dotaz na místní znalce, dá se nějak kloudně odhadnout jestli lezky (zatím bez podlepu) vůbec podlepovat? jestli z nich nebudou trepky ke krbu?
Konkrétně teda triop rap new, fakt jsem na vážkách jestli do lezek za litr v akci investovat dalších šest
Ahoj !
Nechcete se někdo přidat v pátek odpoledne nebo večer až pondělí věčer do Maltatalu. Jsme dva, tak dva můžem přibrat. Spát chceme v penzionu Hubertus, ale není to podmínkou.
Na mailu nejsem, volejte na tel. 603215417
Taky vás se*e, že i při mírné zimě, jaká panuje teď´, maj na Smíchově puštěný topení u stropu na plný koule? Snad, aby se v horní části haly pořádně vyhřály chyty...
Ahoj, nelezli jste prosím v poslední době Krčmarov žlab nebo nebyli v okoli Gerlachu? Má to cenu tam jét tento víkend? Ví někdo jaké jsou podmínky? Děkuji za odpovědi. M.
- aby byly celkem stabilní v rychlým oblouku v prašanu a v nesourodým terénu (zatím jezdím lyže spíš na chození - lehký a úzký - a tedy jezdím obyčejnej krátkej oblouk a teď
Zdarec, nemáte někdo zkušenosti s botama Asolo Eiger? Rád bych pořídil zase něco do zimy, ještě zvažuji LA Batura nebo Scarpa Phantom Guide, ale ten Eiger vypadá podle recenzí podobně a je hlavně levnější. Aby to ale nebyl nějaký škrpál...Díky za rady
Pěkný ale drahý jak potvora, myslím, že pokud člověk není speleolog tak bude přívětivější cenově Petzl, já měl vždy od Petzla a nikdy se žádná nepokazila, výběr modelu už podle potřeby každého.
To já zas můžu jmenovat několik známých, kterým se Petzl rozsypal zrovna když to potřebovali nejmíň :-( Mám pocit, že dneska jsou i výrobky tzv. renomovaných" značek kvalitativně na úrovni "šmejd in čína"....
A já zase mám zkušenost s několika no namy. Pokud ti nevadí nejistá životnost a možnost rozbití bez varování, láká tě nízká cena a nejsi náročný na parametry, tak je to výborná volba. Ale za mě už nikdy více čelovku z pracovních potřeb.
Porovnávám výkon/cena ... BD je fakt v tomto poměru bída. Netvrdím, že jsou špatné, ale v porovnání značek je fakt vzadu. Rozhodně vítězí Petzl, vzhledem k prodloužené záruce 3 roky a technologiím, o kterých se konkurenci zatím jenom zdá. Fenix má dobrou životnost, ale jsou to spíše specifické čelovky - třeba na běh jsou všechny Fenixy nahovno. Led Lenser je super, ale cena s novými modely taky výrazně stoupla a už to není tak zajímavé. Silva je super, ale je potřeba hodně vědět co člověk kupuje. Ne vše od Silvy je bomba. BD nijak nevybočuje do plusu ani mínusu. Nijak neoslňuje kvalitou, výkonem ani nápadem. Cenu byl tedy očekával třetinovou. Zajímavé modely přinesl Beal, konkrétně model FF120. Ten mně přijde v současnosti jako nejlepší poměrem výkon/cena. Pro danou skupinu lidí co hledají čelovku do litru je to dobrá volba. Další výborná volba je Mactronic EPIC - to zase nad tisícovku jako lezecká čelovka. Na běhání rozhodně Petzl NAO .. nic lepšího není.
Sunree http://ebay.to/1EkFm3a, mám dva modely, jeden lehký, druhá výkonný, používám rok naprosto bez problému. Ceny jsou 5x nižší než Petzl o jiných nesmyslných značkách ani nemluvím
Petzl: Měl jsem Myolite = 4x reklamace kvůli vadnému kontaktu (vždy to začalo po určité době používání). Pak jsem pořídil Petzl Duo na protiúčet. Až na prasklý kryt zatím OK, ale za ty nekřesťanské prachy to zase není bůhví co.
Fenix HP20: Po nějaké době se uvolnil kontakt na drátu u baterie - nefunkční. Musel jsem přepájet nový drát (což mimochodem nebyla prdel, ale bylo mi škoda vyhodit čelovku za 2000 Kč). Původní kabel byl opravdu výsměch. Skoro je podezřívám, že to dělají schválně. Drátek tenkej jak vlásek, odizoluješ nehtem.
Z toho vyplývá - kašlete na "renomované" značky, experimentujte, hledejte na diskusích. Pravděpodobnost, že se vám to podělá je maximálně stejná a navíc ušetříte hromadu peněz. S sebou vždy pro jistotu záložní světlo.
řešil jsem čelovku na běžky letos napodzim, vybral Fenix HL 55, tehdy novinka, na kterou jsem asi měsíc čekal. Zatím slouží výborně, svítí super a cena proti Petzlu za stejný výkon je minimálně poloviční.
Diskuse je to nejhorší čemu věřit. Zvlášť tady si troufám tvrdit, že min. 2-3 příspěvky ke každé diskusi o čelovkách přidává člověk z Kronia (čelovky Fenix). Čelovky mně zajímají a na všech fórech a diskuzích tyto příspěvky mají stejný nádech s odkazem do jejich šopu. To jen tolik k těm diskusím :)
:D :D :D Myolite je čelovka stará 10 let. Jedná se o elektroniku. To čekáš že Petzl vyrábí furt to samé? I oni udělali velký kus práce a jsou teď úplně jinde. DUO LED je ten samý případ.
Pokud vím, tak "vadný kontakt" nesouvisí s elektronikou. Jde o špatné konstrukční řešení (poddimenzování) spoje. Na to člověk nemusí študovat techniku, aby ho napadlo že ten pididrátek se časem ukloktá. Tak ať mi nikdo neříká, že dneska jsou už čelovky vývojově jinde a podobně, to jsou akorát podělané marketingové kecy. Prostě se do toho dávaj takováhle kurvítka která se obvykle zeserou v tu nejméně vhodnou dobu. Proto si už zásadně nevybírám podle značky, ale podle toho jak je čelovka konstrukčně řešená a jaké jsou na ní ohlasy atp.
Jako sorry ale mám pocit, že některý komenty tu si píšou sami výrobci "značkovejch" čelovek(: Člověk nemusí mít moc technického umu aby viděl že je minimální rozdíl ve zpracování čínských a origoš čelovek!
Asi existují rozdílné názory i zkušenosti. já osobně si levné nekupuju ani houbičky na nádobí. Nevyplatí se mi to prostě. A levnou čelovku jsem měl a byl jsem s ní velmi nespokojený, pak letěla. A to byla ještě svým způsobem funkční.
Celovky jsou trochu slozity. Hlavne zavisi na pouziti. Mel jsem celkem drahou petzlovku a odesel kontakt. Ted mam no name za 200 a sviti. Rozdil je hlavne v led diode a v elektronice - t.j. i v dobe, kterou celovka sviti na jednu baterii a jak dlouho elektronika vydrzi + moznosti regulace. Klasicke svitilny od fenixu jsou vyborny preziji vsechno, sviti dobre a moc nezerou. Celovku jsem od nich nemel, ale typuju, ze kde je nejaky kabel, ktery lze blbe zatahnout/vytrhnout, tam je vzdy znacna pravdepodobnost problemu. A to u vsech znacek...
Takový dotaz na čelovku je k ničemu. Je potřeba vědět na co ji chceš - jen do kempu, na kolo-běhání, na lezení, do jeskyně, do zimy, jakou svítivost ? jaký kužel a dosvit ? jaké baterie ?
Do kempu stačí levný pastový krám jako Petzl, do velké zimy doporučuju něco kde můžeš mít baterky na těle. Pokud chceš něco kvalitního tak bych se díval po čelovkách jako Armytek, Zebra, Fenix ...
Armytek a Zebra neznám, počítám, že je to něco z alibaba.com. A Fénix bych určitě nevyvyšoval. Snad cenou, ale technologií na Petzl nemá ani náznakem. Fénix bych bral za levné čelovky pro nenáročného uživatele co nemá náročné požadavky a na čelovku se nemusí spolehnout.
Podívej se například na ledshop.cz. Mimochodem Armytek je Kanadská firma a jsou to jedny z nejlepších LED světel na světě. Žádná Alibaba. Že je neznáš mne nijak nepřekvapuje ...
jde mi o čelovku na lezení. Resp. o čelovku vhodnou na brzký ranní nástup pod skálu nebo když lezu a stane se, že vícedélku budu dolézat nebo slaňovat za tmy.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.