Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Širůčková 11897
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 7951
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5947 lezců
1230732 cest
Nové přelezy:
Bílý Tesák 7b+
Arnold Cla 9+
Lambert 8a
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+
Hučení V K 9+
Rote Kante 9+
J. Har 7c

Stěny
KH Olomouc - Olomouc
SOU technického - Frýdek-Místek
Sokolovna - Lomnice nad Popelkou

Prodejny
HUDYsport - Praha 6
BIVAK SPORT - BERKNER - KRNOV
HUDYsport - Mladá Boleslav

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Termíny v technickém lezení kniha/web01.12.2014
Zdar, jakou by jste doporučili knihu (klidně stránku) s metodikou technickýho lezení v češtině? Potřebuju dohledat názvy termínů atd. a v češtině to prostě nemůžu najít? Cam hook, Bat hook, Bolthanger a další. Díky moc za odpovědi
 Re: Termíny v technickém lezení kniha/web01.12.2014
Ahoj,
třeba pomůže :
  Re: Termíny v technickém lezení kniha/web02.12.2014
No zrovna katalogy bych jako nějaký etalon nedoporučoval. Ti co ty překlady dělají si ty názvy prost
 Re: Termíny v technickém lezení kniha/web01.12.2014
Myslím že k některým termínům český překlad prostě neexistuje- třeba camhook, tomu se prostě řiká ke
  Re: Termíny v technickém lezení kniha/web02.12.2014
Závěsný háček spárový. Nejlépe napiš, u kterých pomůcek neznáš český používaný název a prober to s t
 Re: Termíny v technickém lezení kniha/web01.12.2014
Zkus toto:
 Re: Termíny v technickém lezení kniha/web01.12.2014
Spousta metodických videí:

  Re: Termíny v technickém lezení kniha/web02.12.2014
Tak jasný supertopo od chrise znám, ten odkaz zajímavej celkem mi to připomíná bigwall guide od chad
   Re: Termíny v technickém lezení kniha/web02.12.2014
pokud budes mluvit s nekym, kdo trochu technicky lezeni praktikuje, pak "necestine" bude n
    Re: Termíny v technickém lezení kniha/web02.12.2014
Např. když si to chce člověk koupit a nemá ten název toho co chce koupit tak se to blbě kupuje. O to
     Re: Termíny v technickém lezení kniha/web02.12.2014
Jediná kniha v češtině co jsem našel je bakalářská práce Ondry Beneše , pokud víte o něčem dalšim kl
     Re: Termíny v technickém lezení kniha/web02.12.2014
Jediná kniha v češtině co jsem našel je bakalářská práce Ondry Beneše , pokud víte o něčem dalšim kl

 Taschachhaus - ledovec01.12.2014
Ahoj, plánujeme na léto akci v Pitztalu s dětma (9-12) a jednu etapu chceme dát od Taschachhaus na horní stanici lanovky, nemáte to někdo prošlé? Je tam kousek po ledovci, ale přišlo mi že tam chodí i turisti bez výbavy. Případně, není to až moc velká zab
 Re: Taschachhaus - ledovec01.12.2014
Jsou tam trhliny. Jdete tam az bude odtatej snih a trhliny viditelny. Jak mas vymyslenej postup v si
  Re: Taschachhaus - ledovec02.12.2014
Je to mohutný ledovec s velkými trhlinami, zasněžený dlouho do léta, běžně se tam chodí navázaní na
  Re: Taschachhaus - ledovec02.12.2014
Turisti zde
   Re: Taschachhaus - ledovec02.12.2014
Teď jsem se díval na mapu a má odpověď plynula z toho, že jsem ten ledovec jel v zimě dolů na lyžích
   Re: Taschachhaus - ledovec02.12.2014
Jsou tam hluboké trhliny a když jsou ještě zasněžené, tak právě ten příčný přechod přes ledovec je b
    Re: Taschachhaus - ledovec02.12.2014
Ja teda nevim Kubo. Ale pohled na maps.kompass.at, kde je jak turisticka, tak fotomapa, mne teda sta
     Re: Taschachhaus - ledovec03.12.2014
Našel jsem tuhle fotku
      Re: Taschachhaus - ledovec03.12.2014
Aha, tak jsem koukal na to video spatne. Ta varianta z videa je oznacena v mape tou cervenou sipkou,
       Re: Taschachhaus - ledovec03.12.2014
Jasný, je to na mě. I tak díky za info, beru to jako že to zřejmě půjde ale ještě vyhodnotíme na mís
   Re: Taschachhaus - ledovec03.12.2014
Běž s nima radši na zmrzlinu. Budou radši a havrani budou mít míň práce...

 I ve Španělsku na pískovec bez magnezia01.12.2014
Zákaz používání magnezia je v nové vyhlášce pro lezení v Albarracínu. Plus nějaké další restrikce.
 Re: I ve Španělsku ...01.12.2014
Existuje nějaký zdroj téhle informace, nebo je to jen takový zoufalý anonymní výkřik.
  Re: I ve Španělsku ...01.12.2014
Zdroj 8a.nu, no je to hodně smutný, prostě nějakýmu košiláčovi z ochrany přírody se nelíbily bílý fl
   Re: I ve Španělsku ...01.12.2014
a ještě tam někdo píše v diskuzi,že už se nemůže spát na parkovištích ani v autě! Tak tohle jestli j
    Re: I ve Španělsku ...01.12.2014
Po zavíračce probrat u supermarketu kontejner s prošlými potravinami, tak tomu říkám byznys. To jim
     Re: I ve Španělsku ...01.12.2014
Ty seš jouda, byl si tedˇ někdy venku? Anebo přímo v Albarracinu? Tohle se dělalo fakt dávno, teď už
      Re: I ve Španělsku ...01.12.2014
Kroť se, evidentně jsi to dělal taky.
     Re: I ve Španělsku ...01.12.2014
Ty seš jouda, byl si tedˇ někdy venku? Anebo přímo v Albarracinu? Tohle se dělalo fakt dávno, teď už
  Re: I ve Španělsku ...01.12.2014
  Re: I ve Španělsku ...01.12.2014
 poutka sedáku01.12.2014
Ahoj, může mi někdo říct, jak důležitá jsou materiálová poutka na sedáku z hlediska jejich tvaru, rozložení, umístění apod. Chci pořídit sedák a vždy to skončí na tom, že se leknu těch poutek - někde jsou dle mě moc malé, někde zas moc vzadu, někde látkov
 Re: poutka sedáku01.12.2014
jediny problem, co jsem kdy viděl na poutkach, bylo, když plastová potka přeřezala nitě, kterymi byl
 Re: poutka sedáku01.12.2014
ja to nikdy neresil a to uz mam asi 10 sedak... ani nevim, jestli jsem nekdy mel 2 sedaky stejne zna
 Re: poutka sedáku01.12.2014
jen ma zkusenost, ze je na prd kdyz ti sedak "podava" matros dopredu (jak pises), bo ti pa
  Re: poutka sedáku01.12.2014
Mně jde hlavně o pohodlnost při delším sezení, slaňování apod. a to třeba i na úkor hmotnosti, což b
   Re: poutka sedáku02.12.2014
muzes si nasit poutka na prsak, nebo veset matros na nejakou smyci pres rameno, coz je aspon pro me
    Re: poutka sedáku02.12.2014
Ja to obcas taky resim smyci, zvlast v horach, ale i tak je dobre, kdyz se na poutka neco vleze. A u
    Re: poutka sedáku02.12.2014
Ja to obcas taky resim smyci, zvlast v horach, ale i tak je dobre, kdyz se na poutka neco vleze. A u

 Jaké lano od Lanexu?30.11.2014
Ahoj, prosil bych na tip (zkušenosti) na lano od Lanexu, převážně na umělou stěnu. Díky Mira
 Re: Jaké lano od Lanexu?30.11.2014
Hattrick 10,2 Nezničitelné.
 Re: Jaké lano od Lanexu?30.11.2014
Hattrick 10,2 po půlročním lezení 2x týdně chlupatí, měkne a hůř se cvaká.

Doporučuji
 Re: Jaké lano od Lanexu?30.11.2014
A proč zrovna od Lanexu? Ber Beal Wall Master nebo Beal Wall School.
 Re: Jaké lano od Lanexu?30.11.2014
Beal nebo Lanex, beztak se to vyrábí na jedné mašině.
  Re: Jaké lano od Lanexu?30.11.2014
Nesmysl. Lanex má svoji továrnu a Beal má svoji továrnu.
 Re: Jaké lano od Lanexu?01.12.2014
Edelweiss. Nej lano co jsem zatím měl...
  Re: Jaké lano od Lanexu?01.12.2014
Edelweiss Energy 9,5...vyborne lano
 Re: Jaké lano od Lanexu?01.12.2014
Tendon Ambition, priemer aký Ti vyhovuje. Kupujem od nich tento model odkedy leziem a ešte stále nap
 Re: Jaké lano od Lanexu?01.12.2014
Když už je tady ta diskuse, nevíte někdo, jaký je rozdíl mezi lany Tendon Hattric 9.7 a Master 9.7?
  Re: Jaké lano od Lanexu?01.12.2014
neliší se jiným stylem pletení, popř. že hattrick má oplet přichycen k jádru?
  Re: Jaké lano od Lanexu?01.12.2014
oboje je dělaný technologií SBS opletu (stejně jako třeba ambition 10.0 - to jen perlička:) - rozdíl
  Re: Jaké lano od Lanexu?01.12.2014
PS: teflonová úprava cca po dvou měsících odejde do věčných lovišť, pak je to normální lano. řešil b
  Re: Jaké lano od Lanexu?04.12.2014
Rozdíly mezi Hattrickem 9,7 a master 9,7 je docela zásadní.
Hattrick9,7 - je pleteny SBS tech
   Re: Jaké lano od Lanexu?04.12.2014
Praskne mi lano když poškodím oplet? To abych se začal bát. :-)
    Re: Jaké lano od Lanexu?04.12.2014
Ondro ty jantare :-)
víš o tom, že nosná část lana je schovaná pod opletem? Že tam je spleť n
     Re: Jaké lano od Lanexu?04.12.2014
Hosi doporucuju dohledat videa o testovani lan s technologii Unicore (Beal). Mozna vam vice napovi o
     Re: Jaké lano od Lanexu?04.12.2014
Hosi doporucuju dohledat videa o testovani lan s technologii Unicore (Beal). Mozna vam vice napovi o
      Re: Jaké lano od Lanexu?05.12.2014
Díval jsi se na to video? Co se tak stalo hrozného? Prasklo jádro lana? Ne. Pouze šplhadlo projelo s
       Re: Jaké lano od Lanexu?05.12.2014
Oplet má opravdu jen minimální podíl na nosnosti lana. Je to něco jako kůže na těle...
     Re: Jaké lano od Lanexu?05.12.2014
No... Oplet ma na svedomi cca. 30% nosnosti lana.
      Re: Jaké lano od Lanexu?05.12.2014
No...metodika uvádí 20% ale pořád ti ještě dost materiálu zbyde abys přežil. Bych tu bezpečnost zas
       Re: Jaké lano od Lanexu?05.12.2014
No ono sice oplet má nějaký podíl na celkové pevnosti ale vyzkoušej poškodit oplet a zůstat jen na j
        Re: Jaké lano od Lanexu?05.12.2014
Já nezpochybňuju význam opletu, jen konstatuji že když drbneš oplet máš pořád dost velkou bezpečnost
        Re: Jaké lano od Lanexu?05.12.2014
Viset na laně krterýmu rupne oplet je na posrání, ale to je jen psychologie. Pokud je jádro OK tak t
 Re: Jaké lano od Lanexu?01.12.2014
nejlépe žádné :D
  Re: Jaké lano od Lanexu?01.12.2014
Nějaké důvody? :-)

 deníček- Hudy stěna Brno26.11.2014
Zdar, podařilo se vám někomu založit si deníček na stránkách nové stěny v Brně? Vyplním údaje dám odeslat a nic se nestane.
 Re: deníček- Hudy stěna Brno26.11.2014
Deníček na umělce :-D
 Re: deníček- Hudy stěna Brno26.11.2014
Je tam IT problem, na jeho odstraneni se pracuje.
Dame na strankach vedet jak bude vse ok.
  Re: deníček- Hudy stěna Brno27.11.2014
Není špatný dát vědět, i když něco není ok. Aby se lidi zbytečně nesnažili.
   Re: deníček- Hudy stěna Brno27.11.2014
No prave. Vsechny devitky tam prelezu pouze pote co denicek zprovozni, jinak me to ani nehne. ;-)
    Re: deníček- Hudy stěna Brno29.11.2014
nesnažili registrovat ty jelito :-). ale jasně, bez deníčku tam nemá cenu ani chodit, natož lézt :-)
 Re: deníček- Hudy stěna Brno27.11.2014
Když se nic nestane, tak se nic neděje.
  Re: deníček- Hudy stěna Brno28.11.2014
IT problem odstranen, vse funguje jak ma
Radek
 Re: deníček- Hudy stěna Brno29.11.2014
Deníček už je funkční ....

 lano Tendon Master 9.126.11.2014
Ahoj, chtěl bych se zeptat na lano Tendon Master 9.1. Máte s ním někdo osobní zkušenost a nějakou dobu používáte? Chci pořídit lano 80m, nebude tak často používané jako kratší. Teď mají v Lanexu 20% slevu, tak vychází asi na 3700 Kč. Tak přemýšlím, jestli
 Re: lano Tendon Master 9.127.11.2014
V několika posledních letech si známí na Tendon stěžují. Já neměl konkrétně tento typ lana, ale s Te
  Re: lano Tendon Master 9.127.11.2014
Jokeru bych se vyhýbal, na ten se podíváš a odejde mu oplet. Master mám 8.9 a 9.2, ta vydržela dost.
   Re: lano Tendon Master 9.128.11.2014
Já mám s Jokerem opačné zkušenosti. Drží dobře.
 Re: lano Tendon Master 9.127.11.2014
Kdyby byla jistota, že je to evoluce lana Master 9.2, tak ho mile rád doporučím. Už 4 roky ho mám v
  Re: lano Tendon Master 9.127.11.2014
Pokud do lana nepadáš, tak bych teda slova "lano dostává kouř" asi moc nepoužíval. Maximál
 Re: lano Tendon Master 9.128.11.2014
Pokud bude 9,1 stejně kvalitní jako 9,2, mohu jen doporučit. Master 9,2 bylo nejlepší lano, co jsem
  Re: lano Tendon Master 9.128.11.2014
Práveže má velkú rázovú silu.
   Re: lano Tendon Master 9.128.11.2014
Jojo, pravda.

Master 9,1 mm: max. rázová síla - na jednoducho 9 kN, váha 56 g/m, dyn
  Re: lano Tendon Master 9.129.11.2014
Stinger je boží, ale bušmeni chtěj často tenčí lano a softmoveři tlustší.

 Eiger26.11.2014
starší vydáni časopisu věnované výstupu na eiger.
Můžete mi napsat,pokud víte ve kterém z českých horočasopisu to bylo,rád bych ho sehnal-dík
 Re: Eiger26.11.2014
ahoj,myslím že to bylo speciální číslo Everestu.
  Re: Eiger27.11.2014
Bylo to v časopisu Adventure.
   Re: Eiger27.11.2014
Ahoj,
doporučuju knihu "Bílý pavouk" od H.Harrera, je tam celá historie lezení na E
    Re: Eiger27.11.2014
Ano, byl to special Adventure, pekne udelane, chtelo by to vic takoveho cteni, ikdyz Montana ted pos
    Re: Eiger27.11.2014
není tam kompletní, neměl všechny data
 Re: Eiger27.11.2014
Doporučuju mrknout sem, je to 360 stupnový pohled na celou výstupovku severkou Eigeru. Je to jeden z
  Re: Eiger27.11.2014
Ano,vím že to byl výřez z několika výstupu, všem děkuji za pozitivni info,bez negativniho.

 Francouzske lezecke stranky26.11.2014
Zdary, nemuzete mi nekdo poradit nejake francouzske stranky obdoby naseho Lezce? Diky B
 Re: Francouzske lezecke stranky26.11.2014
kairn.com
planetegrimpe.fr

 Lezecky Smichoff25.11.2014
Ahoj,

Jsem debil a vcera po 20:00 jsem na Smichovske stene nechal lezecky (asi satna), zelene La Sportiva Tarantula, slusne osoupane na vnitrni strane nartu..
K memu prekvapeni tam ale nic takoveho dnes nenasli.

Moc ne
 Re: Lezecky Smichoff25.11.2014
Na smíchově se krade, to je známá věc. Jednou mi tam obrali sedák a moje karable tam byla v pujčovně
 Re: Lezecky Smichoff26.11.2014
Jsem zapoměl podražené LS miura VS na bigwallu a také se nenašly .... :(
 Re: Lezecky Smichoff26.11.2014
Na Klajdě v Brně jsem nechal čepici, starou, noname, citová vazba, a taky se nenašla. Lidi seberou c
 Re: Lezecky Smichoff26.11.2014
Krade se všude, kde jsou lidi. Nicméně už jsem nechala na Smíchově taky kde co a nakonec se to vždyc
  Re: Lezecky Smichoff26.11.2014
Já na Smíchově nechal sluchátka za 2000. Nálezce je dal do ztrát a v pohodě jsem je našel. Takže né
  Re: Lezecky Smichoff27.11.2014
Ja na Smichove nechal (postupne) lano, sedak (nekolikrat), lezky (hodnekrat), termosku, batoh s komp
 Re: Lezecky Smichoff27.11.2014
mně někdo na smíchově strčil do boty belay glasses. no pochopil jsem to jakože je mám jít dát do ztr

1   ...   387   388   389   390   391   392   393   394   395   396   397   398   399   400   401   402   403   404   405   406   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Taschachhaus - ledovec
Ahoj, plánujeme na léto akci v Pitztalu s dětma (9-12) a jednu etapu chceme dát od Taschachhaus na horní stanici lanovky, nemáte to někdo prošlé? Je tam kousek po ledovci, ale přišlo mi že tam chodí i turisti bez výbavy. Případně, není to až moc velká zabijárna pro ně? Měly by to být 4 normohodiny, což v pohodě dají, ale je to celkem převýšení, je tam ten ledovec a kousek nahoře je jištěný úsek, tak aby se tam pak někde nezasekly. Pro srovnání, předloni stejná grupa šla Hochschwab tou jakoby feratou, naprosto v pohodě. Díky za info.
Petr14:28:56 01.12.2014
odpovědět 
 Re: Taschachhaus - ledovec
Jsou tam trhliny. Jdete tam az bude odtatej snih a trhliny viditelny. Jak mas vymyslenej postup v situaci kdy zahucis do trhliny? Nestrhnes tam svoji vahou deti? Pokud nebudrte navazany, co budes delat, kdyz zahucis do trhliny? Co kdyz tam zahuci nenavazany dite? Ti turisti co tam v pohode chodili - meli to nejak vymysleny s padem do trhliny? Nebo spolehali na to, ze kdyz jich tam je hodne nenavazanejch, tak se jim nic nestane? Je pro tebe takove spolehani se taky prijatelne? Tyto otazky bych si pred turou zkusil odpovedet.
honza22:50:10 01.12.2014
odpovědět 
  Re: Taschachhaus - ledovec
Je to mohutný ledovec s velkými trhlinami, zasněžený dlouho do léta, běžně se tam chodí navázaní na laně v zimě i v létě. Jestli chceš na Taschachhaus, tak doporučuju jít spíš údolím od dolní stanice Pitztalu a vrátit se stejnou cestou. Ušetřený čas můžeš věnovat výstupu do některého sněhového sedla, kam můžeš dojít okolo ledovce Taschachferner.
Kuba Turek02:25:29 02.12.2014
odpovědět 
  Re: Taschachhaus - ledovec
Turisti zde https://www.youtube.com/watch?v=lLDw-_HcO5g#t=81 , ten úsek je podle mapy cca 500m dlouhý a je úplně dole. Každopádně hledám informace od někoho, kdo tam byl a poradí, co za výbavu máme na tenhle konkrétní úsek vzít. Nevím kolik je tam ledu, jak jsou tam hluboké trhliny, jak moc je potřeba kompletní výbava. Neřeším teď obecně pohyb na ledovci, fakt jen tenhle úsek. Díky.
Petr13:43:59 02.12.2014
odpovědět 
   Re: Taschachhaus - ledovec
Teď jsem se díval na mapu a má odpověď plynula z toho, že jsem ten ledovec jel v zimě dolů na lyžích. Letní cesta vede ovšem podle mapy nevede po tom ledovci, ale po morénách, v dolní části ledovec traverzuje, ale taky se to dá obejít uplně. Na to bych si bral standardní výbavu na VHT skalní obtížnosti cca II UIAA. Pro pochod přímo po ledovci platí výše uvedené.
honza15:06:49 02.12.2014
odpovědět 
   Re: Taschachhaus - ledovec
Jsou tam hluboké trhliny a když jsou ještě zasněžené, tak právě ten příčný přechod přes ledovec je blbý. Dá se to obejít tak, že z Taschachhausu sejdeš dolů k dolní stanici nákladní lanovky a zase všechno nastoupáš nahoru po pravé straně ledovce. Jenže ty nestabilní sutě Tě můžou nahnat zase dolů k ledovci, zvláště když bývají často zasněžené a zaledovatělé ještě v létě. Takže normální ledovcovou výbavu a jak psal předřečník, rozmyslet si, co s dětmi, když zahučíš do díry.
Kuba Turek15:17:00 02.12.2014
odpovědět 
    Re: Taschachhaus - ledovec
Ja teda nevim Kubo. Ale pohled na maps.kompass.at, kde je jak turisticka, tak fotomapa, mne teda staci k rozhodnuti, abych matros na ledovec nebral. S tim videam, pak teda tuplem.

Na ten traverz ledovce, jsou tri varianty. Okolo spodni stanice nakl. lanovky. Pak pod zaverecnym zlomem ledovce (ta je na videu, v tur. mape je cerne teckovana). Ani u jedne z tehlech dvou bych se nebal.
Pak jeste treti pres tu posledni plochou cast ledovce nad zlomem, tam uz nejake trhliny jsou, takze tu bych neriskoval.
Nicmene zhodnotit relaitu oproti obrazkum z netu musi na miste sam, a pripadne prehodnotit plany. (Treba mne by se nechtelo proslapavat cestu ani na te variante z videa.)

Ale videl jsem to jen jednou v zime zasnezene, a to je moje jedina zkusenost od tamtud.
Geo23:54:43 02.12.2014
odpovědět 
     Re: Taschachhaus - ledovec
Našel jsem tuhle fotku http://goo.gl/0ieUOx , jsou tam vidět lidi vpravo na začátku té ledové plošiny - to by tedy, pokud nebude sníh a bude vidět, kam šlapeme, mělo být bezpečné i bez ledovcové výbavy? Odpovídá to zelené šipce na mapě (http://imgur.com/vsdCKkh)? A cesta označená červenou šipkou je tedy až nad tím zlomem a tam tedy budou trhliny, chápu správně?
15:44:49 03.12.2014
odpovědět 
      Re: Taschachhaus - ledovec
Aha, tak jsem koukal na to video spatne. Ta varianta z videa je oznacena v mape tou cervenou sipkou, a vede po te plosine nad jeskyni.
Ta variante v mape se zelenou sipkou, pak vede pod tou jeskyni.
Jestli jsou v pohode, to si radsi vyhodnot sam.
Geo20:00:33 03.12.2014
odpovědět 
       Re: Taschachhaus - ledovec
Jasný, je to na mě. I tak díky za info, beru to jako že to zřejmě půjde ale ještě vyhodnotíme na místě.
20:44:39 03.12.2014
odpovědět 
   Re: Taschachhaus - ledovec
Běž s nima radši na zmrzlinu. Budou radši a havrani budou mít míň práce...
 M@ra16:00:59 03.12.2014
odpovědět 
 Foto dne:
kvalifikace
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192337)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Start und stop 4 Sankt Lorenz
Přeskok 2 Skály V Údolí Roklice
Zamotaná pouť V Skály V Údolí Roklice
Náhorní hrana II Údolí Loubenského Potoka
Turecký med VIIb Údolí Loubenského Potoka
Nově komentované:
Paní Kadrnožková VIIIb Prachov
Mandragora Hard 8A Rusava
Tancuj, Tancuj, Vykrúcaj VIIIa Adršpach
Záviš 7 Žleby
Přehmat 5+ Černá Skála U Přeštic

 Nově v diskusi:
Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Neuznat | Viva Master ! | AI slop |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (57)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (7)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1145 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1261 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1417 
 Neřeším to – lezu vše 
 1114 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi