Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07) MS juniorů (18.07)
Cesty: 28.Čech 10331 29.Bulička 10315 30.Vrzba 10313 Bouldry: 28.Ďurech 9706 29.Mikulec 9625 30.Oliva 9609 Hory: 31.Čermák 2232 32.Kupec 2216 33. 2172
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English skály - Rožnov p.R. 04.12.2014 Prosím, nemáte někdo informace o možnostech lezení a případně i o původu skal (jestli je to přírodní anebo lom) v místě kousek nad Rožnovem (49.4692975°N, 18.1770411°E)?
Je tam pár starých skob...
  Re: skály - Rožnov p.R. 04.12.2014 V CHKO není ze zákona zákaz lezení, ale neznám podmínky pro CHKO Beskydy. Je to nápadné z hlavní sil
      Re: skály - Rožnov p.R. 04.12.2014 Ne,je to kousek níže směrem k Rožnovu.
        Re: skály - Rožnov p.R. 05.12.2014 Je to jen taková sranda skála, nic vážného tam nenajdeš. Svého času jsme si tam chodili zablbnout, a
mágo pytlík 03.12.2014 Ahoj, v neděli 30.11 jsem na Smíchovce omylem někomu vzal mágo pytlík. Za popis vrátím. Jarda M.
jaroslav.malik@email.cz
  Re: mágo pytlík 04.12.2014 Nejsi ty z HO Kokoti?
    Re: mágo pytlík 04.12.2014 Presne tak. Tihle mj. berou vse, co neni privarene.
      Re: mágo pytlík 04.12.2014 Když něco vezmu omylem.Tak se vrátím na dotyčné místo, kde jsem to sebral.Když je to komerční prosto
        Re: mágo pytlík 04.12.2014 Nevymýšlím...oprava
          Re: mágo pytlík 04.12.2014 Je to samozrejme reakce na Jardovy naroky.
            Re: mágo pytlík 04.12.2014 Já mu rozumim, bojí se aby se k maglajzáku nepřihlásil vykuk. A jestli zjistil až doma, tak těžko mo
            Re: mágo pytlík 04.12.2014 A nejste z HO Kokoti spis vy? Chudak to chce vratit, na stenu treba nechodi pravidelne a treba mu pr
              Re: mágo pytlík 05.12.2014 Tohle myslis vazne? Vetsinou kdyz nekdo neco posere, mel by to taky sam opravit, aby to poskozenou s
                Re: mágo pytlík 05.12.2014 přesně tak! i kdybych musel jet přes celou prahu ho na stěnu vrátit, holt za chybu se platí..já bych
  Re: mágo pytlík 04.12.2014 tuhle jdem tam nekomu omylem sebral penzenku, mobil, klicky od auta a omylem i cele auto.. za popis
    Re: mágo pytlík 04.12.2014 :-D
  Re: mágo pytlík 04.12.2014 já to tak dělám furt, když se mi něco líbí lohnu to ale abych měl čistý svědomí, tak to za popis vrá
  Re: mágo pytlík 05.12.2014 Jste *ebilové. Nezlobte se na mě, ale fakt jste. Kluk vzal někomu nedopatřením maglajzák, to se pros
    Re: mágo pytlík 05.12.2014 Kromě první věty máš do půlky pravdu. Neuvědomuješ si ale že psát sem je to samé jako po objevení ci
      Re: mágo pytlík 05.12.2014 Ty vole vy se z toho internetu poserete.Když něco vezmu nedopatřením tak to vrátím tam kde jsem to v
      Re: mágo pytlík 05.12.2014 Jak víš že na stěně nenechal kontakt na sebe? Ten obranej tam taky mohl jít poprvé a naposled, ani s
        Re: mágo pytlík 06.12.2014 jeden blbec větší než druhej, to je fakt. Ale co taky dělat v tomhle počasí dělat jinýho, než viset
          NALEZENÝ mágoPYTLÍK na SMÍCHOFFce 06.12.2014 asi tak. Jedinej klad těch nemocně kritickejch nepodepsanejch komentářů je v tom, že aspoň je vlákno
        Re: mágo pytlík 06.12.2014 Jasny, vzdycky jde vymyslet scenar, ktery vse vysvetli.. Co se drzet toho nejpravdepodobnejsiho scen
Mágo - poraďte 02.12.2014 ahoj, nelezu moc dlouho a potřeboval bych poradit s mágem. nechci ci na něj moc zvykat, ale někdy si dozadu šahnu. Co mi ale vadí je, že když naberu mago, trochu otřepu ruku, tak mi ho stejně ještě spousta zůstane na ruce mezi rýhama, v záhybech a pod. ch
  Re: Mágo - poraďte 02.12.2014 Čus,
to poznáš časem :-) spolulezec uhne a taky si zvykne.
Jinak stačí, po mágování bu
    Re: Mágo - poraďte 02.12.2014 Koule je na nic??? Omyl, ta je přesně to, co tazatel potřebuje. Pochybuji, že jsi kouli někdy použil
      Re: Mágo - poraďte 02.12.2014 Taky bys měl vědět že koule se dává do pytlíku.
        Re: Mágo - poraďte 02.12.2014 Budeš se divit, ale jo měl jsem tu "čest".
Pokud lezeš s koulí, tak lezeš hodně pod
          Re: Mágo - poraďte 02.12.2014 hups sorry
            Re: Mágo - poraďte 02.12.2014 Pěkný! Pohrát si s koulí v pytlíku....
              Re: Mágo - poraďte 02.12.2014 To umístění koule byla reakce na tazatele, kde uvádí: Mám si místo Mg pytlíku zavěsit tu kouli?
          Re: Mágo - poraďte 02.12.2014 Prijde mi rychlejsi dat ruku do pytliku a zmacknout kouli (cimz je vse hotovo), nez si ji potom jest
            Re: Mágo - poraďte 02.12.2014 No já si myslím, že o rychlost zas až tak nejde. Když lezu v místech mého total maxima, stejně nemám
              Re: Mágo - poraďte 02.12.2014 Je to individualni... Zkusi a uvidi, ja take kouli nemam rad, ale asi ma i sve vyhody...
  Re: Mágo - poraďte 03.12.2014 Nejlepší jsou dvě koule v pytlíku! Prostě si šáhneš na koule a valíš dál.
Adr vs Teplice vs Ostaš 01.12.2014 Liší se nějak tyhle lokalitky kvalitou písku? (rozuměj nejen tvrdostí, ale i porézností, barvou, apod).
Věže v adru mi subjektivně přijdou hladší, tmavší, teplice zas poreznější, vyšisovanější - jakoby obesraný od holubů - jižní stěny - víc
  Re: Adr vs Teplice vs Ostaš 01.12.2014 Místo keců na lezci doporučuju Atlas pískovcových skalních měst. A ano, jdi si tam něco vylézt a uvi
    Re: Adr vs Teplice vs Ostaš 02.12.2014 Z geologickýho pohledu jsou odlišný pouze Broumovský stěny, jedná se o jinou vrstvu...to co jsi vyjm
      Re: Adr vs Teplice vs Ostaš 02.12.2014 No až udělají ferratu na Indiána v Adršpachu, tak tam třeba i něco zajímavého bude. Ač se to zdá neu
        Re: Adr vs Teplice vs Ostaš 02.12.2014 nejde o Indiana, ale o skaly kolem
          Re: Adr vs Teplice vs Ostaš 02.12.2014 Máš pravdu, jedná se o Planetárium, Severku a Squaw.
        Re: Adr vs Teplice vs Ostaš 02.12.2014 To vypada zajimave, ale vic se tesim, az postavi extremni ferratu v udolni stene Kapelnika. Neco jak
    Re: Adr vs Teplice vs Ostaš 02.12.2014 to tě zklamu, líbí se mi tam docela dost, a už leta;), jen jsem se zatím neměl šanci vidět věže zezh
      Re: Adr vs Teplice vs Ostaš 02.12.2014 Na netu nějaký foto z vejšky je :). Jinak ta ferata se chystá. bude to traverz z Planetária přes squ
Péřovka na sportovky a bouldering 01.12.2014 Ahoj, máte někdo dobrou a doporučeníhodnou péřovku na (pod)zimní lezení a bouldering? Dámskou, značky libovolné, spíš teplejší. Dík.
  Re: Péřovka na sportovky a bouldering 01.12.2014 Manželka má Mountain Equipment Vega (3. rokem) a je s ní moc spokojená.
    Re: Péřovka na sportovky a bouldering 01.12.2014 Indoor nebo outdoor? COŽE? Jako ze si někdo koupí péřovku na indoor bouldering?
      Re: Péřovka na sportovky a bouldering 01.12.2014 Určitě, letošní trend jsou nevytápěné haly. To je nový trend. Je to blíž k přírodě. Když je zima, ta
        Re: Péřovka na sportovky a bouldering 01.12.2014 skoč do pracovních oděvů, mají tam péřovky za dobrou cena a kvalita je dobrá
          Re: Péřovka na sportovky a bouldering 02.12.2014 Přesně, používaj kvalitní husí peří 725 cuins, DRW materiál, spoustu vychytávek a cena do 2000.
            Re: Péřovka na sportovky a bouldering 03.12.2014 :D
  Re: Péřovka na sportovky a bouldering 02.12.2014 Ahoj,
před třema rokama jsem koupil v decathlonu pářovku za 17stovek / byla na půlu/.
  Re: Péřovka na sportovky a bouldering 02.12.2014 dokud nevíme barvu tvého kulichu, těžko ti můžeme poradit péřovku na bouldering
  Re: Péřovka na sportovky a bouldering 03.12.2014 Koupila jsem si bundu MALACHOWSKI ultralight lady jacket. Je lehká a malá ve složeném stavu - prakti
Termíny v technickém lezení kniha/web 01.12.2014 Zdar, jakou by jste doporučili knihu (klidně stránku) s metodikou technickýho lezení v češtině? Potřebuju dohledat názvy termínů atd. a v češtině to prostě nemůžu najít? Cam hook, Bat hook, Bolthanger a další. Díky moc za odpovědi
  Re: Termíny v technickém lezení kniha/web 01.12.2014 Myslím že k některým termínům český překlad prostě neexistuje- třeba camhook, tomu se prostě řiká ke
    Re: Termíny v technickém lezení kniha/web 02.12.2014 Závěsný háček spárový. Nejlépe napiš, u kterých pomůcek neznáš český používaný název a prober to s t
      Re: Termíny v technickém lezení kniha/web 02.12.2014 pokud budes mluvit s nekym, kdo trochu technicky lezeni praktikuje, pak "necestine" bude n
        Re: Termíny v technickém lezení kniha/web 02.12.2014 Např. když si to chce člověk koupit a nemá ten název toho co chce koupit tak se to blbě kupuje. O to
          Re: Termíny v technickém lezení kniha/web 02.12.2014 Jediná kniha v češtině co jsem našel je bakalářská práce Ondry Beneše , pokud víte o něčem dalšim kl
          Re: Termíny v technickém lezení kniha/web 02.12.2014 Jediná kniha v češtině co jsem našel je bakalářská práce Ondry Beneše , pokud víte o něčem dalšim kl
Taschachhaus - ledovec 01.12.2014 Ahoj, plánujeme na léto akci v Pitztalu s dětma (9-12) a jednu etapu chceme dát od Taschachhaus na horní stanici lanovky, nemáte to někdo prošlé? Je tam kousek po ledovci, ale přišlo mi že tam chodí i turisti bez výbavy. Případně, není to až moc velká zab
  Re: Taschachhaus - ledovec 01.12.2014 Jsou tam trhliny. Jdete tam az bude odtatej snih a trhliny viditelny. Jak mas vymyslenej postup v si
    Re: Taschachhaus - ledovec 02.12.2014 Je to mohutný ledovec s velkými trhlinami, zasněžený dlouho do léta, běžně se tam chodí navázaní na
      Re: Taschachhaus - ledovec 02.12.2014 Jsou tam hluboké trhliny a když jsou ještě zasněžené, tak právě ten příčný přechod přes ledovec je b
        Re: Taschachhaus - ledovec 02.12.2014 Ja teda nevim Kubo. Ale pohled na maps.kompass.at, kde je jak turisticka, tak fotomapa, mne teda sta
          Re: Taschachhaus - ledovec 03.12.2014 Našel jsem tuhle fotku
            Re: Taschachhaus - ledovec 03.12.2014 Aha, tak jsem koukal na to video spatne. Ta varianta z videa je oznacena v mape tou cervenou sipkou,
              Re: Taschachhaus - ledovec 03.12.2014 Jasný, je to na mě. I tak díky za info, beru to jako že to zřejmě půjde ale ještě vyhodnotíme na mís
      Re: Taschachhaus - ledovec 03.12.2014 Běž s nima radši na zmrzlinu. Budou radši a havrani budou mít míň práce...
  Re: I ve Španělsku ... 01.12.2014 Existuje nějaký zdroj téhle informace, nebo je to jen takový zoufalý anonymní výkřik.
    Re: I ve Španělsku ... 01.12.2014 Zdroj 8a.nu, no je to hodně smutný, prostě nějakýmu košiláčovi z ochrany přírody se nelíbily bílý fl
      Re: I ve Španělsku ... 01.12.2014 a ještě tam někdo píše v diskuzi,že už se nemůže spát na parkovištích ani v autě! Tak tohle jestli j
        Re: I ve Španělsku ... 01.12.2014 Po zavíračce probrat u supermarketu kontejner s prošlými potravinami, tak tomu říkám byznys. To jim
          Re: I ve Španělsku ... 01.12.2014 Ty seš jouda, byl si tedˇ někdy venku? Anebo přímo v Albarracinu? Tohle se dělalo fakt dávno, teď už
            Re: I ve Španělsku ... 01.12.2014 Kroť se, evidentně jsi to dělal taky.
          Re: I ve Španělsku ... 01.12.2014 Ty seš jouda, byl si tedˇ někdy venku? Anebo přímo v Albarracinu? Tohle se dělalo fakt dávno, teď už
  Re: poutka sedáku 01.12.2014 jediny problem, co jsem kdy viděl na poutkach, bylo, když plastová potka přeřezala nitě, kterymi byl
  Re: poutka sedáku 01.12.2014 ja to nikdy neresil a to uz mam asi 10 sedak... ani nevim, jestli jsem nekdy mel 2 sedaky stejne zna
  Re: poutka sedáku 01.12.2014 jen ma zkusenost, ze je na prd kdyz ti sedak "podava" matros dopredu (jak pises), bo ti pa
    Re: poutka sedáku 01.12.2014 Mně jde hlavně o pohodlnost při delším sezení, slaňování apod. a to třeba i na úkor hmotnosti, což b
      Re: poutka sedáku 02.12.2014 muzes si nasit poutka na prsak, nebo veset matros na nejakou smyci pres rameno, coz je aspon pro me
        Re: poutka sedáku 02.12.2014 Ja to obcas taky resim smyci, zvlast v horach, ale i tak je dobre, kdyz se na poutka neco vleze. A u
        Re: poutka sedáku 02.12.2014 Ja to obcas taky resim smyci, zvlast v horach, ale i tak je dobre, kdyz se na poutka neco vleze. A u
Jaké lano od Lanexu? 30.11.2014 Ahoj, prosil bych na tip (zkušenosti) na lano od Lanexu, převážně na umělou stěnu. Díky Mira
  Re: Jaké lano od Lanexu? 30.11.2014 Hattrick 10,2 Nezničitelné.
  Re: Jaké lano od Lanexu? 30.11.2014 Hattrick 10,2 po půlročním lezení 2x týdně chlupatí, měkne a hůř se cvaká.
Doporučuji
  Re: Jaké lano od Lanexu? 30.11.2014 A proč zrovna od Lanexu? Ber Beal Wall Master nebo Beal Wall School.
  Re: Jaké lano od Lanexu? 30.11.2014 Beal nebo Lanex, beztak se to vyrábí na jedné mašině.
    Re: Jaké lano od Lanexu? 30.11.2014 Nesmysl. Lanex má svoji továrnu a Beal má svoji továrnu.
  Re: Jaké lano od Lanexu? 01.12.2014 Edelweiss. Nej lano co jsem zatím měl...
    Re: Jaké lano od Lanexu? 01.12.2014 Edelweiss Energy 9,5...vyborne lano
  Re: Jaké lano od Lanexu? 01.12.2014 Tendon Ambition, priemer aký Ti vyhovuje. Kupujem od nich tento model odkedy leziem a ešte stále nap
  Re: Jaké lano od Lanexu? 01.12.2014 Když už je tady ta diskuse, nevíte někdo, jaký je rozdíl mezi lany Tendon Hattric 9.7 a Master 9.7?
    Re: Jaké lano od Lanexu? 01.12.2014 neliší se jiným stylem pletení, popř. že hattrick má oplet přichycen k jádru?
    Re: Jaké lano od Lanexu? 01.12.2014 oboje je dělaný technologií SBS opletu (stejně jako třeba ambition 10.0 - to jen perlička:) - rozdíl
    Re: Jaké lano od Lanexu? 01.12.2014 PS: teflonová úprava cca po dvou měsících odejde do věčných lovišť, pak je to normální lano. řešil b
    Re: Jaké lano od Lanexu? 04.12.2014 Rozdíly mezi Hattrickem 9,7 a master 9,7 je docela zásadní.
Hattrick9,7 - je pleteny SBS tech
      Re: Jaké lano od Lanexu? 04.12.2014 Praskne mi lano když poškodím oplet? To abych se začal bát. :-)
        Re: Jaké lano od Lanexu? 04.12.2014 Ondro ty jantare :-)
víš o tom, že nosná část lana je schovaná pod opletem? Že tam je spleť n
          Re: Jaké lano od Lanexu? 04.12.2014 Hosi doporucuju dohledat videa o testovani lan s technologii Unicore (Beal). Mozna vam vice napovi o
          Re: Jaké lano od Lanexu? 04.12.2014 Hosi doporucuju dohledat videa o testovani lan s technologii Unicore (Beal). Mozna vam vice napovi o
            Re: Jaké lano od Lanexu? 05.12.2014 Díval jsi se na to video? Co se tak stalo hrozného? Prasklo jádro lana? Ne. Pouze šplhadlo projelo s
              Re: Jaké lano od Lanexu? 05.12.2014 Oplet má opravdu jen minimální podíl na nosnosti lana. Je to něco jako kůže na těle...
          Re: Jaké lano od Lanexu? 05.12.2014 No... Oplet ma na svedomi cca. 30% nosnosti lana.
            Re: Jaké lano od Lanexu? 05.12.2014 No...metodika uvádí 20% ale pořád ti ještě dost materiálu zbyde abys přežil. Bych tu bezpečnost zas
              Re: Jaké lano od Lanexu? 05.12.2014 No ono sice oplet má nějaký podíl na celkové pevnosti ale vyzkoušej poškodit oplet a zůstat jen na j
                Re: Jaké lano od Lanexu? 05.12.2014 Já nezpochybňuju význam opletu, jen konstatuji že když drbneš oplet máš pořád dost velkou bezpečnost
                Re: Jaké lano od Lanexu? 05.12.2014 Viset na laně krterýmu rupne oplet je na posrání, ale to je jen psychologie. Pokud je jádro OK tak t
  Re: Jaké lano od Lanexu? 01.12.2014 nejlépe žádné :D
    Re: Jaké lano od Lanexu? 01.12.2014 Nějaké důvody? :-)
1
...
387
388
389
390
391
392
393
394
395
396
397
398
399
400
401
402
403
404
405
406
...
2263
Mágo - poraďte ahoj, nelezu moc dlouho a potřeboval bych poradit s mágem. nechci ci na něj moc zvykat, ale někdy si dozadu šahnu. Co mi ale vadí je, že když naberu mago, trochu otřepu ruku, tak mi ho stejně ještě spousta zůstane na ruce mezi rýhama, v záhybech a pod. chtěl bych mít hladkou ruku, sklepnout to pořádně, což ale v pytliku nejde a prašit dolu na spolulezce nechci a omatlávat chyty vrstvama mága už vůbec ne. Mám si místo Mg pytlíku zavěsit tu kouli? je to k něčemu? Vrstvu tak akorát mi udělá tekutý mg ale to si zas z tuby v půlce cesty jednpu rukopu nevydojím.
Máte někdo nějakej tip? Díkes Magi 01:06:52 02.12.2014odpovědět
  Re: Mágo - poraďte Čus,
to poznáš časem :-) spolulezec uhne a taky si zvykne.
Jinak stačí, po mágování buď bouchnou rukou o stehno, nebo si do dlaně fouknout.
Koule je na nic.
Ale je to jen můj názor, ze mě se stal spíše prášivec
OndraH 09:01:30 02.12.2014odpovědět
    Re: Mágo - poraďte Koule je na nic??? Omyl, ta je přesně to, co tazatel potřebuje. Pochybuji, že jsi kouli někdy použil.... 008 14:12:39 02.12.2014odpovědět
      Re: Mágo - poraďte Taky bys měl vědět že koule se dává do pytlíku. 14:16:50 02.12.2014odpovědět
        Re: Mágo - poraďte Budeš se divit, ale jo měl jsem tu "čest".
Pokud lezeš s koulí, tak lezeš hodně pod své max, pokud máš čas si sní pohrávat v pytlíku / ok, zní to hodně úchylně/. Zaprášit, oklepnout a lezu..nic nemačkám nic nehledám, prostě mágo tam kde má být a všude kolem...
OndraH 14:22:25 02.12.2014odpovědět
          Re: Mágo - poraďte hups sorry OndraH 14:22:58 02.12.2014odpovědět
            Re: Mágo - poraďte Pěkný! Pohrát si s koulí v pytlíku.... F. 14:27:53 02.12.2014odpovědět
              Re: Mágo - poraďte To umístění koule byla reakce na tazatele, kde uvádí: Mám si místo Mg pytlíku zavěsit tu kouli? 14:47:03 02.12.2014odpovědět
          Re: Mágo - poraďte Prijde mi rychlejsi dat ruku do pytliku a zmacknout kouli (cimz je vse hotovo), nez si ji potom jeste oklepavat, nebo foukat. Dotaz zacina slovy "nelezu moc dlouho" a v teto kategorii je asi uplne jedno, jestli macka kouli, nebo fouka do dlane. Az bude resit, ze se neudrzi na pidilisticce v ceste Vasil Vasil, protoze mu dlouho trva mazani ruky, pak vzpomenme na tvuj prispevek. Do te doby ho beru jen jako vykrik totalne mimo misu 008 16:02:15 02.12.2014odpovědět
            Re: Mágo - poraďte No já si myslím, že o rychlost zas až tak nejde. Když lezu v místech mého total maxima, stejně nemám čas hledat něco v pytlíku. Máguji v dobrém chytu před příštím problémem. Jde mi i o chvilkový odpočinek a vyklepání. Ale i tak kouli nebrat, alespoň ne tu zaprášenou. Ty jiné si klidně hlaď.. F 17:07:30 02.12.2014odpovědět
              Re: Mágo - poraďte Je to individualni... Zkusi a uvidi, ja take kouli nemam rad, ale asi ma i sve vyhody... Radek 23:44:39 02.12.2014odpovědět
  Re: Mágo - poraďte Nejlepší jsou dvě koule v pytlíku! Prostě si šáhneš na koule a valíš dál. Esus 18:09:32 03.12.2014odpovědět
Reklama:
Foto dne:
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: