Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
43.Výšek 10077
44.Hyžný 10069
45.Winter 10054
Bouldry:
43.Jeliga 9203
44.Zítková 9200
45.Ježek 9200
Hory:
20.Nešvera 3129
21.Novák 2688
22.Bernard 2632

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231430 cest
Nové přelezy:
Der Pickni 8+/9-
Královna O 7C
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A

Stěny
Olberg lezecká stěna - Blansko
K2-Žilina - Žilina
AK T.J. Sokol Mšeno - Mšeno u Mělníka

Prodejny
Rock Point Ostrava Avion - Ostrava jih
Outdoor Centrum Rock Point Futurum - Ostrava 1
Namche - Outdoor, Travel & Climbinig Center, s.r.o. - Praha 8

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 starý cepín Stubai Nanga Parbat04.02.2015
Nevíte prosím Vás jakou cenu by mohl mít starý cepín Stubai Nanga Parbat? Děkuji
 Re: starý cepín Stubai Nanga Parbat04.02.2015
A chceš ho prodávat jako funkční věc na turistiku nebo jako relikvii na zeď?
  Re: starý cepín Stubai Nanga Parbat04.02.2015
To záleží na kupujícím. Navíc k tomu mám i staré mačky od stejného výrobce.
   Re: starý cepín Stubai Nanga Parbat04.02.2015
eBay 40-50€
  Re: starý cepín Stubai Nanga Parbat05.02.2015
jako relikvii to ocenit nedovedu, ale vím, že jako "funkční" jsou rakouské věci odpad i no

 Lysa Hora (Beskydy)04.02.2015
hoj,
trochu off-topic, ale snad to nebude vadit. Nejel/nesel nekdo v poslednich dnech Lysou v Beskydech? Je tam dost snehu se dostat na lyzich k Bezrucovi? Prasan je samozrejme bonus. Diky moc. Adam
 Re: Lysa Hora (Beskydy)04.02.2015
Určitě se dolů směrem k Bezruči dostaneš, ale žádný zázrak to nebude. Ani nahoře není sněhu kdovíjak
  Re: Lysa Hora (Beskydy)04.02.2015
Jiro, diky moc za detailni info. Adam

 jaké lepidlo na pásy04.02.2015
Prosím zkušenější o radu s lepidlem na pásy. Mám z druhé ruky originál pásy Dynafit prodávané s jejich lyžema (koupil jsem s lyžema i pásy a vázání). Ještě mám i rovné praleté pásy, koupené kdysi jako metráž (pasují mi na staré nekrojené lyže). Při porovn
 Re: jaké lepidlo na pásy04.02.2015
Kde je chyba mne nenapadá, ale lepidlo Colltex v tubě je určený pro opravy nelepivých míst na jinak
  Re: jaké lepidlo na pásy04.02.2015
Omlouvám se za přítomnost druhýho odstavce - nečetl jsem tvůj post pozorně.
   Re: jaké lepidlo na pásy05.02.2015
Postupně se na bocích a v okolí paty mezi pás a lyži dostává sníh. Patní háček mám a na špici je tak
    Re: jaké lepidlo na pásy05.02.2015
Případně by mi i pomohlo pokud mi můžete doporučit i jinou diskuzi o skialpech, kde bych mohl o těch
     Re: jaké lepidlo na pásy05.02.2015
Zkoušel jsi zapátrat na outdoorforu, resp. v případě neúspěchu tam založit nový vlákno?
 Re: jaké lepidlo na pásy05.02.2015
musím souhlasit s výš diskutujícím, že na obnovu lepidla jsou lepší ty nažehlovací pásy. Co s tím má
  Re: jaké lepidlo na pásy05.02.2015
Díky za tip. Dal jsem dotaz i na to Outdoorforum. Třeba někdo poradí. Ale přijde mi to tam dost ospa
   Re: jaké lepidlo na pásy05.02.2015
Pásy na lyže Dynafit vyrábí Pomoca, tyto pásy se od jiných liší technologií lepidla i celkovým techn
   Re: jaké lepidlo na pásy05.02.2015
Je to v něčem jiném. Pásy máš na krajích už vytahané až se dělají vlny špatným silovým utahováním,ta
    Re: jaké lepidlo na pásy05.02.2015
Děkuju všem za čas, který jste věnovali mému dotazu i za rady. Lyže jsou Nanga Parbat 172cm. Vázání
     Re: jaké lepidlo na pásy05.02.2015
Pokud vím, tak se dělaj jen málo krojený, anebo u některejch extrémních prašanovek naopak krojený na
     Re: jaké lepidlo na pásy06.02.2015
Ono učitelele lyžování loví každá lyžař.škola . Za ty prachy co vyberou od naivních študáků, docela
      Re: jaké lepidlo na pásy08.02.2015
Myslím si, že pásy od Pomocy na Dynafit lyžích nejsou skoro vůbec vytahovány, případně jen velice ne
    Re: jaké lepidlo na pásy06.02.2015
S tím jsem se také už setkal u starších pásu Colltex (cca před 15 lety), ale mám originál TRAB a toh
 Re: jaké lepidlo na pásy05.02.2015
Video Colltexu obnova lepidla:

 Lavina ve V.Kotli03.02.2015
V neděli 1.2. odpoeldne spadla ve V.Kotli v Jeseníkách lavina:http://kuc.cz/4c812e, naštěstí tam nikdo nebyl, byla lavinovka 3. Vzhledem ke sněhovému
 Re: Lavina ve V.Kotli03.02.2015
utrhli to nějací snowboardisti, podle facebooku Summitleaderu.
  Re: Lavina ve V.Kotli03.02.2015
Potvrzuji.
   Re: Lavina ve V.Kotli04.02.2015
Všichni měli veliké štěstí, protože vím, že tam o víkendu byla spousta mých kamarádů a hlavně v sobo
    Re: Lavina ve V.Kotli04.02.2015
Fenomén současnosti je jízda na sjezdovce. Zaplaťpámbú.
     Re: Lavina ve V.Kotli04.02.2015
spadla mala lavina...v zime....nikoho nezasahla...jaka tragedie....na Nove to rikali!!!
      Re: Lavina ve V.Kotli05.02.2015
to že tonikoho nevzalo jsi vzal kde? Že to byli 4 mantáci na snowboardech, kdy si to natáčeli na gop
       Re: Lavina ve V.Kotli05.02.2015
zcela vazne minena analyza pravi ze FB a gopro kamery jsou nejcastejsi pricinou tezkejch urazu a smr
        Re: Lavina ve V.Kotli05.02.2015
jen reaguju na to že ta lavina nebyla úplně samovolná, to že tam ti lidi neměli vůbec co dělat si už
    Re: Lavina ve V.Kotli05.02.2015
Ahoj. A není to spíše pozitivní zpráva, že lavinová osvěta funguje a i přes velký počet návštěvníků

 horolezecký průvodce Vysoké Tatry (R. Gálfy)03.02.2015
Ahoj,

prosím o pomoc. Marně sháním průvodce - horolezecký průvodce Vysoké Tatry (R. Gálfy)
Netušíte někdo prosím kde ho sehnat ?
Předem díky za radu a tip a pěkný den.

lukáš
 Re: horolezecký průvodce Vysoké Tatry (R. Gálfy)03.02.2015
Je to takový ten podlouhlý sešit?
  Re: horolezecký průvodce Vysoké Tatry (R. Gálfy)03.02.2015
Jo, to je přesné ono.
   Re: horolezecký průvodce Vysoké Tatry (R. Gálfy)03.02.2015
Na co proboha? Horší dílo plné chyb jsem nikdy neviděl.
    Re: horolezecký průvodce Vysoké Tatry (R. Gálfy)03.02.2015
Chyb jsem si vědom. Nicméně se mi moc libí grafické zpracování a rád bych ho měl k porovnání k dnešn
     Re: horolezecký průvodce Vysoké Tatry (R. Gálfy)06.02.2015
Galfy ho prodava ve svem Hudy Sportu v Popradu na namesti. Aspon ve stredu tam byly minimalne 2 kusy
 Re: horolezecký průvodce Vysoké Tatry (R. Gálfy)09.02.2015
prodám nebo půjčím. napiš mail.

 nateklé/zatuhlé předloktí02.02.2015
Ahoj,

prosím o radu - lezu cca půl roku a i když si myslím, že nějaké svaly mám atp vždy po chvilce mi úplně zatuhne předloktí, respektivě asi přitahovače v něm. Přiznávám, že jsem muzikant a že tyhle svaly normálně používám úplně jinak...
 Re: nateklé/zatuhlé předloktí02.02.2015
sorry, blbne mi komp
 Re: nateklé/zatuhlé předloktí02.02.2015
Netekle predlokti je normalni klidne i po 10 letech lezeni. Ale je to normalni az kdyz lezes cesty n
  Re: nateklé/zatuhlé předloktí02.02.2015
Nedostatečné rozlezení - souhlas. Nakydáno jen z převisu - blbost. Z kolmice ti dokáže taky pěkně na
   Re: nateklé/zatuhlé předloktí02.02.2015
OBZVLAST pokud jde o cesty v previsu:) Jasne, nekdy i v kolmici, ale to uz jde vetsinou o tezsi cest
    Re: nateklé/zatuhlé předloktí02.02.2015
šestka v převisu jde taky odpočinout. Zapatuješ, vytočíš se jinak, atd. I v převise je trocha té tec
     Re: nateklé/zatuhlé předloktí02.02.2015
Nechytej lukáše hned za každé slovo...tazatel leze půl roku, takový člověk bude v převisu těžko odpo
  Re: nateklé/zatuhlé předloktí02.02.2015
Asi bych jen nesouhlasil s tim, ze v previsech jsou vsechny kroky relativne tezky. Spis naopak, v pr
 Re: nateklé/zatuhlé předloktí02.02.2015
Smiř se s tím, že běžně natéká každému. Je to naprosto běžná součást lezení, hlavně sportovního. Pok
  Re: nateklé/zatuhlé předloktí02.02.2015
Pokud se nepletu, tak prakticky hlavním smyslem vrcholových lezců je oddálit natečení a následné sel
   Re: nateklé/zatuhlé předloktí02.02.2015
Laktat se vyrazneji tvori az od zatizeni cca 60% maximalni sily. Pokud by byla sila hned, jak tvrdis
    Re: nateklé/zatuhlé předloktí02.02.2015
Mýlíš se...
     Re: nateklé/zatuhlé předloktí02.02.2015
V cem?
      Re: nateklé/zatuhlé předloktí02.02.2015
To, že máš dobrou max sílu, neznamená, že máš dobrou silovou vytrvalost...proto se musí obojí trenov
       Re: nateklé/zatuhlé předloktí02.02.2015
Bylo to myšleno tak, že je jednodušší a rychlejší získat získat silu a vyšší maximálku, než posunout
        Re: nateklé/zatuhlé předloktí03.02.2015
:))))) to sou perly :)))) umiram :)
   Re: nateklé/zatuhlé předloktí02.02.2015
síla se trénuje jinak než vytrvalost, mě se teda síla trénuje obtížněji než vytrvalost...ale asi je
 Re: nateklé/zatuhlé předloktí02.02.2015
Lukas rulez. To musí zabrat a stačit. Jen je to třeba fakt dělat a pak postupně vylaďovat.
A
 Re: nateklé/zatuhlé předloktí02.02.2015
Více méně vše zaznělo, jen bych dodal, že při konstrikci svalu hraje roli i stlačení kapilár svalem,
  Re: nateklé/zatuhlé předloktí02.02.2015
Jen bych dodal, že šestky a sedmičky na překližce nejsou na vytrvalost a natékání předloktí nějak ná
   Re: nateklé/zatuhlé předloktí03.02.2015
pokud někdo nezvládá 6kové převisy, tak je pěkná omáčka a měl by se zamyslet nad komplexním tréninke
    Re: nateklé/zatuhlé předloktí03.02.2015
Souhlasím, nicméně jsem mluvil o šestkovém lezci v přírodě. Jestli víš o nějaké pořádné převisové 6
     Re: nateklé/zatuhlé předloktí04.02.2015
Na psiku obcas najdes i u nas neco podobneho...previs po velkejch....
  Re: nateklé/zatuhlé předloktí03.02.2015
Pekne! Diky za rozsireni obzoru ohledne dynamika vs statika.

 Foto dne01.02.2015
rok 2008 - http://fotonec.blogspot.cz/2008/12/mejkap-sout.html
 Re: Foto dne01.02.2015
na brno dobrý...

 Rax/Schneeberg31.01.2015
Ahoj, nebyl někdo na Raxu nebo Schneebergu? Jak je to tam se sněhem na skialp, dík za info.

 častý jav30.01.2015
Posledné roky si všímam a stále častejšie, jednu nečistú vec v lezení. Keď prvolezec cvakne presku (nad úrovňou pásu-:), istič ho hneď dooosť doberie. Robia to vedome, sú zohratý, alebo ani netušia, že to vlastne volne nevyliezli. V previsoch, často lezca
 Re: častý jav30.01.2015
Fotka mi to pripomenula, tu môže ísť o veľmi veľké trenie lana.
 Re: častý jav01.02.2015
Ano, taky jsem to už viděl, dokonce jsem byl takto jednou (bez požádání) jištěn... Je to (nebo může

 ZAJO eVent30.01.2015
Ahoj, má někdo zkušenosti z bundami ZAJO s eVent membránou? Životnost membrány, celková spokojenost s bundou. Díky za názory.

1   ...   376   377   378   379   380   381   382   383   384   385   386   387   388   389   390   391   392   393   394   395   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 jaké lepidlo na pásy
Prosím zkušenější o radu s lepidlem na pásy. Mám z druhé ruky originál pásy Dynafit prodávané s jejich lyžema (koupil jsem s lyžema i pásy a vázání). Ještě mám i rovné praleté pásy, koupené kdysi jako metráž (pasují mi na staré nekrojené lyže). Při porovnání ten starý, nikdy nerenovovaný, pás lepí nepoměrně lépe. Před měsícem jsem se kvůli nespokojenosti s těmi Dynafity odhodlal stáhnout z nich originál lepidlo a nanést nové lepidlo Colltex z tuby. Postupoval jsem dle návodu na lepidle. Po zaschnutí (8h při cca 20stupních) jsem dosáhl přibližně stejného výsledku jako byl originál (tj. lepí to ale slabě a při delších tůrách se to postupně na bocích nebo v okolí paty odlepuje). Se starými rovnými pásy se mi to nestávalo a nestává. Napadá vás, kde je chyba? 
 moták14:14:18 04.02.2015
odpovědět 
 Re: jaké lepidlo na pásy
Kde je chyba mne nenapadá, ale lepidlo Colltex v tubě je určený pro opravy nelepivých míst na jinak lepivých pásech. Pokud máš celoplošně nelepivý pásy, pak bych zkusil lepidlo "v samolepce" od Colltexu - na celou plochu lyže.

Otázka je, jestli ta malá lepivost vzhledem k velké ploše novejch lyží nestačí. Nestačí? Jak se pásy během tůry chovaj, když je nandáš v teple? A jak, když je mokrý nandáš v mrazu? Máš patní háček?
honza17:39:52 04.02.2015
odpovědět 
  Re: jaké lepidlo na pásy
Omlouvám se za přítomnost druhýho odstavce - nečetl jsem tvůj post pozorně.
honza17:41:36 04.02.2015
odpovědět 
   Re: jaké lepidlo na pásy
Postupně se na bocích a v okolí paty mezi pás a lyži dostává sníh. Patní háček mám a na špici je taková ta guma s "uzlíkem" (origo Dynafit). Ony se ty pásy v podstatě začínají odlepovat už v suchu a teple na chatě. Nalepím na lyže, přimáčknu a po několik minutách se pás pomalinku začne díky prohnutí lyže a napnutí samovolně odlepovat. Pokud jedu tak ho k lyži přitlačuje sníh :)...Použil jsem lepidlo Colltex v tubě (http://sport.popina.cz/col ltex-lepidlo-na-skial pinisticke-pasy-p-5157.html) dle návodu. Není to ta varianta pro vyspravování ale pro "základní obnovu".
 moták10:02:15 05.02.2015
odpovědět 
    Re: jaké lepidlo na pásy
Případně by mi i pomohlo pokud mi můžete doporučit i jinou diskuzi o skialpech, kde bych mohl o těch potížích zjistit víc. Možná by to mohlo být nějakou "nekompabilitou" lepidlo pás (lepidlo Colltex a pás Dynafit). Např. Colltex doporučuje používat svoje lepidlo pouze na pásy Colltex/Contour. Myslel jsem, že jde jen o pochopitelnou reklamu vlastní značce ale teď jsem na pochybách.
 moták10:10:37 05.02.2015
odpovědět 
     Re: jaké lepidlo na pásy
Zkoušel jsi zapátrat na outdoorforu, resp. v případě neúspěchu tam založit nový vlákno?
honza10:48:06 05.02.2015
odpovědět 
 Re: jaké lepidlo na pásy
musím souhlasit s výš diskutujícím, že na obnovu lepidla jsou lepší ty nažehlovací pásy. Co s tím máš ty, se jen můžeme dohadovat: neodmastils/nedomazals v dostatečné vrstvě až ke kraji/atd.
11:15:35 05.02.2015
odpovědět 
  Re: jaké lepidlo na pásy
Díky za tip. Dal jsem dotaz i na to Outdoorforum. Třeba někdo poradí. Ale přijde mi to tam dost ospalé ve srovnání s Lezcem. Nové lepidlo jsem po oškrábání starých zbytků hranou žehličky a následně důkladném vyžehlení (zažehlení) starého lepidla do starého prostěradla (viz. Paličův sněhoblog) nanesl v tenké vrstvě špachtlí pečlivě po celé ploše tj. i do krajů pásů (dle návodu na tubě) a nechal zasychat 8 hodin při 20stupních. Druhý den ráno jsem zkusil nalepit na lyže. Potíž je spíš v tom že jakoby celkově málo lepí než že by byly patrné nějaké rozdíly mezi krajem a středem pásu.
moták12:06:35 05.02.2015
odpovědět 
   Re: jaké lepidlo na pásy
Pásy na lyže Dynafit vyrábí Pomoca, tyto pásy se od jiných liší technologií lepidla i celkovým technologickým provedením pásu. Platí i všeobecná zásada, jaké máš pásy, takovým lepidlem od firmy renovuj lepící vrstvu. Takže na Colltex vše od Clltexu, na Pomocu vše od Pomocy ... Lepidlo v tubě bývá vždy jen na opravu nelepivých míst. Na renovaci celého pásu bys měl použít lepidlo na přenosce, které se aplikuje např. pomocí žehličky. Takže bych ti doporučil opravu provést pomocí Pomocy. A ještě platí, aspoň podle mé zkušenosti, že renovované pásy lepily vždy hůře než originál. Když bys chtěl poradit či případně pásy zrenovovat, můžeš se na mne obrátit. Děláme to ve skitour centru.
zofin17:22:05 05.02.2015
odpovědět 
   Re: jaké lepidlo na pásy
Je to v něčem jiném. Pásy máš na krajích už vytahané až se dělají vlny špatným silovým utahováním,takže ti výměna lepidla už moc nepomůže. To je nebezpečí carvingově krojených pásů a měkkých lyží ve střední části.
Ten, co chodí občas sám20:51:34 05.02.2015
odpovědět 
    Re: jaké lepidlo na pásy
Děkuju všem za čas, který jste věnovali mému dotazu i za rady. Lyže jsou Nanga Parbat 172cm. Vázání TLT a pásy originál dělané na ty lyže i s logem Dynafitu. Pásy jsou teda už trochu "jetý", jeden je zašitý takže možná ještě jedna renovace a potom do sáčku na náhradní pás... Asi až se budu nudit vyzkouším zničení dalšího prostěradla a potom buď tubu Pomoca nebo to lepidlo na podložce. Jsem asi ze starý školy a raději bych se tu renovaci naučil sám než abych vždycky co sezonu běhal do skicentra. Nejde snad ani primárně o ten obolus jako o chuť přijít tomu na kloub a tak nějak ten sport definitivně ovládnout se vším všudy. Ještě by mě potěšilo pokud by jsi mohl rozvést ten názor s tím přepínáním. Zatím jsem neměl dojem, že by byl pás nějak vytahaný u krajů. To by se asi projevilo nějakou patrnou tvarovou deformací (kroucením) po odlepení. Klidně bych si pořídil i nový nekrojený lyže a rovný pásy. Smykový nebo "přeskakovaný" oblouky umím stejně jako carvový. U oblouků z pluhu je krojená hrana na nic a v prašanu nebo v hluboký mokrý břečce jsou rozdíly v tvaru lyže prakticky neznatelný. Rozdíl se projeví jen na zmrzlém podkladu nebo na sjezdovce. Ale nikdo nekrojený lyže na skialp už asi ani nevyrábí... Lyžuju celkem slušně. Jsem i učitel lyžování.
 moták21:43:59 05.02.2015
odpovědět 
     Re: jaké lepidlo na pásy
Pokud vím, tak se dělaj jen málo krojený, anebo u některejch extrémních prašanovek naopak krojený na druhou stranu. Rovný ojetiny by se ale asi daly sehnat za pár šupů.
honza22:02:54 05.02.2015
odpovědět 
     Re: jaké lepidlo na pásy
Ono učitelele lyžování loví každá lyžař.škola . Za ty prachy co vyberou od naivních študáků, docela prosperujou vyrobí bumážku a můžeš učit malé děti, tak jednou za sezonu po Silvestru, když vypadnou ti standartní po chlastu. Za mě se skialp ( tehdá se tomu říkalo lyžování, tulení pásy nebyly) dělal na rovných lyžích 205 cm na báglu a kožených pohorkách stajlem telemark. Jinak přílišným napínáním pásů zkrátíš životnost o polovinu, což mám prověřené.
Ten, co chodí občas sám23:05:40 06.02.2015
odpovědět 
      Re: jaké lepidlo na pásy
Myslím si, že pásy od Pomocy na Dynafit lyžích nejsou skoro vůbec vytahovány, případně jen velice nepatrně. Sedí na lyži přesně na délku. Aspoň jsem se s tím zatím nesetkal.
zofin22:43:49 08.02.2015
odpovědět 
    Re: jaké lepidlo na pásy
S tím jsem se také už setkal u starších pásu Colltex (cca před 15 lety), ale mám originál TRAB a tohle se neděje ani po 10 letech provozu.
Raskin11:31:07 06.02.2015
odpovědět 
 Re: jaké lepidlo na pásy
Video Colltexu obnova lepidla: https://www.yout ube.com/watch?v=LEA1mjC6CGE&fea ture=related
moták22:41:38 05.02.2015
odpovědět 
 Foto dne:
Korno
Dnešní vedro ve skalách
 Databáze cest:
Všechny cesty (192440)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Opičí traverz VI Skály U Mšena
Poslední výstřel VII Skály V Údolí Roklice
Severozápadní hrana IV Ostrov
Dlouhý bidlo VIIc Ostrov
Ruční spára VIIa Ostrov
Nově komentované:
Tahání za nitky 6+ Srbsko
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (41)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové Lezečky Evolv Phantom Pro vel. 44 | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1168 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1286 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1465 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1436 
 Neřeším to – lezu vše 
 1138 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi