Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 8251
2.Skopec 7086
3.Černý 6468

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231516 cest
Nové přelezy:
Spielwiese 9-/9
Der Pickni 8+/9-
Královna O 7C
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9

Stěny
SAUNA - Plzeň
Rock 'n' Wall - Plzeň
V 16 - Plzeň

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 la sportiva FUTURA16.01.2015
Zdarec, zajímalo by mě jaké máte zkušenosti s FUTURAMA. Já z nich byl nejdřív celkem nadšený, hned mě sedly dobře se v nich lozilo. Jenže velmi brzy se začaly kurvit, odlepuje se mi vnitřní podrážka nechal jsem to spravit, ale prostě to není ono postupuje
 Re: la sportiva FUTURA16.01.2015
Ožralý Ital. Mě vydržely celkem dlouho a po prvním podlepu to taky jakštakš jde. Zkušenosti s "
  Re: la sportiva FUTURA16.01.2015
mi se odlepila guma na špičce, pak se protrhla, reklamace úspěšná, bez řečí mi poslali nové. ty ze
 Re: la sportiva FUTURA16.01.2015
Boty fajnove. Jen kvalita zpracovani za ty prachy nic moc.. Me se zacaly pomerne rychle rozpadat na
 Re: la sportiva FUTURA17.01.2015
Onehdá se tady probíral No Edge:
  Re: la sportiva FUTURA17.01.2015
Tak ono je otázka, jestli se italové vůbec podlepováním zabývají.
   Re: la sportiva FUTURA19.01.2015
Na stránkách La Sportivy je přímo seznam autorizovaných resolerů. Restday tedy mezi nimi není. Taky
    Re: la sportiva FUTURA19.01.2015
Tak ono u Restday je vůbec otázka jak se dostávají k lepičce Vibram. Jediné co je jisté je, že ji ne
     Re: la sportiva FUTURA20.01.2015
Myslíš, že švindlujou, jo?
      Re: la sportiva FUTURA20.01.2015
No jasny, odrezavaji to ze starych pneumatik ;). Nejlepsi je Continental Winter Conntact TS9460. To
     Re: la sportiva FUTURA21.01.2015
Nevím jestli švindlujou, ale Rock Pillars (nyní už Ocún) od Vibramu XS Grip 2 nemůže koupit. Vibram
  Re: la sportiva FUTURA18.01.2015
Zajímavý, běžně lezu v Miurách i po třetí podlepenejch (Restday) a to co píšeš se mi nikdy nestalo a
   Re: la sportiva FUTURA18.01.2015
Speedstery jsou super. Bohuzel jen tak na 3, 4 mesice. Pak zacnou odchazet.. Bohuzel u LS, obzvlast
   Re: la sportiva FUTURA19.01.2015
Možná jsem měl špatný kus Miur. Nicméně, když si jednou zvykneš na P3, koženou nebo umělokoženou pod
    Re: la sportiva FUTURA19.01.2015
Všichni ne. Moje Testarossy byly po podlepení nepoužitelné a Miury skoro lepší než nové.
     Re: la sportiva FUTURA20.01.2015
Ajo, zapomněl jsem dodat, že podlepení musí být pouze podešve, obsázka musí zůstat původní... Pakliž
      Re: la sportiva FUTURA20.01.2015
Když na nich není co zkazit, tak proč všichni říkaj, že jsou to po podlepení papuče;) ?
      Re: la sportiva FUTURA21.01.2015
Konkrétně Miury po výměně obsázky (u Restday) úplně změní tvar. Změní se tvar špičky i jeho orientac

 průvodce skalky MB16.01.2015
Nemáte někdo něco jako průvodce ke skalkám, které se nacházejí v parku na Štěpánce v Mladé Boleslavi?
Díky

 Ecrins 15.01.2015
Ahoj v létě se chystám na GR54. Chtěl bych si cestou vylézt i nějaké vrcholy s pěkným výhledem, které však nevyžadují ledovcovou výbavu, kterou sebou samozřejmě na trek nepotáhnu. Máte nějaké tipy? Nemohu pořádně nic najít, jenom o profláklých vrcholech j

 Mozoly a trénink v pitchi15.01.2015
zdarec, hlavně při bouldru se mi stává, že neodejdu fyzicky, ale dojedu na úbytek materijálu - stržený mozoly. takže na maso, otejpnu, ale trénink v pytli. a vůbec bych si tak nějak potřeboval zajet hroší kůži.
mohl bych lízt ještě jednou tolik, al
 Re: Mozoly a trénink v pitchi15.01.2015
Pro mě fungující recept. Ničím nemažu, lezu pětkrát týdně (někdy i dvoufáze) a ono to přejde samo. A
 Re: Mozoly a trénink v pitchi15.01.2015
Nesmíš si to nechat strhnout. Na noc používej gel z konopí. Špatně se to vysvětluje ale kůže je poto
 Re: Mozoly a trénink v pitchi15.01.2015
Kůže je orgán, který se dá vycvičit... pokud máš horší genetickou predispozici, zabere ti to delší d
 Re: Mozoly a trénink v pitchi15.01.2015
Přizpůsob tomu trénink, obvykle jsou mozoly při lezení ve větších převisech po madlech. Takže raději
 Re: Mozoly a trénink v pitchi16.01.2015
taktak...z madel jsou vždy mozoly...musíš přejít na menší chyty...tam ti začne praskat kůže a tak :o
 Re: Mozoly a trénink v pitchi16.01.2015
aby sis nestrhl mozoly, musíš brousit. pro mě nejlepší šmirgl na kov 120, zkus různý..po každym leze
  Re: Mozoly a trénink v pitchi16.01.2015
Souhlas, zbrousit a namazat. IdyOdem nebo ClimbOnem.
 Re: Mozoly a trénink v pitchi16.01.2015
Mozoly brousit, brousit, brousit...Dobrý je ten široký, dostatečně hrubý, papírový pilník na nehty,

 El Capitan15.01.2015
není to úplná blbost co píšou?? co taková Lynn Hill?

http://sport.aktualne.cz/yosemitsky-el- capitan-premierove-zdol
 Re: El Capitan15.01.2015
Jako ze to byl EL Cap poprve vylezen volne? Nojo, novinari. Mozna mysleli jen tu cast, kde vede Dawn
  Volnolezci, žiletky, mince a premiéra na el Capu15.01.2015
Zrovna jsem to sem chtěl dát. Kdyžtak kratší link:
 Re: El Capitan15.01.2015
ahoj, dnes rano to bylo na bbc v kazdych zpravach, k tomu rozhovor s nekym kdo to tam zna, bude to a
 Re: El Capitan15.01.2015
Obsáhlejší článek na Alpinist, jde o Dawn Wall.
  Re: El Capitan15.01.2015
on byl dokonce na National Geographic live stream z prelezu poslednich delek...

 Problem s prsty15.01.2015
Ahoj, o zraneni prstu tady toho uz vice zaznelo, ale zrovna mam s malickem na ruce neco, co ma trochu jiny character nez pretrenovani apod. Rad bych slysel nejaky postrehy pripadne nekoho napr v Brne kdo ma dobre reference na reseni problemu s prsty.
 Re: Problem s prsty15.01.2015
mně na tyhle věci typu kde nic tu nic ale problém tam je pomáhaj dvě věci - 1) klid 2)suchý teplo.
 Re: Problem s prsty15.01.2015
no a mě by zase zajímalo (promiň, že z jiného soudku) toto: zjistil jsem, že neudržím ani hrst burák
  Re: Problem s prsty15.01.2015
nemůže to být zánět karpálních tunelů?
   Re: Problem s prsty15.01.2015
Čus, doporučil bych ti pořídit si SU JOK :)
   Re: Problem s prsty15.01.2015
neztrácím cit, nebolí šlachy, ruce sevřu plnou silou. Jen ne do stoprocentní pěsti. Prostě když nabe
    Re: Problem s prsty15.01.2015
SU JOK - masážní prstýnek (honítko na prsty :D ). lze pořídit za 30 kč tady:
 Re: Problem s prsty15.01.2015
Ahoj,
jako lajk mohu jen říci, že zanícená šlacha většinou vrže. A taky, že na zánět šlachy
  Re: Problem s prsty15.01.2015
a taky se na zánět nikdy neaplikuje suchý teplo.
   Re: Problem s prsty16.01.2015
A netusite jaka metoda by mohla odhalit ze je tam zanet, problem se slachou? Doktor nic nevidi a tez
    Re: Problem s prsty16.01.2015
Jestli to vrže, tak zánět. Pokud to doktor nepozná, tak by měl jít radši zpátky na pitevnu :)) .. de
     Re: Problem s prsty16.01.2015
Jaká metoda?
Změnit doktora. Potřebuješ vědět co to je!
A ne se spolehnout na tlučhuby
      Re: Problem s prsty16.01.2015
LaIk s těmito problémy může doporučit KVALITNÍHO doktora, který to vystudoval. Pokud takového zná a
   Re: Problem s prsty16.01.2015
A netusite jaka metoda by mohla odhalit ze je tam zanet, problem se slachou? Doktor nic nevidi a tez
   Re: Problem s prsty16.01.2015
A netusite jaka metoda by mohla odhalit ze je tam zanet, problem se slachou? Doktor nic nevidi a tez
    Re: Problem s prsty16.01.2015
tak z venku je asi vidět prd. chce to ultrazvuk, nejlíp magnet rezonanci...tzn, doktora co to předep

 Lano a Sheron14.01.2015
Ahoj odborníci! Dneska ráno sem po cestě dolejval Sheron do ostřikovaču a nějak sem to ve spěchu blbě zavřel a hodil do kufru.... celou cestu mi to ucmrndavalo do kufru a po příjezdu na parkoviště u práce jsem zjistil že se vylily zhruba 3 litry z tý band
 Re: Lano a Sheron14.01.2015
mě přijde, že věci na bázi lihu jsou ok, lihem jsem lano jednou i čistil (třel hadrem v lihu) a neza
  Re: Lano a Sheron14.01.2015
jenže on v tom neni jenom líh
  Re: Lano a Sheron14.01.2015
Tak, tak, zrovna Sheron opravdu není jen líh, má řadu "nano" a řadu s efektem tekutých stě
   Re: Lano a Sheron14.01.2015
buď rád že se ti to nevylilo na novej spacák nebo na plesové šaty, tak holt dáš lano sedlákovi na uv
    Re: Lano a Sheron14.01.2015
Mně se to jednou stalo taky. Zalil jsme tak dvě lana dvojčata. Napsal jsem výrobci a ten mi sdělil,
    Re: Lano a Sheron14.01.2015
Řek bych, že dynamické lano je pro uvázání kozy ideální. Až se rozběhne, tak při zastavení na ní neb
     Re: Lano a Sheron14.01.2015
ty kamerunský svině maj děsnou sílu, bestie
 Re: Lano a Sheron14.01.2015
To je o prioritách. Máš radši jistotu a bezpečí nebo 3 litry. To si musíš vyřešit sám. A moc by mě z
 Re: Lano a Sheron14.01.2015
Porádně ho vyper ve vodě, nech ho vyschnout a pověs na něj dvě tuny. Když nerupne, tak je v poho.
  Re: Lano a Sheron15.01.2015
pořádně ho vyper, pověs na něj dvě tuny, nech je hodinku viset a vznikne ti lano které bude úplně na
 Re: Lano a Sheron16.01.2015
Ako prvé by som si zistil, čo všetko obsahuje tá zmes do ostrekovačov a potom to poslal výrobcovi la

 Petr Resh Jr13.01.2015
To mi fakt hlava nebere, proč se dočtu něco zajímavýho o českých lezcích na 8a.nu?????
 Re: Petr Resh Jr13.01.2015
:))) To mi hlava nebere proč pravidelně nečteš na boulder tečka cé zet Přelezy týdne, které běží kaž
 Re: Petr Resh Jr13.01.2015
To je celkem jednoduché - protože na 8a.nu ho neznají, kdežto tady ano. A tady lidi vědí, jak mladý

 bouldr praha umělka13.01.2015
ahoj, jsou rozdíly mezi pražs. bouldery nebo je to všude podobné? trénuje se někde líp, mění častějc chyty, je tam lepší komfort..
díky za názory
 Re: bouldr praha umělka13.01.2015
BB,BW.Na zbytek se vyser.
  Re: bouldr praha umělka13.01.2015
bigwall stěna, boulder bar. zkratky zkurvený.
   Re: bouldr praha umělka13.01.2015
Mne se nejlip leze v BB. Na BigWallu mi prijde boulder strasne tezky - skoro zadnou cestu tam neprel
    Re: bouldr praha umělka13.01.2015
Vysvětlení je jednoduché - v BB to není špatné, ale je to proti BigWallu často opravdu lehké. V BB s
     Re: bouldr praha umělka14.01.2015
V BB stavi (vice mene) stejni lide jako na BW. To, ze jsou ted v BB hnusne bouldery, je asi spis pro
      Re: bouldr praha umělka14.01.2015
a na co potřebujete postavené bouldry? dobrá buldrovka se pozná podle rozmanitosti profilů a optimá
       Re: bouldr praha umělka14.01.2015
Klasiku,zůstan klasikem...já když jdu na bouldrovku, tak jsem rád za postavené bouldery.Nemusím ztrá
        Re: bouldr praha umělka14.01.2015
Logicky kopu za Boulder Bar :),ale samozřejmě Big wall je taky dost dobrej! Zde jsem shodou okolnost
         Re: bouldr praha umělka14.01.2015
Oliváči, jen taková poznámka na okraj. Víš, proč těžko budete tak dobří, jako BigWall? Protože to v
          Re: bouldr praha umělka14.01.2015
Díky za názor ikdyž se neumíš podepsat :).
Jasně, že BW je lepší a logicky bude každá stěna,
           Re: bouldr praha umělka14.01.2015
lidi choděj na BB, protože je to pro ně trendy a srdcovka. dokud se tam bude držet určitej genius lo
            Re: bouldr praha umělka14.01.2015
A je tohle klientela, na které se dá dlouhodobě a stabilně vydělávat? Nebo to Oliváč bude mít jako c
             Re: bouldr praha umělka14.01.2015
Když nebudeš v létě bušit, akorát zeslábneš. I v létě se do BB chodí. I když trochu mimo mé chápání
          Re: bouldr praha umělka14.01.2015
To mi připomíná ty typy, co ve Svatém Jánu přijeli autem až pod převisy za klášterem a jistili v sed
          Re: bouldr praha umělka14.01.2015
No, kdyz zajdes vecer na BW a do BB uvidis, ze je na tom BB sakra dobre. BW by byl rad kdyby tam cho
           Re: bouldr praha umělka14.01.2015
BW možná ano, ale návštěvníci ne. Kapacitně by se to zvládalo dost blbě, už takhle je tam od šesté n
            Re: bouldr praha umělka15.01.2015
Rekl bych, ze v ut - ct je vecer v BB vic lidi nez na BW na lanech a boulderu dohromady. Takze co se
        Re: bouldr praha umělka14.01.2015
já taky rád využívám označených cest ,ale není to parametr, který je hlavní pro určení kvality boul
         Re: bouldr praha umělka15.01.2015
Chyty se menej. S profilama sice nic nenadelas, ale pekny boulder lze postavit i na rovne desce.
       Re: bouldr praha umělka14.01.2015
To je jednoduché - když si budeš bouldery vymýšlet, tak i když si toho budeš vědom, stejně sklouzneš
        Re: bouldr praha umělka14.01.2015
Jenže ti stavěči jsou v 90 procentech v BB, BW i Lokalu stejní. A zbytek jsou V4 od Makaka, což teda
         Re: bouldr praha umělka14.01.2015
Už to je teda ňákej rok, co do BB pravidelně nechodím (nepohybuju se již tak často v Pha).
     Re: bouldr praha umělka14.01.2015
Kazde ma svoje. BB se treba lepe hodi na vytrvalostni kolecka. to na BW moc nejde. To ze se pouzivaj
      Re: bouldr praha umělka14.01.2015
Ty jsi mne nepochopil - myšleno to bylo tak, že v BB je těch lehkých cest více, takže si tam horší l
       Re: bouldr praha umělka14.01.2015
Začátečník lezoucí do trojek jde na BigWall na lano.
       Re: bouldr praha umělka14.01.2015
Oliváči, celkově se mi rozšíření BB moc líbí. Nový chyty, nový bouldry-super! Mám jen pár malých při
        Re: bouldr praha umělka14.01.2015
ta foto buňka je pěkná ku.va, umeješ se i poslepu ale dostat se pak ke svejm hadrům..ale zas je to š
        Re: bouldr praha umělka14.01.2015
BBcko je super, samozrejme obcas neuskodi to prostridat S LB/BW..
jeste bych se primlouval, a
   Re: bouldr praha umělka13.01.2015
Aby ses nepokakal :-)
 Re: bouldr praha umělka14.01.2015
Ahoj,
obejdi si to. Zalez si tam. Poznej tam lidi. Vždy se k někomu přidej/ ve stejné +- úrov
  Re: bouldr praha umělka14.01.2015
Ahoj...jakožto čistě bouldristická duše jezdící dost ven, je to jak píše OndraH...zkusit se má všech
   Re: Ani ryba ani rak14.01.2015
BB doopravdy neví kudy kam. Chci vidět jak mezi malejma dětma, kteří řvou a lítaj po celé stěně, b
    Re: Ani ryba ani rak14.01.2015
:) Vaše starosti na mojí hlavu. Anonymové jsou báááječný. Já vás prostě žeru. Kroutím hlavou nad blb
     Re: Ani ryba ani rak15.01.2015
Ladíš to tam dobře, už je i teplo. Teď nejvíc hoří ty botníky. Nechápu, že jsou lidi tak natvrdlí, ž
     Re: Ani ryba ani rak15.01.2015
Svetlo stoji fakt za hovno to jo :D Ale jeste k tem pripominkam, nevim jestli se v nove hale nejak t
    Re: Ani ryba ani rak15.01.2015
A kolik ti z repre zaplatí? Podle letmého podhledu může v BB probíhat odpoledne 6 kurzů (4 dětské ku
 BW BB 15.01.2015
Pražákum, těm je tu hej, ti nikam nezablouděj... :-)

 GRIVEL Easy slider12.01.2015
Ahoj. Používa niekto z Vás túto posuvnú opierku pre prsty na čakanoch od Grivelu? Potreboval by som vedieť vnútorné rozmery  (kvôli použitiu na staršom cepíne model Axar  od fy CharletMoser). Dík.
 Re: GRIVEL Easy slider14.01.2015
Nemam ale něco podobnýho, co se dá zaaretovat kdekoli na topůrku, dělá i petzl.
  Re: GRIVEL Easy slider22.01.2015
Jo, jmenuje se to trigrest a jsou dva typy. Jeden je na quark a druhej na sumtec. Napsal by jste něk
 Re: GRIVEL Easy slider22.01.2015
perfektní tabulka co na co sedí a nesedí:
  Re: GRIVEL Easy slider23.01.2015
Jo, to je dobrý díky. Bohužel mi to nepomůže. Zajímalo by mě, jestli něco z těhle dvou udělátek sedn

1   ...   379   380   381   382   383   384   385   386   387   388   389   390   391   392   393   394   395   396   397   398   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 la sportiva FUTURA
Zdarec, zajímalo by mě jaké máte zkušenosti s FUTURAMA. Já z nich byl nejdřív celkem nadšený, hned mě sedly dobře se v nich lozilo. Jenže velmi brzy se začaly kurvit, odlepuje se mi vnitřní podrážka nechal jsem to spravit, ale prostě to není ono postupuje to dál do špice. Tak nevím jestli zrovna ty moje dělal nějaký ožralý ital nebo je to chyba u všech NO EDGE.
sarin18:28:19 16.01.2015
odpovědět 
 Re: la sportiva FUTURA
Ožralý Ital. Mě vydržely celkem dlouho a po prvním podlepu to taky jakštakš jde. Zkušenosti s "odlepováním" naštěstí nemám. Prostě jsem prolezl gumu jako vždy.
hulak19:31:44 16.01.2015
odpovědět 
  Re: la sportiva FUTURA
mi se odlepila guma na špičce, pak se protrhla, reklamace úspěšná, bez řečí mi poslali nové. ty zemřely už přirozenou smrtí, možná se je pokusím vzkřísit. myslím , že dobrá bota, za ty prachy...
klasik20:16:45 16.01.2015
odpovědět 
 Re: la sportiva FUTURA
Boty fajnove. Jen kvalita zpracovani za ty prachy nic moc.. Me se zacaly pomerne rychle rozpadat na mnoha mistech.
22:59:13 16.01.2015
odpovědět 
 Re: la sportiva FUTURA
Onehdá se tady probíral No Edge: http://goo.gl/GZFw1n

Byl jsem s Futurami nejprve nadmíru spokojený. Na jedné špičce z vnitřní strany se mi zboku ten "no edge" trochu odlepoval, ale nijak extra to nevadilo. Po 1. podlepení už se to nedělo, v Restdayi to udělali lépe, než taloši.

Ovšem zanedlouho po 1. podlepení, po prvním výjezdu s ním, jsem zjistil, že na obou botách mi na špičce pod palcem praskla mezipodešev!! Mezipodešev je ta sranda, která celek zpevňuje a umožňuje stát na malých stupech, bez protáčení špičky. Když se mi to kdysi stalo na Triopech (Rap New), tak jsem to chápal, bylo to po 3. podlepení, tréninková levná bota, prostě jsem je vyhodil... Ale, dop*dele, když dám za botu 3 litry, očekávám kvalitní materiály!!

Mám s čím srovnat, LS Testarossa je podruhé podlepená, drží skvěle. Ta má ovšem mezipodešev Hytrel, narozdíl od Futury, která má Laspoflex, stejně jako třeba šrotovní Miury (btw. Miury se mi vevnitř rozesraly po 2 výjezdech, reklamoval jsem a dostal prachy zpět, tlačily a byly to bačkory...)

Musím přiznat, že jsem tlusťoch (78kg), takže na tu mezipodešev je vyvíjen nátlak, ale přesto bych si představoval lepší životnost!

Škoda, ale podruhé do nich nepůjdu. Lezlo se v nich dobře. Pokusím se je poslat do Restdaye, třeba s tím budou schopni něco udělat. Škoda té téměř nové lepičky na nich.
 Variant20:14:38 17.01.2015
odpovědět 
  Re: la sportiva FUTURA
Tak ono je otázka, jestli se italové vůbec podlepováním zabývají.
21:06:14 17.01.2015
odpovědět 
   Re: la sportiva FUTURA
Na stránkách La Sportivy je přímo seznam autorizovaných resolerů. Restday tedy mezi nimi není. Taky jsem si dříve myslel, že podlepujeme jen my, chudý národ, ale podlepují všichni, je to vidět po Evropě na skalách, sleduju.
 Variant08:18:31 19.01.2015
odpovědět 
    Re: la sportiva FUTURA
Tak ono u Restday je vůbec otázka jak se dostávají k lepičce Vibram. Jediné co je jisté je, že ji nekupují oficiálně.
A silně pochybuju, že skutečně mají některé lepičky, které inzerují. Například Vibram XS Grip 2.
A podobně pochybuju o lepičce 5.10.
21:52:31 19.01.2015
odpovědět 
     Re: la sportiva FUTURA
Myslíš, že švindlujou, jo?
Aleš16:00:10 20.01.2015
odpovědět 
      Re: la sportiva FUTURA
No jasny, odrezavaji to ze starych pneumatik ;). Nejlepsi je Continental Winter Conntact TS9460. To vydavaji za lepicku 5.10 Stealth.
17:35:49 20.01.2015
odpovědět 
     Re: la sportiva FUTURA
Nevím jestli švindlujou, ale Rock Pillars (nyní už Ocún) od Vibramu XS Grip 2 nemůže koupit. Vibram mu ji neprodá.
Z minulosti vím, že RP do Restday dodávali Vibram pro záruční a pozáruční opravy. Ale protože XS Grip 2 neměli a nemají, tak ten ne.
Tak by ho museli kupovat od Scarpy nebo La sportivy. To je celkem nepravděpodobný.
07:42:55 21.01.2015
odpovědět 
  Re: la sportiva FUTURA
Zajímavý, běžně lezu v Miurách i po třetí podlepenejch (Restday) a to co píšeš se mi nikdy nestalo a to už jsem jich několik párů za ty roky odrovnal. Teď mám nově Speedstery - tréninkově, na skále jsem s nima ještě nelez, ale na umělce jsou dokonalý. Akorát jak jsou oproti Miurám měkoučký, tak trošku trpěj na malých ostrých stupech. Lezu s nima přes měsíc celkem intenzivně a žádný odlepování nikde nepozoruju. Ještě by možná stálo za to dát srovnání velikost nohy vs. velikost lezečky. Já mam nohu 45, Můry 42, Speedstery 43 - no mohli bejt možná menší, ale takhle jsou super pohodlný :)
 Luky20:57:48 18.01.2015
odpovědět 
   Re: la sportiva FUTURA
Speedstery jsou super. Bohuzel jen tak na 3, 4 mesice. Pak zacnou odchazet.. Bohuzel u LS, obzvlast u Futur a Speedsteru, je kvalita kus od kusu. Mezi NoEdge je tech ruzne se rozlepujicich a celkove spatne zpracovanych kusu bohuzel nejak vic...
22:17:51 18.01.2015
odpovědět 
   Re: la sportiva FUTURA
Možná jsem měl špatný kus Miur. Nicméně, když si jednou zvykneš na P3, koženou nebo umělokoženou podšívku, tak už plátěnku nechceš. A Miury jsou po podlepení papuče, to říkají všichni. Třeba Testarossy nebo ty Futury po podlepení jako nové.

Velikosti... já mám boty 46 a lezečky 43,5 (Tety, Solušny i Futury), což mi sedí. Speedstry jsem neměl na noze, zdají se mi na moji váhu 78kg poněkud měkké na malé stupy. Futury přecijen podrží víc. Navíc Speedstry jsou dělané tabulkově dle LS na široké chodidlo, nic pro mě, a tabulkově, aby správně fungovaly, bys je měl mít hodně na těsno, menší než třeba Futury. Vychází to z té jejich růžice vlastností pro jednotlivé boty, koukni na stránky.
 Variant08:25:14 19.01.2015
odpovědět 
    Re: la sportiva FUTURA
Všichni ne. Moje Testarossy byly po podlepení nepoužitelné a Miury skoro lepší než nové.
pbla402420:39:13 19.01.2015
odpovědět 
     Re: la sportiva FUTURA
Ajo, zapomněl jsem dodat, že podlepení musí být pouze podešve, obsázka musí zůstat původní... Pakliže měnili i obsázku, pak si dovedu představit, že zmršili specifický tvar boty... a naopak Miury se mohly povést, na těch není co zkazit :D
 Variant08:15:19 20.01.2015
odpovědět 
      Re: la sportiva FUTURA
Když na nich není co zkazit, tak proč všichni říkaj, že jsou to po podlepení papuče;) ?
honza18:35:11 20.01.2015
odpovědět 
      Re: la sportiva FUTURA
Konkrétně Miury po výměně obsázky (u Restday) úplně změní tvar. Změní se tvar špičky i jeho orientace.
07:45:39 21.01.2015
odpovědět 
 Foto dne:

Pukliny, 7+
 Databáze cest:
Všechny cesty (192459)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Plaisir immediat 6c Petit Clocher Du Portalet
Le Retour en Afrique 7a Aiguilles Dorées
La Croisiere S'amuse 6b Aiguilles Dorées
Laskání žlábku III Adršpach
Kappa O 6c Crepe De Oucera
Nově komentované:
Tahání za nitky 6+ Srbsko
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (42)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové Lezečky Evolv Phantom Pro vel. 44 | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1173 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1290 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1470 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1442 
 Neřeším to – lezu vše 
 1142 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi