LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Ježíš von si zpívá? Tak to bude zase tlama jako kráva!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 8201
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231214 cest
Nové přelezy:
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A
Disent 8A/8A+
Jan Křtite 7b
Překvapení 9
Cikánskej Xb
Take the L 9-

Stěny
WallClub - Sezimovo Ústí
Boulder Cave Bar - Opava
Eset Centrum - Praha 2

Prodejny
Rock Point - Chodov - Praha 4
Outdoor Centrum Rock Point Futurum - Ostrava 1
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Dawn Wall12.01.2015
Zdar, sledujete někdo co se děje na Dawn Wall? Já se snažím, ale nerozumím jedné věci. Proč Tommy oblezl klíčové dynamo v délce Dyno (slezl trochu níž a dotraverzoval až do kouta kterým pokračoval nahoru)? Příjde mi, že měl proti Kevinovi co se týče formy
 Re: Dawn Wall12.01.2015
Caldwell už to přelezl, tuším dokonce před vánoci. Jorgensson teprve teď. To 8b je varianta, kterou
  Re: Dawn Wall12.01.2015
Díky za info. To jsem buď minul nebo zapomněl. Ale i tak, myslel jsem že jde o to vylézt komplet cel

 LS Python11.01.2015
Zdar lezci, mám otázku ohledně LS Python. Můžete je přirovnat k jiným sportivám? Mám zkušenosti miura, cobra, solution...dikes za postřehy...Pavel
 Re: LS Python11.01.2015
Přirovnal bych je ke kobrám, jen jsou trochu sportovnější, prohlejší a mají lepší patu. A roztáhnou
 Re: LS Python12.01.2015
Hodně se roztáhnou, na malých stupech se točí, nutno našlapovat na tření. Jsou dobré na umělou stěnu
 Re: LS Python12.01.2015
Třeba Ti pomůže tato recenze:
 Re: LS Python12.01.2015
Díky moc všem, pomůže... Pavel

 Uni mačky na ledy i ledovec11.01.2015
Ahoj, rád bych poprosil o radu s výběrem maček. Rád bych si pořídil univerzálnější mačky ve kterých se půjde slušně po ledovci, zalezu s něma na firnu, mixu i ledu. Mám Grivel Rambo a s těma se chodit hold delší trasy nedá. Nemáte někdo zkušenost s mačkam
 Re: Uni mačky na ledy i ledovec12.01.2015
Jsem spokojenej se Simondama Vampire, maj vymenny hroty.
 Re: Uni mačky na ledy i ledovec12.01.2015
Sarkeny mám a jako univerzál jsou super. Dnes bych ale pořídil spíš Lynx - Sarken má hodně dlouhý př
  Re: Uni mačky na ledy i ledovec12.01.2015
pouzivam sarkeny uz peknou radku let a jako univerzalni macky jsou idealni.
   Re: Uni mačky na ledy i ledovec12.01.2015
Jen Sarkeny nemaji moznost vymenu hrotu, takze pokud se budes casto pohybovat v mixovem terenu a pak
    Re: Uni mačky na ledy i ledovec12.01.2015
Nebo spíš mít dvoje ;-) Ono to je praktičtější než pořád přehazovat ostrý a tupý hroty...
 Re: Uni mačky na ledy i ledovec12.01.2015
Ahoj.
Stoupacích želez mám mnoho. Od Petzlu, Grivelu, Cassinu, Campu, B.D. atd.
Před V
  Re: Uni mačky na ledy i ledovec12.01.2015
ono je vidět, že jsi je dostal, protože jinak bys věděl že vyjdou na cenu dvou párů maček :)
 Re: Uni mačky na ledy i ledovec13.01.2015
Dobrý zkušenosti (zatím krátký) mám s Austri Alpin (SkySteep a SkyClimb). Ale co vím o Sarkenech tak
  Re: Uni mačky na ledy i ledovec13.01.2015
Jsou nějaké ideální mačky na ledy+skialp. Je mi jasný, že to jsou dvě různé zátěže,ledy musí být trv

 Batoh11.01.2015
Mate nekdo zkusenosti s batohem Treksport Patagonia 70 l? Mel jsem jeden hoodne dlouho a uz je takovy rozpadly, tak je cas na novy, ale netusim, jak jsou ted kvalitni...mam to na normalni pouzivani do skal ci na tury, zadne velehory nebo zimni radovanky..
 Re: Batoh11.01.2015
Treksport zkrachoval již před několika lety. Ještě se doprodávají staré modely. Patagonia Q je super
  Re: Batoh11.01.2015
diky to je uzitecna informace
  Re: Batoh14.01.2015
Batohy od Corazonu můžu potvrdit, vydrží takřka cokoliv (podobně jako staré Treksporty - ne ty nověj

 info o lane10.01.2015
Prosím, máte skúsenosti s lanom Saltic-Baracuda?Ako je to s jeho voduodpudivou úpravou (je dostatočná) a aká je jeho životnosť?
Ďakujem
 Re: info o lane11.01.2015
S největší pravděpodobností to bude lano Tendon Ambition 9,8.

 Cepin z fota dne08.01.2015
Zdravim,
na dnesni fotce dne je cepin, ktery pokud si to pamatuju dobre, je nejaka ceska domaci vyroba. Za boha ale nejsem schopny najit, kdo to vyrabi. Neznate to nekdo?

 Re: Cepin z fota dne08.01.2015
VSETÍNSKÁ PTICA
více v novém článku na webu:
  Re: Cepin z fota dne08.01.2015
To je presne ono, dekuju!
 Re: Cepin z fota dne08.01.2015
Už někdo zjistil kdo to první vyráběl a používal?
  Re: Cepin z fota dne08.01.2015
Jo, lidi ze VS oddílu. První varianta je už hoooodně stará.
 Re: Cepin z fota dne09.01.2015
Hele a jaký to má praktický využití, dá se s tím normálně na lehčí zimní výstupy? A testoval někdo n
  Re: Cepin z fota dne09.01.2015
Normálně se s tím leze. Proč lehčí výstupy? Je s tím vylezena diretka na Eiger, severka Matterhornu,
   Re: Cepin z fota dne10.01.2015
A co ergonomie ve firnu? A jak v něm drží zapíchnutý topůrko? Docela by mě ten cep zajímal. Vzhled
    Re: Cepin z fota dne10.01.2015
Není to turistický cepín! Je jasné, že pokud zapíchneš 60cm toporo s kulatým profilemdo firnu, tak b
 Re: Cepin z fota dne09.01.2015
Hele a jaký to má praktický využití, dá se s tím normálně na lehčí zimní výstupy? A testoval někdo n

 Extreme Alpinism - Mark Twight 08.01.2015
Ahoj.  Nemáte někdo náhodou tuhletu knihu? Extreme Alpinism - Mark Twight? Dekuji

 Re: Extreme Alpinism - Mark Twight 09.01.2015
Jenom jsem jí listoval a zdála se mi taková divná...
  Re: Extreme Alpinism - Mark Twight 10.01.2015
Ještě někdo nějaký postřeh prosím. Chci to jako dárek
   Re: Extreme Alpinism - Mark Twight 10.01.2015
Vice navodny mi prijde dilko od Steva House. Tohle ale taky fajn. Zalezi co od toho cekas. Jestli k

 Fenix207.01.2015
Ahoj, není zde nějaký majitel Garminu Fenix2 ? Zajímalo by mě zda ho někdo využíval na skialp či jiné hory v ultra track režimu a s jakým výsledkem. Mě totiž při záznamu po 5s udělal na skialpech z 5km cca 16km tak nevím zda jsem někde neudělal chybu :-(
 Re: Fenix211.01.2015
Ahoj, dneska jsem to schvalne zkousel a Ultratrac je fakt nepresnej proti normalnimu modu. Vice jsem
 Re: Fenix211.01.2015
Ahoj, dneska jsem to schvalne zkousel a Ultratrac je fakt nepresnej proti normalnimu modu. Vice jsem
  Re: Fenix212.01.2015
Ahoj díky za info,Ptal jsem se i v Garminu,taky mě navedli na mód inteligentní. Já to zkoušel ještě

 Kam na klasiku07.01.2015
Ahoj, prosim doporuci mi nekdo oblasti na klasicke lezeni? (Friendy, vklinence,...)
Velke okoli Svitavska, a nejake oblasti v Rakousku, dekuji Vam.
 Re: Kam na klasiku08.01.2015
S takovým záběrem třeba Tatry. V Rakousku těžko na něco takového narazíš, tam ti magoři vyborhákoval
  Re: Kam na klasiku09.01.2015
Co myslíš tou klasikou? Vždycky si můžeš nýty a kruhy zakázat, ne? A z přejištěná oblast se stane kl
   Re: Kam na klasiku09.01.2015
Klasickou oblastí je taková, kde si není potřeba nic zakazovat, kde se naopak tonoucí stébla chytá.
  Re: Kam na klasiku10.01.2015
Coze? :) V Alpach je klasik az az.
 Re: Kam na klasiku10.01.2015
Docela velkolepý sou stěny v Gesäuse, je to aj blízko a Wilder Kaiserem taky nic nepokazíš.
  Re: Kam na klasiku10.01.2015
Gesäuse, moje oblíbená oblast! Třicet délek trojek a čtyřek... kde to jinde najdeš? A taky pětek a š

 Výkyvné sněhové talíře07.01.2015
Ahoj,
nevíte někdo kde se dají koupit "výkyvné" sněhové talíře na skialpové hole, našel jsme jenom jedny na nějakém sněžnicovém serveru za 550,-Kč, což se mi zdá dost.
Zdenek
 Re: Výkyvné sněhové talíře07.01.2015
kup si měkké plastové za 90.- Ty udělají stejnou službu
 Re: Výkyvné sněhové talíře07.01.2015
k čemu je to dobrý?
  Re: Výkyvné sněhové talíře07.01.2015
Plastové mám. Výkyvné jsou dobré na to, že kopírují sklon svahu a hůlky líp drží.
   Re: Výkyvné sněhové talíře07.01.2015
Sorry, mám tvrdší plastové, měkké plastové jsem viděl-to by mohlo být řešení, díky, kde je koupit ?
    Re: Výkyvné sněhové talíře08.01.2015
no já je koupil za těch 90 před asi 4 lety normálně v Hudy, ale fakt je, že dneska už je to spíš but
     Re: Výkyvné sněhové talíře08.01.2015
jinak teda podobné podmínky neřeší ani tak lepší talířek, jako spíš ostrý hrot na špici. Ideální by
   Re: Výkyvné sněhové talíře07.01.2015
  Re: Výkyvné sněhové talíře07.01.2015
Když jdeš do strmýho kopce nebo traverz na firnu, tak pevný talíře někdy bráněj kvalitnímu zapíchnut
   Re: Výkyvné sněhové talíře07.01.2015
A proto používám střední talířky od BlackDiamond celoročně a nemám problém. :-)
   Re: Výkyvné sněhové talíře08.01.2015
"padesátka" s lyžema na zádech - to je spíš na cepín, ne? Jak to řešíš, když škobrtneš?
 Re: Výkyvné sněhové talíře08.01.2015
Neco takoveho delalo Leki. Ale myslim ze u od toho upustili. Co je dobre reseni, jsou talirky z mekk
  Re: Výkyvné sněhové talíře08.01.2015
viděl jsem bastl - do nejobyčejnějšího "sjazdovkového" talířku vyvrtat 4 díry, a použít ta

1   ...   380   381   382   383   384   385   386   387   388   389   390   391   392   393   394   395   396   397   398   399   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Batoh
Mate nekdo zkusenosti s batohem Treksport Patagonia 70 l? Mel jsem jeden hoodne dlouho a uz je takovy rozpadly, tak je cas na novy, ale netusim, jak jsou ted kvalitni...mam to na normalni pouzivani do skal ci na tury, zadne velehory nebo zimni radovanky...dik
Pokac20:04:24 11.01.2015
odpovědět 
 Re: Batoh
Treksport zkrachoval již před několika lety. Ještě se doprodávají staré modely. Patagonia Q je super, Patagonia 4X je hrob Treksportu (mnoho reklamací, roztrhali se).
Pokud nějaký seženeš, pravděpodobnosti bez šance na reklamaci. Takže bych volil jinou značku. Podobné jsou Corazony.
21:05:06 11.01.2015
odpovědět 
  Re: Batoh
diky to je uzitecna informace
Pokac23:24:36 11.01.2015
odpovědět 
  Re: Batoh
Batohy od Corazonu můžu potvrdit, vydrží takřka cokoliv (podobně jako staré Treksporty - ne ty novější). A ve srovnání s konkurencí jsou i výrazně levnější :).
Honza19:55:15 14.01.2015
odpovědět 
 Foto dne:

Parný den na Kornu
 Databáze cest:
Všechny cesty (192418)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Nová droga VIIb Adršpach
Diabolo 7c+ Oltedal
Sandnæs Damp 7a Oltedal
Auf Schusters Rappen VIIb Oybin
Equinox VIIIb Oybin
Nově komentované:
Panu Domácímu Natruc 8+/9- Holštejn
Bakarat VIIIb Labské Údolí - Levý Břeh
Kočka 7b+ Davle
Elegantní Varianta VIIa Prachov
Kočka 7b+ Davle

 Nově v diskusi:
brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Aktuální dostupnost Obrvégry | Aktuální dostupnost Obrvégry |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | bez cepínu | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: Prosím, |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (21)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (13)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (8)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)

 Nově v inzerci:
Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1160 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1276 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1459 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1427 
 Neřeším to – lezu vše 
 1127 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi