Znáte expedici Fjällrävan Polar? Jde o týdenní trénink na severu Nórska a pak překonání 300km trasy do Laponska na psích zápřazích. Pokud rádi překonáváte samých sebe a máte rádi zimu nebo zvířata, doporučuji. Jediné co potřebu
Zdar, nevíte nekdo o nejakem ubytku ve finale ligure jinem nez kemp v kopcu? chceme tam jet od 27-5.1 a ted jsme si tak uvedomili jaka je vlastne vecer tma a ze to bude u auta dojeb. jasne ze umim guglit a najit spoustu hotelu a rikal jsem si treba jestli
Zdar, včera večer - čtvrtek jsem si v BB zkurvil kotník a dost mi tam pomohl jeden člověk. Martin z FTVS. Páč na tebe nemám jiný kontakt tak tímto fakt díky. Bylo mi celkem šoufl a dost to bodlo, jak jsi u mně byl. Pokud ho někdo znáte, pls. vyřiďte.
Hoj,
jako první lano (90% použité na překližce), jsem koupil nějaký levný Tendon. No a co se nestalo - povolil oplet natolik, že to vypadá jako jedna z těch erárních bestií, které ani nejdou pořádně založit. Bohužel k tomu došlo přesně uprostřed (I
Prosím, nemáte někdo informace o možnostech lezení a případně i o původu skal (jestli je to přírodní anebo lom) v místě kousek nad Rožnovem (49.4692975°N, 18.1770411°E)?
Je tam pár starých skob...
ahoj, nelezu moc dlouho a potřeboval bych poradit s mágem. nechci ci na něj moc zvykat, ale někdy si dozadu šahnu. Co mi ale vadí je, že když naberu mago, trochu otřepu ruku, tak mi ho stejně ještě spousta zůstane na ruce mezi rýhama, v záhybech a pod. ch
ahoj, nelezu moc dlouho a potřeboval bych poradit s mágem. nechci ci na něj moc zvykat, ale někdy si dozadu šahnu. Co mi ale vadí je, že když naberu mago, trochu otřepu ruku, tak mi ho stejně ještě spousta zůstane na ruce mezi rýhama, v záhybech a pod. chtěl bych mít hladkou ruku, sklepnout to pořádně, což ale v pytliku nejde a prašit dolu na spolulezce nechci a omatlávat chyty vrstvama mága už vůbec ne. Mám si místo Mg pytlíku zavěsit tu kouli? je to k něčemu? Vrstvu tak akorát mi udělá tekutý mg ale to si zas z tuby v půlce cesty jednpu rukopu nevydojím.
Čus,
to poznáš časem :-) spolulezec uhne a taky si zvykne.
Jinak stačí, po mágování buď bouchnou rukou o stehno, nebo si do dlaně fouknout.
Koule je na nic.
Ale je to jen můj názor, ze mě se stal spíše prášivec
Budeš se divit, ale jo měl jsem tu "čest".
Pokud lezeš s koulí, tak lezeš hodně pod své max, pokud máš čas si sní pohrávat v pytlíku / ok, zní to hodně úchylně/. Zaprášit, oklepnout a lezu..nic nemačkám nic nehledám, prostě mágo tam kde má být a všude kolem...
Prijde mi rychlejsi dat ruku do pytliku a zmacknout kouli (cimz je vse hotovo), nez si ji potom jeste oklepavat, nebo foukat. Dotaz zacina slovy "nelezu moc dlouho" a v teto kategorii je asi uplne jedno, jestli macka kouli, nebo fouka do dlane. Az bude resit, ze se neudrzi na pidilisticce v ceste Vasil Vasil, protoze mu dlouho trva mazani ruky, pak vzpomenme na tvuj prispevek. Do te doby ho beru jen jako vykrik totalne mimo misu
No já si myslím, že o rychlost zas až tak nejde. Když lezu v místech mého total maxima, stejně nemám čas hledat něco v pytlíku. Máguji v dobrém chytu před příštím problémem. Jde mi i o chvilkový odpočinek a vyklepání. Ale i tak kouli nebrat, alespoň ne tu zaprášenou. Ty jiné si klidně hlaď..
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.