LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   ...I třetí družstvo zabloudilo a udělalo prvovýstup!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
16.Pail 10603
17.Šofránko 10585
18.Kolomazník 10550
Bouldry:
16.Šípek 10075
17.Košťál 10050
18.Chytil 10025
Hory:
19.Petr 3170
20.Nešvera 3129
21.Novák 2688

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5947 lezců
1230729 cest
Nové přelezy:
Bílý Tesák 7b+
Arnold Cla 9+
Lambert 8a
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+
Hučení V K 9+
Rote Kante 9+
J. Har 7c

Stěny
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
Rock 'n' Wall - Plzeň
SAUNA - Plzeň

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Lezec-shop.cz - Štěchovice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 nateklé/zatuhlé předloktí02.02.2015
Ahoj,

prosím o radu - lezu cca půl roku a i když si myslím, že nějaké svaly mám atp vždy po chvilce mi úplně zatuhne předloktí, respektivě asi přitahovače v něm. Přiznávám, že jsem muzikant a že tyhle svaly normálně používám úplně jinak...
 Re: nateklé/zatuhlé předloktí02.02.2015
sorry, blbne mi komp
 Re: nateklé/zatuhlé předloktí02.02.2015
Netekle predlokti je normalni klidne i po 10 letech lezeni. Ale je to normalni az kdyz lezes cesty n
  Re: nateklé/zatuhlé předloktí02.02.2015
Nedostatečné rozlezení - souhlas. Nakydáno jen z převisu - blbost. Z kolmice ti dokáže taky pěkně na
   Re: nateklé/zatuhlé předloktí02.02.2015
OBZVLAST pokud jde o cesty v previsu:) Jasne, nekdy i v kolmici, ale to uz jde vetsinou o tezsi cest
    Re: nateklé/zatuhlé předloktí02.02.2015
šestka v převisu jde taky odpočinout. Zapatuješ, vytočíš se jinak, atd. I v převise je trocha té tec
     Re: nateklé/zatuhlé předloktí02.02.2015
Nechytej lukáše hned za každé slovo...tazatel leze půl roku, takový člověk bude v převisu těžko odpo
  Re: nateklé/zatuhlé předloktí02.02.2015
Asi bych jen nesouhlasil s tim, ze v previsech jsou vsechny kroky relativne tezky. Spis naopak, v pr
 Re: nateklé/zatuhlé předloktí02.02.2015
Smiř se s tím, že běžně natéká každému. Je to naprosto běžná součást lezení, hlavně sportovního. Pok
  Re: nateklé/zatuhlé předloktí02.02.2015
Pokud se nepletu, tak prakticky hlavním smyslem vrcholových lezců je oddálit natečení a následné sel
   Re: nateklé/zatuhlé předloktí02.02.2015
Laktat se vyrazneji tvori az od zatizeni cca 60% maximalni sily. Pokud by byla sila hned, jak tvrdis
    Re: nateklé/zatuhlé předloktí02.02.2015
Mýlíš se...
     Re: nateklé/zatuhlé předloktí02.02.2015
V cem?
      Re: nateklé/zatuhlé předloktí02.02.2015
To, že máš dobrou max sílu, neznamená, že máš dobrou silovou vytrvalost...proto se musí obojí trenov
       Re: nateklé/zatuhlé předloktí02.02.2015
Bylo to myšleno tak, že je jednodušší a rychlejší získat získat silu a vyšší maximálku, než posunout
        Re: nateklé/zatuhlé předloktí03.02.2015
:))))) to sou perly :)))) umiram :)
   Re: nateklé/zatuhlé předloktí02.02.2015
síla se trénuje jinak než vytrvalost, mě se teda síla trénuje obtížněji než vytrvalost...ale asi je
 Re: nateklé/zatuhlé předloktí02.02.2015
Lukas rulez. To musí zabrat a stačit. Jen je to třeba fakt dělat a pak postupně vylaďovat.
A
 Re: nateklé/zatuhlé předloktí02.02.2015
Více méně vše zaznělo, jen bych dodal, že při konstrikci svalu hraje roli i stlačení kapilár svalem,
  Re: nateklé/zatuhlé předloktí02.02.2015
Jen bych dodal, že šestky a sedmičky na překližce nejsou na vytrvalost a natékání předloktí nějak ná
   Re: nateklé/zatuhlé předloktí03.02.2015
pokud někdo nezvládá 6kové převisy, tak je pěkná omáčka a měl by se zamyslet nad komplexním tréninke
    Re: nateklé/zatuhlé předloktí03.02.2015
Souhlasím, nicméně jsem mluvil o šestkovém lezci v přírodě. Jestli víš o nějaké pořádné převisové 6
     Re: nateklé/zatuhlé předloktí04.02.2015
Na psiku obcas najdes i u nas neco podobneho...previs po velkejch....
  Re: nateklé/zatuhlé předloktí03.02.2015
Pekne! Diky za rozsireni obzoru ohledne dynamika vs statika.

 Foto dne01.02.2015
rok 2008 - http://fotonec.blogspot.cz/2008/12/mejkap-sout.html
 Re: Foto dne01.02.2015
na brno dobrý...

 Rax/Schneeberg31.01.2015
Ahoj, nebyl někdo na Raxu nebo Schneebergu? Jak je to tam se sněhem na skialp, dík za info.

 častý jav30.01.2015
Posledné roky si všímam a stále častejšie, jednu nečistú vec v lezení. Keď prvolezec cvakne presku (nad úrovňou pásu-:), istič ho hneď dooosť doberie. Robia to vedome, sú zohratý, alebo ani netušia, že to vlastne volne nevyliezli. V previsoch, často lezca
 Re: častý jav30.01.2015
Fotka mi to pripomenula, tu môže ísť o veľmi veľké trenie lana.
 Re: častý jav01.02.2015
Ano, taky jsem to už viděl, dokonce jsem byl takto jednou (bez požádání) jištěn... Je to (nebo může

 ZAJO eVent30.01.2015
Ahoj, má někdo zkušenosti z bundami ZAJO s eVent membránou? Životnost membrány, celková spokojenost s bundou. Díky za názory.

 Lehký stan pro 229.01.2015
Ahoj, chtěl bych nějaký lehký stan na cestování + do hor. Zatím mám tipy na MSR Hubba Hubba NX, MSR Elixir 2, Marmot Twilight 2P a Ferrino Phantom 2. Máte někdo s těmito stany zkušenost? Díky
 Re: Lehký stan pro 229.01.2015
Zdar,mám Husky Flame a jsem max spokojen. Jediný nedostatek je maličká předsíň. Jako útočný stan do
  Re: Lehký stan pro 229.01.2015
Hlavně ne Husky stan. 1) často nesedí váha s váhou udávanou výrobcem a to někdy o 0,5 kg (zkoušeno u
 Re: Lehký stan pro 229.01.2015
Zdar,mám Husky Flame a jsem max spokojen. Jediný nedostatek je maličká předsíň. Jako útočný stan do
 Re: Lehký stan pro 229.01.2015
Ahoj. Osobně mám stan od firmy Trimm a to model Escapade Dsl. Stan s náma prošel 3 týdny na Islandu,
 Re: Lehký stan pro 229.01.2015
Ještě lehčí je Camp Minima, ale je to velmi specifický stan. Je to spíš na cestování tam, kde nefučí
 Re: Lehký stan pro 229.01.2015
Pokud ti nevadí cena, tak moc povedený stan je MSR Carbon Reflex 2 (vyrábí se i 1 a 3, ale s nimi ne
 Re: Lehký stan pro 229.01.2015
V tipech ti chybí jurek ulli 2 popřípadě odolnější alp 2. nebo 2.5. (Ten je nouzově pro 3 ale bez ba
  Re: Lehký stan pro 229.01.2015
Tak koukám že i s váhou jsou na tom dobře.
   Re: Lehký stan pro 230.01.2015
Black Diamond first light- nej.
  Re: Lehký stan pro 230.01.2015
Zatím se mi nejvíce zamlouvá MSR Elixir 2. Ve srovnání s Hubba Hubba je o dost levnější a konstrukce
   Re: Lehký stan pro 230.01.2015
Neni: ulli 2: 2kg, alp 2. 2,35kg (jedna předsíň), alp 2,5 2,55kg ( to je asi tvá třída, má jen jednu
    Re: Lehký stan pro 231.01.2015
Stan s váhou 2,35-2,5 kg bych fakt nenazýval ultralight i když Jurek to tak nazývá.
     Re: Lehký stan pro 231.01.2015
Tak to si asi nevybereš. ( ani ty mrs nejsou lehčí). Ten ulli 2 váží sice 2 kg, ale sám Jurek přizná
     Re: Lehký stan pro 231.01.2015
Tak to si asi nevybereš. ( ani ty mrs nejsou lehčí). Ten ulli 2 váží sice 2 kg, ale sám Jurek přizná
     Re: Lehký stan pro 231.01.2015
Tak to si asi nevybereš. ( ani ty mrs nejsou lehčí). Ten ulli 2 váží sice 2 kg, ale sám Jurek přizná
      Re: Lehký stan pro 231.01.2015
Sory, neumim s tabletem:-)
   Re: Lehký stan pro 231.01.2015
Stany MSR jsou super.
    Re: Lehký stan pro 231.01.2015
MSR hubba hubba si neber. ani po max. vypnutí jsme vevnitř nenaměřili výrubcem udáváný prostor. Sotv
     Re: Lehký stan pro 231.01.2015
Pozor, rozměry sedí, ale MSR má jinou metodiku měření. Oni měří celkovou délku a šířku podlážky. Ted
     Re: Lehký stan pro 221.01.2018
Zdar já mám tento stan
 Re: Lehký stan pro 231.01.2015
Trimm Himlite - vaha hodne pod dve kila, maly a skladny, jen nečekej žádné prostorově luxusní apartm

 Ledolezení Velký Javor / Grosser Arber29.01.2015
Ahoj, nevíte prosím Vás jak to je s lezením na ledech pod Velkým Javorem? Byl tam už někdo letos? Četl jsem, že se to nesmí a že chytají a pokutují, jaká je realita? Děkuji za informaci. Martin
 Re: Ledolezení Velký Javor / Grosser Arber02.02.2015
Ahoj, máš pravdu. Nesmí, chytaj, pokutujou. Jakej je teďka led netuším...

 la sportiva29.01.2015
Nevíte někdo, kde by se daly sehnat lezečky La Sportiva Viper? Model, který už se nevyrábí, ale dřív je vyprodával Hudy Sport...dík :-)
 Re: la sportiva29.01.2015
Minulé jaro jsem je viděl v nějakém shopu v Arcu. Čísla okolo 39EU.
 Re: la sportiva29.01.2015
Podivam se, myslim ze jedny nepouzite mam doma.
  Re: la sportiva29.01.2015
39,5 ideal :D
ok, až budu v Arcu, kouknu se, díky :-)

 ledy28.01.2015
Byl jste někdo v poslední době někde na ledech? Co Rakousko? Díky
 Re: ledy28.01.2015
Ahoj, v Maltatatalu si zalezes, neni to idealni,ale lezli jsme. Gamsek sel celej, Vintasun druha a t
 Re: ledy28.01.2015
Byl jsem pátek-neděle lézt ledy v Raurisu, proti Maltatalu a Gasteinertalu určitě lepší podmínky.
  Re: ledy29.01.2015
Ebyl jste někdo v Kaunertalu?
   Re: ledy02.02.2015
Ahoj, Bad Gastein o víkendu - obecně asi méně ledu než obvykle (jako všude), nicméně v Eisaréně lezi
    Re: ledy03.02.2015
Neměl by jsi fotku mordoru? Chceme jet ted ve čtvrtek. Diky Petr.
    Re: ledy03.02.2015
Neměl by jsi fotku mordoru? Chceme jet ted ve čtvrtek. Diky Petr.
    Re: ledy03.02.2015
a mail by byl petrchodovsky[O]seznam.cz
dik moc

 Metodika? :-)27.01.2015
Chci se podělit o jeden postřeh. Co může udělat lano za nohou při lezení (a hlavně pádu) jsem četl už mockrát, ale že by si šlo do expresky nechtěně cvaknout tkaničku od lezečky, o tom jsem ještě neslyšel a včera se to spolulezci povedlo.
Byla to p
 Re: Metodika? :-)28.01.2015
co se asistane, kdyz se tkanicka nerozvaze, nebo neurve?

premyslim...

 Re: Metodika? :-)28.01.2015
to je asi podobny jako si slapnout do smycky kterou mas povesenou na krku. Za davnejch dob to bylo z
 Re: Metodika? :-)28.01.2015
Stát se může cokoliv, moc bych to nedramatizoval. Já jednou takhle letěl dolů kolem presa, do kteréh
 Re: Metodika? :-)28.01.2015
Jo, viděla jsem, že se lezci přicvaknul kýbl do expresky :) Stát se může jakákoliv takováhle ptákovi
 Re: Metodika? :-)29.01.2015
Do presky jsem si přicvakl zadní drát z rychloupínacích maček, to byla teprv legrace. Večer se sešla
  Re: Metodika? :-)04.02.2015
poutko vzadu na lezečce zachycené zobáčkem šťouradla při posezení na vršku jedné z vajoletek (těch v
 Re: Metodika? :-)30.01.2015
No a já již dvakrát viděl (z toho se to stalo jednou mě), procvaknutí jistícího oka sedáku do presky
  Re: Metodika? :-)03.02.2015
Tohle se uz stalo asi kazdemu, na druhou stranu aspon je to ta nejbezpecnejsi varianta ze vseho, co

1   ...   376   377   378   379   380   381   382   383   384   385   386   387   388   389   390   391   392   393   394   395   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 nateklé/zatuhlé předloktí
Ahoj,

prosím o radu - lezu cca půl roku a i když si myslím, že nějaké svaly mám atp vždy po chvilce mi úplně zatuhne předloktí, respektivě asi přitahovače v něm. Přiznávám, že jsem muzikant a že tyhle svaly normálně používám úplně jinak...takže co s tím? Po půl roce by to už neměl být pro ty svaly takový záhul, ne? Nemáte někdo podobnou zkušenost či radu? Dost mne to štve, že vylezu stěnu 3-4 krát a jsem odvařenej :-(

díky
ahura08:18:53 02.02.2015
odpovědět 
 Re: nateklé/zatuhlé předloktí
sorry, blbne mi komp
ahura08:20:02 02.02.2015
odpovědět 
 Re: nateklé/zatuhlé předloktí
Netekle predlokti je normalni klidne i po 10 letech lezeni. Ale je to normalni az kdyz lezes cesty na svem maximu (hromadeni odpadu ve svalech). Obzvlast pokud jde o cesty v previsu, kde jsou vsechny kroky relativne tezke a neda se odpocivat.

Jsi zacatecnik, takze bych to tipnul bych si kombinaci 2 chyb:
1) Lezes cesty na ktere jeste technicky nemas. A navic bez rozlezeni.
2) Lezes rukama misto nohama a chyty zbytecne drtis.

Dej si nazacatek par lehkych cest (klidne 2 stupne pod maximem), dukladne ruce rozcvic. A pak lehce pridavej. A hlavne se celou dobu soustred na nohy. Vetsina cest cca do 6 UIAA se da vylezt jen nohama, bez toho aby ti zacalo natekat. Nejdriv se nauc techniku, sila pak prijde postupne sama. Mel by jsi nalezt kilometry cest a soustredit se na to, aby jsi je vylezl technicky spravne. 15 cest za vecer minimalne.
Lukas09:48:02 02.02.2015
odpovědět 
  Re: nateklé/zatuhlé předloktí
Nedostatečné rozlezení - souhlas. Nakydáno jen z převisu - blbost. Z kolmice ti dokáže taky pěkně nakonvit. Stačí mít tam správné chyty. Obliny, nebo specielně mně nesedí velké kostky.
09:57:03 02.02.2015
odpovědět 
   Re: nateklé/zatuhlé předloktí
OBZVLAST pokud jde o cesty v previsu:) Jasne, nekdy i v kolmici, ale to uz jde vetsinou o tezsi cesty, pod 6 UIAA se tohle objevi zridka. A pokud ano, da se to odslapat nohama, ruce na jen na pridrzeni.

P.S. pro tazatele: kdyz prvni 2-3 cesty do neceho nalezes a zacne ti natekat, ser na to. Jdi dolu a dej hned jinou, lehci, cestu.
Lukas10:22:34 02.02.2015
odpovědět 
    Re: nateklé/zatuhlé předloktí
šestka v převisu jde taky odpočinout. Zapatuješ, vytočíš se jinak, atd. I v převise je trocha té techniky třeba
10:37:59 02.02.2015
odpovědět 
     Re: nateklé/zatuhlé předloktí
Nechytej lukáše hned za každé slovo...tazatel leze půl roku, takový člověk bude v převisu těžko odpočívat. Můžeš odpočinout i v desítce, když na to máš...Lukáš to napsal přesně...
antiKláda10:46:44 02.02.2015
odpovědět 
  Re: nateklé/zatuhlé předloktí
Asi bych jen nesouhlasil s tim, ze v previsech jsou vsechny kroky relativne tezky. Spis naopak, v previsech jsou vsechny kroky relativne dost lehky i v tezkych cestach. Jen to kontinualne taha za ruce. Prosim o odlisovani obtiznosti kroku a nedostatecne (an)aerobni vytrvalosti na celou serii kroku.
13:45:45 02.02.2015
odpovědět 
 Re: nateklé/zatuhlé předloktí
Smiř se s tím, že běžně natéká každému. Je to naprosto běžná součást lezení, hlavně sportovního. Pokud ti nenatéká, lezeš pod svoje možnosti.
11:28:51 02.02.2015
odpovědět 
  Re: nateklé/zatuhlé předloktí
Pokud se nepletu, tak prakticky hlavním smyslem vrcholových lezců je oddálit natečení a následné selhání :-) Síla je hned, ale ta vytrvalost.

Jestli se chceš natečení zbavit, zjisti si, proč ti natéká. Myslím tím fyziologický proces, tedy způsob využívání energie a tvorbu laktátu. Pak budeš vědět úplně přesně, jak tomu zabránit, nebo to co nejvíce oddálit. Na teorie zde nedej, jen budeš dělat něco, o čem nevíš, proč to děláš. Jakmile pochopíš proč natéká, dojde ti i jak na to.
13:12:42 02.02.2015
odpovědět 
   Re: nateklé/zatuhlé předloktí
Laktat se vyrazneji tvori az od zatizeni cca 60% maximalni sily. Pokud by byla sila hned, jak tvrdis, ani by nebyl potreba trenink vytrvalosti ;).
13:42:45 02.02.2015
odpovědět 
    Re: nateklé/zatuhlé předloktí
Mýlíš se...
14:17:03 02.02.2015
odpovědět 
     Re: nateklé/zatuhlé předloktí
V cem?
14:21:33 02.02.2015
odpovědět 
      Re: nateklé/zatuhlé předloktí
To, že máš dobrou max sílu, neznamená, že máš dobrou silovou vytrvalost...proto se musí obojí trenovat
14:25:32 02.02.2015
odpovědět 
       Re: nateklé/zatuhlé předloktí
Bylo to myšleno tak, že je jednodušší a rychlejší získat získat silu a vyšší maximálku, než posunout laktátový práh. A síla v zásadě není potřeba tak velká. Ani třeba na závodech SP nepotřebuješ něco extrémního, vlastně technické potřebné maximum je se udržet na malé lištičce nebo na stisk. S vlastní vahou. A to se dá natrénovat opravdu poměrně snadno. A tak celý ten další trénink už nesměřuje ke zvýšení maximálky, je nesmysl zvyšovat maximálku, abys unesl dvojnásobek své váhy, když nikdy nebudeš tahat víc, než sám vážíš, ale právě na posun toho, kdy ti začne "natékat".
19:58:07 02.02.2015
odpovědět 
        Re: nateklé/zatuhlé předloktí
:))))) to sou perly :)))) umiram :)
11:02:01 03.02.2015
odpovědět 
   Re: nateklé/zatuhlé předloktí
síla se trénuje jinak než vytrvalost, mě se teda síla trénuje obtížněji než vytrvalost...ale asi je to tím, že jsem od přírody vytrvalec
honza14:27:25 02.02.2015
odpovědět 
 Re: nateklé/zatuhlé předloktí
Lukas rulez. To musí zabrat a stačit. Jen je to třeba fakt dělat a pak postupně vylaďovat.
Ať tě to hlavně baví!
Valmar14:32:24 02.02.2015
odpovědět 
 Re: nateklé/zatuhlé předloktí
Více méně vše zaznělo, jen bych dodal, že při konstrikci svalu hraje roli i stlačení kapilár svalem, takže i když by sval mohl jet na anaerobní glykolyzu ( glykogenu má dost), laktát se nemůže odplavovat a nizke ph zablokuje enzymy teto metabolické dráhy z čehož plyne několik věcí.
1) čím dynamičtější lezení, tím dýl vydržíš. Čím víc lezeš staticky (přemejšlíš, bojíš se udělat krok), tím dřív ti nateče.
2) trénovat vytrvalost se dá kapilarizací svalu- dynamickým cvičením. Nevim co je nejlepší, ale praktický je kroužek, protože ho můžeš furt nosit.
3) Když polezeš své maximum, tak ti prostě nateče. Osvědčilo se mi výše zmíněná rada( pouze na překližce!)- když prostě nevím jak dál, zkusím ňáký radikalní krok který většinou nevyjde, spadnu a jdu na jinou cestu. Pro amatéra jako jsem já to má další efekt- učím se nebát.

Pokud lezeš převisy tak se na ně kvajzni, běžnej šestkovej lezec v přírodě převisy stejně moc neleze.

Ps: jako lezec, jsem amatér, ty kecy do mě lejou ve škole.
vašek k.18:12:15 02.02.2015
odpovědět 
  Re: nateklé/zatuhlé předloktí
Jen bych dodal, že šestky a sedmičky na překližce nejsou na vytrvalost a natékání předloktí nějak náročné. Převisy v těchto obtížnostech bývají po kapsách a madlech, lze tam zapojovat jiné svalové skupiny, než na lištách nebo oblinách. Za hranu kapsy se pověsíš za hranu dlaně skoro jen za kožní řasu. Pokud někdo není schopen lézt šestkové převisy, není problém v síle prstů a předloktí, ale spíše v zádech, břichu a pažích. Myslím si, že na prsty a techniku lezení je těžší šestka v kolmici, než sedmička v převise, to bývá obvykle žebřík.
20:25:19 02.02.2015
odpovědět 
   Re: nateklé/zatuhlé předloktí
pokud někdo nezvládá 6kové převisy, tak je pěkná omáčka a měl by se zamyslet nad komplexním tréninkem celýho těla, než se do toho převisu pustí...o shybech to není
honza09:37:25 03.02.2015
odpovědět 
    Re: nateklé/zatuhlé předloktí
Souhlasím, nicméně jsem mluvil o šestkovém lezci v přírodě. Jestli víš o nějaké pořádné převisové 6 s madly např. V krasu tak sem sní. Takové cesty nejsou, a proto pokud člověk chce lést 6-7 na skalkách v čechách a většina tréninku se odehrává na stěně, tak je lepší lést spíš sedmy osmy rovný, nebo jen trochu převyslý a cíleně právě s natýkacíma chytama. Takový cesty nevyzhybuješ, nutěj tě používat nohy. 6 převysový na stěně jsou unreal a vyleze je každý začátečník, co dá 10 shybů, byť technicky špatně. Ale všici to lezou protože když si sundáš tričko a řveš u toho, tak se na to dobře balí holky :-)
vašek k.12:30:45 03.02.2015
odpovědět 
     Re: nateklé/zatuhlé předloktí
Na psiku obcas najdes i u nas neco podobneho...previs po velkejch....
Honza14:51:26 04.02.2015
odpovědět 
  Re: nateklé/zatuhlé předloktí
Pekne! Diky za rozsireni obzoru ohledne dynamika vs statika.
10:56:25 03.02.2015
odpovědět 
 Foto dne:
kvalifikace
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192337)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Start und stop 4 Sankt Lorenz
Přeskok 2 Skály V Údolí Roklice
Zamotaná pouť V Skály V Údolí Roklice
Náhorní hrana II Údolí Loubenského Potoka
Turecký med VIIb Údolí Loubenského Potoka
Nově komentované:
Paní Kadrnožková VIIIb Prachov
Mandragora Hard 8A Rusava
Tancuj, Tancuj, Vykrúcaj VIIIa Adršpach
Záviš 7 Žleby
Přehmat 5+ Černá Skála U Přeštic

 Nově v diskusi:
Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Neuznat | Viva Master ! | AI slop |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (57)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (7)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1145 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1260 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1417 
 Neřeším to – lezu vše 
 1114 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi