Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Širůčková 11897
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 7951
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5947 lezců
1230750 cest
Nové přelezy:
Bílý Tesák 7b+
Arnold Cla 9+
Lambert 8a
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+
Hučení V K 9+
Rote Kante 9+
J. Har 7c

Stěny
SAUNA - Plzeň
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Problem s prsty15.01.2015
Ahoj, o zraneni prstu tady toho uz vice zaznelo, ale zrovna mam s malickem na ruce neco, co ma trochu jiny character nez pretrenovani apod. Rad bych slysel nejaky postrehy pripadne nekoho napr v Brne kdo ma dobre reference na reseni problemu s prsty.
 Re: Problem s prsty15.01.2015
mně na tyhle věci typu kde nic tu nic ale problém tam je pomáhaj dvě věci - 1) klid 2)suchý teplo.
 Re: Problem s prsty15.01.2015
no a mě by zase zajímalo (promiň, že z jiného soudku) toto: zjistil jsem, že neudržím ani hrst burák
  Re: Problem s prsty15.01.2015
nemůže to být zánět karpálních tunelů?
   Re: Problem s prsty15.01.2015
Čus, doporučil bych ti pořídit si SU JOK :)
   Re: Problem s prsty15.01.2015
neztrácím cit, nebolí šlachy, ruce sevřu plnou silou. Jen ne do stoprocentní pěsti. Prostě když nabe
    Re: Problem s prsty15.01.2015
SU JOK - masážní prstýnek (honítko na prsty :D ). lze pořídit za 30 kč tady:
 Re: Problem s prsty15.01.2015
Ahoj,
jako lajk mohu jen říci, že zanícená šlacha většinou vrže. A taky, že na zánět šlachy
  Re: Problem s prsty15.01.2015
a taky se na zánět nikdy neaplikuje suchý teplo.
   Re: Problem s prsty16.01.2015
A netusite jaka metoda by mohla odhalit ze je tam zanet, problem se slachou? Doktor nic nevidi a tez
    Re: Problem s prsty16.01.2015
Jestli to vrže, tak zánět. Pokud to doktor nepozná, tak by měl jít radši zpátky na pitevnu :)) .. de
     Re: Problem s prsty16.01.2015
Jaká metoda?
Změnit doktora. Potřebuješ vědět co to je!
A ne se spolehnout na tlučhuby
      Re: Problem s prsty16.01.2015
LaIk s těmito problémy může doporučit KVALITNÍHO doktora, který to vystudoval. Pokud takového zná a
   Re: Problem s prsty16.01.2015
A netusite jaka metoda by mohla odhalit ze je tam zanet, problem se slachou? Doktor nic nevidi a tez
   Re: Problem s prsty16.01.2015
A netusite jaka metoda by mohla odhalit ze je tam zanet, problem se slachou? Doktor nic nevidi a tez
    Re: Problem s prsty16.01.2015
tak z venku je asi vidět prd. chce to ultrazvuk, nejlíp magnet rezonanci...tzn, doktora co to předep

 Lano a Sheron14.01.2015
Ahoj odborníci! Dneska ráno sem po cestě dolejval Sheron do ostřikovaču a nějak sem to ve spěchu blbě zavřel a hodil do kufru.... celou cestu mi to ucmrndavalo do kufru a po příjezdu na parkoviště u práce jsem zjistil že se vylily zhruba 3 litry z tý band
 Re: Lano a Sheron14.01.2015
mě přijde, že věci na bázi lihu jsou ok, lihem jsem lano jednou i čistil (třel hadrem v lihu) a neza
  Re: Lano a Sheron14.01.2015
jenže on v tom neni jenom líh
  Re: Lano a Sheron14.01.2015
Tak, tak, zrovna Sheron opravdu není jen líh, má řadu "nano" a řadu s efektem tekutých stě
   Re: Lano a Sheron14.01.2015
buď rád že se ti to nevylilo na novej spacák nebo na plesové šaty, tak holt dáš lano sedlákovi na uv
    Re: Lano a Sheron14.01.2015
Mně se to jednou stalo taky. Zalil jsme tak dvě lana dvojčata. Napsal jsem výrobci a ten mi sdělil,
    Re: Lano a Sheron14.01.2015
Řek bych, že dynamické lano je pro uvázání kozy ideální. Až se rozběhne, tak při zastavení na ní neb
     Re: Lano a Sheron14.01.2015
ty kamerunský svině maj děsnou sílu, bestie
 Re: Lano a Sheron14.01.2015
To je o prioritách. Máš radši jistotu a bezpečí nebo 3 litry. To si musíš vyřešit sám. A moc by mě z
 Re: Lano a Sheron14.01.2015
Porádně ho vyper ve vodě, nech ho vyschnout a pověs na něj dvě tuny. Když nerupne, tak je v poho.
  Re: Lano a Sheron15.01.2015
pořádně ho vyper, pověs na něj dvě tuny, nech je hodinku viset a vznikne ti lano které bude úplně na
 Re: Lano a Sheron16.01.2015
Ako prvé by som si zistil, čo všetko obsahuje tá zmes do ostrekovačov a potom to poslal výrobcovi la

 Petr Resh Jr13.01.2015
To mi fakt hlava nebere, proč se dočtu něco zajímavýho o českých lezcích na 8a.nu?????
 Re: Petr Resh Jr13.01.2015
:))) To mi hlava nebere proč pravidelně nečteš na boulder tečka cé zet Přelezy týdne, které běží kaž
 Re: Petr Resh Jr13.01.2015
To je celkem jednoduché - protože na 8a.nu ho neznají, kdežto tady ano. A tady lidi vědí, jak mladý

 bouldr praha umělka13.01.2015
ahoj, jsou rozdíly mezi pražs. bouldery nebo je to všude podobné? trénuje se někde líp, mění častějc chyty, je tam lepší komfort..
díky za názory
 Re: bouldr praha umělka13.01.2015
BB,BW.Na zbytek se vyser.
  Re: bouldr praha umělka13.01.2015
bigwall stěna, boulder bar. zkratky zkurvený.
   Re: bouldr praha umělka13.01.2015
Mne se nejlip leze v BB. Na BigWallu mi prijde boulder strasne tezky - skoro zadnou cestu tam neprel
    Re: bouldr praha umělka13.01.2015
Vysvětlení je jednoduché - v BB to není špatné, ale je to proti BigWallu často opravdu lehké. V BB s
     Re: bouldr praha umělka14.01.2015
V BB stavi (vice mene) stejni lide jako na BW. To, ze jsou ted v BB hnusne bouldery, je asi spis pro
      Re: bouldr praha umělka14.01.2015
a na co potřebujete postavené bouldry? dobrá buldrovka se pozná podle rozmanitosti profilů a optimá
       Re: bouldr praha umělka14.01.2015
Klasiku,zůstan klasikem...já když jdu na bouldrovku, tak jsem rád za postavené bouldery.Nemusím ztrá
        Re: bouldr praha umělka14.01.2015
Logicky kopu za Boulder Bar :),ale samozřejmě Big wall je taky dost dobrej! Zde jsem shodou okolnost
         Re: bouldr praha umělka14.01.2015
Oliváči, jen taková poznámka na okraj. Víš, proč těžko budete tak dobří, jako BigWall? Protože to v
          Re: bouldr praha umělka14.01.2015
Díky za názor ikdyž se neumíš podepsat :).
Jasně, že BW je lepší a logicky bude každá stěna,
           Re: bouldr praha umělka14.01.2015
lidi choděj na BB, protože je to pro ně trendy a srdcovka. dokud se tam bude držet určitej genius lo
            Re: bouldr praha umělka14.01.2015
A je tohle klientela, na které se dá dlouhodobě a stabilně vydělávat? Nebo to Oliváč bude mít jako c
             Re: bouldr praha umělka14.01.2015
Když nebudeš v létě bušit, akorát zeslábneš. I v létě se do BB chodí. I když trochu mimo mé chápání
          Re: bouldr praha umělka14.01.2015
To mi připomíná ty typy, co ve Svatém Jánu přijeli autem až pod převisy za klášterem a jistili v sed
          Re: bouldr praha umělka14.01.2015
No, kdyz zajdes vecer na BW a do BB uvidis, ze je na tom BB sakra dobre. BW by byl rad kdyby tam cho
           Re: bouldr praha umělka14.01.2015
BW možná ano, ale návštěvníci ne. Kapacitně by se to zvládalo dost blbě, už takhle je tam od šesté n
            Re: bouldr praha umělka15.01.2015
Rekl bych, ze v ut - ct je vecer v BB vic lidi nez na BW na lanech a boulderu dohromady. Takze co se
        Re: bouldr praha umělka14.01.2015
já taky rád využívám označených cest ,ale není to parametr, který je hlavní pro určení kvality boul
         Re: bouldr praha umělka15.01.2015
Chyty se menej. S profilama sice nic nenadelas, ale pekny boulder lze postavit i na rovne desce.
       Re: bouldr praha umělka14.01.2015
To je jednoduché - když si budeš bouldery vymýšlet, tak i když si toho budeš vědom, stejně sklouzneš
        Re: bouldr praha umělka14.01.2015
Jenže ti stavěči jsou v 90 procentech v BB, BW i Lokalu stejní. A zbytek jsou V4 od Makaka, což teda
         Re: bouldr praha umělka14.01.2015
Už to je teda ňákej rok, co do BB pravidelně nechodím (nepohybuju se již tak často v Pha).
     Re: bouldr praha umělka14.01.2015
Kazde ma svoje. BB se treba lepe hodi na vytrvalostni kolecka. to na BW moc nejde. To ze se pouzivaj
      Re: bouldr praha umělka14.01.2015
Ty jsi mne nepochopil - myšleno to bylo tak, že v BB je těch lehkých cest více, takže si tam horší l
       Re: bouldr praha umělka14.01.2015
Začátečník lezoucí do trojek jde na BigWall na lano.
       Re: bouldr praha umělka14.01.2015
Oliváči, celkově se mi rozšíření BB moc líbí. Nový chyty, nový bouldry-super! Mám jen pár malých při
        Re: bouldr praha umělka14.01.2015
ta foto buňka je pěkná ku.va, umeješ se i poslepu ale dostat se pak ke svejm hadrům..ale zas je to š
        Re: bouldr praha umělka14.01.2015
BBcko je super, samozrejme obcas neuskodi to prostridat S LB/BW..
jeste bych se primlouval, a
   Re: bouldr praha umělka13.01.2015
Aby ses nepokakal :-)
 Re: bouldr praha umělka14.01.2015
Ahoj,
obejdi si to. Zalez si tam. Poznej tam lidi. Vždy se k někomu přidej/ ve stejné +- úrov
  Re: bouldr praha umělka14.01.2015
Ahoj...jakožto čistě bouldristická duše jezdící dost ven, je to jak píše OndraH...zkusit se má všech
   Re: Ani ryba ani rak14.01.2015
BB doopravdy neví kudy kam. Chci vidět jak mezi malejma dětma, kteří řvou a lítaj po celé stěně, b
    Re: Ani ryba ani rak14.01.2015
:) Vaše starosti na mojí hlavu. Anonymové jsou báááječný. Já vás prostě žeru. Kroutím hlavou nad blb
     Re: Ani ryba ani rak15.01.2015
Ladíš to tam dobře, už je i teplo. Teď nejvíc hoří ty botníky. Nechápu, že jsou lidi tak natvrdlí, ž
     Re: Ani ryba ani rak15.01.2015
Svetlo stoji fakt za hovno to jo :D Ale jeste k tem pripominkam, nevim jestli se v nove hale nejak t
    Re: Ani ryba ani rak15.01.2015
A kolik ti z repre zaplatí? Podle letmého podhledu může v BB probíhat odpoledne 6 kurzů (4 dětské ku
 BW BB 15.01.2015
Pražákum, těm je tu hej, ti nikam nezablouděj... :-)

 GRIVEL Easy slider12.01.2015
Ahoj. Používa niekto z Vás túto posuvnú opierku pre prsty na čakanoch od Grivelu? Potreboval by som vedieť vnútorné rozmery  (kvôli použitiu na staršom cepíne model Axar  od fy CharletMoser). Dík.
 Re: GRIVEL Easy slider14.01.2015
Nemam ale něco podobnýho, co se dá zaaretovat kdekoli na topůrku, dělá i petzl.
  Re: GRIVEL Easy slider22.01.2015
Jo, jmenuje se to trigrest a jsou dva typy. Jeden je na quark a druhej na sumtec. Napsal by jste něk
 Re: GRIVEL Easy slider22.01.2015
perfektní tabulka co na co sedí a nesedí:
  Re: GRIVEL Easy slider23.01.2015
Jo, to je dobrý díky. Bohužel mi to nepomůže. Zajímalo by mě, jestli něco z těhle dvou udělátek sedn

 Dawn Wall12.01.2015
Zdar, sledujete někdo co se děje na Dawn Wall? Já se snažím, ale nerozumím jedné věci. Proč Tommy oblezl klíčové dynamo v délce Dyno (slezl trochu níž a dotraverzoval až do kouta kterým pokračoval nahoru)? Příjde mi, že měl proti Kevinovi co se týče formy
 Re: Dawn Wall12.01.2015
Caldwell už to přelezl, tuším dokonce před vánoci. Jorgensson teprve teď. To 8b je varianta, kterou
  Re: Dawn Wall12.01.2015
Díky za info. To jsem buď minul nebo zapomněl. Ale i tak, myslel jsem že jde o to vylézt komplet cel

 LS Python11.01.2015
Zdar lezci, mám otázku ohledně LS Python. Můžete je přirovnat k jiným sportivám? Mám zkušenosti miura, cobra, solution...dikes za postřehy...Pavel
 Re: LS Python11.01.2015
Přirovnal bych je ke kobrám, jen jsou trochu sportovnější, prohlejší a mají lepší patu. A roztáhnou
 Re: LS Python12.01.2015
Hodně se roztáhnou, na malých stupech se točí, nutno našlapovat na tření. Jsou dobré na umělou stěnu
 Re: LS Python12.01.2015
Třeba Ti pomůže tato recenze:
 Re: LS Python12.01.2015
Díky moc všem, pomůže... Pavel

 Uni mačky na ledy i ledovec11.01.2015
Ahoj, rád bych poprosil o radu s výběrem maček. Rád bych si pořídil univerzálnější mačky ve kterých se půjde slušně po ledovci, zalezu s něma na firnu, mixu i ledu. Mám Grivel Rambo a s těma se chodit hold delší trasy nedá. Nemáte někdo zkušenost s mačkam
 Re: Uni mačky na ledy i ledovec12.01.2015
Jsem spokojenej se Simondama Vampire, maj vymenny hroty.
 Re: Uni mačky na ledy i ledovec12.01.2015
Sarkeny mám a jako univerzál jsou super. Dnes bych ale pořídil spíš Lynx - Sarken má hodně dlouhý př
  Re: Uni mačky na ledy i ledovec12.01.2015
pouzivam sarkeny uz peknou radku let a jako univerzalni macky jsou idealni.
   Re: Uni mačky na ledy i ledovec12.01.2015
Jen Sarkeny nemaji moznost vymenu hrotu, takze pokud se budes casto pohybovat v mixovem terenu a pak
    Re: Uni mačky na ledy i ledovec12.01.2015
Nebo spíš mít dvoje ;-) Ono to je praktičtější než pořád přehazovat ostrý a tupý hroty...
 Re: Uni mačky na ledy i ledovec12.01.2015
Ahoj.
Stoupacích želez mám mnoho. Od Petzlu, Grivelu, Cassinu, Campu, B.D. atd.
Před V
  Re: Uni mačky na ledy i ledovec12.01.2015
ono je vidět, že jsi je dostal, protože jinak bys věděl že vyjdou na cenu dvou párů maček :)
 Re: Uni mačky na ledy i ledovec13.01.2015
Dobrý zkušenosti (zatím krátký) mám s Austri Alpin (SkySteep a SkyClimb). Ale co vím o Sarkenech tak
  Re: Uni mačky na ledy i ledovec13.01.2015
Jsou nějaké ideální mačky na ledy+skialp. Je mi jasný, že to jsou dvě různé zátěže,ledy musí být trv

 Batoh11.01.2015
Mate nekdo zkusenosti s batohem Treksport Patagonia 70 l? Mel jsem jeden hoodne dlouho a uz je takovy rozpadly, tak je cas na novy, ale netusim, jak jsou ted kvalitni...mam to na normalni pouzivani do skal ci na tury, zadne velehory nebo zimni radovanky..
 Re: Batoh11.01.2015
Treksport zkrachoval již před několika lety. Ještě se doprodávají staré modely. Patagonia Q je super
  Re: Batoh11.01.2015
diky to je uzitecna informace
  Re: Batoh14.01.2015
Batohy od Corazonu můžu potvrdit, vydrží takřka cokoliv (podobně jako staré Treksporty - ne ty nověj

 info o lane10.01.2015
Prosím, máte skúsenosti s lanom Saltic-Baracuda?Ako je to s jeho voduodpudivou úpravou (je dostatočná) a aká je jeho životnosť?
Ďakujem
 Re: info o lane11.01.2015
S největší pravděpodobností to bude lano Tendon Ambition 9,8.

1   ...   379   380   381   382   383   384   385   386   387   388   389   390   391   392   393   394   395   396   397   398   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 bouldr praha umělka
ahoj, jsou rozdíly mezi pražs. bouldery nebo je to všude podobné? trénuje se někde líp, mění častějc chyty, je tam lepší komfort..
díky za názory
bubo14:26:13 13.01.2015
odpovědět 
 Re: bouldr praha umělka
BB,BW.Na zbytek se vyser.
P.F14:54:47 13.01.2015
odpovědět 
  Re: bouldr praha umělka
bigwall stěna, boulder bar. zkratky zkurvený.
mabo15:23:08 13.01.2015
odpovědět 
   Re: bouldr praha umělka
Mne se nejlip leze v BB. Na BigWallu mi prijde boulder strasne tezky - skoro zadnou cestu tam neprelezu a v BB prelezu spoustu oranzovych a nektere zelene. Ale je to zvyk...
Radek16:51:04 13.01.2015
odpovědět 
    Re: bouldr praha umělka
Vysvětlení je jednoduché - v BB to není špatné, ale je to proti BigWallu často opravdu lehké. V BB se jako nohy používají obecně vruty, často si tam najdeš, co potřebuješ, a cestu oprasíš, zejména u lehčích cest. Kdežto na BigWallu se leze jen po barvách, včetně daných nohou, není jak oprasit.

Oranžové a zelené v BB odpovídají tak cca V4 - V5 na BigWallu. A také na BW staví více stavěčů, bouldery jsou tam rozmanitější, prověří tě lépe.

23:39:44 13.01.2015
odpovědět 
     Re: bouldr praha umělka
V BB stavi (vice mene) stejni lide jako na BW. To, ze jsou ted v BB hnusne bouldery, je asi spis problem mnoha zmen, jen se bojim ze z nej bude druhy BW. :/
A v seznamu chybi LokalBlok, kde stavi aspon trosku jini lide, coz je z meho pohledu vyhoda.
00:42:14 14.01.2015
odpovědět 
      Re: bouldr praha umělka
a na co potřebujete postavené bouldry? dobrá buldrovka se pozná podle rozmanitosti profilů a optimálního množství chytů namontovaných tak aby si nepřekážely. zbytek je na fantazii, technice a síle cvičence. to je bouldering.
klasik08:36:01 14.01.2015
odpovědět 
       Re: bouldr praha umělka
Klasiku,zůstan klasikem...já když jdu na bouldrovku, tak jsem rád za postavené bouldery.Nemusím ztrácet čas vymýšlením boulderů,které si + - stejně stavíš v duchu co ti sedí,naopak čas rád "ztrácím" tím, že vymýšlím jak vylézt to co nachystali jiní.To je to co tě posouvá.No a Lokal bych podle mně neřešil,myslím že je už mimo.A porovnej bouldery od Vildy a Oldy a na druhé straně od Jenda-Zdenda....
P.F08:56:25 14.01.2015
odpovědět 
        Re: bouldr praha umělka
Logicky kopu za Boulder Bar :),ale samozřejmě Big wall je taky dost dobrej! Zde jsem shodou okolností nahodil text, který ukazuje BB pohled:
http://www.boulder.cz /ne-prelezy-tydne-2-n792
(Odstraň mezeru)
Oliváč09:10:22 14.01.2015
odpovědět 
         Re: bouldr praha umělka
Oliváči, jen taková poznámka na okraj. Víš, proč těžko budete tak dobří, jako BigWall? Protože to v sobě nemáte. Je to stejné, jako Holešovice.

Dlouhou dobu jste to táhli jen tak, chaoticky, velmi free, nesnažili jste se. A klienty jste měli jisté, protože neměli kam jinam chodit. Všechny změny a vylepšení jste začali dělat až po propadu návštěvnosti, když lezci začali chodit na BW. Rak přišel, udělal bouldrovku a od začátku do toho jde s filozofií vysoké úrovně, dobrých cest, pravidelných obměn, prostě moderní stěna. Má to v sobě. Vy ne, vy se jen snažíte dotahovat ztrátu, proto bude BW vždy o krok napřed.

Hodně věcí jste začali řešit, to je pravda, a držím Vám palce. A mimochodem - zamysli se, zda by zvýšení návštěvnosti neprospělo nějaké parkování, třeba domluva s parkovištěm naproti. Třeba naše parta do BB přestala chodit, protože tam není kde zaparkovat. Parkoviště mamuta je daleko a ještě drahé, vstupné to dost prodraží. A když prší...
09:22:54 14.01.2015
odpovědět 
          Re: bouldr praha umělka
Díky za názor ikdyž se neumíš podepsat :).
Jasně, že BW je lepší a logicky bude každá stěna, která přijde po něm. Nejde o to co v kom je, ale vždy se ten nový bude snažit udělat něco co jinde není a jinak. Další věc je velikost prostoru atd atd. Ano dlouho BB nebylo mojí prioritou a teď už je. Hala 25 vznikla především kvůli brutálnímu nárustu dětských kurzů. Jiný důvod v tom nehledej. Jsem za ní moc rád, protože je super. Najít dobrej prostor v Praze na velkou stěnu je těžký a myslím, že už hodně lidí si to zkusilo a procitlo. Co se parkování týče, tak to je velký problém a asi ho nevyřeším. Bohužel. Ale nemůžeme mít všechno :). Protější parkoviště je neoblomný = zkoušeli jsme několikrát. Lidí co leze je hromada. Big Wall je supr a jsou i jiný stěny v Praze. Důležitý je, že všechny fungujou a mají svoje lidi a život si pluje. Méně flamu a více radosti :)
Oliváč09:51:25 14.01.2015
odpovědět 
           Re: bouldr praha umělka
lidi choděj na BB, protože je to pro ně trendy a srdcovka. dokud se tam bude držet určitej genius loci Holešovic, kouzlo rodinnýho podniku a kamarádčoftu, tak si určitý klienty držet vpohodě bude. Na druhou stranu víc přípravy v projektech by stálo za úvahu. na parking sere bílej tesák:)

Jo a taky tam choděj pěkný baby:)
Honza11:24:44 14.01.2015
odpovědět 
            Re: bouldr praha umělka
A je tohle klientela, na které se dá dlouhodobě a stabilně vydělávat? Nebo to Oliváč bude mít jako charitu? Co bude dělat, až tihle srdcaři a bouldristi tělem i duší začnou na jaře zase až do podzimu chodit ven?
11:49:27 14.01.2015
odpovědět 
             Re: bouldr praha umělka
Když nebudeš v létě bušit, akorát zeslábneš. I v létě se do BB chodí. I když trochu mimo mé chápání je, že někdo v osm v neděli cestou z Labáku zaskočí na dvě hoďky ještě na překližku, to jo.
12:56:40 14.01.2015
odpovědět 
          Re: bouldr praha umělka
To mi připomíná ty typy, co ve Svatém Jánu přijeli autem až pod převisy za klášterem a jistili v sedě od volantu. Líný sportovec - typický český obrázek.

Ano, v BigWallu jsou rozhodně lepší výlezy, ten lak vzadu v BB ani neudržím, ani neustojím, ale posilovna na ochozu se zase ani z dáli nedá srovnat s porodnicí v Bebesu (tedy se starou halou, o plánech v 25 ani nemluvě). A dětské kurzy se na Big wallu taky motají víc než v BB. Zase do BB si víc jednotlivých rodičů nosí s sebou mimina a dorost.
09:55:43 14.01.2015
odpovědět 
          Re: bouldr praha umělka
No, kdyz zajdes vecer na BW a do BB uvidis, ze je na tom BB sakra dobre. BW by byl rad kdyby tam chodilo alespon polovic lidi co do BB.
11:41:48 14.01.2015
odpovědět 
           Re: bouldr praha umělka
BW možná ano, ale návštěvníci ne. Kapacitně by se to zvládalo dost blbě, už takhle je tam od šesté nebo sedmé večerní lidí až moc. Návštěvnost je potřeba porovnávat s ohledem na kapacitu. Věřím, že v BB je lidí více. Ale BB je čistě bouldr, nic víc. Kdežto na BW je bouldr část celkové nabídky. A také když přijdeš do BB, můžeš jen bouldrovat. Na BW dělá hodně lidí to, že si jdou chvíli zabouldrovat a pak na lano.
12:05:43 14.01.2015
odpovědět 
            Re: bouldr praha umělka
Rekl bych, ze v ut - ct je vecer v BB vic lidi nez na BW na lanech a boulderu dohromady. Takze co se efektivnosti je na tom BB o dost lepe.
17:04:40 15.01.2015
odpovědět 
        Re: bouldr praha umělka
já taky rád využívám označených cest ,ale není to parametr, který je hlavní pro určení kvality bouldrovky. angažovaný profesionální stavěč se na to vykvákne nebo narukuje na vojnu a je po liniích protože na málo inspirativní stěně nikdo nemá chuť něco vymýšlet. naopak, když je všechno sladěno- profily, chyty tak máš chuť do vymýšlení. na bouldersesions vznikají zábavné linky, které mají svou historii vývoje, ty pak stojí za to označit a každý si je rád zkusí.
taková bouldrovka má svého ducha a trénink tam je zábavnější a tim pádem přínosnější . je fakt, že když se tam zjeví typos co si přečet v lifestyle časáku že bouldering je in, bývá na takové stěně zmaten a příště se jí vyhne. ale to už záleží na preferencích.
klasik12:34:21 14.01.2015
odpovědět 
         Re: bouldr praha umělka
Chyty se menej. S profilama sice nic nenadelas, ale pekny boulder lze postavit i na rovne desce.

Jako dost casty navstevnik boulderovek taky ocenim cesty od dalsich stavecu. Clovek si rozsiri portfolio a nezacykli se ve vymysleni boulderu jemu se libicich, ktery mu ale treninkove moc nedaji.

Za me osobne peknou boulderovku delaji pekny podnetny a ruznorody bouldery s castou obmenou. To ze si tam muzu vymyslet cestu dle vlastnich pozadavku jen prijemny bonus navic.
17:11:50 15.01.2015
odpovědět 
       Re: bouldr praha umělka
To je jednoduché - když si budeš bouldery vymýšlet, tak i když si toho budeš vědom, stejně sklouzneš do určitého stereotypu ve stylu preferovaných cest, typu kroků a podobně. Správný trénink má být zaměřen na to, co ti nejde. Ale normální člověk bez inspirace a zkušeností sám nepozná, co mu nejde, protože ho ani nenapadne to dělat, nebo u těžkých a nemožných věcí třeba netuší, že to jde. Takže pak třeba přelezeš V8 v převisu, ale nedáš V5 technickou vyvažovačku. Nebo naopak, budeš lézt těžké rajbasy, ale v převise nedáš nic pořádného. Je to to samé, jako na laně. Znám opravdu hodně lidí, co lezou některé převisy osmičkové převisy, ale nedávají sedmičkové rajbasy.

Takže ideální je to kombinovat, taky to na trénincích vidíš. Pro trénink si bouldery a kroky vymýšlet, ale pravidelně lézt i bouldry postavené, abys věděl, jak na tom jsi celkově. A základ je ne cesty od jednoho stavěče, ale klidně jezdit po stěnách a lézt to od co největšího počtu stavěčů. Proto jsou stavěči a dobré bouldrovky tak důležité. Jen stěna plná chytů nestačí.
09:13:01 14.01.2015
odpovědět 
        Re: bouldr praha umělka
Jenže ti stavěči jsou v 90 procentech v BB, BW i Lokalu stejní. A zbytek jsou V4 od Makaka, což teda jsou prubířské kameny nejednoho bušmena :-)
10:00:49 14.01.2015
odpovědět 
         Re: bouldr praha umělka
Už to je teda ňákej rok, co do BB pravidelně nechodím (nepohybuju se již tak často v Pha).

BB byl a bude nejlepší bouldrovkou široko daleko. Má to tam drive, atmošku a prostě člověk tam mnohem radši buší než v jinejch podnicích.
Miki16:22:28 14.01.2015
odpovědět 
     Re: bouldr praha umělka
Kazde ma svoje. BB se treba lepe hodi na vytrvalostni kolecka. to na BW moc nejde. To ze se pouzivaji v BB vsechny stupy je ale nesmysl. Asi dost zalezi jake bouldery si schopny prelezt ale od modrych mas vetsinou stupy dane. BB po rozsireni je velke a je to super. Na BW jsou paradni vylezy. v BB uz je taky jeden profil s vylezem ale trosku nestastne je dost kluzky a dost lidi se toho boji. Nerekl bych ze sou v BB lehci cesty nez na BW. Pokud se ti zdaji lehke cesty tak pritvrd v barve a je to. Naopak na BW je spousta klasifikacnich uletu. Drtiva vetsina cest do V5 vcetne je tam nadhodnocena. Venku by spousty tech V5 byli tak stezi V3. V BB to taky lita ale nemyslim ze tak moc. Hodne se mi libi oblinovy kampus na BW. V BB ted postavili Peg board a dalsi vychytavky. Nejlepsi je oboji stridat :-)
jan09:15:58 14.01.2015
odpovědět 
      Re: bouldr praha umělka
Ty jsi mne nepochopil - myšleno to bylo tak, že v BB je těch lehkých cest více, takže si tam horší lezci více zalezou. BW je spíše pro ty, co už něco umí. Slabý lezec tam přijde, zkusí dva tři bouldery, ale tím možnosti vyčerpal.

A k té klase - ano, lítá to tam. Ale směrem dolů lítají vždy řekněme dva tři boudlery, a to mám ještě pocit, že jsou nadhodnocené proto, aby slabší lezci měli pocit, že něco dali :-) Jinak třeba od začátku roku je tam teď několik čtyřek a pětek, které jsou zatraceně těžké. Bouldery od osmiček výš už jsou pak kapitola sama pro sebe, ale to běžní lidé neřeší :-)

Takže z mého pohledu - pro začínající lezce lezoucí do trojek je lepší BB, pro pokročilé pak BW. A pro všechny by samozřejmě bylo ideální to pravidelně střídat :-)
09:29:35 14.01.2015
odpovědět 
       Re: bouldr praha umělka
Začátečník lezoucí do trojek jde na BigWall na lano.
11:15:00 14.01.2015
odpovědět 
       Re: bouldr praha umělka
Oliváči, celkově se mi rozšíření BB moc líbí. Nový chyty, nový bouldry-super! Mám jen pár malých připomínek:
a) Když se musely zmenšit skříňky, možná by se hodilo tu šatnu vymalovat, protože je teď vidět na ty fleky na zdech.
b) To samozhasínací světlo v šatně a sprše je fakt zlý.
c) Když jste udělali halu 25, dal se podle mě ten prostor využít moderněji- Dát houbu s bouldry do středu místnosti by neškodilo.
d) Obsluha občas pokulhá, ale to se snad usadí.
Sysel11:23:18 14.01.2015
odpovědět 
        Re: bouldr praha umělka
ta foto buňka je pěkná ku.va, umeješ se i poslepu ale dostat se pak ke svejm hadrům..ale zas je to šance jak naběhnout nahatej k ženskejm a tvrdit,že si jdeš pro svršky ..:D
11:42:39 14.01.2015
odpovědět 
        Re: bouldr praha umělka
BBcko je super, samozrejme obcas neuskodi to prostridat S LB/BW..
jeste bych se primlouval, aby se do satenc v BBcku dal nejaky botnik. Dost lidi nechape, ze kdyz si daj boty do skrinky, tak ji pak zasvini a co maj delat ostatni, kdyz si tam davaji obleceni jen tak...
hv.21:41:15 14.01.2015
odpovědět 
   Re: bouldr praha umělka
Aby ses nepokakal :-)
antiKláda18:34:27 13.01.2015
odpovědět 
 Re: bouldr praha umělka
Ahoj,
obejdi si to. Zalez si tam. Poznej tam lidi. Vždy se k někomu přidej/ ve stejné +- úrovni/ a uvidíš, kde ti to bude nejvíc sedět.
To, že mají někde čistější hajzlíky ještě neznamená, že to tam pro tebe bude lepší.
Big wall je pecka. BB je klasika, lokál je lokál.
Co bude sedět tobě a co se ti bude líbit nepoznáš od kompjůtru....
OndraH10:03:58 14.01.2015
odpovědět 
  Re: bouldr praha umělka
Ahoj...jakožto čistě bouldristická duše jezdící dost ven, je to jak píše OndraH...zkusit se má všechno a ikdyž tady všichni vychvalují BB a BW, tak obojí super, ale má své mouchy pro mou maličkost. Prostě odmítám jezdit přes celou Prahu autem do Holešovic, když dělám poblíž Smíchova a tudíž Lokalu. BW je fajn na prověrku síly a občasný zavítání, ale mě prostě vadí ty čisté chyty, neboť mi dost brousí kůžu, kterou potřebuju na ven:) ano, jsem pohodlný a prostě Lokalblok je moje útočiště i hlavně kvůli mě nejvíc vyhovujícímu campusu.
Libor"Bafik"Břicháček11:16:33 14.01.2015
odpovědět 
   Re: Ani ryba ani rak
BB doopravdy neví kudy kam. Chci vidět jak mezi malejma dětma, kteří řvou a lítaj po celé stěně, buší repre. Až to dětské centrum Oliváč otevře, pak se teprve budeme divit. Možná, že se reproši budou moct taky zadarmo sklouznout na skluzavce. :-)
16:54:34 14.01.2015
odpovědět 
    Re: Ani ryba ani rak
:) Vaše starosti na mojí hlavu. Anonymové jsou báááječný. Já vás prostě žeru. Kroutím hlavou nad blbounem co píše o malém Reschovi a tady taky pár dobrých perel. Každopádně díky za určité podněty, které byly na pořadu dne, ale drobně odstrčeny (čidlo atd). Co se prcků v BB týče, tak vše má svůj řád a svoje časy. Dlouhodobě pracujeme na systému a věřím, že jsme hodně připravení. Největší dětská nálož je v časech 9.30 - 11.30 a pak 14.30 - 17.30. Ale :) neprobíhá to v obou halách najednou a kdo chce tak si cestu najde. To že prostor není nafukovací se ví a má svůj limit. Bohužel pro nás. V tomto má Smíchoff nebo Big Wall velkou výhodu, protože se tam v jeden čas vejde klidně 200 a víc lidí. A o tom to prostě je. Každý prostor má svoje a každý má rád něco jiného. Já jsem rád, že se řadě lidem bébeso líbí a mají ho rádi. Nezavděčím se všem, ale makáme na tom :). Sám vymetám skoro všechny stěny v Praze a všude mám rád něco jiného. S Rakem, Vencou, Holmičem, Lucií, Raďousem, Vítkem atd. jsem v pohodě a nemám pocit z našich rozhovorů, že bychom byli v nějakém sporu či sváru. Nestavte prosím BB do role, že s někým bojuje či soupeří :). Prostě si žije, chce rozumně fungovat a vymýšlet nové věci. Mějte se a držte se vy bando jedna!
Oliváč17:42:14 14.01.2015
odpovědět 
     Re: Ani ryba ani rak
Ladíš to tam dobře, už je i teplo. Teď nejvíc hoří ty botníky. Nechápu, že jsou lidi tak natvrdlí, že i když si padesát lidí nechá boty od sněhu venku, on si je strčí do skříňky. Tohle je malé plus na Smíchově i na Bigwallu.
13:29:33 15.01.2015
odpovědět 
     Re: Ani ryba ani rak
Svetlo stoji fakt za hovno to jo :D Ale jeste k tem pripominkam, nevim jestli se v nove hale nejak topi nebo ne, kazdopadne je tam teplota znatelne nizsi nez ve starem BB a mam pocit ze je to tak lepsi. Ale nevim jestli to zase na druhou stranu nekoho nestve, ale mne se pri takove teplote leze fakt lip.
Radek20:57:49 15.01.2015
odpovědět 
    Re: Ani ryba ani rak
A kolik ti z repre zaplatí? Podle letmého podhledu může v BB probíhat odpoledne 6 kurzů (4 dětské kurzy a 2 všeobecné přípravy) Kdyby v každém bylo deset děcek, máš to po 110 Kč za lekci celkem 6600. Trochu dej lektorům, trochu ti zbude za půjčení nebo prodání lezeček a občerstvení čekajícím rodičům, a jsi na 6000 pro tebe. A krát 20 je to 120 000 měsíčně za děti. Kdyby tam ty děti nebyly, kolik by byla tržba navíc z dospělých? Dětské kurzy jsou nezanedbatelnou položkou příjmu všech provozovatelů stěn.
09:46:44 15.01.2015
odpovědět 
 BW BB
Pražákum, těm je tu hej, ti nikam nezablouděj... :-)
patapufa11:46:49 15.01.2015
odpovědět 
 Foto dne:
kvalifikace
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192338)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Levoboček VIIIa Věžák
Start und stop 4 Sankt Lorenz
Přeskok 2 Skály V Údolí Roklice
Zamotaná pouť V Skály V Údolí Roklice
Náhorní hrana II Údolí Loubenského Potoka
Nově komentované:
Paní Kadrnožková VIIIb Prachov
Mandragora Hard 8A Rusava
Tancuj, Tancuj, Vykrúcaj VIIIa Adršpach
Záviš 7 Žleby
Přehmat 5+ Černá Skála U Přeštic

 Nově v diskusi:
Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Wow | Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Neuznat |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (55)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1147 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1261 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1114 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi