LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Parádní finta, takovýhle kroky jsem v přírodě ještě nedělal.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Širůčková 11897
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 7951
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230939 cest
Nové přelezy:
Timba Clim 7b
Side Step 7b
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Arnold Cla 9+
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+

Stěny
V 16 - Plzeň
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
Rock 'n' Wall - Plzeň

Prodejny
LANEX eshop - Bolatice
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Lezec-shop.cz - Štěchovice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 úklid v Yosemitech18.12.2014
aneb nepořádek lze dnes najít všude... http://vimeo.com /114804036 (jedna mezera)

 Běžky v Rakousku?18.12.2014
Ahoj,

dá se někde v Rakousku v tuto dobu rozumně běžkovat? Co jsem se díval, tak asi ne... Chceme jet 27-31.12. Děkuju za případné tipy
 Re: Běžky v Rakousku?18.12.2014
panorama loipen v pohori wechsel-semmering. za normalnych podmienok tam je super upravenych cca 100
  Re: Běžky v Rakousku?18.12.2014
díky! když kliknu na odkaz, tak mi to ukazuje nula cm, jde o neaktuální údaje a ty tvoje sedí? Díky!

 péřák Prima Polar17.12.2014
Ahoj, máte prosím někdo zkušenosti se spacákem Prima  Polar? Recenze jsou dost špatně sehnatelné. Vypadá skvěle, ale nezdá se mi jeho poměrně nízká cena. Dík za každé reakce.

 péřák Prima Polar17.12.2014
Ahoj, máte prosím někdo zkušenosti se spacákem Prima  Polar? Recenze jsou dost špatně sehnatelné. Vypadá skvěle, ale nezdá se mi jeho poměrně nízká cena. Dík za každé reakce.
 Re: péřák Prima Polar17.12.2014
Je to zaváděcí cena. Až se doprodá, tak je avizovaná cena jednou taková.
  Re: péřák Prima Polar18.12.2014
má pravdu, viz
 Re: péřák Prima Polar18.12.2014
Ahoj, já ho mám a jsem s ním spokojený. Mám ho v té základní verzi. Ale je možnost si tam třeba nech
 Re: péřák Prima Polar19.12.2014
Děkuji vám všem! :) nerada bych si pořídila nějakou blbost.. Takže snad budu spokojená.

 nový rok na šlapačkách17.12.2014
Ahoj, rád bych jel kolem nového roku na lyže. Víceméně kamkoliv SK/Rakousko(původní plán byl pohodové tůry na Malé Fatře). Je tu někdo, kdo má osobní zkušenost s momentální sněhovou situací a může doporučit/poradit lokality SK, nebo kolem Dachteinu, Nízký
 Re: nový rok na šlapačkách17.12.2014
sníh nebude nikde rozumně blízko. šlapat jedině na bicyklu.
a nezmění to ani psaní inzerátů d
  Re: nový rok na šlapačkách17.12.2014
sorry, blbě čtu, druhou větu prosím neber vážně.
   Re: nový rok na šlapačkách17.12.2014
V poho... Ptám se z důvodu, že mě bylo tvrzeno, že v listopadu někde nakydalo celkem uspokojivý množ
    Re: nový rok na šlapačkách17.12.2014
Kamarádi měli jet na pásy minulý týden do Alp (bohužel nevím kam) a nikam se nejelo... Prý je málo s
    Re: nový rok na šlapačkách17.12.2014
Na ledovcích sníh bude. Glockner, Wiesbachhorn, Štubajky - Zuckerhuttl, Wildspitze a okolí, Grosvene
 Re: nový rok na šlapačkách18.12.2014
Snehova situace je na severni strane vychodnich Alp (Rakousko) dost zoufala.

V podsta

 Lezení v Asturias, Španělsko16.12.2014
Ahoj, máte někdo prosím zkušenosti s lezením ve Španělsku v oblasti Asturias (např. okolí Gijonu, Picos de Europa)? Příp. i průvodce k dispozici? Díky :-)

 evidenční list16.12.2014
Sportu zdar, nevíte někdo jak by měl vypadat a co by měl obsahovat evidenční list (check-list) pro karabiny? Nemůžu na to najít žádnou volně dostupnou normu a už jsem z toho docela zoufalý :(
 Re: evidenční list16.12.2014
Typ, výrobní číslo, nákup (uvedení do používání), zvláštní události, kontroly, vyřazení. Vše s datum
 Re: evidenční list17.12.2014
Mohu poslat vzor, napiš mail
  Re: evidenční list18.12.2014
nicky140@seznam.cz

Nvm jestli to je ono. Možná jsem to špatně popsal. Potřebuju kontr

 Lano ztvrdle v miste znaceni15.12.2014
Ahoj,

koupil jsem sve prvni lano. Je to tendon ambition a zjistil jsem, ze lano ma v miste znaceni prostredku podivne vlastnosti. Na techto obarvenych cca deseti centimetrech je tuzsi a ztvrdle.

Je to v poradku, mate s tim ne
 Re: Lano ztvrdle v miste znaceni15.12.2014
Je to stejné, ale vyleze se z toho neboj ;)
 Re: Lano ztvrdle v miste znaceni15.12.2014
zdar, žádný ze tří tendonů co jsem měl ztvrdlý střed nemělo. vrátil bych ho.
  Re: Lano ztvrdle v miste znaceni15.12.2014
a ani u bealů jsem to nezaznamenal
 Re: Lano ztvrdle v miste znaceni15.12.2014
Nic se neděje. Je tam jenom více značkovače. Není to výrobní vada. Měl jsem to na Tendonu i na Bealu
 Re: Lano ztvrdle v miste znaceni15.12.2014
Docela mně tvůj dotaz zaujal, nikdy by mě něco takového totiž nenapadlo. :) Ale netvrdím, že se to n
  Re: Lano ztvrdle v miste znaceni16.12.2014
Srovnavam to se zbytkem lana. Ztuhla je jenom oznacena cast...
   Re: Lano ztvrdle v miste znaceni16.12.2014
Vetsinou davam schvalne vic znackovace a na dva cca 5 cm dlouhe useky za sebou. Pri prochazeni jist
 Re: Lano ztvrdle v miste znaceni16.12.2014
Laná z Lanexu čo som mal s označeným stredom mali v tom mieste nejaký taký podivný materiál, ktorý s
  Re: Lano ztvrdle v miste znaceni16.12.2014
No, je mi jasny, ze chemicky to lano neposkodi. To maj urcite vyzskouseno. Jenom jsem se bal, jestli

 sedlo váha15.12.2014
Ahoj,

máte někdo zkušenosti se sestupem do Tažké doliny ze sedla Váha? je to pro normál turisty ok? připadně s mačkama a turist cepínem. díky za info
 Re: sedlo váha15.12.2014
to jako do čínské doliny? v pozdním létě za dobré viditelnosti je to turistické, ovšem vyžaduje to j
  Re: sedlo váha15.12.2014
ted tam bude tak 30cm sněhu, to by mohlo byt ok. říkáš že je kam zabloudit - do sraček?
  Re: sedlo váha15.12.2014
ted tam bude tak 30cm sněhu, to by mohlo byt ok. říkáš že je kam zabloudit - do sraček?
   Re: sedlo váha15.12.2014
30 cm čerstvého bez podkladu mi připadá jako zdaleka nejhorší možná podmínka.
    Re: sedlo váha15.12.2014
myslíš že sejít to s mačkama bude problém?
     Re: sedlo váha15.12.2014
Já to teda jel kdysi na lyžích a byl jsem rád, že jsem z toho venku, jak jsem se bál lavin. Pěšky by
     Re: sedlo váha15.12.2014
jestli toho sněhu bude dost a bude to několikrát natátý a umrzlý, tak to bude naprostá pohoda (nejlé
 Re: sedlo váha16.12.2014
Není to nic příjemného, osobně bych se tomu vyhnul.
  Re: sedlo váha16.12.2014
žádná velká námaha není příjemná :D
   Re: sedlo váha16.12.2014
Nejde o námahu. Sedlo je orientačně náročnější, lámavé, pod popraškem sněhu náročné. Teď bych raději
 Re: sedlo váha16.12.2014
no, jak vyplývá z většiny odpovědí, úplně zadarmo to není. Já třeba kdysi odjel na firnu kousek pod
  Re: sedlo váha18.12.2014
chceme jít z Váhy na Zbojandu, takže sejít do belovodské a pak přes sedlo Prielom na Zbojandu...podl
   Re: sedlo váha18.12.2014
Jo, tak to si užijte v tomhle marastu. I na lyžích za slušného sněhu je to výlet na celý den od svít
    Re: sedlo váha18.12.2014
počkej, ty píšeš železnička - váhy atd. to my nechceme, přespali by jsme pod rysama na chatě (pokud
     Re: sedlo váha18.12.2014
ChpR nějaký ofiko winterraum nemá, max můžeš zkusit zavolat nebo poslat sms Beránkovi, jestli tam zr
     Re: sedlo váha19.12.2014
Nevím jak je to s ubytováním Pod Rysmi - teď mimo sezonu bych řekl, že tam nikdo nebude. Ušetříš si
   Re: sedlo váha18.12.2014
Blbost, to nedáš :-)
   Re: sedlo váha18.12.2014
to je pěkná dálka, za den, si myslím, při normálním (ne závodním) tempu to nedáte.
   Re: sedlo váha18.12.2014
a co zmenit plan a jit pres zlomiska a zeleznou branu? je-li nejistej snih, sestup z vahy je skutecn
    Re: sedlo váha19.12.2014
jo díky za tip. taky možnost. tím by se výlet de facto o den zkrátil. a co to jít naopak a na Váhy v
     Re: sedlo váha19.12.2014
mozna lepsi verze nez ten puvodni plan na sestup z vahy dolu.
Esli mate dost casu, muzete zku
      Re: sedlo váha19.12.2014
Jít to opačně není špatné ale trefit z Kačacej Železnou bránu není úplně jednoduché. Ne že by to neš
 Re: sedlo váha17.12.2014
Sestup je v pohodě, ale bývá lavinózní. Hlavně pak ty traverzy k cestám pod Rysy nebo pod Vysokou.

 Mačky Petzl M10 - skúsenosti?10.12.2014
Zdar ľadolezci, zaujímal by ma názor používateľov na mačky Petzl M10. Je to starší typ a chcel by som vedieť, ci by ste si ich dnes ako nové ešte kúpili, alebo už sú prekonané, napríklad príliš ťažké, komplikované a pod. a dnešné trendy sú už nejaké iné?
 Re: Mačky Petzl M10 - skúsenosti?10.12.2014
Originalni antiboty proti nabalovani snehu nic nevydrzi a jsou drahe. Macky samotne jsou univerzalni
 Re: Mačky Petzl M10 - skúsenosti?11.12.2014
Souhlas s predchozim prispevkem, hlavne co se tyka antibootu. A potvrzuju, ze jsou relativne tezke.
  Re: Mačky Petzl M10 - skúsenosti?11.12.2014
Uz je mam par let, lezu tak do WI6, zadne mixy ani drytool a jsem spokojeny. Uz s nima asi doziju :-
 Re: Mačky Petzl M10 - skúsenosti?13.12.2014
Čus,jak sám zmiňuješ jediná jejich nevýhoda je, že jsou o něco těžší… Tedy, jedny M10ítky vlastním a
  Re: Mačky Petzl M10 - skúsenosti?15.12.2014
a nějaka dobra rada z čeho udělat vlastní a hlavně funkční antiboot?
 Re: Mačky Petzl M10 - skúsenosti?15.12.2014
Mám je už pár let a spokojenost... Do hor parádní, jediný, kde to neni uplně ono jsou těžší mix cest

1   ...   384   385   386   387   388   389   390   391   392   393   394   395   396   397   398   399   400   401   402   403   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Foto dne:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192359)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Nesquiqquì! 6c+ Bergamo-Brescia
Gruppo Alpini Colere 6a+ Bergamo-Brescia
Il volo di Ursula 6b Bergamo-Brescia
Manaslu 2004 5c Bergamo-Brescia
Pollo ripieno di pus 6a Bergamo-Brescia
Nově komentované:
Lambert 8a Davle
Kočka 7b+ Davle
Harem VIIIb Rathen
Kočka 7b+ Davle
Lambert 8a Davle

 Nově v diskusi:
Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Prosím, | Re: Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Sil(e)nej borec | Whatsup | Re: Wow | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Wow |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (46)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1149 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1264 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1453 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1115 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi