Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Širůčková 11897
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 7951
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230922 cest
Nové přelezy:
Timba Clim 7b
Side Step 7b
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Arnold Cla 9+
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+

Stěny
BalvanBoulder - Horažďovice
Vnitřní lezecká stěna - Juliska - Praha 6
Areál LITES, Borovice u Mnichova Hradiště - Mnichovo Hradiště

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Futurum - Ostrava 1
Husky Outdoor Shop - Plzeň
HUDYsport - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Boty do zimy Asolo Eiger nebo...20.01.2015
Zdarec, nemáte někdo zkušenosti s botama Asolo Eiger? Rád bych pořídil zase něco do zimy, ještě zvažuji LA Batura nebo Scarpa Phantom Guide, ale ten Eiger vypadá podle recenzí podobně a je hlavně levnější. Aby to ale nebyl nějaký škrpál...Díky za rady
 Re: Boty do zimy Asolo Eiger nebo...20.01.2015
Není to přesně na Eiger, ale měl jsem duplexy od Asolo a sedly jak ulité, mám Raichle a po nějaké do
  Re: Boty do zimy Asolo Eiger nebo...20.01.2015
Asolo a sportiva maj velmi podobna kopyta. Batury jsou super. Mohu je jen doporučit.
 Re: Boty do zimy Asolo Eiger nebo...20.01.2015
mam ten predchozi model - myslim, ze se jmenoval cholatse. ten byl nezateplenej a treba pri lezeni v
  Re: Boty do zimy Asolo Eiger nebo...20.01.2015
Eigery jsou lehce zateplené, ale když si vezmu vedle sebe do ruky Eiger a Baturu, tak Batura má stěn
 Re: Boty do zimy Asolo Eiger nebo...20.01.2015
Asolo Eiger jsou specifické boty, fakt hodně tuhé. Na turistiku nesmysl, na lezení super. Tepelný ko
  Re: Boty do zimy Asolo Eiger nebo...20.01.2015
Mám tyhle a jsou teplé. Scarpa Phantom Guide Několik zimních bivaků a byl jsem v pohodě. Ani půchýř
   Re: Boty do zimy Asolo Eiger nebo...21.01.2015
Tak díky za informace!
 Re: Boty do zimy Asolo Eiger nebo...21.01.2015
Podle me bude idealni vyzkouset vsechny z tech 3 co jsi psal (kdybych si ted znovu kupoval boty tak
  Re: Boty do zimy Asolo Eiger nebo...21.01.2015
Na tom něco je. Možná zvážit Asolo 6b+.
  Re: Boty do zimy Asolo Eiger nebo...21.01.2015
A k těm Baturám - není už lepší koupit za stejnou cenu ten Spantik, když má vnitřní botu?

 chyty KLOKLAK19.01.2015
ahoj, máte někdo pozitivní či negativní zkušenosti s chyty od KLOKLAKa?
Díky
 Re: chyty KLOKLAK20.01.2015
Nikdo nic, žádné zkušenosti?
  Re: chyty KLOKLAK20.01.2015
Podle fotek slušná "sračka". Ale proč ne, každé zboží má svého kupce :-).
   Re: chyty KLOKLAK21.01.2015
jak se podle fotky pozná sračka? spíš mi připadá, že některé fotogenické chyty se po roce používání
    Re: chyty KLOKLAK21.01.2015
Tvary jsou už tak 10-15 let mimo :-). O matroši nechci ani uvažovat.
     Re: chyty KLOKLAK21.01.2015
Posilovací deska vypadá na utržení prstů a chyty taky hodně špatně. Hlavně na fotkách zblízka jsou v
      Re: chyty KLOKLAK21.01.2015
Kde sa daj KLOAKY koupit?
       Re: chyty KLOKLAK21.01.2015
už vím
      Re: chyty KLOKLAK21.01.2015
nemyslim že tvary určuje móda, ale způsob použití. a u matroše je to opačně, po čase poznáš jak si
       Re: chyty KLOKLAK21.01.2015
Idealni je mit doma 4 bedny starych Pilkynu :)
       Re: chyty KLOKLAK21.01.2015
Osud ojeté staré děvky čeká všechny PE polyesterové a PU polyuretanové chyty, otázkou a známkou kval
        Re: chyty KLOKLAK21.01.2015
Ještě jsi Jirousi mohl doplnit tvůj pohled odborníka na chyty Kloklak.
        Re: chyty KLOKLAK21.01.2015
A nejsou tedy ty epoxidové chyty lepší, když mají delší životnost? akorát jsou o hodně těžší. obojí
         Re: chyty KLOKLAK21.01.2015
Epoxidove chyty maji nekolik nevyhod:
-Jsou mene pevne
-Jsou jeste tezsi než polyester
          Re: chyty KLOKLAK21.01.2015
Nj. Hasič bez druhého povolání není hasič :-).
           Re: chyty KLOKLAK22.01.2015
jo jo výdělečná činnost hasičů je thématem samo o sobě. že vy bando nesmíte podnikat co? za peníze
            Re: chyty KLOKLAK22.01.2015
Vole. Každý má tu možnost. Nicméně s tím kurvením cen to má něco do sebe :-). S termínem "válen
             Re: chyty KLOKLAK22.01.2015
nejde o možnost ale o nastavení systému. pokud to system dovoluje a nikomu to nevadí pak není co řeš
              Re: chyty KLOKLAK22.01.2015
S tím válením se seš s prominutím tak trochu kokot. Jo, třeba většinu šichty mají pohodu a třeba aj
               Re: chyty KLOKLAK22.01.2015
Když jsem se díval na ceny konkurence, tak to by ty kloklaky musely bejt řádně nahovno, aby se za ty
              Re: chyty KLOKLAK22.01.2015
Tvoji frajeři hasiči jsou zřejme z Práglu :-). Není kraj jako kraj a stanice jako stanice, ale to už
       Re: chyty KLOKLAK21.01.2015
Tak to ja mam spis opacnou zkusenost. AIX v pohode. Kdo neveri, at mrkne treba do BB na tu AIX balkn
      Re: chyty KLOKLAK12.11.2015
No keců tady plodíš celkem dost.Musíš bejt celkem profík,že bez toho aníž by jsi moje chyty nebo bal

 Jubilaumsgrat v zimě19.01.2015
Ahoj, chci se zeptat, jestli někdo z vás šel tento hřeben (Jubilaumsgrat u Zugspitze) v zimě, a pokud ano, prosím o nějaké zkušenosti.
Předem děkuji.

 ledy19.01.2015
ahoj,

máte někdo info jak to ted vypadá s lezením v maltatalu, nebo eis arene? případně na grunsee?
 Re: ledy19.01.2015
Maltatal
 tomaskuv lom17.01.2015
Mohol by mi niekto poradiť ohľadom tomáškovho lomu v srbsku ? Kto má na starosti cesty, a nove projekty? Na koho sa môžem v tomto smere obrátit ?
Dik
 Re: tomaskuv lom17.01.2015
Web ČHS správce oblasti.
  Re: tomaskuv lom17.01.2015
Zkousel jsi tam hledat? Asi ne, co?
   Re: tomaskuv lom20.01.2015
Hej, písal som tam ale zatiaľ som nedostal odpoveď, skúsim ďalej niekoho. Dik
 Re: tomaskuv lom17.01.2015
Asi nejvíc o Tomáškárně bude mít přehled Petr Resch.

 eiswand v dubnu17.01.2015
Ahoj,
Zajímalo by mě jaký podmínky a jakou kvalitu firnu bych měl čekat na konci dubna v otzalských alpách na firnových klasikách jako je třeba NW Wildspitze a na ledovcích pod nimi. V horách jsem byl zatím jen na vrcholu léta, takže vůbec nemám ša
 Re: eiswand v dubnu17.01.2015
V dubnu muzou bejt podminky idealni, ale taky muze bejt ve stene snehu moc, coz je pravdepodobnejsi.
 Re: eiswand v dubnu17.01.2015
Ideální bývá květen/červen. V dubnu je vrcholná sezona pro skialpinismus - stěny se v tu dobu sjíždě

 la sportiva FUTURA16.01.2015
Zdarec, zajímalo by mě jaké máte zkušenosti s FUTURAMA. Já z nich byl nejdřív celkem nadšený, hned mě sedly dobře se v nich lozilo. Jenže velmi brzy se začaly kurvit, odlepuje se mi vnitřní podrážka nechal jsem to spravit, ale prostě to není ono postupuje
 Re: la sportiva FUTURA16.01.2015
Ožralý Ital. Mě vydržely celkem dlouho a po prvním podlepu to taky jakštakš jde. Zkušenosti s "
  Re: la sportiva FUTURA16.01.2015
mi se odlepila guma na špičce, pak se protrhla, reklamace úspěšná, bez řečí mi poslali nové. ty ze
 Re: la sportiva FUTURA16.01.2015
Boty fajnove. Jen kvalita zpracovani za ty prachy nic moc.. Me se zacaly pomerne rychle rozpadat na
 Re: la sportiva FUTURA17.01.2015
Onehdá se tady probíral No Edge:
  Re: la sportiva FUTURA17.01.2015
Tak ono je otázka, jestli se italové vůbec podlepováním zabývají.
   Re: la sportiva FUTURA19.01.2015
Na stránkách La Sportivy je přímo seznam autorizovaných resolerů. Restday tedy mezi nimi není. Taky
    Re: la sportiva FUTURA19.01.2015
Tak ono u Restday je vůbec otázka jak se dostávají k lepičce Vibram. Jediné co je jisté je, že ji ne
     Re: la sportiva FUTURA20.01.2015
Myslíš, že švindlujou, jo?
      Re: la sportiva FUTURA20.01.2015
No jasny, odrezavaji to ze starych pneumatik ;). Nejlepsi je Continental Winter Conntact TS9460. To
     Re: la sportiva FUTURA21.01.2015
Nevím jestli švindlujou, ale Rock Pillars (nyní už Ocún) od Vibramu XS Grip 2 nemůže koupit. Vibram
  Re: la sportiva FUTURA18.01.2015
Zajímavý, běžně lezu v Miurách i po třetí podlepenejch (Restday) a to co píšeš se mi nikdy nestalo a
   Re: la sportiva FUTURA18.01.2015
Speedstery jsou super. Bohuzel jen tak na 3, 4 mesice. Pak zacnou odchazet.. Bohuzel u LS, obzvlast
   Re: la sportiva FUTURA19.01.2015
Možná jsem měl špatný kus Miur. Nicméně, když si jednou zvykneš na P3, koženou nebo umělokoženou pod
    Re: la sportiva FUTURA19.01.2015
Všichni ne. Moje Testarossy byly po podlepení nepoužitelné a Miury skoro lepší než nové.
     Re: la sportiva FUTURA20.01.2015
Ajo, zapomněl jsem dodat, že podlepení musí být pouze podešve, obsázka musí zůstat původní... Pakliž
      Re: la sportiva FUTURA20.01.2015
Když na nich není co zkazit, tak proč všichni říkaj, že jsou to po podlepení papuče;) ?
      Re: la sportiva FUTURA21.01.2015
Konkrétně Miury po výměně obsázky (u Restday) úplně změní tvar. Změní se tvar špičky i jeho orientac

 průvodce skalky MB16.01.2015
Nemáte někdo něco jako průvodce ke skalkám, které se nacházejí v parku na Štěpánce v Mladé Boleslavi?
Díky

 Ecrins 15.01.2015
Ahoj v létě se chystám na GR54. Chtěl bych si cestou vylézt i nějaké vrcholy s pěkným výhledem, které však nevyžadují ledovcovou výbavu, kterou sebou samozřejmě na trek nepotáhnu. Máte nějaké tipy? Nemohu pořádně nic najít, jenom o profláklých vrcholech j

 Mozoly a trénink v pitchi15.01.2015
zdarec, hlavně při bouldru se mi stává, že neodejdu fyzicky, ale dojedu na úbytek materijálu - stržený mozoly. takže na maso, otejpnu, ale trénink v pytli. a vůbec bych si tak nějak potřeboval zajet hroší kůži.
mohl bych lízt ještě jednou tolik, al
 Re: Mozoly a trénink v pitchi15.01.2015
Pro mě fungující recept. Ničím nemažu, lezu pětkrát týdně (někdy i dvoufáze) a ono to přejde samo. A
 Re: Mozoly a trénink v pitchi15.01.2015
Nesmíš si to nechat strhnout. Na noc používej gel z konopí. Špatně se to vysvětluje ale kůže je poto
 Re: Mozoly a trénink v pitchi15.01.2015
Kůže je orgán, který se dá vycvičit... pokud máš horší genetickou predispozici, zabere ti to delší d
 Re: Mozoly a trénink v pitchi15.01.2015
Přizpůsob tomu trénink, obvykle jsou mozoly při lezení ve větších převisech po madlech. Takže raději
 Re: Mozoly a trénink v pitchi16.01.2015
taktak...z madel jsou vždy mozoly...musíš přejít na menší chyty...tam ti začne praskat kůže a tak :o
 Re: Mozoly a trénink v pitchi16.01.2015
aby sis nestrhl mozoly, musíš brousit. pro mě nejlepší šmirgl na kov 120, zkus různý..po každym leze
  Re: Mozoly a trénink v pitchi16.01.2015
Souhlas, zbrousit a namazat. IdyOdem nebo ClimbOnem.
 Re: Mozoly a trénink v pitchi16.01.2015
Mozoly brousit, brousit, brousit...Dobrý je ten široký, dostatečně hrubý, papírový pilník na nehty,

1   ...   378   379   380   381   382   383   384   385   386   387   388   389   390   391   392   393   394   395   396   397   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Boty do zimy Asolo Eiger nebo...
Zdarec, nemáte někdo zkušenosti s botama Asolo Eiger? Rád bych pořídil zase něco do zimy, ještě zvažuji LA Batura nebo Scarpa Phantom Guide, ale ten Eiger vypadá podle recenzí podobně a je hlavně levnější. Aby to ale nebyl nějaký škrpál...Díky za rady
Mauglí08:45:30 20.01.2015
odpovědět 
 Re: Boty do zimy Asolo Eiger nebo...
Není to přesně na Eiger, ale měl jsem duplexy od Asolo a sedly jak ulité, mám Raichle a po nějaké době tlačí nárt (nízké přes nárt) a poslední, co jsem na zimu zkoušel byly Zamberlan - pekelně úzké. Takže jestli se nic nezměnilo, Asolo mají nejvíc chlapská kopyta na šití.
09:13:46 20.01.2015
odpovědět 
  Re: Boty do zimy Asolo Eiger nebo...
Asolo a sportiva maj velmi podobna kopyta. Batury jsou super. Mohu je jen doporučit.
09:37:57 20.01.2015
odpovědět 
 Re: Boty do zimy Asolo Eiger nebo...
mam ten predchozi model - myslim, ze se jmenoval cholatse. ten byl nezateplenej a treba pri lezeni v zimnich tatrach byly botky na hrane tepelnyho komfortu. jinak co se kopyta tyce a odolnosti bot, tak si neni nac stezovat.
sekeromlat15:46:30 20.01.2015
odpovědět 
  Re: Boty do zimy Asolo Eiger nebo...
Eigery jsou lehce zateplené, ale když si vezmu vedle sebe do ruky Eiger a Baturu, tak Batura má stěnu silnější. A tak si myslím, že by mohl být i lepší tepelný komfort. Když porovnám LS NepalEvo GTX (který mám) s Eigerama, tak Eiger jsou tužší v ohybu ve špičce a připadl jsem si při chuzi trochu jako RoboCop. Když ale porovnám váhu a potěžkám v rukách Nepaly a Eigery, tak Eiger jasně vede.
 vonkreuz17:23:39 20.01.2015
odpovědět 
 Re: Boty do zimy Asolo Eiger nebo...
Asolo Eiger jsou specifické boty, fakt hodně tuhé. Na turistiku nesmysl, na lezení super. Tepelný komfort je subjektivní, takže těžko říct jak u tebe, ale u mě relativně v pohodě.
18:42:48 20.01.2015
odpovědět 
  Re: Boty do zimy Asolo Eiger nebo...
Mám tyhle a jsou teplé. Scarpa Phantom Guide Několik zimních bivaků a byl jsem v pohodě. Ani půchýře, když jsem je rozcházel nebyly.
Já ale mám konfekční nohu a dobře mi sedly.
Aldo19:22:14 20.01.2015
odpovědět 
   Re: Boty do zimy Asolo Eiger nebo...
Tak díky za informace!
Mauglí09:28:43 21.01.2015
odpovědět 
 Re: Boty do zimy Asolo Eiger nebo...
Podle me bude idealni vyzkouset vsechny z tech 3 co jsi psal (kdybych si ted znovu kupoval boty tak se budu take rozhodovat mezi temito :) Vybirej az potom, co zjistis, ktere z nich sedi (muze se stat, ze ti padnou treba jen jedny). Ja si tak nejak podvedome porad myslim ze ty Batury budou nejlepsi, ale to asi jen proto ze ted mam Nepal GTX, jsem s nema spokojen, ale malinko me mrzi, ze jsem neinvestoval 1000,- navic za lehci a teplejsi Batury... Jeste jedna poznamka. Pokud ty boty chces pouzivat fakt na alpinismus (ne jen ledy v maltatalu, kde mas kratke nastupy), tak bych zvazil jestli ty Eigery nevyradit z vyberu. Sice jsem je nezkousel, ale jestli je fakt pravda, ze se v nich spatne chodi a si v nich jak robocop, tak to na dlouhe nastupy asi moc nebude... Ale to zas zhodnotis sam az si je zkusis...
Radek15:39:00 21.01.2015
odpovědět 
  Re: Boty do zimy Asolo Eiger nebo...
Na tom něco je. Možná zvážit Asolo 6b+.
21:11:35 21.01.2015
odpovědět 
  Re: Boty do zimy Asolo Eiger nebo...
A k těm Baturám - není už lepší koupit za stejnou cenu ten Spantik, když má vnitřní botu?
Orlik23:56:37 21.01.2015
odpovědět 
 Foto dne:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192359)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Nesquiqquì! 6c+ Bergamo-Brescia
Gruppo Alpini Colere 6a+ Bergamo-Brescia
Il volo di Ursula 6b Bergamo-Brescia
Manaslu 2004 5c Bergamo-Brescia
Pollo ripieno di pus 6a Bergamo-Brescia
Nově komentované:
Lambert 8a Davle
Kočka 7b+ Davle
Harem VIIIb Rathen
Kočka 7b+ Davle
Lambert 8a Davle

 Nově v diskusi:
Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Viva Master ! | Sil(e)nej borec | Whatsup | Re: Wow | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Wow | Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Viva Master ! |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (48)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1149 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1263 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1115 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi