LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Dobrej horolezec udělá s kruhem 4 metry. Skočí, přitáhne, sedne, stoupne a odrazí se.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
30.Vrzba 10313
31.Klofáč 10272
32.Lachman 10260
Bouldry:
30.Mikulec 9625
31.Urubčík 9575
32.Obal 9553
Hory:
11.Hess 4095
12.Zvonková 4029
13.Černý 3878

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230900 cest
Nové přelezy:
Timba Clim 7b
Side Step 7b
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Arnold Cla 9+
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+

Stěny
Umělá horolezecká stěna ZŠ Dr. Horáka - Prostějov
Areál LITES, Borovice u Mnichova Hradiště - Mnichovo Hradiště
Gejzír - Karlovy Vary

Prodejny
Mapis - mapové informační středisko - Praha 5
HUDYsport - Brno
HORALSPORT - KLADNO

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Petzl Nomic vs. BD Fusion20.11.2014
Mám v plánu si pořídit nové cepíny a rozhoduji se mezi těmito.
Podělte se prosím o osobní zkušenosti s nimi. Díky
 Re: Petzl Nomic vs. BD Fusion20.11.2014
Ahoj Pavle,
Nomicy
+ plusy.. nastavitelná rukojeť podle velikosti úchopu navíc se sk
  Re: Petzl Nomic vs. BD Fusion20.11.2014
Ahoj Aggy,
díky za vyčerpávající odpověď. Chci to i do hor a ty Nomicy mi také přijdou pro op
   Re: Petzl Nomic vs. BD Fusion20.11.2014
Nomic do hor je blbost, na to jsou Quarky. Ty jsou i dobré na ledy.
   Re: Petzl Nomic vs. BD Fusion20.11.2014
Je to na tom, co ti vyhovuje lépe, ale také si myslím, že Nomicy pro účel "i do hor" nejso
   Re: Petzl Nomic vs. BD Fusion21.11.2014
Když do hor, tak Grivel Light Machine.
   Re: Petzl Nomic vs. BD Fusion21.11.2014
A jakou lezeš v horách obtížnost? Podle ní se vhodný typ cepínů může značně lišit.
  Re: Petzl Nomic vs. BD Fusion20.11.2014
Neni pravdou, ze by Fusion nemely stavitelnou rukojet. Je to jine nez Nomicu, ale trochu se velikost
   Re: Petzl Nomic vs. BD Fusion20.11.2014
čerpal jsem u Fusionu jen z fotek, v rukou jsem je neměl. Na kladivo to vypadá :)
    Re: Petzl Nomic vs. BD Fusion20.11.2014
Podle obrázků se radí celkem blbě.
     Re: Petzl Nomic vs. BD Fusion20.11.2014
Ještě že si velmi zásadně přispěl do diskuze.. nepodepsaný jedinče.
      Re: Petzl Nomic vs. BD Fusion20.11.2014
Hlavně, že jsi se podepsal. To tě velmi zhmotňuje a zároveň zvýší kvalitu tvého názoru.
  Re: Petzl Nomic vs. BD Fusion20.11.2014
Novej Fusion? Kde jsi ho videl? Ani na BD stránkách nic takovýho není ...
   Re: Petzl Nomic vs. BD Fusion21.11.2014
"Novej" Fusion je ten zelenej. Fusion 1 byl oranzovej.
  Re: Petzl Nomic vs. BD Fusion20.11.2014
Máš nějaký konkrétnější postřeh k těm Trangům, když píšeš, že jsou úžasný? Nelezl jsem s nima, tak b
   Re: Petzl Nomic vs. BD Fusion20.11.2014
Fuel, ale donedávna tom říkali Fusion 2
   Re: Petzl Nomic vs. BD Fusion21.11.2014
  Re: Petzl Nomic vs. BD Fusion21.11.2014
Ahoj!
Napsal by si něco k těm Trangům? Dost se mi líbí, ale zatím jsem je viděl jen na fotce
 Re: Petzl Nomic vs. BD Fusion20.11.2014
Já to vyřešil Nomiky na ledy, Quarky na alpské lezení.
Mají shodné hroty a tak se dají i při
  Re: Petzl Nomic vs. BD Fusion21.11.2014
Šel bych do Petzlu. A asi Quark. Mám tři roky a maximální spokojenost.

 Petzl Nomic vs. BD Fusion20.11.2014
Mám v plánu si pořídit nové cepíny a rozhoduji se mezi těmito.
Podělte se prosím o osobní zkušenosti s nimi. Díky

 Španielsko prosinec leden20.11.2014
Ahojte. Sme dvaja a hladame niekoho kto by sa chcel pridat do auta na lezecky vylet do Spanielska v termine od 18teho decembra(prosince) do cca plus minus polky januara(ledna) :-). Podla pocasia a dohody skusit nieco po ceste vo Fancuzku pripadne na sever

 Balkna podruhe - diky za postrehy!20.11.2014
Kluci, tak jeste jednou, jelikoz resim krome balkny i prachy, tak mam na vyber z tehle dvou z druhy ruky: http://www.pinterest.com/han

 Srajda lano20.11.2014
ahoj, beal i tendon po nějakým čase měknou, sračkovatí. máte někdo zkušenost s lanem, co si zachová tvar ale zároveń neskončí jako drát?
 Re: Srajda lano20.11.2014
edelweis, edelrid
 Re: Srajda lano20.11.2014
edelweis, edelrid
  Re: Srajda lano20.11.2014
Edelweiss = 90% Beal. Obojí stejný majitel. Beal a tendon velký rozdíl.
 Re: Srajda lano20.11.2014
A myslíš, že existuje lano, které budeš mít na věky? P.S. S Bealem mám velmi dobré zkušenosti, horší
  Re: Srajda lano20.11.2014
na věky ne, ale přijde mi škoda by lano který ještě ani nechlupatí tak už zevnitř žvejkačkovatělo. o
   Re: Srajda lano20.11.2014
Tendon mi taky u středu rozměknul - lezu na něm zatím jenom rok... máte někdo zkušenosti, jak velký
   Re: Srajda lano21.11.2014
Zvejkačkujou ty levné modely, např. Edlinger. Kup si vyšší řadu: Booster, Stinger.
    Re: Srajda lano21.11.2014
ale booster a stingáč jsou tenký, já lezu tak na desítkách, aby to hned enšlo do háje. a taky jsem t
    Re: Srajda lano21.11.2014
tendon hattrick mi úplně levnej nepřijde, přesto měkne. master jakbymet
     Re: Srajda lano21.11.2014
Tendon je horší než Beal, jestli nechceš tenký, lehký lano (ač nechápu důvod a nedůvěru za důvod nep
      Re: Srajda lano22.11.2014
jeden top gun doma mám, lezem na parťákovým, kde se po odrbání konců krásně povolil oplet po celý dý
      Re: Srajda lano26.11.2014
Ale jo, top gun dobrej, ale jen když s ním lezeš tak jednou za měsíc, pak ti opravdu vydrží dlouho..
 Re: Srajda lano21.11.2014
Po bealech, tendonech a mamutech už jen sterling...
  Re: Srajda lano25.11.2014
Lezl jsem snad na všech zmiňovaných značkách a jednoznačně největší životnost jsem zaznamenal u ster
 Re: Srajda lano26.11.2014
Ono je těžký si vybrat - měkká lana se hadrovatí a rozpadá se u nich oplet. Dělá to třeba Tnedon Mas

 stáhnutí filmů19.11.2014
Stáhnout ldejaký film se dá na stránce http://www.filmycz.cz/ . Snad ti to pomůže!

 Ta3 - podmínky19.11.2014
Nevíte jaké jsou teď sněhové podmínky v Tatrách?
díky. Že to bude stát za h.vn. vím, jen se mi nechce bručet doma. Díky. 
 Re: Ta3 - podmínky20.11.2014
regulerni zasnezena zima

 Balkna - jakou?19.11.2014
Ahojte, prosim o radu. Chci priteli koupit balknu na posilovani a rozhoduju se mezi Ocunem http://www.ocun.cz/en/product
 Re: Balkna - jakou?19.11.2014
Tady máš něco o deskách "
 Re: Balkna - jakou?19.11.2014
beastmaker
 Re: Balkna - jakou?19.11.2014
beastmaker
  Re: Balkna - jakou?19.11.2014
Aix mám a nijak mě neuchvátil, je to pro mě hodně oblé a přijde mi, že to hodně klouže. V obchodě se
 Re: Balkna - jakou?19.11.2014
Pořád je to ještě Transgression.
 Re: Balkna - jakou?20.11.2014
mně nejvíc sedí makak 04, je to základní typ, ale má krásný zaplouváky po stranách vhodný na shyby i
 Re: Balkna - jakou?20.11.2014
Kluci, tak jeste jednou, jelikoz resim krome balkny i prachy, tak mam na vyber z tehle dvou z druhy
  Re: Balkna - jakou?20.11.2014
Ahoj, nevim, mně se nelíbí ani jedna. Na domácí visení mi přijde nejlepší dřevo (viz i odkaz výše).
  Re: Balkna - jakou?20.11.2014
Ahoj,
mám tu žíhanou balknu a vyhovuje mi množství "chytů" i jejich odsazení. Jsou
 Re: Balkna - jakou?20.11.2014
není lepší si něco nakonfigurovat podle potřeb? příklad tady
  Re: Balkna - jakou?20.11.2014
Diky, ale on prave drevenou nechce...
   Re: Balkna - jakou?20.11.2014
to je chyba ty jsou nejlepsi

 peakclimber - výzvy19.11.2014
Ahoj,
dáváme dohromady nový webovky http://cs.peakclimber.com a docela rychle jsme vyčerpali všechny možné horské výzvy, které jsme znali
 Re: peakclimber - výzvy19.11.2014
To tedy opravdu začínáte. Chybí např. Říp, České Středohoří vůbec, i spousta menších vrcholů, kam se
  Re: peakclimber - výzvy20.11.2014
No mě se to líbí, dobrý nápad. Jen koukám, že těch účastníků máte málo, až budu mít trošku času, tak
 Re: peakclimber - výzvy20.11.2014
 Re: peakclimber - výzvy20.11.2014
Všechny věže v Saských pískovcích

 softmoverský pásy19.11.2014
tak jsem čekoval před zimou vybavení, a zjistil jsem, že tulení kůže je po letech zteřelá a mírně lysá, myší ouška zpuchřelá a vůbec že už má nejlepší léta za sebou. no a páč nechci aby se mi báby s nůší posmívaly, tak nechci už pásy oldskůlově rovné, ale
 Re: softmoverský pásy19.11.2014
1. Ořezat tak, aby byla vidět jen ocelová hrana
2. Koupit dle nejširšího rozměru a ořezat
  Re: softmoverský pásy20.11.2014
Naprosty souhlas se vsemi body. Z hlediska zivotnosti doporucuji koupit neco jineho nez jen moher.
 Re: softmoverský pásy19.11.2014
způsob oříznutí je v návodu k použití, ale vychází to tak, že to kryje skluznici a koukají hrany, ta
  Re: softmoverský pásy19.11.2014
jo a můžu srovnávat rovné a vykrojené pásy a pokud to nechceš na carvy, stačí rovné. Já teda příště
   Re: softmoverský pásy19.11.2014
Tak to nevíš, o čem mluvíš, v těžkých podmínkách je obrovský rozdíl mezi kompletně a částečně (rovný
    Re: softmoverský pásy19.11.2014
On má pravdu, v těžkých podmínkách dáš stejně harše. Používal jsem rovný pásy na carvových lyžích pá
     Re: softmoverský pásy19.11.2014
no, popravdě, dětem občas na kopec uteču. ne že bych snad byl nějaké tuzemské eso, to spíš bych dal
      Re: softmoverský pásy19.11.2014
Taky jsme napřed vojeli rovné pásy, ale teď se nám chodí o moc lépe na voříznutejch. Nechal jsme si
    Re: softmoverský pásy19.11.2014
hele, na 40 stupňovém skleněném svahu stejně hodím lyže na batoh a šlapu na mačkách. A ty vykrojene
 Re: softmoverský pásy19.11.2014
Ovšem kdybys trošku hledal, tak najdeš:
 Re: softmoverský pásy19.11.2014
Gecko bez lepidla, přestanou lepit, umyješ vodou, upevnění vzadu být nemusí, seřízneš do oblouku 20
  Re: softmoverský pásy19.11.2014
díky všem za rozumy.
na upevnění vzadu konzervativně trvám (možná je to pitomost?), bo konzer
   Re: softmoverský pásy19.11.2014
Ty Gecko upevnění dozadu mají, jen na twintipech to nedrželo. Mě se nechtělo upravovat lyži, nebo do
   Re: softmoverský pásy19.11.2014
Dopredu normalne pevnou hrazdicku bez gumicuku, hacek vzadu ufiknout. Provozuju to tak uz leta a bez
 Re: softmoverský pásy19.11.2014
Co lyžník to názor, a každej by šel za svou pravdu na hranici. Tak taky přidám svůj:

  Re: softmoverský pásy19.11.2014
Koukám na pásy G3 a jejich upínací systém
   Re: softmoverský pásy19.11.2014
Princip je stejnej, ale ďábel se ukrývá v detailech. Poloha patky u G3 je vymezena dírama, takže nem
    Re: softmoverský pásy20.11.2014
Nejsem žádný zastánce Colttex, ale nemohlo to být tím, že jsi pásy říznul dlouhé, (Camlock byl tím p
     Re: softmoverský pásy21.11.2014
Hele ne, pásy byly akorát. A s tou patkou G3 - ta co mám já vypadá univerzálně.
  Re: softmoverský pásy20.11.2014
Kdyz ti pasy prestanou lepit uplne, nepomuze ani dvojite upevneni. Haky vzadu jsou pro lemply :), te
   Re: softmoverský pásy20.11.2014
háky vzadu jsou dobrý nejen pro lemply, ale i na situaci když potřebuješ sundat lyži a píchnout do s
    Re: softmoverský pásy20.11.2014
jo ještě jsem dříve občas vídával takovou věc - nevím jestli fabrické nebo bastl - pás o 5 cm delší
     Re: softmoverský pásy20.11.2014
Moc neušetříš, co ušetříš za Camlock, utratíš za delší pás :-)
      Re: softmoverský pásy20.11.2014
Ale bastlíř je spokojen...
     Re: softmoverský pásy21.11.2014
No tak pak je otázka zda nejít ke kořenům a nestáhnout toulavýho psa z kůže.
  Re: softmoverský pásy20.11.2014
Opakuji - Gecko v pohodě sundáš a nandáš 4x za den i za komplikovaných podmínek a drží to i bez upev
   Re: softmoverský pásy21.11.2014
Kolik hm máš pls na těch geckách nastoupanejch?
   Re: softmoverský pásy21.11.2014
No, myslim, ze mas stesti, ze Ti Gecka dobre funguji, kvuli komentarum zde (
   Re: softmoverský pásy21.11.2014
Jo a jeste, kdo vladne nemcinou, muze si zde

   Re: softmoverský pásy21.11.2014
Já mám Gecka několikátou sezónu, ze začátku nadšení veliký, ale poslední dobou mi po odlepení zůstáv
    Re: softmoverský pásy21.11.2014
Pěkná diskuse před sezónou, dobře se to čte. Díky :)
    Re: softmoverský pásy25.11.2014
Moje Gecka vydržely jen sezonu. Dostal se mi snih mezi pas a lyži. Vodrbal tu polymerovou vrstvu a m

1   ...   389   390   391   392   393   394   395   396   397   398   399   400   401   402   403   404   405   406   407   408   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 softmoverský pásy
tak jsem čekoval před zimou vybavení, a zjistil jsem, že tulení kůže je po letech zteřelá a mírně lysá, myší ouška zpuchřelá a vůbec že už má nejlepší léta za sebou. no a páč nechci aby se mi báby s nůší posmívaly, tak nechci už pásy oldskůlově rovné, ale krojené. a k tomu potřebuju rozumy čili poradit:
1. o kolik by měly bejt optimálně užší než lyže? dejmetomu mám-li lyže 107-71-94, potom rozměr pásů?
2. najdu pásy dost široké rovné a vořežu, najdu pásy optimální a koupím. co takhle koupit to nejlacinější, krojené, ale širší, a dokrojit to? respektive ty origoš krojené jsou ořezané a další oříznutí je nic proti ničemu, nebo mají okraj nějak jánevim zapletený?
3. jaký způsob upevnění (cenově dostupného) teď frčí pro softmůvry?

na co to chci - ech, v současné době je 90% použití tahání mláďat do kopce...
Lukas B.12:08:50 19.11.2014
odpovědět 
 Re: softmoverský pásy
1. Ořezat tak, aby byla vidět jen ocelová hrana
2. Koupit dle nejširšího rozměru a ořezat
3. Očko vepředu, vzadu Camlock (Colltex).

Skvělé uchycení má SkiTrab, ale je to jen na jejich lyže http://bit.ly/1uvfmvf lyže má vepředu a vzadu speciální vykrojení http://bit.ly/1ySeWzV.

P.S.
Na tahání mláďat si vystačíš i bez pásů, stačí běžkařský vosk ;-)
Raskin13:29:08 19.11.2014
odpovědět 
  Re: softmoverský pásy
Naprosty souhlas se vsemi body. Z hlediska zivotnosti doporucuji koupit neco jineho nez jen moher.
13:37:10 20.11.2014
odpovědět 
 Re: softmoverský pásy
způsob oříznutí je v návodu k použití, ale vychází to tak, že to kryje skluznici a koukají hrany, takže asi 2-3 mm na každé straně minus.

nekrájecí pásy bych podélně neřezal. Jednou jsem natrhl při sjezdu velkou skobu a vypadávaly pak chlupy. Ale je to už pár let.

A napodruhé bych už nešel do blackdiamondu.
13:34:04 19.11.2014
odpovědět 
  Re: softmoverský pásy
jo a můžu srovnávat rovné a vykrojené pásy a pokud to nechceš na carvy, stačí rovné. Já teda příště do rovných znova půjdu. Za to pohodlí při slepování po sundání a nalepování mi to stojí
13:37:59 19.11.2014
odpovědět 
   Re: softmoverský pásy
Tak to nevíš, o čem mluvíš, v těžkých podmínkách je obrovský rozdíl mezi kompletně a částečně (rovnými pásy) pokrytou skluznicí.
Raskin13:51:38 19.11.2014
odpovědět 
    Re: softmoverský pásy
On má pravdu, v těžkých podmínkách dáš stejně harše. Používal jsem rovný pásy na carvových lyžích pár let bez probl. Krom toho, mameluk to chce stejně jan na tahání děcek někde po sjezdovce, takže s rovnýma vystačí bohatě.
14:18:45 19.11.2014
odpovědět 
     Re: softmoverský pásy
no, popravdě, dětem občas na kopec uteču. ne že bych snad byl nějaké tuzemské eso, to spíš bych dal přednost tuzemskému rumu, ale nějaký ty kopečky jsem vyťapal a bohdá ještě vyťapu. leč byl čas setí a teď je čas sklizně, a tak většinu času tahám co jsem zasel.

no, vona je to s novejma pásama spíš rozežraná rozchcáplost, když vzpomenu jak jsem se tuhle před lety pospecoj posmíval když nandával harčajzny u luční boudy páč měl pásy lysé a děravé jak ústa staré ženy, a za tejden s nima pak šel na palavičínyho....
Lukas B.14:42:35 19.11.2014
odpovědět 
      Re: softmoverský pásy
Taky jsme napřed vojeli rovné pásy, ale teď se nám chodí o moc lépe na voříznutejch. Nechal jsme si je oříznout přímo v krámě podle našich starých lyží (na Florenci to bylo v ceně pásů) a už si několik let nemůžu stěžovat.
Kuba Turek17:35:03 19.11.2014
odpovědět 
    Re: softmoverský pásy
hele, na 40 stupňovém skleněném svahu stejně hodím lyže na batoh a šlapu na mačkách. A ty vykrojene pasy dostavaji v tak extremnich podminkach, jake asi mas na mysli, takovy zahul, ze po sezone jsou na spicce i pate o dalsi 3/4 centimetru uzsi. Vsechno z vlastni zkusenosti
15:01:12 19.11.2014
odpovědět 
 Re: softmoverský pásy
Ovšem kdybys trošku hledal, tak najdeš: http://bit.ly/1xP6l1D nebo http://bit.ly/1xP6kdY
Raskin14:04:01 19.11.2014
odpovědět 
 Re: softmoverský pásy
Gecko bez lepidla, přestanou lepit, umyješ vodou, upevnění vzadu být nemusí, seřízneš do oblouku 20 cm od patky a je to. Podélně seříznout, aby koukaly jen hrany. Mám je 4 roky a fungují pořád a jsou bez zjevného poškození. Za složitějších podmínek se daly 4x sundat a znovu nasadit bez větších problémů. Zlobily jen na mnohakilometrovém traverzu po tvrdém zledovatělém sněhu, kde ale i ostatní nasadili haršajzny. Jinak je vzadu zkrátím o 5 cm, protože konec už není na při chůzi zatěžované části skluznice a dostává se mi občas sníh mezi pás a skluznici, nic zásadního.
Bída16:29:39 19.11.2014
odpovědět 
  Re: softmoverský pásy
díky všem za rozumy.
na upevnění vzadu konzervativně trvám (možná je to pitomost?), bo konzervativně nemám dobrou zkušenost se čtvrtým sušením pod tričkem, notabene přes noc.
na rovný pásy jsem nahlodanej, protože taky jsem to zatím všechno nějak vytlapal a harčajzny mám.

takže asi oldskůl, možná snad něco jiného než myší ouška vepředu, bo je tak jednou-dvakrát za den někde v kleči skopnu a to je otrava.
Lukas B.17:04:25 19.11.2014
odpovědět 
   Re: softmoverský pásy
Ty Gecko upevnění dozadu mají, jen na twintipech to nedrželo. Mě se nechtělo upravovat lyži, nebo dokupovat zadní upevnění třeba od BD. Ale mě nevěř, jsem prej divnej ;-) :-D Jo, ty pásy už jsem vyndal ze skříně a lepí i na místech, kde nebyly slepené. Další výhodou je, že se nemusí dávat na nějakou mezifolii apod. Prostě jen k sobě.
Bída17:27:27 19.11.2014
odpovědět 
   Re: softmoverský pásy
Dopredu normalne pevnou hrazdicku bez gumicuku, hacek vzadu ufiknout. Provozuju to tak uz leta a bez problemu.

Jeste ses neptal na material: moher pekne jede, ale na tvrdem se rychle osoupe. Nylon pekne drzi a vydrzi, ale v prasanu se nehnes z mista. Rozumny kompromis jsou mixy.

Hore zdar,

Lenka K.
Lenka K.20:49:23 19.11.2014
odpovědět 
 Re: softmoverský pásy
Co lyžník to názor, a každej by šel za svou pravdu na hranici. Tak taky přidám svůj:

1.
Není co řešit, ať trčí jen hrany, na tom se auditorium shoduje.

2.
Pásy se prodávaj buď v metráži určitý šířky, určeny k samodomo oříznutí (levný) nebo krojený přímo na délku a typ lyží (drahý). Nicméně kdybys sehnal levný krojený širší než máš lyže a ořízl je, nic bys nezkazil. Hrana se dá ošetřit např. vteřinovým lepidlem.

3.
Upevnění: Zde bych polemizoval. Nejlevnější je řešení Lenky K., ale já bych do toho šel pouze při tůře typu "na vytopený chatě nalepit, na vršku odlepit", a to ještě jen s dobře fungujícím lepidlem. Při riziku jakýhokoliv násobnýho nandavání/sundavání během tůry (co je vždy) bych šel jen do upevnění vepředu i vzadu - pak to odpustí i trochu lemplovství při (ne)obnově lepidla. A sice vpředu jednoduchá kovová hrazdička, vzadu páskový upínání G3, tedy ani Coltex, ani BD, ani Trab, ani vpředu guma, vzadu háček. Neni to levný, ale je to dokonalý ve svý jednoduchosti. Ad bezlepidlový pásy - dtto "řešení Lenky K.", čili ne zcela k ničemu, ale taky bych na ně pro sichr spíš sral.

Jo btw: dobrej mi přijde od Coltexu nouzový lepidlo ve spreji, který nastříkáš na pás během tůry, necháš trochu zaschnout a nalepíš - při -15°C a prašanu to může zachránit před pěkným voserem.

Jo, jestli nebudeš s pásama šlapat po šutrech a tahat ratolesti do strmejch kopců, tak bych se nebál pásů s obsahem 70 - 100 % mohéru.
honza21:27:21 19.11.2014
odpovědět 
  Re: softmoverský pásy
Koukám na pásy G3 a jejich upínací systém http://bit.ly/1uxJfer a nevidím rozdíl mezi Colttex Camlock http://bit.ly/1uxJTsi. Nebo se pletu?
Raskin22:29:52 19.11.2014
odpovědět 
   Re: softmoverský pásy
Princip je stejnej, ale ďábel se ukrývá v detailech. Poloha patky u G3 je vymezena dírama, takže nemá tendenci samovolně se povolovat. Patka G3 se nedá skopnout druhou lyží. G3 dopneš s takovým výrazným překlapnutím, kdežto coltex tam tak nějak napůl hladce a bez odporu překlopíš, napůl se ten pásek trochu povolí, je to dobře vyjádřený takovým tím ohnutým plíškem, kterej pruží. Coltex patka je taková nějaká upoceně křečovitá, je vidět, že držení pásu je na samý hranici jejích schopností. Jako když lezeš cestu půl grádu nad svým maximem. Ale abych jen nekřivdil - coltex se líp povoluje. Jako když padáš z cesty půl grádu nad svým maximem.
honza22:49:59 19.11.2014
odpovědět 
    Re: softmoverský pásy
Nejsem žádný zastánce Colttex, ale nemohlo to být tím, že jsi pásy říznul dlouhé, (Camlock byl tím pádem volný). Pokud máš ovšem zkušenosti s oběma systémy, může být, co píšeš, ovšem jak jsem pochopil, pásy G3 namontuješ jen na lyže G3. Hele já už jsem starší kousek a chodil jsem s rovnými lyžemi 55mm pod patou, pásy byly 40mm a šlo to :-)
06:38:59 20.11.2014
odpovědět 
     Re: softmoverský pásy
Hele ne, pásy byly akorát. A s tou patkou G3 - ta co mám já vypadá univerzálně.
honza07:47:00 21.11.2014
odpovědět 
  Re: softmoverský pásy
Kdyz ti pasy prestanou lepit uplne, nepomuze ani dvojite upevneni. Haky vzadu jsou pro lemply :), tem doporucuji pasy BD s beton lepidlem - to snad drzi, i kdyz lyzi i pas vymachas ve vode :).

Jinak coby zachranny prvek do KPZky se mi osvedcily oboustranne zaplaty od CollTexu. Mam je uz asi 15 let, nosim vzdy 2 v batohu a uz jsem tim vicero kolegum zachranila turu. Jen pozor: funguji pouze na klasickem lepidle, u novodobych vymyslu (CollTex CT40 ci "kontaktni" pasy typu Gecko) nikoliv.

Hore zdar,

Lenka K.
Lenka K.11:36:55 20.11.2014
odpovědět 
   Re: softmoverský pásy
háky vzadu jsou dobrý nejen pro lemply, ale i na situaci když potřebuješ sundat lyži a píchnout do sněhu (aby ti třeba neodjela než ji přivážeš na batoh), a žádný jiný systém na to není tak jednoduše robustní, volnej pás svlíkneš o krustu, čechmantské moderní porychtovanosti pochroumáš. a když už máš nelepivej mokrej namrzlej pás, tak ti to hák-myší ouško fajn přidrží než to na třech místech omotáš tejpou, a nepotřebuješ zaměstnat další členy výpravy přidržováním.
Lukas B.12:14:22 20.11.2014
odpovědět 
    Re: softmoverský pásy
jo ještě jsem dříve občas vídával takovou věc - nevím jestli fabrické nebo bastl - pás o 5 cm delší než lyže, vepředu pevné očko (takže pás nejde ze špičky skopnout), vzadu přehrnuté přes patku lyže na lícovou stranu, na konec pásu háček ale narovnanej a provrtanej a v dírce kus lepšího gumového lanka a drátěnej gumicukovej háček zaháklej do úhelníčku někde mezi patkou lyže a patkou vázání. vyrábí to někdo, má s tím někdo zkušenost? (ale já vím, ušetřím pár stovek, ale radost z bastlení nenahradíš, si pamatuju jak jsem si vyráběl bigfůty a jak mi to bavilo)
Lukas B.12:27:31 20.11.2014
odpovědět 
     Re: softmoverský pásy
Moc neušetříš, co ušetříš za Camlock, utratíš za delší pás :-)
Raskin13:29:40 20.11.2014
odpovědět 
      Re: softmoverský pásy
Ale bastlíř je spokojen...
Kuba Turek14:55:23 20.11.2014
odpovědět 
     Re: softmoverský pásy
No tak pak je otázka zda nejít ke kořenům a nestáhnout toulavýho psa z kůže.
honza07:54:14 21.11.2014
odpovědět 
  Re: softmoverský pásy
Opakuji - Gecko v pohodě sundáš a nandáš 4x za den i za komplikovaných podmínek a drží to i bez upevnění vzadu. Krom toho je člověk nechá ležet blbě slepené k sobě rok ve skříni a nic to s nimi neudělá. Včera jsem to hned zkoušel. Mám je 4 roky a krom 3 opláchnutí vodou jsem s nimi nemusel nic dělat. Ideální blbuvzdorné pásy pro lemply :-D Jo, nic nezkopávám, když chci jet dolů, musím stejně sundat lyži, abych přepnul Duka na sjezd, ale já mám času dost a rád si odpočinu...
Bída15:46:55 20.11.2014
odpovědět 
   Re: softmoverský pásy
Kolik hm máš pls na těch geckách nastoupanejch?
honza08:10:48 21.11.2014
odpovědět 
   Re: softmoverský pásy
No, myslim, ze mas stesti, ze Ti Gecka dobre funguji, kvuli komentarum zde (https://www.wildsnow.com /12837/high-trails-climbing- skins-review/) bych s "prisavnymi" pasy byla opatrna. Jo a po "prima" zkusenostech s kdysi "revolucni" technologii lepidla CT40 od CollTexu bych taky chvili pockala, jak se dlouhodobe osvedci.

Hore zdar,

Lenka K.
Lenka K.10:57:42 21.11.2014
odpovědět 
   Re: softmoverský pásy
Jo a jeste, kdo vladne nemcinou, muze si zde

http://freizeitalpin.com/ 37678/colltex-whizzz-das-adhaesions-fell- im-freizeitalpin-test/

poslechnout, co k tematu ruzne typy lepidel rika prekvapive relativne otevrene dama z CollTexu.

Zaver (pro nenemcinare) je ten, ze nove typy lepidel sice usnadnuji nalepovani a sundavani pasu, ale co se tyce zivotnosti a spolehlivosti se klasickemu lepidlu nevyrovnaji.

Hore zdar,

Lenka K.
Lenka K.11:41:20 21.11.2014
odpovědět 
   Re: softmoverský pásy
Já mám Gecka několikátou sezónu, ze začátku nadšení veliký, ale poslední dobou mi po odlepení zůstával na skluznici takovej sajrajt a ne úplně zanedbatelným množství.. drhlo to a ani se te nechtělo moc ojíždět..
Michal12:37:40 21.11.2014
odpovědět 
    Re: softmoverský pásy
Pěkná diskuse před sezónou, dobře se to čte. Díky :)
Aldo15:12:27 21.11.2014
odpovědět 
    Re: softmoverský pásy
Moje Gecka vydržely jen sezonu. Dostal se mi snih mezi pas a lyži. Vodrbal tu polymerovou vrstvu a mam po hehe. Bohuzel jsem to zjistil az na vrsku.
IJ12:43:56 25.11.2014
odpovědět 
 Foto dne:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192348)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Západní hrana III Prachov
Stará cesta IV Prachov
Nedělení dýchánek - varianta VIIIb Tisá - Velké Stěny
Nedělní dýchánek VIIIa Tisá - Velké Stěny
Novodobá VIIIb Tisá - Velké Stěny
Nově komentované:
Kočka 7b+ Davle
Harem VIIIb Rathen
Kočka 7b+ Davle
Lambert 8a Davle
Východní Komín II Prachov

 Nově v diskusi:
Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Whatsup | Re: Wow | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Wow | Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (50)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1149 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1263 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1115 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi