LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Solidní vrstva mechu pohnojená dávkou strachu ve výlezu na vrchol udrží všechno.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
33. 10255
34.Kubíček 10215
35.Chejn 10208
Bouldry:
33.Stadtherrová 9550
34.Stribrny 9534
35.Kollár 9503
Hory:
16. 3376
17.Abt 3287
18.Sukačová 3238

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5947 lezců
1230742 cest
Nové přelezy:
Bílý Tesák 7b+
Arnold Cla 9+
Lambert 8a
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+
Hučení V K 9+
Rote Kante 9+
J. Har 7c

Stěny
Rock 'n' Wall - Plzeň
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
V 16 - Plzeň

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Rock Point OC Olympia - Brno
Lezec-shop.cz - Štěchovice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 LS Futura No edge - zkušenosti09.12.2014
ahoj, máte někdo zkušenosti s LS futura na který je použitý No edge? Jde to do háje rycghlejc než lepička s hranama? Adam Ondra někde tvrdí, že naiopak vydrží dýl, ale fakt je, že je lepička o tu hranu slabší. Výrobce udává asi 2,3mm
 Re: LS Futura No edge - zkušenosti09.12.2014
mam zkusenosti i s LS Speedster a LS Futura. Oba typy vydrzi cca 30-50% delsi dobu, nez treba LS Miu
  Re: LS Futura No edge - zkušenosti09.12.2014
a podlepovals znova verzi no-edge? bylo to okej?
   Re: LS Futura No edge - zkušenosti09.12.2014
vsak je to tam napsany :) jo, poslal jsem je do Restdeje a vypadaly jak novy! a vlastnosti mely asi
 Re: LS Futura No edge - zkušenosti09.12.2014
Výdrž Futur není špatná.
Nedokážu od pasu střelit číslo v procentech jako předřečník, ale min
 Re: LS Futura No edge - zkušenosti10.12.2014
Speedster i Futura. Podle mého subjektivního pohledu vydrží fakt víc, než srovnatelně účinná lezka.
  Re: LS Futura No edge - zkušenosti10.12.2014
Stran pocitů z lezení, mě se v No Edge leze dobře, lépe než v klasice. Miluju ten pocit "zamáčk
 Re: LS Futura No edge - zkušenosti10.12.2014
Futury používám asi rok a půl a jsem s nima maximálně spokojený. Jestli se prolízají rychleji než os
 Re: LS Futura No edge - zkušenosti10.12.2014
Používám Futury. Leze se v nich dobře, ustát toho jde hodně, ovšem v případě mikrodírek a jiných mal
  Re: LS Futura No edge - zkušenosti10.12.2014
můžeš víc rozvíst podlep klasiky no edgem? jde do kytek tvarově nebo funkčně? uvažuju že podlepim RP
   Re: LS Futura No edge - zkušenosti10.12.2014
Heh, asi jsem napsal moc dlouhé souvětí, jde o 3 samostatné věty:


---Polepení
    Re: LS Futura No edge - zkušenosti10.12.2014
no druhá věc je jestli vůbec rest no edgem klasiky podlepuje, jestli to neumí jen o speedsterů a fut
     Re: LS Futura No edge - zkušenosti10.12.2014
Uz jsem se jich na to i ptal. Shoudou nahod jsem tak chtel zkusit take nechat podlepit Ozeny od RP.
    Re: LS Futura No edge - zkušenosti10.12.2014
není vlastně no edge každá lezka která se oleze???
     Re: LS Futura No edge - zkušenosti10.12.2014
Ani ne.
     Re: LS Futura No edge - zkušenosti11.12.2014
Taky bych řekl, že ani ne. Ta špička funguje prostě trochu jinak.

 Zátěžová vesta09.12.2014
Čau, nemá někdo tip na dobrou (aby závaží netlačila) zátěžovou vestu, cca 10kg? Měl jsem v ruce vestu od Piran Sport, ale přijde mi už drahá h

 skialp vázání pro děti09.12.2014
mám dotazec, a to, jestli některé sehnatelné skialpové vázání (tj. nové či ojeté) nabízí v kombinaci s přiměřenou mírou bezpečnostnosti i nastavení na dětskou nohu a nízkou vypínací sílu, tedy přesněji existuje-li vázání nastavitelné na délku boty 240mm a
 Re: skialp vázání pro děti09.12.2014
Ve světě outdooru 4/2014 je článek o vázkách najdeš i na netu píší tam že Plum jako jediný nabízí d
  Re: skialp vázání pro děti09.12.2014
díky, o Plumu vím, ale ten je moc utáhnutej, já bych potřeboval nastavení 2,5, bo chci aby to bylo p
   Re: skialp vázání pro děti09.12.2014
Experiment na dětech, natož vlastních je na draka. Ale pokud lze na Dynafitu upgradovat na "nek
    Re: skialp vázání pro děti09.12.2014
díky! experimenty na dětech chci dělat s rozumem, a nechci tedy zasahovat do mechanismu nastavení sí
     Re: skialp vázání pro děti10.12.2014
zkus zavolat do namche, kamoš si tam jednou pujčoval skitrab s dětským pjurkem.
     Re: skialp vázání pro děti11.12.2014
Downgradovat počet dětí ?? :)
Ne, že bys je měl zrovna zardousit, ale vždycky jedno zlobí víc
 Re: skialp vázání pro děti09.12.2014
Silvretta vyráběla dětské vázání ve verzi Pure. Ale koukám že i google toho moc nenachází.
 Re: skialp vázání pro děti09.12.2014
Silvretta Pure Kidz - DIN 2-4. Už se nevyrábí, ale třeba někde ve frcu; - no sehnat to asi nebude le
 Re: skialp vázání pro děti11.12.2014
vložky do vázání se pořád prodávají např. v SP SPORT nebo SKIALPSHOP. Ale je to drahé a těžké. Kdysi
  Re: skialp vázání pro děti11.12.2014
díky!
ta vložka do vázání je kompromis, a jako každej kompromis má své mouchy, kromě hmotnost
   Re: skialp vázání pro děti11.12.2014
Taky jsem nakonec upravil S404...
K té vypínací síle: bylo by zajímavé to nechat změřit ve s
    Re: skialp vázání pro děti11.12.2014
no, možná to je cesta... že bych matce mých dětí sebral její starý prkna s S400 a za stokorunu to ně
     Re: skialp vázání pro děti16.12.2014
Co tohle?
     Re: skialp vázání pro děti16.12.2014
Co tohle?
     Re: skialp vázání pro děti16.12.2014
Co tohle?
      Re: skialp vázání pro děti16.12.2014
jo, o tom vím. trošku velké (od 256 mm - snad se p. Sacha nebude zlobit že prozradím údaj z e-malové
       Re: skialp vázání pro děti - dobrá zpráva07.02.2015
Informace pro ty, kteří shánějí dětský skialpový vázko: od zimy 2016 (snad už ta příští?) jej bude v

 Provance o Vánocích???09.12.2014
Zdravím lezeckou obec.

Myšlenka: Místo cukroví a vařunky výlet za teplem (relativní pojem) a lezením (absolutně).
Termín: 25.prosince.-4.ledna (4 dny jsou pracovní)
Lokalita: Provance (s otazníkem, varianta: Itálie, dle aktuá
 Re: Provance o Vánocích???09.12.2014
Provence.
No a v listopadu v Provence napršelo půl metru, tak bych nejdřív zkontroloval, co j
  Re: Provance o Vánocích???09.12.2014
nemaluj čerta na zeď! ..už je tady pomalu sucho, takže bon voyage..!
  Re: Provence o Vánocích???13.12.2014
Díky, nějak to teď řešíme a nevíme... jsou ohlasy, že je hrozně zateklo... Jakékoli (hlavně pozitivn
   Re: Provence o Vánocích???14.12.2014
Už je to lepší a předpověď je slušná. Záleží, co hledáte za obtížnost. Šestky jsou suché, osmy mokré
    Re: Provence o Vánocích???14.12.2014
A devitky uplne suche.
 Re: Provance o Vánocích???09.12.2014
O čem chceš diskutovat? Jeďte.
  Re: Provance o Vánocích???13.12.2014
a mrzněte!
 Re: Provance o Vánocích???13.12.2014
...a pak ze lidi nemaj prachy!
  Re: Provance o Vánocích???13.12.2014
Tos mě pobavila, Socko! :-) Kdybys potřebovala návod, jak neutrácet za kraviny a jak si zařídit levn

 Bouldrovani Jeseniky08.12.2014
Ahoj, nevite o nejakem bouldrovani v Jesenikach? Idealne s nejakym nakresem/pruvodcem
Dik
 Re: Bouldrovani Jeseniky08.12.2014
 Matterhorn - severní stěna08.12.2014
Ahoj, pokud je tady někdo, kdo opravdu lezl severní stěnu Matterhornu (cesta bří Schmidů), chci se zeptat, jak je to s jištěním ve skalní pasáži. Jsou potřeba skoby nebo stačí friendy a vklíněnce? Pokud skoby ano, jaké? Je v cestě nějaké jištění ponechané
 Re: Matterhorn - severní stěna08.12.2014
Zavolej mi na 603810600
Radek
  Re: Matterhorn - severní stěna09.12.2014
Myslím, že by to zajímalo i ostatní- třeba jen ze zvědavosti...
   Re: Matterhorn - severní stěna10.12.2014
Jo to urcitě. :-) lze si ale udělat obrázek z nejednoho videa
    Re: Matterhorn - severní stěna10.12.2014
Treba tady
 Batoh Pieps08.12.2014
Ahoj, nemá někdo Pieps JetForce ToutPro 34 - http://www.pips.cz/batohy/pieps- jetforce-tour-pro-34.html
Zajímalo by mě kolik je v
 Re: Batoh Pieps13.12.2014
Teoreticky je to jedno, protože batoh zatím není a nebude v prodeji.
  Re: Batoh Pieps13.12.2014
 Reverso*ATC08.12.2014
Reverso nebo ATC guide? Máte nějakou zkušenost?
 Re: Reverso*ATC08.12.2014
je to buřt, s guidem se mi jen o něco líp manipuluje s tlustším lanem (rozuměj ojetá 10.5)
vy
 Re: Reverso*ATC08.12.2014
Rozhodne atc - ma lepe udelany ocko na jisteni druholezce. Navic vic vydrzi..
  Re: Reverso*ATC08.12.2014
Mám už několik let reverso a všechno v pořádku. Odolnost i jištění druholezce ze štandu je naprosto
   Re: Reverso*ATC08.12.2014
ja presel na GriGri a neztezuju si ;) takze mam ted sedivy ATC Guide na prodej za 350Kc, kdyby nekdo
    Re: Reverso*ATC08.12.2014
Co si neztěžuješ? Obě jistítka jsou poměrně jednoduchá, není důvod si něco ztěžovat.
    Re: Reverso*ATC09.12.2014
vojto, odkud jsi?
    Re: Reverso*ATC09.12.2014
A jak slaňuješ? Jak jistíš s dvojčaty?
     Re: Reverso*ATC09.12.2014
proč by to na překližce dělal?
     Re: Reverso*ATC09.12.2014
Ty lezeš v Juře s dvojčaty? A proč bych slaňoval když mě spolulezec spustí?
      Re: Reverso*ATC09.12.2014
Takhle by slo pokracovat donekonecna. Ty lezes jenom v Jure? (ne vsude je pravidlo, ze nahore se mas
 Re: Reverso*ATC08.12.2014
Hele, to snad musíš vědět ty, co lezeš a jak to budeš používat. Každé z těch jistítek je jiné, pro n
  Re: Reverso*ATC09.12.2014
To mi teda ten zásadní rozdíl vysvětli - já vidím pouze rozdíly, který nestojej za řeč.
   Re: Reverso*ATC10.12.2014
Tak zrovna od tebe bych to nečekal - na stěny je to jedno, ale tam nepotřebuješ dražší varianty s ok
 Re: Reverso*ATC08.12.2014
Na Hudy blogu najdeš test jistítek, je tam docela pěkně srovnané reverso a guide.
Já mám gui
 Re: Reverso*ATC08.12.2014
Zvaž taky Edelrid Mega Jul. Má to všechny funkce reversa plus samoblokaci navíc. A je to prakticky z
 Re: Reverso*ATC09.12.2014
s atc se mi s 10.2 lanem subjektivně pracovbalo líp, jistítko je líp tvarovaný, obě jsou sice do 10.
  Re: Reverso*ATC09.12.2014
jsem z Brna
 Re: Reverso*ATC09.12.2014
Ahoj.
Používám mnoho jistítek od Smartu až po novinky jako Camp Matic (dokonalejší Grigri).
 Re: Reverso*ATC09.12.2014
Reverso ma lepsi brzdici ucinek pri, jisteni prvolezce, pri pouziti hodne tenkych lan (dvojcata, pu
  Re: Reverso*ATC10.12.2014
Ještě jeden tip: Simond toucan 2. Mám jak Reverso, tak Toucan2 a Toucan lépe pracuje se silnějšími l

 Vanoceee!08.12.2014
Take uz se tesite na vanocni filmy a pohadky oslavujici lasku a mir, prerusovane kazdych deset minut reklamami oslavujicimi chamtivost a plytvani?
 Re: Vanoceee!08.12.2014
Ne, na telku nečučím :-)
  Re: Vanoceee!08.12.2014
Lupo, vyběhni ven a zchlaď se. Prospěje ti to!

 Fjallraven Polar 201507.12.2014
Ahoj lezci,

Znáte expedici Fjällrävan Polar? Jde o týdenní trénink na severu Nórska a pak překonání 300km trasy do Laponska na psích zápřazích. Pokud rádi překonáváte samých sebe a máte rádi zimu nebo zvířata, doporučuji. Jediné co potřebu

1   ...   385   386   387   388   389   390   391   392   393   394   395   396   397   398   399   400   401   402   403   404   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Foto dne:
kvalifikace
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192338)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Levoboček VIIIa Věžák
Start und stop 4 Sankt Lorenz
Přeskok 2 Skály V Údolí Roklice
Zamotaná pouť V Skály V Údolí Roklice
Náhorní hrana II Údolí Loubenského Potoka
Nově komentované:
Paní Kadrnožková VIIIb Prachov
Mandragora Hard 8A Rusava
Tancuj, Tancuj, Vykrúcaj VIIIa Adršpach
Záviš 7 Žleby
Přehmat 5+ Černá Skála U Přeštic

 Nově v diskusi:
Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Neuznat | Viva Master ! |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (56)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1147 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1261 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1114 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi