LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Místní klasifikace: mluví; nemluví; nemluv na mě!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Širůčková 11897
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 7951
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230922 cest
Nové přelezy:
Timba Clim 7b
Side Step 7b
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Arnold Cla 9+
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+

Stěny
Rock 'n' Wall - Plzeň
Boulder Bar - Praha 7
SAUNA - Plzeň

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Rock Point OC Olympia - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Fjallraven Polar 201507.12.2014
Ahoj lezci,

Znáte expedici Fjällrävan Polar? Jde o týdenní trénink na severu Nórska a pak překonání 300km trasy do Laponska na psích zápřazích. Pokud rádi překonáváte samých sebe a máte rádi zimu nebo zvířata, doporučuji. Jediné co potřebu

 ubytko finale07.12.2014
Zdar, nevíte nekdo o nejakem ubytku ve finale ligure jinem nez kemp v kopcu? chceme tam jet od 27-5.1 a ted jsme si tak uvedomili jaka je vlastne vecer tma a ze to bude u auta dojeb. jasne ze umim guglit a najit spoustu hotelu a rikal jsem si treba jestli
 Re: ubytko finale07.12.2014
Doporucuji se poptat primo v kramech s lezeckym matrosem a v kavarnach. Lide tam maji docela prehled
 Re: ubytko finale07.12.2014
Ahojte,

môžem doporučiť apartmány Casa Barbara nad centrom Finale. Spali sme tam pred

 plakáty07.12.2014
Ahoj, nevíte kde se dají sehnat plakáty Gullicha/Hill a pod.?

 článek05.12.2014
bude?

http://www.planetmountain.com/ english/News/shownews1. lasso?l=2&keyid=42342#

2mezery
 Re: článek06.12.2014
Na lezci ???? Tady neproběhlo ani info o naší největší boulder akci mejcup.
 Re: článek07.12.2014
2 mezery ...

... kolikátý že je rok? 1764 ????????? :-/
  Re: článek08.12.2014
asi nechodíte na FB

 Poděkování z BB05.12.2014
Zdar, včera večer - čtvrtek jsem si v BB zkurvil kotník a dost mi tam pomohl jeden člověk. Martin z FTVS. Páč na tebe nemám jiný kontakt tak tímto fakt díky. Bylo mi celkem šoufl a dost to bodlo, jak jsi u mně byl. Pokud ho někdo znáte, pls. vyřiďte.
 Re: Poděkování z BB05.12.2014
Nebyl to spíš Pepíno? Přeju brzké uzdravení.
 Re: Poděkování z BB05.12.2014
Čus,
Byl to Martin Dvořák. Určitě mu to vyřídim ;)
Dej vědět, jak se ti daří. Vypadalo
  Re: Poděkování z BB07.12.2014
Díky. Na běhání si asi chvilku počkám. 6-8 týdnů sádry a pak RHB. Kotník zlomený a nějaký přetrhaný.
   Re: Poděkování z BB07.12.2014
Kdysi se mi stalo něco podobného, kontrolovaný seskok z vršku boulderu, do martace (nová, v pohodě,
 Re: Poděkování z BB05.12.2014
Taky přeju brzké uzdravení, drž se.

 povolený oplet04.12.2014
Hoj,
jako první lano (90% použité na překližce), jsem koupil nějaký levný Tendon. No a co se nestalo - povolil oplet natolik, že to vypadá jako jedna z těch erárních bestií, které ani nejdou pořádně založit. Bohužel k tomu došlo přesně uprostřed (I
 Re: povolený oplet04.12.2014
tendon je levný celý, vyhoď ho a kup jiné,tipy tu jistě najdeš, jinak se s tím budeš zbytečně trápit
  Re: povolený oplet05.12.2014
Na Lezci je teď v době nákupu dárků nějaká kampaň proti Tendonu?
   Re: povolený oplet05.12.2014
Já bych řekl, že nejde o kampaň, ale o zkušenosti.
   Re: povolený oplet05.12.2014
kampaň nevím, u nás se tomu říká osobní zkušenosti:x
 Re: povolený oplet04.12.2014
Co chceš slyšet, jak to opravit? Je to lano, spotřební zboží... lez na tom, řezej ho dokud to jde, a
  Re: povolený oplet05.12.2014
No ptám se proto, že chci slyšet, zdali když na tom třeba 10 slaním, tak se mi to podaří posunout až
   Re: povolený oplet05.12.2014
Nechal bych si to na nějakou houpačku, backup na highline, či lanovku.
Nebo bych to řízl v pů
 Re: povolený oplet05.12.2014
hoj. řízni to na půl a cancour používej na výlety na šutry místo bouldermatky. Z druhý půlky si naře
 Re: povolený oplet06.12.2014
si kup lano na preklizku píprláku. a nebo pod na skalu ty píprláků, tam třeba nebudeš furt spoustet
  Re: povolený oplet07.12.2014
Copak se nam tu mnozi za podivny druh...?
   Re: povolený oplet07.12.2014
Jedná se o druh poctivého horolezce, poddruh blbus horibilis, který stojí výhradně pod skálou, odkud

 skály - Rožnov p.R.04.12.2014
Prosím, nemáte někdo informace o možnostech lezení a případně i o původu skal (jestli je to přírodní anebo lom) v místě kousek nad Rožnovem (49.4692975°N, 18.1770411°E)?
Je tam pár starých skob...
 Re: skály - Rožnov p.R.04.12.2014
V CHKO není ze zákona zákaz lezení, ale neznám podmínky pro CHKO Beskydy. Je to nápadné z hlavní sil
  Re: skály - Rožnov p.R.04.12.2014
Není to tohle:
   Re: skály - Rožnov p.R.04.12.2014
Kurnik, tam se vazne leze? Jezdim kolem X let, vzdycky na to koukam a premyslim, jestli se tam neda
   Re: skály - Rožnov p.R.04.12.2014
Ne,je to kousek níže směrem k Rožnovu.
    Re: skály - Rožnov p.R.05.12.2014
Je to jen taková sranda skála, nic vážného tam nenajdeš. Svého času jsme si tam chodili zablbnout, a

 mágo pytlík03.12.2014
Ahoj, v neděli 30.11 jsem na Smíchovce omylem někomu vzal mágo pytlík. Za popis vrátím. Jarda M.
jaroslav.malik@email.cz
 Re: mágo pytlík04.12.2014
Nejsi ty z HO Kokoti?
  Re: mágo pytlík04.12.2014
Presne tak. Tihle mj. berou vse, co neni privarene.
   Re: mágo pytlík04.12.2014
Když něco vezmu omylem.Tak se vrátím na dotyčné místo, kde jsem to sebral.Když je to komerční prosto
    Re: mágo pytlík04.12.2014
Nevymýšlím...oprava
     Re: mágo pytlík04.12.2014
Je to samozrejme reakce na Jardovy naroky.
      Re: mágo pytlík04.12.2014
Já mu rozumim, bojí se aby se k maglajzáku nepřihlásil vykuk. A jestli zjistil až doma, tak těžko mo
      Re: mágo pytlík04.12.2014
A nejste z HO Kokoti spis vy? Chudak to chce vratit, na stenu treba nechodi pravidelne a treba mu pr
       Re: mágo pytlík05.12.2014
Tohle myslis vazne? Vetsinou kdyz nekdo neco posere, mel by to taky sam opravit, aby to poskozenou s
        Re: mágo pytlík05.12.2014
přesně tak! i kdybych musel jet přes celou prahu ho na stěnu vrátit, holt za chybu se platí..já bych
 Re: mágo pytlík04.12.2014
tuhle jdem tam nekomu omylem sebral penzenku, mobil, klicky od auta a omylem i cele auto.. za popis
  Re: mágo pytlík04.12.2014
:-D
 Re: mágo pytlík04.12.2014
já to tak dělám furt, když se mi něco líbí lohnu to ale abych měl čistý svědomí, tak to za popis vrá
 Re: mágo pytlík05.12.2014
Jste *ebilové. Nezlobte se na mě, ale fakt jste. Kluk vzal někomu nedopatřením maglajzák, to se pros
  Re: mágo pytlík05.12.2014
Kromě první věty máš do půlky pravdu. Neuvědomuješ si ale že psát sem je to samé jako po objevení ci
   Re: mágo pytlík05.12.2014
Ty vole vy se z toho internetu poserete.Když něco vezmu nedopatřením tak to vrátím tam kde jsem to v
   Re: mágo pytlík05.12.2014
Jak víš že na stěně nenechal kontakt na sebe? Ten obranej tam taky mohl jít poprvé a naposled, ani s
    Re: mágo pytlík06.12.2014
jeden blbec větší než druhej, to je fakt. Ale co taky dělat v tomhle počasí dělat jinýho, než viset
     NALEZENÝ mágoPYTLÍK na SMÍCHOFFce06.12.2014
asi tak. Jedinej klad těch nemocně kritickejch nepodepsanejch komentářů je v tom, že aspoň je vlákno
    Re: mágo pytlík06.12.2014
Jasny, vzdycky jde vymyslet scenar, ktery vse vysvetli.. Co se drzet toho nejpravdepodobnejsiho scen

 Mágo - poraďte02.12.2014
ahoj, nelezu moc dlouho a potřeboval bych poradit s mágem. nechci ci na něj moc zvykat, ale někdy si dozadu šahnu. Co mi ale vadí je, že když naberu mago, trochu otřepu ruku, tak mi ho stejně ještě spousta zůstane na ruce mezi rýhama, v záhybech a pod. ch
 Re: Mágo - poraďte02.12.2014
Čus,
to poznáš časem :-) spolulezec uhne a taky si zvykne.
Jinak stačí, po mágování bu
  Re: Mágo - poraďte02.12.2014
Koule je na nic??? Omyl, ta je přesně to, co tazatel potřebuje. Pochybuji, že jsi kouli někdy použil
   Re: Mágo - poraďte02.12.2014
Taky bys měl vědět že koule se dává do pytlíku.
    Re: Mágo - poraďte02.12.2014
Budeš se divit, ale jo měl jsem tu "čest".
Pokud lezeš s koulí, tak lezeš hodně pod
     Re: Mágo - poraďte02.12.2014
hups sorry
      Re: Mágo - poraďte02.12.2014
Pěkný! Pohrát si s koulí v pytlíku....
       Re: Mágo - poraďte02.12.2014
To umístění koule byla reakce na tazatele, kde uvádí: Mám si místo Mg pytlíku zavěsit tu kouli?
     Re: Mágo - poraďte02.12.2014
Prijde mi rychlejsi dat ruku do pytliku a zmacknout kouli (cimz je vse hotovo), nez si ji potom jest
      Re: Mágo - poraďte02.12.2014
No já si myslím, že o rychlost zas až tak nejde. Když lezu v místech mého total maxima, stejně nemám
       Re: Mágo - poraďte02.12.2014
Je to individualni... Zkusi a uvidi, ja take kouli nemam rad, ale asi ma i sve vyhody...
 Re: Mágo - poraďte03.12.2014
Nejlepší jsou dvě koule v pytlíku! Prostě si šáhneš na koule a valíš dál.

 Adr vs Teplice vs Ostaš01.12.2014
Liší se nějak tyhle lokalitky kvalitou písku? (rozuměj nejen tvrdostí, ale i porézností, barvou, apod).

Věže v adru mi subjektivně přijdou hladší, tmavší, teplice zas poreznější, vyšisovanější - jakoby obesraný od holubů - jižní stěny - víc
 Re: Adr vs Teplice vs Ostaš01.12.2014
Místo keců na lezci doporučuju Atlas pískovcových skalních měst. A ano, jdi si tam něco vylézt a uvi
 Re: Adr vs Teplice vs Ostaš01.12.2014
 Re: Adr vs Teplice vs Ostaš02.12.2014
prosím nejezdi tam, jistě se najde cela řada umělých stěn kde jsou kvalitní,porézní a dokonce i bare
  Re: Adr vs Teplice vs Ostaš02.12.2014
Z geologickýho pohledu jsou odlišný pouze Broumovský stěny, jedná se o jinou vrstvu...to co jsi vyjm
   Re: Adr vs Teplice vs Ostaš02.12.2014
No až udělají ferratu na Indiána v Adršpachu, tak tam třeba i něco zajímavého bude. Ač se to zdá neu
    Re: Adr vs Teplice vs Ostaš02.12.2014
nejde o Indiana, ale o skaly kolem
     Re: Adr vs Teplice vs Ostaš02.12.2014
Máš pravdu, jedná se o Planetárium, Severku a Squaw.
    Re: Adr vs Teplice vs Ostaš02.12.2014
To vypada zajimave, ale vic se tesim, az postavi extremni ferratu v udolni stene Kapelnika. Neco jak
  Re: Adr vs Teplice vs Ostaš02.12.2014
to tě zklamu, líbí se mi tam docela dost, a už leta;), jen jsem se zatím neměl šanci vidět věže zezh
   Re: Adr vs Teplice vs Ostaš02.12.2014
Na netu nějaký foto z vejšky je :). Jinak ta ferata se chystá. bude to traverz z Planetária přes squ

1   ...   386   387   388   389   390   391   392   393   394   395   396   397   398   399   400   401   402   403   404   405   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Mágo - poraďte
ahoj, nelezu moc dlouho a potřeboval bych poradit s mágem. nechci ci na něj moc zvykat, ale někdy si dozadu šahnu. Co mi ale vadí je, že když naberu mago, trochu otřepu ruku, tak mi ho stejně ještě spousta zůstane na ruce mezi rýhama, v záhybech a pod. chtěl bych mít hladkou ruku, sklepnout to pořádně, což ale v pytliku nejde a prašit dolu na spolulezce nechci a omatlávat chyty vrstvama mága už vůbec ne. Mám si místo Mg pytlíku zavěsit tu kouli? je to k něčemu? Vrstvu tak akorát mi udělá tekutý mg ale to si zas z tuby v půlce cesty jednpu rukopu nevydojím.

Máte někdo nějakej tip? Díkes
Magi01:06:52 02.12.2014
odpovědět 
 Re: Mágo - poraďte
Čus,
to poznáš časem :-) spolulezec uhne a taky si zvykne.
Jinak stačí, po mágování buď bouchnou rukou o stehno, nebo si do dlaně fouknout.
Koule je na nic.
Ale je to jen můj názor, ze mě se stal spíše prášivec
OndraH09:01:30 02.12.2014
odpovědět 
  Re: Mágo - poraďte
Koule je na nic??? Omyl, ta je přesně to, co tazatel potřebuje. Pochybuji, že jsi kouli někdy použil....
00814:12:39 02.12.2014
odpovědět 
   Re: Mágo - poraďte
Taky bys měl vědět že koule se dává do pytlíku.
14:16:50 02.12.2014
odpovědět 
    Re: Mágo - poraďte
Budeš se divit, ale jo měl jsem tu "čest".
Pokud lezeš s koulí, tak lezeš hodně pod své max, pokud máš čas si sní pohrávat v pytlíku / ok, zní to hodně úchylně/. Zaprášit, oklepnout a lezu..nic nemačkám nic nehledám, prostě mágo tam kde má být a všude kolem...
OndraH14:22:25 02.12.2014
odpovědět 
     Re: Mágo - poraďte
hups sorry
OndraH14:22:58 02.12.2014
odpovědět 
      Re: Mágo - poraďte
Pěkný! Pohrát si s koulí v pytlíku....
F.14:27:53 02.12.2014
odpovědět 
       Re: Mágo - poraďte
To umístění koule byla reakce na tazatele, kde uvádí: Mám si místo Mg pytlíku zavěsit tu kouli?
14:47:03 02.12.2014
odpovědět 
     Re: Mágo - poraďte
Prijde mi rychlejsi dat ruku do pytliku a zmacknout kouli (cimz je vse hotovo), nez si ji potom jeste oklepavat, nebo foukat. Dotaz zacina slovy "nelezu moc dlouho" a v teto kategorii je asi uplne jedno, jestli macka kouli, nebo fouka do dlane. Az bude resit, ze se neudrzi na pidilisticce v ceste Vasil Vasil, protoze mu dlouho trva mazani ruky, pak vzpomenme na tvuj prispevek. Do te doby ho beru jen jako vykrik totalne mimo misu
00816:02:15 02.12.2014
odpovědět 
      Re: Mágo - poraďte
No já si myslím, že o rychlost zas až tak nejde. Když lezu v místech mého total maxima, stejně nemám čas hledat něco v pytlíku. Máguji v dobrém chytu před příštím problémem. Jde mi i o chvilkový odpočinek a vyklepání. Ale i tak kouli nebrat, alespoň ne tu zaprášenou. Ty jiné si klidně hlaď..
F17:07:30 02.12.2014
odpovědět 
       Re: Mágo - poraďte
Je to individualni... Zkusi a uvidi, ja take kouli nemam rad, ale asi ma i sve vyhody...
Radek23:44:39 02.12.2014
odpovědět 
 Re: Mágo - poraďte
Nejlepší jsou dvě koule v pytlíku! Prostě si šáhneš na koule a valíš dál.
Esus18:09:32 03.12.2014
odpovědět 
 Foto dne:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192359)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Nesquiqquì! 6c+ Bergamo-Brescia
Gruppo Alpini Colere 6a+ Bergamo-Brescia
Il volo di Ursula 6b Bergamo-Brescia
Manaslu 2004 5c Bergamo-Brescia
Pollo ripieno di pus 6a Bergamo-Brescia
Nově komentované:
Lambert 8a Davle
Kočka 7b+ Davle
Harem VIIIb Rathen
Kočka 7b+ Davle
Lambert 8a Davle

 Nově v diskusi:
Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Viva Master ! | Sil(e)nej borec | Whatsup | Re: Wow | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Wow | Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Viva Master ! |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (48)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1149 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1263 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1452 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1115 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi