Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Širůčková 11897
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 7951
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230835 cest
Nové přelezy:
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Bílý Tesák 7b+
Arnold Cla 9+
Lambert 8a
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+

Stěny
BalvanBoulder - Horažďovice
Horolezecká stěna Vrchlabí - MANGO - Vrchlabí
SQUASHPARK Cibulka - Praha 5

Prodejny
Luna Rossa - lezecké chyty a stěny - Děčín
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Lezec-shop.cz - Štěchovice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Petzl Nomic vs. BD Fusion20.11.2014
Mám v plánu si pořídit nové cepíny a rozhoduji se mezi těmito.
Podělte se prosím o osobní zkušenosti s nimi. Díky
 Re: Petzl Nomic vs. BD Fusion20.11.2014
Ahoj Pavle,
Nomicy
+ plusy.. nastavitelná rukojeť podle velikosti úchopu navíc se sk
  Re: Petzl Nomic vs. BD Fusion20.11.2014
Ahoj Aggy,
díky za vyčerpávající odpověď. Chci to i do hor a ty Nomicy mi také přijdou pro op
   Re: Petzl Nomic vs. BD Fusion20.11.2014
Nomic do hor je blbost, na to jsou Quarky. Ty jsou i dobré na ledy.
   Re: Petzl Nomic vs. BD Fusion20.11.2014
Je to na tom, co ti vyhovuje lépe, ale také si myslím, že Nomicy pro účel "i do hor" nejso
   Re: Petzl Nomic vs. BD Fusion21.11.2014
Když do hor, tak Grivel Light Machine.
   Re: Petzl Nomic vs. BD Fusion21.11.2014
A jakou lezeš v horách obtížnost? Podle ní se vhodný typ cepínů může značně lišit.
  Re: Petzl Nomic vs. BD Fusion20.11.2014
Neni pravdou, ze by Fusion nemely stavitelnou rukojet. Je to jine nez Nomicu, ale trochu se velikost
   Re: Petzl Nomic vs. BD Fusion20.11.2014
čerpal jsem u Fusionu jen z fotek, v rukou jsem je neměl. Na kladivo to vypadá :)
    Re: Petzl Nomic vs. BD Fusion20.11.2014
Podle obrázků se radí celkem blbě.
     Re: Petzl Nomic vs. BD Fusion20.11.2014
Ještě že si velmi zásadně přispěl do diskuze.. nepodepsaný jedinče.
      Re: Petzl Nomic vs. BD Fusion20.11.2014
Hlavně, že jsi se podepsal. To tě velmi zhmotňuje a zároveň zvýší kvalitu tvého názoru.
  Re: Petzl Nomic vs. BD Fusion20.11.2014
Novej Fusion? Kde jsi ho videl? Ani na BD stránkách nic takovýho není ...
   Re: Petzl Nomic vs. BD Fusion21.11.2014
"Novej" Fusion je ten zelenej. Fusion 1 byl oranzovej.
  Re: Petzl Nomic vs. BD Fusion20.11.2014
Máš nějaký konkrétnější postřeh k těm Trangům, když píšeš, že jsou úžasný? Nelezl jsem s nima, tak b
   Re: Petzl Nomic vs. BD Fusion20.11.2014
Fuel, ale donedávna tom říkali Fusion 2
   Re: Petzl Nomic vs. BD Fusion21.11.2014
  Re: Petzl Nomic vs. BD Fusion21.11.2014
Ahoj!
Napsal by si něco k těm Trangům? Dost se mi líbí, ale zatím jsem je viděl jen na fotce
 Re: Petzl Nomic vs. BD Fusion20.11.2014
Já to vyřešil Nomiky na ledy, Quarky na alpské lezení.
Mají shodné hroty a tak se dají i při
  Re: Petzl Nomic vs. BD Fusion21.11.2014
Šel bych do Petzlu. A asi Quark. Mám tři roky a maximální spokojenost.

 Petzl Nomic vs. BD Fusion20.11.2014
Mám v plánu si pořídit nové cepíny a rozhoduji se mezi těmito.
Podělte se prosím o osobní zkušenosti s nimi. Díky

 Španielsko prosinec leden20.11.2014
Ahojte. Sme dvaja a hladame niekoho kto by sa chcel pridat do auta na lezecky vylet do Spanielska v termine od 18teho decembra(prosince) do cca plus minus polky januara(ledna) :-). Podla pocasia a dohody skusit nieco po ceste vo Fancuzku pripadne na sever

 Balkna podruhe - diky za postrehy!20.11.2014
Kluci, tak jeste jednou, jelikoz resim krome balkny i prachy, tak mam na vyber z tehle dvou z druhy ruky: http://www.pinterest.com/han

 Srajda lano20.11.2014
ahoj, beal i tendon po nějakým čase měknou, sračkovatí. máte někdo zkušenost s lanem, co si zachová tvar ale zároveń neskončí jako drát?
 Re: Srajda lano20.11.2014
edelweis, edelrid
 Re: Srajda lano20.11.2014
edelweis, edelrid
  Re: Srajda lano20.11.2014
Edelweiss = 90% Beal. Obojí stejný majitel. Beal a tendon velký rozdíl.
 Re: Srajda lano20.11.2014
A myslíš, že existuje lano, které budeš mít na věky? P.S. S Bealem mám velmi dobré zkušenosti, horší
  Re: Srajda lano20.11.2014
na věky ne, ale přijde mi škoda by lano který ještě ani nechlupatí tak už zevnitř žvejkačkovatělo. o
   Re: Srajda lano20.11.2014
Tendon mi taky u středu rozměknul - lezu na něm zatím jenom rok... máte někdo zkušenosti, jak velký
   Re: Srajda lano21.11.2014
Zvejkačkujou ty levné modely, např. Edlinger. Kup si vyšší řadu: Booster, Stinger.
    Re: Srajda lano21.11.2014
ale booster a stingáč jsou tenký, já lezu tak na desítkách, aby to hned enšlo do háje. a taky jsem t
    Re: Srajda lano21.11.2014
tendon hattrick mi úplně levnej nepřijde, přesto měkne. master jakbymet
     Re: Srajda lano21.11.2014
Tendon je horší než Beal, jestli nechceš tenký, lehký lano (ač nechápu důvod a nedůvěru za důvod nep
      Re: Srajda lano22.11.2014
jeden top gun doma mám, lezem na parťákovým, kde se po odrbání konců krásně povolil oplet po celý dý
      Re: Srajda lano26.11.2014
Ale jo, top gun dobrej, ale jen když s ním lezeš tak jednou za měsíc, pak ti opravdu vydrží dlouho..
 Re: Srajda lano21.11.2014
Po bealech, tendonech a mamutech už jen sterling...
  Re: Srajda lano25.11.2014
Lezl jsem snad na všech zmiňovaných značkách a jednoznačně největší životnost jsem zaznamenal u ster
 Re: Srajda lano26.11.2014
Ono je těžký si vybrat - měkká lana se hadrovatí a rozpadá se u nich oplet. Dělá to třeba Tnedon Mas

 stáhnutí filmů19.11.2014
Stáhnout ldejaký film se dá na stránce http://www.filmycz.cz/ . Snad ti to pomůže!

 Ta3 - podmínky19.11.2014
Nevíte jaké jsou teď sněhové podmínky v Tatrách?
díky. Že to bude stát za h.vn. vím, jen se mi nechce bručet doma. Díky. 
 Re: Ta3 - podmínky20.11.2014
regulerni zasnezena zima

 Balkna - jakou?19.11.2014
Ahojte, prosim o radu. Chci priteli koupit balknu na posilovani a rozhoduju se mezi Ocunem http://www.ocun.cz/en/product
 Re: Balkna - jakou?19.11.2014
Tady máš něco o deskách "
 Re: Balkna - jakou?19.11.2014
beastmaker
 Re: Balkna - jakou?19.11.2014
beastmaker
  Re: Balkna - jakou?19.11.2014
Aix mám a nijak mě neuchvátil, je to pro mě hodně oblé a přijde mi, že to hodně klouže. V obchodě se
 Re: Balkna - jakou?19.11.2014
Pořád je to ještě Transgression.
 Re: Balkna - jakou?20.11.2014
mně nejvíc sedí makak 04, je to základní typ, ale má krásný zaplouváky po stranách vhodný na shyby i
 Re: Balkna - jakou?20.11.2014
Kluci, tak jeste jednou, jelikoz resim krome balkny i prachy, tak mam na vyber z tehle dvou z druhy
  Re: Balkna - jakou?20.11.2014
Ahoj, nevim, mně se nelíbí ani jedna. Na domácí visení mi přijde nejlepší dřevo (viz i odkaz výše).
  Re: Balkna - jakou?20.11.2014
Ahoj,
mám tu žíhanou balknu a vyhovuje mi množství "chytů" i jejich odsazení. Jsou
 Re: Balkna - jakou?20.11.2014
není lepší si něco nakonfigurovat podle potřeb? příklad tady
  Re: Balkna - jakou?20.11.2014
Diky, ale on prave drevenou nechce...
   Re: Balkna - jakou?20.11.2014
to je chyba ty jsou nejlepsi

 peakclimber - výzvy19.11.2014
Ahoj,
dáváme dohromady nový webovky http://cs.peakclimber.com a docela rychle jsme vyčerpali všechny možné horské výzvy, které jsme znali
 Re: peakclimber - výzvy19.11.2014
To tedy opravdu začínáte. Chybí např. Říp, České Středohoří vůbec, i spousta menších vrcholů, kam se
  Re: peakclimber - výzvy20.11.2014
No mě se to líbí, dobrý nápad. Jen koukám, že těch účastníků máte málo, až budu mít trošku času, tak
 Re: peakclimber - výzvy20.11.2014
 Re: peakclimber - výzvy20.11.2014
Všechny věže v Saských pískovcích

 softmoverský pásy19.11.2014
tak jsem čekoval před zimou vybavení, a zjistil jsem, že tulení kůže je po letech zteřelá a mírně lysá, myší ouška zpuchřelá a vůbec že už má nejlepší léta za sebou. no a páč nechci aby se mi báby s nůší posmívaly, tak nechci už pásy oldskůlově rovné, ale
 Re: softmoverský pásy19.11.2014
1. Ořezat tak, aby byla vidět jen ocelová hrana
2. Koupit dle nejširšího rozměru a ořezat
  Re: softmoverský pásy20.11.2014
Naprosty souhlas se vsemi body. Z hlediska zivotnosti doporucuji koupit neco jineho nez jen moher.
 Re: softmoverský pásy19.11.2014
způsob oříznutí je v návodu k použití, ale vychází to tak, že to kryje skluznici a koukají hrany, ta
  Re: softmoverský pásy19.11.2014
jo a můžu srovnávat rovné a vykrojené pásy a pokud to nechceš na carvy, stačí rovné. Já teda příště
   Re: softmoverský pásy19.11.2014
Tak to nevíš, o čem mluvíš, v těžkých podmínkách je obrovský rozdíl mezi kompletně a částečně (rovný
    Re: softmoverský pásy19.11.2014
On má pravdu, v těžkých podmínkách dáš stejně harše. Používal jsem rovný pásy na carvových lyžích pá
     Re: softmoverský pásy19.11.2014
no, popravdě, dětem občas na kopec uteču. ne že bych snad byl nějaké tuzemské eso, to spíš bych dal
      Re: softmoverský pásy19.11.2014
Taky jsme napřed vojeli rovné pásy, ale teď se nám chodí o moc lépe na voříznutejch. Nechal jsme si
    Re: softmoverský pásy19.11.2014
hele, na 40 stupňovém skleněném svahu stejně hodím lyže na batoh a šlapu na mačkách. A ty vykrojene
 Re: softmoverský pásy19.11.2014
Ovšem kdybys trošku hledal, tak najdeš:
 Re: softmoverský pásy19.11.2014
Gecko bez lepidla, přestanou lepit, umyješ vodou, upevnění vzadu být nemusí, seřízneš do oblouku 20
  Re: softmoverský pásy19.11.2014
díky všem za rozumy.
na upevnění vzadu konzervativně trvám (možná je to pitomost?), bo konzer
   Re: softmoverský pásy19.11.2014
Ty Gecko upevnění dozadu mají, jen na twintipech to nedrželo. Mě se nechtělo upravovat lyži, nebo do
   Re: softmoverský pásy19.11.2014
Dopredu normalne pevnou hrazdicku bez gumicuku, hacek vzadu ufiknout. Provozuju to tak uz leta a bez
 Re: softmoverský pásy19.11.2014
Co lyžník to názor, a každej by šel za svou pravdu na hranici. Tak taky přidám svůj:

  Re: softmoverský pásy19.11.2014
Koukám na pásy G3 a jejich upínací systém
   Re: softmoverský pásy19.11.2014
Princip je stejnej, ale ďábel se ukrývá v detailech. Poloha patky u G3 je vymezena dírama, takže nem
    Re: softmoverský pásy20.11.2014
Nejsem žádný zastánce Colttex, ale nemohlo to být tím, že jsi pásy říznul dlouhé, (Camlock byl tím p
     Re: softmoverský pásy21.11.2014
Hele ne, pásy byly akorát. A s tou patkou G3 - ta co mám já vypadá univerzálně.
  Re: softmoverský pásy20.11.2014
Kdyz ti pasy prestanou lepit uplne, nepomuze ani dvojite upevneni. Haky vzadu jsou pro lemply :), te
   Re: softmoverský pásy20.11.2014
háky vzadu jsou dobrý nejen pro lemply, ale i na situaci když potřebuješ sundat lyži a píchnout do s
    Re: softmoverský pásy20.11.2014
jo ještě jsem dříve občas vídával takovou věc - nevím jestli fabrické nebo bastl - pás o 5 cm delší
     Re: softmoverský pásy20.11.2014
Moc neušetříš, co ušetříš za Camlock, utratíš za delší pás :-)
      Re: softmoverský pásy20.11.2014
Ale bastlíř je spokojen...
     Re: softmoverský pásy21.11.2014
No tak pak je otázka zda nejít ke kořenům a nestáhnout toulavýho psa z kůže.
  Re: softmoverský pásy20.11.2014
Opakuji - Gecko v pohodě sundáš a nandáš 4x za den i za komplikovaných podmínek a drží to i bez upev
   Re: softmoverský pásy21.11.2014
Kolik hm máš pls na těch geckách nastoupanejch?
   Re: softmoverský pásy21.11.2014
No, myslim, ze mas stesti, ze Ti Gecka dobre funguji, kvuli komentarum zde (
   Re: softmoverský pásy21.11.2014
Jo a jeste, kdo vladne nemcinou, muze si zde

   Re: softmoverský pásy21.11.2014
Já mám Gecka několikátou sezónu, ze začátku nadšení veliký, ale poslední dobou mi po odlepení zůstáv
    Re: softmoverský pásy21.11.2014
Pěkná diskuse před sezónou, dobře se to čte. Díky :)
    Re: softmoverský pásy25.11.2014
Moje Gecka vydržely jen sezonu. Dostal se mi snih mezi pas a lyži. Vodrbal tu polymerovou vrstvu a m

1   ...   389   390   391   392   393   394   395   396   397   398   399   400   401   402   403   404   405   406   407   408   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Balkna - jakou?
Ahojte, prosim o radu. Chci priteli koupit balknu na posilovani a rozhoduju se mezi Ocunem http://www.ocun.cz/en/products/holds/finger-board.html a klasickym Makakem TB02

Nejake rady, kterou vybrat? Ja jsem v koncich...

Diky!
17:59:16 19.11.2014
odpovědět 
 Re: Balkna - jakou?
Tady máš něco o deskách "http://casnacaj.blogspot.cz/2010/02/ otaznik-nad-dvermi.html" (jedna mezera). Nebo tady konkrétní zkušenosti s jednotlivými typy "http://lezecka-skola.blogspot.cz/2013/11/ shybovaci-deska-nadzemi.html" (jedna mezera).
18:09:51 19.11.2014
odpovědět 
 Re: Balkna - jakou?
beastmaker
18:37:36 19.11.2014
odpovědět 
 Re: Balkna - jakou?
beastmaker
18:37:43 19.11.2014
odpovědět 
  Re: Balkna - jakou?
Aix mám a nijak mě neuchvátil, je to pro mě hodně oblé a přijde mi, že to hodně klouže. V obchodě se mi líbil metolius, je to hodně variabilní (lišty a dírky co drží i menší oblejší), akorát mi přišly divně řešené ty šrouby na upevnění.
Eržik22:06:05 19.11.2014
odpovědět 
 Re: Balkna - jakou?
Pořád je to ještě Transgression.
 pbla402422:16:45 19.11.2014
odpovědět 
 Re: Balkna - jakou?
mně nejvíc sedí makak 04, je to základní typ, ale má krásný zaplouváky po stranách vhodný na shyby i visy a menší lištičky tam taky jsou.
00:30:31 20.11.2014
odpovědět 
 Re: Balkna - jakou?
Kluci, tak jeste jednou, jelikoz resim krome balkny i prachy, tak mam na vyber z tehle dvou z druhy ruky: http://www.pinterest.com/hana007/balkny/

Pro a proti? Melo by to byt na trenink shybu i prstu. Diky!

Kca08:43:46 20.11.2014
odpovědět 
  Re: Balkna - jakou?
Ahoj, nevim, mně se nelíbí ani jedna. Na domácí visení mi přijde nejlepší dřevo (viz i odkaz výše). Jak říkáš - řešíš prachy, a nechce se Ti předpokládám nic vyrábět. Zaběhni k nejbližšímu truhláři a zjisti, za kolik by Ti vlastní desku udělal. Kousek ani ne moc silné překližky, k tomu 2-3 zaoblené lišty z měkčího dřeva. A pár děr průměru 12mm na přidělání nějakých chytů pro zvětšení variability. Budeš na tím muset trochu zapřemýšlet – ideálně s přítelem, když to má být pro něho. A myslím, že za maximálně stejnou, spíš nižší, cenu budeš mít originální dárek a Tvůj přítel kvalitní tréninkový prostředek :-)
bejbs09:48:34 20.11.2014
odpovědět 
  Re: Balkna - jakou?
Ahoj,
mám tu žíhanou balknu a vyhovuje mi množství "chytů" i jejich odsazení. Jsou tam madla, středně velký lišty i mini lišty. Pro mé potřeby úplně dostačující.

S tou OCÚNkou zkušenosti nemám
R.12:29:25 20.11.2014
odpovědět 
 Re: Balkna - jakou?
není lepší si něco nakonfigurovat podle potřeb? příklad tady http://goo.gl/dauK77 .
dřevo je příjemnější a cena záleží co si navymýšlíš... ne že bych jim potřeboval dělat reklamu, ale má to něco do sebe
10:07:53 20.11.2014
odpovědět 
  Re: Balkna - jakou?
Diky, ale on prave drevenou nechce...
Kaca12:29:14 20.11.2014
odpovědět 
   Re: Balkna - jakou?
to je chyba ty jsou nejlepsi
T15:14:54 20.11.2014
odpovědět 
 Foto dne:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192348)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Západní hrana III Prachov
Stará cesta IV Prachov
Nedělení dýchánek - varianta VIIIb Tisá - Velké Stěny
Nedělní dýchánek VIIIa Tisá - Velké Stěny
Novodobá VIIIb Tisá - Velké Stěny
Nově komentované:
Kočka 7b+ Davle
Rasista VIIb Tisá - Velké Stěny
Kočka 7b+ Davle
Kočka 7b+ Davle
Kočka 7b+ Davle

 Nově v diskusi:
Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Wow | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Wow | Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (51)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1149 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1263 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1115 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi