Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
20.Sejbal 10400
21.Schockherr 10394
22.Adamovska 10390
Bouldry:
20.Vejsada 10006
21.Šlapák 10000
22.Majdloch 9950
Hory:
29.Slavíček 2366
30.Uhlík 2276
31.Čermák 2232

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230839 cest
Nové přelezy:
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Bílý Tesák 7b+
Arnold Cla 9+
Lambert 8a
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+

Stěny
V 16 - Plzeň
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
Boulder Bar - Praha 7

Prodejny
LANEX eshop - Bolatice
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Ostaš-nová cesta14.11.2014
Zdravím, ví někdo, jak se jmenuje a za kolik je nová cesta na Mysu dobré naděje na Ostaši ?
Je vpravo od cesty Konference přiblblých jakoby při hraně přes 2 stříbrné kruhy.
Nejlépe ať se ozvou autoři sem nebo na mail, připravuje se průvodce
 Re: Ostaš-nová cesta14.11.2014
Cus, koukam ze jsi docela informovaný - chystá se i něco nového pro Adršpach? To aktuální je už 1) n
  Re: Ostaš-nová cesta14.11.2014
Jo, prej chystá, ale kdy to bude ..., ta Ostaš vypadá, že snad zjara, ale už to tu párkrát bylo.
   Re: Ostaš-nová cesta17.11.2014
Cesta je od nováku, dodělaná v roce 2013, bohužel u nazvu si nejsem jist, bylo to zapsany ve vrcholo
    Re: Ostaš-nová cesta17.11.2014
No bohužel vrcholovka, která tam mimochodem byla původní, tak je z ní úplnej salát bohužel. Ale díky

 Totes gebirge na podzim?12.11.2014
ahoj, zatim je hezky a na hrebenech jeste neni moc snehu, chteli bychom vyrazit na prodlouzeny vikend na prechod totes gebirge, zadny klettersteigy.

akorat to vypada bidne s chatama, moje predstava byla prespat v sobotu na Pühringerhütte a
 Re: Totes gebirge na podzim?12.11.2014
Na Prielschutzhaus je luxusní winterraum na té druhé jsem nebyl neměl by byt problém to zjistit zde
  Re: Totes gebirge na podzim?12.11.2014
Na Pühringer Hütte je luxusní velký samostatný Winterraum s topením anebo na alpenvereinový klíč můž
   Re: Totes gebirge na podzim?12.11.2014
Tak jsem si nejprve uložil Pühringer Hütte jako možný skialpový cíl, pak jsem si přečet ten tvůj člá
    Re: Totes gebirge na podzim?13.11.2014
Jo, na to naletí skoro každý, jaký je tam pěkný čtyřhodinový nástup v nevelikém pohoří bez ledovců :
    Re: Totes gebirge na podzim?14.11.2014
Nesmis Kubovi vsechno sezrat. Ve vsem prehani, krome jedne veci. A to ze s prumernou kondickou to pr
     Re: Totes gebirge na podzim?14.11.2014
To vyprávěj vídeňským skautům, co byli ještě o hodinu pomalejší než my a o dvě hodiny než Ty. Anebo
      Re: Totes gebirge na podzim?14.11.2014
Kouk sem na mapu a víc než 4 h to trvat nemůže.
   Re: Totes gebirge na podzim?13.11.2014
diky obema za potesujici zpravy :-)
    Re: Totes gebirge na podzim?19.11.2014
Ahoj Filipe, máme Marušky čepku, kterou nechala na WR...napiš na mail a čepku pošlem poštou:-) Pozdr

 výšlap12.11.2014
Ahoj lidi.
Letos jsem si vyšlápnul Mont Blanc a příští rok bych chtěl zkusit Elbrus. Není to ale pevný cíl. Jelikož nemám parťáka tak se nechám zlákat i na jiný kopec.
Kdyby jste měl někdo nějaké plány na příští rok tak mi můžete napsat.
 Re: výšlap13.11.2014
Elbrus vynech. Stejne je to jen takovy krtinec. Zkus rovnou Everest, at to stoji za to.
  Re: výšlap13.11.2014
já bych ho neprudil že je turista, nic proti turistice, žánop. ale vyprudil bych ho vostře že to pat
 Re: výšlap16.11.2014
Na Elbrusu ročně zemře dost lidí, vím to z vlastní zkušenosti. Výšlap to určitě není, i když je to
  Re: výšlap17.11.2014
Musíš být zapálený diskutér. Já bych se na lezce.cz po vlastní smrti už asi vykvajznul.

 letenky Biškek12.11.2014
Zdar,
nevíte někdo o levných letenkách do Biškeku na červen/červenec/srpen? Loni a předloni měli Aeroflot akci kolem 5500, ale na příští léto nikde nic nevidím. Dík za případné info,
Radim
 Re: letenky Biškek16.11.2014

 délka šroubů + jaké značky? :)12.11.2014
Ahoj!

Letos se chystám začít lézt ledy (když budou dobré podmínky). Koupil jsem si kvarky, mačky jsem měl a teď ještě doladit zbytek výbavičky..

Nemám s výbavou do ledů prachžádné zkušenosti. Mám pár dotazů. Jaké délky šroubů
 Re: délka šroubů + jaké značky? :)12.11.2014
Jedine BD. Maji 5 delek. Nejbezneji vyuzijes ty prostredni. Cca 4ks, pak od delky 2 a 4 cca po 2-3 k
  Re: délka šroubů + jaké značky? :)12.11.2014
A co říkáš na šrouby od Petzlu?
   Re: délka šroubů + jaké značky? :)12.11.2014
Taky dobry. Maji malou vyhodu - nemusis vyklapet klicku. Me se vsak subjektivne lepe pracuje s BD
    Re: délka šroubů + jaké značky? :)12.11.2014
Grivel Helix nejlepší
Grivel 360 Super na zavrtání ale klička se plete na sedáku
B D
     Re: délka šroubů + jaké značky? :)13.11.2014
Díky moc všem za rady. Nakonec tedy nejspíš zvolím kombinaci šroubů BD + Grivel a v několika různých
   Re: délka šroubů + jaké značky? :)12.11.2014
bd jsou nevyhodny, kdyz mas zmrzly ruce, ta klicka je pak o psotnik, diky jde presou blbe otacet, op
 Re: délka šroubů + jaké značky? :)13.11.2014
Délky většinou kolem 16, na štandy se hodí kolem 20, do tenkýho ledu ty 10-13. Ber jen s kličkou.
  Re: délka šroubů + jaké značky? :)13.11.2014
no, pokud je nikomu nepučíš :)
 Re: délka šroubů + jaké značky? :)13.11.2014
Srouby jsme kupovali cca před 5ti lety. Mame Raveltiky, Petzly a BD. Nejlepší nám přijdou Raveltiky.
 Re: délka šroubů + jaké značky? :)13.11.2014
mozna nejlip udelas, kdyz si pucis ci pudes s nekym kdo ma, vyzkousis si sam a pak se vyzbrojis, ja
 Re: délka šroubů + jaké značky? :)17.11.2014
Ahoj. Možná trochu pozdě, ale nějaké doporučení bych pro tebe měl.

Každopádně jestli

 Torouse za kauče11.11.2014
Jaké máte zkušenosti s Mr. Toroušem, který tu  inzeruje nabídky svých hodin? Splnily očekávání? Z jakého a na jaký level? Byl trénink pruda, která má efekt a posune, ale nenadchne, nebo má kouč talent nejen na obsah ale i způsob podání? Díky
 Re: Torouse za kauče11.11.2014
Setkání s Toroušem bylo užitečný především motivačně - zkusil jsem si, že kdybych do toho začal buši
  Re: Torouse za kauče11.11.2014
Pokud si někdo zaplatí hodinu a trenér to akceptuje, jsou opravdu oba na hovno. Aby trénink k něčemu
 Re: Torouse za kauče12.11.2014
jo dobře mi poradil. Když nedošáhnu, tak abych si nastoupal vejš. Snad jsem nevyzradil nějaký jeho h
  Re: Torouse za kauče12.11.2014
Tak to je blbost...me trener radil, ze kdyz nedosahnu, tak se mam vymluvit na to, ze jsem kratky a z
  Re: Torouse za kauče13.11.2014
Podle mne je to taky blbost. Když nedosáhneš, skoč to.
   Re: Torouse za kauče13.11.2014
Vítejte v Chytráčkově mezi chytráčkama :)
 Re: Torouse za kauče14.11.2014
Byl jsem s Toroušem párkrát a naprostá spokojenost. Kdybych měl čas, abych s ním trénoval častěji/s

 Nová karáble-Ocún10.11.2014
zdarec, proslýchá se, že po NR krom orbanizačních a marketingových změn má přijít ocún s novou karáblí s pojistkopu proti přetáčení. Víte někdo něco jak to bude vypadat? Redakce třeba? ;)
 Re: Nová karáble-Ocún10.11.2014
Bude ve tvaru srdce. Pojistka bude v miste, kde se pulky srdce spojuji. Na trh prijde 14. unora.
  Re: Nová karáble-Ocún10.11.2014
tohle je kachna. Teda datum sedí, ale slyšel jsem, že bude ve tvaru kosočtverce a aby bylo jištění d
   Re: Nová karáble-Ocún10.11.2014
Bude. Bude podobná tomu co dělá CT jako HMS pro click up, nebo BD .Jen bude mít trochu chytřeji řeše
 Re: Nová karáble-Ocún11.11.2014
Ocún na nový rok vyjede s více novinkami. Nejvýraznější změny budou v levnějších sedácích, kde bude
  Re: Nová karáble-Ocún11.11.2014
A všechno bude na jedno použití! :-)
  Re: Nová karáble-Ocún11.11.2014
leze někdo s webee na písku? Jak dlouho to vydrží? Komíny, spáry, nebo jen to blbé sezení na vrcholu
   Re: Nová karáble-Ocún11.11.2014
Po zkušenostech s použitím zhruba během dvou let musím říct, že to pravděpodobně vydrží víc. Ale je

 Sportlive-kameramani10.11.2014
Ahoj všem,
rád bych apeloval na organizátory Českého poháru v boulderingu s prosbou o posouzení vhodnosti kameramanů v prostorách stěn.
Postřehl jsem zde již jeden příspěvek po Teplich, ohledně nevhodnosti jejich pohybu, ale bez jakékoli rea

 ztracená lékárnička10.11.2014
19.10.2014 jsem někde pod Martinkou na Pálavě , ztratil z batohu lékárničku. Nenašel ji nějaký poctivec?
 Re: ztracená lékárnička10.11.2014
Piš toto prosím jako ostatní do Inzerce / Ztráty a nálezy, + uveď tam na sebe nějaký kontakt. Z Disk

 školky na překližce !!!09.11.2014
Pomalu končí sezóna skalního lezení , čehož důsledkem je fakt, že venkovní lezci se pomalu ale jistě přesouvají do vnitřních prostor lezeckých center a snaží se tak potrénovat co to jde, aby nevyšli ze cviku. Spolu s výhradními „překližkáři“ (nic proti ni
 Re: školky na překližce !!!10.11.2014
No ja mam treba dite (necele 3 roky...na stenu se mnou obcas chodi od malicka) a vyse uvedene muzu p
  Re: školky na překližce !!!10.11.2014
Souhlas! Nejvíc mě včera dostaly děti na odrážedlech na Smícháči. To jako vážně??? Chápu, že si i ma
   Re: školky na překližce !!!10.11.2014
jsou stěny, které jsou malé a dají se najmout sakumprásk a daly by se asi uspořádat soukromě akce dě
    Re: školky na překližce !!!10.11.2014
anebo jinak a stručně: tlačit na provozovatele stěny (třeba mejlem, nakonec i ta petice která by obe
  Re: školky na překližce !!!10.11.2014
Více takových uvědomělých rodičů! Díky za přístup. Lidé jako ty, jsou ale asi bohužel výjimka. Větši
 Re: školky na překližce !!!10.11.2014
Dobře napsané. někdy je křik děcek na stěnách pěkně otravnej, a to nemluvím o bezpečnosti. Hlídejte
  Re: školky na překližce !!!10.11.2014
no ono tam pořvává mnohem víc lidí, hlavně na BW ty trenérky, či jak je nazvat :)
 Re: školky na překližce !!!10.11.2014
Na stěnu moc nechodím a s tímto problémem jsem se na stěně nikdy nesetkal.
Každopádně věřím,
  Re: školky na překližce !!!10.11.2014
to je jednoduchý - protože stěny jsou za fitkama, posilovnama a bowlingama daleko vzadu. provozovate
 Re: školky na překližce !!!10.11.2014
Děti na stěně nevadí. Ale vadí, že rodiče nevedou děti k zodpovědnému chování. Problém je, že oni sa
  Re: školky na překližce !!!10.11.2014
Souhlas. Ale pokud je dozor děcka pako, tak je tam personál stěny aby je usměrnil - od toho tam jsou

1   ...   391   392   393   394   395   396   397   398   399   400   401   402   403   404   405   406   407   408   409   410   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 délka šroubů + jaké značky? :)
Ahoj!

Letos se chystám začít lézt ledy (když budou dobré podmínky). Koupil jsem si kvarky, mačky jsem měl a teď ještě doladit zbytek výbavičky..

Nemám s výbavou do ledů prachžádné zkušenosti. Mám pár dotazů. Jaké délky šroubů nejčastěji používáte? Jakého výrobce doporučíte na šrouby? Šrouby chci kupovat do 1600,- za kus..

Díky! ;)
KarlvonBahnhof14:59:11 12.11.2014
odpovědět 
 Re: délka šroubů + jaké značky? :)
Jedine BD. Maji 5 delek. Nejbezneji vyuzijes ty prostredni. Cca 4ks, pak od delky 2 a 4 cca po 2-3 kusech. Zalezi na delce a obtizbosti ledu. + jeden delsi na stand (vyvrtas s nim hodiny a pouzijes ho jako druhy kotvici bod)
18:09:55 12.11.2014
odpovědět 
  Re: délka šroubů + jaké značky? :)
A co říkáš na šrouby od Petzlu?
KarlvonBahnhof18:15:33 12.11.2014
odpovědět 
   Re: délka šroubů + jaké značky? :)
Taky dobry. Maji malou vyhodu - nemusis vyklapet klicku. Me se vsak subjektivne lepe pracuje s BD
zaoralf18:20:59 12.11.2014
odpovědět 
    Re: délka šroubů + jaké značky? :)
Grivel Helix nejlepší
Grivel 360 Super na zavrtání ale klička se plete na sedáku
B D nejsou Špatné
Petzl a Raveltic mi dobré nepřišly

17 cm postupový
20 cm na štandy
retez18:29:49 12.11.2014
odpovědět 
     Re: délka šroubů + jaké značky? :)
Díky moc všem za rady. Nakonec tedy nejspíš zvolím kombinaci šroubů BD + Grivel a v několika různých délkách. Časem pak dokoupím případně navíc ty, které budu nejčastěji používat.
KarlvonBahnhof18:09:21 13.11.2014
odpovědět 
   Re: délka šroubů + jaké značky? :)
bd jsou nevyhodny, kdyz mas zmrzly ruce, ta klicka je pak o psotnik, diky jde presou blbe otacet, oproti tomu sonicy od petzlu jsou v tomhle vyborny, i ten nabojovy pas maji dobre resenej
18:32:45 12.11.2014
odpovědět 
 Re: délka šroubů + jaké značky? :)
Délky většinou kolem 16, na štandy se hodí kolem 20, do tenkýho ledu ty 10-13. Ber jen s kličkou.

Osobně používám hlavně BD. Ale super mi přišly Helixy. Nový Petzly s kličkou budou určitě fajn. Raveltik nic moc kvalitou materiálu.
Cenu neřeš. Budeš je mít roky, tak se to rozpustí v čase. ;)
07:41:24 13.11.2014
odpovědět 
  Re: délka šroubů + jaké značky? :)
no, pokud je nikomu nepučíš :)
d.09:40:20 13.11.2014
odpovědět 
 Re: délka šroubů + jaké značky? :)
Srouby jsme kupovali cca před 5ti lety. Mame Raveltiky, Petzly a BD. Nejlepší nám přijdou Raveltiky. BD taky fajn, ale okolo ledu tvoří většího pavouka. Petzl máme naštěstí jen jeden. Jsou to ale již starší modely. Nicméně bych se Raveltiku (Singing Rock) neobával a pokud jsou výrazněji levnější, pro mě jasná volba.
Ivan10:57:15 13.11.2014
odpovědět 
 Re: délka šroubů + jaké značky? :)
mozna nejlip udelas, kdyz si pucis ci pudes s nekym kdo ma, vyzkousis si sam a pak se vyzbrojis, ja treba nechapu jak nekomu muze vyhovovat raveltik,kdyz by mel v druhe ruce petzl ci bd,cili to je spis asi vice osobni volba
11:08:04 13.11.2014
odpovědět 
 Re: délka šroubů + jaké značky? :)
Ahoj. Možná trochu pozdě, ale nějaké doporučení bych pro tebe měl.

Každopádně jestli začínáš s lezením ledů, je vhodné aby ti někdo předával zkušenosti, jinak se na ledech dost potrápíš. Vhodné je využít horské vůdce UIAGM, instruktory HAL v oddílech ČHS, nebo alespoň metodický víkend ČHS lezení v ledu. Letos a loni jsem ho pořádal, příští rok ho nedělám já, ale další lektoři MK ČHS a předpokládaný termín je 7.-8.2.2015, lokalita asi cvičná ledová stěna Vír.

Co se týče tvého dotazu na šrouby. Pro lezení ledů je nutné 8-12 šroubů na lanové družstvo, v některých případech i 14. Poslední roky se preferuje technika polovičních lan – snížení rázové síly, a tím pádem je větší spotřeba i šroubů. 2x 2šrouby využiješ na jistících stanovištích. Šrouby preferuj s kličkou, bez kličky je to pakárna. Vyvaruj se ruských šroubů. Standardní délky šroubů jsou 10-22 cm. Na Abalakovy hodiny potřebuješ 22cm. Ideální je mít minimálně 2x 22cm, 2x kratší do tenkého ledu a většinu např. 8ks střední délky 16/17cm. Šrouby brousit ručně pilníkem nebo mám dobrou zkušenost s ostřičem šroubů od Petzlu. Nejlépe do ledu jdou šrouby Grivel Helix a Ice screw 360, ale jsou těžší málo jich vleze do karabiny. Výborné jsou B.D. Express Ice screw s kličkou. Raveltiky nejsou moc dobré, atd.

Co se týče tvých cepínů Quark nezapomeň si dokoupit na ně závaží, na lezení ledů je to nutnost. Quarky jsou spíš určeny pro alpské lezení severních zaledněných cest atd, jsou výborné universály, mám je taky. Na lezení ledů jsou ale lepší Petzl Nomic, mám je a moc doporučuji. Nezapomeň na pružné odsedky (Grivel, B.D.) proti ztrátě cepínů, štít na přilbu, háček a repky na Abalakovy hodiny, smyce na slanění ze stromů, Ringo atd. Když jsme u toho materiálu mám na testování nový typ špičkových maček Cassin Blade runner. Jsou ještě lepší než Petzl Lynx. Umožňují uchycení na boty jak drátem tak bez něj jako Lynx, navíc můžeš měnit vertikální hroty za horizontální (led, firn, sníh), tak monohrot nebo 2.

Tématika Lezení ledů je na delší vyprávění. Závěrem bych ti doporučil ideální oblast pro začátek – údolí Maltatal v Rakousku v Korutanech. Je tam více jak 25 ledopádů s dostupností od 2 minut, převážně do půlhodiny. Pak jsou samozřejmě i další super oblasti Gasteinertal,…
Ponik
Ponik15:10:24 17.11.2014
odpovědět 
 Foto dne:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192348)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Západní hrana III Prachov
Stará cesta IV Prachov
Nedělení dýchánek - varianta VIIIb Tisá - Velké Stěny
Nedělní dýchánek VIIIa Tisá - Velké Stěny
Novodobá VIIIb Tisá - Velké Stěny
Nově komentované:
Kočka 7b+ Davle
Rasista VIIb Tisá - Velké Stěny
Kočka 7b+ Davle
Kočka 7b+ Davle
Kočka 7b+ Davle

 Nově v diskusi:
Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Wow | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Wow | Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (51)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1149 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1263 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1115 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi