Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Širůčková 11897
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 7951
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230892 cest
Nové přelezy:
Side Step 7b
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Arnold Cla 9+
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+
Hučení V K 9+

Stěny
Tendon Blok - lezecké centrum - Ostrava
Horolezecká stěna SOŠ, Šumperk, Zemědělská 3 - Šumperk
Na Nivách - Trutnov

Prodejny
HUDYsport - České Budějovice
Popina = nejlevnější v ČR ! - Bruntál
HUDYsport - Ústí nad Labem

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Metodika? :-)27.01.2015
Chci se podělit o jeden postřeh. Co může udělat lano za nohou při lezení (a hlavně pádu) jsem četl už mockrát, ale že by si šlo do expresky nechtěně cvaknout tkaničku od lezečky, o tom jsem ještě neslyšel a včera se to spolulezci povedlo.
Byla to p
 Re: Metodika? :-)28.01.2015
co se asistane, kdyz se tkanicka nerozvaze, nebo neurve?

premyslim...

 Re: Metodika? :-)28.01.2015
to je asi podobny jako si slapnout do smycky kterou mas povesenou na krku. Za davnejch dob to bylo z
 Re: Metodika? :-)28.01.2015
Stát se může cokoliv, moc bych to nedramatizoval. Já jednou takhle letěl dolů kolem presa, do kteréh
 Re: Metodika? :-)28.01.2015
Jo, viděla jsem, že se lezci přicvaknul kýbl do expresky :) Stát se může jakákoliv takováhle ptákovi
 Re: Metodika? :-)29.01.2015
Do presky jsem si přicvakl zadní drát z rychloupínacích maček, to byla teprv legrace. Večer se sešla
  Re: Metodika? :-)04.02.2015
poutko vzadu na lezečce zachycené zobáčkem šťouradla při posezení na vršku jedné z vajoletek (těch v
 Re: Metodika? :-)30.01.2015
No a já již dvakrát viděl (z toho se to stalo jednou mě), procvaknutí jistícího oka sedáku do presky
  Re: Metodika? :-)03.02.2015
Tohle se uz stalo asi kazdemu, na druhou stranu aspon je to ta nejbezpecnejsi varianta ze vseho, co

 Podlepit lezky-jo nebo ne?27.01.2015
dotaz na místní znalce, dá se nějak kloudně odhadnout jestli lezky (zatím bez podlepu) vůbec podlepovat? jestli z nich nebudou trepky ke krbu?
Konkrétně teda triop rap new, fakt jsem na vážkách jestli do lezek za litr v akci investovat dalších šest
 Re: Podlepit lezky-jo nebo ne?27.01.2015
Levnější boty (nové za tisíc) bych asi za 600 nepodlepoval. Ale pro pohodáře, to asi význam má, olez
  Re: Podlepit lezky-jo nebo ne?27.01.2015
vidim to stejně, mám průměrně tak jeden pár na půl roku, jen nevim, jestli do rapů nebo i dalších mě
   Re: Podlepit lezky-jo nebo ne?27.01.2015
V Pearlech se po jednom podlepení leze skvěle.
 Re: Podlepit lezky-jo nebo ne?27.01.2015
150 dáš poštovné tam, 150 k tobě. A lezačky nové z podlepení nepřijdou.
  Re: Podlepit lezky-jo nebo ne?27.01.2015
Lezačky?..od slova lezat?
   Re: Podlepit lezky-jo nebo ne?27.01.2015
kozy - kozačky, lezení - lezačky. Co na tom nechápeš??? :-)
    Re: Podlepit lezky-jo nebo ne?27.01.2015
lezení, lezečky, kozy, kozičky...
    Re: Podlepit lezky-jo nebo ne?28.01.2015
aha :-D ...no zajímalo by mě, která chytrá hlava to vymyslela, hrozný slovo
  Re: Podlepit lezky-jo nebo ne?27.01.2015
Proč poštovné? Na stěně je dáš do firemní popelnice, odešlou se hromadně a na stěně si je vyzvedneš.
  Re: Podlepit lezky-jo nebo ne?27.01.2015
dáš poštovné 85,-Kč nebo to posíláš taxíkem?
 Re: Podlepit lezky-jo nebo ne?27.01.2015
No tak já ti zase povím, že mám PR pearl podlepené asi třikrát a pořád mám pocit, že nejslabším člán
 Re: Podlepit lezky-jo nebo ne?27.01.2015
ja podlepuju, podlepene mam na stenu, lehci cesty. setris tim dobre lezky, lehke vylezes i v papucic
  Re: Podlepit lezky-jo nebo ne?27.01.2015
Ahoj,
v Olomouci na stěně Flashwall má Restday sběrné místo, lezečky tam vhodíš a podlepené d
 Re: Podlepit lezky-jo nebo ne?27.01.2015
triop rap jsem si nechal podlepit a byly to vyhozené peníze, podlepení super, ale propocená kůže bot
  Re: Podlepit lezky-jo nebo ne?27.01.2015
no, taky mi přijde, že při podlepu rapů by svršek novou lepičku už nepřežil. abych z nich pak neměl
   Re: Podlepit lezky-jo nebo ne?27.01.2015
Pro mě je umělá kůže v životnosti lepší než pravá.
 Re: Podlepit lezky-jo nebo ne?27.01.2015
Počítej že po podlepení to budou už jen boty na stěnu. Posílal jsem několikrát rúzné páry RP do Rest
  Re: Podlepit lezky-jo nebo ne?28.01.2015
Sašo, ne každý to tak má. Bota může být jiná, ale její vlastnosti, nebo co s ní kdo vyleze můžou jít
   Re: Podlepit lezky-jo nebo ne?28.01.2015
V restday i me ted pekne serou, na boty cekam uz mesic....:( skoro.
    Re: Podlepit lezky-jo nebo ne?28.01.2015
taky, 2 týdny a 2 dny zatím...
   Re: Podlepit lezky-jo nebo ne?28.01.2015
Tak zlepšení vlastností jsem si po podlepení ještě nikdy nevšiml. Asi je na čase zkusit podlepení v
    Re: Podlepit lezky-jo nebo ne?28.01.2015
Tak po letošní zkušenosti s Restem mi přijde, že kvalita je stejná, ale pro mě mega podstatná věc..<
     Re: Podlepit lezky-jo nebo ne?29.01.2015
mam podlepene kanickove saltiky, jsou z nich papuce, aspon se mam na co vymlouvat kdyz lezu takovou
      Re: Podlepit lezky-jo nebo ne?01.02.2015
já mám bufa už 3xpodlepené a naprostá pohoda,a půjdou i počtvrté i popáte.použivány na vše.
     Re: Podlepit lezky-jo nebo ne?01.02.2015
Pro mě je zase mnohem podstatnější než čím podlepené boty posílají je, jaký mají po podlepení tvar.
 Re: Podlepit lezky-jo nebo ne?01.02.2015
No vypadá to že co člověk to názor na podlepení...

 Hochgall26.01.2015
Ahoj,
šel někdo tento vrchol normálkou v létě z chaty Barmer Hütte ? Nemáte nějaký rozumný odkaz na tuto tůru ?
 Re: Hochgall26.01.2015
 čelovky25.01.2015
Ahoj, jaké se Vám osvědčily čelovky? díky
 Re: čelovky25.01.2015
Dneska se mezi jeskyňářema hodn používá FENIX HP30
  Re: čelovky25.01.2015
Pěkný ale drahý jak potvora, myslím, že pokud člověk není speleolog tak bude přívětivější cenově Pet
   Re: čelovky jako evergreen25.01.2015
To já zas můžu jmenovat několik známých, kterým se Petzl rozsypal zrovna když to potřebovali nejmíň
    Re: čelovky jako evergreen26.01.2015
A já zase mám zkušenost s několika no namy. Pokud ti nevadí nejistá životnost a možnost rozbití bez
     Re: čelovky jako evergreen26.01.2015
Přesně ...
     Re: čelovky jako evergreen27.01.2015
Měl jsi už v ruce nějakou čelovku Sunree? Zdá se ti, že nedosahuje kvalit Petzl? Mně tedy ne, zpraco
      Re: čelovky jako evergreen27.01.2015
Tak to jsme v souladu, mě se taky zdá, že nedosahuje.
       Re: čelovky jako evergreen29.01.2015
Převyšuje!
        Re: čelovky jako evergreen29.01.2015
A v čem? Ty nespasované čínské plasty mě nijak neoslovily.
         Re: čelovky jako evergreen31.01.2015
Ják říkám, koukni a pořiď si Sunree a budeš valit bulvy :-)
          Re: čelovky jako evergreen31.01.2015
Bulvy jsem valil už v minulosti, nijak mě neoslovily.
  Re: čelovky29.01.2015
Prakticky u všech čelovek Fenix je odělené bateriové pouzdro velmi špatně vyřešeno. Teda pokud se ne
 Re: čelovky25.01.2015
Záleží, k čemu jí chceš používat.. DO kempu stačí levnější petzl.. na noční běhy led lenser.. :)
  Re: čelovky26.01.2015
Led lenser mi přijde hodně úzký kužel, zejména pro běh nepraktické. Snaží se o co nejdelší dosvit, a
  Re: čelovky28.01.2015
Naopak. Do kempu stačí levnější Led Lenser a na noční běh čelovka s reaktivním svícením od Petzlu.
 Re: čelovky25.01.2015
Já používám Petzl líbí se mě teď i čelovky Black Diamond mají docela výběr a vychytané :)
  Re: čelovky28.01.2015
BlackDiamond je šrot v porovnání snad se vším co u nás jde sehnat a dá se tomu říkat čelovka.
   Re: čelovky28.01.2015
A to nemáš pravdu, BD Spot mi slouží dobu a dobře. Mě se zase neosvědčil Led Lenser.
    Re: čelovky29.01.2015
Porovnávám výkon/cena ... BD je fakt v tomto poměru bída. Netvrdím, že jsou špatné, ale v porovnání
     Re: čelovky29.01.2015
Jo Beal FF120 je dobrá.
 Re: čelovky25.01.2015
Sunree
  Re: čelovky25.01.2015
+1
  Re: čelovky26.01.2015
Joo, ty dělaj i ve stejný fabrice jako Blek Dajmondy!
   Re: čelovky27.01.2015
Jasně, píšou to v příbalovém létaku u čelovek BD.
 Re: čelovky26.01.2015
Fenix HL50
 Re: čelovky26.01.2015
Záleží, na co ji chceš používat... Na "běžné" použití mám PrincetonTec Quad a spokojenost.
 Re: čelovky26.01.2015
Petzl: Měl jsem Myolite = 4x reklamace kvůli vadnému kontaktu (vždy to začalo po určité době používá
  Re: čelovky27.01.2015
řešil jsem čelovku na běžky letos napodzim, vybral Fenix HL 55, tehdy novinka, na kterou jsem asi mě
  Re: čelovky29.01.2015
Diskuse je to nejhorší čemu věřit. Zvlášť tady si troufám tvrdit, že min. 2-3 příspěvky ke každé dis
  Re: čelovky29.01.2015
:D :D :D Myolite je čelovka stará 10 let. Jedná se o elektroniku. To čekáš že Petzl vyrábí furt to s
   Re: čelovky30.01.2015
Pokud vím, tak "vadný kontakt" nesouvisí s elektronikou. Jde o špatné konstrukční řešení (
 Re: čelovky28.01.2015
Jako sorry ale mám pocit, že některý komenty tu si píšou sami výrobci "značkovejch" čelove
  Re: čelovky28.01.2015
Asi existují rozdílné názory i zkušenosti. já osobně si levné nekupuju ani houbičky na nádobí. Nevyp
  Re: čelovky28.01.2015
Celovky jsou trochu slozity. Hlavne zavisi na pouziti. Mel jsem celkem drahou petzlovku a odesel kon
  Re: čelovky28.01.2015
A jeste bych dodal, ze ta petzlovka vubec nesla rozdelat, coz me dost nasralo. Cast s reflektorem by
  Re: čelovky29.01.2015
Souhlasím. Psal jsem to o kus výš.
 Re: čelovky29.01.2015
Takový dotaz na čelovku je k ničemu. Je potřeba vědět na co ji chceš - jen do kempu, na kolo-běhání,
  Re: čelovky29.01.2015
Armytek a Zebra neznám, počítám, že je to něco z alibaba.com. A Fénix bych určitě nevyvyšoval. Snad
   Re: čelovky29.01.2015
Podívej se například na ledshop.cz. Mimochodem Armytek je Kanadská firma a jsou to jedny z nejlepšíc
  Re: čelovky01.02.2015
jde mi o čelovku na lezení. Resp. o čelovku vhodnou na brzký ranní nástup pod skálu nebo když lezu a

 Scarpa v ČR24.01.2015
Ahoj nevíte kde v čechách se dají sehnat lezky Scarpa Instinct VS a nebo Stixs? A nebo nejblíž až někde v Německu?
 Re: Scarpa v ČR24.01.2015
ano, vím to. ale musel jsem si to najít, zkus to taky.
  Re: Scarpa v ČR25.01.2015
Neni takova odpoved trochu zbytecna? Jasne, pomasiruje to zreme zmuchlane ego, ale nic vic..
   Re: Scarpa v ČR25.01.2015
v BB je mají na inzerátu a kdyby je neměli, na stránkách píšou, že ti jakékoliv boty dovezou.
   Re: Scarpa v ČR25.01.2015
pak by byla zbytečná ale i tvoje reakce na mou odpověď. Chápu když se chce někdo poradit, s čímkoli,
    Re: Scarpa v ČR25.01.2015
Tak je to asi vec pohledu, ale vlakno "kde se to da koupit?" - "vim, ale nepovim"
     Re: Scarpa v ČR25.01.2015
postatou je, aby takový vlákno nevzniklo vůbec.
Neboli aby se lidi před položenám doatzu zamy
      Re: Scarpa v ČR25.01.2015
No vzhledem k tomu, ze se pta na lezecky, ktery u nas momentalne vicemene nejsou k sehnani (VS - ver
 Re: Scarpa v ČR25.01.2015
Alpsport v Brne ma ted na Scarpy velke slevy (Instinct S treba za 2290Kc)
  Re: Scarpa v ČR26.01.2015
To mi v kontextu cen RP Ozone nepřijde jako nijak velká bomba, nehledě na super vlastnosti Ozone.
   Re: Scarpa v ČR26.01.2015
Moje zkušenost s rock pillarsama (dnes ocun) je teda dost nešťastná. Do půl roku se vždycky rozlepí.
    Re: Scarpa v ČR26.01.2015
Asi je potřeba za sebou netahat nohy a normálně na ně našlapovat.
Moje zkušenosti s Ozonama

 Lavinova situace Tyrolsko23.01.2015
Vsem, kteri se v dohledne budoucnosti chystaji na skialpy do Tyrol doporucuji detailni prehled aktualni situace na blogu lavinove komise v Tyrolsku.

 Re: Lavinova situace Tyrolsko23.01.2015
Díky
 Re: Lavinova situace Tyrolsko27.01.2015
Existuje nějaký web o lavinové situaci v Rakousku v angličtině? Bohužel německy nevládnu a neustálé
  Re: Lavinova situace Tyrolsko27.01.2015
lawine.tirol.gv.at

 ledy Maltatal21.01.2015
Ahoj !
Nechcete se někdo přidat v pátek odpoledne nebo večer až pondělí věčer do Maltatalu. Jsme dva, tak dva můžem přibrat. Spát chceme v penzionu Hubertus, ale není to podmínkou.
Na mailu nejsem, volejte na tel. 603215417

P
 Re: ledy Maltatal21.01.2015
h
  Re: ledy Maltatal23.01.2015
Minuly tyden se dal lezt jen Maranfall 2. Nic jineho nebylo.
   Re: ledy Maltatal23.01.2015
Predpoved o stavu byla mozna jeste lepsi. Vsichni jsme se shodli, ze to chcte tak 2 tydny, kdyz by b
    Re: ledy Maltatal23.01.2015
je to Maralmfall
     Re: ledy Maltatal23.01.2015
Mas pravdu ...

 topení na Smíchově21.01.2015
Taky vás se*e, že i při mírné zimě, jaká panuje teď´, maj na Smíchově puštěný topení u stropu na plný koule? Snad, aby se v horní části haly pořádně vyhřály chyty...
 Re: topení na Smíchově21.01.2015
hlavně bych zrušil ty večerní socka tarify, tam je večer narváno že by jeden blil
  Re: topení na Smíchově21.01.2015
ty voe, já už vím kdo seš, nikdo s tebou nechce lízt.
  Re: topení na Smíchově22.01.2015
Vaše excelence může jistě chodit do Vysočan. Dnes ve 21 hodin tam bylo cca 10 lezoucích dvojic, o ho
 Re: topení na Smíchově21.01.2015
Jo, jo. Driv, kdyz byla poradna zima, tak vevnitr klendra jak prase a ne a ne poradne zatopit. Ted,
 Re: topení na Smíchově21.01.2015
vono to teplo stoupá vzhůru, takže aby něco dojelo dolu, tak to trochu hulit musej.
bo by nan
  Re: topení na Smíchově21.01.2015
topení z vrchu vždycky bude neefektivní. Na stěně je nejlepší podlahové topení.. jistič neklepe kosu
   Re: topení na Smíchově22.01.2015
maj na harcově a to je jedna z nejstarších..
    Re: topení na Smíchově22.01.2015
podlahovka musí bejt na stěně super, zvlášť když to teplo z ní bude držet ve vzduchu všechen prach a
     Re: topení na Smíchově22.01.2015
Je to super :-) netahne ti na nohy a nevaris se u stropu. A treba na kladne tu stenu kazdej den ukli
     Re: topení na Smíchově23.01.2015
Na Smíchově není, o tom je koneckonců tohle vlákno, a prachové limity jsou desetinásobné oproti dáln
     Re: topení na Smíchově23.01.2015
To se asi pletes. Podlahove vytapeni neni moc konvekcni topeni a jeste ma velky benefit, ze pro poci
 Re: topení na Smíchově22.01.2015
To je zase problém :-D
  Re: topení na Smíchově23.01.2015
Jo jo.To jsou problémy.Hele Off ma Facebook,tak jim to můžete napsat tam.Nebo jim poslat mail kakáti

 Krčmarov žlab20.01.2015
Ahoj, nelezli jste prosím v poslední době Krčmarov žlab nebo nebyli v okoli Gerlachu? Má to cenu tam jét tento víkend? Ví někdo jaké jsou podmínky? Děkuji za odpovědi. M.

 jaký skialpy?20.01.2015
Zdar,

sháním lyže na tůry následujících parametrů:

- aby byly celkem stabilní v rychlým oblouku v prašanu a v nesourodým terénu (zatím jezdím lyže spíš na chození - lehký a úzký - a tedy jezdím obyčejnej krátkej oblouk a teď
 Re: jaký skialpy?20.01.2015
měl jsme je a nic moc... nato jak byly těžky mi přišly měký... loni jsem si koupil tyhle
  Re: jaký skialpy?20.01.2015
Jak v prasanu? Nezdaj se bejt zrovna nejsirsi, ale jinak vypadaj ok..
   Re: jaký skialpy?20.01.2015
tak jasny nejsou to žadný placačky, ale ze ta šířka 82 se mi (na skialp+ feeride)osvědčila...vyjdeš
 Re: jaký skialpy?20.01.2015
Řešíte píčoviny, jestli máš tip, tak si jej kup. 10 lidí, ti doporučí 10 modelů. Já mám BD Justice a
  Re: jaký skialpy?21.01.2015
no, hlavně těch botů je habaděj:D
  Re: jaký skialpy?21.01.2015
To jo, ale vse ostatni krom lyzi mam konstantni, takze to nema cenu resit. Ale jinak v zasade souhla
 Re: jaký skialpy?21.01.2015
Pokud nechceš nějaké odlehčené lyže s pěnovým jádrem (a to nechceš), tak nejvíc váhy ušetříš na vázá
  Re: jaký skialpy?21.01.2015
Na vázání a botách moc neušetřím, protože už by to bylo na úkor funkčnosti. Ani na lyžích nechci bru
 Re: jaký skialpy?21.01.2015
Koukni na testberichte.de, kde si muzes zjistit testy spousty lyzi z ruznych casopisu, coz do jiste
  Re: jaký skialpy?21.01.2015
Nez koupis v Cechach tak mrkni na ceny v Nemecku. Bergzeit a Conrad maji na lonske modely vyrazne sl
   Re: jaký skialpy?22.01.2015
Prave kvuli ty cene u Konrada jsem temer rozhodnutej do nich jit. Konrad ma za dobrou cenu na Waybac
    Re: jaký skialpy?22.01.2015
My pouzivame pasy bez patnich hacku, kdyz se o ne slusne staras, neni to problem a pro pripad nouze
    Re: jaký skialpy?22.01.2015
Jeste bych dodala realnou vahu: 3050g/par/167cm.

Lenka K.
     Re: jaký skialpy?22.01.2015
Ahoj Lenko, díky za koment, vím, že jste bezpatkoví a ptát se tedy na patku je asi nesmysl. Těch 305
      Re: jaký skialpy?22.01.2015
Ano, je to presne ten zlevneny model 13/14, zvazeno na kuchynske vaze u nas doma.

Uda
       Re: jaký skialpy?22.01.2015
Ahoj Lenko,
můžu se zeptat jak jsi spokojená s Völkl Amaruq? Všiml jsem si, že je používáš. D
        Re: jaký skialpy?23.01.2015
Zalezi na tom, z ktereho roku ty Amaruqy jsou.

Ja mam zkusenosti pouze s prvni genera
         Re: jaký skialpy?23.01.2015
Takže teď jsi pořídila K2 Wayback?
          Re: jaký skialpy?23.01.2015
Taky. WayBacky 167cm mam na jaro/firn/kuloary a prechody, na bezne skialpovani za rozumneho mekkeho
 Re: jaký skialpy?22.01.2015
Tebou vyhlédnuté Wabacky mám druhou sezonu a naprostá spokojenost. Taky jsem na ně přestoupil z lehč
  Re: jaký skialpy?23.01.2015
Tak přišly. Jsou to strašný lopaty, těžký jak prase a strašně dlouhý. 1630 g @ 181 cm (moje současný
   Re: jaký skialpy?23.01.2015
možná jsem to přehlíd, ale jaký jsou tví proporce?
    Re: jaký skialpy?23.01.2015
187 cm, 87 kg
     Re: jaký skialpy?23.01.2015
Já si nejbrutálnější prašanovky představuji jinak :-D

      Re: jaký skialpy?23.01.2015
No dyť když jsem je vyndal z krabice, tak na mě opravdu podobným dojmem působily (předtím jsem měl n
   Re: jaký skialpy?23.01.2015
Sice ne nejbrutalnejsi, ale dost brutalni prasanovky jsou tyhle:

    Re: jaký skialpy?23.01.2015
To jsou v podstatě běžky. Solidnější prašanovky začínaj někde tady:
     Re: jaký skialpy?23.01.2015
Vzdyt to rikam, damska lyze. Lenka K.
    Re: jaký skialpy?23.01.2015
To jsou v podstatě běžky. Solidnější prašanovky začínaj někde tady:
  Re: jaký skialpy?23.01.2015
Tak ja uz jen vaham jestli je pri 195cm vzit ve verzi 174cm nebo 181cm. (Skoda ze je nedelaj 177 :))
   Re: jaký skialpy?23.01.2015
181. Poradny chlapi potrebujou poradny prkna. Ani pri svy vejsce bych do mensich nesel.

1   ...   377   378   379   380   381   382   383   384   385   386   387   388   389   390   391   392   393   394   395   396   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Metodika? :-)
Chci se podělit o jeden postřeh. Co může udělat lano za nohou při lezení (a hlavně pádu) jsem četl už mockrát, ale že by si šlo do expresky nechtěně cvaknout tkaničku od lezečky, o tom jsem ještě neslyšel a včera se to spolulezci povedlo.
Byla to první preska, já si toho všimnul, tak se vrátil, tkaničku vyvlékl a lezl dál... umím si ale teoreticky představit situaci, kdy by to bylo hodně nepříjemné, zvlášť pokud by se třeba tkanička tahem za kličku (rychle) nerozvázala...
Jrr23:04:59 27.01.2015
odpovědět 
 Re: Metodika? :-)
co se asistane, kdyz se tkanicka nerozvaze, nebo neurve?

premyslim...

porad premyslim..

uz to mam!

borec za tkanicku zustane viset a nabije si u toho hubu (mysleno vsechnomezi helmou a lezackou).

tak dobrou noc :-D
flame00:52:41 28.01.2015
odpovědět 
 Re: Metodika? :-)
to je asi podobny jako si slapnout do smycky kterou mas povesenou na krku. Za davnejch dob to bylo zdrojem velkeho veseli (pro vsechny okolo). Ted by se kolem toho asi musela sejit metodicka komise....
07:43:05 28.01.2015
odpovědět 
 Re: Metodika? :-)
Stát se může cokoliv, moc bych to nedramatizoval. Já jednou takhle letěl dolů kolem presa, do kterého se mi během pádu! zachytil řemínek od přilby. S hlavou to škublo, řemínek rupl, já byl dole a přilba se vesele houpala v presce 2 metry nade mnou:)
 Hurvajz18:06:08 28.01.2015
odpovědět 
 Re: Metodika? :-)
Jo, viděla jsem, že se lezci přicvaknul kýbl do expresky :) Stát se může jakákoliv takováhle ptákovina.
N.18:50:26 28.01.2015
odpovědět 
 Re: Metodika? :-)
Do presky jsem si přicvakl zadní drát z rychloupínacích maček, to byla teprv legrace. Večer se sešla komise a u flašky se to dlouho rozebíralo. Jen si nepamatuju, na co se přišlo.
11:16:35 29.01.2015
odpovědět 
  Re: Metodika? :-)
poutko vzadu na lezečce zachycené zobáčkem šťouradla při posezení na vršku jedné z vajoletek (těch v jižním tyrolsku) způsobivší při vstávání parakotoul na plácku pár čtverečných metrů s propastí všude okolo. taky príma zážitek.
Lukas B.09:27:13 04.02.2015
odpovědět 
 Re: Metodika? :-)
No a já již dvakrát viděl (z toho se to stalo jednou mě), procvaknutí jistícího oka sedáku do presky. Neudělás nic, stát se může ledacos, co by tě ani nenapadlo.
arteee10:01:08 30.01.2015
odpovědět 
  Re: Metodika? :-)
Tohle se uz stalo asi kazdemu, na druhou stranu aspon je to ta nejbezpecnejsi varianta ze vseho, co se tu zatim probiralo :D
Radek17:50:23 03.02.2015
odpovědět 
 Foto dne:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192348)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Západní hrana III Prachov
Stará cesta IV Prachov
Nedělení dýchánek - varianta VIIIb Tisá - Velké Stěny
Nedělní dýchánek VIIIa Tisá - Velké Stěny
Novodobá VIIIb Tisá - Velké Stěny
Nově komentované:
Kočka 7b+ Davle
Lambert 8a Davle
Východní Komín II Prachov
Kočka 7b+ Davle
Rasista VIIb Tisá - Velké Stěny

 Nově v diskusi:
Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Wow | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Wow | Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (51)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1149 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1263 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1115 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi