LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Paráda, už budu u kruhu! Ale proč je od kruhu vždycky bouldr?
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
33. 10255
34.Kubíček 10215
35.Chejn 10208
Bouldry:
33.Stadtherrová 9550
34.Stribrny 9534
35.Kollár 9503
Hory:
19.Petr 3142
20.Nešvera 3129
21.Novák 2688

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231335 cest
Nové přelezy:
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A
Disent 8A/8A+
Jan Křtite 7b

Stěny
9a - Olomouc
Sportcentrum Koloseum - Plzeň
Rožnov pod Radhoštěm - Rožnov pod Radhoštěm

Prodejny
AIX -lezecké chyty a stěny - Praha
Outdoor Centrum Rock Point Poštovní - Ostrava 1
HORALSPORT - KLADNO

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Shyby nebo něco jiného?26.10.2014
Jsou shyby důležité k rozvoji síly? Je to základ? Nebo existují lepší metody, které člověka připraví na skály lépe? (campus, zebřík, ...?)Visy dělám pravidelně, jen nevím, které jiné metody jsou dobré pro posílení jiných částí těla než prstů?
 Re: Shyby nebo něco jiného?26.10.2014
tělo by se mělo trénovat komplexně, předchází se tak jednosměrnýmu přetížení a úrazům z toho plynouc
  Re: Shyby nebo něco jiného?26.10.2014
Já posiluju i jiné částí těla - běhám, jezdím na kole atd., ale jde mi o to co za cviky je dobré děl
   Re: Shyby nebo něco jiného?26.10.2014
bez shybů to nejde...
    Re: Shyby nebo něco jiného?26.10.2014
Zhyby su fajn ale niesu vseliek poznam ludi co urobia 40 zhybov a lezu prd/prd + a poznam slecnu co
     Re: Shyby nebo něco jiného?26.10.2014
Ti co lezou 8a a udělají 5 shybů, tak by se k tomu mělo dodat, že to je 5, ale na jedné ruce. Na dru
      Re: Shyby nebo něco jiného?26.10.2014
Ty asi nelezies 8a co? Kedze mas taku skreslenu predstavu o 8a lezcoch. Ja 8a leziem a zhyb na jedne
       Re: Shyby nebo něco jiného?26.10.2014
co je zapucim?
       Re: Shyby nebo něco jiného?26.10.2014
na čo mi je?
        Re: Shyby nebo něco jiného?26.10.2014
borci to vím taky a právě proto by mě zajímalo co za cviky dělají, když nedají moc shybů a lezou tak
         Re: Shyby nebo něco jiného?26.10.2014
Rika se tomu technika ;) ziskas ji lezenim, lezenim nebo lezenim...no a fingerboard kdyz mas silne p
         Re: Shyby nebo něco jiného?26.10.2014
Taky si myslím že na lezení bude nejlepší lezení...
          Re: Shyby nebo něco jiného?26.10.2014
prosím nepište tu rady typu zlepšíš se lezením (techniku nepočítám). Jde mi o to zeptat se někoho do
           Re: Shyby nebo něco jiného?27.10.2014
Lezenie je tisic krokov ktore sa musis naucit a dostat ich do hlavy ci uz na lane alebo boulderi...v
 Re: Shyby nebo něco jiného?26.10.2014
IMHO se na to moc nedá opovědět jednoduše a správně. Shyb je dobrej cvik, kterej sa dá hodně obměňov
  Re: Shyby nebo něco jiného?27.10.2014
Ahoj,
já jsem si koupil koule, dělám fixy na nich.
K tomu campus a hrazda. Visy - fix
   Re: Shyby nebo něco jiného?27.10.2014
Hmm fixy na koulich delas jak? Si kolem kouli uvazes smycku? Plocha nebo kulatina? Nereze to na tech
    Re: Shyby nebo něco jiného?27.10.2014
Koule mu podvazuje stará. Pak mu je mačká a on tancuje, jak ona píská. Dokonce i s košem chodí a vys
 Re: Shyby nebo něco jiného?27.10.2014
Ahoj Eriku.
Ono asi taky záleží na tom co chceš lézt. Jestli Tě lákají krápníky v Kalymnosu,
  Re: Shyby nebo něco jiného?27.10.2014
Vidím, že moc lidí tu otázku asi nepochopilo. Zajímá mě, jestli jsou účinnější cviky něž shyby, když
   Re: Shyby nebo něco jiného?27.10.2014
hlavne si musis ujasnit jaky je rozdil mezi shyby a visenim a k cemu tyto cviceni jsou. jde totiz o
    Re: Shyby nebo něco jiného?27.10.2014
ved práve ono to z tej tvojej otázky vyplynulo že si začiatočník a tak trošku tejto problematike ner
 Re: Shyby nebo něco jiného?28.10.2014
shyby bych uplně nevysazoval. určitě je dobré dát v tréninku několik shybů. ale taky to chce kampus,
 Re: Shyby nebo něco jiného?28.10.2014
Jasný, shyby jsou dobrej základ, ale kdo neni úplnej začátečník, tomu fakt doporučuju místo nich dát
  Re: Shyby nebo něco jiného?28.10.2014
jinak samozřejmě, že bez visů se to neobejde :-)
  Re: Shyby nebo něco jiného?28.10.2014
Dobrej tip! Upevnit závaží a hurá na shyby. Kombinace obou cviků zaručuje zesílení účinku ;-) Jinak
 Re: Shyby nebo něco jiného?29.10.2014
Shyby bych nenahrazoval, jen doplňoval o kliky a soustředit se na správné provedení (to je celkem v

 Smrt na ferátě25.10.2014
http:// liberec.idnes.cz/ jizera-via-ferrata-turista- spadl-d4f-/ liberec-zpravy.aspx?c=A141024_ 180841_liberec-zpravy_aha

roztomilé:      Jde o značenou a jištěnou stezku vhodnou i pro úplné začátečníky.

 
 Re: Smrt na ferátě25.10.2014
ze jde o teren pro uplne zacatecniky tvrdi kdo?
  Re: Smrt na ferátě25.10.2014
si rozklikni ten odkaz na ídnesu
   Re: Smrt na ferátě25.10.2014
to sem udelal. jenze z tvyho prispevku neni jasny zda jen citujes, nebo zda je to tvuj osobni nazor.
    Re: Smrt na ferátě25.10.2014
pánové, umřel člověk! Trochu úcty by si zasloužil a taky jeho živí, pozůstalí a kamarádi.. prosím uv
    Re: Smrt na ferátě25.10.2014
pánové, umřel člověk! Trochu úcty by si zasloužil a taky jeho živí, pozůstalí a kamarádi.. prosím uv
     Re: Smrt na ferátě26.10.2014
Je to smutný...sic jsem Borka neznal osobně :-(škoda každého dobrého člověka!
Budiž mu země l
      Re: Smrt na ferátě26.10.2014
poprosíme znovu. co Abu příjdeš?
     Re: Smrt na ferátě26.10.2014
komentování úrovně novinářské informace není snižování úcty k zahynuvší osobě,

 Severní stěny- podmínky?25.10.2014
Zdravím milovníky sněhu, ledu a firnu. Jsme skoro začátečníci- byli jsme párkrát na ledu a asi 3x na firnu. Rádi bychom někam vyjeli koncem měsíce, ale je problém sehnat jakékoliv info o kvalitě cest a firnu. Nemáte prosím nějaké zaručené tipy, kde jste b
 Re: Severní stěny- podmínky?25.10.2014
Počkej na květen. (To jsi a slyšet nechtěl.)
  Re: Severní stěny- podmínky?26.10.2014
to moc ne. Myslím si, že díky obrovské nadílce sněhu loňskou zimu by mohly být přemrštěné podmínky o
   Re: Severní stěny- podmínky?26.10.2014
Já spíš myslel na to, že teď jsou podmínky (snad až na nějaké drobné výjimky) nejnebezpečnější z cel
    Re: Severní stěny- podmínky?29.10.2014
správně je to Strannerbach

 Ortler24.10.2014
Ahoj, o víkendu se chystáme VHT na Ortler normálkou, nevíte jak je to s tím bivakem? Payer hutte je od 5.10. zavřená, tak bychom neradi spali pod širákem... Počasí má být pěkné, tak by se tam nic nebezpečnýho kromě trhlin nacházen nemělo ne?
 Re: Ortler25.10.2014
Bivak Lombardi funkcni, kapacita max 8 lidi (5 posteli + podlaha, matrace a deky nejake jsou, ale sp
  Re: Ortler28.10.2014
Byli jsme tam teď o víkendu. Mohu potvrdit - bivak v provozu, 8 míst, deky jsou a asi stačí pro 2-3

 Zdar video improve climbing s Neilem Greshemem24.10.2014
ahoj, marně sháním toto video bez toho ruského dabbingu abych slyšjel anglicky original. Nevite někdo kde sehnat?
http://www.
 Re: Zdar video improve climbing s Neilem Greshemem24.10.2014
Je např. zde:
 Re: Zdar video improve climbing s Neilem Greshemem24.10.2014
Nechce se mi sem dávat přímo odkaz na ulozto.cz... ale když budeš hledat... najdeš...
 Re: Zdar video improve climbing s Neilem Greshemem24.10.2014
zkusil jsem na ulozto.cz hledat: improve your climbing
výsledek mě mile překvapil, zkus se ta
  Re: Zdar video improve climbing s Neilem Greshemem24.10.2014
no vidíš, a mně to na tag neil gr. nevyhodilo nic
   Re: Zdar video improve climbing s Neilem Greshemem24.10.2014
správně se totiž jmenuje Gresham...

 Bouldr praha24.10.2014
ahoj, hledám bouldr na umělce v Praze, ale rád bych zatím něco nepřevislýho. Ať kouknu kamkoliv, na většině bouldrů v Praze jsou ale stěny převislý, Ultraant, BB i lokalblok. Nebo se najde něco rovnýho?
 Re: Bouldr praha24.10.2014
boulder v siti
 Re: Bouldr praha24.10.2014
Big Wall. Najdes tam spoustu lehkych veci. Oproti Siti je kvalita o dost vys.

 stěna ve Squashparku Cibulka23.10.2014
Ahoj horolezci, přestěhovala jsem se do Košíř a zjistila jsem, že to mám kousek do Squashparku, kde je údajně lezecká stěna. Jaké to tam je? Stojí to za návštěvu? Díky
 Stojí to23.10.2014
 Re: stěna ve Squashparku Cibulka23.10.2014
podle toho, jaky mas naroky.. jestli ti staci 11 metru, celkem korektni klasifikace 5 a vic, v cesta
 Re: stěna ve Squashparku Cibulka24.10.2014
zrovna včera jsem se tam byl mrknout, na pár víkendů to tam perspektivu má, ale ne každý to má za ro

 Jak se z horolezce stane politik, který se zaprodá s komunisty23.10.2014
Leopold Sulovský-hnutí Ostravak. Ostravak se dohodl s ČSSD a komunisty-http://moravskoslezsky.denik.cz/zpravy_region/ v-ostr
 Re: bychom pořád chtěli, aby byla kurva zároveň poctivá... 23.10.2014
Možná si chtěli borci z ANO posvítit na dotace do Baníku.
 Re: Jak se z horolezce stane politik, který se zaprodá s komunis23.10.2014
...o Sulovském v tom článku není ani tečka!?
  Re: Jak se z horolezce stane politik, který se zaprodá s komunis23.10.2014
Nežereš maso, nevíš co je vtip :-). Tohle je naopak dosti smutné.

 sbírka na bouldrovku23.10.2014
Ahoj všem!

Chceme postavit boulrovku v Kutné Hoře (nic pořádného blízko není), v sokolovně, veřejně přístupnou. Vybíráme finance na materíl (práci si provedeme sami). Přispěj kdo můžeš, každá stovka dobrá! díky předem všem.info zde(jedna me

 Arco - nafta22.10.2014
Ahoj, nemáte někdo tip na benzínku v okolí Arca s levnou naftou?
 Re: Arco - nafta22.10.2014
Rakouska strana Brenneru :), v Italii levna nafta neexistuje (na rozdil od D, AT, F).

  Re: Arco - nafta22.10.2014
dík a má smysl sjíždět z dálnice, nebo se dá rozumě sehnat i na ní?
   Re: Arco - nafta23.10.2014
Innsbruck-ost sjet a hned to uvidíš, z dálnice tak kilometr max. Najedeš na tom samým sjezdu-nájezdu
    Re: Arco - nafta23.10.2014
Nebo to vem přes Livigno.
Nafta 28 Kč a litr Jegra 230. :-)))
     Re: Arco - nafta24.10.2014
Akorát to co ušetřil na litru, to projedeš, co?
   Re: Arco - nafta23.10.2014
Tak na dálnici je palivo vždycky dražší (cca o 5-10 %).
    Re: Arco - nafta23.10.2014
V konkretnich cislech pred 3 tydny cestou z Arca na rakousky dalnici benzin za 1,69€, u Schawazu obs
 Re: Arco - nafta23.10.2014
v Sarche je samoobsluzna benzinka (bere hotovost a embosovane karty, ne AmEx), pred 3 tydny cca 1.56
 Re: Arco - nafta23.10.2014
Dotankuj v Rakousku plnou nádrž cestou tam i cestou zpět a vyjde to úplně nejlíp. Nejlevnější nafta
  Re: Arco - nafta23.10.2014
a nějaká preference?
Jet, Eni, Diesel 24, OMV, Esso, ... ?
Nebo je to jedno?
   Re: Arco - nafta23.10.2014
Vzhledem k tomu, že Rakousko není ČR, tak je to jedno ;-) Tam bych natankoval i u OMV :-D
   reklama Turkovi23.10.2014
Rád bych tímto postem udělal reklamu Turkovi. Za Kufsteinem je celkem levná benzínka, za kterou má p
    Re: reklama Turkovi29.10.2014
No jo, Jakub Turek je proste sikula. Kdo by to do nej rekl.
 Re: Arco - nafta29.10.2014
dík všem za rady,
nakonec jsem tankoval tu:
  Re: Arco - nafta29.10.2014
Gratuluji, jsi pašák. Co máš za auto a jak velkou nádrž máš? Ušetřil jsi sjezdem 3 minuty od dálnice
   Re: Arco - nafta29.10.2014
Ja jsem tankoval u mnichova normalne na dalnici u shellu za 1,36€. S normalnim autem to das pak do a
    Re: Arco - nafta30.10.2014
Hlavně to neudělat blbě jako já tenhle víkend: mezi Plzní a Rozvadovem všechny benzínky za 39.90,-,
   Re: Arco - nafta29.10.2014
ona ta OMV je cca o 50m blíž, to by sis moc nepomoch a byla už zavřená. Na dálnici je cena trochu ji
   Re: Arco - nafta29.10.2014
... rozdíl je 30 centů/l ne 30 halířů. To bych už si taky raději zajel 3 minuty a za ušetřený peníz
    Re: Arco - nafta29.10.2014
1.299 - 1.287 je 0.012. A to krát 27 a jsi na 0,324 Kč. Pokud je to podle tebe 30 centů, tak chápu,
     Re: Arco - nafta29.10.2014
Kde vidíš cenu na dálnici??
     Re: Arco - nafta29.10.2014
možná umíš počítat, ale né číst, dej si přihlášku k policii, možná ti najdu kompatibilního parťáka.
      Re: Arco - nafta29.10.2014
Byl jsi rychlejší, než já, všiml jsem si, už jsem se omluvil.
     Arco - nafta - omluva29.10.2014
Omlouvám se, ta druhá nafta bylo to OMV taky mimo dálnice, na dálnici asi bude ten rozdíl opravdu o
    Re: Arco - nafta29.10.2014
30 centů ?? .. a to kde? :) To bych taky chtěl?
     Re: Arco - nafta29.10.2014
Temer kdekoliv, srovnavas-li superlevnou pumpu mimo dalnici a drahou pumpu na dalnici.
      Re: Arco - nafta30.10.2014
Cestou na Korsiku jsem se nudil a jen tak sledoval rozdíly a byly až 42 centů. No a abych se přiznal
      Re: Arco - nafta30.10.2014
Cestou na Korsiku jsem se nudil a jen tak sledoval rozdíly a byly až 42 centů. No a abych se přiznal

1   ...   395   396   397   398   399   400   401   402   403   404   405   406   407   408   409   410   411   412   413   414   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Severní stěny- podmínky?
Zdravím milovníky sněhu, ledu a firnu. Jsme skoro začátečníci- byli jsme párkrát na ledu a asi 3x na firnu. Rádi bychom někam vyjeli koncem měsíce, ale je problém sehnat jakékoliv info o kvalitě cest a firnu. Nemáte prosím nějaké zaručené tipy, kde jste byli nebo kde je super podmínka? Díky za rozumné odpovědi.
Tom08:27:56 25.10.2014
odpovědět 
 Re: Severní stěny- podmínky?
Počkej na květen. (To jsi a slyšet nechtěl.)
Kuba Turek22:24:43 25.10.2014
odpovědět 
  Re: Severní stěny- podmínky?
to moc ne. Myslím si, že díky obrovské nadílce sněhu loňskou zimu by mohly být přemrštěné podmínky o několik měsíců. Tak to zkouším..:) ale všichni jsou asi v Arcu :D
Tom07:02:20 26.10.2014
odpovědět 
   Re: Severní stěny- podmínky?
Já spíš myslel na to, že teď jsou podmínky (snad až na nějaké drobné výjimky) nejnebezpečnější z celého roku. Napadl už nový sníh (Rakousko hlásilo 50-80 cm za víkend), ale ještě se nespojil s podkladem, ledovcové trhliny jsou už zakryté, ale sněhové mosty ještě nejsou stabilní, očekávají se první lavinové mrtvoly, v nižších polohách pořád padá kamení a jestli se dá někde lézt, tak spíš po ledu někde v ledových kapličkách na konci ledovců než ve firnu. Fakt bych se na to jako začátečník vykašlal. Počkej aspoň na 1. leden a vylez si kompletní Strannenbach, budeš mít 8 délek poměrně bezpečného ledu a nepříliš těžkého ledu a hlavně budeš moci jednoduše slanit.
Kdybys mi nevěřil, doporučuji diskusné fóra např. Bergsteigen.com, Tourentipp.de, Gipfeltreffen.at atd. Najdeš to v nich pod heslem Verhältnisse
Kuba Turek10:31:38 26.10.2014
odpovědět 
    Re: Severní stěny- podmínky?
správně je to Strannerbach
Matěj16:47:45 29.10.2014
odpovědět 
 Foto dne:
lezení na obtížnost kvalifikace
SP Praha 2026
 Databáze cest:
Všechny cesty (192432)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Nosferatu SD 7B+ Val Masino
La piada della formica 7C Val masino
Jedna Rodina Xa Adršpach
Pozdrav z Labáčku Xc/XIa Adršpach
Prodloužený Mauglí 7+ Helfštýn
Nově komentované:
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (40)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1166 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1281 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1462 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1433 
 Neřeším to – lezu vše 
 1135 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi