LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Zakládej jenom tutový jištění, neser se s blbejma smyčkama a lez.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
30.Vrzba 10313
31.Klofáč 10272
32.Lachman 10260
Bouldry:
30.Mikulec 9625
31.Urubčík 9575
32.Obal 9553
Hory:
11.Hess 4095
12.Zvonková 4029
13.Černý 3878

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230900 cest
Nové přelezy:
Timba Clim 7b
Side Step 7b
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Arnold Cla 9+
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+

Stěny
SAUNA - Plzeň
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
Boulder Bar - Praha 7

Prodejny
Lezec-shop.cz - Štěchovice
LANEX eshop - Bolatice
Rock Point OC Olympia - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Péřovka na sportovky a bouldering01.12.2014
Ahoj, máte někdo dobrou a doporučeníhodnou péřovku na (pod)zimní lezení a bouldering? Dámskou, značky libovolné, spíš teplejší. Dík.
 Re: Péřovka na sportovky a bouldering01.12.2014
Manželka má Mountain Equipment Vega (3. rokem) a je s ní moc spokojená.
 Re: Péřovka na sportovky a bouldering01.12.2014
indoor, nebo outdoor?
  Re: Péřovka na sportovky a bouldering01.12.2014
Indoor nebo outdoor? COŽE? Jako ze si někdo koupí péřovku na indoor bouldering?
   Re: Péřovka na sportovky a bouldering01.12.2014
Určitě, letošní trend jsou nevytápěné haly. To je nový trend. Je to blíž k přírodě. Když je zima, ta
    Re: Péřovka na sportovky a bouldering01.12.2014
skoč do pracovních oděvů, mají tam péřovky za dobrou cena a kvalita je dobrá
     Re: Péřovka na sportovky a bouldering02.12.2014
Přesně, používaj kvalitní husí peří 725 cuins, DRW materiál, spoustu vychytávek a cena do 2000.
      Re: Péřovka na sportovky a bouldering03.12.2014
:D
 Re: Péřovka na sportovky a bouldering02.12.2014
Ahoj,
před třema rokama jsem koupil v decathlonu pářovku za 17stovek / byla na půlu/.
 Re: Péřovka na sportovky a bouldering02.12.2014
dokud nevíme barvu tvého kulichu, těžko ti můžeme poradit péřovku na bouldering
 Re: Péřovka na sportovky a bouldering03.12.2014
Koupila jsem si bundu MALACHOWSKI ultralight lady jacket. Je lehká a malá ve složeném stavu - prakti

 Termíny v technickém lezení kniha/web01.12.2014
Zdar, jakou by jste doporučili knihu (klidně stránku) s metodikou technickýho lezení v češtině? Potřebuju dohledat názvy termínů atd. a v češtině to prostě nemůžu najít? Cam hook, Bat hook, Bolthanger a další. Díky moc za odpovědi
 Re: Termíny v technickém lezení kniha/web01.12.2014
Ahoj,
třeba pomůže :
  Re: Termíny v technickém lezení kniha/web02.12.2014
No zrovna katalogy bych jako nějaký etalon nedoporučoval. Ti co ty překlady dělají si ty názvy prost
 Re: Termíny v technickém lezení kniha/web01.12.2014
Myslím že k některým termínům český překlad prostě neexistuje- třeba camhook, tomu se prostě řiká ke
  Re: Termíny v technickém lezení kniha/web02.12.2014
Závěsný háček spárový. Nejlépe napiš, u kterých pomůcek neznáš český používaný název a prober to s t
 Re: Termíny v technickém lezení kniha/web01.12.2014
Zkus toto:
 Re: Termíny v technickém lezení kniha/web01.12.2014
Spousta metodických videí:

  Re: Termíny v technickém lezení kniha/web02.12.2014
Tak jasný supertopo od chrise znám, ten odkaz zajímavej celkem mi to připomíná bigwall guide od chad
   Re: Termíny v technickém lezení kniha/web02.12.2014
pokud budes mluvit s nekym, kdo trochu technicky lezeni praktikuje, pak "necestine" bude n
    Re: Termíny v technickém lezení kniha/web02.12.2014
Např. když si to chce člověk koupit a nemá ten název toho co chce koupit tak se to blbě kupuje. O to
     Re: Termíny v technickém lezení kniha/web02.12.2014
Jediná kniha v češtině co jsem našel je bakalářská práce Ondry Beneše , pokud víte o něčem dalšim kl
     Re: Termíny v technickém lezení kniha/web02.12.2014
Jediná kniha v češtině co jsem našel je bakalářská práce Ondry Beneše , pokud víte o něčem dalšim kl

 Taschachhaus - ledovec01.12.2014
Ahoj, plánujeme na léto akci v Pitztalu s dětma (9-12) a jednu etapu chceme dát od Taschachhaus na horní stanici lanovky, nemáte to někdo prošlé? Je tam kousek po ledovci, ale přišlo mi že tam chodí i turisti bez výbavy. Případně, není to až moc velká zab
 Re: Taschachhaus - ledovec01.12.2014
Jsou tam trhliny. Jdete tam az bude odtatej snih a trhliny viditelny. Jak mas vymyslenej postup v si
  Re: Taschachhaus - ledovec02.12.2014
Je to mohutný ledovec s velkými trhlinami, zasněžený dlouho do léta, běžně se tam chodí navázaní na
  Re: Taschachhaus - ledovec02.12.2014
Turisti zde
   Re: Taschachhaus - ledovec02.12.2014
Teď jsem se díval na mapu a má odpověď plynula z toho, že jsem ten ledovec jel v zimě dolů na lyžích
   Re: Taschachhaus - ledovec02.12.2014
Jsou tam hluboké trhliny a když jsou ještě zasněžené, tak právě ten příčný přechod přes ledovec je b
    Re: Taschachhaus - ledovec02.12.2014
Ja teda nevim Kubo. Ale pohled na maps.kompass.at, kde je jak turisticka, tak fotomapa, mne teda sta
     Re: Taschachhaus - ledovec03.12.2014
Našel jsem tuhle fotku
      Re: Taschachhaus - ledovec03.12.2014
Aha, tak jsem koukal na to video spatne. Ta varianta z videa je oznacena v mape tou cervenou sipkou,
       Re: Taschachhaus - ledovec03.12.2014
Jasný, je to na mě. I tak díky za info, beru to jako že to zřejmě půjde ale ještě vyhodnotíme na mís
   Re: Taschachhaus - ledovec03.12.2014
Běž s nima radši na zmrzlinu. Budou radši a havrani budou mít míň práce...

 I ve Španělsku na pískovec bez magnezia01.12.2014
Zákaz používání magnezia je v nové vyhlášce pro lezení v Albarracínu. Plus nějaké další restrikce.
 Re: I ve Španělsku ...01.12.2014
Existuje nějaký zdroj téhle informace, nebo je to jen takový zoufalý anonymní výkřik.
  Re: I ve Španělsku ...01.12.2014
Zdroj 8a.nu, no je to hodně smutný, prostě nějakýmu košiláčovi z ochrany přírody se nelíbily bílý fl
   Re: I ve Španělsku ...01.12.2014
a ještě tam někdo píše v diskuzi,že už se nemůže spát na parkovištích ani v autě! Tak tohle jestli j
    Re: I ve Španělsku ...01.12.2014
Po zavíračce probrat u supermarketu kontejner s prošlými potravinami, tak tomu říkám byznys. To jim
     Re: I ve Španělsku ...01.12.2014
Ty seš jouda, byl si tedˇ někdy venku? Anebo přímo v Albarracinu? Tohle se dělalo fakt dávno, teď už
      Re: I ve Španělsku ...01.12.2014
Kroť se, evidentně jsi to dělal taky.
     Re: I ve Španělsku ...01.12.2014
Ty seš jouda, byl si tedˇ někdy venku? Anebo přímo v Albarracinu? Tohle se dělalo fakt dávno, teď už
  Re: I ve Španělsku ...01.12.2014
  Re: I ve Španělsku ...01.12.2014
 poutka sedáku01.12.2014
Ahoj, může mi někdo říct, jak důležitá jsou materiálová poutka na sedáku z hlediska jejich tvaru, rozložení, umístění apod. Chci pořídit sedák a vždy to skončí na tom, že se leknu těch poutek - někde jsou dle mě moc malé, někde zas moc vzadu, někde látkov
 Re: poutka sedáku01.12.2014
jediny problem, co jsem kdy viděl na poutkach, bylo, když plastová potka přeřezala nitě, kterymi byl
 Re: poutka sedáku01.12.2014
ja to nikdy neresil a to uz mam asi 10 sedak... ani nevim, jestli jsem nekdy mel 2 sedaky stejne zna
 Re: poutka sedáku01.12.2014
jen ma zkusenost, ze je na prd kdyz ti sedak "podava" matros dopredu (jak pises), bo ti pa
  Re: poutka sedáku01.12.2014
Mně jde hlavně o pohodlnost při delším sezení, slaňování apod. a to třeba i na úkor hmotnosti, což b
   Re: poutka sedáku02.12.2014
muzes si nasit poutka na prsak, nebo veset matros na nejakou smyci pres rameno, coz je aspon pro me
    Re: poutka sedáku02.12.2014
Ja to obcas taky resim smyci, zvlast v horach, ale i tak je dobre, kdyz se na poutka neco vleze. A u
    Re: poutka sedáku02.12.2014
Ja to obcas taky resim smyci, zvlast v horach, ale i tak je dobre, kdyz se na poutka neco vleze. A u

 Jaké lano od Lanexu?30.11.2014
Ahoj, prosil bych na tip (zkušenosti) na lano od Lanexu, převážně na umělou stěnu. Díky Mira
 Re: Jaké lano od Lanexu?30.11.2014
Hattrick 10,2 Nezničitelné.
 Re: Jaké lano od Lanexu?30.11.2014
Hattrick 10,2 po půlročním lezení 2x týdně chlupatí, měkne a hůř se cvaká.

Doporučuji
 Re: Jaké lano od Lanexu?30.11.2014
A proč zrovna od Lanexu? Ber Beal Wall Master nebo Beal Wall School.
 Re: Jaké lano od Lanexu?30.11.2014
Beal nebo Lanex, beztak se to vyrábí na jedné mašině.
  Re: Jaké lano od Lanexu?30.11.2014
Nesmysl. Lanex má svoji továrnu a Beal má svoji továrnu.
 Re: Jaké lano od Lanexu?01.12.2014
Edelweiss. Nej lano co jsem zatím měl...
  Re: Jaké lano od Lanexu?01.12.2014
Edelweiss Energy 9,5...vyborne lano
 Re: Jaké lano od Lanexu?01.12.2014
Tendon Ambition, priemer aký Ti vyhovuje. Kupujem od nich tento model odkedy leziem a ešte stále nap
 Re: Jaké lano od Lanexu?01.12.2014
Když už je tady ta diskuse, nevíte někdo, jaký je rozdíl mezi lany Tendon Hattric 9.7 a Master 9.7?
  Re: Jaké lano od Lanexu?01.12.2014
neliší se jiným stylem pletení, popř. že hattrick má oplet přichycen k jádru?
  Re: Jaké lano od Lanexu?01.12.2014
oboje je dělaný technologií SBS opletu (stejně jako třeba ambition 10.0 - to jen perlička:) - rozdíl
  Re: Jaké lano od Lanexu?01.12.2014
PS: teflonová úprava cca po dvou měsících odejde do věčných lovišť, pak je to normální lano. řešil b
  Re: Jaké lano od Lanexu?04.12.2014
Rozdíly mezi Hattrickem 9,7 a master 9,7 je docela zásadní.
Hattrick9,7 - je pleteny SBS tech
   Re: Jaké lano od Lanexu?04.12.2014
Praskne mi lano když poškodím oplet? To abych se začal bát. :-)
    Re: Jaké lano od Lanexu?04.12.2014
Ondro ty jantare :-)
víš o tom, že nosná část lana je schovaná pod opletem? Že tam je spleť n
     Re: Jaké lano od Lanexu?04.12.2014
Hosi doporucuju dohledat videa o testovani lan s technologii Unicore (Beal). Mozna vam vice napovi o
     Re: Jaké lano od Lanexu?04.12.2014
Hosi doporucuju dohledat videa o testovani lan s technologii Unicore (Beal). Mozna vam vice napovi o
      Re: Jaké lano od Lanexu?05.12.2014
Díval jsi se na to video? Co se tak stalo hrozného? Prasklo jádro lana? Ne. Pouze šplhadlo projelo s
       Re: Jaké lano od Lanexu?05.12.2014
Oplet má opravdu jen minimální podíl na nosnosti lana. Je to něco jako kůže na těle...
     Re: Jaké lano od Lanexu?05.12.2014
No... Oplet ma na svedomi cca. 30% nosnosti lana.
      Re: Jaké lano od Lanexu?05.12.2014
No...metodika uvádí 20% ale pořád ti ještě dost materiálu zbyde abys přežil. Bych tu bezpečnost zas
       Re: Jaké lano od Lanexu?05.12.2014
No ono sice oplet má nějaký podíl na celkové pevnosti ale vyzkoušej poškodit oplet a zůstat jen na j
        Re: Jaké lano od Lanexu?05.12.2014
Já nezpochybňuju význam opletu, jen konstatuji že když drbneš oplet máš pořád dost velkou bezpečnost
        Re: Jaké lano od Lanexu?05.12.2014
Viset na laně krterýmu rupne oplet je na posrání, ale to je jen psychologie. Pokud je jádro OK tak t
 Re: Jaké lano od Lanexu?01.12.2014
nejlépe žádné :D
  Re: Jaké lano od Lanexu?01.12.2014
Nějaké důvody? :-)

 deníček- Hudy stěna Brno26.11.2014
Zdar, podařilo se vám někomu založit si deníček na stránkách nové stěny v Brně? Vyplním údaje dám odeslat a nic se nestane.
 Re: deníček- Hudy stěna Brno26.11.2014
Deníček na umělce :-D
 Re: deníček- Hudy stěna Brno26.11.2014
Je tam IT problem, na jeho odstraneni se pracuje.
Dame na strankach vedet jak bude vse ok.
  Re: deníček- Hudy stěna Brno27.11.2014
Není špatný dát vědět, i když něco není ok. Aby se lidi zbytečně nesnažili.
   Re: deníček- Hudy stěna Brno27.11.2014
No prave. Vsechny devitky tam prelezu pouze pote co denicek zprovozni, jinak me to ani nehne. ;-)
    Re: deníček- Hudy stěna Brno29.11.2014
nesnažili registrovat ty jelito :-). ale jasně, bez deníčku tam nemá cenu ani chodit, natož lézt :-)
 Re: deníček- Hudy stěna Brno27.11.2014
Když se nic nestane, tak se nic neděje.
  Re: deníček- Hudy stěna Brno28.11.2014
IT problem odstranen, vse funguje jak ma
Radek
 Re: deníček- Hudy stěna Brno29.11.2014
Deníček už je funkční ....

 lano Tendon Master 9.126.11.2014
Ahoj, chtěl bych se zeptat na lano Tendon Master 9.1. Máte s ním někdo osobní zkušenost a nějakou dobu používáte? Chci pořídit lano 80m, nebude tak často používané jako kratší. Teď mají v Lanexu 20% slevu, tak vychází asi na 3700 Kč. Tak přemýšlím, jestli
 Re: lano Tendon Master 9.127.11.2014
V několika posledních letech si známí na Tendon stěžují. Já neměl konkrétně tento typ lana, ale s Te
  Re: lano Tendon Master 9.127.11.2014
Jokeru bych se vyhýbal, na ten se podíváš a odejde mu oplet. Master mám 8.9 a 9.2, ta vydržela dost.
   Re: lano Tendon Master 9.128.11.2014
Já mám s Jokerem opačné zkušenosti. Drží dobře.
 Re: lano Tendon Master 9.127.11.2014
Kdyby byla jistota, že je to evoluce lana Master 9.2, tak ho mile rád doporučím. Už 4 roky ho mám v
  Re: lano Tendon Master 9.127.11.2014
Pokud do lana nepadáš, tak bych teda slova "lano dostává kouř" asi moc nepoužíval. Maximál
 Re: lano Tendon Master 9.128.11.2014
Pokud bude 9,1 stejně kvalitní jako 9,2, mohu jen doporučit. Master 9,2 bylo nejlepší lano, co jsem
  Re: lano Tendon Master 9.128.11.2014
Práveže má velkú rázovú silu.
   Re: lano Tendon Master 9.128.11.2014
Jojo, pravda.

Master 9,1 mm: max. rázová síla - na jednoducho 9 kN, váha 56 g/m, dyn
  Re: lano Tendon Master 9.129.11.2014
Stinger je boží, ale bušmeni chtěj často tenčí lano a softmoveři tlustší.

 Eiger26.11.2014
starší vydáni časopisu věnované výstupu na eiger.
Můžete mi napsat,pokud víte ve kterém z českých horočasopisu to bylo,rád bych ho sehnal-dík
 Re: Eiger26.11.2014
ahoj,myslím že to bylo speciální číslo Everestu.
  Re: Eiger27.11.2014
Bylo to v časopisu Adventure.
   Re: Eiger27.11.2014
Ahoj,
doporučuju knihu "Bílý pavouk" od H.Harrera, je tam celá historie lezení na E
    Re: Eiger27.11.2014
Ano, byl to special Adventure, pekne udelane, chtelo by to vic takoveho cteni, ikdyz Montana ted pos
    Re: Eiger27.11.2014
není tam kompletní, neměl všechny data
 Re: Eiger27.11.2014
Doporučuju mrknout sem, je to 360 stupnový pohled na celou výstupovku severkou Eigeru. Je to jeden z
  Re: Eiger27.11.2014
Ano,vím že to byl výřez z několika výstupu, všem děkuji za pozitivni info,bez negativniho.

 Francouzske lezecke stranky26.11.2014
Zdary, nemuzete mi nekdo poradit nejake francouzske stranky obdoby naseho Lezce? Diky B
 Re: Francouzske lezecke stranky26.11.2014
kairn.com
planetegrimpe.fr

1   ...   387   388   389   390   391   392   393   394   395   396   397   398   399   400   401   402   403   404   405   406   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Jaké lano od Lanexu?
Ahoj, prosil bych na tip (zkušenosti) na lano od Lanexu, převážně na umělou stěnu. Díky Mira
qvitko12:23:52 30.11.2014
odpovědět 
 Re: Jaké lano od Lanexu?
Hattrick 10,2 Nezničitelné.
Aldo14:15:46 30.11.2014
odpovědět 
 Re: Jaké lano od Lanexu?
Hattrick 10,2 po půlročním lezení 2x týdně chlupatí, měkne a hůř se cvaká.

Doporučuji spíše master 9.7
Fido17:12:27 30.11.2014
odpovědět 
 Re: Jaké lano od Lanexu?
A proč zrovna od Lanexu? Ber Beal Wall Master nebo Beal Wall School.
17:54:48 30.11.2014
odpovědět 
 Re: Jaké lano od Lanexu?
Beal nebo Lanex, beztak se to vyrábí na jedné mašině.
Michal19:16:59 30.11.2014
odpovědět 
  Re: Jaké lano od Lanexu?
Nesmysl. Lanex má svoji továrnu a Beal má svoji továrnu.
pbla402420:00:02 30.11.2014
odpovědět 
 Re: Jaké lano od Lanexu?
Edelweiss. Nej lano co jsem zatím měl...
Leoš00:08:03 01.12.2014
odpovědět 
  Re: Jaké lano od Lanexu?
Edelweiss Energy 9,5...vyborne lano
08:29:01 01.12.2014
odpovědět 
 Re: Jaké lano od Lanexu?
Tendon Ambition, priemer aký Ti vyhovuje. Kupujem od nich tento model odkedy leziem a ešte stále napr. mám druhé či tretie lano v poradí, ktoré som si kúpil (z roku 2007) a stále by sa na ňom dalo slušne liezť...
tah-sha-tunga06:01:57 01.12.2014
odpovědět 
 Re: Jaké lano od Lanexu?
Když už je tady ta diskuse, nevíte někdo, jaký je rozdíl mezi lany Tendon Hattric 9.7 a Master 9.7? Hatric je o pár stovek dražší, má nulový posuv opletu, jen 5 pádů (Master 9 pádů), nižší uzlovatelnost (0,9 vs 1), větší statické prodloužení (9.0 vs 6.3) menší dynamické prodloužení (29 vs 36), větší max. rázovou sílu (8.4 vs 7)... A Hattric se neprodává jako standard/protect/complete shield, ale jen jako standard/teflon. V praxi mi lano vždycky odejde na odrbaný oplet u konců... Které lano v tomto ohledu více vydrží?
 Variant09:46:35 01.12.2014
odpovědět 
  Re: Jaké lano od Lanexu?
neliší se jiným stylem pletení, popř. že hattrick má oplet přichycen k jádru?
hv.13:30:42 01.12.2014
odpovědět 
  Re: Jaké lano od Lanexu?
oboje je dělaný technologií SBS opletu (stejně jako třeba ambition 10.0 - to jen perlička:) - rozdíl je už na pohled, hattrick 9.7 je tlustší než masdter 9.7, přijde mi jako střed mezi masterem 9.7 a hattrickem 10.2.

vlastnosti ale budou myslím hodně podobný

pepa18:20:46 01.12.2014
odpovědět 
  Re: Jaké lano od Lanexu?
PS: teflonová úprava cca po dvou měsících odejde do věčných lovišť, pak je to normální lano. řešil bych tedy spíš lano s ošetřením jádra (což bez opletu asi nikdo nedělá)
pepa18:23:41 01.12.2014
odpovědět 
  Re: Jaké lano od Lanexu?
Rozdíly mezi Hattrickem 9,7 a master 9,7 je docela zásadní.
Hattrick9,7 - je pleteny SBS technologii + technologii Secure kdy je vkládaná mzi oplet a jádro další vrstva a tím se zamezí posunu opletu a vetší pevností lana. U technologie secure se vám může klidně stát že se vám prořízne oplet a lano vám nepraskne a pohodlně slaníte dolů.
Master 9,7 - tuto technologii nemá.
Ondra15:09:30 04.12.2014
odpovědět 
   Re: Jaké lano od Lanexu?
Praskne mi lano když poškodím oplet? To abych se začal bát. :-)
15:29:37 04.12.2014
odpovědět 
    Re: Jaké lano od Lanexu?
Ondro ty jantare :-)
víš o tom, že nosná část lana je schovaná pod opletem? Že tam je spleť nezávislých pevnostních vláken, které jsou zodpovědné za pevnost. A oplet je chrání proti poškození ?
OndraH17:17:21 04.12.2014
odpovědět 
     Re: Jaké lano od Lanexu?
Hosi doporucuju dohledat videa o testovani lan s technologii Unicore (Beal). Mozna vam vice napovi o tom, co se deje kdyz u normalniho lana proriznete na par centimetrech (i podelne) oplet. Ondra zas takovej jantar neni ;-)
23:21:05 04.12.2014
odpovědět 
     Re: Jaké lano od Lanexu?
Hosi doporucuju dohledat videa o testovani lan s technologii Unicore (Beal). Mozna vam vice napovi o tom, co se deje kdyz u normalniho lana proriznete na par centimetrech (i podelne) oplet. Ondra zas takovej jantar neni ;-)
23:22:06 04.12.2014
odpovědět 
      Re: Jaké lano od Lanexu?
Díval jsi se na to video? Co se tak stalo hrozného? Prasklo jádro lana? Ne. Pouze šplhadlo projelo společně se strženým opletem přes konec lana. Když budeš na tom konci mít uzel (budeš normálně navázaný) tak jsi v pohodě. Marketink dělá divy. :-)
07:36:15 05.12.2014
odpovědět 
       Re: Jaké lano od Lanexu?
Oplet má opravdu jen minimální podíl na nosnosti lana. Je to něco jako kůže na těle...
F.10:01:24 05.12.2014
odpovědět 
     Re: Jaké lano od Lanexu?
No... Oplet ma na svedomi cca. 30% nosnosti lana.
09:55:08 05.12.2014
odpovědět 
      Re: Jaké lano od Lanexu?
No...metodika uvádí 20% ale pořád ti ještě dost materiálu zbyde abys přežil. Bych tu bezpečnost zas tak nepřeháněl.
10:18:37 05.12.2014
odpovědět 
       Re: Jaké lano od Lanexu?
No ono sice oplet má nějaký podíl na celkové pevnosti ale vyzkoušej poškodit oplet a zůstat jen na jádře. Lano funguje jen když je v celku. Jakmile oddělíš oplet, lano už není lanem.
http://youtu.be/BJN3EC4gawc
http://youtu.be/AEjRwZWurhs
U druhého videa je sice statika ale funguje to přibližně stejně.
Aldo10:35:44 05.12.2014
odpovědět 
        Re: Jaké lano od Lanexu?
Já nezpochybňuju význam opletu, jen konstatuji že když drbneš oplet máš pořád dost velkou bezpečnostní rezervu na cestu k pevné zemi. Lano jde do kopru v každým případě.
11:03:27 05.12.2014
odpovědět 
        Re: Jaké lano od Lanexu?
Viset na laně krterýmu rupne oplet je na posrání, ale to je jen psychologie. Pokud je jádro OK tak to lano pořád drží, dovolim si tvrdit že většina lan pořád vydrží i normový pád.
13:18:55 05.12.2014
odpovědět 
 Re: Jaké lano od Lanexu?
nejlépe žádné :D
h09:50:18 01.12.2014
odpovědět 
  Re: Jaké lano od Lanexu?
Nějaké důvody? :-)
 Variant10:01:06 01.12.2014
odpovědět 
 Foto dne:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192348)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Západní hrana III Prachov
Stará cesta IV Prachov
Nedělení dýchánek - varianta VIIIb Tisá - Velké Stěny
Nedělní dýchánek VIIIa Tisá - Velké Stěny
Novodobá VIIIb Tisá - Velké Stěny
Nově komentované:
Kočka 7b+ Davle
Harem VIIIb Rathen
Kočka 7b+ Davle
Lambert 8a Davle
Východní Komín II Prachov

 Nově v diskusi:
Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Whatsup | Re: Wow | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Wow | Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (50)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1149 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1263 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1115 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi