Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 8201
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231302 cest
Nové přelezy:
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A
Disent 8A/8A+
Jan Křtite 7b
Překvapení 9
Cikánskej Xb
Take the L 9-

Stěny
Boulder v síti - Praha 3
Vertigo lezecké centrum - Bratislava
Stěny v Hejnici - Hejnice (okr. Liberec)

Prodejny
Rock Point Olomouc - Olomouc
HUDYsport - Olomouc
HUDYsport - Teplice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 úraz05.11.2014
Zdar, nemáte někdo zkušenosti s naraženinama, jak to co nejspíš vyléčit? mam nakoplej palec na noze jak cip, a vypadá to, že chvíli nedám nohu do lezeček. jasný, mazat nějakým opodeldokem + ledovat a klid. to je jasný. zapoměl jsem ještě na něco? dick
 Re: úraz06.11.2014
ne :-)
 Re: úraz06.11.2014
Ahoj, zrovna nedávno jsem měl naraženou patu. Protože jsme měl asi 4 týdny před Monte Rosou a nemohl

 Monte Rosa - skialp05.11.2014
Ahoj rádi bychom z jara na MonteRosu /skialp/nevíte pls kolik stojí noc na fif. Gnifetti?Popř zda je tam winterraum a jaký?Taky by mě zajímal winterraum na Balmenhornu, zda tam brát spacák. Chtěli bychom první noc na Gnifetti, pak Piramide Vincent, Corno
 Re: Monte Rosa - skialp06.11.2014
Zdarec, jak je to na chatě Gnifetti nevím, ale na bivaku Balmenhorn jsem byl letos v srpnu, ohledně
  Re: Monte Rosa - skialp06.11.2014
:-) to věřím díky za info

 balkničky na špagát05.11.2014
čágo, jak se jmenujou takový ty malý balkničky co se daj pověsit na špagát místo koulí? nemůžu si teď vzpomenout..vyráběj to myslím nějaký amíci díky
 Re: balkničky na špagát05.11.2014
rock rings myslim
 Re: balkničky na špagát05.11.2014
Na rockpoint.cz zadej do vyhledávání Metolius a už ti je to nabídne.
  Re: balkničky na špagát06.11.2014
 Statistiky úrazů 2013-201405.11.2014
http://www.horosvaz.cz/res/data/085/013798.pdf zejména doporučuju Kubovi Turkovi s jeho názorem "nejvíc úrazů je na nep
 Re: Statistiky úrazů 2013-201405.11.2014
Osobně s názorem Kuby Turka souhlasím, v mém okolí leze dost lidí na písku, ale vím jen o třech leze
 Re: Statistiky úrazů 2013-201409.11.2014
tohle info nebrat, není toho nahlasena ani půlka, informační hodnota tudíž minimálni,validita nulová

 Similaun Hutte winterraum03.11.2014
Ahoj, nevítě někdo jak je to s winterraumem na Similiaun Hutte? Je tam nějaký? Bývá otevřený? Kolik míst? Bohužel se mi nedaří od majitele chaty získat info. Díky moc. K.
 Re: Similaun Hutte winterraum03.11.2014
Similaun Hutte je soukromá, myslím že tam žádný winterraum není, o kousek níž je Martin Busch Hutte
  Re: Similaun Hutte winterraum03.11.2014
Jsem klikl 2x enter :-(
   Re: Similaun Hutte winterraum03.11.2014
Na Similaun H. winteraum je. Jsou tam jen postele a deky. Je to asi 20m od chaty. Byl jsem tam 2x, v
    Re: Similaun Hutte winterraum03.11.2014
No vidíš ten jsem neobjevil :-) ale byl jsem tam jen 2x a z toho jednou byla SimilauH "otevřená
     Re: Similaun Hutte winterraum03.11.2014
Díky moc za odpovědi chlapi :) Razíme z Ventu, takže kolem MB pujdem určitě. Na té chatě jsem byl v
      Re: Similaun Hutte winterraum04.11.2014
No jak myslíš :-) ja bych se raději vyspal v teplíčku a pohodlíčku kousek níž a vyrazil kousek dřív
       Re: Similaun Hutte winterraum04.11.2014
pro blaho winteraumu netopit pokud neni treba? TZn pokud ma zimni spacak tak proc to... ale inac jen
        Re: Similaun Hutte winterraum04.11.2014
Tam bych se se spacákem ani netáhl :-) A myslím že když si člověk přiměřeně zatopí, uklidí, zaplatí.
         Re: Similaun Hutte winterraum05.11.2014
No pohodlíčko si člověk užíval přes léto, takže si skutečně dáme winterraum na Similaunu, aspon ty s
          Re: Similaun Hutte winterraum05.11.2014
cca před měsícem jsem psal na majitele Similaun hutte a přišla mi odpověď: "There is no Winterr
          Re: Similaun Hutte winterraum05.11.2014
cca před měsícem jsem psal na majitele Similaun hutte a přišla mi odpověď: "There is no Winterr
           Re: Similaun Hutte winterraum05.11.2014
Kdyžtak to seběhnou zpět na MBH :-) nb použijí ty útočné spacáky :-D
          Re: Similaun Hutte winterraum05.11.2014
No myslim ze nejlepsi info o existenci vintrace bude mit chatar. Neda se vzdy verit ani strankam AV,
           Re: Similaun Hutte winterraum05.11.2014
Tak, že někd ve winterraumu spal a napíše to na lezce tomu bych i věřil Chatařovi jsem samozřejmě ps
            Re: Similaun Hutte winterraum05.11.2014
Fakt tam je .-) Je to takova drevena boudicka vedle chalupy.
             Re: Similaun Hutte winterraum05.11.2014
Vzdycky jsem mel chatu zavrenou, ale bouda byla otevrena.
             Re: Similaun Hutte winterraum06.11.2014
boha to je clanek :))) Kdyby havni akter nemel takl legracni prezdivku aspon :D Dobry k ranimu kafi
              Re: Similaun Hutte winterraum06.11.2014
Palicovina no ...
            Re: Similaun Hutte winterraum06.11.2014
A budete tam na skialpech nb jak? Když bude nejhůř na lyžích jsi za 10min u MBH. Nebo tam jdete na s
             Re: Similaun Hutte winterraum10.11.2014
skialpu nemaje, takze sneznice:)
  Re: Similaun Hutte winterraum23.11.2015
Ahoj,
chtěl jsem se zeptat, dá se na winterraumu chatě Martin Buchs uvařit jídlo, nebo je nut
   Re: Similaun Hutte winterraum23.11.2015
Je tam ústřední topení i klasický sporák na dřevo...
    Re: Similaun Hutte winterraum23.11.2015
Takže nádobí také netřeba ? Děkuju

 soutez o balknu02.11.2014
https://www.trainingbeta.com/ giveaways/trainingbetas-halloween-giveaway/ ?lucky=100  (2mezery) nebo short:
 Re: soutez o balknu02.11.2014
Jojo, určitě jsi to sem nedal aby lidi chodili přes tvůj link ;) ode mě tam vstup máš ;) není zač, n

 stavba stěny02.11.2014
Podpořte stavbu naší lezecké stěny v Kutné Hoře! :)Děkujeme všem zůčastněným :)

https://www.hithit.com/cs/ project/868/bouldrova-

 moc tvrdá kůže01.11.2014
Poradíte mi někdo co dělat, aby mi změkla kůže na prstech? Zkoušel jsem to brousit, ale moc to nepomáhá...
 Re: moc tvrdá kůže02.11.2014
to je na lezení spíš výhoda, ne?

napařit v horký vodě a seškrabat nožem
  Re: moc tvrdá kůže02.11.2014
Vyhoda to urcite neni. Tvrda sklovita kuze nema moc dobrou prilnavost. Smirglpapir a do toho pravide
 Re: moc tvrdá kůže02.11.2014
chce to hrubší brusivo. používám zrnitost 120, se kterou se brousí ocel, párkrát to přejedeš a máš k
 Re: moc tvrdá kůže03.11.2014
kup si v železářství smirgl na dřevo, sklo a železo. různé zrnitosti a vyzkoušej co ti sedne nejvíc.
 Re: moc tvrdá kůže03.11.2014
par cest ci bouldru na piskovci problem vyresi

 Zánět v předloktí01.11.2014
Ahoj,
chtěl bych se zeptat, jak se pozná zánět v předloktí. Předloktí mě bolí pouze na zmáčknutí, nikoliv při zátěži. Měl jsem nataženou šlachu a teď z toho mám trochu strach
 Re: Zánět v předloktí01.11.2014
Když sem měl zánět tak v tom brutálně vrzalo..jak ve vratech :D .. dej tomu tři týdny klid, mazej ně

 Drytooling v Praze01.11.2014
Ahoj, prosím jak vypadají stěny jako Gutovka a Mammut v Holešovicích? Stojí to za to, jét tam lézt na drytooling? Díky za info
 Re: Drytooling v Praze02.11.2014
Taky by mě to zajímalo
 Re: Drytooling v Praze03.11.2014
Na gutovce zmizely drytool chyty a cesty, realne (je tam par chytu, tak 20 na celou stenu) tam nejd
  Re: Drytooling v Praze03.11.2014
Krkavka, aréna v Liberci
  Re: Drytooling v Praze04.11.2014
v Mammutu jsem se chtěl zastavit, ale koukám, že to nemá smysl
 Re: Drytooling v Praze04.11.2014
V mamutu je to teď trochu posundávaný, ale vím o dvou cestách: jedna představuje dost drsnej převis-

1   ...   393   394   395   396   397   398   399   400   401   402   403   404   405   406   407   408   409   410   411   412   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Similaun Hutte winterraum
Ahoj, nevítě někdo jak je to s winterraumem na Similiaun Hutte? Je tam nějaký? Bývá otevřený? Kolik míst? Bohužel se mi nedaří od majitele chaty získat info. Díky moc. K.
kubanec17:35:13 03.11.2014
odpovědět 
 Re: Similaun Hutte winterraum
Similaun Hutte je soukromá, myslím že tam žádný winterraum není, o kousek níž je Martin Busch Hutte /k útoku na Similaun stačí v poho/ a tam je Winterraum naprosto luxusní!! I když jsou chaty otevřené je SimilaunHutte o dost dražší, jednu jsem tam spal jako OEAV člen za 15e a to byla chajda ofic ještě zavřená a zima jak v jeskyni :-) Martin Busch Hutte úplně jiná liga :-)
Dan18:27:17 03.11.2014
odpovědět 
  Re: Similaun Hutte winterraum
Jsem klikl 2x enter :-(
18:35:53 03.11.2014
odpovědět 
   Re: Similaun Hutte winterraum
Na Similaun H. winteraum je. Jsou tam jen postele a deky. Je to asi 20m od chaty. Byl jsem tam 2x, vzdy byl otevreny.
Ropak19:08:16 03.11.2014
odpovědět 
    Re: Similaun Hutte winterraum
No vidíš ten jsem neobjevil :-) ale byl jsem tam jen 2x a z toho jednou byla SimilauH "otevřená", ale pokud jsou tam jen deky a bez topení tak bych asi zůstal na MBH a vstal o hodinku dřív, záleží taky odkud kam chce tazatel jít. Ale pro mě dobrej poznatek že něco i tam.
Dan19:18:00 03.11.2014
odpovědět 
     Re: Similaun Hutte winterraum
Díky moc za odpovědi chlapi :) Razíme z Ventu, takže kolem MB pujdem určitě. Na té chatě jsem byl v létě a je pěkná, ale radši bych přeci jen blíž k vrcholu, takže využijem winterraum na Similaun Hutte. Spacáky do pořádný zimy máme, tak to myslim přežijeme :) Každopádně díky moc !
kubanec21:19:09 03.11.2014
odpovědět 
      Re: Similaun Hutte winterraum
No jak myslíš :-) ja bych se raději vyspal v teplíčku a pohodlíčku kousek níž a vyrazil kousek dřív Similaun Hutte bych pěkně minul a ani nepoznáš, že jsi byl níž. Pokud teda nechceš i na Oetziho den před tí :-) . Ráno bude u chaty možná fakt hodně fučet, ale na tom ledovci před vrcholkem to prej většinou ustane, říkal kdysi chatár ze SimH. Tak ať se výlet podaří :-)
Dan06:53:25 04.11.2014
odpovědět 
       Re: Similaun Hutte winterraum
pro blaho winteraumu netopit pokud neni treba? TZn pokud ma zimni spacak tak proc to... ale inac jen prudim, a taky si rad zatopim...:)
judovana17:08:54 04.11.2014
odpovědět 
        Re: Similaun Hutte winterraum
Tam bych se se spacákem ani netáhl :-) A myslím že když si člověk přiměřeně zatopí, uklidí, zaplatí..tak se nic nestane. Usuší věci, odpočine a ráno vyrazí OK lepší jak být o 500vm výš, vytáhnout tam 2kg spacák a pak tam mrznout, ale KV - každýho věc :-D . Na MBH winterraum není opravdu žádný nouzák, jde i elektřina, nejspíš tam nebudou sami tak to teplo spotřebuje víc lidí :-D Cestou na SImilaun by navíc chatu SimHutte minuli tak by ten rozdíl nebyl ani 300vm.
Dan18:38:09 04.11.2014
odpovědět 
         Re: Similaun Hutte winterraum
No pohodlíčko si člověk užíval přes léto, takže si skutečně dáme winterraum na Similaunu, aspon ty spacáky pořádně odzkoušíme, topit snad nebudeme :) A spacák naštěsí 2kg nemá a myslím že těch 500 vm bude celkem znát :)
kubanec01:14:57 05.11.2014
odpovědět 
          Re: Similaun Hutte winterraum
cca před měsícem jsem psal na majitele Similaun hutte a přišla mi odpověď: "There is no Winterraum!" ... tak abyste nespali venku...
michal12:27:48 05.11.2014
odpovědět 
          Re: Similaun Hutte winterraum
cca před měsícem jsem psal na majitele Similaun hutte a přišla mi odpověď: "There is no Winterraum!" ... tak abyste nespali venku...
michal12:27:53 05.11.2014
odpovědět 
           Re: Similaun Hutte winterraum
Kdyžtak to seběhnou zpět na MBH :-) nb použijí ty útočné spacáky :-D
17:01:26 05.11.2014
odpovědět 
          Re: Similaun Hutte winterraum
No myslim ze nejlepsi info o existenci vintrace bude mit chatar. Neda se vzdy verit ani strankam AV, napr. Na oberst klinke hutte meli dlouho vyveseno ze tam vintrac je a zadnej tam nebyl. Tim min bych veril tomu co se napise na lezci.
honza20:27:44 05.11.2014
odpovědět 
           Re: Similaun Hutte winterraum
Tak, že někd ve winterraumu spal a napíše to na lezce tomu bych i věřil Chatařovi jsem samozřejmě psal ale odezva žádná, chata tuším nespadá pod DAV ani OEAV a je soukromá. Třeba prostě chatař nechce at jim tam někdo leze :) Každopádně, winterraum tam dle zkušeností je, tak s tím budu počítat, záložní varianta není, pak se bude improvizovat. Buď sestupem k MB nebo probdělou nocí :) Díky :)
kubanec21:04:27 05.11.2014
odpovědět 
            Re: Similaun Hutte winterraum
Fakt tam je .-) Je to takova drevena boudicka vedle chalupy. http://palic.ho-vsetin.com/skialp/skialpovy-zaver -sezony-na-hintere-schwarze-3628-m
Ropak23:00:38 05.11.2014
odpovědět 
             Re: Similaun Hutte winterraum
Vzdycky jsem mel chatu zavrenou, ale bouda byla otevrena.
Ropak23:02:27 05.11.2014
odpovědět 
             Re: Similaun Hutte winterraum
boha to je clanek :))) Kdyby havni akter nemel takl legracni prezdivku aspon :D Dobry k ranimu kafi :))
judovana08:30:57 06.11.2014
odpovědět 
              Re: Similaun Hutte winterraum
Palicovina no ...
Ropak14:49:20 06.11.2014
odpovědět 
            Re: Similaun Hutte winterraum
A budete tam na skialpech nb jak? Když bude nejhůř na lyžích jsi za 10min u MBH. Nebo tam jdete na sněžnicích?
07:18:09 06.11.2014
odpovědět 
             Re: Similaun Hutte winterraum
skialpu nemaje, takze sneznice:)
adam00:09:29 10.11.2014
odpovědět 
  Re: Similaun Hutte winterraum
Ahoj,
chtěl jsem se zeptat, dá se na winterraumu chatě Martin Buchs uvařit jídlo, nebo je nutné si vzít sebou vařič? děkuju za odpověď
Lukáš12:02:29 23.11.2015
odpovědět 
   Re: Similaun Hutte winterraum
Je tam ústřední topení i klasický sporák na dřevo...
 M@ra14:12:50 23.11.2015
odpovědět 
    Re: Similaun Hutte winterraum
Takže nádobí také netřeba ? Děkuju
Lukáš20:41:30 23.11.2015
odpovědět 
 Foto dne:
lezení na obtížnost kvalifikace
SP Praha 2026
 Databáze cest:
Všechny cesty (192424)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Tatra nezná bratra VIIIa Hrubá Skála
W-kante V Bielatal
Blockweg III Bielatal
Nádeník 5 Milovské Perničky
Pivní Cesta VIIa Bělá U Děčína
Nově komentované:
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Hrana Tajuplného Slunce VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Aktuální dostupnost Obrvégry |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: žvanil | žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Buď v míru kamaráde | Re: paradocs | Ú je | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (31)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (8)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)

 Nově v inzerci:
Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1166 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1279 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1461 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1431 
 Neřeším to – lezu vše 
 1134 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi