LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Když už nemůžeš rukama, začni konečně lézt nohama.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Širůčková 11897
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 7951
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230892 cest
Nové přelezy:
Side Step 7b
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Arnold Cla 9+
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+
Hučení V K 9+

Stěny
Masacre Room - České Budějovice
Lezecké centrum Ruzyně - Praha 6
Ymca - Krásné Březno

Prodejny
HUDYsport - Praha 1
KIWI - svět map a průvodců - Praha 1
Green sport - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Problémy s hnátama - údržba31.12.2014
Zdar, mám problém, od tý doby co víc lezu mě začaly trápit - asi plísně na nohou, začala mi praskat kůže mezi prstama. Taky se mi zlusťujou nehty na palcích z vnitřní strany, asi tím jak mám lezky nafest a furt v těch místech stojim.

Co s t
 Re: Problémy s hnátama - údržba31.12.2014
No jo, Indulona nestačí, použij Nivea!!
 Re: Problémy s hnátama - údržba01.01.2015
Mrkni na telku na libovolny reklamni blok. Lamisil (bo jak se to pise) a jemu podobne maste je presn
 Re: Problémy s hnátama - údržba01.01.2015
Ahoj, zadej si do vyhledávače pojem onychomycosis a dej obrázky. Pokud se to z části podobá tomu co
 Re: Problémy s hnátama - údržba02.01.2015
Pomůže a je dobré použít i preventivně pravidelné oplachy Listerinem.
 Re: Problémy s hnátama - údržba02.01.2015
me pomohla chytra houba a to tak ze velmi rychle. pogoogli chytra houba. hodne stesti :-) btw. ucink

 život z brigád31.12.2014
ahoj jde lezecky žít bez trvalýho prac.poměru,živit se jenom brigádama(nemyslím výškovky).Méně peněz=více času.Nějaký rady.Nejde o silvestrovský vtip :-)Děkuju...
 Re: život z brigád31.12.2014
Jde to dobře v zahraničí, když máš vyřešený bydlení. U nás, pokud nejsi nadprůměrný v žádaném oboru,
  Re: život z brigád31.12.2014
dík
 Re: život z brigád01.01.2015
jde to,ale těžcě.
 Re: život z brigád01.01.2015
Není moc dobrý nápad zanedbávat běžný život a svoji budoucnost na úkor zábavy. Chvilkově se ti to mů
  Re: život z brigád01.01.2015
dík za názor
   Re: život z brigád01.01.2015
Jo, jde to!! Já už takhle žiju 15 let. Musíš si ale vydělat v zahraničí, tady je mrtvo. A taky se bu
    Re: život z brigád01.01.2015
uplny suhlas s prispevkom nado mnou, u nas celorocne lezenie z brigad neuzivis(ak nebyvas u rodicov
     Re: život z brigád01.01.2015
a taky je potřeba si uvědomit, že takto vegetovat nezvládneš celý život, to se dá tak dokud studuješ
      Re: život z brigád01.01.2015
moc děkuju za příspěvky.Cením si jich.
       Re: život z brigád02.01.2015
nejlepší je makat a mít takovou práci, že si vyděláš a máš dost času na lezení.Jinak z tebe bude soc
        Re: život z brigád02.01.2015
Znám pár dvojic, co žijou trvale v místě s velkým výskytem lezeckých možností ( Fr-Provance,Fr-Cham
        Re: život z brigád02.01.2015
No jo, jenže někdo, kdo si ani neumí sám zjistit a spočítat, kolik si vydělá na brigádě a kolik utra
        Re: život z brigád02.01.2015
Jeste mi napada - proc si neudelat z lezeni byznys? Vymyslet neco kolem lezeni a tim se zivit...
         Re: život z brigád02.01.2015
No jo ale to už je zase práce. :)
         Re: život z brigád02.01.2015
Byznysu v lezení je až moc... Trošku ubrat by prospělo.
          Re: život z brigád02.01.2015
Pavle a jak....zavřít stěny, přestat vyrábět věci z goráč, zrušit obchody s lezeckým matrošem, zkrát
           Re: život z brigád02.01.2015
Mám na mysli komerční horoškoly, boom horských vůdců , placené zájezdy na skalky s instruktory atd.
 Re: život z brigád02.01.2015
Doporučil bych to jen lidem, kteří jsou vyznavači životního kréda "no future", příp. "
  Re: život z brigád02.01.2015
Hezky napsané. Jen bych doplnila, že i když se to některým v současnosti nemusí zdát, tak životní pr
   Re: život z brigád02.01.2015
je to tak...po 10-15 letech intenz lezení už nejsou ambice, je chut objevovat něco nové, poznávat. n
    Re: život z brigád03.01.2015
Přesně. Lezení je jen zábava, lidem to nic nepřinese. Potvrzuji, že priority se mění a časem chce čl
 Re: život z brigád03.01.2015
Ahoj. Já to vidím úplně jinak, než většina zdejších přispěvatelů...máš odhodlání, baví tě lezení, je
  Re: život z brigád03.01.2015
No pokud budeš myslet furt jen na budoucnost-jo to bude až jednou....bude hovno.Budeš furt jen v pře
   Re: život z brigád04.01.2015
děkuju za celkem pozitivní diskuzi,pravda bude ležet asi někde uprostřed a je na mě abych si jí naše
    Re: život z brigád04.01.2015
Tak ted si trefil hřebíček přesně na hlavičku.
    Re: život z brigád04.01.2015
"najít práci,která mě bude alespon trošku bavit a budu po ní mít dost času na lezení"
  Re: život z brigád04.01.2015
No každej mluví o "hromadění majetku", ale problém je, že dneska se spousta lidí musí dost
  Re: život z brigád04.01.2015
Antiklado, co ty vis o práci, kde to jde jen pres mrtvoly? Tělo sili, svaly se znovu rýsují. Odpoved
   Re: život z brigád04.01.2015
Mám to bohužel všude kolem sebe kládo...
 Re: život z brigád04.01.2015
Na jednu stranu znám člověka, který žil z lezení a mediální slávy (Francouz) a teď po šedesátce nemá
 Re: život z brigád04.01.2015
Hele poradím Ti: najdi si buchtu (normální, tj. ne "lezkyni"), udělej ji děcko a život naj
  Re: život z brigád04.01.2015
Hehe, mluvíš z duše určitě nejen mi :-).
 Re: život z brigád04.01.2015
Vono je to tak trochu diskutabilni, tedy jak se rozhodnout co je nejlepsi.
Clovek muze mit ho
 Re: život z brigád04.01.2015
dělej jak umíš, ale nezapomeň že jednou ti tvoje tělo doslouží, tak není špatný se zabezpečit na stá
 Re: život z brigád04.01.2015
Wau, pro mě osobně po dlouhé době hodně zajímavé téma v diskuzi a snad jeden z nejzajímavějších přís
  Re: život z brigád05.01.2015
Pro t.m. najdi si zde na lezci rozhovor s Mísou Drlikovou a potom Petrem Bláhou.
   Re: život z brigád05.01.2015
Co zas já?
    Re: život z brigád05.01.2015
Nic. Dal si rozhovor. Ten tu visí. Nic vic nic min.
     Re: život z brigád05.01.2015
No ale já nežiju z brigád :-)
      Re: život z brigád05.01.2015
A právě proto je to k věci ...

   Re: život z brigád05.01.2015
díky,zajímavý rozhovory
  Re: život z brigád05.01.2015
jesi je ti 24, tak se nemusíš stresovat, ale jak začne 30 klepat na dveře, chce to něco stabilního..
   Re: život z brigád05.01.2015
Vystuduj něco, co sype, VŠ ekonomického, IT, technického, ale hodně specializovaného směru. Při stud
    Re: život z brigád05.01.2015
Pro Milana: Mohl by ses mi ozvat na email? S parťákem do hor mám také věčný problém :-).
    Re: život z brigád05.01.2015
Ehm, Bído, co si myslet o člověku, pro kterého má vlastní zábava (v tomto případě lezení) větší prio
     Re: život z brigád05.01.2015
Co to meleš, chodit po brigádách je parazitování? Každý nemusí chtít děti, zakládat rodiny a makat d
      Re: život z brigád05.01.2015
Ano, šťastný bez závazků a povinností, bavit se a myslet jen na sebe ... Lidská společnost ti dala ž
       Re: život z brigád05.01.2015
Aha, ke všemu neumíš číst. A to co píšeš, taky není úplně pravda, v přírodě si taky každý zvíře nevr
     Re: život z brigád05.01.2015
Petře jestli doopravdy reaguješ na můj příspěvek a tvým příspěvkem chceš říct, že já parazituji na s
      Re: život z brigád05.01.2015
No jo, život je pes. Neměl bys kontakt na tvoji bývalku?
       Re: život z brigád06.01.2015
Milane, připojuji se k prosbě na kontakt na Tvoji bejvalku!
      Re: život z brigád06.01.2015
Omlouvám se, byl to přehnaný a příliš zobecněný pohled. Parazitem nazývám takového člověka, který ch
       Re: život z brigád06.01.2015
Existuje nemalé procento lidí, kteří chodí do zaměstnání jen proto, že musí. Nikdy neudělají víc než
        Re: život z brigád06.01.2015
Nevidim nic apriori špatnýho na tom chodit do práce jen kvůli penězům. Je totiž dost povolání, která
        Re: život z brigád06.01.2015
Nevidim nic apriori špatnýho na tom chodit do práce jen kvůli penězům. Je totiž dost povolání, která
        Re: život z brigád06.01.2015
Nevidim nic apriori špatnýho na tom chodit do práce jen kvůli penězům. Je totiž dost povolání, která
         Re: život z brigád07.01.2015
Chodit si jen pro výplatu...:-D
        Re: život z brigád06.01.2015
Od pradávna lidé pracovali, protože museli, aby přežili. Jen výjimečně to byla práce, která i bavila
         Re: život z brigád06.01.2015
:-D :-D
 Re: život z brigád05.01.2015
Tady k tomu stačí říct jen jedno:

KDYŽ CHCEŠ LÉTAT, NEPTEJ SE SLEPIC, JESTLI TO DOKÁŽ
  Re: život z brigád05.01.2015
Tak.
  Re: život z brigád05.01.2015
BUH... GOK!
  Re: život z brigád06.01.2015
ta hláška s těmi slepicemi je boží
   Re: život z brigád06.01.2015
Akorát že ne každej v téhle diskusi je ona slepice.

K původnímu dotazu: kdybych byl
  Re: život z brigád06.01.2015
Trošku mimo příspěvek, na rozdíl od spousty dalších zde...

 Aktuálně ledy Jizerky?31.12.2014
Ahoj, nebyl jste někdo aktuálně ve Štoplichu? Jak tam natekly ledy?
Díky!

 tip na led30.12.2014
ahoj, ma nekdo tip na nejaky hezky ledovy kulvar v blizkych alpach ? Neco jako paliviciny ci ferner. Diky  dan

 Lezecky klub/oddíl 30.12.2014
Zdar,
chtel bych se přidat do nějakého pěkného, slušného pražského lezeckeho oddílu, neboť bych rad sdílel své lezecké zážitky - pocity s ostatními, kteří jsou stejně zapálení .. Chtel bych se stát clenem komunity, a to take kvůli předávání zkušen
 Re: Lezecky klub/oddíl 30.12.2014
To je nějaký novoroční vtip?
  Re: Lezecky klub/oddíl 30.12.2014
noco, tak začal chlastat o chvíli dřív no ...
 Re: Lezecky klub/oddíl 30.12.2014
Zeptej se na lezecké stěně kam chodíš, nebo spolulezců. Seznam oddílů na stránkách ČHS. Inzerce na L
 Re: Lezecky klub/oddíl 30.12.2014
Na ČHS (
 Re: Lezecky klub/oddíl 30.12.2014
zřejmě chceš osobní doporučení někoho kdo do oddílu chodí a napíše ti jasně, přijď mezi nás. Tyhle u
 Re: Lezecky klub/oddíl 30.12.2014
Zkus třeba H.O.Řež, myslím že taky chtěli někoho přibrat.
  Re: Lezecky klub/oddíl 30.12.2014
Ty vole, v Práglu jsou HO uzavřené komunity? Hmmm, to jsem netušil :-).
 Re: Lezecky klub/oddíl 31.12.2014
Ty "komunity" se občas zásadně liší, jde o to jestli ti jde opravdu o lezení, o hory nebo
  Re: Lezecky klub/oddíl 31.12.2014
A Filazovi jde, podle tvého hodnocení, o co? Ten text je napsaný jako parodie. To přeci nikdo normál
   Re: Lezecky klub/oddíl 31.12.2014
nechte ho, třeba hledá oddíl plný slušných, hodných, hezkých a milých chlapců jako je on, kteří by h

 wander und klettern29.12.2014
Ahoj, až teď jsem zaznamenal diskusi o knize wandern und klettern od Rudolfa Kauschy. Chápu některé že nechtějí zveřejňovat kopie této knihy. Prosím však o poskytutí kopie za účelem mého přečtení. díky honza T.
 Re: wander und klettern29.12.2014
Přimlouvám se, taky by mne zajímalo ;o)
  Re: wander und klettern30.12.2014
http

 Tip na písek s nováčkama ?29.12.2014
Ahoj - plánuji v létě s nováčkama malý výlet na písky ( Prachov nebo Hrubice ) - nemá někdo nějaké doporučení na sektor věž či cestu obtížnosti kolem cca IV až VII ? Něco v kuse popřípadě na dvě délky.
Malé kvaky pod 6m moc neberu - musel by bejt i
 Re: Tip na písek s nováčkama ?29.12.2014
A co křížák? Tam by se toho našlo dost. Hlavně na Jižních věžích. Některý cesty jsou tak hodně odjiš
 Re: Tip na písek s nováčkama ?29.12.2014
Ahoj, já bych je vzal raději do Ostrova a Rájce. Jsou tam menší skály a tvrdší písek. Navíc plno ces
 Re: Tip na písek s nováčkama ?29.12.2014

 Typ na ubytování Gasteinertal ?27.12.2014
Ahoj. Jezdíme s klukama každý rok na ledy do Maltatalu s ubytováním buď v Maltě v penzionu Feistritzer za 26 € nebo na AV chatě Gmünderhütte za 24 €. Letos se chystáme na ledy v Bad Gasteinu - Mordor atd. Hledám doporučení na podobné typy ubytování, vyzko
 Re: Typ na ubytování Gasteinertal ?27.12.2014
  Re: Typ na ubytování Gasteinertal ?28.12.2014
Ale bacha zatial tam ziadne lady nie su. (info z 27.12)

 Jak vybrat skialpy?27.12.2014
Ahoj všem, rád bych si pořídil skialpy. Jsem 197 cm měřící 82 kg vážící. Na normálních lyžích ovládám základy, nic extra. Chci to hlavě na tury, přístupy pod ledy, do hor atd. Prosím poradil by mi někdo jakou zvolit velikost lyží k mé výšce a zkušenostem?
 Re: Jak vybrat skialpy?27.12.2014
Jestli se chceš spíš bezpečně svézt z kopce, tak lyže kratší (cca někam k nosu když se postavíš na z
 Re: Jak vybrat skialpy?27.12.2014
Ak chceš lyže využívať hlavne na prístup do hôr, nekupuj nič krátke a príliš vykrojené. Na krátkych
 Re: Jak vybrat skialpy?27.12.2014
Honzo, kolik máš peněz? 70. nebo 90 tis.? Tak si kup aspoň troje. Jedny lehounké Traby nebo Dynafit
  Re: Jak vybrat skialpy?27.12.2014
TLT speed? Proč tak těžký vázko na tak lehký lyže?
  Re: Jak vybrat skialpy?29.12.2014
Díky za tip, hodně jsi mi pomohl. Stále jsem si nemohl vybrat. Ale tvoje rada je hodně zajímavé řeše
 Re: Jak vybrat skialpy?27.12.2014
na klasicky touring je idelani delka mezi bradu nos, zakladni poucka. pro zacatek porid aspon nove l
 Re: Jak vybrat skialpy?30.12.2014
Ahoj Honzo,

neni nad to, nechat si poradit od odborniku! ;)

Pokud neum
  Re: Jak vybrat skialpy?30.12.2014
Lenko, Ty pořád žiješ ve "svém" skialpovém světě a nepřipouštíš, že skialpinismus může mít

 Kniha27.12.2014
Poradil by mi někdo nějakou dobrou knihu o lezení v Česku (nejlépe písky, Jizerské hory) nebo ve Vysokých Tatrách?
 Re: Kniha31.12.2014
hrde, tvrde, mazane aneb horolezci v ceskem raji. probehla tady i nejaka minirecenze.

1   ...   382   383   384   385   386   387   388   389   390   391   392   393   394   395   396   397   398   399   400   401   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Problémy s hnátama - údržba
Zdar, mám problém, od tý doby co víc lezu mě začaly trápit - asi plísně na nohou, začala mi praskat kůže mezi prstama. Taky se mi zlusťujou nehty na palcích z vnitřní strany, asi tím jak mám lezky nafest a furt v těch místech stojim.

Co s tím, jak se lezci staraj o hnáty, nějaká údržba? Bo mám obavu že mi tímhle stylem slezou nehty. Indulona zjevně nestačí..
Dík
Pepa Noha19:23:36 31.12.2014
odpovědět 
 Re: Problémy s hnátama - údržba
No jo, Indulona nestačí, použij Nivea!!
19:48:07 31.12.2014
odpovědět 
 Re: Problémy s hnátama - údržba
Mrkni na telku na libovolny reklamni blok. Lamisil (bo jak se to pise) a jemu podobne maste je presne to co potrebujes. Pripadne zajdi za obvodakem a nech si napsat micetal, nebo neco takoveho. Jo a s nejvetsi pravdepodobnosti to nemas z lezecek, ale ze saten a ze sprch. Takze od ted uz jedine s pantoflema, jinak po 6tydenni lecbe prijde hnedka recidiva.
Jirka10:38:28 01.01.2015
odpovědět 
 Re: Problémy s hnátama - údržba
Ahoj, zadej si do vyhledávače pojem onychomycosis a dej obrázky. Pokud se to z části podobá tomu co máš, jdi na kožní. Udělají ti stěr, dostaneš speciální lak s léčivým účinkem a antimykotické kapičky. Je to dlouhý boj, ale dá se toho zbavit.
Honza13:47:57 01.01.2015
odpovědět 
 Re: Problémy s hnátama - údržba
Pomůže a je dobré použít i preventivně pravidelné oplachy Listerinem.
J.10:08:30 02.01.2015
odpovědět 
 Re: Problémy s hnátama - údržba
me pomohla chytra houba a to tak ze velmi rychle. pogoogli chytra houba. hodne stesti :-) btw. ucinkuje jak na nehty, tak na klasickou mykozu.
 atjoV21:13:53 02.01.2015
odpovědět 
 Foto dne:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192348)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Západní hrana III Prachov
Stará cesta IV Prachov
Nedělení dýchánek - varianta VIIIb Tisá - Velké Stěny
Nedělní dýchánek VIIIa Tisá - Velké Stěny
Novodobá VIIIb Tisá - Velké Stěny
Nově komentované:
Kočka 7b+ Davle
Lambert 8a Davle
Východní Komín II Prachov
Kočka 7b+ Davle
Rasista VIIb Tisá - Velké Stěny

 Nově v diskusi:
Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Wow | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Wow | Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (51)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1149 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1263 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1115 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi