Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
23.Fajkoš 10389
24.Svoboda 10371
25.Melen 10357
Bouldry:
23.Chejn 9928
24.Klapal 9853
25.Horáček 9828
Hory:
29.Slavíček 2366
30.Uhlík 2276
31.Čermák 2232

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231185 cest
Nové přelezy:
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A
Disent 8A/8A+
Jan Křtite 7b
Překvapení 9
Cikánskej Xb
Take the L 9-

Stěny
Lezecká stěna Kralupy - Kralupy nad Vltavou
Na Střelnici - Svitavy
Alpin Třebíč - Třebíč

Prodejny
HUDYsport - Ústí nad Labem
HUDYsport - Praha 9
HUDYsport - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Lavinova situace Tyrolsko23.01.2015
Vsem, kteri se v dohledne budoucnosti chystaji na skialpy do Tyrol doporucuji detailni prehled aktualni situace na blogu lavinove komise v Tyrolsku.

 Re: Lavinova situace Tyrolsko23.01.2015
Díky
 Re: Lavinova situace Tyrolsko27.01.2015
Existuje nějaký web o lavinové situaci v Rakousku v angličtině? Bohužel německy nevládnu a neustálé
  Re: Lavinova situace Tyrolsko27.01.2015
lawine.tirol.gv.at

 ledy Maltatal21.01.2015
Ahoj !
Nechcete se někdo přidat v pátek odpoledne nebo večer až pondělí věčer do Maltatalu. Jsme dva, tak dva můžem přibrat. Spát chceme v penzionu Hubertus, ale není to podmínkou.
Na mailu nejsem, volejte na tel. 603215417

P
 Re: ledy Maltatal21.01.2015
h
  Re: ledy Maltatal23.01.2015
Minuly tyden se dal lezt jen Maranfall 2. Nic jineho nebylo.
   Re: ledy Maltatal23.01.2015
Predpoved o stavu byla mozna jeste lepsi. Vsichni jsme se shodli, ze to chcte tak 2 tydny, kdyz by b
    Re: ledy Maltatal23.01.2015
je to Maralmfall
     Re: ledy Maltatal23.01.2015
Mas pravdu ...

 topení na Smíchově21.01.2015
Taky vás se*e, že i při mírné zimě, jaká panuje teď´, maj na Smíchově puštěný topení u stropu na plný koule? Snad, aby se v horní části haly pořádně vyhřály chyty...
 Re: topení na Smíchově21.01.2015
hlavně bych zrušil ty večerní socka tarify, tam je večer narváno že by jeden blil
  Re: topení na Smíchově21.01.2015
ty voe, já už vím kdo seš, nikdo s tebou nechce lízt.
  Re: topení na Smíchově22.01.2015
Vaše excelence může jistě chodit do Vysočan. Dnes ve 21 hodin tam bylo cca 10 lezoucích dvojic, o ho
 Re: topení na Smíchově21.01.2015
Jo, jo. Driv, kdyz byla poradna zima, tak vevnitr klendra jak prase a ne a ne poradne zatopit. Ted,
 Re: topení na Smíchově21.01.2015
vono to teplo stoupá vzhůru, takže aby něco dojelo dolu, tak to trochu hulit musej.
bo by nan
  Re: topení na Smíchově21.01.2015
topení z vrchu vždycky bude neefektivní. Na stěně je nejlepší podlahové topení.. jistič neklepe kosu
   Re: topení na Smíchově22.01.2015
maj na harcově a to je jedna z nejstarších..
    Re: topení na Smíchově22.01.2015
podlahovka musí bejt na stěně super, zvlášť když to teplo z ní bude držet ve vzduchu všechen prach a
     Re: topení na Smíchově22.01.2015
Je to super :-) netahne ti na nohy a nevaris se u stropu. A treba na kladne tu stenu kazdej den ukli
     Re: topení na Smíchově23.01.2015
Na Smíchově není, o tom je koneckonců tohle vlákno, a prachové limity jsou desetinásobné oproti dáln
     Re: topení na Smíchově23.01.2015
To se asi pletes. Podlahove vytapeni neni moc konvekcni topeni a jeste ma velky benefit, ze pro poci
 Re: topení na Smíchově22.01.2015
To je zase problém :-D
  Re: topení na Smíchově23.01.2015
Jo jo.To jsou problémy.Hele Off ma Facebook,tak jim to můžete napsat tam.Nebo jim poslat mail kakáti

 Krčmarov žlab20.01.2015
Ahoj, nelezli jste prosím v poslední době Krčmarov žlab nebo nebyli v okoli Gerlachu? Má to cenu tam jét tento víkend? Ví někdo jaké jsou podmínky? Děkuji za odpovědi. M.

 jaký skialpy?20.01.2015
Zdar,

sháním lyže na tůry následujících parametrů:

- aby byly celkem stabilní v rychlým oblouku v prašanu a v nesourodým terénu (zatím jezdím lyže spíš na chození - lehký a úzký - a tedy jezdím obyčejnej krátkej oblouk a teď
 Re: jaký skialpy?20.01.2015
měl jsme je a nic moc... nato jak byly těžky mi přišly měký... loni jsem si koupil tyhle
  Re: jaký skialpy?20.01.2015
Jak v prasanu? Nezdaj se bejt zrovna nejsirsi, ale jinak vypadaj ok..
   Re: jaký skialpy?20.01.2015
tak jasny nejsou to žadný placačky, ale ze ta šířka 82 se mi (na skialp+ feeride)osvědčila...vyjdeš
 Re: jaký skialpy?20.01.2015
Řešíte píčoviny, jestli máš tip, tak si jej kup. 10 lidí, ti doporučí 10 modelů. Já mám BD Justice a
  Re: jaký skialpy?21.01.2015
no, hlavně těch botů je habaděj:D
  Re: jaký skialpy?21.01.2015
To jo, ale vse ostatni krom lyzi mam konstantni, takze to nema cenu resit. Ale jinak v zasade souhla
 Re: jaký skialpy?21.01.2015
Pokud nechceš nějaké odlehčené lyže s pěnovým jádrem (a to nechceš), tak nejvíc váhy ušetříš na vázá
  Re: jaký skialpy?21.01.2015
Na vázání a botách moc neušetřím, protože už by to bylo na úkor funkčnosti. Ani na lyžích nechci bru
 Re: jaký skialpy?21.01.2015
Koukni na testberichte.de, kde si muzes zjistit testy spousty lyzi z ruznych casopisu, coz do jiste
  Re: jaký skialpy?21.01.2015
Nez koupis v Cechach tak mrkni na ceny v Nemecku. Bergzeit a Conrad maji na lonske modely vyrazne sl
   Re: jaký skialpy?22.01.2015
Prave kvuli ty cene u Konrada jsem temer rozhodnutej do nich jit. Konrad ma za dobrou cenu na Waybac
    Re: jaký skialpy?22.01.2015
My pouzivame pasy bez patnich hacku, kdyz se o ne slusne staras, neni to problem a pro pripad nouze
    Re: jaký skialpy?22.01.2015
Jeste bych dodala realnou vahu: 3050g/par/167cm.

Lenka K.
     Re: jaký skialpy?22.01.2015
Ahoj Lenko, díky za koment, vím, že jste bezpatkoví a ptát se tedy na patku je asi nesmysl. Těch 305
      Re: jaký skialpy?22.01.2015
Ano, je to presne ten zlevneny model 13/14, zvazeno na kuchynske vaze u nas doma.

Uda
       Re: jaký skialpy?22.01.2015
Ahoj Lenko,
můžu se zeptat jak jsi spokojená s Völkl Amaruq? Všiml jsem si, že je používáš. D
        Re: jaký skialpy?23.01.2015
Zalezi na tom, z ktereho roku ty Amaruqy jsou.

Ja mam zkusenosti pouze s prvni genera
         Re: jaký skialpy?23.01.2015
Takže teď jsi pořídila K2 Wayback?
          Re: jaký skialpy?23.01.2015
Taky. WayBacky 167cm mam na jaro/firn/kuloary a prechody, na bezne skialpovani za rozumneho mekkeho
 Re: jaký skialpy?22.01.2015
Tebou vyhlédnuté Wabacky mám druhou sezonu a naprostá spokojenost. Taky jsem na ně přestoupil z lehč
  Re: jaký skialpy?23.01.2015
Tak přišly. Jsou to strašný lopaty, těžký jak prase a strašně dlouhý. 1630 g @ 181 cm (moje současný
   Re: jaký skialpy?23.01.2015
možná jsem to přehlíd, ale jaký jsou tví proporce?
    Re: jaký skialpy?23.01.2015
187 cm, 87 kg
     Re: jaký skialpy?23.01.2015
Já si nejbrutálnější prašanovky představuji jinak :-D

      Re: jaký skialpy?23.01.2015
No dyť když jsem je vyndal z krabice, tak na mě opravdu podobným dojmem působily (předtím jsem měl n
   Re: jaký skialpy?23.01.2015
Sice ne nejbrutalnejsi, ale dost brutalni prasanovky jsou tyhle:

    Re: jaký skialpy?23.01.2015
To jsou v podstatě běžky. Solidnější prašanovky začínaj někde tady:
     Re: jaký skialpy?23.01.2015
Vzdyt to rikam, damska lyze. Lenka K.
    Re: jaký skialpy?23.01.2015
To jsou v podstatě běžky. Solidnější prašanovky začínaj někde tady:
  Re: jaký skialpy?23.01.2015
Tak ja uz jen vaham jestli je pri 195cm vzit ve verzi 174cm nebo 181cm. (Skoda ze je nedelaj 177 :))
   Re: jaký skialpy?23.01.2015
181. Poradny chlapi potrebujou poradny prkna. Ani pri svy vejsce bych do mensich nesel.

 Boty do zimy Asolo Eiger nebo...20.01.2015
Zdarec, nemáte někdo zkušenosti s botama Asolo Eiger? Rád bych pořídil zase něco do zimy, ještě zvažuji LA Batura nebo Scarpa Phantom Guide, ale ten Eiger vypadá podle recenzí podobně a je hlavně levnější. Aby to ale nebyl nějaký škrpál...Díky za rady
 Re: Boty do zimy Asolo Eiger nebo...20.01.2015
Není to přesně na Eiger, ale měl jsem duplexy od Asolo a sedly jak ulité, mám Raichle a po nějaké do
  Re: Boty do zimy Asolo Eiger nebo...20.01.2015
Asolo a sportiva maj velmi podobna kopyta. Batury jsou super. Mohu je jen doporučit.
 Re: Boty do zimy Asolo Eiger nebo...20.01.2015
mam ten predchozi model - myslim, ze se jmenoval cholatse. ten byl nezateplenej a treba pri lezeni v
  Re: Boty do zimy Asolo Eiger nebo...20.01.2015
Eigery jsou lehce zateplené, ale když si vezmu vedle sebe do ruky Eiger a Baturu, tak Batura má stěn
 Re: Boty do zimy Asolo Eiger nebo...20.01.2015
Asolo Eiger jsou specifické boty, fakt hodně tuhé. Na turistiku nesmysl, na lezení super. Tepelný ko
  Re: Boty do zimy Asolo Eiger nebo...20.01.2015
Mám tyhle a jsou teplé. Scarpa Phantom Guide Několik zimních bivaků a byl jsem v pohodě. Ani půchýř
   Re: Boty do zimy Asolo Eiger nebo...21.01.2015
Tak díky za informace!
 Re: Boty do zimy Asolo Eiger nebo...21.01.2015
Podle me bude idealni vyzkouset vsechny z tech 3 co jsi psal (kdybych si ted znovu kupoval boty tak
  Re: Boty do zimy Asolo Eiger nebo...21.01.2015
Na tom něco je. Možná zvážit Asolo 6b+.
  Re: Boty do zimy Asolo Eiger nebo...21.01.2015
A k těm Baturám - není už lepší koupit za stejnou cenu ten Spantik, když má vnitřní botu?

 chyty KLOKLAK19.01.2015
ahoj, máte někdo pozitivní či negativní zkušenosti s chyty od KLOKLAKa?
Díky
 Re: chyty KLOKLAK20.01.2015
Nikdo nic, žádné zkušenosti?
  Re: chyty KLOKLAK20.01.2015
Podle fotek slušná "sračka". Ale proč ne, každé zboží má svého kupce :-).
   Re: chyty KLOKLAK21.01.2015
jak se podle fotky pozná sračka? spíš mi připadá, že některé fotogenické chyty se po roce používání
    Re: chyty KLOKLAK21.01.2015
Tvary jsou už tak 10-15 let mimo :-). O matroši nechci ani uvažovat.
     Re: chyty KLOKLAK21.01.2015
Posilovací deska vypadá na utržení prstů a chyty taky hodně špatně. Hlavně na fotkách zblízka jsou v
      Re: chyty KLOKLAK21.01.2015
Kde sa daj KLOAKY koupit?
       Re: chyty KLOKLAK21.01.2015
už vím
      Re: chyty KLOKLAK21.01.2015
nemyslim že tvary určuje móda, ale způsob použití. a u matroše je to opačně, po čase poznáš jak si
       Re: chyty KLOKLAK21.01.2015
Idealni je mit doma 4 bedny starych Pilkynu :)
       Re: chyty KLOKLAK21.01.2015
Osud ojeté staré děvky čeká všechny PE polyesterové a PU polyuretanové chyty, otázkou a známkou kval
        Re: chyty KLOKLAK21.01.2015
Ještě jsi Jirousi mohl doplnit tvůj pohled odborníka na chyty Kloklak.
        Re: chyty KLOKLAK21.01.2015
A nejsou tedy ty epoxidové chyty lepší, když mají delší životnost? akorát jsou o hodně těžší. obojí
         Re: chyty KLOKLAK21.01.2015
Epoxidove chyty maji nekolik nevyhod:
-Jsou mene pevne
-Jsou jeste tezsi než polyester
          Re: chyty KLOKLAK21.01.2015
Nj. Hasič bez druhého povolání není hasič :-).
           Re: chyty KLOKLAK22.01.2015
jo jo výdělečná činnost hasičů je thématem samo o sobě. že vy bando nesmíte podnikat co? za peníze
            Re: chyty KLOKLAK22.01.2015
Vole. Každý má tu možnost. Nicméně s tím kurvením cen to má něco do sebe :-). S termínem "válen
             Re: chyty KLOKLAK22.01.2015
nejde o možnost ale o nastavení systému. pokud to system dovoluje a nikomu to nevadí pak není co řeš
              Re: chyty KLOKLAK22.01.2015
S tím válením se seš s prominutím tak trochu kokot. Jo, třeba většinu šichty mají pohodu a třeba aj
               Re: chyty KLOKLAK22.01.2015
Když jsem se díval na ceny konkurence, tak to by ty kloklaky musely bejt řádně nahovno, aby se za ty
              Re: chyty KLOKLAK22.01.2015
Tvoji frajeři hasiči jsou zřejme z Práglu :-). Není kraj jako kraj a stanice jako stanice, ale to už
       Re: chyty KLOKLAK21.01.2015
Tak to ja mam spis opacnou zkusenost. AIX v pohode. Kdo neveri, at mrkne treba do BB na tu AIX balkn
      Re: chyty KLOKLAK12.11.2015
No keců tady plodíš celkem dost.Musíš bejt celkem profík,že bez toho aníž by jsi moje chyty nebo bal

 Jubilaumsgrat v zimě19.01.2015
Ahoj, chci se zeptat, jestli někdo z vás šel tento hřeben (Jubilaumsgrat u Zugspitze) v zimě, a pokud ano, prosím o nějaké zkušenosti.
Předem děkuji.

 ledy19.01.2015
ahoj,

máte někdo info jak to ted vypadá s lezením v maltatalu, nebo eis arene? případně na grunsee?
 Re: ledy19.01.2015
Maltatal
 tomaskuv lom17.01.2015
Mohol by mi niekto poradiť ohľadom tomáškovho lomu v srbsku ? Kto má na starosti cesty, a nove projekty? Na koho sa môžem v tomto smere obrátit ?
Dik
 Re: tomaskuv lom17.01.2015
Web ČHS správce oblasti.
  Re: tomaskuv lom17.01.2015
Zkousel jsi tam hledat? Asi ne, co?
   Re: tomaskuv lom20.01.2015
Hej, písal som tam ale zatiaľ som nedostal odpoveď, skúsim ďalej niekoho. Dik
 Re: tomaskuv lom17.01.2015
Asi nejvíc o Tomáškárně bude mít přehled Petr Resch.

1   ...   378   379   380   381   382   383   384   385   386   387   388   389   390   391   392   393   394   395   396   397   ...   2263    
Strana: z 2263
 
     
...nové příspěvky
 Lavinova situace Tyrolsko
Vsem, kteri se v dohledne budoucnosti chystaji na skialpy do Tyrol doporucuji detailni prehled aktualni situace na blogu lavinove komise v Tyrolsku.

http://lawinenwarndienst.blogspot.de/

Sice v nemcine, ale obrazky nepotrebuji prilis komentaru.

Hore zdar,

  Lenka K.
Lenka K.10:03:51 23.01.2015
odpovědět 
 Re: Lavinova situace Tyrolsko
Díky
Kulasek23:02:36 23.01.2015
odpovědět 
 Re: Lavinova situace Tyrolsko
Existuje nějaký web o lavinové situaci v Rakousku v angličtině? Bohužel německy nevládnu a neustálé kopírování do překladače je na dvě věci.
Tom10:09:27 27.01.2015
odpovědět 
  Re: Lavinova situace Tyrolsko
lawine.tirol.gv.at
honza10:25:51 27.01.2015
odpovědět 
 Foto dne:

Záchranka pod Matterhornem
 Databáze cest:
Všechny cesty (192415)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Auf Schusters Rappen VIIb Oybin
Equinox VIIIb Oybin
Né až do DNA VIIc Klokočské Skály
Zapadlá vesnice I Skály u Kamenického šenova
Vesnická zábava V Skály u Kamenického šenova
Nově komentované:
Panu Domácímu Natruc 8+/9- Holštejn
Bakarat VIIIb Labské Údolí - Levý Břeh
Kočka 7b+ Davle
Elegantní Varianta VIIa Prachov
Kočka 7b+ Davle

 Nově v diskusi:
brýle | zkouška | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Aktuální dostupnost Obrvégry |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: paradocs | bez cepínu | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: Prosím, | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (19)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (18)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (13)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (8)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)

 Nově v inzerci:
Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1159 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1276 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1458 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1426 
 Neřeším to – lezu vše 
 1124 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi