Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Širůčková 11897
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 7951
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230922 cest
Nové přelezy:
Timba Clim 7b
Side Step 7b
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Arnold Cla 9+
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+

Stěny
Ymca - Krásné Březno
Lezecká stěna TJ. Pustiměř - Pustiměř
gymnázium Orlová - Orlová-Lutyně

Prodejny
Husky Outdoor Shop - Plzeň
Outdoor Centrum Rock Point Poštovní - Ostrava 1
Rock Point Olomouc - Olomouc

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Lezení Irkutsk (Rusko)06.02.2015
Ahoj, víte někdo o nějakých lezeckých oblastech nedaleko ruského města Irkutsk resp. v okolí  Bajkalského jezera. Díky za typy a doporučení.

 Bouldr na sněžníku aktuální podmínky?06.02.2015
zdar bouldristi jak prosím vypadají aktuál.podmínky na sněžníku, příp. vysokáč dá se?dík
 Re: Bouldr na sněžníku aktuální podmínky?06.02.2015
Bahratal dobrej :)

 Boty/mačky06.02.2015
zdravím, prosím Vás jak mají sedět boty na alpinismus (turistika, lehčí ledovcové lezení)
Mají sedět přesně jako třeba lezečky? Nebo menší vůle nevadí ?
 Re: Boty/mačky06.02.2015
Tak si predstav, ze slapes v lezeckach cely den ve snehu. Znicis si nohy a pokud mas boty moc tesny,
  Re: Boty/mačky06.02.2015
Díky za odpověď. Pomohla.
   Re: Boty/mačky06.02.2015
Jj, pata nesmí do kopce "šmrdlat" a při chůzi z kopce se prsty nesmí dotýkat špičky (slezo

 Párátko06.02.2015
Takovýto skvos objeviti v české zemi středočeské, nevylezený, nezmatlaný, neocvočkovaný v 21. století...nemožno!
 Re: Párátko06.02.2015
Z párátka bude nádherný výhled na meandr. Teď už ho jen najít a to nebude lehké.
  Re: Párátko06.02.2015
A davat bacha, aby se pri kontaktu nerozpadlo.
   Re: Párátko06.02.2015
sorry, možná fotka zkresluje, ale z tohohle pohledu bych se o to radši ani neopřel :D
   Re: Párátko07.02.2015
Ač to na fotce nevypadá ,tak věž je z velmi tvrdé a kvalitní skály prorostlé křemenem -určitě nespad
    Re: Párátko07.02.2015
Coz o to, tvrdou skalu bych cekal, ale moc to teda nebudi dojem celkove kompaktnosti.

 Re: Párátko06.02.2015
Ja tam teda vidim jeden hak a vrcholovku, takze bych se moc nerozplyval...
  Re: Párátko06.02.2015
Kdo myslíš, že tam dal slaňák?
 Re: Párátko06.02.2015
Párátka je mi líto. Když na něj budou lozit pořád nějací vohnouti tak se brzo skutálí do údolí... :-
  Re: Párátko07.02.2015
U tohoto objektu bych se lezeckeho zajmu fakt nebal :D. Tak zoufali nejsme ani v nasich, na lepsi sk
 Re: Párátko07.02.2015
Krása, koukali jsme na to z vyhlídky a je to dominanta svahu. Už dnes to měli fotografové nadšenci v

 rockstars.cz04.02.2015
Zdarec, mate nekdo informace jak to vypada s webem rockstars.cz? Nekolik let uz tam sviti ze se maka na novem webu a konceptu, ale porad nic. Zajima me to ciste ze zvedavosti.

 anketa04.02.2015
Dnešní anketa nemá chybu :)
 Re: anketa05.02.2015
Dik za info, malem jsem to prehlidnul...a co jsi dal?
 Re: anketa06.02.2015
Hlavně aby někdo zas nezmanipuloval počty hlasů!

 starý cepín Stubai Nanga Parbat04.02.2015
Nevíte prosím Vás jakou cenu by mohl mít starý cepín Stubai Nanga Parbat? Děkuji
 Re: starý cepín Stubai Nanga Parbat04.02.2015
A chceš ho prodávat jako funkční věc na turistiku nebo jako relikvii na zeď?
  Re: starý cepín Stubai Nanga Parbat04.02.2015
To záleží na kupujícím. Navíc k tomu mám i staré mačky od stejného výrobce.
   Re: starý cepín Stubai Nanga Parbat04.02.2015
eBay 40-50€
  Re: starý cepín Stubai Nanga Parbat05.02.2015
jako relikvii to ocenit nedovedu, ale vím, že jako "funkční" jsou rakouské věci odpad i no

 Lysa Hora (Beskydy)04.02.2015
hoj,
trochu off-topic, ale snad to nebude vadit. Nejel/nesel nekdo v poslednich dnech Lysou v Beskydech? Je tam dost snehu se dostat na lyzich k Bezrucovi? Prasan je samozrejme bonus. Diky moc. Adam
 Re: Lysa Hora (Beskydy)04.02.2015
Určitě se dolů směrem k Bezruči dostaneš, ale žádný zázrak to nebude. Ani nahoře není sněhu kdovíjak
  Re: Lysa Hora (Beskydy)04.02.2015
Jiro, diky moc za detailni info. Adam

 jaké lepidlo na pásy04.02.2015
Prosím zkušenější o radu s lepidlem na pásy. Mám z druhé ruky originál pásy Dynafit prodávané s jejich lyžema (koupil jsem s lyžema i pásy a vázání). Ještě mám i rovné praleté pásy, koupené kdysi jako metráž (pasují mi na staré nekrojené lyže). Při porovn
 Re: jaké lepidlo na pásy04.02.2015
Kde je chyba mne nenapadá, ale lepidlo Colltex v tubě je určený pro opravy nelepivých míst na jinak
  Re: jaké lepidlo na pásy04.02.2015
Omlouvám se za přítomnost druhýho odstavce - nečetl jsem tvůj post pozorně.
   Re: jaké lepidlo na pásy05.02.2015
Postupně se na bocích a v okolí paty mezi pás a lyži dostává sníh. Patní háček mám a na špici je tak
    Re: jaké lepidlo na pásy05.02.2015
Případně by mi i pomohlo pokud mi můžete doporučit i jinou diskuzi o skialpech, kde bych mohl o těch
     Re: jaké lepidlo na pásy05.02.2015
Zkoušel jsi zapátrat na outdoorforu, resp. v případě neúspěchu tam založit nový vlákno?
 Re: jaké lepidlo na pásy05.02.2015
musím souhlasit s výš diskutujícím, že na obnovu lepidla jsou lepší ty nažehlovací pásy. Co s tím má
  Re: jaké lepidlo na pásy05.02.2015
Díky za tip. Dal jsem dotaz i na to Outdoorforum. Třeba někdo poradí. Ale přijde mi to tam dost ospa
   Re: jaké lepidlo na pásy05.02.2015
Pásy na lyže Dynafit vyrábí Pomoca, tyto pásy se od jiných liší technologií lepidla i celkovým techn
   Re: jaké lepidlo na pásy05.02.2015
Je to v něčem jiném. Pásy máš na krajích už vytahané až se dělají vlny špatným silovým utahováním,ta
    Re: jaké lepidlo na pásy05.02.2015
Děkuju všem za čas, který jste věnovali mému dotazu i za rady. Lyže jsou Nanga Parbat 172cm. Vázání
     Re: jaké lepidlo na pásy05.02.2015
Pokud vím, tak se dělaj jen málo krojený, anebo u některejch extrémních prašanovek naopak krojený na
     Re: jaké lepidlo na pásy06.02.2015
Ono učitelele lyžování loví každá lyžař.škola . Za ty prachy co vyberou od naivních študáků, docela
      Re: jaké lepidlo na pásy08.02.2015
Myslím si, že pásy od Pomocy na Dynafit lyžích nejsou skoro vůbec vytahovány, případně jen velice ne
    Re: jaké lepidlo na pásy06.02.2015
S tím jsem se také už setkal u starších pásu Colltex (cca před 15 lety), ale mám originál TRAB a toh
 Re: jaké lepidlo na pásy05.02.2015
Video Colltexu obnova lepidla:

 Lavina ve V.Kotli03.02.2015
V neděli 1.2. odpoeldne spadla ve V.Kotli v Jeseníkách lavina:http://kuc.cz/4c812e, naštěstí tam nikdo nebyl, byla lavinovka 3. Vzhledem ke sněhovému
 Re: Lavina ve V.Kotli03.02.2015
utrhli to nějací snowboardisti, podle facebooku Summitleaderu.
  Re: Lavina ve V.Kotli03.02.2015
Potvrzuji.
   Re: Lavina ve V.Kotli04.02.2015
Všichni měli veliké štěstí, protože vím, že tam o víkendu byla spousta mých kamarádů a hlavně v sobo
    Re: Lavina ve V.Kotli04.02.2015
Fenomén současnosti je jízda na sjezdovce. Zaplaťpámbú.
     Re: Lavina ve V.Kotli04.02.2015
spadla mala lavina...v zime....nikoho nezasahla...jaka tragedie....na Nove to rikali!!!
      Re: Lavina ve V.Kotli05.02.2015
to že tonikoho nevzalo jsi vzal kde? Že to byli 4 mantáci na snowboardech, kdy si to natáčeli na gop
       Re: Lavina ve V.Kotli05.02.2015
zcela vazne minena analyza pravi ze FB a gopro kamery jsou nejcastejsi pricinou tezkejch urazu a smr
        Re: Lavina ve V.Kotli05.02.2015
jen reaguju na to že ta lavina nebyla úplně samovolná, to že tam ti lidi neměli vůbec co dělat si už
    Re: Lavina ve V.Kotli05.02.2015
Ahoj. A není to spíše pozitivní zpráva, že lavinová osvěta funguje a i přes velký počet návštěvníků

1   ...   375   376   377   378   379   380   381   382   383   384   385   386   387   388   389   390   391   392   393   394   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 jaké lepidlo na pásy
Prosím zkušenější o radu s lepidlem na pásy. Mám z druhé ruky originál pásy Dynafit prodávané s jejich lyžema (koupil jsem s lyžema i pásy a vázání). Ještě mám i rovné praleté pásy, koupené kdysi jako metráž (pasují mi na staré nekrojené lyže). Při porovnání ten starý, nikdy nerenovovaný, pás lepí nepoměrně lépe. Před měsícem jsem se kvůli nespokojenosti s těmi Dynafity odhodlal stáhnout z nich originál lepidlo a nanést nové lepidlo Colltex z tuby. Postupoval jsem dle návodu na lepidle. Po zaschnutí (8h při cca 20stupních) jsem dosáhl přibližně stejného výsledku jako byl originál (tj. lepí to ale slabě a při delších tůrách se to postupně na bocích nebo v okolí paty odlepuje). Se starými rovnými pásy se mi to nestávalo a nestává. Napadá vás, kde je chyba? 
 moták14:14:18 04.02.2015
odpovědět 
 Re: jaké lepidlo na pásy
Kde je chyba mne nenapadá, ale lepidlo Colltex v tubě je určený pro opravy nelepivých míst na jinak lepivých pásech. Pokud máš celoplošně nelepivý pásy, pak bych zkusil lepidlo "v samolepce" od Colltexu - na celou plochu lyže.

Otázka je, jestli ta malá lepivost vzhledem k velké ploše novejch lyží nestačí. Nestačí? Jak se pásy během tůry chovaj, když je nandáš v teple? A jak, když je mokrý nandáš v mrazu? Máš patní háček?
honza17:39:52 04.02.2015
odpovědět 
  Re: jaké lepidlo na pásy
Omlouvám se za přítomnost druhýho odstavce - nečetl jsem tvůj post pozorně.
honza17:41:36 04.02.2015
odpovědět 
   Re: jaké lepidlo na pásy
Postupně se na bocích a v okolí paty mezi pás a lyži dostává sníh. Patní háček mám a na špici je taková ta guma s "uzlíkem" (origo Dynafit). Ony se ty pásy v podstatě začínají odlepovat už v suchu a teple na chatě. Nalepím na lyže, přimáčknu a po několik minutách se pás pomalinku začne díky prohnutí lyže a napnutí samovolně odlepovat. Pokud jedu tak ho k lyži přitlačuje sníh :)...Použil jsem lepidlo Colltex v tubě (http://sport.popina.cz/col ltex-lepidlo-na-skial pinisticke-pasy-p-5157.html) dle návodu. Není to ta varianta pro vyspravování ale pro "základní obnovu".
 moták10:02:15 05.02.2015
odpovědět 
    Re: jaké lepidlo na pásy
Případně by mi i pomohlo pokud mi můžete doporučit i jinou diskuzi o skialpech, kde bych mohl o těch potížích zjistit víc. Možná by to mohlo být nějakou "nekompabilitou" lepidlo pás (lepidlo Colltex a pás Dynafit). Např. Colltex doporučuje používat svoje lepidlo pouze na pásy Colltex/Contour. Myslel jsem, že jde jen o pochopitelnou reklamu vlastní značce ale teď jsem na pochybách.
 moták10:10:37 05.02.2015
odpovědět 
     Re: jaké lepidlo na pásy
Zkoušel jsi zapátrat na outdoorforu, resp. v případě neúspěchu tam založit nový vlákno?
honza10:48:06 05.02.2015
odpovědět 
 Re: jaké lepidlo na pásy
musím souhlasit s výš diskutujícím, že na obnovu lepidla jsou lepší ty nažehlovací pásy. Co s tím máš ty, se jen můžeme dohadovat: neodmastils/nedomazals v dostatečné vrstvě až ke kraji/atd.
11:15:35 05.02.2015
odpovědět 
  Re: jaké lepidlo na pásy
Díky za tip. Dal jsem dotaz i na to Outdoorforum. Třeba někdo poradí. Ale přijde mi to tam dost ospalé ve srovnání s Lezcem. Nové lepidlo jsem po oškrábání starých zbytků hranou žehličky a následně důkladném vyžehlení (zažehlení) starého lepidla do starého prostěradla (viz. Paličův sněhoblog) nanesl v tenké vrstvě špachtlí pečlivě po celé ploše tj. i do krajů pásů (dle návodu na tubě) a nechal zasychat 8 hodin při 20stupních. Druhý den ráno jsem zkusil nalepit na lyže. Potíž je spíš v tom že jakoby celkově málo lepí než že by byly patrné nějaké rozdíly mezi krajem a středem pásu.
moták12:06:35 05.02.2015
odpovědět 
   Re: jaké lepidlo na pásy
Pásy na lyže Dynafit vyrábí Pomoca, tyto pásy se od jiných liší technologií lepidla i celkovým technologickým provedením pásu. Platí i všeobecná zásada, jaké máš pásy, takovým lepidlem od firmy renovuj lepící vrstvu. Takže na Colltex vše od Clltexu, na Pomocu vše od Pomocy ... Lepidlo v tubě bývá vždy jen na opravu nelepivých míst. Na renovaci celého pásu bys měl použít lepidlo na přenosce, které se aplikuje např. pomocí žehličky. Takže bych ti doporučil opravu provést pomocí Pomocy. A ještě platí, aspoň podle mé zkušenosti, že renovované pásy lepily vždy hůře než originál. Když bys chtěl poradit či případně pásy zrenovovat, můžeš se na mne obrátit. Děláme to ve skitour centru.
zofin17:22:05 05.02.2015
odpovědět 
   Re: jaké lepidlo na pásy
Je to v něčem jiném. Pásy máš na krajích už vytahané až se dělají vlny špatným silovým utahováním,takže ti výměna lepidla už moc nepomůže. To je nebezpečí carvingově krojených pásů a měkkých lyží ve střední části.
Ten, co chodí občas sám20:51:34 05.02.2015
odpovědět 
    Re: jaké lepidlo na pásy
Děkuju všem za čas, který jste věnovali mému dotazu i za rady. Lyže jsou Nanga Parbat 172cm. Vázání TLT a pásy originál dělané na ty lyže i s logem Dynafitu. Pásy jsou teda už trochu "jetý", jeden je zašitý takže možná ještě jedna renovace a potom do sáčku na náhradní pás... Asi až se budu nudit vyzkouším zničení dalšího prostěradla a potom buď tubu Pomoca nebo to lepidlo na podložce. Jsem asi ze starý školy a raději bych se tu renovaci naučil sám než abych vždycky co sezonu běhal do skicentra. Nejde snad ani primárně o ten obolus jako o chuť přijít tomu na kloub a tak nějak ten sport definitivně ovládnout se vším všudy. Ještě by mě potěšilo pokud by jsi mohl rozvést ten názor s tím přepínáním. Zatím jsem neměl dojem, že by byl pás nějak vytahaný u krajů. To by se asi projevilo nějakou patrnou tvarovou deformací (kroucením) po odlepení. Klidně bych si pořídil i nový nekrojený lyže a rovný pásy. Smykový nebo "přeskakovaný" oblouky umím stejně jako carvový. U oblouků z pluhu je krojená hrana na nic a v prašanu nebo v hluboký mokrý břečce jsou rozdíly v tvaru lyže prakticky neznatelný. Rozdíl se projeví jen na zmrzlém podkladu nebo na sjezdovce. Ale nikdo nekrojený lyže na skialp už asi ani nevyrábí... Lyžuju celkem slušně. Jsem i učitel lyžování.
 moták21:43:59 05.02.2015
odpovědět 
     Re: jaké lepidlo na pásy
Pokud vím, tak se dělaj jen málo krojený, anebo u některejch extrémních prašanovek naopak krojený na druhou stranu. Rovný ojetiny by se ale asi daly sehnat za pár šupů.
honza22:02:54 05.02.2015
odpovědět 
     Re: jaké lepidlo na pásy
Ono učitelele lyžování loví každá lyžař.škola . Za ty prachy co vyberou od naivních študáků, docela prosperujou vyrobí bumážku a můžeš učit malé děti, tak jednou za sezonu po Silvestru, když vypadnou ti standartní po chlastu. Za mě se skialp ( tehdá se tomu říkalo lyžování, tulení pásy nebyly) dělal na rovných lyžích 205 cm na báglu a kožených pohorkách stajlem telemark. Jinak přílišným napínáním pásů zkrátíš životnost o polovinu, což mám prověřené.
Ten, co chodí občas sám23:05:40 06.02.2015
odpovědět 
      Re: jaké lepidlo na pásy
Myslím si, že pásy od Pomocy na Dynafit lyžích nejsou skoro vůbec vytahovány, případně jen velice nepatrně. Sedí na lyži přesně na délku. Aspoň jsem se s tím zatím nesetkal.
zofin22:43:49 08.02.2015
odpovědět 
    Re: jaké lepidlo na pásy
S tím jsem se také už setkal u starších pásu Colltex (cca před 15 lety), ale mám originál TRAB a tohle se neděje ani po 10 letech provozu.
Raskin11:31:07 06.02.2015
odpovědět 
 Re: jaké lepidlo na pásy
Video Colltexu obnova lepidla: https://www.yout ube.com/watch?v=LEA1mjC6CGE&fea ture=related
moták22:41:38 05.02.2015
odpovědět 
 Foto dne:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192359)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Nesquiqquì! 6c+ Bergamo-Brescia
Gruppo Alpini Colere 6a+ Bergamo-Brescia
Il volo di Ursula 6b Bergamo-Brescia
Manaslu 2004 5c Bergamo-Brescia
Pollo ripieno di pus 6a Bergamo-Brescia
Nově komentované:
Lambert 8a Davle
Kočka 7b+ Davle
Harem VIIIb Rathen
Kočka 7b+ Davle
Lambert 8a Davle

 Nově v diskusi:
Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Prosím, | Re: Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Sil(e)nej borec | Whatsup | Re: Wow | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Wow |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (46)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1149 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1263 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1452 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1115 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi