Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
34.Kubíček 10215
35.Chejn 10208
36.Jeřábek 10200
Bouldry:
34.Stribrny 9534
35.Kollár 9503
36.Zímová 9428
Hory:
5.Bloudek 6420
6.Hlahulek 6350
7.Švihálek 6092

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230977 cest
Nové přelezy:
Cikánskej Xb
Take the L 9-
Take A Wal 9-/9
Troy 9+
Timba Clim 7b
Side Step 7b
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Arnold Cla 9+

Stěny
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely

Prodejny
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 vlastina stěna kde zmizelo topo z lezce?20.11.2014
kam zmizelo prosím schéma Vlastičky??
dík
 Re: vlastina stěna kde zmizelo topo z lezce?21.11.2014
?

 Petzl Nomic vs. BD Fusion20.11.2014
Mám v plánu si pořídit nové cepíny a rozhoduji se mezi těmito.
Podělte se prosím o osobní zkušenosti s nimi. Díky
 Re: Petzl Nomic vs. BD Fusion20.11.2014
Ahoj Pavle,
Nomicy
+ plusy.. nastavitelná rukojeť podle velikosti úchopu navíc se sk
  Re: Petzl Nomic vs. BD Fusion20.11.2014
Ahoj Aggy,
díky za vyčerpávající odpověď. Chci to i do hor a ty Nomicy mi také přijdou pro op
   Re: Petzl Nomic vs. BD Fusion20.11.2014
Nomic do hor je blbost, na to jsou Quarky. Ty jsou i dobré na ledy.
   Re: Petzl Nomic vs. BD Fusion20.11.2014
Je to na tom, co ti vyhovuje lépe, ale také si myslím, že Nomicy pro účel "i do hor" nejso
   Re: Petzl Nomic vs. BD Fusion21.11.2014
Když do hor, tak Grivel Light Machine.
   Re: Petzl Nomic vs. BD Fusion21.11.2014
A jakou lezeš v horách obtížnost? Podle ní se vhodný typ cepínů může značně lišit.
  Re: Petzl Nomic vs. BD Fusion20.11.2014
Neni pravdou, ze by Fusion nemely stavitelnou rukojet. Je to jine nez Nomicu, ale trochu se velikost
   Re: Petzl Nomic vs. BD Fusion20.11.2014
čerpal jsem u Fusionu jen z fotek, v rukou jsem je neměl. Na kladivo to vypadá :)
    Re: Petzl Nomic vs. BD Fusion20.11.2014
Podle obrázků se radí celkem blbě.
     Re: Petzl Nomic vs. BD Fusion20.11.2014
Ještě že si velmi zásadně přispěl do diskuze.. nepodepsaný jedinče.
      Re: Petzl Nomic vs. BD Fusion20.11.2014
Hlavně, že jsi se podepsal. To tě velmi zhmotňuje a zároveň zvýší kvalitu tvého názoru.
  Re: Petzl Nomic vs. BD Fusion20.11.2014
Novej Fusion? Kde jsi ho videl? Ani na BD stránkách nic takovýho není ...
   Re: Petzl Nomic vs. BD Fusion21.11.2014
"Novej" Fusion je ten zelenej. Fusion 1 byl oranzovej.
  Re: Petzl Nomic vs. BD Fusion20.11.2014
Máš nějaký konkrétnější postřeh k těm Trangům, když píšeš, že jsou úžasný? Nelezl jsem s nima, tak b
   Re: Petzl Nomic vs. BD Fusion20.11.2014
Fuel, ale donedávna tom říkali Fusion 2
   Re: Petzl Nomic vs. BD Fusion21.11.2014
  Re: Petzl Nomic vs. BD Fusion21.11.2014
Ahoj!
Napsal by si něco k těm Trangům? Dost se mi líbí, ale zatím jsem je viděl jen na fotce
 Re: Petzl Nomic vs. BD Fusion20.11.2014
Já to vyřešil Nomiky na ledy, Quarky na alpské lezení.
Mají shodné hroty a tak se dají i při
  Re: Petzl Nomic vs. BD Fusion21.11.2014
Šel bych do Petzlu. A asi Quark. Mám tři roky a maximální spokojenost.

 Petzl Nomic vs. BD Fusion20.11.2014
Mám v plánu si pořídit nové cepíny a rozhoduji se mezi těmito.
Podělte se prosím o osobní zkušenosti s nimi. Díky

 Španielsko prosinec leden20.11.2014
Ahojte. Sme dvaja a hladame niekoho kto by sa chcel pridat do auta na lezecky vylet do Spanielska v termine od 18teho decembra(prosince) do cca plus minus polky januara(ledna) :-). Podla pocasia a dohody skusit nieco po ceste vo Fancuzku pripadne na sever

 Balkna podruhe - diky za postrehy!20.11.2014
Kluci, tak jeste jednou, jelikoz resim krome balkny i prachy, tak mam na vyber z tehle dvou z druhy ruky: http://www.pinterest.com/han

 Srajda lano20.11.2014
ahoj, beal i tendon po nějakým čase měknou, sračkovatí. máte někdo zkušenost s lanem, co si zachová tvar ale zároveń neskončí jako drát?
 Re: Srajda lano20.11.2014
edelweis, edelrid
 Re: Srajda lano20.11.2014
edelweis, edelrid
  Re: Srajda lano20.11.2014
Edelweiss = 90% Beal. Obojí stejný majitel. Beal a tendon velký rozdíl.
 Re: Srajda lano20.11.2014
A myslíš, že existuje lano, které budeš mít na věky? P.S. S Bealem mám velmi dobré zkušenosti, horší
  Re: Srajda lano20.11.2014
na věky ne, ale přijde mi škoda by lano který ještě ani nechlupatí tak už zevnitř žvejkačkovatělo. o
   Re: Srajda lano20.11.2014
Tendon mi taky u středu rozměknul - lezu na něm zatím jenom rok... máte někdo zkušenosti, jak velký
   Re: Srajda lano21.11.2014
Zvejkačkujou ty levné modely, např. Edlinger. Kup si vyšší řadu: Booster, Stinger.
    Re: Srajda lano21.11.2014
ale booster a stingáč jsou tenký, já lezu tak na desítkách, aby to hned enšlo do háje. a taky jsem t
    Re: Srajda lano21.11.2014
tendon hattrick mi úplně levnej nepřijde, přesto měkne. master jakbymet
     Re: Srajda lano21.11.2014
Tendon je horší než Beal, jestli nechceš tenký, lehký lano (ač nechápu důvod a nedůvěru za důvod nep
      Re: Srajda lano22.11.2014
jeden top gun doma mám, lezem na parťákovým, kde se po odrbání konců krásně povolil oplet po celý dý
      Re: Srajda lano26.11.2014
Ale jo, top gun dobrej, ale jen když s ním lezeš tak jednou za měsíc, pak ti opravdu vydrží dlouho..
 Re: Srajda lano21.11.2014
Po bealech, tendonech a mamutech už jen sterling...
  Re: Srajda lano25.11.2014
Lezl jsem snad na všech zmiňovaných značkách a jednoznačně největší životnost jsem zaznamenal u ster
 Re: Srajda lano26.11.2014
Ono je těžký si vybrat - měkká lana se hadrovatí a rozpadá se u nich oplet. Dělá to třeba Tnedon Mas

 stáhnutí filmů19.11.2014
Stáhnout ldejaký film se dá na stránce http://www.filmycz.cz/ . Snad ti to pomůže!

 Ta3 - podmínky19.11.2014
Nevíte jaké jsou teď sněhové podmínky v Tatrách?
díky. Že to bude stát za h.vn. vím, jen se mi nechce bručet doma. Díky. 
 Re: Ta3 - podmínky20.11.2014
regulerni zasnezena zima

 Balkna - jakou?19.11.2014
Ahojte, prosim o radu. Chci priteli koupit balknu na posilovani a rozhoduju se mezi Ocunem http://www.ocun.cz/en/product
 Re: Balkna - jakou?19.11.2014
Tady máš něco o deskách "
 Re: Balkna - jakou?19.11.2014
beastmaker
 Re: Balkna - jakou?19.11.2014
beastmaker
  Re: Balkna - jakou?19.11.2014
Aix mám a nijak mě neuchvátil, je to pro mě hodně oblé a přijde mi, že to hodně klouže. V obchodě se
 Re: Balkna - jakou?19.11.2014
Pořád je to ještě Transgression.
 Re: Balkna - jakou?20.11.2014
mně nejvíc sedí makak 04, je to základní typ, ale má krásný zaplouváky po stranách vhodný na shyby i
 Re: Balkna - jakou?20.11.2014
Kluci, tak jeste jednou, jelikoz resim krome balkny i prachy, tak mam na vyber z tehle dvou z druhy
  Re: Balkna - jakou?20.11.2014
Ahoj, nevim, mně se nelíbí ani jedna. Na domácí visení mi přijde nejlepší dřevo (viz i odkaz výše).
  Re: Balkna - jakou?20.11.2014
Ahoj,
mám tu žíhanou balknu a vyhovuje mi množství "chytů" i jejich odsazení. Jsou
 Re: Balkna - jakou?20.11.2014
není lepší si něco nakonfigurovat podle potřeb? příklad tady
  Re: Balkna - jakou?20.11.2014
Diky, ale on prave drevenou nechce...
   Re: Balkna - jakou?20.11.2014
to je chyba ty jsou nejlepsi

 peakclimber - výzvy19.11.2014
Ahoj,
dáváme dohromady nový webovky http://cs.peakclimber.com a docela rychle jsme vyčerpali všechny možné horské výzvy, které jsme znali
 Re: peakclimber - výzvy19.11.2014
To tedy opravdu začínáte. Chybí např. Říp, České Středohoří vůbec, i spousta menších vrcholů, kam se
  Re: peakclimber - výzvy20.11.2014
No mě se to líbí, dobrý nápad. Jen koukám, že těch účastníků máte málo, až budu mít trošku času, tak
 Re: peakclimber - výzvy20.11.2014
 Re: peakclimber - výzvy20.11.2014
Všechny věže v Saských pískovcích

1   ...   389   390   391   392   393   394   395   396   397   398   399   400   401   402   403   404   405   406   407   408   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Petzl Nomic vs. BD Fusion
Mám v plánu si pořídit nové cepíny a rozhoduji se mezi těmito.
Podělte se prosím o osobní zkušenosti s nimi. Díky
PavelB13:08:13 20.11.2014
odpovědět 
 Re: Petzl Nomic vs. BD Fusion
Ahoj Pavle,
Nomicy
+ plusy.. nastavitelná rukojeť podle velikosti úchopu navíc se skvělým gripem, možnost mít lopatku i tlouk, skvělá ergonomie a držení nad rukojetí, švih a váha do hlavy, možnost sundat/ nandat závaží, dobré hroty, velmi nízká váha

- mínusy.. na rukojeti mi chybí spodní hrot pro chození, špatně se k nim nacvakávají karabiny, musí se to řešit smyčkami a lanky které pak překáží při držení, u mých Nomiců z roku 2009 se při zavěšení plnou váhou ozval vždy takový zvuk, jako přecvaknutí a mírný jakoby posun o pár mm dolů- nebyl jsem s tímto problémem sám a není to příjemné, docela jednoduše se dá zlomit spodní plastová ochrana malíčku

Fusion- jsou teď dva typy, jeden nový jde letos čerstvě na trh. Neměl jsem je v ruce, ale obecně co by mi vadilo- nemožnost připojení kladiva a lopatky pokud to potřebuješ, nenastavitelná rukojeť, vyšší váha než nomicy, není tu závaží
co se mi líbí- spodní hrot pro chození, dobrá ergonomie, otvor pro nacvaknutí karabin na spodním trnu a krásná barva nového Fusionu :D

Mám ještě 2 alternativy. Pokud preferuješ cepíny s lopatkou a tloukem a neva ti vyšší váha, tak mrkni na DMM Switch.
A pokud to nepreferuješ a máš navíc dlaň kolem velikosti 7-8 a lezeš v tenčích rukavicích, jdi do Trango Raptor- sám je mám nově a jsou úžasné, lehčí než Nomicy, za bezkonkurenční cenu, mají odnímatelné závaží, dobré hroty a fajn materiál na gripu. Nevýhoda je, že jsou pro menší dlaň. Letos ale udělalo Trango nový Raptor- modrý a ten by měl mít velikost i pro větší dlaně:)
Aggy15:12:30 20.11.2014
odpovědět 
  Re: Petzl Nomic vs. BD Fusion
Ahoj Aggy,
díky za vyčerpávající odpověď. Chci to i do hor a ty Nomicy mi také přijdou pro opírání dost nevhodné.
Zatím u mě vedou ty Fusiony, protože mají lepší spodní hrot, ale myslel jsem si, že mají integrované kladivo. Jestli ne, tak je to dost naprd.
Mrknu ještě na ty další co píšeš.
PavelB16:17:17 20.11.2014
odpovědět 
   Re: Petzl Nomic vs. BD Fusion
Nomic do hor je blbost, na to jsou Quarky. Ty jsou i dobré na ledy.
18:51:24 20.11.2014
odpovědět 
   Re: Petzl Nomic vs. BD Fusion
Je to na tom, co ti vyhovuje lépe, ale také si myslím, že Nomicy pro účel "i do hor" nejsou to pravé a od Petzla jsou k tomu lepší Quarky. S obojím jsem lezl ledy i mixy v horách. Quarky zůstaly, Nomicy jsem poslal dál.
Saša22:08:41 20.11.2014
odpovědět 
   Re: Petzl Nomic vs. BD Fusion
Když do hor, tak Grivel Light Machine.
07:39:32 21.11.2014
odpovědět 
   Re: Petzl Nomic vs. BD Fusion
A jakou lezeš v horách obtížnost? Podle ní se vhodný typ cepínů může značně lišit.
07:46:27 21.11.2014
odpovědět 
  Re: Petzl Nomic vs. BD Fusion
Neni pravdou, ze by Fusion nemely stavitelnou rukojet. Je to jine nez Nomicu, ale trochu se velikost zmenit da.
Kladivo maji v hlave integrovane, ale jen v micro velikosti. Pravda, lopatku tam nedas.
M.16:38:40 20.11.2014
odpovědět 
   Re: Petzl Nomic vs. BD Fusion
čerpal jsem u Fusionu jen z fotek, v rukou jsem je neměl. Na kladivo to vypadá :)
Aggy16:41:40 20.11.2014
odpovědět 
    Re: Petzl Nomic vs. BD Fusion
Podle obrázků se radí celkem blbě.
19:00:49 20.11.2014
odpovědět 
     Re: Petzl Nomic vs. BD Fusion
Ještě že si velmi zásadně přispěl do diskuze.. nepodepsaný jedinče.
Pertoper19:14:48 20.11.2014
odpovědět 
      Re: Petzl Nomic vs. BD Fusion
Hlavně, že jsi se podepsal. To tě velmi zhmotňuje a zároveň zvýší kvalitu tvého názoru.
20:24:39 20.11.2014
odpovědět 
  Re: Petzl Nomic vs. BD Fusion
Novej Fusion? Kde jsi ho videl? Ani na BD stránkách nic takovýho není ...
Kula21:56:43 20.11.2014
odpovědět 
   Re: Petzl Nomic vs. BD Fusion
"Novej" Fusion je ten zelenej. Fusion 1 byl oranzovej.
M.10:47:03 21.11.2014
odpovědět 
  Re: Petzl Nomic vs. BD Fusion
Máš nějaký konkrétnější postřeh k těm Trangům, když píšeš, že jsou úžasný? Nelezl jsem s nima, tak by mě zajímala zkušenost z akce. Dík.
Saša22:14:45 20.11.2014
odpovědět 
   Re: Petzl Nomic vs. BD Fusion
Fuel, ale donedávna tom říkali Fusion 2
Honza22:23:56 20.11.2014
odpovědět 
   Re: Petzl Nomic vs. BD Fusion
http://kuc.cz/q61tjf srovnání Nomiců a Raptorů
Honza19:29:23 21.11.2014
odpovědět 
  Re: Petzl Nomic vs. BD Fusion
Ahoj!
Napsal by si něco k těm Trangům? Dost se mi líbí, ale zatím jsem je viděl jen na fotce a musím říct, že mě hodně lákají. Především cenou.. :)
Mám kvarky a Tranga mě lákají jako druhé - více technické cepíny. Určitě se mi nechce utrácet za Nomici, protože ty technické cepíny využiji fakt minimálně, ale o to víc mě lákají právě Tranga.
A hlavně mě zajímá jestli mají integrované kladivo nebo se k nim dá přidělat?
Díky!
Milan20:00:47 21.11.2014
odpovědět 
 Re: Petzl Nomic vs. BD Fusion
Já to vyřešil Nomiky na ledy, Quarky na alpské lezení.
Mají shodné hroty a tak se dají i při poškození prohodit. Nomiky na ledech paráda. Quarky díky skládačce(závaží, odjímatelné rukojeti atd)výborná volba. Mám nomiky poslední verzi a ty už mají dole 3 malé hroty na oporu v ledu a taky mají další otvor na smyčku pro odsedky. Ta díra není ta v rukojeti, takže nepřekáží. Lezu snimi i drytool a nepraskají.
S oběma maximální spokojenost.
P17:59:32 20.11.2014
odpovědět 
  Re: Petzl Nomic vs. BD Fusion
Šel bych do Petzlu. A asi Quark. Mám tři roky a maximální spokojenost.
Petr Kódl.08:58:43 21.11.2014
odpovědět 
 Foto dne:

Paní Kadrnožková, VIIIb
 Databáze cest:
Všechny cesty (192360)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Charmoz - Grépon traverse 5c Mont Blanc
Nesquiqquì! 6c+ Bergamo-Brescia
Gruppo Alpini Colere 6a+ Bergamo-Brescia
Il volo di Ursula 6b Bergamo-Brescia
Manaslu 2004 5c Bergamo-Brescia
Nově komentované:
Kočka 7b+ Davle
Elegantní Varianta VIIa Prachov
Kočka 7b+ Davle
Lambert 8a Davle
Kočka 7b+ Davle

 Nově v diskusi:
Aktuální dostupnost Obrvégry | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Prosím, | Re: Prosím, | Re: Prosím, | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Prosím, | Re: Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Sil(e)nej borec | Whatsup |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (42)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (9)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1152 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1268 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1455 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1420 
 Neřeším to – lezu vše 
 1118 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi