Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
AM ČR v boulderingu (24.06) SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07)
Cesty: 1.Šindel 13081 2.Votoček 12500 3.Širůčková 11897 Bouldry: 1.Trojan 11250 2.Novák 11075 3.Pochman 11075 Hory: 1.Sejbal 7951 2.Skopec 7086 3.Groš 6550
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English Petzl Nomic vs. BD Fusion 20.11.2014 Mám v plánu si pořídit nové cepíny a rozhoduji se mezi těmito.
Podělte se prosím o osobní zkušenosti s nimi. Díky
  Re: Petzl Nomic vs. BD Fusion 20.11.2014 Ahoj Pavle,
Nomicy
+ plusy.. nastavitelná rukojeť podle velikosti úchopu navíc se sk
    Re: Petzl Nomic vs. BD Fusion 20.11.2014 Ahoj Aggy,
díky za vyčerpávající odpověď. Chci to i do hor a ty Nomicy mi také přijdou pro op
      Re: Petzl Nomic vs. BD Fusion 20.11.2014 Nomic do hor je blbost, na to jsou Quarky. Ty jsou i dobré na ledy.
      Re: Petzl Nomic vs. BD Fusion 20.11.2014 Je to na tom, co ti vyhovuje lépe, ale také si myslím, že Nomicy pro účel "i do hor" nejso
      Re: Petzl Nomic vs. BD Fusion 21.11.2014 Když do hor, tak Grivel Light Machine.
      Re: Petzl Nomic vs. BD Fusion 21.11.2014 A jakou lezeš v horách obtížnost? Podle ní se vhodný typ cepínů může značně lišit.
    Re: Petzl Nomic vs. BD Fusion 20.11.2014 Neni pravdou, ze by Fusion nemely stavitelnou rukojet. Je to jine nez Nomicu, ale trochu se velikost
      Re: Petzl Nomic vs. BD Fusion 20.11.2014 čerpal jsem u Fusionu jen z fotek, v rukou jsem je neměl. Na kladivo to vypadá :)
        Re: Petzl Nomic vs. BD Fusion 20.11.2014 Podle obrázků se radí celkem blbě.
          Re: Petzl Nomic vs. BD Fusion 20.11.2014 Ještě že si velmi zásadně přispěl do diskuze.. nepodepsaný jedinče.
            Re: Petzl Nomic vs. BD Fusion 20.11.2014 Hlavně, že jsi se podepsal. To tě velmi zhmotňuje a zároveň zvýší kvalitu tvého názoru.
    Re: Petzl Nomic vs. BD Fusion 20.11.2014 Novej Fusion? Kde jsi ho videl? Ani na BD stránkách nic takovýho není ...
      Re: Petzl Nomic vs. BD Fusion 21.11.2014 "Novej" Fusion je ten zelenej. Fusion 1 byl oranzovej.
    Re: Petzl Nomic vs. BD Fusion 20.11.2014 Máš nějaký konkrétnější postřeh k těm Trangům, když píšeš, že jsou úžasný? Nelezl jsem s nima, tak b
      Re: Petzl Nomic vs. BD Fusion 20.11.2014 Fuel, ale donedávna tom říkali Fusion 2
    Re: Petzl Nomic vs. BD Fusion 21.11.2014 Ahoj!
Napsal by si něco k těm Trangům? Dost se mi líbí, ale zatím jsem je viděl jen na fotce
  Re: Petzl Nomic vs. BD Fusion 20.11.2014 Já to vyřešil Nomiky na ledy, Quarky na alpské lezení.
Mají shodné hroty a tak se dají i při
    Re: Petzl Nomic vs. BD Fusion 21.11.2014 Šel bych do Petzlu. A asi Quark. Mám tři roky a maximální spokojenost.
Petzl Nomic vs. BD Fusion 20.11.2014 Mám v plánu si pořídit nové cepíny a rozhoduji se mezi těmito.
Podělte se prosím o osobní zkušenosti s nimi. Díky
Španielsko prosinec leden 20.11.2014 Ahojte. Sme dvaja a hladame niekoho kto by sa chcel pridat do auta na lezecky vylet do Spanielska v termine od 18teho decembra(prosince) do cca plus minus polky januara(ledna) :-). Podla pocasia a dohody skusit nieco po ceste vo Fancuzku pripadne na sever
Srajda lano 20.11.2014 ahoj, beal i tendon po nějakým čase měknou, sračkovatí. máte někdo zkušenost s lanem, co si zachová tvar ale zároveń neskončí jako drát?
  Re: Srajda lano 20.11.2014 edelweis, edelrid
  Re: Srajda lano 20.11.2014 edelweis, edelrid
    Re: Srajda lano 20.11.2014 Edelweiss = 90% Beal. Obojí stejný majitel. Beal a tendon velký rozdíl.
  Re: Srajda lano 20.11.2014 A myslíš, že existuje lano, které budeš mít na věky? P.S. S Bealem mám velmi dobré zkušenosti, horší
    Re: Srajda lano 20.11.2014 na věky ne, ale přijde mi škoda by lano který ještě ani nechlupatí tak už zevnitř žvejkačkovatělo. o
      Re: Srajda lano 20.11.2014 Tendon mi taky u středu rozměknul - lezu na něm zatím jenom rok... máte někdo zkušenosti, jak velký
      Re: Srajda lano 21.11.2014 Zvejkačkujou ty levné modely, např. Edlinger. Kup si vyšší řadu: Booster, Stinger.
        Re: Srajda lano 21.11.2014 ale booster a stingáč jsou tenký, já lezu tak na desítkách, aby to hned enšlo do háje. a taky jsem t
        Re: Srajda lano 21.11.2014 tendon hattrick mi úplně levnej nepřijde, přesto měkne. master jakbymet
          Re: Srajda lano 21.11.2014 Tendon je horší než Beal, jestli nechceš tenký, lehký lano (ač nechápu důvod a nedůvěru za důvod nep
            Re: Srajda lano 22.11.2014 jeden top gun doma mám, lezem na parťákovým, kde se po odrbání konců krásně povolil oplet po celý dý
            Re: Srajda lano 26.11.2014 Ale jo, top gun dobrej, ale jen když s ním lezeš tak jednou za měsíc, pak ti opravdu vydrží dlouho..
  Re: Srajda lano 21.11.2014 Po bealech, tendonech a mamutech už jen sterling...
    Re: Srajda lano 25.11.2014 Lezl jsem snad na všech zmiňovaných značkách a jednoznačně největší životnost jsem zaznamenal u ster
  Re: Srajda lano 26.11.2014 Ono je těžký si vybrat - měkká lana se hadrovatí a rozpadá se u nich oplet. Dělá to třeba Tnedon Mas
Ta3 - podmínky 19.11.2014 Nevíte jaké jsou teď sněhové podmínky v Tatrách?
díky. Že to bude stát za h.vn. vím, jen se mi nechce bručet doma. Díky.
  Re: Ta3 - podmínky 20.11.2014 regulerni zasnezena zima
  Re: Balkna - jakou? 19.11.2014 beastmaker
    Re: Balkna - jakou? 19.11.2014 Aix mám a nijak mě neuchvátil, je to pro mě hodně oblé a přijde mi, že to hodně klouže. V obchodě se
  Re: Balkna - jakou? 19.11.2014 Pořád je to ještě Transgression.
  Re: Balkna - jakou? 20.11.2014 mně nejvíc sedí makak 04, je to základní typ, ale má krásný zaplouváky po stranách vhodný na shyby i
  Re: Balkna - jakou? 20.11.2014 Kluci, tak jeste jednou, jelikoz resim krome balkny i prachy, tak mam na vyber z tehle dvou z druhy
    Re: Balkna - jakou? 20.11.2014 Ahoj, nevim, mně se nelíbí ani jedna. Na domácí visení mi přijde nejlepší dřevo (viz i odkaz výše).
    Re: Balkna - jakou? 20.11.2014 Ahoj,
mám tu žíhanou balknu a vyhovuje mi množství "chytů" i jejich odsazení. Jsou
      Re: Balkna - jakou? 20.11.2014 to je chyba ty jsou nejlepsi
  Re: peakclimber - výzvy 19.11.2014 To tedy opravdu začínáte. Chybí např. Říp, České Středohoří vůbec, i spousta menších vrcholů, kam se
    Re: peakclimber - výzvy 20.11.2014 No mě se to líbí, dobrý nápad. Jen koukám, že těch účastníků máte málo, až budu mít trošku času, tak
softmoverský pásy 19.11.2014 tak jsem čekoval před zimou vybavení, a zjistil jsem, že tulení kůže je po letech zteřelá a mírně lysá, myší ouška zpuchřelá a vůbec že už má nejlepší léta za sebou. no a páč nechci aby se mi báby s nůší posmívaly, tak nechci už pásy oldskůlově rovné, ale
  Re: softmoverský pásy 19.11.2014 1. Ořezat tak, aby byla vidět jen ocelová hrana
2. Koupit dle nejširšího rozměru a ořezat
    Re: softmoverský pásy 20.11.2014 Naprosty souhlas se vsemi body. Z hlediska zivotnosti doporucuji koupit neco jineho nez jen moher.
  Re: softmoverský pásy 19.11.2014 způsob oříznutí je v návodu k použití, ale vychází to tak, že to kryje skluznici a koukají hrany, ta
    Re: softmoverský pásy 19.11.2014 jo a můžu srovnávat rovné a vykrojené pásy a pokud to nechceš na carvy, stačí rovné. Já teda příště
      Re: softmoverský pásy 19.11.2014 Tak to nevíš, o čem mluvíš, v těžkých podmínkách je obrovský rozdíl mezi kompletně a částečně (rovný
        Re: softmoverský pásy 19.11.2014 On má pravdu, v těžkých podmínkách dáš stejně harše. Používal jsem rovný pásy na carvových lyžích pá
          Re: softmoverský pásy 19.11.2014 no, popravdě, dětem občas na kopec uteču. ne že bych snad byl nějaké tuzemské eso, to spíš bych dal
            Re: softmoverský pásy 19.11.2014 Taky jsme napřed vojeli rovné pásy, ale teď se nám chodí o moc lépe na voříznutejch. Nechal jsme si
        Re: softmoverský pásy 19.11.2014 hele, na 40 stupňovém skleněném svahu stejně hodím lyže na batoh a šlapu na mačkách. A ty vykrojene
    Re: softmoverský pásy 19.11.2014 díky všem za rozumy.
na upevnění vzadu konzervativně trvám (možná je to pitomost?), bo konzer
      Re: softmoverský pásy 19.11.2014 Ty Gecko upevnění dozadu mají, jen na twintipech to nedrželo. Mě se nechtělo upravovat lyži, nebo do
      Re: softmoverský pásy 19.11.2014 Dopredu normalne pevnou hrazdicku bez gumicuku, hacek vzadu ufiknout. Provozuju to tak uz leta a bez
  Re: softmoverský pásy 19.11.2014 Co lyžník to názor, a každej by šel za svou pravdu na hranici. Tak taky přidám svůj:
        Re: softmoverský pásy 20.11.2014 Nejsem žádný zastánce Colttex, ale nemohlo to být tím, že jsi pásy říznul dlouhé, (Camlock byl tím p
          Re: softmoverský pásy 21.11.2014 Hele ne, pásy byly akorát. A s tou patkou G3 - ta co mám já vypadá univerzálně.
    Re: softmoverský pásy 20.11.2014 Kdyz ti pasy prestanou lepit uplne, nepomuze ani dvojite upevneni. Haky vzadu jsou pro lemply :), te
      Re: softmoverský pásy 20.11.2014 háky vzadu jsou dobrý nejen pro lemply, ale i na situaci když potřebuješ sundat lyži a píchnout do s
        Re: softmoverský pásy 20.11.2014 jo ještě jsem dříve občas vídával takovou věc - nevím jestli fabrické nebo bastl - pás o 5 cm delší
          Re: softmoverský pásy 20.11.2014 Moc neušetříš, co ušetříš za Camlock, utratíš za delší pás :-)
            Re: softmoverský pásy 20.11.2014 Ale bastlíř je spokojen...
          Re: softmoverský pásy 21.11.2014 No tak pak je otázka zda nejít ke kořenům a nestáhnout toulavýho psa z kůže.
    Re: softmoverský pásy 20.11.2014 Opakuji - Gecko v pohodě sundáš a nandáš 4x za den i za komplikovaných podmínek a drží to i bez upev
      Re: softmoverský pásy 21.11.2014 Kolik hm máš pls na těch geckách nastoupanejch?
      Re: softmoverský pásy 21.11.2014 Já mám Gecka několikátou sezónu, ze začátku nadšení veliký, ale poslední dobou mi po odlepení zůstáv
        Re: softmoverský pásy 21.11.2014 Pěkná diskuse před sezónou, dobře se to čte. Díky :)
        Re: softmoverský pásy 25.11.2014 Moje Gecka vydržely jen sezonu. Dostal se mi snih mezi pas a lyži. Vodrbal tu polymerovou vrstvu a m
1
...
389
390
391
392
393
394
395
396
397
398
399
400
401
402
403
404
405
406
407
408
...
2263
  Re: Balkna - jakou? Tady máš něco o deskách "http://casnacaj.blogspot.cz/2010/02/ otaznik-nad-dvermi.html" (jedna mezera). Nebo tady konkrétní zkušenosti s jednotlivými typy "http://lezecka-skola.blogspot.cz/2013/11/ shybovaci-deska-nadzemi.html" (jedna mezera). 18:09:51 19.11.2014odpovědět
  Re: Balkna - jakou? beastmaker 18:37:36 19.11.2014odpovědět
  Re: Balkna - jakou? beastmaker 18:37:43 19.11.2014odpovědět
    Re: Balkna - jakou? Aix mám a nijak mě neuchvátil, je to pro mě hodně oblé a přijde mi, že to hodně klouže. V obchodě se mi líbil metolius, je to hodně variabilní (lišty a dírky co drží i menší oblejší), akorát mi přišly divně řešené ty šrouby na upevnění. Eržik 22:06:05 19.11.2014odpovědět
  Re: Balkna - jakou? Pořád je to ještě Transgression. pbla4024 22:16:45 19.11.2014odpovědět
  Re: Balkna - jakou? mně nejvíc sedí makak 04, je to základní typ, ale má krásný zaplouváky po stranách vhodný na shyby i visy a menší lištičky tam taky jsou. 00:30:31 20.11.2014odpovědět
  Re: Balkna - jakou? Kluci, tak jeste jednou, jelikoz resim krome balkny i prachy, tak mam na vyber z tehle dvou z druhy ruky: http://www.pinterest.com/hana007/balkny/
Pro a proti? Melo by to byt na trenink shybu i prstu. Diky!
Kca 08:43:46 20.11.2014odpovědět
    Re: Balkna - jakou? Ahoj, nevim, mně se nelíbí ani jedna. Na domácí visení mi přijde nejlepší dřevo (viz i odkaz výše). Jak říkáš - řešíš prachy, a nechce se Ti předpokládám nic vyrábět. Zaběhni k nejbližšímu truhláři a zjisti, za kolik by Ti vlastní desku udělal. Kousek ani ne moc silné překližky, k tomu 2-3 zaoblené lišty z měkčího dřeva. A pár děr průměru 12mm na přidělání nějakých chytů pro zvětšení variability. Budeš na tím muset trochu zapřemýšlet – ideálně s přítelem, když to má být pro něho. A myslím, že za maximálně stejnou, spíš nižší, cenu budeš mít originální dárek a Tvůj přítel kvalitní tréninkový prostředek :-) bejbs 09:48:34 20.11.2014odpovědět
    Re: Balkna - jakou? Ahoj,
mám tu žíhanou balknu a vyhovuje mi množství "chytů" i jejich odsazení. Jsou tam madla, středně velký lišty i mini lišty. Pro mé potřeby úplně dostačující.
S tou OCÚNkou zkušenosti nemám R. 12:29:25 20.11.2014odpovědět
  Re: Balkna - jakou? není lepší si něco nakonfigurovat podle potřeb? příklad tady http://goo.gl/dauK77 .
dřevo je příjemnější a cena záleží co si navymýšlíš... ne že bych jim potřeboval dělat reklamu, ale má to něco do sebe 10:07:53 20.11.2014odpovědět
    Re: Balkna - jakou? Diky, ale on prave drevenou nechce... Kaca 12:29:14 20.11.2014odpovědět
      Re: Balkna - jakou? to je chyba ty jsou nejlepsi T 15:14:54 20.11.2014odpovědět
Reklama:
Foto dne:
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: