LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Lano nevyjde až na zem, ale dole se to normálně skáče...
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 8251
2.Skopec 7086
3.Groš 6542

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231399 cest
Nové přelezy:
Der Pickni 8+/9-
Královna O 7C
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A

Stěny
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
SAUNA - Plzeň
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Ta3 - podmínky19.11.2014
Nevíte jaké jsou teď sněhové podmínky v Tatrách?
díky. Že to bude stát za h.vn. vím, jen se mi nechce bručet doma. Díky. 
 Re: Ta3 - podmínky20.11.2014
regulerni zasnezena zima

 Balkna - jakou?19.11.2014
Ahojte, prosim o radu. Chci priteli koupit balknu na posilovani a rozhoduju se mezi Ocunem http://www.ocun.cz/en/product
 Re: Balkna - jakou?19.11.2014
Tady máš něco o deskách "
 Re: Balkna - jakou?19.11.2014
beastmaker
 Re: Balkna - jakou?19.11.2014
beastmaker
  Re: Balkna - jakou?19.11.2014
Aix mám a nijak mě neuchvátil, je to pro mě hodně oblé a přijde mi, že to hodně klouže. V obchodě se
 Re: Balkna - jakou?19.11.2014
Pořád je to ještě Transgression.
 Re: Balkna - jakou?20.11.2014
mně nejvíc sedí makak 04, je to základní typ, ale má krásný zaplouváky po stranách vhodný na shyby i
 Re: Balkna - jakou?20.11.2014
Kluci, tak jeste jednou, jelikoz resim krome balkny i prachy, tak mam na vyber z tehle dvou z druhy
  Re: Balkna - jakou?20.11.2014
Ahoj, nevim, mně se nelíbí ani jedna. Na domácí visení mi přijde nejlepší dřevo (viz i odkaz výše).
  Re: Balkna - jakou?20.11.2014
Ahoj,
mám tu žíhanou balknu a vyhovuje mi množství "chytů" i jejich odsazení. Jsou
 Re: Balkna - jakou?20.11.2014
není lepší si něco nakonfigurovat podle potřeb? příklad tady
  Re: Balkna - jakou?20.11.2014
Diky, ale on prave drevenou nechce...
   Re: Balkna - jakou?20.11.2014
to je chyba ty jsou nejlepsi

 peakclimber - výzvy19.11.2014
Ahoj,
dáváme dohromady nový webovky http://cs.peakclimber.com a docela rychle jsme vyčerpali všechny možné horské výzvy, které jsme znali
 Re: peakclimber - výzvy19.11.2014
To tedy opravdu začínáte. Chybí např. Říp, České Středohoří vůbec, i spousta menších vrcholů, kam se
  Re: peakclimber - výzvy20.11.2014
No mě se to líbí, dobrý nápad. Jen koukám, že těch účastníků máte málo, až budu mít trošku času, tak
 Re: peakclimber - výzvy20.11.2014
 Re: peakclimber - výzvy20.11.2014
Všechny věže v Saských pískovcích

 softmoverský pásy19.11.2014
tak jsem čekoval před zimou vybavení, a zjistil jsem, že tulení kůže je po letech zteřelá a mírně lysá, myší ouška zpuchřelá a vůbec že už má nejlepší léta za sebou. no a páč nechci aby se mi báby s nůší posmívaly, tak nechci už pásy oldskůlově rovné, ale
 Re: softmoverský pásy19.11.2014
1. Ořezat tak, aby byla vidět jen ocelová hrana
2. Koupit dle nejširšího rozměru a ořezat
  Re: softmoverský pásy20.11.2014
Naprosty souhlas se vsemi body. Z hlediska zivotnosti doporucuji koupit neco jineho nez jen moher.
 Re: softmoverský pásy19.11.2014
způsob oříznutí je v návodu k použití, ale vychází to tak, že to kryje skluznici a koukají hrany, ta
  Re: softmoverský pásy19.11.2014
jo a můžu srovnávat rovné a vykrojené pásy a pokud to nechceš na carvy, stačí rovné. Já teda příště
   Re: softmoverský pásy19.11.2014
Tak to nevíš, o čem mluvíš, v těžkých podmínkách je obrovský rozdíl mezi kompletně a částečně (rovný
    Re: softmoverský pásy19.11.2014
On má pravdu, v těžkých podmínkách dáš stejně harše. Používal jsem rovný pásy na carvových lyžích pá
     Re: softmoverský pásy19.11.2014
no, popravdě, dětem občas na kopec uteču. ne že bych snad byl nějaké tuzemské eso, to spíš bych dal
      Re: softmoverský pásy19.11.2014
Taky jsme napřed vojeli rovné pásy, ale teď se nám chodí o moc lépe na voříznutejch. Nechal jsme si
    Re: softmoverský pásy19.11.2014
hele, na 40 stupňovém skleněném svahu stejně hodím lyže na batoh a šlapu na mačkách. A ty vykrojene
 Re: softmoverský pásy19.11.2014
Ovšem kdybys trošku hledal, tak najdeš:
 Re: softmoverský pásy19.11.2014
Gecko bez lepidla, přestanou lepit, umyješ vodou, upevnění vzadu být nemusí, seřízneš do oblouku 20
  Re: softmoverský pásy19.11.2014
díky všem za rozumy.
na upevnění vzadu konzervativně trvám (možná je to pitomost?), bo konzer
   Re: softmoverský pásy19.11.2014
Ty Gecko upevnění dozadu mají, jen na twintipech to nedrželo. Mě se nechtělo upravovat lyži, nebo do
   Re: softmoverský pásy19.11.2014
Dopredu normalne pevnou hrazdicku bez gumicuku, hacek vzadu ufiknout. Provozuju to tak uz leta a bez
 Re: softmoverský pásy19.11.2014
Co lyžník to názor, a každej by šel za svou pravdu na hranici. Tak taky přidám svůj:

  Re: softmoverský pásy19.11.2014
Koukám na pásy G3 a jejich upínací systém
   Re: softmoverský pásy19.11.2014
Princip je stejnej, ale ďábel se ukrývá v detailech. Poloha patky u G3 je vymezena dírama, takže nem
    Re: softmoverský pásy20.11.2014
Nejsem žádný zastánce Colttex, ale nemohlo to být tím, že jsi pásy říznul dlouhé, (Camlock byl tím p
     Re: softmoverský pásy21.11.2014
Hele ne, pásy byly akorát. A s tou patkou G3 - ta co mám já vypadá univerzálně.
  Re: softmoverský pásy20.11.2014
Kdyz ti pasy prestanou lepit uplne, nepomuze ani dvojite upevneni. Haky vzadu jsou pro lemply :), te
   Re: softmoverský pásy20.11.2014
háky vzadu jsou dobrý nejen pro lemply, ale i na situaci když potřebuješ sundat lyži a píchnout do s
    Re: softmoverský pásy20.11.2014
jo ještě jsem dříve občas vídával takovou věc - nevím jestli fabrické nebo bastl - pás o 5 cm delší
     Re: softmoverský pásy20.11.2014
Moc neušetříš, co ušetříš za Camlock, utratíš za delší pás :-)
      Re: softmoverský pásy20.11.2014
Ale bastlíř je spokojen...
     Re: softmoverský pásy21.11.2014
No tak pak je otázka zda nejít ke kořenům a nestáhnout toulavýho psa z kůže.
  Re: softmoverský pásy20.11.2014
Opakuji - Gecko v pohodě sundáš a nandáš 4x za den i za komplikovaných podmínek a drží to i bez upev
   Re: softmoverský pásy21.11.2014
Kolik hm máš pls na těch geckách nastoupanejch?
   Re: softmoverský pásy21.11.2014
No, myslim, ze mas stesti, ze Ti Gecka dobre funguji, kvuli komentarum zde (
   Re: softmoverský pásy21.11.2014
Jo a jeste, kdo vladne nemcinou, muze si zde

   Re: softmoverský pásy21.11.2014
Já mám Gecka několikátou sezónu, ze začátku nadšení veliký, ale poslední dobou mi po odlepení zůstáv
    Re: softmoverský pásy21.11.2014
Pěkná diskuse před sezónou, dobře se to čte. Díky :)
    Re: softmoverský pásy25.11.2014
Moje Gecka vydržely jen sezonu. Dostal se mi snih mezi pas a lyži. Vodrbal tu polymerovou vrstvu a m

 ZAMBERLAN 760 STEEP GTX18.11.2014
Co si myslíte o těchto botech? Docela se mi líbí, ale zaráží mě, že nemají gumovou obsázku. Byly by hlavně na VHT, ale občas možná i na firn. Pokud Máte nějakou alternativu- sem s ní.(zvažuji ještě Mammut manaslu-ale moc se mi nelíbí)
Dík.
 Re: ZAMBERLAN 760 STEEP GTX18.11.2014
Tyhle Zamberlany bych na firn nebral a s Mammutem, co se týče bot mám jen špatnou osobní zkušenost.
  Re: ZAMBERLAN 760 STEEP GTX18.11.2014
Jo a známý jedny použitý prodává, kdybys měl náhodou nohu cca 29,5- 30 cm :D
 Re: ZAMBERLAN 760 STEEP GTX18.11.2014
mamuty nebrat!
 Re: ZAMBERLAN 760 STEEP GTX19.11.2014
Mám tyhle boty krátce a použil jsem je jednou asi 4 dny při podzimním výstupu na alpské 4tisícovky.B
  Re: ZAMBERLAN 760 STEEP GTX20.11.2014
dík za odpověď. mám ještě jeden dotaz. ta lišta vzádu, je použitelná na poloautomatický mačky? nikde
   Re: ZAMBERLAN 760 STEEP GTX21.11.2014
Já bych řekl,že určitě ne.Já na to mám mačky s košíčkem vepředu i vzadu.Na rychloupínací patu je spí

 žulové vícedélky18.11.2014
Hledám oblast se (sportovně) zajištěnými žulovými vícedélky ne moc daleko od ČR. Obtížnost preferuji 5-7, když by byli vyloženě sportovně odjištěné tak klidně i do 9-.
 Re: žulové vícedélky18.11.2014
Zillertal
  Re: žulové vícedélky18.11.2014
JIZERKY!!
  Re: žulové vícedélky18.11.2014
V Zillertalu je většinou rula a další metamorfity (třeba svory). Podle toho odkud ale z mnoha míst v
   Re: žulové vícedélky18.11.2014
Tatry ale taky nejsou cista zula, ne? Proti "ostatni" zule jsou docela rozrachtany.
   Re: žulové vícedélky19.11.2014
kterou sportovně odjištěnou cestu v jiz. myslíš? Nos? Dík
 Re: žulové vícedélky18.11.2014
Wachau
  Re: žulové vícedélky18.11.2014
wachau není žula
  Re: žulové vícedélky19.11.2014
Wachau nejsou vícedélky, pár jich tam teoreticky je, ale prakticky jsou tam jen jednodýlky.
   Re: žulové vícedélky19.11.2014
jsou tam několikadélkové hřebenovky
 Re: žulové vícedélky18.11.2014
Orco
  Re: žulové vícedélky18.11.2014
Orco je ortorula.
 Re: žulové vícedélky18.11.2014
Pokud jsi schopen upustit od té blíkosti, tak Bergell (podle mě blíž hezčí žula není) no a pokud bys
  Re: žulové vícedélky18.11.2014
pokud to není na druhé straně Evropy tak to nevadí
   Re: žulové vícedélky18.11.2014
nevadí mi ani rula a to, co je žule podobné (nechci vápenec)
    Re: žulové vícedélky18.11.2014
jednoznačně doporučuji Louky, je to sice mírně z ruky, ale lepší žulu jsem neviděl (a to ani v Jizer
     Re: žulové vícedélky18.11.2014
kde to je? v životě jsem to neslyšel
      Re: žulové vícedélky18.11.2014
Taková pseudooblast v rámci Kulifornic. Místňáci jim laškovně říkaj taky "Medouz".
 Re: žulové vícedélky18.11.2014
Za zuloidnim lezenim se jezdi...za barakem to fakt neni...sorry. Takze Vysoke Tatry, Bergell, Ecrins
  Re: žulové vícedélky18.11.2014
ZA ŽULOIDNÍM LEZENÍM SE TAKY LÉTÁ,.... NO PARNÍKEM BY TO BYLO NA DLOUHO
   Re: žulové vícedélky19.11.2014
nejrychlejsi lezeni na zule je v Bulharsku, letadlem do Sofie, MHD busem asi 10 zastavek k dolni sta
    Re: žulové vícedélky19.11.2014
to je nejaka blbost. u sofie nic neni.
     Re: žulové vícedélky20.11.2014
vitoša je předměstí Sofie, má dva a půl tisíce a je to žula a ty průvodčíky najdeš na netu, kámo
      Re: žulové vícedélky20.11.2014
a z Prahy jsi pod nástupem sakumprdum za 2,5 hodiny

 sedák17.11.2014
Ahoj sice taky trochu mimo ale mám zkušenost stejnou jako jeden z diskutérů. Lezla jsem v normálním sedáku do 5.-6. a pak už to pro mě  nemělo cenu. Matky, které znám, používaly normální celotělák taky bez jakýchkoliv problémů i déle. Ten člověk, co

 Cesty na Černé skále ve Třebáni?17.11.2014
Zdar,
segra videla tedka nedavno nejaky pohyb lezcu a videla i vrtani na Cerne skale v Třebáni. Vznika tam neco noveho, nejake cesty? Díky
 Re: Cesty na Černé skále ve Třebáni?18.11.2014
Tom je ta skála nad silnicí, jak tam vedly klasické cesty od Pletánka a spol. zajištěné skobami a ja
  Re: Cesty na Černé skále ve Třebáni?18.11.2014
nene, je to kousek odtamtud, to ano, ale tohle je skala hned u vody. Je to pomerne maly, vedle je ps
 Re: Cesty na Černé skále ve Třebáni?18.11.2014
Pro autory, nic proti vrtani, ba naopak. Ale nechte prosim taky neco pro budouci mozne tvurce, kteri
 Re: Cesty na Černé skále ve Třebáni?19.11.2014
Koukám na to každej den z vlaku, taky by mě to zajímalo, ale taky souhlasím s dalším komentářem níže

 úvazek pro těhotné 16.11.2014
Ahoj lezkyně mamky nebo těhule, máte některá zkušenost se sedákem Mountain mama speciálně vyvinutým pro těhotné lezkyně? Zajímalo by mě hlavně srovnání s klasickým celotělákem. Uvažuji totiž o něm, ale netuším, jestli to opravdu stojí za to, vzhledem k dv
 Re: úvazek pro těhotné 17.11.2014
Zkusenost s timto sedakem sice nemam, nicmene na nekterych lezeckych videich americke vyroby jsem vi
  Re: úvazek pro těhotné 17.11.2014
Pokud nemáš zkušenost a nemůžeš mi tedy poradit v tom, na co se ptám, tak se, prosím, k tématu ani n
   Re: úvazek pro těhotné 17.11.2014
Milá Johanko,
pokud máš dost peněz, kup si úvazek pro těhotné. Je to z jůesej a tudíž to bude
    Re: úvazek pro těhotné 17.11.2014
No, tak ti děkuji za další ne-zkušenost :-)
Mimochodem, jestli sis toho nevšiml, oslovila jse
     Re: úvazek pro těhotné - Ty VO.E17.11.2014
Fakt dobrý Johanko :-D :-D znám dobrého psychiatra
      Re: úvazek pro těhotné - Ty VO.E17.11.2014
Tak si k němu zajdi ;-)
      Re: úvazek pro těhotné - Ty VO.E17.11.2014
Rozumíš otázce, nebo máš problém s psaným slovem? Samej kokot tady, klasika lezec...
       Re: úvazek pro těhotné - Ty VO.E17.11.2014
Jenom mimo téma, se zastanu Lezce.cz. Ten přeci nemůže za ty kokoty co sem píšou, psali by kamkoli.
        Re: úvazek pro těhotné - Ty VO.E19.11.2014
Šlo to ... ale stačila jediná neopatrnost a byl bys bez potomka. To je to tvoje "šlo to" ?
         Re: úvazek pro těhotné - Ty VO.E19.11.2014
stacila jedna neopatrnost a mas potomka :)
          Re: úvazek pro těhotné - Ty VO.E21.11.2014
S timhle zkus prijit za nejakym parem, kde si zena prosla neplanovanym potratem... Vole.
           Re: úvazek pro těhotné - Ty VO.E22.11.2014
Co to vole meles? To je proste fakt s kterym se nezbyva, nez smirit. Kolik takhle vzniklo deti?
            Re: úvazek pro těhotné - Ty VO.E23.11.2014
Tohle nikdo nezpochybnuje. Zkus si nejdriv precist diskuzi a zacit trochu premyslet.
             Re: úvazek pro těhotné - Ty VO.E23.11.2014
zkus byt trochu min sebestrednej a zamyslet se... staci kapka a je z tebe tatka. Potrat na to nema v
              Re: úvazek pro těhotné - Ty VO.E24.11.2014
Samozrejme, ze potrat vliv na budouci poceti mit muze.. To, ze ty o tom nic nevis, neznamena, ze to
               Re: úvazek pro těhotné - Ty VO.E25.11.2014
nevim, nechci vedet a je mi to jedno... ja uz sukam pro radost a ty se treba poser :)
                Re: úvazek pro těhotné - Ty VO.E25.11.2014
Tak proc proboha tu o tom diskutujes, kdyz o tom nic nevis a nechces vedet? :D Jinak me je docela pu
     Re: úvazek pro těhotné 17.11.2014
Ahoj sice taky trochu mimo ale mám zkušenost stejnou jako jeden z diskutérů. Lezla jsem v normálním
      Re: úvazek pro těhotné 17.11.2014
Ok,děkuju :-)
Zatím jsem taky s normálním sedákem v pohodě, ale myslím, že za chvíli to už ne
       Re: úvazek pro těhotné 18.11.2014
Tak lez TR ale nejisti imho. (To mi přijde ostatně rozumné)
     Re: úvazek pro těhotné 17.11.2014
Děkuji za zopakování toho, na co jsi se neptala. Chtěl jsem jen oklikou napsat, že Tvůj dotaz na dra
      Re: úvazek pro těhotné 18.11.2014
Šlo to klidně napsat i třemi větami a hlavně bez toho trapného sarkasmu...manželka napsala jednoduch
       Re: úvazek pro těhotné 19.11.2014
Na agrasivní styl tvé manželky je to velice slušná odpověď, řekl bych.
       výbušná témata na lezci21.11.2014
Kdo se zde v diskusi na lezci pohybuje déle tak ví, že jsou zde určitá výbušná témata, resp. témata
      Re: úvazek pro těhotné 18.11.2014
Milý ABL,
jsem ráda, že jste se s manželkou pobavili. Já se narozdíl od vás nebavím.
       Re: úvazek pro těhotné 18.11.2014
Lezeni v tehotenstvi se na tehle strance cas od casu objevi a je to porad stejny, dokolecka, dokola
        Re: úvazek pro těhotné 18.11.2014
Klobouk dolu. Pekne!
        Re: úvazek pro těhotné 19.11.2014
Hezke. Taky mam ten pocit, ze se sem Johanka prisla primarne pohadat a hledat v kazde vete negativa,
       Re: úvazek pro těhotné 18.11.2014
Ahoj, mohla by si sem prosim hodit odkaz na ty odborne studie z kterych vychazis?
Docela by
        Re: úvazek pro těhotné 18.11.2014
Prosím tě a neměl bys také odkazy na výzkumy, jak a kdy otěhotnět, už jsem o tom dost č e t l a, ale
         Re: úvazek pro těhotné 18.11.2014
Sama Johanka psala, ze ma nastudovano mnoho, i odborneho textu, o rizicich spojenych s lezenim v pru
         Re: úvazek pro těhotné 12.08.2018
Hele, když zabřezneš teď a vrhneš na jaře, tak je sezóna v pohodě. Jednu zimu ve Špánu oželíš.
        Re: úvazek pro těhotné 18.11.2014
Jediny skutecne relevantni zdroj v teto veci je biomedicinska databaze Pubmed, ktera je spravovana n
         Re: úvazek pro těhotné 18.11.2014
pregnancy/climbing/mountaineering/risks taky nic ...
         Re: úvazek pro těhotné 22.11.2014
nakolik je neeticke testovat leky v gravidite (ktore su mnohdy potrebne) tak bych chcela videt toho
          Re: úvazek pro těhotné 22.11.2014
Lezení tr lehkých cest není risk ty hovado....
           Re: úvazek pro těhotné 22.11.2014
Re - Slovenka bez nicku
Takze jsme vlastne ve shode. ne? jo - viz. vyse v diskuzi autorciny m
            Re: úvazek pro těhotné 22.11.2014
Opravdu nehodlám jezdit sto kiláků kvůli blbým kecům, tím spíš, když se mě to ani netýká....
             Re: úvazek pro těhotné 22.11.2014
ja si to tak nejak myslel ...
              Re: úvazek pro těhotné 22.11.2014
A to já zase jo, máme to za rohem a zajímá mě, co z tebe vypadne za moudra :-) třeba poslechneme teb
               Re: úvazek pro těhotné 23.11.2014
Pavle,
v bodech.

1. moje argumentace v tehle debate je smerem k Tve zene (Joha
                Re: úvazek pro těhotné 23.11.2014
Týý jo. Kládo, tohle by se mělo tesat. Z mé strany - poklona až na zem. Chtěl bych vládnout slovem j
                Re: úvazek pro těhotné 24.11.2014
Já si to tak nějak myslel...k tvé slohovce, zatím pořád mi nikdo nevysvětlil, co je na lezení tr leh
                 Re: úvazek pro těhotné - pro Pavla a Johana24.11.2014
Poslední msice tehotenstvi se stejne lezt neda, pokud je tedy Johanka cca ve 4tém měsící, bavíme se
                  Re: úvazek pro těhotné - pro Pavla a Johanku24.11.2014
Asi tak. Palec nahoru!
                   Re: úvazek pro těhotné - pro Pavla a Johanku24.11.2014
A lezení na stěně je také lezení?? :-)
                  Re: úvazek pro těhotné - pro Pavla a Johana24.11.2014
Ano, mami :-)
                  Re: úvazek pro těhotné - pro Pavla a Johana10.08.2018
Jo, tak v prvním těhotenství jsem lezla ještě v 9. měsíci (v kolmicích i 8-), v druhém pravda jen do
                   Pikaču !?!10.08.2018
nebo jedna bezohledna <|> matka..pikaču !?!
                   Re: úvazek pro těhotné - pro Pavla a Johana11.08.2018
Gratuluju k oběma zdravejm dětem. Podle datumu tý plamenný diskuse už by pomalu mohly lézt samy a vz
                    Re: úvazek pro těhotné - pro Pavla a Johana11.08.2018
Jojo, malej již leze od roka a půl a sedák jsme nekoupili.
                   Re: úvazek pro těhotné - pro Pavla a Johana11.08.2018
No a ten sedák sis tehdy koupila?
                   Re: úvazek pro těhotné - pro Pavla a Johana12.08.2018
Jo, to ma logiku! Uz jsem nekolikrat letel letadlem, tak je jasny, ze ho narozdil od tech co jeste n
                 Re: úvazek pro těhotné 25.11.2014
Pavle,
nemohu Tobe a Tve pani nez poprat nekomplikovany prubeh tehotenstvi a porod zdraveho d
                  Re: úvazek pro těhotné 25.11.2014
Kládo, prď na to. Udělal jsi maximum. Bylo to pěkné počtení, povedená diskuze a spousta podnětů k za
                 Re: úvazek pro těhotné 27.11.2014
No. Pokud jsi, Pavle, z té slohovky (zcela stačí jen z toho, jak je to napsáno) nepochopil, že Kláda
          Re: úvazek pro těhotné 22.11.2014
Není mi příjemné, že tu musím stále opakovat, že jsem sem nepřišla řešit zda lézt či nelézt v těhote
           Re: úvazek pro těhotné 25.11.2014
Nevidíš, neslyšíš, nepřemýšlíš...
Ano, sport je v těhotenství jistě vhodný, to nikdo nerozpor
       Re: úvazek pro těhotné - samičky a selský rozum18.11.2014
Johanko, ty budeš asi patřit k té skupině samiček, co řeší, jestli je lepší vak, nebo šátek nebo koč
        Re: úvazek pro těhotné - samičky a selský rozum18.11.2014
Chlapečku to ses netrefil, Johanka nezapadá ani do jedné z tvých možností, to možná tak tvoje stará.
         Re: úvazek pro těhotné - samičky a selský rozum19.11.2014
Myslim, ze ma naprostou pravdu. Johanka se muze dozvedet pouze lezla jsem s nim a nepotratila/ lezla
          Re: úvazek pro těhotné - samičky a selský rozum20.11.2014
Naprostej souhlas :)
          Re: úvazek pro těhotné - samičky a selský rozum24.11.2014
no co myslíš - chtěla slyšet něco jako:
- tééédddááá - ty jsi úúúžžasnááá - na to bych já ne
           Re: úvazek pro těhotné - samičky a selský rozum25.11.2014
přesně tak!
        Re: úvazek pro těhotné - samičky a selský rozum21.11.2014
Nechci vypadat jako feminista, ale chlapi zas podobně stupidníma a zacyklenejma nekonečnejma diskuse
     Re: úvazek pro těhotné 11.08.2018
jak to čtu, tak jsi fakt nosná dojnice a naprosto nic nebereš z jiný ho názoru, jenom já já já....
   Re: úvazek pro těhotné 18.11.2014
Pokud nerozumis psanemu textu, radeji necti. Dekuji, Johanko.
    Re: úvazek pro těhotné 18.11.2014
Rozumím psanému textu a taky se, narozdíl od jiných, dokážu pod každý svůj příspěvek podepsat ;-)
     Re: úvazek pro těhotné 18.11.2014
Ahoj Johanko, má žena lezla do 6. měsíce v normálním sedáku (ale na druhém konci). Vidím tady dvě ot
      Re: úvazek pro těhotné 18.11.2014
Fakt uplne vypatlanej, ne? Nevidis, ze Johanka chce odpovedi jen zen? Jine neuznava, protoze s tim p
     Re: úvazek pro těhotné 18.11.2014
Johanko, ABL píše se sarkasmem ale já se u toho vždy zachechtám. Pravda, čtu to třeba dvakrát abych
     Re: úvazek pro těhotné 18.11.2014
Podepsat se pod prispevkem umi kazdy blb. A naopak, vykaslat se na podpis vyzaduje urcitou davku int
 Re: úvazek pro těhotné 18.11.2014
Dokud to šlo, tak s normálním sedákem. A pak už to nešlo, takže pohoda.
 Re: úvazek pro těhotné 18.11.2014
Ahoj, já lezla v celotěláku a dost mě vadilo, že je bez polstrování,na druhou stranu, už jsem to ke
  Re: úvazek pro těhotné 18.11.2014
U nás to dvakrát bylo stejné. Žádné speciality, jenom pohodlný "horský" sedák se širokými
   Re: úvazek pro těhotné 18.11.2014
Několikrát vlastně taky jenom v prsáku, ale to jen v prvních měsících. Hlubočepy, Železniční od 3:05
 Re: úvazek pro těhotné 18.11.2014
Děkuju moc všem (holkám i klukům) za odpovědi týkající se úvazků a zkušeností s nimi :-)
  Re: úvazek pro těhotné 19.11.2014
Johanko, zajimalo by me, co vlastne cekas za odpoved. Bezpecnost nikdo posoudit nedokaze a vlastne t
   Re: úvazek pro těhotné 19.11.2014
většina (nejen) lezců si to mateřství/fotrovství představuje jako Hurvínek válku. ano, občas se asi
   Re: úvazek pro těhotné 19.11.2014
No, i když si to tady většina diskutujících asi nemyslí, tak mám úplně stejné instinkty, jako všechn
    Re: úvazek pro těhotné 19.11.2014
Ahoj Johanko. Nemohu ti odpovědět na tvůj původní dotaz, ale pokud tě zajímá téma lezení v těhotenst
     Re: úvazek pro těhotné 19.11.2014
K čemu je zkušenost jedné ženské?? Myslíš, že naprosto stejnou zkušenost nabude každá další? To jako
     Re: úvazek pro těhotné 19.11.2014
Zase jeden, co ho to děsně žere. :-D Kdyby sis to přečetl pořádně, nebo se třeba na ty stránky podív
      Re: úvazek pro těhotné 22.11.2014
No a mimoto, nebude zkušenost jedné těhotné lezkyně přínosnější, než blbý kecy nějakýho chlapa, kter
       Re: úvazek pro těhotné 22.11.2014
Takze genokologa ci gynokolazku, ktera jeste nemela deti, nepovazujes za plnohodnotne doktory? Proc
        Re: úvazek pro těhotné 22.11.2014
Proč bych je neměla považovat za plnohodnotné doktory? Nechápu kde vidíš souvislosti. Plnohodnotní d
         Re: úvazek pro těhotné 23.11.2014
Asi si v tech prispevcich naleznes to co zrovna chces slyset.. Prispevky tu nejsou vubec tak ofenziv
         Re: úvazek pro těhotné 26.11.2014
No já teda nevím ... příroda to zařídila tak, že dítě je chráněné ve vodě, aby byly eliminovány vněj
          Re: úvazek pro těhotné 26.11.2014
Ty aktivity nejsou nebezpečné jen pro plod, ale i pro toho sportovce, někdy i pro jeho okolí.
    Re: úvazek pro těhotné 21.11.2014
Každému člověku znalému lezce a alespoň se sociální inteligencí včely, musí být jasné, že jakýkoli d
  Re: úvazek pro těhotné 19.11.2014
Johanko, posledni rada (snad dobra), reakci, podobne jako Ty, necekam. V prvni rade by ses mela pora
   Re: úvazek pro těhotné 19.11.2014
Ahoj,
   Re: úvazek pro těhotné 20.11.2014
Není to tak dlouho a mamka se mě ptala na můj názor na něco z politiky. Nevěděla jsem o té věci zhol
    Re: úvazek pro těhotné 21.11.2014
Tak nemas nazor, ale mas stanovisko. Stanovisko, ze te neco nezajima. Proc se tak pohorsovat, kdyz t
 Re: úvazek pro těhotné 20.11.2014
Ahoj, s tím konkrétním úvazkem zkušenosti nemám (a asi málokdo v ČR ano), ale od pohledu mi to přijd
 Re: úvazek pro těhotné 21.11.2014
Mám jeden doma. Je na něm napsáno ma.ma. A je k tomu maglajzák stjného názvu...
  Re: úvazek pro těhotné 21.11.2014
Do třech vět to asi nadám ale zkusím napsat ještě jednu věc. Teda dvě.

1.Taky mě zará
   Re: úvazek pro těhotné 23.11.2014
klobouk dolů, hezká odpověď...
ale máš to marný, stejnak tě Johanka pošle do pryč, protože js
    Re: úvazek pro těhotné 23.11.2014
Ano, samej odborník tady, včetně tebe :-D fakt jsme sem nedávali otázku, jestli lézt, nebo ne, nemus
     Re: úvazek pro těhotné 23.11.2014
jj, když si nezaujatej člověk přečte tuhle diskuzi, tak má ohledně toho kdo se může a nemůže pos...
     Re: úvazek pro těhotné 23.11.2014
Ctete vubec ty prispevky tu nebo je rovnou povazujete za osobni utok a aniz byste si je precetli, ta
     Re: úvazek pro těhotné 23.11.2014
Bych netrpel takovou sebestrednosti. Vsem u p.dele, jestli lezete nebo ne ;). Zcela jiste i cloveku,
    Re: úvazek pro těhotné 23.11.2014
Asi tak. Uz jsem v okoli videl tehotny zensky a zensky na materske resit pekny blbosti, ale sedak pr
     Re: úvazek pro těhotné 23.11.2014
Tak asi ten její chlap vaří, pere, žehlí, uklízí a chodí na kurzy dýchání. No a Johana má čas řešit
      Re: úvazek pro těhotné 24.11.2014
Z tebe musí mít žena- přítelkyně, radost :-)
       Re: úvazek pro těhotné 24.11.2014
To lze poznat z jedne vety v diskuzi? :)
     Re: úvazek pro těhotné 24.11.2014
Tak já už jen čekám otázku když se leze do pokročileho těhotenství, zda je lepší porodit na štandu n
 Re: úvazek pro těhotné-už jsem viděl i jiné krávy24.11.2014
Jednou jsem byl na koncertě Ready Kirken a asi 15m od pódia se pohupovala ženská, a v nosičce (šátku
  Re: úvazek pro těhotné-už jsem viděl i jiné krávy24.11.2014
Johanka není nezodpovědná kráva, ona NIKDY nepadá!
   Re: úvazek pro těhotné-už jsem viděl i jiné krávy24.11.2014
A NIKDY nepadá ani prvolezec kterýho jistí...
    Re: úvazek pro těhotné-už jsem viděl i jiné krávy24.11.2014
Když Johanka nepadá a nepadá ani prvolezec, kterého jistí. Tak nechápu proč potřebuje sedák? Lano, j
 Re: úvazek pro těhotné 26.11.2014
Johano, mne muj gynekolog vynadal když mne videl jezdit na toboganu.... Ten tvuj ti nejspíše rekne a
  Re: úvazek pro těhotné 12.08.2018
vyměň kynekologa..
 Re: úvazek pro těhotné 11.08.2018
Všechny ženský, který lezou v těhotenství jsou nezodpovědný krávy. Toho ještě nenarozeného dítěte mi
  Re: úvazek pro těhotné 12.08.2018
taky to vidim kriticky, ale svůj názor bych dokázal říct, aniž bych ze sebe udělal nevychovanýho srá
   Re: úvazek pro těhotné 12.08.2018
tak sorry, ale tvůj předřečník byl ještě mírnej... -
  Re: úvazek pro těhotné 12.08.2018
Souhlasím.
  Re: úvazek pro těhotné 12.08.2018
Přesně. To nevadí, že mu ublížím, upeču si jiné :-(
 Re: úvazek pro těhotné 12.08.2018
No, co k Johance dodat?
Je sympatické, že by lezla pořád. Ale jako otec 2 dětí říkám, že nem
  Re: úvazek pro těhotné 12.08.2018
Já bych jí to jako otec dítěte také nedovolil. Šílená nezodpovědnost a sobeckost. Bohužel také hloup
   Re: úvazek pro těhotné 12.08.2018
Pánové, sice mám na lezení v těhotenství stejný názor, ale diskuze je 4 roky stará a jestli se nemýl

 kras v pondělí?15.11.2014
Můžete mi prosím poradit, zda se bude dát lézt v pondělí v krase? Nikdy jsem tam nebyl a blíž to mám spíše na slovensko, ale ta předpověď je na pytel, tak bych chtěl vyzkoušet ten pověstný kras. Hlásí tam sice taky nějaké srážky, ale podle obtížnosti douf
 Re: kras v pondělí?16.11.2014
Nekde urcite lezt pujde (pulka indie, vaousy, rorejsy, kostelik, jachymka), ale jestli jsi tam nikdy
  Re: kras v pondělí?16.11.2014
Celkem v pohodě si vybereš ve všech oblastech, záleží, co chceš za obtížnost. Dokonce i ve Žlebech j
 Re: kras v pondělí?16.11.2014
Jet 150 km kvůli Krasu se moc nevyplatí ani v ideálních podmínkách, natož tady v tom podzimním sychr
  Re: kras v pondělí?17.11.2014
tyhle kecy fakt nesnasim... v krase se opravdu da lezt temer vzdy. my si vcera i dnes paradne zalezl
   Re: kras v pondělí?17.11.2014
Nesnášíš? A co má být jako? Proč tu obtěžuješ svými emocemi? Já se tu pokud možno vyjadřuji k rozumn
    Re: kras v pondělí?17.11.2014
když se ti tam nelíbí, tak tam nejezdi a neotravuj tím ostatní. podle mě je to jedna z mála oblastí,
     Re: kras v pondělí?18.11.2014
nejsem zadny propagator krasu, ale myslim, ze to EE trochu moc hroti. nevim, kde se v CR da lip zale
      Re: kras v pondělí?18.11.2014
EE má pravdu, Kras vůbec nestojí za to, nedá se tam kloudně zalézt, počasí je taky nepřející a pokud
       Re: kras v pondělí?18.11.2014
Svata pravda, do Krasu bych nejel ani ze Sloupu tech 10 metru.

1   ...   390   391   392   393   394   395   396   397   398   399   400   401   402   403   404   405   406   407   408   409   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 softmoverský pásy
tak jsem čekoval před zimou vybavení, a zjistil jsem, že tulení kůže je po letech zteřelá a mírně lysá, myší ouška zpuchřelá a vůbec že už má nejlepší léta za sebou. no a páč nechci aby se mi báby s nůší posmívaly, tak nechci už pásy oldskůlově rovné, ale krojené. a k tomu potřebuju rozumy čili poradit:
1. o kolik by měly bejt optimálně užší než lyže? dejmetomu mám-li lyže 107-71-94, potom rozměr pásů?
2. najdu pásy dost široké rovné a vořežu, najdu pásy optimální a koupím. co takhle koupit to nejlacinější, krojené, ale širší, a dokrojit to? respektive ty origoš krojené jsou ořezané a další oříznutí je nic proti ničemu, nebo mají okraj nějak jánevim zapletený?
3. jaký způsob upevnění (cenově dostupného) teď frčí pro softmůvry?

na co to chci - ech, v současné době je 90% použití tahání mláďat do kopce...
Lukas B.12:08:50 19.11.2014
odpovědět 
 Re: softmoverský pásy
1. Ořezat tak, aby byla vidět jen ocelová hrana
2. Koupit dle nejširšího rozměru a ořezat
3. Očko vepředu, vzadu Camlock (Colltex).

Skvělé uchycení má SkiTrab, ale je to jen na jejich lyže http://bit.ly/1uvfmvf lyže má vepředu a vzadu speciální vykrojení http://bit.ly/1ySeWzV.

P.S.
Na tahání mláďat si vystačíš i bez pásů, stačí běžkařský vosk ;-)
Raskin13:29:08 19.11.2014
odpovědět 
  Re: softmoverský pásy
Naprosty souhlas se vsemi body. Z hlediska zivotnosti doporucuji koupit neco jineho nez jen moher.
13:37:10 20.11.2014
odpovědět 
 Re: softmoverský pásy
způsob oříznutí je v návodu k použití, ale vychází to tak, že to kryje skluznici a koukají hrany, takže asi 2-3 mm na každé straně minus.

nekrájecí pásy bych podélně neřezal. Jednou jsem natrhl při sjezdu velkou skobu a vypadávaly pak chlupy. Ale je to už pár let.

A napodruhé bych už nešel do blackdiamondu.
13:34:04 19.11.2014
odpovědět 
  Re: softmoverský pásy
jo a můžu srovnávat rovné a vykrojené pásy a pokud to nechceš na carvy, stačí rovné. Já teda příště do rovných znova půjdu. Za to pohodlí při slepování po sundání a nalepování mi to stojí
13:37:59 19.11.2014
odpovědět 
   Re: softmoverský pásy
Tak to nevíš, o čem mluvíš, v těžkých podmínkách je obrovský rozdíl mezi kompletně a částečně (rovnými pásy) pokrytou skluznicí.
Raskin13:51:38 19.11.2014
odpovědět 
    Re: softmoverský pásy
On má pravdu, v těžkých podmínkách dáš stejně harše. Používal jsem rovný pásy na carvových lyžích pár let bez probl. Krom toho, mameluk to chce stejně jan na tahání děcek někde po sjezdovce, takže s rovnýma vystačí bohatě.
14:18:45 19.11.2014
odpovědět 
     Re: softmoverský pásy
no, popravdě, dětem občas na kopec uteču. ne že bych snad byl nějaké tuzemské eso, to spíš bych dal přednost tuzemskému rumu, ale nějaký ty kopečky jsem vyťapal a bohdá ještě vyťapu. leč byl čas setí a teď je čas sklizně, a tak většinu času tahám co jsem zasel.

no, vona je to s novejma pásama spíš rozežraná rozchcáplost, když vzpomenu jak jsem se tuhle před lety pospecoj posmíval když nandával harčajzny u luční boudy páč měl pásy lysé a děravé jak ústa staré ženy, a za tejden s nima pak šel na palavičínyho....
Lukas B.14:42:35 19.11.2014
odpovědět 
      Re: softmoverský pásy
Taky jsme napřed vojeli rovné pásy, ale teď se nám chodí o moc lépe na voříznutejch. Nechal jsme si je oříznout přímo v krámě podle našich starých lyží (na Florenci to bylo v ceně pásů) a už si několik let nemůžu stěžovat.
Kuba Turek17:35:03 19.11.2014
odpovědět 
    Re: softmoverský pásy
hele, na 40 stupňovém skleněném svahu stejně hodím lyže na batoh a šlapu na mačkách. A ty vykrojene pasy dostavaji v tak extremnich podminkach, jake asi mas na mysli, takovy zahul, ze po sezone jsou na spicce i pate o dalsi 3/4 centimetru uzsi. Vsechno z vlastni zkusenosti
15:01:12 19.11.2014
odpovědět 
 Re: softmoverský pásy
Ovšem kdybys trošku hledal, tak najdeš: http://bit.ly/1xP6l1D nebo http://bit.ly/1xP6kdY
Raskin14:04:01 19.11.2014
odpovědět 
 Re: softmoverský pásy
Gecko bez lepidla, přestanou lepit, umyješ vodou, upevnění vzadu být nemusí, seřízneš do oblouku 20 cm od patky a je to. Podélně seříznout, aby koukaly jen hrany. Mám je 4 roky a fungují pořád a jsou bez zjevného poškození. Za složitějších podmínek se daly 4x sundat a znovu nasadit bez větších problémů. Zlobily jen na mnohakilometrovém traverzu po tvrdém zledovatělém sněhu, kde ale i ostatní nasadili haršajzny. Jinak je vzadu zkrátím o 5 cm, protože konec už není na při chůzi zatěžované části skluznice a dostává se mi občas sníh mezi pás a skluznici, nic zásadního.
Bída16:29:39 19.11.2014
odpovědět 
  Re: softmoverský pásy
díky všem za rozumy.
na upevnění vzadu konzervativně trvám (možná je to pitomost?), bo konzervativně nemám dobrou zkušenost se čtvrtým sušením pod tričkem, notabene přes noc.
na rovný pásy jsem nahlodanej, protože taky jsem to zatím všechno nějak vytlapal a harčajzny mám.

takže asi oldskůl, možná snad něco jiného než myší ouška vepředu, bo je tak jednou-dvakrát za den někde v kleči skopnu a to je otrava.
Lukas B.17:04:25 19.11.2014
odpovědět 
   Re: softmoverský pásy
Ty Gecko upevnění dozadu mají, jen na twintipech to nedrželo. Mě se nechtělo upravovat lyži, nebo dokupovat zadní upevnění třeba od BD. Ale mě nevěř, jsem prej divnej ;-) :-D Jo, ty pásy už jsem vyndal ze skříně a lepí i na místech, kde nebyly slepené. Další výhodou je, že se nemusí dávat na nějakou mezifolii apod. Prostě jen k sobě.
Bída17:27:27 19.11.2014
odpovědět 
   Re: softmoverský pásy
Dopredu normalne pevnou hrazdicku bez gumicuku, hacek vzadu ufiknout. Provozuju to tak uz leta a bez problemu.

Jeste ses neptal na material: moher pekne jede, ale na tvrdem se rychle osoupe. Nylon pekne drzi a vydrzi, ale v prasanu se nehnes z mista. Rozumny kompromis jsou mixy.

Hore zdar,

Lenka K.
Lenka K.20:49:23 19.11.2014
odpovědět 
 Re: softmoverský pásy
Co lyžník to názor, a každej by šel za svou pravdu na hranici. Tak taky přidám svůj:

1.
Není co řešit, ať trčí jen hrany, na tom se auditorium shoduje.

2.
Pásy se prodávaj buď v metráži určitý šířky, určeny k samodomo oříznutí (levný) nebo krojený přímo na délku a typ lyží (drahý). Nicméně kdybys sehnal levný krojený širší než máš lyže a ořízl je, nic bys nezkazil. Hrana se dá ošetřit např. vteřinovým lepidlem.

3.
Upevnění: Zde bych polemizoval. Nejlevnější je řešení Lenky K., ale já bych do toho šel pouze při tůře typu "na vytopený chatě nalepit, na vršku odlepit", a to ještě jen s dobře fungujícím lepidlem. Při riziku jakýhokoliv násobnýho nandavání/sundavání během tůry (co je vždy) bych šel jen do upevnění vepředu i vzadu - pak to odpustí i trochu lemplovství při (ne)obnově lepidla. A sice vpředu jednoduchá kovová hrazdička, vzadu páskový upínání G3, tedy ani Coltex, ani BD, ani Trab, ani vpředu guma, vzadu háček. Neni to levný, ale je to dokonalý ve svý jednoduchosti. Ad bezlepidlový pásy - dtto "řešení Lenky K.", čili ne zcela k ničemu, ale taky bych na ně pro sichr spíš sral.

Jo btw: dobrej mi přijde od Coltexu nouzový lepidlo ve spreji, který nastříkáš na pás během tůry, necháš trochu zaschnout a nalepíš - při -15°C a prašanu to může zachránit před pěkným voserem.

Jo, jestli nebudeš s pásama šlapat po šutrech a tahat ratolesti do strmejch kopců, tak bych se nebál pásů s obsahem 70 - 100 % mohéru.
honza21:27:21 19.11.2014
odpovědět 
  Re: softmoverský pásy
Koukám na pásy G3 a jejich upínací systém http://bit.ly/1uxJfer a nevidím rozdíl mezi Colttex Camlock http://bit.ly/1uxJTsi. Nebo se pletu?
Raskin22:29:52 19.11.2014
odpovědět 
   Re: softmoverský pásy
Princip je stejnej, ale ďábel se ukrývá v detailech. Poloha patky u G3 je vymezena dírama, takže nemá tendenci samovolně se povolovat. Patka G3 se nedá skopnout druhou lyží. G3 dopneš s takovým výrazným překlapnutím, kdežto coltex tam tak nějak napůl hladce a bez odporu překlopíš, napůl se ten pásek trochu povolí, je to dobře vyjádřený takovým tím ohnutým plíškem, kterej pruží. Coltex patka je taková nějaká upoceně křečovitá, je vidět, že držení pásu je na samý hranici jejích schopností. Jako když lezeš cestu půl grádu nad svým maximem. Ale abych jen nekřivdil - coltex se líp povoluje. Jako když padáš z cesty půl grádu nad svým maximem.
honza22:49:59 19.11.2014
odpovědět 
    Re: softmoverský pásy
Nejsem žádný zastánce Colttex, ale nemohlo to být tím, že jsi pásy říznul dlouhé, (Camlock byl tím pádem volný). Pokud máš ovšem zkušenosti s oběma systémy, může být, co píšeš, ovšem jak jsem pochopil, pásy G3 namontuješ jen na lyže G3. Hele já už jsem starší kousek a chodil jsem s rovnými lyžemi 55mm pod patou, pásy byly 40mm a šlo to :-)
06:38:59 20.11.2014
odpovědět 
     Re: softmoverský pásy
Hele ne, pásy byly akorát. A s tou patkou G3 - ta co mám já vypadá univerzálně.
honza07:47:00 21.11.2014
odpovědět 
  Re: softmoverský pásy
Kdyz ti pasy prestanou lepit uplne, nepomuze ani dvojite upevneni. Haky vzadu jsou pro lemply :), tem doporucuji pasy BD s beton lepidlem - to snad drzi, i kdyz lyzi i pas vymachas ve vode :).

Jinak coby zachranny prvek do KPZky se mi osvedcily oboustranne zaplaty od CollTexu. Mam je uz asi 15 let, nosim vzdy 2 v batohu a uz jsem tim vicero kolegum zachranila turu. Jen pozor: funguji pouze na klasickem lepidle, u novodobych vymyslu (CollTex CT40 ci "kontaktni" pasy typu Gecko) nikoliv.

Hore zdar,

Lenka K.
Lenka K.11:36:55 20.11.2014
odpovědět 
   Re: softmoverský pásy
háky vzadu jsou dobrý nejen pro lemply, ale i na situaci když potřebuješ sundat lyži a píchnout do sněhu (aby ti třeba neodjela než ji přivážeš na batoh), a žádný jiný systém na to není tak jednoduše robustní, volnej pás svlíkneš o krustu, čechmantské moderní porychtovanosti pochroumáš. a když už máš nelepivej mokrej namrzlej pás, tak ti to hák-myší ouško fajn přidrží než to na třech místech omotáš tejpou, a nepotřebuješ zaměstnat další členy výpravy přidržováním.
Lukas B.12:14:22 20.11.2014
odpovědět 
    Re: softmoverský pásy
jo ještě jsem dříve občas vídával takovou věc - nevím jestli fabrické nebo bastl - pás o 5 cm delší než lyže, vepředu pevné očko (takže pás nejde ze špičky skopnout), vzadu přehrnuté přes patku lyže na lícovou stranu, na konec pásu háček ale narovnanej a provrtanej a v dírce kus lepšího gumového lanka a drátěnej gumicukovej háček zaháklej do úhelníčku někde mezi patkou lyže a patkou vázání. vyrábí to někdo, má s tím někdo zkušenost? (ale já vím, ušetřím pár stovek, ale radost z bastlení nenahradíš, si pamatuju jak jsem si vyráběl bigfůty a jak mi to bavilo)
Lukas B.12:27:31 20.11.2014
odpovědět 
     Re: softmoverský pásy
Moc neušetříš, co ušetříš za Camlock, utratíš za delší pás :-)
Raskin13:29:40 20.11.2014
odpovědět 
      Re: softmoverský pásy
Ale bastlíř je spokojen...
Kuba Turek14:55:23 20.11.2014
odpovědět 
     Re: softmoverský pásy
No tak pak je otázka zda nejít ke kořenům a nestáhnout toulavýho psa z kůže.
honza07:54:14 21.11.2014
odpovědět 
  Re: softmoverský pásy
Opakuji - Gecko v pohodě sundáš a nandáš 4x za den i za komplikovaných podmínek a drží to i bez upevnění vzadu. Krom toho je člověk nechá ležet blbě slepené k sobě rok ve skříni a nic to s nimi neudělá. Včera jsem to hned zkoušel. Mám je 4 roky a krom 3 opláchnutí vodou jsem s nimi nemusel nic dělat. Ideální blbuvzdorné pásy pro lemply :-D Jo, nic nezkopávám, když chci jet dolů, musím stejně sundat lyži, abych přepnul Duka na sjezd, ale já mám času dost a rád si odpočinu...
Bída15:46:55 20.11.2014
odpovědět 
   Re: softmoverský pásy
Kolik hm máš pls na těch geckách nastoupanejch?
honza08:10:48 21.11.2014
odpovědět 
   Re: softmoverský pásy
No, myslim, ze mas stesti, ze Ti Gecka dobre funguji, kvuli komentarum zde (https://www.wildsnow.com /12837/high-trails-climbing- skins-review/) bych s "prisavnymi" pasy byla opatrna. Jo a po "prima" zkusenostech s kdysi "revolucni" technologii lepidla CT40 od CollTexu bych taky chvili pockala, jak se dlouhodobe osvedci.

Hore zdar,

Lenka K.
Lenka K.10:57:42 21.11.2014
odpovědět 
   Re: softmoverský pásy
Jo a jeste, kdo vladne nemcinou, muze si zde

http://freizeitalpin.com/ 37678/colltex-whizzz-das-adhaesions-fell- im-freizeitalpin-test/

poslechnout, co k tematu ruzne typy lepidel rika prekvapive relativne otevrene dama z CollTexu.

Zaver (pro nenemcinare) je ten, ze nove typy lepidel sice usnadnuji nalepovani a sundavani pasu, ale co se tyce zivotnosti a spolehlivosti se klasickemu lepidlu nevyrovnaji.

Hore zdar,

Lenka K.
Lenka K.11:41:20 21.11.2014
odpovědět 
   Re: softmoverský pásy
Já mám Gecka několikátou sezónu, ze začátku nadšení veliký, ale poslední dobou mi po odlepení zůstával na skluznici takovej sajrajt a ne úplně zanedbatelným množství.. drhlo to a ani se te nechtělo moc ojíždět..
Michal12:37:40 21.11.2014
odpovědět 
    Re: softmoverský pásy
Pěkná diskuse před sezónou, dobře se to čte. Díky :)
Aldo15:12:27 21.11.2014
odpovědět 
    Re: softmoverský pásy
Moje Gecka vydržely jen sezonu. Dostal se mi snih mezi pas a lyži. Vodrbal tu polymerovou vrstvu a mam po hehe. Bohuzel jsem to zjistil az na vrsku.
IJ12:43:56 25.11.2014
odpovědět 
 Foto dne:
lezení na obtížnost kvalifikace
SP Praha 2026
 Databáze cest:
Všechny cesty (192434)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Úžeh 5A Zvůle
Výcviková 5 Choustník
Nosferatu SD 7B+ Val Masino
La piada della formica 7C Val masino
Jedna Rodina Xa Adršpach
Nově komentované:
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (41)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1168 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1285 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1465 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1436 
 Neřeším to – lezu vše 
 1137 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi