Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07) MS juniorů (18.07)
Cesty: 1.Šindel 13081 2.Votoček 12500 3.Štípek 11869 Bouldry: 1.Trojan 11250 2.Novák 11075 3.Pochman 11075 Hory: 1.Sejbal 8251 2.Skopec 7086 3.Černý 6468
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English la sportiva FUTURA 16.01.2015 Zdarec, zajímalo by mě jaké máte zkušenosti s FUTURAMA. Já z nich byl nejdřív celkem nadšený, hned mě sedly dobře se v nich lozilo. Jenže velmi brzy se začaly kurvit, odlepuje se mi vnitřní podrážka nechal jsem to spravit, ale prostě to není ono postupuje
  Re: la sportiva FUTURA 16.01.2015 Ožralý Ital. Mě vydržely celkem dlouho a po prvním podlepu to taky jakštakš jde. Zkušenosti s "
    Re: la sportiva FUTURA 16.01.2015 mi se odlepila guma na špičce, pak se protrhla, reklamace úspěšná, bez řečí mi poslali nové. ty ze
  Re: la sportiva FUTURA 16.01.2015 Boty fajnove. Jen kvalita zpracovani za ty prachy nic moc.. Me se zacaly pomerne rychle rozpadat na
      Re: la sportiva FUTURA 19.01.2015 Na stránkách La Sportivy je přímo seznam autorizovaných resolerů. Restday tedy mezi nimi není. Taky
        Re: la sportiva FUTURA 19.01.2015 Tak ono u Restday je vůbec otázka jak se dostávají k lepičce Vibram. Jediné co je jisté je, že ji ne
          Re: la sportiva FUTURA 20.01.2015 Myslíš, že švindlujou, jo?
            Re: la sportiva FUTURA 20.01.2015 No jasny, odrezavaji to ze starych pneumatik ;). Nejlepsi je Continental Winter Conntact TS9460. To
          Re: la sportiva FUTURA 21.01.2015 Nevím jestli švindlujou, ale Rock Pillars (nyní už Ocún) od Vibramu XS Grip 2 nemůže koupit. Vibram
    Re: la sportiva FUTURA 18.01.2015 Zajímavý, běžně lezu v Miurách i po třetí podlepenejch (Restday) a to co píšeš se mi nikdy nestalo a
      Re: la sportiva FUTURA 18.01.2015 Speedstery jsou super. Bohuzel jen tak na 3, 4 mesice. Pak zacnou odchazet.. Bohuzel u LS, obzvlast
      Re: la sportiva FUTURA 19.01.2015 Možná jsem měl špatný kus Miur. Nicméně, když si jednou zvykneš na P3, koženou nebo umělokoženou pod
        Re: la sportiva FUTURA 19.01.2015 Všichni ne. Moje Testarossy byly po podlepení nepoužitelné a Miury skoro lepší než nové.
          Re: la sportiva FUTURA 20.01.2015 Ajo, zapomněl jsem dodat, že podlepení musí být pouze podešve, obsázka musí zůstat původní... Pakliž
            Re: la sportiva FUTURA 20.01.2015 Když na nich není co zkazit, tak proč všichni říkaj, že jsou to po podlepení papuče;) ?
            Re: la sportiva FUTURA 21.01.2015 Konkrétně Miury po výměně obsázky (u Restday) úplně změní tvar. Změní se tvar špičky i jeho orientac
průvodce skalky MB 16.01.2015 Nemáte někdo něco jako průvodce ke skalkám, které se nacházejí v parku na Štěpánce v Mladé Boleslavi?
Díky
Ecrins 15.01.2015 Ahoj v létě se chystám na GR54. Chtěl bych si cestou vylézt i nějaké vrcholy s pěkným výhledem, které však nevyžadují ledovcovou výbavu, kterou sebou samozřejmě na trek nepotáhnu. Máte nějaké tipy? Nemohu pořádně nic najít, jenom o profláklých vrcholech j
Mozoly a trénink v pitchi 15.01.2015 zdarec, hlavně při bouldru se mi stává, že neodejdu fyzicky, ale dojedu na úbytek materijálu - stržený mozoly. takže na maso, otejpnu, ale trénink v pytli. a vůbec bych si tak nějak potřeboval zajet hroší kůži.
mohl bych lízt ještě jednou tolik, al
  Re: Mozoly a trénink v pitchi 15.01.2015 Pro mě fungující recept. Ničím nemažu, lezu pětkrát týdně (někdy i dvoufáze) a ono to přejde samo. A
  Re: Mozoly a trénink v pitchi 15.01.2015 Nesmíš si to nechat strhnout. Na noc používej gel z konopí. Špatně se to vysvětluje ale kůže je poto
  Re: Mozoly a trénink v pitchi 15.01.2015 Kůže je orgán, který se dá vycvičit... pokud máš horší genetickou predispozici, zabere ti to delší d
  Re: Mozoly a trénink v pitchi 15.01.2015 Přizpůsob tomu trénink, obvykle jsou mozoly při lezení ve větších převisech po madlech. Takže raději
  Re: Mozoly a trénink v pitchi 16.01.2015 taktak...z madel jsou vždy mozoly...musíš přejít na menší chyty...tam ti začne praskat kůže a tak :o
  Re: Mozoly a trénink v pitchi 16.01.2015 aby sis nestrhl mozoly, musíš brousit. pro mě nejlepší šmirgl na kov 120, zkus různý..po každym leze
    Re: Mozoly a trénink v pitchi 16.01.2015 Souhlas, zbrousit a namazat. IdyOdem nebo ClimbOnem.
  Re: Mozoly a trénink v pitchi 16.01.2015 Mozoly brousit, brousit, brousit...Dobrý je ten široký, dostatečně hrubý, papírový pilník na nehty,
  Re: El Capitan 15.01.2015 Jako ze to byl EL Cap poprve vylezen volne? Nojo, novinari. Mozna mysleli jen tu cast, kde vede Dawn
    Volnolezci, žiletky, mince a premiéra na el Capu 15.01.2015 Zrovna jsem to sem chtěl dát. Kdyžtak kratší link:
  Re: El Capitan 15.01.2015 ahoj, dnes rano to bylo na bbc v kazdych zpravach, k tomu rozhovor s nekym kdo to tam zna, bude to a
Problem s prsty 15.01.2015 Ahoj, o zraneni prstu tady toho uz vice zaznelo, ale zrovna mam s malickem na ruce neco, co ma trochu jiny character nez pretrenovani apod. Rad bych slysel nejaky postrehy pripadne nekoho napr v Brne kdo ma dobre reference na reseni problemu s prsty.
  Re: Problem s prsty 15.01.2015 mně na tyhle věci typu kde nic tu nic ale problém tam je pomáhaj dvě věci - 1) klid 2)suchý teplo.
  Re: Problem s prsty 15.01.2015 no a mě by zase zajímalo (promiň, že z jiného soudku) toto: zjistil jsem, že neudržím ani hrst burák
    Re: Problem s prsty 15.01.2015 nemůže to být zánět karpálních tunelů?
      Re: Problem s prsty 15.01.2015 Čus, doporučil bych ti pořídit si SU JOK :)
      Re: Problem s prsty 15.01.2015 neztrácím cit, nebolí šlachy, ruce sevřu plnou silou. Jen ne do stoprocentní pěsti. Prostě když nabe
    Re: Problem s prsty 15.01.2015 a taky se na zánět nikdy neaplikuje suchý teplo.
      Re: Problem s prsty 16.01.2015 A netusite jaka metoda by mohla odhalit ze je tam zanet, problem se slachou? Doktor nic nevidi a tez
        Re: Problem s prsty 16.01.2015 Jestli to vrže, tak zánět. Pokud to doktor nepozná, tak by měl jít radši zpátky na pitevnu :)) .. de
          Re: Problem s prsty 16.01.2015 Jaká metoda?
Změnit doktora. Potřebuješ vědět co to je!
A ne se spolehnout na tlučhuby
            Re: Problem s prsty 16.01.2015 LaIk s těmito problémy může doporučit KVALITNÍHO doktora, který to vystudoval. Pokud takového zná a
      Re: Problem s prsty 16.01.2015 A netusite jaka metoda by mohla odhalit ze je tam zanet, problem se slachou? Doktor nic nevidi a tez
      Re: Problem s prsty 16.01.2015 A netusite jaka metoda by mohla odhalit ze je tam zanet, problem se slachou? Doktor nic nevidi a tez
        Re: Problem s prsty 16.01.2015 tak z venku je asi vidět prd. chce to ultrazvuk, nejlíp magnet rezonanci...tzn, doktora co to předep
Lano a Sheron 14.01.2015 Ahoj odborníci! Dneska ráno sem po cestě dolejval Sheron do ostřikovaču a nějak sem to ve spěchu blbě zavřel a hodil do kufru.... celou cestu mi to ucmrndavalo do kufru a po příjezdu na parkoviště u práce jsem zjistil že se vylily zhruba 3 litry z tý band
  Re: Lano a Sheron 14.01.2015 mě přijde, že věci na bázi lihu jsou ok, lihem jsem lano jednou i čistil (třel hadrem v lihu) a neza
    Re: Lano a Sheron 14.01.2015 jenže on v tom neni jenom líh
    Re: Lano a Sheron 14.01.2015 Tak, tak, zrovna Sheron opravdu není jen líh, má řadu "nano" a řadu s efektem tekutých stě
      Re: Lano a Sheron 14.01.2015 buď rád že se ti to nevylilo na novej spacák nebo na plesové šaty, tak holt dáš lano sedlákovi na uv
        Re: Lano a Sheron 14.01.2015 Mně se to jednou stalo taky. Zalil jsme tak dvě lana dvojčata. Napsal jsem výrobci a ten mi sdělil,
        Re: Lano a Sheron 14.01.2015 Řek bych, že dynamické lano je pro uvázání kozy ideální. Až se rozběhne, tak při zastavení na ní neb
          Re: Lano a Sheron 14.01.2015 ty kamerunský svině maj děsnou sílu, bestie
  Re: Lano a Sheron 14.01.2015 To je o prioritách. Máš radši jistotu a bezpečí nebo 3 litry. To si musíš vyřešit sám. A moc by mě z
  Re: Lano a Sheron 14.01.2015 Porádně ho vyper ve vodě, nech ho vyschnout a pověs na něj dvě tuny. Když nerupne, tak je v poho.
    Re: Lano a Sheron 15.01.2015 pořádně ho vyper, pověs na něj dvě tuny, nech je hodinku viset a vznikne ti lano které bude úplně na
  Re: Lano a Sheron 16.01.2015 Ako prvé by som si zistil, čo všetko obsahuje tá zmes do ostrekovačov a potom to poslal výrobcovi la
Petr Resh Jr 13.01.2015 To mi fakt hlava nebere, proč se dočtu něco zajímavýho o českých lezcích na 8a.nu?????
  Re: Petr Resh Jr 13.01.2015 :))) To mi hlava nebere proč pravidelně nečteš na boulder tečka cé zet Přelezy týdne, které běží kaž
  Re: Petr Resh Jr 13.01.2015 To je celkem jednoduché - protože na 8a.nu ho neznají, kdežto tady ano. A tady lidi vědí, jak mladý
bouldr praha umělka 13.01.2015 ahoj, jsou rozdíly mezi pražs. bouldery nebo je to všude podobné? trénuje se někde líp, mění častějc chyty, je tam lepší komfort..
díky za názory
  Re: bouldr praha umělka 13.01.2015 BB,BW.Na zbytek se vyser.
    Re: bouldr praha umělka 13.01.2015 bigwall stěna, boulder bar. zkratky zkurvený.
      Re: bouldr praha umělka 13.01.2015 Mne se nejlip leze v BB. Na BigWallu mi prijde boulder strasne tezky - skoro zadnou cestu tam neprel
        Re: bouldr praha umělka 13.01.2015 Vysvětlení je jednoduché - v BB to není špatné, ale je to proti BigWallu často opravdu lehké. V BB s
          Re: bouldr praha umělka 14.01.2015 V BB stavi (vice mene) stejni lide jako na BW. To, ze jsou ted v BB hnusne bouldery, je asi spis pro
            Re: bouldr praha umělka 14.01.2015 a na co potřebujete postavené bouldry? dobrá buldrovka se pozná podle rozmanitosti profilů a optimá
              Re: bouldr praha umělka 14.01.2015 Klasiku,zůstan klasikem...já když jdu na bouldrovku, tak jsem rád za postavené bouldery.Nemusím ztrá
                Re: bouldr praha umělka 14.01.2015 Logicky kopu za Boulder Bar :),ale samozřejmě Big wall je taky dost dobrej! Zde jsem shodou okolnost
                  Re: bouldr praha umělka 14.01.2015 Oliváči, jen taková poznámka na okraj. Víš, proč těžko budete tak dobří, jako BigWall? Protože to v
                    Re: bouldr praha umělka 14.01.2015 Díky za názor ikdyž se neumíš podepsat :).
Jasně, že BW je lepší a logicky bude každá stěna,
                      Re: bouldr praha umělka 14.01.2015 lidi choděj na BB, protože je to pro ně trendy a srdcovka. dokud se tam bude držet určitej genius lo
                        Re: bouldr praha umělka 14.01.2015 A je tohle klientela, na které se dá dlouhodobě a stabilně vydělávat? Nebo to Oliváč bude mít jako c
                          Re: bouldr praha umělka 14.01.2015 Když nebudeš v létě bušit, akorát zeslábneš. I v létě se do BB chodí. I když trochu mimo mé chápání
                    Re: bouldr praha umělka 14.01.2015 To mi připomíná ty typy, co ve Svatém Jánu přijeli autem až pod převisy za klášterem a jistili v sed
                    Re: bouldr praha umělka 14.01.2015 No, kdyz zajdes vecer na BW a do BB uvidis, ze je na tom BB sakra dobre. BW by byl rad kdyby tam cho
                      Re: bouldr praha umělka 14.01.2015 BW možná ano, ale návštěvníci ne. Kapacitně by se to zvládalo dost blbě, už takhle je tam od šesté n
                        Re: bouldr praha umělka 15.01.2015 Rekl bych, ze v ut - ct je vecer v BB vic lidi nez na BW na lanech a boulderu dohromady. Takze co se
                Re: bouldr praha umělka 14.01.2015 já taky rád využívám označených cest ,ale není to parametr, který je hlavní pro určení kvality boul
                  Re: bouldr praha umělka 15.01.2015 Chyty se menej. S profilama sice nic nenadelas, ale pekny boulder lze postavit i na rovne desce.
              Re: bouldr praha umělka 14.01.2015 To je jednoduché - když si budeš bouldery vymýšlet, tak i když si toho budeš vědom, stejně sklouzneš
                Re: bouldr praha umělka 14.01.2015 Jenže ti stavěči jsou v 90 procentech v BB, BW i Lokalu stejní. A zbytek jsou V4 od Makaka, což teda
                  Re: bouldr praha umělka 14.01.2015 Už to je teda ňákej rok, co do BB pravidelně nechodím (nepohybuju se již tak často v Pha).
          Re: bouldr praha umělka 14.01.2015 Kazde ma svoje. BB se treba lepe hodi na vytrvalostni kolecka. to na BW moc nejde. To ze se pouzivaj
            Re: bouldr praha umělka 14.01.2015 Ty jsi mne nepochopil - myšleno to bylo tak, že v BB je těch lehkých cest více, takže si tam horší l
              Re: bouldr praha umělka 14.01.2015 Začátečník lezoucí do trojek jde na BigWall na lano.
              Re: bouldr praha umělka 14.01.2015 Oliváči, celkově se mi rozšíření BB moc líbí. Nový chyty, nový bouldry-super! Mám jen pár malých při
                Re: bouldr praha umělka 14.01.2015 ta foto buňka je pěkná ku.va, umeješ se i poslepu ale dostat se pak ke svejm hadrům..ale zas je to š
                Re: bouldr praha umělka 14.01.2015 BBcko je super, samozrejme obcas neuskodi to prostridat S LB/BW..
jeste bych se primlouval, a
      Re: bouldr praha umělka 13.01.2015 Aby ses nepokakal :-)
  Re: bouldr praha umělka 14.01.2015 Ahoj,
obejdi si to. Zalez si tam. Poznej tam lidi. Vždy se k někomu přidej/ ve stejné +- úrov
    Re: bouldr praha umělka 14.01.2015 Ahoj...jakožto čistě bouldristická duše jezdící dost ven, je to jak píše OndraH...zkusit se má všech
      Re: Ani ryba ani rak 14.01.2015 BB doopravdy neví kudy kam. Chci vidět jak mezi malejma dětma, kteří řvou a lítaj po celé stěně, b
        Re: Ani ryba ani rak 14.01.2015 :) Vaše starosti na mojí hlavu. Anonymové jsou báááječný. Já vás prostě žeru. Kroutím hlavou nad blb
          Re: Ani ryba ani rak 15.01.2015 Ladíš to tam dobře, už je i teplo. Teď nejvíc hoří ty botníky. Nechápu, že jsou lidi tak natvrdlí, ž
          Re: Ani ryba ani rak 15.01.2015 Svetlo stoji fakt za hovno to jo :D Ale jeste k tem pripominkam, nevim jestli se v nove hale nejak t
        Re: Ani ryba ani rak 15.01.2015 A kolik ti z repre zaplatí? Podle letmého podhledu může v BB probíhat odpoledne 6 kurzů (4 dětské ku
  BW BB 15.01.2015 Pražákum, těm je tu hej, ti nikam nezablouděj... :-)
GRIVEL Easy slider 12.01.2015 Ahoj. Používa niekto z Vás túto posuvnú opierku pre prsty na čakanoch od Grivelu? Potreboval by som vedieť vnútorné rozmery (kvôli použitiu na staršom cepíne model Axar od fy CharletMoser). Dík.
  Re: GRIVEL Easy slider 14.01.2015 Nemam ale něco podobnýho, co se dá zaaretovat kdekoli na topůrku, dělá i petzl.
    Re: GRIVEL Easy slider 22.01.2015 Jo, jmenuje se to trigrest a jsou dva typy. Jeden je na quark a druhej na sumtec. Napsal by jste něk
  Re: GRIVEL Easy slider 22.01.2015 perfektní tabulka co na co sedí a nesedí:
    Re: GRIVEL Easy slider 23.01.2015 Jo, to je dobrý díky. Bohužel mi to nepomůže. Zajímalo by mě, jestli něco z těhle dvou udělátek sedn
1
...
379
380
381
382
383
384
385
386
387
388
389
390
391
392
393
394
395
396
397
398
...
2263
Mozoly a trénink v pitchi zdarec, hlavně při bouldru se mi stává, že neodejdu fyzicky, ale dojedu na úbytek materijálu - stržený mozoly. takže na maso, otejpnu, ale trénink v pytli. a vůbec bych si tak nějak potřeboval zajet hroší kůži.
mohl bych lízt ještě jednou tolik, ale jakmile jdu do převisů, jde díky velký váze dolů i kožka.
máte rady, zkušenosti, piště díky Sodoma Gomora 17:17:20 15.01.2015odpovědět
  Re: Mozoly a trénink v pitchi Pro mě fungující recept. Ničím nemažu, lezu pětkrát týdně (někdy i dvoufáze) a ono to přejde samo. Ale určitě to jde i nějak podpořit. Na jednom se asi shodneme - chce to čas a aktivně lézt. Prsty mě někdy štípou, ale kůže drží. hulak 18:07:02 15.01.2015odpovědět
  Re: Mozoly a trénink v pitchi Nesmíš si to nechat strhnout. Na noc používej gel z konopí. Špatně se to vysvětluje ale kůže je potom vláčnější a přitom pevnější. 21:01:44 15.01.2015odpovědět
  Re: Mozoly a trénink v pitchi Kůže je orgán, který se dá vycvičit... pokud máš horší genetickou predispozici, zabere ti to delší dobu, může to být třeba půl roku, rok i pár let. Pomáhá na to intenzivní lezení a výživa kůže, nejen zvenku, ale i zevnitř, vitamínky a pod., pohledej si na netu.
A pokud už tě při tréninku kůže bolí (typicky třeba na 2. článcích shrnutá z pozitivních madýlek), tak jeď na dolez obliny a mikrolišty :-) Variant 21:40:09 15.01.2015odpovědět
  Re: Mozoly a trénink v pitchi Přizpůsob tomu trénink, obvykle jsou mozoly při lezení ve větších převisech po madlech. Takže raději lišty, obliny a v menších převisech a kolmáčích. Došlík 22:29:48 15.01.2015odpovědět
  Re: Mozoly a trénink v pitchi taktak...z madel jsou vždy mozoly...musíš přejít na menší chyty...tam ti začne praskat kůže a tak :o) honza 06:28:58 16.01.2015odpovědět
  Re: Mozoly a trénink v pitchi aby sis nestrhl mozoly, musíš brousit. pro mě nejlepší šmirgl na kov 120, zkus různý..po každym lezení zbruš tvrdá místa. mabo 10:19:53 16.01.2015odpovědět
    Re: Mozoly a trénink v pitchi Souhlas, zbrousit a namazat. IdyOdem nebo ClimbOnem. Steve 10:25:38 16.01.2015odpovědět
  Re: Mozoly a trénink v pitchi Mozoly brousit, brousit, brousit...Dobrý je ten široký, dostatečně hrubý, papírový pilník na nehty, který ženy a dívky rády používají ke zkrášlování. A taky pak mazat, mazat, mazat. Kalciová mast the best climber friend... Em 16:50:55 16.01.2015odpovědět
Reklama:
Foto dne:
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: