Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07) MS juniorů (18.07)
Cesty: 33. 10255 34.Kubíček 10215 35.Chejn 10208 Bouldry: 33.Stadtherrová 9550 34.Stribrny 9534 35.Kollár 9503 Hory: 19.Petr 3142 20.Nešvera 3129 21.Novák 2688
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English Shyby nebo něco jiného? 26.10.2014 Jsou shyby důležité k rozvoji síly? Je to základ? Nebo existují lepší metody, které člověka připraví na skály lépe? (campus, zebřík, ...?)Visy dělám pravidelně, jen nevím, které jiné metody jsou dobré pro posílení jiných částí těla než prstů?
  Re: Shyby nebo něco jiného? 26.10.2014 tělo by se mělo trénovat komplexně, předchází se tak jednosměrnýmu přetížení a úrazům z toho plynouc
    Re: Shyby nebo něco jiného? 26.10.2014 Já posiluju i jiné částí těla - běhám, jezdím na kole atd., ale jde mi o to co za cviky je dobré děl
      Re: Shyby nebo něco jiného? 26.10.2014 bez shybů to nejde...
        Re: Shyby nebo něco jiného? 26.10.2014 Zhyby su fajn ale niesu vseliek poznam ludi co urobia 40 zhybov a lezu prd/prd + a poznam slecnu co
          Re: Shyby nebo něco jiného? 26.10.2014 Ti co lezou 8a a udělají 5 shybů, tak by se k tomu mělo dodat, že to je 5, ale na jedné ruce. Na dru
            Re: Shyby nebo něco jiného? 26.10.2014 Ty asi nelezies 8a co? Kedze mas taku skreslenu predstavu o 8a lezcoch. Ja 8a leziem a zhyb na jedne
              Re: Shyby nebo něco jiného? 26.10.2014 co je zapucim?
              Re: Shyby nebo něco jiného? 26.10.2014 na čo mi je?
                Re: Shyby nebo něco jiného? 26.10.2014 borci to vím taky a právě proto by mě zajímalo co za cviky dělají, když nedají moc shybů a lezou tak
                  Re: Shyby nebo něco jiného? 26.10.2014 Rika se tomu technika ;) ziskas ji lezenim, lezenim nebo lezenim...no a fingerboard kdyz mas silne p
                  Re: Shyby nebo něco jiného? 26.10.2014 Taky si myslím že na lezení bude nejlepší lezení...
                    Re: Shyby nebo něco jiného? 26.10.2014 prosím nepište tu rady typu zlepšíš se lezením (techniku nepočítám). Jde mi o to zeptat se někoho do
                      Re: Shyby nebo něco jiného? 27.10.2014 Lezenie je tisic krokov ktore sa musis naucit a dostat ich do hlavy ci uz na lane alebo boulderi...v
  Re: Shyby nebo něco jiného? 26.10.2014 IMHO se na to moc nedá opovědět jednoduše a správně. Shyb je dobrej cvik, kterej sa dá hodně obměňov
    Re: Shyby nebo něco jiného? 27.10.2014 Ahoj,
já jsem si koupil koule, dělám fixy na nich.
K tomu campus a hrazda. Visy - fix
      Re: Shyby nebo něco jiného? 27.10.2014 Hmm fixy na koulich delas jak? Si kolem kouli uvazes smycku? Plocha nebo kulatina? Nereze to na tech
        Re: Shyby nebo něco jiného? 27.10.2014 Koule mu podvazuje stará. Pak mu je mačká a on tancuje, jak ona píská. Dokonce i s košem chodí a vys
  Re: Shyby nebo něco jiného? 27.10.2014 Ahoj Eriku.
Ono asi taky záleží na tom co chceš lézt. Jestli Tě lákají krápníky v Kalymnosu,
    Re: Shyby nebo něco jiného? 27.10.2014 Vidím, že moc lidí tu otázku asi nepochopilo. Zajímá mě, jestli jsou účinnější cviky něž shyby, když
      Re: Shyby nebo něco jiného? 27.10.2014 hlavne si musis ujasnit jaky je rozdil mezi shyby a visenim a k cemu tyto cviceni jsou. jde totiz o
        Re: Shyby nebo něco jiného? 27.10.2014 ved práve ono to z tej tvojej otázky vyplynulo že si začiatočník a tak trošku tejto problematike ner
  Re: Shyby nebo něco jiného? 28.10.2014 shyby bych uplně nevysazoval. určitě je dobré dát v tréninku několik shybů. ale taky to chce kampus,
  Re: Shyby nebo něco jiného? 28.10.2014 Jasný, shyby jsou dobrej základ, ale kdo neni úplnej začátečník, tomu fakt doporučuju místo nich dát
    Re: Shyby nebo něco jiného? 28.10.2014 jinak samozřejmě, že bez visů se to neobejde :-)
    Re: Shyby nebo něco jiného? 28.10.2014 Dobrej tip! Upevnit závaží a hurá na shyby. Kombinace obou cviků zaručuje zesílení účinku ;-) Jinak
  Re: Shyby nebo něco jiného? 29.10.2014 Shyby bych nenahrazoval, jen doplňoval o kliky a soustředit se na správné provedení (to je celkem v
Smrt na ferátě 25.10.2014 http:// liberec.idnes.cz/ jizera-via-ferrata-turista- spadl-d4f-/ liberec-zpravy.aspx?c=A141024_ 180841_liberec-zpravy_aha
roztomilé: Jde o značenou a jištěnou stezku vhodnou i pro úplné začátečníky.
 
  Re: Smrt na ferátě 25.10.2014 ze jde o teren pro uplne zacatecniky tvrdi kdo?
    Re: Smrt na ferátě 25.10.2014 si rozklikni ten odkaz na ídnesu
      Re: Smrt na ferátě 25.10.2014 to sem udelal. jenze z tvyho prispevku neni jasny zda jen citujes, nebo zda je to tvuj osobni nazor.
        Re: Smrt na ferátě 25.10.2014 pánové, umřel člověk! Trochu úcty by si zasloužil a taky jeho živí, pozůstalí a kamarádi.. prosím uv
        Re: Smrt na ferátě 25.10.2014 pánové, umřel člověk! Trochu úcty by si zasloužil a taky jeho živí, pozůstalí a kamarádi.. prosím uv
          Re: Smrt na ferátě 26.10.2014 Je to smutný...sic jsem Borka neznal osobně :-(škoda každého dobrého člověka!
Budiž mu země l
            Re: Smrt na ferátě 26.10.2014 poprosíme znovu. co Abu příjdeš?
          Re: Smrt na ferátě 26.10.2014 komentování úrovně novinářské informace není snižování úcty k zahynuvší osobě,
Severní stěny- podmínky? 25.10.2014 Zdravím milovníky sněhu, ledu a firnu. Jsme skoro začátečníci- byli jsme párkrát na ledu a asi 3x na firnu. Rádi bychom někam vyjeli koncem měsíce, ale je problém sehnat jakékoliv info o kvalitě cest a firnu. Nemáte prosím nějaké zaručené tipy, kde jste b
  Re: Severní stěny- podmínky? 25.10.2014 Počkej na květen. (To jsi a slyšet nechtěl.)
    Re: Severní stěny- podmínky? 26.10.2014 to moc ne. Myslím si, že díky obrovské nadílce sněhu loňskou zimu by mohly být přemrštěné podmínky o
      Re: Severní stěny- podmínky? 26.10.2014 Já spíš myslel na to, že teď jsou podmínky (snad až na nějaké drobné výjimky) nejnebezpečnější z cel
        Re: Severní stěny- podmínky? 29.10.2014 správně je to Strannerbach
Ortler 24.10.2014 Ahoj, o víkendu se chystáme VHT na Ortler normálkou, nevíte jak je to s tím bivakem? Payer hutte je od 5.10. zavřená, tak bychom neradi spali pod širákem... Počasí má být pěkné, tak by se tam nic nebezpečnýho kromě trhlin nacházen nemělo ne?
  Re: Ortler 25.10.2014 Bivak Lombardi funkcni, kapacita max 8 lidi (5 posteli + podlaha, matrace a deky nejake jsou, ale sp
    Re: Ortler 28.10.2014 Byli jsme tam teď o víkendu. Mohu potvrdit - bivak v provozu, 8 míst, deky jsou a asi stačí pro 2-3
  Re: Zdar video improve climbing s Neilem Greshemem 24.10.2014 Nechce se mi sem dávat přímo odkaz na ulozto.cz... ale když budeš hledat... najdeš...
  Re: Zdar video improve climbing s Neilem Greshemem 24.10.2014 zkusil jsem na ulozto.cz hledat: improve your climbing
výsledek mě mile překvapil, zkus se ta
    Re: Zdar video improve climbing s Neilem Greshemem 24.10.2014 no vidíš, a mně to na tag neil gr. nevyhodilo nic
      Re: Zdar video improve climbing s Neilem Greshemem 24.10.2014 správně se totiž jmenuje Gresham...
Bouldr praha 24.10.2014 ahoj, hledám bouldr na umělce v Praze, ale rád bych zatím něco nepřevislýho. Ať kouknu kamkoliv, na většině bouldrů v Praze jsou ale stěny převislý, Ultraant, BB i lokalblok. Nebo se najde něco rovnýho?
  Re: Bouldr praha 24.10.2014 boulder v siti
  Re: Bouldr praha 24.10.2014 Big Wall. Najdes tam spoustu lehkych veci. Oproti Siti je kvalita o dost vys.
stěna ve Squashparku Cibulka 23.10.2014 Ahoj horolezci, přestěhovala jsem se do Košíř a zjistila jsem, že to mám kousek do Squashparku, kde je údajně lezecká stěna. Jaké to tam je? Stojí to za návštěvu? Díky
  Re: stěna ve Squashparku Cibulka 23.10.2014 podle toho, jaky mas naroky.. jestli ti staci 11 metru, celkem korektni klasifikace 5 a vic, v cesta
  Re: stěna ve Squashparku Cibulka 24.10.2014 zrovna včera jsem se tam byl mrknout, na pár víkendů to tam perspektivu má, ale ne každý to má za ro
  Re: bychom pořád chtěli, aby byla kurva zároveň poctivá... 23.10.2014 Možná si chtěli borci z ANO posvítit na dotace do Baníku.
    Re: Jak se z horolezce stane politik, který se zaprodá s komunis 23.10.2014 Nežereš maso, nevíš co je vtip :-). Tohle je naopak dosti smutné.
sbírka na bouldrovku 23.10.2014 Ahoj všem!
Chceme postavit boulrovku v Kutné Hoře (nic pořádného blízko není), v sokolovně, veřejně přístupnou. Vybíráme finance na materíl (práci si provedeme sami). Přispěj kdo můžeš, každá stovka dobrá! díky předem všem.info zde(jedna me
Arco - nafta 22.10.2014 Ahoj, nemáte někdo tip na benzínku v okolí Arca s levnou naftou?
  Re: Arco - nafta 22.10.2014 Rakouska strana Brenneru :), v Italii levna nafta neexistuje (na rozdil od D, AT, F).
    Re: Arco - nafta 22.10.2014 dík a má smysl sjíždět z dálnice, nebo se dá rozumě sehnat i na ní?
      Re: Arco - nafta 23.10.2014 Innsbruck-ost sjet a hned to uvidíš, z dálnice tak kilometr max. Najedeš na tom samým sjezdu-nájezdu
        Re: Arco - nafta 23.10.2014 Nebo to vem přes Livigno.
Nafta 28 Kč a litr Jegra 230. :-)))
          Re: Arco - nafta 24.10.2014 Akorát to co ušetřil na litru, to projedeš, co?
      Re: Arco - nafta 23.10.2014 Tak na dálnici je palivo vždycky dražší (cca o 5-10 %).
        Re: Arco - nafta 23.10.2014 V konkretnich cislech pred 3 tydny cestou z Arca na rakousky dalnici benzin za 1,69€, u Schawazu obs
  Re: Arco - nafta 23.10.2014 v Sarche je samoobsluzna benzinka (bere hotovost a embosovane karty, ne AmEx), pred 3 tydny cca 1.56
  Re: Arco - nafta 23.10.2014 Dotankuj v Rakousku plnou nádrž cestou tam i cestou zpět a vyjde to úplně nejlíp. Nejlevnější nafta
    Re: Arco - nafta 23.10.2014 a nějaká preference?
Jet, Eni, Diesel 24, OMV, Esso, ... ?
Nebo je to jedno?
      Re: Arco - nafta 23.10.2014 Vzhledem k tomu, že Rakousko není ČR, tak je to jedno ;-) Tam bych natankoval i u OMV :-D
      reklama Turkovi 23.10.2014 Rád bych tímto postem udělal reklamu Turkovi. Za Kufsteinem je celkem levná benzínka, za kterou má p
        Re: reklama Turkovi 29.10.2014 No jo, Jakub Turek je proste sikula. Kdo by to do nej rekl.
  Re: Arco - nafta 29.10.2014 dík všem za rady,
nakonec jsem tankoval tu:
    Re: Arco - nafta 29.10.2014 Gratuluji, jsi pašák. Co máš za auto a jak velkou nádrž máš? Ušetřil jsi sjezdem 3 minuty od dálnice
      Re: Arco - nafta 29.10.2014 Ja jsem tankoval u mnichova normalne na dalnici u shellu za 1,36€. S normalnim autem to das pak do a
        Re: Arco - nafta 30.10.2014 Hlavně to neudělat blbě jako já tenhle víkend: mezi Plzní a Rozvadovem všechny benzínky za 39.90,-,
      Re: Arco - nafta 29.10.2014 ona ta OMV je cca o 50m blíž, to by sis moc nepomoch a byla už zavřená. Na dálnici je cena trochu ji
      Re: Arco - nafta 29.10.2014 ... rozdíl je 30 centů/l ne 30 halířů. To bych už si taky raději zajel 3 minuty a za ušetřený peníz
        Re: Arco - nafta 29.10.2014 1.299 - 1.287 je 0.012. A to krát 27 a jsi na 0,324 Kč. Pokud je to podle tebe 30 centů, tak chápu,
          Re: Arco - nafta 29.10.2014 Kde vidíš cenu na dálnici??
          Re: Arco - nafta 29.10.2014 možná umíš počítat, ale né číst, dej si přihlášku k policii, možná ti najdu kompatibilního parťáka.
            Re: Arco - nafta 29.10.2014 Byl jsi rychlejší, než já, všiml jsem si, už jsem se omluvil.
          Arco - nafta - omluva 29.10.2014 Omlouvám se, ta druhá nafta bylo to OMV taky mimo dálnice, na dálnici asi bude ten rozdíl opravdu o
        Re: Arco - nafta 29.10.2014 30 centů ?? .. a to kde? :) To bych taky chtěl?
          Re: Arco - nafta 29.10.2014 Temer kdekoliv, srovnavas-li superlevnou pumpu mimo dalnici a drahou pumpu na dalnici.
            Re: Arco - nafta 30.10.2014 Cestou na Korsiku jsem se nudil a jen tak sledoval rozdíly a byly až 42 centů. No a abych se přiznal
            Re: Arco - nafta 30.10.2014 Cestou na Korsiku jsem se nudil a jen tak sledoval rozdíly a byly až 42 centů. No a abych se přiznal
1
...
395
396
397
398
399
400
401
402
403
404
405
406
407
408
409
410
411
412
413
414
...
2263
Severní stěny- podmínky? Zdravím milovníky sněhu, ledu a firnu. Jsme skoro začátečníci- byli jsme párkrát na ledu a asi 3x na firnu. Rádi bychom někam vyjeli koncem měsíce, ale je problém sehnat jakékoliv info o kvalitě cest a firnu. Nemáte prosím nějaké zaručené tipy, kde jste byli nebo kde je super podmínka? Díky za rozumné odpovědi. Tom 08:27:56 25.10.2014odpovědět
  Re: Severní stěny- podmínky? Počkej na květen. (To jsi a slyšet nechtěl.) Kuba Turek 22:24:43 25.10.2014odpovědět
    Re: Severní stěny- podmínky? to moc ne. Myslím si, že díky obrovské nadílce sněhu loňskou zimu by mohly být přemrštěné podmínky o několik měsíců. Tak to zkouším..:) ale všichni jsou asi v Arcu :D Tom 07:02:20 26.10.2014odpovědět
      Re: Severní stěny- podmínky? Já spíš myslel na to, že teď jsou podmínky (snad až na nějaké drobné výjimky) nejnebezpečnější z celého roku. Napadl už nový sníh (Rakousko hlásilo 50-80 cm za víkend), ale ještě se nespojil s podkladem, ledovcové trhliny jsou už zakryté, ale sněhové mosty ještě nejsou stabilní, očekávají se první lavinové mrtvoly, v nižších polohách pořád padá kamení a jestli se dá někde lézt, tak spíš po ledu někde v ledových kapličkách na konci ledovců než ve firnu. Fakt bych se na to jako začátečník vykašlal. Počkej aspoň na 1. leden a vylez si kompletní Strannenbach, budeš mít 8 délek poměrně bezpečného ledu a nepříliš těžkého ledu a hlavně budeš moci jednoduše slanit.
Kdybys mi nevěřil, doporučuji diskusné fóra např. Bergsteigen.com, Tourentipp.de, Gipfeltreffen.at atd. Najdeš to v nich pod heslem Verhältnisse Kuba Turek 10:31:38 26.10.2014odpovědět
        Re: Severní stěny- podmínky? správně je to Strannerbach Matěj 16:47:45 29.10.2014odpovědět
Reklama:
Foto dne:
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: