Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
AM ČR v boulderingu (24.06) SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07)
Cesty: 1.Šindel 13081 2.Votoček 12500 3.Širůčková 11897 Bouldry: 1.Trojan 11250 2.Novák 11075 3.Pochman 11075 Hory: 1.Sejbal 7951 2.Skopec 7086 3.Groš 6550
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English Termíny v technickém lezení kniha/web 01.12.2014 Zdar, jakou by jste doporučili knihu (klidně stránku) s metodikou technickýho lezení v češtině? Potřebuju dohledat názvy termínů atd. a v češtině to prostě nemůžu najít? Cam hook, Bat hook, Bolthanger a další. Díky moc za odpovědi
  Re: Termíny v technickém lezení kniha/web 01.12.2014 Myslím že k některým termínům český překlad prostě neexistuje- třeba camhook, tomu se prostě řiká ke
    Re: Termíny v technickém lezení kniha/web 02.12.2014 Závěsný háček spárový. Nejlépe napiš, u kterých pomůcek neznáš český používaný název a prober to s t
      Re: Termíny v technickém lezení kniha/web 02.12.2014 pokud budes mluvit s nekym, kdo trochu technicky lezeni praktikuje, pak "necestine" bude n
        Re: Termíny v technickém lezení kniha/web 02.12.2014 Např. když si to chce člověk koupit a nemá ten název toho co chce koupit tak se to blbě kupuje. O to
          Re: Termíny v technickém lezení kniha/web 02.12.2014 Jediná kniha v češtině co jsem našel je bakalářská práce Ondry Beneše , pokud víte o něčem dalšim kl
          Re: Termíny v technickém lezení kniha/web 02.12.2014 Jediná kniha v češtině co jsem našel je bakalářská práce Ondry Beneše , pokud víte o něčem dalšim kl
Taschachhaus - ledovec 01.12.2014 Ahoj, plánujeme na léto akci v Pitztalu s dětma (9-12) a jednu etapu chceme dát od Taschachhaus na horní stanici lanovky, nemáte to někdo prošlé? Je tam kousek po ledovci, ale přišlo mi že tam chodí i turisti bez výbavy. Případně, není to až moc velká zab
  Re: Taschachhaus - ledovec 01.12.2014 Jsou tam trhliny. Jdete tam az bude odtatej snih a trhliny viditelny. Jak mas vymyslenej postup v si
    Re: Taschachhaus - ledovec 02.12.2014 Je to mohutný ledovec s velkými trhlinami, zasněžený dlouho do léta, běžně se tam chodí navázaní na
      Re: Taschachhaus - ledovec 02.12.2014 Jsou tam hluboké trhliny a když jsou ještě zasněžené, tak právě ten příčný přechod přes ledovec je b
        Re: Taschachhaus - ledovec 02.12.2014 Ja teda nevim Kubo. Ale pohled na maps.kompass.at, kde je jak turisticka, tak fotomapa, mne teda sta
          Re: Taschachhaus - ledovec 03.12.2014 Našel jsem tuhle fotku
            Re: Taschachhaus - ledovec 03.12.2014 Aha, tak jsem koukal na to video spatne. Ta varianta z videa je oznacena v mape tou cervenou sipkou,
              Re: Taschachhaus - ledovec 03.12.2014 Jasný, je to na mě. I tak díky za info, beru to jako že to zřejmě půjde ale ještě vyhodnotíme na mís
      Re: Taschachhaus - ledovec 03.12.2014 Běž s nima radši na zmrzlinu. Budou radši a havrani budou mít míň práce...
  Re: I ve Španělsku ... 01.12.2014 Existuje nějaký zdroj téhle informace, nebo je to jen takový zoufalý anonymní výkřik.
    Re: I ve Španělsku ... 01.12.2014 Zdroj 8a.nu, no je to hodně smutný, prostě nějakýmu košiláčovi z ochrany přírody se nelíbily bílý fl
      Re: I ve Španělsku ... 01.12.2014 a ještě tam někdo píše v diskuzi,že už se nemůže spát na parkovištích ani v autě! Tak tohle jestli j
        Re: I ve Španělsku ... 01.12.2014 Po zavíračce probrat u supermarketu kontejner s prošlými potravinami, tak tomu říkám byznys. To jim
          Re: I ve Španělsku ... 01.12.2014 Ty seš jouda, byl si tedˇ někdy venku? Anebo přímo v Albarracinu? Tohle se dělalo fakt dávno, teď už
            Re: I ve Španělsku ... 01.12.2014 Kroť se, evidentně jsi to dělal taky.
          Re: I ve Španělsku ... 01.12.2014 Ty seš jouda, byl si tedˇ někdy venku? Anebo přímo v Albarracinu? Tohle se dělalo fakt dávno, teď už
  Re: poutka sedáku 01.12.2014 jediny problem, co jsem kdy viděl na poutkach, bylo, když plastová potka přeřezala nitě, kterymi byl
  Re: poutka sedáku 01.12.2014 ja to nikdy neresil a to uz mam asi 10 sedak... ani nevim, jestli jsem nekdy mel 2 sedaky stejne zna
  Re: poutka sedáku 01.12.2014 jen ma zkusenost, ze je na prd kdyz ti sedak "podava" matros dopredu (jak pises), bo ti pa
    Re: poutka sedáku 01.12.2014 Mně jde hlavně o pohodlnost při delším sezení, slaňování apod. a to třeba i na úkor hmotnosti, což b
      Re: poutka sedáku 02.12.2014 muzes si nasit poutka na prsak, nebo veset matros na nejakou smyci pres rameno, coz je aspon pro me
        Re: poutka sedáku 02.12.2014 Ja to obcas taky resim smyci, zvlast v horach, ale i tak je dobre, kdyz se na poutka neco vleze. A u
        Re: poutka sedáku 02.12.2014 Ja to obcas taky resim smyci, zvlast v horach, ale i tak je dobre, kdyz se na poutka neco vleze. A u
Jaké lano od Lanexu? 30.11.2014 Ahoj, prosil bych na tip (zkušenosti) na lano od Lanexu, převážně na umělou stěnu. Díky Mira
  Re: Jaké lano od Lanexu? 30.11.2014 Hattrick 10,2 Nezničitelné.
  Re: Jaké lano od Lanexu? 30.11.2014 Hattrick 10,2 po půlročním lezení 2x týdně chlupatí, měkne a hůř se cvaká.
Doporučuji
  Re: Jaké lano od Lanexu? 30.11.2014 A proč zrovna od Lanexu? Ber Beal Wall Master nebo Beal Wall School.
  Re: Jaké lano od Lanexu? 30.11.2014 Beal nebo Lanex, beztak se to vyrábí na jedné mašině.
    Re: Jaké lano od Lanexu? 30.11.2014 Nesmysl. Lanex má svoji továrnu a Beal má svoji továrnu.
  Re: Jaké lano od Lanexu? 01.12.2014 Edelweiss. Nej lano co jsem zatím měl...
    Re: Jaké lano od Lanexu? 01.12.2014 Edelweiss Energy 9,5...vyborne lano
  Re: Jaké lano od Lanexu? 01.12.2014 Tendon Ambition, priemer aký Ti vyhovuje. Kupujem od nich tento model odkedy leziem a ešte stále nap
  Re: Jaké lano od Lanexu? 01.12.2014 Když už je tady ta diskuse, nevíte někdo, jaký je rozdíl mezi lany Tendon Hattric 9.7 a Master 9.7?
    Re: Jaké lano od Lanexu? 01.12.2014 neliší se jiným stylem pletení, popř. že hattrick má oplet přichycen k jádru?
    Re: Jaké lano od Lanexu? 01.12.2014 oboje je dělaný technologií SBS opletu (stejně jako třeba ambition 10.0 - to jen perlička:) - rozdíl
    Re: Jaké lano od Lanexu? 01.12.2014 PS: teflonová úprava cca po dvou měsících odejde do věčných lovišť, pak je to normální lano. řešil b
    Re: Jaké lano od Lanexu? 04.12.2014 Rozdíly mezi Hattrickem 9,7 a master 9,7 je docela zásadní.
Hattrick9,7 - je pleteny SBS tech
      Re: Jaké lano od Lanexu? 04.12.2014 Praskne mi lano když poškodím oplet? To abych se začal bát. :-)
        Re: Jaké lano od Lanexu? 04.12.2014 Ondro ty jantare :-)
víš o tom, že nosná část lana je schovaná pod opletem? Že tam je spleť n
          Re: Jaké lano od Lanexu? 04.12.2014 Hosi doporucuju dohledat videa o testovani lan s technologii Unicore (Beal). Mozna vam vice napovi o
          Re: Jaké lano od Lanexu? 04.12.2014 Hosi doporucuju dohledat videa o testovani lan s technologii Unicore (Beal). Mozna vam vice napovi o
            Re: Jaké lano od Lanexu? 05.12.2014 Díval jsi se na to video? Co se tak stalo hrozného? Prasklo jádro lana? Ne. Pouze šplhadlo projelo s
              Re: Jaké lano od Lanexu? 05.12.2014 Oplet má opravdu jen minimální podíl na nosnosti lana. Je to něco jako kůže na těle...
          Re: Jaké lano od Lanexu? 05.12.2014 No... Oplet ma na svedomi cca. 30% nosnosti lana.
            Re: Jaké lano od Lanexu? 05.12.2014 No...metodika uvádí 20% ale pořád ti ještě dost materiálu zbyde abys přežil. Bych tu bezpečnost zas
              Re: Jaké lano od Lanexu? 05.12.2014 No ono sice oplet má nějaký podíl na celkové pevnosti ale vyzkoušej poškodit oplet a zůstat jen na j
                Re: Jaké lano od Lanexu? 05.12.2014 Já nezpochybňuju význam opletu, jen konstatuji že když drbneš oplet máš pořád dost velkou bezpečnost
                Re: Jaké lano od Lanexu? 05.12.2014 Viset na laně krterýmu rupne oplet je na posrání, ale to je jen psychologie. Pokud je jádro OK tak t
  Re: Jaké lano od Lanexu? 01.12.2014 nejlépe žádné :D
    Re: Jaké lano od Lanexu? 01.12.2014 Nějaké důvody? :-)
deníček- Hudy stěna Brno 26.11.2014 Zdar, podařilo se vám někomu založit si deníček na stránkách nové stěny v Brně? Vyplním údaje dám odeslat a nic se nestane.
  Re: deníček- Hudy stěna Brno 26.11.2014 Deníček na umělce :-D
  Re: deníček- Hudy stěna Brno 26.11.2014 Je tam IT problem, na jeho odstraneni se pracuje.
Dame na strankach vedet jak bude vse ok.
    Re: deníček- Hudy stěna Brno 27.11.2014 Není špatný dát vědět, i když něco není ok. Aby se lidi zbytečně nesnažili.
      Re: deníček- Hudy stěna Brno 27.11.2014 No prave. Vsechny devitky tam prelezu pouze pote co denicek zprovozni, jinak me to ani nehne. ;-)
        Re: deníček- Hudy stěna Brno 29.11.2014 nesnažili registrovat ty jelito :-). ale jasně, bez deníčku tam nemá cenu ani chodit, natož lézt :-)
  Re: deníček- Hudy stěna Brno 27.11.2014 Když se nic nestane, tak se nic neděje.
    Re: deníček- Hudy stěna Brno 28.11.2014 IT problem odstranen, vse funguje jak ma
Radek
  Re: deníček- Hudy stěna Brno 29.11.2014 Deníček už je funkční ....
lano Tendon Master 9.1 26.11.2014 Ahoj, chtěl bych se zeptat na lano Tendon Master 9.1. Máte s ním někdo osobní zkušenost a nějakou dobu používáte? Chci pořídit lano 80m, nebude tak často používané jako kratší. Teď mají v Lanexu 20% slevu, tak vychází asi na 3700 Kč. Tak přemýšlím, jestli
  Re: lano Tendon Master 9.1 27.11.2014 V několika posledních letech si známí na Tendon stěžují. Já neměl konkrétně tento typ lana, ale s Te
    Re: lano Tendon Master 9.1 27.11.2014 Jokeru bych se vyhýbal, na ten se podíváš a odejde mu oplet. Master mám 8.9 a 9.2, ta vydržela dost.
      Re: lano Tendon Master 9.1 28.11.2014 Já mám s Jokerem opačné zkušenosti. Drží dobře.
  Re: lano Tendon Master 9.1 27.11.2014 Kdyby byla jistota, že je to evoluce lana Master 9.2, tak ho mile rád doporučím. Už 4 roky ho mám v
    Re: lano Tendon Master 9.1 27.11.2014 Pokud do lana nepadáš, tak bych teda slova "lano dostává kouř" asi moc nepoužíval. Maximál
  Re: lano Tendon Master 9.1 28.11.2014 Pokud bude 9,1 stejně kvalitní jako 9,2, mohu jen doporučit. Master 9,2 bylo nejlepší lano, co jsem
    Re: lano Tendon Master 9.1 28.11.2014 Práveže má velkú rázovú silu.
      Re: lano Tendon Master 9.1 28.11.2014 Jojo, pravda.
Master 9,1 mm: max. rázová síla - na jednoducho 9 kN, váha 56 g/m, dyn
    Re: lano Tendon Master 9.1 29.11.2014 Stinger je boží, ale bušmeni chtěj často tenčí lano a softmoveři tlustší.
Eiger 26.11.2014 starší vydáni časopisu věnované výstupu na eiger.
Můžete mi napsat,pokud víte ve kterém z českých horočasopisu to bylo,rád bych ho sehnal-dík
  Re: Eiger 26.11.2014 ahoj,myslím že to bylo speciální číslo Everestu.
    Re: Eiger 27.11.2014 Bylo to v časopisu Adventure.
      Re: Eiger 27.11.2014 Ahoj,
doporučuju knihu "Bílý pavouk" od H.Harrera, je tam celá historie lezení na E
        Re: Eiger 27.11.2014 Ano, byl to special Adventure, pekne udelane, chtelo by to vic takoveho cteni, ikdyz Montana ted pos
        Re: Eiger 27.11.2014 není tam kompletní, neměl všechny data
  Re: Eiger 27.11.2014 Doporučuju mrknout sem, je to 360 stupnový pohled na celou výstupovku severkou Eigeru. Je to jeden z
    Re: Eiger 27.11.2014 Ano,vím že to byl výřez z několika výstupu, všem děkuji za pozitivni info,bez negativniho.
  Re: Francouzske lezecke stranky 26.11.2014 kairn.com
planetegrimpe.fr
Lezecky Smichoff 25.11.2014 Ahoj,
Jsem debil a vcera po 20:00 jsem na Smichovske stene nechal lezecky (asi satna), zelene La Sportiva Tarantula, slusne osoupane na vnitrni strane nartu..
K memu prekvapeni tam ale nic takoveho dnes nenasli.
Moc ne
  Re: Lezecky Smichoff 25.11.2014 Na smíchově se krade, to je známá věc. Jednou mi tam obrali sedák a moje karable tam byla v pujčovně
  Re: Lezecky Smichoff 26.11.2014 Jsem zapoměl podražené LS miura VS na bigwallu a také se nenašly .... :(
  Re: Lezecky Smichoff 26.11.2014 Na Klajdě v Brně jsem nechal čepici, starou, noname, citová vazba, a taky se nenašla. Lidi seberou c
  Re: Lezecky Smichoff 26.11.2014 Krade se všude, kde jsou lidi. Nicméně už jsem nechala na Smíchově taky kde co a nakonec se to vždyc
    Re: Lezecky Smichoff 26.11.2014 Já na Smíchově nechal sluchátka za 2000. Nálezce je dal do ztrát a v pohodě jsem je našel. Takže né
    Re: Lezecky Smichoff 27.11.2014 Ja na Smichove nechal (postupne) lano, sedak (nekolikrat), lezky (hodnekrat), termosku, batoh s komp
  Re: Lezecky Smichoff 27.11.2014 mně někdo na smíchově strčil do boty belay glasses. no pochopil jsem to jakože je mám jít dát do ztr
1
...
387
388
389
390
391
392
393
394
395
396
397
398
399
400
401
402
403
404
405
406
...
2263
lano Tendon Master 9.1 Ahoj, chtěl bych se zeptat na lano Tendon Master 9.1. Máte s ním někdo osobní zkušenost a nějakou dobu používáte? Chci pořídit lano 80m, nebude tak často používané jako kratší. Teď mají v Lanexu 20% slevu, tak vychází asi na 3700 Kč. Tak přemýšlím, jestli nevzít tohle lano. Díky. MichalN 20:45:24 26.11.2014odpovědět
  Re: lano Tendon Master 9.1 V několika posledních letech si známí na Tendon stěžují. Já neměl konkrétně tento typ lana, ale s Tendonem jsem si taky nesedl. Je sice o něco levnější než Beal, ale podle mého názoru, když spočítám odlezené metry, tak se vyplatí koupit Beal např. Joker. 07:36:46 27.11.2014odpovědět
    Re: lano Tendon Master 9.1 Jokeru bych se vyhýbal, na ten se podíváš a odejde mu oplet. Master mám 8.9 a 9.2, ta vydržela dost. pbla4024 08:32:50 27.11.2014odpovědět
      Re: lano Tendon Master 9.1 Já mám s Jokerem opačné zkušenosti. Drží dobře. 08:31:15 28.11.2014odpovědět
  Re: lano Tendon Master 9.1 Kdyby byla jistota, že je to evoluce lana Master 9.2, tak ho mile rád doporučím. Už 4 roky ho mám v základní úpravě spíče na hobby -(sem tam pád), ale nejvíc stylem já na jistotu vytáhnu cestu, přítulka mně spustí a jí pak jistím na rybu, takže lano dostává dost kouř. A kromě více ochlupacených posledních cca 4m na každém konci je v super kondici. 07:37:30 27.11.2014odpovědět
    Re: lano Tendon Master 9.1 Pokud do lana nepadáš, tak bych teda slova "lano dostává kouř" asi moc nepoužíval. Maximálně je při tvé použití zatěžovanější oplet. Jádro skoro neničiš, a při tvém způsobu používání ti lano vydrží roky, maximálně se ochlupatí. arteee 17:02:27 27.11.2014odpovědět
  Re: lano Tendon Master 9.1 Pokud bude 9,1 stejně kvalitní jako 9,2, mohu jen doporučit. Master 9,2 bylo nejlepší lano, co jsem kdy měl, mám ho asi 5 let a z 80 je 60 a po vyprání se s ním pořád dá lézt, průměr zachován, žádný hadr a není ani moc tvrdé. Držák. Leze s ním i pár dalších lidí z Plzně a nemohou si ho vynachválit. Mám i Beal Stinger 9,4 a Joker 9,1. Stinger také není špatné lano, za 3 roky z 80 asi 70 m, což ještě jde, Jokera mám 100 m a šetřím ho na Labák a Teplice. Už delší čas používám různě dlouhá lana, podle toho na jak vysoké skály jedu. Je to sice větší investice, ale dlouhodobě se vyplatí. Padám dost a čím kratší cesty, tím víc dostává kouř oplet na koncích. A tak uřezávám a uřezávám a mám nyní doma asi 5 lan od 30 m po 100 m. Kratší lana do 10 mm, mám i Beal Tiger, který měl vydržet hodně a trochu mě zklamal. Průměr kolem 9 mm je někdy zábavnější než silnější lana, padá se poněkud hlouběji, než by člověk čekal. Až oddělám Jokera, Master 9,1 nebo 8 něco je v pořadí. Pak sem hodím dotaz, jestli ta 9,1 je fakt dobrá ;-) Jo, krom požadavků na lano z pozice lezce, mám i velké nároky jako jistič. Když někdo vytáhne archiv o tloušťce 13 mm tvrdosti kabelu, nutím mu raději moje lano, abych neměl z jištění větší bandasky než z lezení. Také mám jistotu, že mu rychle povolím při cvakání. S dobrým lanem se s Gri-gri nemusí povolovat žádným trikem, ani s tím z videa, při kvalitním opletu a správném tahu za lano to jde samo. Tendon je z počátku kluzký až moc. A ještě zopakuji, že první pády se člověk i leká, ale měkce ;-) :-D Bída 20:06:47 28.11.2014odpovědět
    Re: lano Tendon Master 9.1 Práveže má velkú rázovú silu. 20:30:20 28.11.2014odpovědět
      Re: lano Tendon Master 9.1 Jojo, pravda.
Master 9,1 mm: max. rázová síla - na jednoducho 9 kN, váha 56 g/m, dynamické prodloužení 29%
starší Master 9,2 mm: max. rázová síla 6,7-8 kN, váha 53 g/m, dynamické prodloužení 35%
To nevypadá na gumu. Bída 21:04:46 28.11.2014odpovědět
    Re: lano Tendon Master 9.1 Stinger je boží, ale bušmeni chtěj často tenčí lano a softmoveři tlustší. 08:40:42 29.11.2014odpovědět
Reklama:
Foto dne:
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: