Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
28.Čech 10331
29.Bulička 10315
30.Vrzba 10313
Bouldry:
28.Ďurech 9706
29.Mikulec 9625
30.Oliva 9609
Hory:
31.Čermák 2232
32.Kupec 2216
33. 2172

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231417 cest
Nové přelezy:
Der Pickni 8+/9-
Královna O 7C
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A

Stěny
DDM DUHA - Ústi nad Orlicí
Lezecká aréna - Jablonec nad Nisou
Stěna Kopřivnice - Kopřivnice

Prodejny
HUDYsport - Plzeň
HUDYsport - Havířov
HUDYsport - České Budějovice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 skály - Rožnov p.R.04.12.2014
Prosím, nemáte někdo informace o možnostech lezení a případně i o původu skal (jestli je to přírodní anebo lom) v místě kousek nad Rožnovem (49.4692975°N, 18.1770411°E)?
Je tam pár starých skob...
 Re: skály - Rožnov p.R.04.12.2014
V CHKO není ze zákona zákaz lezení, ale neznám podmínky pro CHKO Beskydy. Je to nápadné z hlavní sil
  Re: skály - Rožnov p.R.04.12.2014
Není to tohle:
   Re: skály - Rožnov p.R.04.12.2014
Kurnik, tam se vazne leze? Jezdim kolem X let, vzdycky na to koukam a premyslim, jestli se tam neda
   Re: skály - Rožnov p.R.04.12.2014
Ne,je to kousek níže směrem k Rožnovu.
    Re: skály - Rožnov p.R.05.12.2014
Je to jen taková sranda skála, nic vážného tam nenajdeš. Svého času jsme si tam chodili zablbnout, a

 mágo pytlík03.12.2014
Ahoj, v neděli 30.11 jsem na Smíchovce omylem někomu vzal mágo pytlík. Za popis vrátím. Jarda M.
jaroslav.malik@email.cz
 Re: mágo pytlík04.12.2014
Nejsi ty z HO Kokoti?
  Re: mágo pytlík04.12.2014
Presne tak. Tihle mj. berou vse, co neni privarene.
   Re: mágo pytlík04.12.2014
Když něco vezmu omylem.Tak se vrátím na dotyčné místo, kde jsem to sebral.Když je to komerční prosto
    Re: mágo pytlík04.12.2014
Nevymýšlím...oprava
     Re: mágo pytlík04.12.2014
Je to samozrejme reakce na Jardovy naroky.
      Re: mágo pytlík04.12.2014
Já mu rozumim, bojí se aby se k maglajzáku nepřihlásil vykuk. A jestli zjistil až doma, tak těžko mo
      Re: mágo pytlík04.12.2014
A nejste z HO Kokoti spis vy? Chudak to chce vratit, na stenu treba nechodi pravidelne a treba mu pr
       Re: mágo pytlík05.12.2014
Tohle myslis vazne? Vetsinou kdyz nekdo neco posere, mel by to taky sam opravit, aby to poskozenou s
        Re: mágo pytlík05.12.2014
přesně tak! i kdybych musel jet přes celou prahu ho na stěnu vrátit, holt za chybu se platí..já bych
 Re: mágo pytlík04.12.2014
tuhle jdem tam nekomu omylem sebral penzenku, mobil, klicky od auta a omylem i cele auto.. za popis
  Re: mágo pytlík04.12.2014
:-D
 Re: mágo pytlík04.12.2014
já to tak dělám furt, když se mi něco líbí lohnu to ale abych měl čistý svědomí, tak to za popis vrá
 Re: mágo pytlík05.12.2014
Jste *ebilové. Nezlobte se na mě, ale fakt jste. Kluk vzal někomu nedopatřením maglajzák, to se pros
  Re: mágo pytlík05.12.2014
Kromě první věty máš do půlky pravdu. Neuvědomuješ si ale že psát sem je to samé jako po objevení ci
   Re: mágo pytlík05.12.2014
Ty vole vy se z toho internetu poserete.Když něco vezmu nedopatřením tak to vrátím tam kde jsem to v
   Re: mágo pytlík05.12.2014
Jak víš že na stěně nenechal kontakt na sebe? Ten obranej tam taky mohl jít poprvé a naposled, ani s
    Re: mágo pytlík06.12.2014
jeden blbec větší než druhej, to je fakt. Ale co taky dělat v tomhle počasí dělat jinýho, než viset
     NALEZENÝ mágoPYTLÍK na SMÍCHOFFce06.12.2014
asi tak. Jedinej klad těch nemocně kritickejch nepodepsanejch komentářů je v tom, že aspoň je vlákno
    Re: mágo pytlík06.12.2014
Jasny, vzdycky jde vymyslet scenar, ktery vse vysvetli.. Co se drzet toho nejpravdepodobnejsiho scen

 Mágo - poraďte02.12.2014
ahoj, nelezu moc dlouho a potřeboval bych poradit s mágem. nechci ci na něj moc zvykat, ale někdy si dozadu šahnu. Co mi ale vadí je, že když naberu mago, trochu otřepu ruku, tak mi ho stejně ještě spousta zůstane na ruce mezi rýhama, v záhybech a pod. ch
 Re: Mágo - poraďte02.12.2014
Čus,
to poznáš časem :-) spolulezec uhne a taky si zvykne.
Jinak stačí, po mágování bu
  Re: Mágo - poraďte02.12.2014
Koule je na nic??? Omyl, ta je přesně to, co tazatel potřebuje. Pochybuji, že jsi kouli někdy použil
   Re: Mágo - poraďte02.12.2014
Taky bys měl vědět že koule se dává do pytlíku.
    Re: Mágo - poraďte02.12.2014
Budeš se divit, ale jo měl jsem tu "čest".
Pokud lezeš s koulí, tak lezeš hodně pod
     Re: Mágo - poraďte02.12.2014
hups sorry
      Re: Mágo - poraďte02.12.2014
Pěkný! Pohrát si s koulí v pytlíku....
       Re: Mágo - poraďte02.12.2014
To umístění koule byla reakce na tazatele, kde uvádí: Mám si místo Mg pytlíku zavěsit tu kouli?
     Re: Mágo - poraďte02.12.2014
Prijde mi rychlejsi dat ruku do pytliku a zmacknout kouli (cimz je vse hotovo), nez si ji potom jest
      Re: Mágo - poraďte02.12.2014
No já si myslím, že o rychlost zas až tak nejde. Když lezu v místech mého total maxima, stejně nemám
       Re: Mágo - poraďte02.12.2014
Je to individualni... Zkusi a uvidi, ja take kouli nemam rad, ale asi ma i sve vyhody...
 Re: Mágo - poraďte03.12.2014
Nejlepší jsou dvě koule v pytlíku! Prostě si šáhneš na koule a valíš dál.

 Adr vs Teplice vs Ostaš01.12.2014
Liší se nějak tyhle lokalitky kvalitou písku? (rozuměj nejen tvrdostí, ale i porézností, barvou, apod).

Věže v adru mi subjektivně přijdou hladší, tmavší, teplice zas poreznější, vyšisovanější - jakoby obesraný od holubů - jižní stěny - víc
 Re: Adr vs Teplice vs Ostaš01.12.2014
Místo keců na lezci doporučuju Atlas pískovcových skalních měst. A ano, jdi si tam něco vylézt a uvi
 Re: Adr vs Teplice vs Ostaš01.12.2014
 Re: Adr vs Teplice vs Ostaš02.12.2014
prosím nejezdi tam, jistě se najde cela řada umělých stěn kde jsou kvalitní,porézní a dokonce i bare
  Re: Adr vs Teplice vs Ostaš02.12.2014
Z geologickýho pohledu jsou odlišný pouze Broumovský stěny, jedná se o jinou vrstvu...to co jsi vyjm
   Re: Adr vs Teplice vs Ostaš02.12.2014
No až udělají ferratu na Indiána v Adršpachu, tak tam třeba i něco zajímavého bude. Ač se to zdá neu
    Re: Adr vs Teplice vs Ostaš02.12.2014
nejde o Indiana, ale o skaly kolem
     Re: Adr vs Teplice vs Ostaš02.12.2014
Máš pravdu, jedná se o Planetárium, Severku a Squaw.
    Re: Adr vs Teplice vs Ostaš02.12.2014
To vypada zajimave, ale vic se tesim, az postavi extremni ferratu v udolni stene Kapelnika. Neco jak
  Re: Adr vs Teplice vs Ostaš02.12.2014
to tě zklamu, líbí se mi tam docela dost, a už leta;), jen jsem se zatím neměl šanci vidět věže zezh
   Re: Adr vs Teplice vs Ostaš02.12.2014
Na netu nějaký foto z vejšky je :). Jinak ta ferata se chystá. bude to traverz z Planetária přes squ

 Péřovka na sportovky a bouldering01.12.2014
Ahoj, máte někdo dobrou a doporučeníhodnou péřovku na (pod)zimní lezení a bouldering? Dámskou, značky libovolné, spíš teplejší. Dík.
 Re: Péřovka na sportovky a bouldering01.12.2014
Manželka má Mountain Equipment Vega (3. rokem) a je s ní moc spokojená.
 Re: Péřovka na sportovky a bouldering01.12.2014
indoor, nebo outdoor?
  Re: Péřovka na sportovky a bouldering01.12.2014
Indoor nebo outdoor? COŽE? Jako ze si někdo koupí péřovku na indoor bouldering?
   Re: Péřovka na sportovky a bouldering01.12.2014
Určitě, letošní trend jsou nevytápěné haly. To je nový trend. Je to blíž k přírodě. Když je zima, ta
    Re: Péřovka na sportovky a bouldering01.12.2014
skoč do pracovních oděvů, mají tam péřovky za dobrou cena a kvalita je dobrá
     Re: Péřovka na sportovky a bouldering02.12.2014
Přesně, používaj kvalitní husí peří 725 cuins, DRW materiál, spoustu vychytávek a cena do 2000.
      Re: Péřovka na sportovky a bouldering03.12.2014
:D
 Re: Péřovka na sportovky a bouldering02.12.2014
Ahoj,
před třema rokama jsem koupil v decathlonu pářovku za 17stovek / byla na půlu/.
 Re: Péřovka na sportovky a bouldering02.12.2014
dokud nevíme barvu tvého kulichu, těžko ti můžeme poradit péřovku na bouldering
 Re: Péřovka na sportovky a bouldering03.12.2014
Koupila jsem si bundu MALACHOWSKI ultralight lady jacket. Je lehká a malá ve složeném stavu - prakti

 Termíny v technickém lezení kniha/web01.12.2014
Zdar, jakou by jste doporučili knihu (klidně stránku) s metodikou technickýho lezení v češtině? Potřebuju dohledat názvy termínů atd. a v češtině to prostě nemůžu najít? Cam hook, Bat hook, Bolthanger a další. Díky moc za odpovědi
 Re: Termíny v technickém lezení kniha/web01.12.2014
Ahoj,
třeba pomůže :
  Re: Termíny v technickém lezení kniha/web02.12.2014
No zrovna katalogy bych jako nějaký etalon nedoporučoval. Ti co ty překlady dělají si ty názvy prost
 Re: Termíny v technickém lezení kniha/web01.12.2014
Myslím že k některým termínům český překlad prostě neexistuje- třeba camhook, tomu se prostě řiká ke
  Re: Termíny v technickém lezení kniha/web02.12.2014
Závěsný háček spárový. Nejlépe napiš, u kterých pomůcek neznáš český používaný název a prober to s t
 Re: Termíny v technickém lezení kniha/web01.12.2014
Zkus toto:
 Re: Termíny v technickém lezení kniha/web01.12.2014
Spousta metodických videí:

  Re: Termíny v technickém lezení kniha/web02.12.2014
Tak jasný supertopo od chrise znám, ten odkaz zajímavej celkem mi to připomíná bigwall guide od chad
   Re: Termíny v technickém lezení kniha/web02.12.2014
pokud budes mluvit s nekym, kdo trochu technicky lezeni praktikuje, pak "necestine" bude n
    Re: Termíny v technickém lezení kniha/web02.12.2014
Např. když si to chce člověk koupit a nemá ten název toho co chce koupit tak se to blbě kupuje. O to
     Re: Termíny v technickém lezení kniha/web02.12.2014
Jediná kniha v češtině co jsem našel je bakalářská práce Ondry Beneše , pokud víte o něčem dalšim kl
     Re: Termíny v technickém lezení kniha/web02.12.2014
Jediná kniha v češtině co jsem našel je bakalářská práce Ondry Beneše , pokud víte o něčem dalšim kl

 Taschachhaus - ledovec01.12.2014
Ahoj, plánujeme na léto akci v Pitztalu s dětma (9-12) a jednu etapu chceme dát od Taschachhaus na horní stanici lanovky, nemáte to někdo prošlé? Je tam kousek po ledovci, ale přišlo mi že tam chodí i turisti bez výbavy. Případně, není to až moc velká zab
 Re: Taschachhaus - ledovec01.12.2014
Jsou tam trhliny. Jdete tam az bude odtatej snih a trhliny viditelny. Jak mas vymyslenej postup v si
  Re: Taschachhaus - ledovec02.12.2014
Je to mohutný ledovec s velkými trhlinami, zasněžený dlouho do léta, běžně se tam chodí navázaní na
  Re: Taschachhaus - ledovec02.12.2014
Turisti zde
   Re: Taschachhaus - ledovec02.12.2014
Teď jsem se díval na mapu a má odpověď plynula z toho, že jsem ten ledovec jel v zimě dolů na lyžích
   Re: Taschachhaus - ledovec02.12.2014
Jsou tam hluboké trhliny a když jsou ještě zasněžené, tak právě ten příčný přechod přes ledovec je b
    Re: Taschachhaus - ledovec02.12.2014
Ja teda nevim Kubo. Ale pohled na maps.kompass.at, kde je jak turisticka, tak fotomapa, mne teda sta
     Re: Taschachhaus - ledovec03.12.2014
Našel jsem tuhle fotku
      Re: Taschachhaus - ledovec03.12.2014
Aha, tak jsem koukal na to video spatne. Ta varianta z videa je oznacena v mape tou cervenou sipkou,
       Re: Taschachhaus - ledovec03.12.2014
Jasný, je to na mě. I tak díky za info, beru to jako že to zřejmě půjde ale ještě vyhodnotíme na mís
   Re: Taschachhaus - ledovec03.12.2014
Běž s nima radši na zmrzlinu. Budou radši a havrani budou mít míň práce...

 I ve Španělsku na pískovec bez magnezia01.12.2014
Zákaz používání magnezia je v nové vyhlášce pro lezení v Albarracínu. Plus nějaké další restrikce.
 Re: I ve Španělsku ...01.12.2014
Existuje nějaký zdroj téhle informace, nebo je to jen takový zoufalý anonymní výkřik.
  Re: I ve Španělsku ...01.12.2014
Zdroj 8a.nu, no je to hodně smutný, prostě nějakýmu košiláčovi z ochrany přírody se nelíbily bílý fl
   Re: I ve Španělsku ...01.12.2014
a ještě tam někdo píše v diskuzi,že už se nemůže spát na parkovištích ani v autě! Tak tohle jestli j
    Re: I ve Španělsku ...01.12.2014
Po zavíračce probrat u supermarketu kontejner s prošlými potravinami, tak tomu říkám byznys. To jim
     Re: I ve Španělsku ...01.12.2014
Ty seš jouda, byl si tedˇ někdy venku? Anebo přímo v Albarracinu? Tohle se dělalo fakt dávno, teď už
      Re: I ve Španělsku ...01.12.2014
Kroť se, evidentně jsi to dělal taky.
     Re: I ve Španělsku ...01.12.2014
Ty seš jouda, byl si tedˇ někdy venku? Anebo přímo v Albarracinu? Tohle se dělalo fakt dávno, teď už
  Re: I ve Španělsku ...01.12.2014
  Re: I ve Španělsku ...01.12.2014
 poutka sedáku01.12.2014
Ahoj, může mi někdo říct, jak důležitá jsou materiálová poutka na sedáku z hlediska jejich tvaru, rozložení, umístění apod. Chci pořídit sedák a vždy to skončí na tom, že se leknu těch poutek - někde jsou dle mě moc malé, někde zas moc vzadu, někde látkov
 Re: poutka sedáku01.12.2014
jediny problem, co jsem kdy viděl na poutkach, bylo, když plastová potka přeřezala nitě, kterymi byl
 Re: poutka sedáku01.12.2014
ja to nikdy neresil a to uz mam asi 10 sedak... ani nevim, jestli jsem nekdy mel 2 sedaky stejne zna
 Re: poutka sedáku01.12.2014
jen ma zkusenost, ze je na prd kdyz ti sedak "podava" matros dopredu (jak pises), bo ti pa
  Re: poutka sedáku01.12.2014
Mně jde hlavně o pohodlnost při delším sezení, slaňování apod. a to třeba i na úkor hmotnosti, což b
   Re: poutka sedáku02.12.2014
muzes si nasit poutka na prsak, nebo veset matros na nejakou smyci pres rameno, coz je aspon pro me
    Re: poutka sedáku02.12.2014
Ja to obcas taky resim smyci, zvlast v horach, ale i tak je dobre, kdyz se na poutka neco vleze. A u
    Re: poutka sedáku02.12.2014
Ja to obcas taky resim smyci, zvlast v horach, ale i tak je dobre, kdyz se na poutka neco vleze. A u

 Jaké lano od Lanexu?30.11.2014
Ahoj, prosil bych na tip (zkušenosti) na lano od Lanexu, převážně na umělou stěnu. Díky Mira
 Re: Jaké lano od Lanexu?30.11.2014
Hattrick 10,2 Nezničitelné.
 Re: Jaké lano od Lanexu?30.11.2014
Hattrick 10,2 po půlročním lezení 2x týdně chlupatí, měkne a hůř se cvaká.

Doporučuji
 Re: Jaké lano od Lanexu?30.11.2014
A proč zrovna od Lanexu? Ber Beal Wall Master nebo Beal Wall School.
 Re: Jaké lano od Lanexu?30.11.2014
Beal nebo Lanex, beztak se to vyrábí na jedné mašině.
  Re: Jaké lano od Lanexu?30.11.2014
Nesmysl. Lanex má svoji továrnu a Beal má svoji továrnu.
 Re: Jaké lano od Lanexu?01.12.2014
Edelweiss. Nej lano co jsem zatím měl...
  Re: Jaké lano od Lanexu?01.12.2014
Edelweiss Energy 9,5...vyborne lano
 Re: Jaké lano od Lanexu?01.12.2014
Tendon Ambition, priemer aký Ti vyhovuje. Kupujem od nich tento model odkedy leziem a ešte stále nap
 Re: Jaké lano od Lanexu?01.12.2014
Když už je tady ta diskuse, nevíte někdo, jaký je rozdíl mezi lany Tendon Hattric 9.7 a Master 9.7?
  Re: Jaké lano od Lanexu?01.12.2014
neliší se jiným stylem pletení, popř. že hattrick má oplet přichycen k jádru?
  Re: Jaké lano od Lanexu?01.12.2014
oboje je dělaný technologií SBS opletu (stejně jako třeba ambition 10.0 - to jen perlička:) - rozdíl
  Re: Jaké lano od Lanexu?01.12.2014
PS: teflonová úprava cca po dvou měsících odejde do věčných lovišť, pak je to normální lano. řešil b
  Re: Jaké lano od Lanexu?04.12.2014
Rozdíly mezi Hattrickem 9,7 a master 9,7 je docela zásadní.
Hattrick9,7 - je pleteny SBS tech
   Re: Jaké lano od Lanexu?04.12.2014
Praskne mi lano když poškodím oplet? To abych se začal bát. :-)
    Re: Jaké lano od Lanexu?04.12.2014
Ondro ty jantare :-)
víš o tom, že nosná část lana je schovaná pod opletem? Že tam je spleť n
     Re: Jaké lano od Lanexu?04.12.2014
Hosi doporucuju dohledat videa o testovani lan s technologii Unicore (Beal). Mozna vam vice napovi o
     Re: Jaké lano od Lanexu?04.12.2014
Hosi doporucuju dohledat videa o testovani lan s technologii Unicore (Beal). Mozna vam vice napovi o
      Re: Jaké lano od Lanexu?05.12.2014
Díval jsi se na to video? Co se tak stalo hrozného? Prasklo jádro lana? Ne. Pouze šplhadlo projelo s
       Re: Jaké lano od Lanexu?05.12.2014
Oplet má opravdu jen minimální podíl na nosnosti lana. Je to něco jako kůže na těle...
     Re: Jaké lano od Lanexu?05.12.2014
No... Oplet ma na svedomi cca. 30% nosnosti lana.
      Re: Jaké lano od Lanexu?05.12.2014
No...metodika uvádí 20% ale pořád ti ještě dost materiálu zbyde abys přežil. Bych tu bezpečnost zas
       Re: Jaké lano od Lanexu?05.12.2014
No ono sice oplet má nějaký podíl na celkové pevnosti ale vyzkoušej poškodit oplet a zůstat jen na j
        Re: Jaké lano od Lanexu?05.12.2014
Já nezpochybňuju význam opletu, jen konstatuji že když drbneš oplet máš pořád dost velkou bezpečnost
        Re: Jaké lano od Lanexu?05.12.2014
Viset na laně krterýmu rupne oplet je na posrání, ale to je jen psychologie. Pokud je jádro OK tak t
 Re: Jaké lano od Lanexu?01.12.2014
nejlépe žádné :D
  Re: Jaké lano od Lanexu?01.12.2014
Nějaké důvody? :-)

1   ...   387   388   389   390   391   392   393   394   395   396   397   398   399   400   401   402   403   404   405   406   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 mágo pytlík
Ahoj, v neděli 30.11 jsem na Smíchovce omylem někomu vzal mágo pytlík. Za popis vrátím. Jarda M.
jaroslav.malik@email.cz
Jarda Málik22:09:47 03.12.2014
odpovědět 
 Re: mágo pytlík
Nejsi ty z HO Kokoti?
M01:11:41 04.12.2014
odpovědět 
  Re: mágo pytlík
Presne tak. Tihle mj. berou vse, co neni privarene.
V07:55:07 04.12.2014
odpovědět 
   Re: mágo pytlík
Když něco vezmu omylem.Tak se vrátím na dotyčné místo, kde jsem to sebral.Když je to komerční prostor jako stěna tak o to jednoduší.A pytlík vrátím(např.obsluze,barmanovy...), protože to byla moje chyba, že jsem něco sebral.A hlavně nevymíšlím takové p...y jak tady píšeš.
10:10:16 04.12.2014
odpovědět 
    Re: mágo pytlík
Nevymýšlím...oprava
10:14:01 04.12.2014
odpovědět 
     Re: mágo pytlík
Je to samozrejme reakce na Jardovy naroky.
Y10:26:42 04.12.2014
odpovědět 
      Re: mágo pytlík
Já mu rozumim, bojí se aby se k maglajzáku nepřihlásil vykuk. A jestli zjistil až doma, tak těžko mohl nechat na stěně. Donést to tam může příště, ale je otázka jestli tam ten obranej ještě někdy zajde.
11:40:21 04.12.2014
odpovědět 
      Re: mágo pytlík
A nejste z HO Kokoti spis vy? Chudak to chce vratit, na stenu treba nechodi pravidelne a treba mu prijde zbytecne jet pres celou Prahu neco vracet na stenu, kdyz ten dotycny "okradeny" tam treba take nechodi pravidelne... Touhle formou to je snazsi a vy tu picujete. Taky by si to uz mohl nechat, ze... A kdyby to ukrad zamerne, tak to snad nebude vracet ne?
Radek17:47:01 04.12.2014
odpovědět 
       Re: mágo pytlík
Tohle myslis vazne? Vetsinou kdyz nekdo neco posere, mel by to taky sam opravit, aby to poskozenou stranu nestalo usili - uvedom si, ze poskozeny v tom je nevinne. Zcela logicky je krok jit to vratit, kde to vzal..
Jinak kdyz tak ctvu tvoji reakci, kolik veci sis uz takhle nechal? ;)
10:02:51 05.12.2014
odpovědět 
        Re: mágo pytlík
přesně tak! i kdybych musel jet přes celou prahu ho na stěnu vrátit, holt za chybu se platí..já bych se musel stydět na tuhle svoji blbost ještě tady timhle způsobem upozorňovat..
ivan14:47:25 05.12.2014
odpovědět 
 Re: mágo pytlík
tuhle jdem tam nekomu omylem sebral penzenku, mobil, klicky od auta a omylem i cele auto.. za popis vratim :)
Petr11:33:20 04.12.2014
odpovědět 
  Re: mágo pytlík
:-D
vojta12:57:07 04.12.2014
odpovědět 
 Re: mágo pytlík
já to tak dělám furt, když se mi něco líbí lohnu to ale abych měl čistý svědomí, tak to za popis vrátím. A když se dotyčnej přihlásí, tak je to v pohodě, protože ty barvy a tvary vidím jinak, je tu šeroo..
SKobič13:05:53 04.12.2014
odpovědět 
 Re: mágo pytlík
Jste *ebilové. Nezlobte se na mě, ale fakt jste. Kluk vzal někomu nedopatřením maglajzák, to se prostě stát může. Mě se to ještě nestalo, většinou se kouknu jestli to co beru je moje, ale stát se to může. Jedno jestli z únavy, nebo co já vím, to nemá smysl řešit. Důležitý je, že se to snaží napravit. A popravdě mi přijde, že se snaží víc, než vy co byste to zašli dát jenom obsluze. Takhle se můžou kluci domluvit a předat si to někde, kde se to bude hodit buď oběma a nebo třeba jenom tomu poškozenýmu a když mu řekne, aby mu to nechal na stěně, tak mu to nechá na stěně. Kvůli takovejm jako jste vy, aby se ještě ti co se snažej vrátit, co nechtíc vzali, ještě báli veřejně a pod svým jménem promluvit.
Martin12:46:01 05.12.2014
odpovědět 
  Re: mágo pytlík
Kromě první věty máš do půlky pravdu. Neuvědomuješ si ale že psát sem je to samé jako po objevení cizího maglajzáku doma při vybalování jít k oknu a zakřičet z něj že jsem ho omylem sebral a za popis vrátím. Ten člověk sem vůbec nemusí chodit, stejně jako to věšet někam na facebook který také hodně lidí nemá. Nejefektivnější je ho předat obsluze a tady se o tom maximálně zmínit, a že se dotyčný omlouvá, zvyšuje tím šanci o navrácení původnímu majiteli, který se mohl mezitím na stěnu vrátit hledat ho a ptát se obsluhy. Jiná situace je u věcí zapomenutých venku tam je to pochopitelnější, tam muže hrozit poškození povětrnostními vlivy.
Petr13:15:47 05.12.2014
odpovědět 
   Re: mágo pytlík
Ty vole vy se z toho internetu poserete.Když něco vezmu nedopatřením tak to vrátím tam kde jsem to vzal.Ne každý sedí na prdeli u PC a když se mu někdo šlohne mágo p...tak bude hledat na lezci kdo mu ho vrátí ???
13:29:00 05.12.2014
odpovědět 
   Re: mágo pytlík
Jak víš že na stěně nenechal kontakt na sebe? Ten obranej tam taky mohl jít poprvé a naposled, ani se tam po maglajzáku nemusí shánět - může si myslet že mu ho ukradli a finíto (logicky). Pak se maglajzák bude válet na stěně do zlikvidování.
Chápu i to sebrání - při balení chaos a doma se z báglu vysype cizí maglajzák. Stane se. Takže rozhodit co největší síť abych našel majitele a mohl mu to vrátit = poslat poštou, dovézt domu, donést na stěnu atd. Napsat na Lezce je jedna možnost jak majitele najít. A vyžadovat popis je nutná obrana proti vykukům - bez toho by se mohl přihlásit kdokoliv. Odnést to tam kde jsem to omylem sbalil a víc neudělat je naopak dost málo panáčci chytráci...
18:43:13 05.12.2014
odpovědět 
    Re: mágo pytlík
jeden blbec větší než druhej, to je fakt. Ale co taky dělat v tomhle počasí dělat jinýho, než viset na futrech a psát blbý komentáře..
A.10:29:58 06.12.2014
odpovědět 
     NALEZENÝ mágoPYTLÍK na SMÍCHOFFce
asi tak. Jedinej klad těch nemocně kritickejch nepodepsanejch komentářů je v tom, že aspoň je vlákno vidět a majitel pytlíku si třeba všimne. Kdyby myli kluci tak chytří, jak si o sobě myslí, tak zkusí přejmenovat vlákno, aby z názvu bilo do očí o co jde a přitáhlo to pozornost toho, komu pytlík chybí.
Tomáš16:44:28 06.12.2014
odpovědět 
    Re: mágo pytlík
Jasny, vzdycky jde vymyslet scenar, ktery vse vysvetli.. Co se drzet toho nejpravdepodobnejsiho scenare - obrany clovek, na stenu asi obcas zajde, ztracenou vec bude hledat tam kde ji mel naposled. Pokud byl fakt na stene poprve a naposled, jak se tu snazi nekteri predstirat, tak fakt si myslite, ze to je pravidelny ctenar lezce?
19:39:27 06.12.2014
odpovědět 
 Foto dne:
Korno
Dnešní vedro ve skalách
 Databáze cest:
Všechny cesty (192438)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Severozápadní hrana IV Ostrov
Dlouhý bidlo VIIc Ostrov
Ruční spára VIIa Ostrov
Dárek pro Honzu VI Ostrov
Úžeh 5A Zvůle
Nově komentované:
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (41)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové Lezečky Evolv Phantom Pro vel. 44 | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1168 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1285 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1465 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1436 
 Neřeším to – lezu vše 
 1138 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi