jsi někdy membránu Goretex, jak vypadá? Jak dlouho myslíš, že vydrží membrána v ohybu u špičky
 Re: alternativa GTX?24.09.2014
Doporučuji položit svúj dotaz někam jinam, třeba na outdoorforum, tam ty diskuse mají ještě nějakou
  Re: alternativa GTX?24.09.2014
Dokud jsi nezačal s těmi textilními botami rodičů, tak bych ti možná věřil, náhoda je vůl a Hanwag j
   Re: alternativa GTX?25.09.2014
Každá kůže se musí voskovat ať už s Goráčem nebo bez, jinak ti popraská a můžeš boty hodit do popeln
   Re: alternativa GTX?25.09.2014
Každá kůže se musí voskovat ať už s Goráčem nebo bez, jinak ti popraská a můžeš boty hodit do popeln
    Re: alternativa GTX?29.09.2014
jenže když je navoskuješ, tak už tam nemusíš mít GT, protože ten vosk funguje prakticky jako gumove
  Re: alternativa GTX?24.09.2014
Dokud jsi nezačal s těmi textilními botami rodičů, tak bych ti možná věřil, náhoda je vůl a Hanwag j
   Re: alternativa GTX?24.09.2014
Věřit nemusíš, prostě je to tak. V opravdu náročných podmínkách jsem je používal párkrát do roka (ka
    Re: alternativa GTX?25.09.2014
tak to si šťastný člověk..to je hodně super cena
   Re: alternativa GTX?27.09.2014
Hlavní výhodu gtx a jiných membrán vidím v tom, že bota rychleji usychá zevnitř.
  Re: alternativa GTX?24.09.2014
Hlavně ne na Outdoorforum, kde jsou jednostranné názory a pokud máš jiný, tak ji začnou měnit nebo m
   Re: diskuze Lezec a Outdoorforum25.09.2014
takže vlastně buďme rádi, že martan tady maže jen části některých příspěvku a články jen občas :-)
    Re: diskuze Lezec a Outdoorforum25.09.2014
To v podstatě ano. Outdoorforum je marast zakomplexovaných uživatelů, kteří moc nepříjímají cizí náz
     Re: diskuze Lezec a Outdoorforum25.09.2014
Jasně, Máňa od vedle to taky říkala a tak to bude určitě směroplatný:-). Jinak od Deuteru máme doma
      Re: diskuze Lezec a Outdoorforum25.09.2014
Tomu věřím, ale rady a názory z Outdoofora jsou a velmi často poměrně omezené a poplatné Hudysportu
       Re: diskuze Lezec a Outdoorforum26.09.2014
Mluvis mi z duse :)
      Re: diskuze Lezec a Outdoorforum26.09.2014
a predpokladam, ze oboje ti poradili, pripadne sis vyhledal ve vlaknech outdoorfora. Jinak nic proti
       Re: diskuze Lezec a Outdoorforum26.09.2014
Ne, nosičku jsem dostal od ségry a batoh mi prostě sednul a navíc byl za necelý dva tisíce.
        Re: diskuze Lezec a Outdoorforum27.09.2014
Kde prodávaj Deutery pod 2000?
         Re: diskuze Lezec a Outdoorforum27.09.2014
Teď nevím, já to koupil tak dva roky zpátky v Brně na Veveří
          Re: diskuze Lezec a Outdoorforum28.09.2014
V Hudysport? To jsi dostal individuální slevu za propagaci na internetu?
           Re: diskuze Lezec a Outdoorforum28.09.2014
Ne. Normální cena v nějaké slevě.
 Re: alternativa GTX?26.09.2014
Před několika lety jsem řešil jaký vybrat pořádný boty a pokud to nepotřebuješ na ledolezení, tak ur
  Re: alternativa GTX?26.09.2014
vono už je skoro jedno od který slušný firmy se koupí vrcholnej tradicionalistickej model, pak už hr
   Re: alternativa GTX?26.09.2014
No, zdání ale klame. Například u Northfejsáckejch pohor (a vdíám to taky u meindlů) je ta vrstva tlu
    Re: alternativa GTX?27.09.2014
No jo, to ale nesmis nakupovat Nortfejcy u Vetnamcu. Zkus North Face v kamennych obchodech.
   Re: alternativa GTX?29.09.2014
Jestli potřebuješ úzké boty, zkoušel jsi Zamberlany? Tam ja nohu ani nenacpu, o chození nemluvě. Gar
 Re: alternativa GTX?29.09.2014
různý myslivecký boty se dělaj celokožený

 Ubytko v Ospu24.09.2014
Ahojte,
nemáte někdo kontakt na ubytování přímo v Ospu? Díky moc.
 Re: Ubytko v Ospu26.09.2014
Nejde sem vložit odkaz, prej je příliš dlouhý. Tak zadej v googlu klabjan osp a najdeš to. Ale zkuše
 Re: Ubytko v Ospu26.09.2014
čau helčo, silvo karo má celkom veľký penzión priamo v ospe, my sme tam na jar spali za 10€/noc/osob

 Komentare na Lezci.23.09.2014
Ze by novy trend a od novych clanku uz plati, ze komentovat mohou pouze registrovani? Jsem pro, odstrani se tim mozna docela dost hlupaku a zavistivcu a pomstychtivcu, a ze tam par lidi z lenosti se registrovat nenapisi svoje třeba k věci a dobré komenty,
 Re: Komentare na Lezci.23.09.2014
Odstrani se jich dost, ale ty tam bohužel zůstaneš.
  Re: Komentare na Lezci.23.09.2014
Zmylil ses...jen mas natolik nizke IQ, ze se domníváš, ze hlupak jsem ja, coz ti stejne nepujde vysv
   Re: Komentare na Lezci.23.09.2014
Ted jde ale o to, jestli se hlupák může mýlit. jako nositel nižšího IQ (tudíž v permanentím stavu id
   Re: Komentare na Lezci.23.09.2014
Skvela demonstrace Dunnig-Krugerova jevu o posuzovani sve inteligence (
    Re: Komentare na Lezci.23.09.2014
To byla reakce na druhy a vlastne i prvni Martasuv prispevek.
    Re: Komentare na Lezci.23.09.2014
Big bang theory?

Nějak tu cejtím Sheldona..
 Re: smysl registrace.23.09.2014
No a co, tak se registruješ, nic závazného, ani ověření mejlu nepožadují. K smíchu
 Re: Komentare na Lezci.23.09.2014
Do budoucna bychom rádi nadále nechali na rozhodnutí autora článku, který si může zvolit, jestli kom
  Re: Komentare na Lezci.23.09.2014
Nebo by to chtělo změnit předpotopní úpravu webu.Více se věnovat aktuálním informacím z lezení(a to
  Re: Komentare na Lezci.23.09.2014
To je snad možné od pravěku, ne?? Tak to asi uživatelé nepochopili. Jsou fakt blbí... Tak je vyměním
  Re: Komentare na Lezci.23.09.2014
Ze tech let ale je...
  Re: Komentare na Lezci.23.09.2014
Jo, já psal článek zatím jeden a možnosti zvolit to, kdo bude článek komentovat jsem si nemohl nevši
   Kam kracis Lezec.cz?24.09.2014
Tak to cislo 127 je takovy usmevny doklad toho jak to s Lezec.cz vypada. Admini zaspali dobu, projek
    Re: Kam kracis Lezec.cz?24.09.2014
Souhlas.
    Re: Kam kracis Lezec.cz?24.09.2014
A co ti je do toho, jakým způsobem je tenhle projekt manažovanej?

ve vší slušnosti -
    Re: Kam kracis Lezec.cz?24.09.2014
asi jsi to myslel v podstatě dobře, ale pokud jakejkoli projekt nemá motor z vnitřní potřeby lidí, t
    Re: Kam kracis Lezec.cz?25.09.2014
někomu se retro-design líbí, každopádně na něj jsem zvyklej, tak prosím neměnit.
     Re: Kam kracis Lezec.cz?25.09.2014
jawohl! dost na tom zpitvoření s vláknitým morem v diskusích, zlaté chronologické řazení. mějte ohle
      Re: Kam kracis Lezec.cz?25.09.2014
ale ono to není ani chronologické, ani konzervativní... čert aby se v tom vyznal.
   Re: Komentare na Lezci.25.09.2014
127 je maximum do kolika umi superpocitac na kterym je Lezec.cz nainstalovan. Me se jednou stala mno
 Re: Komentare na Lezci.25.09.2014
Chtělo by to hlavně responzivní design, aby Lezec šel číst v pohodě i na mobilu.
Kvůli nemožn
  Re: Komentare na Lezci.25.09.2014
KT je v pohodě, ale nesmí se tu napsat "horský vůdce".
   Re: Komentare na Lezci.25.09.2014
To se vyřešilo - Mořští svůdci, ale nesmí se psát řetězy v Tatrách :-D

 SPortovky ČR a blízký okolí23.09.2014
Ahoj, chci se poradit ohledně výběru lezeckejch destinací v ČR a okolí. Moje priority jsou:
1/ dobře odjištěný cesty hustotou nejtů/bh se blížící k jištění na překližce. Ideálně bez nebo s minimem vl. jištění.
2/ ČR a okolí (Německo, FR, Ita
 Re: SPortovky ČR a blízký okolí23.09.2014
v průvodci jsem našel např. skály z německé strany šumavy - kaiterberg, kreuzfelsen..mají obecně něm
  Re: SPortovky ČR a blízký okolí23.09.2014
Zkus ještě třeba Kaitersberg v Německu, jsou tam i odjištěné cesty.
   Re: SPortovky ČR a blízký okolí23.09.2014
Dotaz je moc obecný a nadá se odpovědět nějak jednoduše. Záleží na tom co vůbec lezeš za obtížnost (
    Re: SPortovky ČR a blízký okolí23.09.2014
lezu 6-7, lokalita ČR a okolí (FR, Ita, AUS, Něm). Dojet se dá leckam, díky za tipy, (můžou být i me
     Re: SPortovky ČR a blízký okolí23.09.2014
Kras, jura, osp, koenigshain,ci ruzné male lomy po čr.Je toho mraky...podívej se do mapy tady na lez
      Re: SPortovky ČR a blízký okolí23.09.2014
z průvodce poznám, zda je jištění přes b/nýt/kruh, či po vlastním, či mix.
ale už nepoznám, j
       Re: SPortovky ČR a blízký okolí23.09.2014
Zkus třeba Kreuzberg u Litoměřic, plotny u Hodkovic, nedávno zde avizované Solvayovy lomy, Špičák u
        Re: SPortovky ČR a blízký okolí23.09.2014
Helfštýn, sektor Gabrielka a Materhornek...v cizině Adlitzgraben, Arco, výše zmíněný Osp..........
        Re: SPortovky ČR a blízký okolí23.09.2014
plotny u Hodkovic jsou v kontextu materiálu přejištěné, ale 2 kruhy na deseti metrech asi není to, c
     Re: SPortovky ČR a blízký okolí23.09.2014
Podobný Kaitru je Steinwald za hranicemi směrem na Cheb. Je to poklidná oblast s dobře odjištěnou žu
      Re: SPortovky ČR a blízký okolí23.09.2014
vypadá moc pěkně, díks
 Re: SPortovky ČR a blízký okolí26.09.2014
Ještě tu nepadl Peilstein v AUT, polská Jura, Sokoliki, Sulov. Jestli jsi nebyl v Frjuře, tak začni
 Re: SPortovky ČR a blízký okolí26.09.2014
Třeba Durnstein v Rakousku, kemp je přes řeku, pěkné okolí. Osp ve Slovinsku, kemp hned pod skalama,

 alpenverein obnova22.09.2014
nemáte nekdo prosím zkušenosti s obnovou karticky pojistení Alpenverein pri ztráte?
 Re: alpenverein obnova23.09.2014
zavolej tomu u koho jsi si alpenverein zrizoval a pozadej ho o duplikat, neni to problem.

1   ...   400   401   402   403   404   405   406   407   408   409   410   411   412   413   414   415   416   417   418   419   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 trekové pohory
Budu kupovat nové pohory. Ve výběru zůstaly Hanwag Alaska nebo Meind Island. Je někdo, kdo zná oboje a může porovnat?
děkuji.
Vláďa16:38:23 30.09.2014
odpovědět 
 Re: trekové pohory
Nevím jak teď, ale u Meind Island byla dříve verze s/bez gumové obsázky. Bohužel jsem měl verzi bez gomové obsázky a boty na šutrech hodně trpěly. I tak vydržely suché cca 10 let, pak upadla podrážka.
Honza16:47:57 30.09.2014
odpovědět 
 Re: trekové pohory
Podívej se na outdoorforum.cz, kde je uživatel Mike a ten Islandy zkusil po letech užívání Alasek a prej šly Islandy do kopru závratnou rychlostí.
OndraK.20:49:22 30.09.2014
odpovědět 
  Re: trekové pohory
Jenže Outdooforum je silně prohudyovsky orientované a Hanwagy Hudy prodává, Meindly ne. Takže moderátor Mike nemusí být zrovna objektivní.
19:52:55 01.10.2014
odpovědět 
   Re: trekové pohory
Myslíš tím to, že tam jsou HUDY banery? Protože HUDY inzeruje na "oborových" forech, to bys mohl říci, že HUDY pozitivní je i slovenská horosvaz James, kde jsou ty reklamy také. Myslím, že by bylo dost na pikaču inzerovat na webu o paličkování. Jinak Mike co ja vím dělá v ouplně jiném oboru a s HUDY má společné jen to, že tam ty boty koupil.
OndraK.22:20:43 01.10.2014
odpovědět 
    Re: trekové pohory
Nejde o banery, jde o vyznění příspěvků. Neustále valení Hudy značek. Deuter je nejlepší, jedině Lasportiva, bez sedáku Arteryx to nejde atd.
18:56:32 02.10.2014
odpovědět 
     Re: trekové pohory
No ty voe, to jsou ale zkurvený lži a ty jsi závistivej sráč. A hlavně se nevymlouvej, že to byla nadsázka. Že prej neustále valení. :-D Denně tam chodím a že by to bylo jak píšeš jsem si nevšiml. Batohohově je to spíše samej Osprey, co lepšího než LaS chceš v ČR nabídnout za lezky? Navíc levněji než v "legendárním" Arcu. Sedáky se tam valí Ocun, Singáč nebo Petzl. Ale že by někdo tlačil Arcteryxe? A čelovky samej ultralehkej a designově hnusnej Fenix.
OndraK.19:22:17 02.10.2014
odpovědět 
   Re: trekové pohory
Moderator Mike si posledni Alasky koupil v RP a predposledni v Namche. S Hudy nema nic spolecneho.

Daval jsem na OF fotky znicenych Islandu a neco k tomu i napsal. Kazdy muze posoudit sam. IMO jsou to boty jine kategorie, jestli jsou Alasky B/C, tak Islandy B. LaS Nepal Trek EVO GTX jsem mel taky a zas je to jina kategorie, vyssi. Skvela ve volnem terenu a na snehu, ale na stezkach uz boli. Alasky jsou rozumny univerzal pouzitelny od bezne turistiky po VHT. Dalsi info na OF, staci trochu hledat.
mike19:54:04 02.10.2014
odpovědět 
 Re: trekové pohory
Ahoj, par kamaradu melo Hanwag Alaska a naprosta spokojenost, slouzily skoro 10let.
Muycle11:56:27 01.10.2014
odpovědět 
  Re: trekové pohory
Mam Alasky jeste bez goretexu z roku 1996. 2000 znovu podrazeny porad nosim.
20:43:04 01.10.2014
odpovědět 
   Re: trekové pohory
Jenže to jsou staré poctivé kousky, ta kvalita šla hrozně dolů, kupoval jsem je také ještě za marky v Německu a slouží dodnes. Musí, když jsem si říkal že morálně zastarali pořídil jsem si Maindly ty vydřely 4roky popraskala kůže v ohybu a pak upadla porážka, poté Scarpa po roce a půl zlámaná kůže. Pak jsem si řekl že si Hanwag znova pořídím, první rok popraskala obsázka to byla první reklamace, po roce opět popraskala navíc se zlámala kůže. Takže jsem je znova vytáhl ty staré a nakonec koupil horolezecké s plastem v podřážce, sice první pocit byl že mám na nohou skelety ale člověk si časem zvykne a ty boty netrpí na ohýbáním pří chůzi na což mi v podstatě všechny pohorky odešly.
Tom19:30:59 02.10.2014
odpovědět 
  Re: trekové pohory
Mám taky Alasky, drží mi už dlouho. Obecně bych řekl, že kdo má menší nohu, bota se mu méně ohýbá a vydrží déle nepopraskaná, dlouhonožníci mají smůlu, boty jdou srát. A je škoda, že třeba zmíněný HUDY dováží z těch vyšších modelů jen Alasky s GTX, modelů je mnoho a lze si vybrat i s koženým futrem a rovněž na užší/širší nohu... Trekové modely: http://www.hanwag.com/products/ outdoor/trek?id=436& gender=1612,1611.
 Variant09:48:15 03.10.2014
odpovědět 
 Re: trekové pohory
Ahoj. Kdysi jsem měl Meind Island a jak bylo řečeno nemají gumovou obsázku, která je do suťoviska dost důležitá a vcelku nic moc hodnocení.
Hanwag Alaska používá většina výsadkářů u nás v Chrudimi a tato bota se nám velmi osvědčila na dlouhé pochody, výcvik v terénu a hlavně v Afghánistánu. Tam máš těžké patroly ( velká zátěž a náročný terén) a tyto boty se tam hodně osvědčily. Pak část lidí i já tam používal obdobu - Lowa Tibet. Já do hor ale používám jiné typy (Lowa Vajolet, Scarpa ...).
Jednoznačně bych ti na treky a dlouhé těžké túry doporučil Hanwag Alaska. Akorát kvůli háčkům nejsou vhodné na seskoky padákem, na horolezectví jim pak chybí uchycení na mačky, přední podrážka climbing zone, bota je hodně těžká a zbytečně vysoká.
Emil
Ponik20:40:59 01.10.2014
odpovědět 
  Re: trekové pohory
super informace, pokud ještě někdo zde dole bude číst, rád bych znal názor na porovnání Alasek a Islandu s La Sportivami Nepeal Trekevo gtx, zda to je taky bota, ve které se dá dobře chodit a ještě má patu na aut.mačky.
09:49:54 02.10.2014
odpovědět 
  Re: trekové pohory
super informace, pokud ještě někdo zde dole bude číst, rád bych znal názor na porovnání Alasek a Islandu s La Sportivami Nepeal Trekevo gtx, zda to je taky bota, ve které se dá dobře chodit a ještě má patu na aut.mačky.
09:49:57 02.10.2014
odpovědět 
 Re: trekové pohory
to mas tezky, resil jsem neco podobneho pred dvema lety... do finale tehdy postoupily Lowa Tibet, H. Alaska, nejake Scarpy... a nakonec skoncil u Meindlu Island kvuli tvaru boty, proste jsem je obul a byla to ta spravna bota na moje kopyta... co (ne)vydrzi se teprve ukaze, zatim se nerozpadly
G15:17:21 06.10.2014
odpovědět 
 Foto dne:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192348)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Západní hrana III Prachov
Stará cesta IV Prachov
Nedělení dýchánek - varianta VIIIb Tisá - Velké Stěny
Nedělní dýchánek VIIIa Tisá - Velké Stěny
Novodobá VIIIb Tisá - Velké Stěny
Nově komentované:
Kočka 7b+ Davle
Lambert 8a Davle
Východní Komín II Prachov
Kočka 7b+ Davle
Rasista VIIb Tisá - Velké Stěny

 Nově v diskusi:
Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Wow | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Wow | Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (51)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1149 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1263 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1115 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi