LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Horolezci, horolezkyně, horolezčata, nelezte na skálu, co je hodně špičatá...
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
16.Pail 10603
17.Šofránko 10585
18.Kolomazník 10550
Bouldry:
16.Šípek 10075
17.Košťál 10050
18.Chytil 10025
Hory:
21.Novák 2688
22.Bernard 2632
23.X. 2532

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5947 lezců
1230731 cest
Nové přelezy:
Bílý Tesák 7b+
Arnold Cla 9+
Lambert 8a
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+
Hučení V K 9+
Rote Kante 9+
J. Har 7c

Stěny
Spolkový dům - Vlašim
TJ vodní sporty - Loděnice - Litovel
ZŠ Jihlava - Jihlava

Prodejny
NěcoNavíc.cz - České Budějovice
Rock Point Liberec - Liberec 1
Keen Concept Store - Palác Flóra - Praha 3

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 chyty KLOKLAK19.01.2015
ahoj, máte někdo pozitivní či negativní zkušenosti s chyty od KLOKLAKa?
Díky
 Re: chyty KLOKLAK20.01.2015
Nikdo nic, žádné zkušenosti?
  Re: chyty KLOKLAK20.01.2015
Podle fotek slušná "sračka". Ale proč ne, každé zboží má svého kupce :-).
   Re: chyty KLOKLAK21.01.2015
jak se podle fotky pozná sračka? spíš mi připadá, že některé fotogenické chyty se po roce používání
    Re: chyty KLOKLAK21.01.2015
Tvary jsou už tak 10-15 let mimo :-). O matroši nechci ani uvažovat.
     Re: chyty KLOKLAK21.01.2015
Posilovací deska vypadá na utržení prstů a chyty taky hodně špatně. Hlavně na fotkách zblízka jsou v
      Re: chyty KLOKLAK21.01.2015
Kde sa daj KLOAKY koupit?
       Re: chyty KLOKLAK21.01.2015
už vím
      Re: chyty KLOKLAK21.01.2015
nemyslim že tvary určuje móda, ale způsob použití. a u matroše je to opačně, po čase poznáš jak si
       Re: chyty KLOKLAK21.01.2015
Idealni je mit doma 4 bedny starych Pilkynu :)
       Re: chyty KLOKLAK21.01.2015
Osud ojeté staré děvky čeká všechny PE polyesterové a PU polyuretanové chyty, otázkou a známkou kval
        Re: chyty KLOKLAK21.01.2015
Ještě jsi Jirousi mohl doplnit tvůj pohled odborníka na chyty Kloklak.
        Re: chyty KLOKLAK21.01.2015
A nejsou tedy ty epoxidové chyty lepší, když mají delší životnost? akorát jsou o hodně těžší. obojí
         Re: chyty KLOKLAK21.01.2015
Epoxidove chyty maji nekolik nevyhod:
-Jsou mene pevne
-Jsou jeste tezsi než polyester
          Re: chyty KLOKLAK21.01.2015
Nj. Hasič bez druhého povolání není hasič :-).
           Re: chyty KLOKLAK22.01.2015
jo jo výdělečná činnost hasičů je thématem samo o sobě. že vy bando nesmíte podnikat co? za peníze
            Re: chyty KLOKLAK22.01.2015
Vole. Každý má tu možnost. Nicméně s tím kurvením cen to má něco do sebe :-). S termínem "válen
             Re: chyty KLOKLAK22.01.2015
nejde o možnost ale o nastavení systému. pokud to system dovoluje a nikomu to nevadí pak není co řeš
              Re: chyty KLOKLAK22.01.2015
S tím válením se seš s prominutím tak trochu kokot. Jo, třeba většinu šichty mají pohodu a třeba aj
               Re: chyty KLOKLAK22.01.2015
Když jsem se díval na ceny konkurence, tak to by ty kloklaky musely bejt řádně nahovno, aby se za ty
              Re: chyty KLOKLAK22.01.2015
Tvoji frajeři hasiči jsou zřejme z Práglu :-). Není kraj jako kraj a stanice jako stanice, ale to už
       Re: chyty KLOKLAK21.01.2015
Tak to ja mam spis opacnou zkusenost. AIX v pohode. Kdo neveri, at mrkne treba do BB na tu AIX balkn
      Re: chyty KLOKLAK12.11.2015
No keců tady plodíš celkem dost.Musíš bejt celkem profík,že bez toho aníž by jsi moje chyty nebo bal

 Jubilaumsgrat v zimě19.01.2015
Ahoj, chci se zeptat, jestli někdo z vás šel tento hřeben (Jubilaumsgrat u Zugspitze) v zimě, a pokud ano, prosím o nějaké zkušenosti.
Předem děkuji.

 ledy19.01.2015
ahoj,

máte někdo info jak to ted vypadá s lezením v maltatalu, nebo eis arene? případně na grunsee?
 Re: ledy19.01.2015
Maltatal
 tomaskuv lom17.01.2015
Mohol by mi niekto poradiť ohľadom tomáškovho lomu v srbsku ? Kto má na starosti cesty, a nove projekty? Na koho sa môžem v tomto smere obrátit ?
Dik
 Re: tomaskuv lom17.01.2015
Web ČHS správce oblasti.
  Re: tomaskuv lom17.01.2015
Zkousel jsi tam hledat? Asi ne, co?
   Re: tomaskuv lom20.01.2015
Hej, písal som tam ale zatiaľ som nedostal odpoveď, skúsim ďalej niekoho. Dik
 Re: tomaskuv lom17.01.2015
Asi nejvíc o Tomáškárně bude mít přehled Petr Resch.

 eiswand v dubnu17.01.2015
Ahoj,
Zajímalo by mě jaký podmínky a jakou kvalitu firnu bych měl čekat na konci dubna v otzalských alpách na firnových klasikách jako je třeba NW Wildspitze a na ledovcích pod nimi. V horách jsem byl zatím jen na vrcholu léta, takže vůbec nemám ša
 Re: eiswand v dubnu17.01.2015
V dubnu muzou bejt podminky idealni, ale taky muze bejt ve stene snehu moc, coz je pravdepodobnejsi.
 Re: eiswand v dubnu17.01.2015
Ideální bývá květen/červen. V dubnu je vrcholná sezona pro skialpinismus - stěny se v tu dobu sjíždě

 la sportiva FUTURA16.01.2015
Zdarec, zajímalo by mě jaké máte zkušenosti s FUTURAMA. Já z nich byl nejdřív celkem nadšený, hned mě sedly dobře se v nich lozilo. Jenže velmi brzy se začaly kurvit, odlepuje se mi vnitřní podrážka nechal jsem to spravit, ale prostě to není ono postupuje
 Re: la sportiva FUTURA16.01.2015
Ožralý Ital. Mě vydržely celkem dlouho a po prvním podlepu to taky jakštakš jde. Zkušenosti s "
  Re: la sportiva FUTURA16.01.2015
mi se odlepila guma na špičce, pak se protrhla, reklamace úspěšná, bez řečí mi poslali nové. ty ze
 Re: la sportiva FUTURA16.01.2015
Boty fajnove. Jen kvalita zpracovani za ty prachy nic moc.. Me se zacaly pomerne rychle rozpadat na
 Re: la sportiva FUTURA17.01.2015
Onehdá se tady probíral No Edge:
  Re: la sportiva FUTURA17.01.2015
Tak ono je otázka, jestli se italové vůbec podlepováním zabývají.
   Re: la sportiva FUTURA19.01.2015
Na stránkách La Sportivy je přímo seznam autorizovaných resolerů. Restday tedy mezi nimi není. Taky
    Re: la sportiva FUTURA19.01.2015
Tak ono u Restday je vůbec otázka jak se dostávají k lepičce Vibram. Jediné co je jisté je, že ji ne
     Re: la sportiva FUTURA20.01.2015
Myslíš, že švindlujou, jo?
      Re: la sportiva FUTURA20.01.2015
No jasny, odrezavaji to ze starych pneumatik ;). Nejlepsi je Continental Winter Conntact TS9460. To
     Re: la sportiva FUTURA21.01.2015
Nevím jestli švindlujou, ale Rock Pillars (nyní už Ocún) od Vibramu XS Grip 2 nemůže koupit. Vibram
  Re: la sportiva FUTURA18.01.2015
Zajímavý, běžně lezu v Miurách i po třetí podlepenejch (Restday) a to co píšeš se mi nikdy nestalo a
   Re: la sportiva FUTURA18.01.2015
Speedstery jsou super. Bohuzel jen tak na 3, 4 mesice. Pak zacnou odchazet.. Bohuzel u LS, obzvlast
   Re: la sportiva FUTURA19.01.2015
Možná jsem měl špatný kus Miur. Nicméně, když si jednou zvykneš na P3, koženou nebo umělokoženou pod
    Re: la sportiva FUTURA19.01.2015
Všichni ne. Moje Testarossy byly po podlepení nepoužitelné a Miury skoro lepší než nové.
     Re: la sportiva FUTURA20.01.2015
Ajo, zapomněl jsem dodat, že podlepení musí být pouze podešve, obsázka musí zůstat původní... Pakliž
      Re: la sportiva FUTURA20.01.2015
Když na nich není co zkazit, tak proč všichni říkaj, že jsou to po podlepení papuče;) ?
      Re: la sportiva FUTURA21.01.2015
Konkrétně Miury po výměně obsázky (u Restday) úplně změní tvar. Změní se tvar špičky i jeho orientac

 průvodce skalky MB16.01.2015
Nemáte někdo něco jako průvodce ke skalkám, které se nacházejí v parku na Štěpánce v Mladé Boleslavi?
Díky

 Ecrins 15.01.2015
Ahoj v létě se chystám na GR54. Chtěl bych si cestou vylézt i nějaké vrcholy s pěkným výhledem, které však nevyžadují ledovcovou výbavu, kterou sebou samozřejmě na trek nepotáhnu. Máte nějaké tipy? Nemohu pořádně nic najít, jenom o profláklých vrcholech j

 Mozoly a trénink v pitchi15.01.2015
zdarec, hlavně při bouldru se mi stává, že neodejdu fyzicky, ale dojedu na úbytek materijálu - stržený mozoly. takže na maso, otejpnu, ale trénink v pytli. a vůbec bych si tak nějak potřeboval zajet hroší kůži.
mohl bych lízt ještě jednou tolik, al
 Re: Mozoly a trénink v pitchi15.01.2015
Pro mě fungující recept. Ničím nemažu, lezu pětkrát týdně (někdy i dvoufáze) a ono to přejde samo. A
 Re: Mozoly a trénink v pitchi15.01.2015
Nesmíš si to nechat strhnout. Na noc používej gel z konopí. Špatně se to vysvětluje ale kůže je poto
 Re: Mozoly a trénink v pitchi15.01.2015
Kůže je orgán, který se dá vycvičit... pokud máš horší genetickou predispozici, zabere ti to delší d
 Re: Mozoly a trénink v pitchi15.01.2015
Přizpůsob tomu trénink, obvykle jsou mozoly při lezení ve větších převisech po madlech. Takže raději
 Re: Mozoly a trénink v pitchi16.01.2015
taktak...z madel jsou vždy mozoly...musíš přejít na menší chyty...tam ti začne praskat kůže a tak :o
 Re: Mozoly a trénink v pitchi16.01.2015
aby sis nestrhl mozoly, musíš brousit. pro mě nejlepší šmirgl na kov 120, zkus různý..po každym leze
  Re: Mozoly a trénink v pitchi16.01.2015
Souhlas, zbrousit a namazat. IdyOdem nebo ClimbOnem.
 Re: Mozoly a trénink v pitchi16.01.2015
Mozoly brousit, brousit, brousit...Dobrý je ten široký, dostatečně hrubý, papírový pilník na nehty,

 El Capitan15.01.2015
není to úplná blbost co píšou?? co taková Lynn Hill?

http://sport.aktualne.cz/yosemitsky-el- capitan-premierove-zdol
 Re: El Capitan15.01.2015
Jako ze to byl EL Cap poprve vylezen volne? Nojo, novinari. Mozna mysleli jen tu cast, kde vede Dawn
  Volnolezci, žiletky, mince a premiéra na el Capu15.01.2015
Zrovna jsem to sem chtěl dát. Kdyžtak kratší link:
 Re: El Capitan15.01.2015
ahoj, dnes rano to bylo na bbc v kazdych zpravach, k tomu rozhovor s nekym kdo to tam zna, bude to a
 Re: El Capitan15.01.2015
Obsáhlejší článek na Alpinist, jde o Dawn Wall.
  Re: El Capitan15.01.2015
on byl dokonce na National Geographic live stream z prelezu poslednich delek...

1   ...   378   379   380   381   382   383   384   385   386   387   388   389   390   391   392   393   394   395   396   397   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 chyty KLOKLAK
ahoj, máte někdo pozitivní či negativní zkušenosti s chyty od KLOKLAKa?
Díky
michalvoborník20:07:42 19.01.2015
odpovědět 
 Re: chyty KLOKLAK
Nikdo nic, žádné zkušenosti?
Pavel10:30:25 20.01.2015
odpovědět 
  Re: chyty KLOKLAK
Podle fotek slušná "sračka". Ale proč ne, každé zboží má svého kupce :-).
Venca12:03:57 20.01.2015
odpovědět 
   Re: chyty KLOKLAK
jak se podle fotky pozná sračka? spíš mi připadá, že některé fotogenické chyty se po roce používání stávají sračkou. tak pozor na ukvapené závěry
klasik08:13:08 21.01.2015
odpovědět 
    Re: chyty KLOKLAK
Tvary jsou už tak 10-15 let mimo :-). O matroši nechci ani uvažovat.
08:17:37 21.01.2015
odpovědět 
     Re: chyty KLOKLAK
Posilovací deska vypadá na utržení prstů a chyty taky hodně špatně. Hlavně na fotkách zblízka jsou vidět ostré hrany a porézní materiál musí být nepříjemný ke kůži prstů. Cena taky není zrovna lidová.
10:19:50 21.01.2015
odpovědět 
      Re: chyty KLOKLAK
Kde sa daj KLOAKY koupit?
10:34:30 21.01.2015
odpovědět 
       Re: chyty KLOKLAK
už vím
10:36:21 21.01.2015
odpovědět 
      Re: chyty KLOKLAK
nemyslim že tvary určuje móda, ale způsob použití. a u matroše je to opačně, po čase poznáš jak si na tom stojí- např aix po dvou letech ojeté jak stará děvka do vysokého lesku, staré pilkovy kameny epoxiďáky plus minus beze změny i po 10- 15 letech... takže, na závody je vhodnější čerstvá sada od aixu na jedno použití, na dlouho na trénink nevim co teď koupit bo všichni to mydlí z toho polyuretanu (či co to je) tak možná tyhle vydrží, jestli neprasknou. ale spíš to je fuk, je to spotřeba a je to třeba obměňovat. a producenti musí zarobit...
klasik11:29:50 21.01.2015
odpovědět 
       Re: chyty KLOKLAK
Idealni je mit doma 4 bedny starych Pilkynu :)
13:43:28 21.01.2015
odpovědět 
       Re: chyty KLOKLAK
Osud ojeté staré děvky čeká všechny PE polyesterové a PU polyuretanové chyty, otázkou a známkou kvality je čas za jaký se to stane.
Směs na PE a PU chyty se do forem nalévá a chyty mají hrubý pouze povrch, takže jak ten se obrousí je chyt hladký. Směs na epoxidové chyty se do forem vmačkává jako když si z mokrého písku děláš bábovičku. Takovej chyt má při obrušování stále dost podobný povrch (zálezí na poměru epoxid/písek)
Životnost chytu se zkracuje například používáním ocelových kartáčů při čištění chytů.
Jirous15:22:31 21.01.2015
odpovědět 
        Re: chyty KLOKLAK
Ještě jsi Jirousi mohl doplnit tvůj pohled odborníka na chyty Kloklak.
15:36:57 21.01.2015
odpovědět 
        Re: chyty KLOKLAK
A nejsou tedy ty epoxidové chyty lepší, když mají delší životnost? akorát jsou o hodně těžší. obojí je způsobeno asi tím, že jsou vlastně plné, čili je lze stále obrušovat
15:37:43 21.01.2015
odpovědět 
         Re: chyty KLOKLAK
Epoxidove chyty maji nekolik nevyhod:
-Jsou mene pevne
-Jsou jeste tezsi než polyesterove
-Jsou nasakave - velkej problem pri pouziti venku na mrazu.
-Nedaji se z nich delat tenci tvary
-Vyroba je pracnejsi
-Skoro nikdo je nechce kupovat - oldschool

Kloklak jsou zda se taky polyesterove, tvary tak jak jsou na sbazaru jsou nevabne a hrubsi nez je standardni, ale to je jen otazka casu kdy se jejich autor dopracuje k anatomictejsim tvarum a lepsimu povrchu. Nejspis je vyrabi nejaky dalsi hasic, ktery si tim privydelava ve dnech volna.
Jirous16:14:30 21.01.2015
odpovědět 
          Re: chyty KLOKLAK
Nj. Hasič bez druhého povolání není hasič :-).
Venca17:05:03 21.01.2015
odpovědět 
           Re: chyty KLOKLAK
jo jo výdělečná činnost hasičů je thématem samo o sobě. že vy bando nesmíte podnikat co? za peníze daňového poplatníka se válíte na šichtě a pak dostatečně odpočatí ješte ve volných chvílích konkurujete a kurvíte ceny. ať žije a vzkvétá socialismus s lidskou tváří...
klasik10:51:46 22.01.2015
odpovědět 
            Re: chyty KLOKLAK
Vole. Každý má tu možnost. Nicméně s tím kurvením cen to má něco do sebe :-). S termínem "válení se" bych byl opatrnější.
13:05:47 22.01.2015
odpovědět 
             Re: chyty KLOKLAK
nejde o možnost ale o nastavení systému. pokud to system dovoluje a nikomu to nevadí pak není co řešit. já to těm podnikajícím hasičům nemám za zlé, asi bych to dělal stejně, ale sere mne stát a jeho systém... za válením si stojím znám těch fajermenů dost a dost se chlubili takže za ty prachy to válení je a když už jsi mně tak pěkně oslovil, tax moh aspoň nick přidat hrdino
klasik14:48:05 22.01.2015
odpovědět 
              Re: chyty KLOKLAK
S tím válením se seš s prominutím tak trochu kokot. Jo, třeba většinu šichty mají pohodu a třeba aj čas trénovat, ale až je třeba jednou budeš potřebovat, tak budeš rád. A ne každej výjezd je hlídání dohořívajícího stohu. Ale jinak ty kloklaky se tváří jako pěkný mrchy, brr:-D
Willhem15:48:39 22.01.2015
odpovědět 
               Re: chyty KLOKLAK
Když jsem se díval na ceny konkurence, tak to by ty kloklaky musely bejt řádně nahovno, aby se za ty prachy nevyplatily.
honza16:26:57 22.01.2015
odpovědět 
              Re: chyty KLOKLAK
Tvoji frajeři hasiči jsou zřejme z Práglu :-). Není kraj jako kraj a stanice jako stanice, ale to už bychom řešili problematiku do které samozřejmě nevidíš "ani prd" (jak jsem pochopil z Tvého přechytřelého projevu).
17:09:57 22.01.2015
odpovědět 
       Re: chyty KLOKLAK
Tak to ja mam spis opacnou zkusenost. AIX v pohode. Kdo neveri, at mrkne treba do BB na tu AIX balknu co tam je od poznani veku.
19:25:02 21.01.2015
odpovědět 
      Re: chyty KLOKLAK
No keců tady plodíš celkem dost.Musíš bejt celkem profík,že bez toho aníž by jsi moje chyty nebo balknu zkusil děláš recenzi jako krávu.Nemáš koule na to napsat přímo mě.Jestli někdo něco máte tak pište já nekoušu.
Tak lezbě zdar Kloklák

P.S na tu drbárnu jsem přišel náhodou tak reaguju..jen doufám,že máte namysli mojí výrobu.
Kloklák18:16:54 12.11.2015
odpovědět 
 Foto dne:
kvalifikace
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192337)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Start und stop 4 Sankt Lorenz
Přeskok 2 Skály V Údolí Roklice
Zamotaná pouť V Skály V Údolí Roklice
Náhorní hrana II Údolí Loubenského Potoka
Turecký med VIIb Údolí Loubenského Potoka
Nově komentované:
Paní Kadrnožková VIIIb Prachov
Mandragora Hard 8A Rusava
Tancuj, Tancuj, Vykrúcaj VIIIa Adršpach
Záviš 7 Žleby
Přehmat 5+ Černá Skála U Přeštic

 Nově v diskusi:
Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Neuznat | Viva Master ! | AI slop |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (57)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (7)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1145 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1260 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1417 
 Neřeším to – lezu vše 
 1114 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi