Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
AM ČR v boulderingu (24.06) SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07)
Cesty: 20.Sejbal 10400 21.Schockherr 10394 22.Adamovska 10390 Bouldry: 20.Vejsada 10006 21.Šlapák 10000 22.Majdloch 9950 Hory: 29.Slavíček 2366 30.Uhlík 2276 31.Čermák 2232
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English Ostaš-nová cesta 14.11.2014 Zdravím, ví někdo, jak se jmenuje a za kolik je nová cesta na Mysu dobré naděje na Ostaši ?
Je vpravo od cesty Konference přiblblých jakoby při hraně přes 2 stříbrné kruhy.
Nejlépe ať se ozvou autoři sem nebo na mail, připravuje se průvodce
  Re: Ostaš-nová cesta 14.11.2014 Cus, koukam ze jsi docela informovaný - chystá se i něco nového pro Adršpach? To aktuální je už 1) n
    Re: Ostaš-nová cesta 14.11.2014 Jo, prej chystá, ale kdy to bude ..., ta Ostaš vypadá, že snad zjara, ale už to tu párkrát bylo.
      Re: Ostaš-nová cesta 17.11.2014 Cesta je od nováku, dodělaná v roce 2013, bohužel u nazvu si nejsem jist, bylo to zapsany ve vrcholo
        Re: Ostaš-nová cesta 17.11.2014 No bohužel vrcholovka, která tam mimochodem byla původní, tak je z ní úplnej salát bohužel. Ale díky
Totes gebirge na podzim? 12.11.2014 ahoj, zatim je hezky a na hrebenech jeste neni moc snehu, chteli bychom vyrazit na prodlouzeny vikend na prechod totes gebirge, zadny klettersteigy.
akorat to vypada bidne s chatama, moje predstava byla prespat v sobotu na Pühringerhütte a
  Re: Totes gebirge na podzim? 12.11.2014 Na Prielschutzhaus je luxusní winterraum na té druhé jsem nebyl neměl by byt problém to zjistit zde
    Re: Totes gebirge na podzim? 12.11.2014 Na Pühringer Hütte je luxusní velký samostatný Winterraum s topením anebo na alpenvereinový klíč můž
      Re: Totes gebirge na podzim? 12.11.2014 Tak jsem si nejprve uložil Pühringer Hütte jako možný skialpový cíl, pak jsem si přečet ten tvůj člá
        Re: Totes gebirge na podzim? 13.11.2014 Jo, na to naletí skoro každý, jaký je tam pěkný čtyřhodinový nástup v nevelikém pohoří bez ledovců :
        Re: Totes gebirge na podzim? 14.11.2014 Nesmis Kubovi vsechno sezrat. Ve vsem prehani, krome jedne veci. A to ze s prumernou kondickou to pr
          Re: Totes gebirge na podzim? 14.11.2014 To vyprávěj vídeňským skautům, co byli ještě o hodinu pomalejší než my a o dvě hodiny než Ty. Anebo
            Re: Totes gebirge na podzim? 14.11.2014 Kouk sem na mapu a víc než 4 h to trvat nemůže.
      Re: Totes gebirge na podzim? 13.11.2014 diky obema za potesujici zpravy :-)
        Re: Totes gebirge na podzim? 19.11.2014 Ahoj Filipe, máme Marušky čepku, kterou nechala na WR...napiš na mail a čepku pošlem poštou:-) Pozdr
výšlap 12.11.2014 Ahoj lidi.
Letos jsem si vyšlápnul Mont Blanc a příští rok bych chtěl zkusit Elbrus. Není to ale pevný cíl. Jelikož nemám parťáka tak se nechám zlákat i na jiný kopec.
Kdyby jste měl někdo nějaké plány na příští rok tak mi můžete napsat.
  Re: výšlap 13.11.2014 Elbrus vynech. Stejne je to jen takovy krtinec. Zkus rovnou Everest, at to stoji za to.
    Re: výšlap 13.11.2014 já bych ho neprudil že je turista, nic proti turistice, žánop. ale vyprudil bych ho vostře že to pat
  Re: výšlap 16.11.2014 Na Elbrusu ročně zemře dost lidí, vím to z vlastní zkušenosti. Výšlap to určitě není, i když je to
    Re: výšlap 17.11.2014 Musíš být zapálený diskutér. Já bych se na lezce.cz po vlastní smrti už asi vykvajznul.
letenky Biškek 12.11.2014 Zdar,
nevíte někdo o levných letenkách do Biškeku na červen/červenec/srpen? Loni a předloni měli Aeroflot akci kolem 5500, ale na příští léto nikde nic nevidím. Dík za případné info,
Radim
délka šroubů + jaké značky? :) 12.11.2014 Ahoj!
Letos se chystám začít lézt ledy (když budou dobré podmínky). Koupil jsem si kvarky, mačky jsem měl a teď ještě doladit zbytek výbavičky..
Nemám s výbavou do ledů prachžádné zkušenosti. Mám pár dotazů. Jaké délky šroubů
  Re: délka šroubů + jaké značky? :) 12.11.2014 Jedine BD. Maji 5 delek. Nejbezneji vyuzijes ty prostredni. Cca 4ks, pak od delky 2 a 4 cca po 2-3 k
    Re: délka šroubů + jaké značky? :) 12.11.2014 A co říkáš na šrouby od Petzlu?
      Re: délka šroubů + jaké značky? :) 12.11.2014 Taky dobry. Maji malou vyhodu - nemusis vyklapet klicku. Me se vsak subjektivne lepe pracuje s BD
        Re: délka šroubů + jaké značky? :) 12.11.2014 Grivel Helix nejlepší
Grivel 360 Super na zavrtání ale klička se plete na sedáku
B D
          Re: délka šroubů + jaké značky? :) 13.11.2014 Díky moc všem za rady. Nakonec tedy nejspíš zvolím kombinaci šroubů BD + Grivel a v několika různých
      Re: délka šroubů + jaké značky? :) 12.11.2014 bd jsou nevyhodny, kdyz mas zmrzly ruce, ta klicka je pak o psotnik, diky jde presou blbe otacet, op
  Re: délka šroubů + jaké značky? :) 13.11.2014 Délky většinou kolem 16, na štandy se hodí kolem 20, do tenkýho ledu ty 10-13. Ber jen s kličkou.
    Re: délka šroubů + jaké značky? :) 13.11.2014 no, pokud je nikomu nepučíš :)
  Re: délka šroubů + jaké značky? :) 13.11.2014 Srouby jsme kupovali cca před 5ti lety. Mame Raveltiky, Petzly a BD. Nejlepší nám přijdou Raveltiky.
  Re: délka šroubů + jaké značky? :) 13.11.2014 mozna nejlip udelas, kdyz si pucis ci pudes s nekym kdo ma, vyzkousis si sam a pak se vyzbrojis, ja
  Re: délka šroubů + jaké značky? :) 17.11.2014 Ahoj. Možná trochu pozdě, ale nějaké doporučení bych pro tebe měl.
Každopádně jestli
Torouse za kauče 11.11.2014 Jaké máte zkušenosti s Mr. Toroušem, který tu inzeruje nabídky svých hodin? Splnily očekávání? Z jakého a na jaký level? Byl trénink pruda, která má efekt a posune, ale nenadchne, nebo má kouč talent nejen na obsah ale i způsob podání? Díky
  Re: Torouse za kauče 11.11.2014 Setkání s Toroušem bylo užitečný především motivačně - zkusil jsem si, že kdybych do toho začal buši
    Re: Torouse za kauče 11.11.2014 Pokud si někdo zaplatí hodinu a trenér to akceptuje, jsou opravdu oba na hovno. Aby trénink k něčemu
  Re: Torouse za kauče 12.11.2014 jo dobře mi poradil. Když nedošáhnu, tak abych si nastoupal vejš. Snad jsem nevyzradil nějaký jeho h
    Re: Torouse za kauče 12.11.2014 Tak to je blbost...me trener radil, ze kdyz nedosahnu, tak se mam vymluvit na to, ze jsem kratky a z
    Re: Torouse za kauče 13.11.2014 Podle mne je to taky blbost. Když nedosáhneš, skoč to.
      Re: Torouse za kauče 13.11.2014 Vítejte v Chytráčkově mezi chytráčkama :)
  Re: Torouse za kauče 14.11.2014 Byl jsem s Toroušem párkrát a naprostá spokojenost. Kdybych měl čas, abych s ním trénoval častěji/s
Nová karáble-Ocún 10.11.2014 zdarec, proslýchá se, že po NR krom orbanizačních a marketingových změn má přijít ocún s novou karáblí s pojistkopu proti přetáčení. Víte někdo něco jak to bude vypadat? Redakce třeba? ;)
  Re: Nová karáble-Ocún 10.11.2014 Bude ve tvaru srdce. Pojistka bude v miste, kde se pulky srdce spojuji. Na trh prijde 14. unora.
    Re: Nová karáble-Ocún 10.11.2014 tohle je kachna. Teda datum sedí, ale slyšel jsem, že bude ve tvaru kosočtverce a aby bylo jištění d
      Re: Nová karáble-Ocún 10.11.2014 Bude. Bude podobná tomu co dělá CT jako HMS pro click up, nebo BD .Jen bude mít trochu chytřeji řeše
  Re: Nová karáble-Ocún 11.11.2014 Ocún na nový rok vyjede s více novinkami. Nejvýraznější změny budou v levnějších sedácích, kde bude
    Re: Nová karáble-Ocún 11.11.2014 A všechno bude na jedno použití! :-)
    Re: Nová karáble-Ocún 11.11.2014 leze někdo s webee na písku? Jak dlouho to vydrží? Komíny, spáry, nebo jen to blbé sezení na vrcholu
      Re: Nová karáble-Ocún 11.11.2014 Po zkušenostech s použitím zhruba během dvou let musím říct, že to pravděpodobně vydrží víc. Ale je
Sportlive-kameramani 10.11.2014 Ahoj všem,
rád bych apeloval na organizátory Českého poháru v boulderingu s prosbou o posouzení vhodnosti kameramanů v prostorách stěn.
Postřehl jsem zde již jeden příspěvek po Teplich, ohledně nevhodnosti jejich pohybu, ale bez jakékoli rea
ztracená lékárnička 10.11.2014 19.10.2014 jsem někde pod Martinkou na Pálavě , ztratil z batohu lékárničku. Nenašel ji nějaký poctivec?
  Re: ztracená lékárnička 10.11.2014 Piš toto prosím jako ostatní do Inzerce / Ztráty a nálezy, + uveď tam na sebe nějaký kontakt. Z Disk
školky na překližce !!! 09.11.2014 Pomalu končí sezóna skalního lezení , čehož důsledkem je fakt, že venkovní lezci se pomalu ale jistě přesouvají do vnitřních prostor lezeckých center a snaží se tak potrénovat co to jde, aby nevyšli ze cviku. Spolu s výhradními „překližkáři“ (nic proti ni
  Re: školky na překližce !!! 10.11.2014 No ja mam treba dite (necele 3 roky...na stenu se mnou obcas chodi od malicka) a vyse uvedene muzu p
    Re: školky na překližce !!! 10.11.2014 Souhlas! Nejvíc mě včera dostaly děti na odrážedlech na Smícháči. To jako vážně??? Chápu, že si i ma
      Re: školky na překližce !!! 10.11.2014 jsou stěny, které jsou malé a dají se najmout sakumprásk a daly by se asi uspořádat soukromě akce dě
        Re: školky na překližce !!! 10.11.2014 anebo jinak a stručně: tlačit na provozovatele stěny (třeba mejlem, nakonec i ta petice která by obe
    Re: školky na překližce !!! 10.11.2014 Více takových uvědomělých rodičů! Díky za přístup. Lidé jako ty, jsou ale asi bohužel výjimka. Větši
  Re: školky na překližce !!! 10.11.2014 Dobře napsané. někdy je křik děcek na stěnách pěkně otravnej, a to nemluvím o bezpečnosti. Hlídejte
    Re: školky na překližce !!! 10.11.2014 no ono tam pořvává mnohem víc lidí, hlavně na BW ty trenérky, či jak je nazvat :)
  Re: školky na překližce !!! 10.11.2014 Na stěnu moc nechodím a s tímto problémem jsem se na stěně nikdy nesetkal.
Každopádně věřím,
    Re: školky na překližce !!! 10.11.2014 to je jednoduchý - protože stěny jsou za fitkama, posilovnama a bowlingama daleko vzadu. provozovate
  Re: školky na překližce !!! 10.11.2014 Děti na stěně nevadí. Ale vadí, že rodiče nevedou děti k zodpovědnému chování. Problém je, že oni sa
    Re: školky na překližce !!! 10.11.2014 Souhlas. Ale pokud je dozor děcka pako, tak je tam personál stěny aby je usměrnil - od toho tam jsou
1
...
391
392
393
394
395
396
397
398
399
400
401
402
403
404
405
406
407
408
409
410
...
2263
Nová karáble-Ocún zdarec, proslýchá se, že po NR krom orbanizačních a marketingových změn má přijít ocún s novou karáblí s pojistkopu proti přetáčení. Víte někdo něco jak to bude vypadat? Redakce třeba? ;) Břichomluvec 11:42:22 10.11.2014odpovědět
  Re: Nová karáble-Ocún Bude ve tvaru srdce. Pojistka bude v miste, kde se pulky srdce spojuji. Na trh prijde 14. unora. 12:00:08 10.11.2014odpovědět
    Re: Nová karáble-Ocún tohle je kachna. Teda datum sedí, ale slyšel jsem, že bude ve tvaru kosočtverce a aby bylo jištění dynamičtější, bude se nasazovat na...dynamické lano o průměru cca 50 mm. 17:14:04 10.11.2014odpovědět
      Re: Nová karáble-Ocún Bude. Bude podobná tomu co dělá CT jako HMS pro click up, nebo BD .Jen bude mít trochu chytřeji řešenou pojistku.
17:43:26 10.11.2014odpovědět
  Re: Nová karáble-Ocún Ocún na nový rok vyjede s více novinkami. Nejvýraznější změny budou v levnějších sedácích, kde bude webee pěna a pak i ta karabina s pojistkou.
Ale novinky budou i u Singing Rocku. Ten bude mít nové sedáky, helmu a expresky. 07:40:15 11.11.2014odpovědět
    Re: Nová karáble-Ocún A všechno bude na jedno použití! :-) Esus 09:25:35 11.11.2014odpovědět
    Re: Nová karáble-Ocún leze někdo s webee na písku? Jak dlouho to vydrží? Komíny, spáry, nebo jen to blbé sezení na vrcholu u slaňáku a šoupání při slaňování? Líbí se mi to, ale abych to po měsíci, dvou vyhodil... :-( 09:46:51 11.11.2014odpovědět
      Re: Nová karáble-Ocún Po zkušenostech s použitím zhruba během dvou let musím říct, že to pravděpodobně vydrží víc. Ale je fakt, že komín jsem letos lezl jeden a spár jen pár. Tento typ lezení nevyhledávám.
19:29:17 11.11.2014odpovědět
Reklama:
Foto dne:
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: