Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07) MS juniorů (18.07)
Cesty: 1.Šindel 13081 2.Votoček 12500 3.Štípek 11869 Bouldry: 1.Trojan 11250 2.Novák 11075 3.Pochman 11075 Hory: 1.Sejbal 8251 2.Skopec 7086 3.Groš 6542
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English
  Re: starý cepín Stubai Nanga Parbat 04.02.2015 A chceš ho prodávat jako funkční věc na turistiku nebo jako relikvii na zeď?
    Re: starý cepín Stubai Nanga Parbat 04.02.2015 To záleží na kupujícím. Navíc k tomu mám i staré mačky od stejného výrobce.
      Re: starý cepín Stubai Nanga Parbat 04.02.2015 eBay 40-50€
    Re: starý cepín Stubai Nanga Parbat 05.02.2015 jako relikvii to ocenit nedovedu, ale vím, že jako "funkční" jsou rakouské věci odpad i no
Lysa Hora (Beskydy) 04.02.2015 hoj,
trochu off-topic, ale snad to nebude vadit. Nejel/nesel nekdo v poslednich dnech Lysou v Beskydech? Je tam dost snehu se dostat na lyzich k Bezrucovi? Prasan je samozrejme bonus. Diky moc. Adam
  Re: Lysa Hora (Beskydy) 04.02.2015 Určitě se dolů směrem k Bezruči dostaneš, ale žádný zázrak to nebude. Ani nahoře není sněhu kdovíjak
    Re: Lysa Hora (Beskydy) 04.02.2015 Jiro, diky moc za detailni info. Adam
jaké lepidlo na pásy 04.02.2015 Prosím zkušenější o radu s lepidlem na pásy. Mám z druhé ruky originál pásy Dynafit prodávané s jejich lyžema (koupil jsem s lyžema i pásy a vázání). Ještě mám i rovné praleté pásy, koupené kdysi jako metráž (pasují mi na staré nekrojené lyže). Při porovn
  Re: jaké lepidlo na pásy 04.02.2015 Kde je chyba mne nenapadá, ale lepidlo Colltex v tubě je určený pro opravy nelepivých míst na jinak
    Re: jaké lepidlo na pásy 04.02.2015 Omlouvám se za přítomnost druhýho odstavce - nečetl jsem tvůj post pozorně.
      Re: jaké lepidlo na pásy 05.02.2015 Postupně se na bocích a v okolí paty mezi pás a lyži dostává sníh. Patní háček mám a na špici je tak
        Re: jaké lepidlo na pásy 05.02.2015 Případně by mi i pomohlo pokud mi můžete doporučit i jinou diskuzi o skialpech, kde bych mohl o těch
          Re: jaké lepidlo na pásy 05.02.2015 Zkoušel jsi zapátrat na outdoorforu, resp. v případě neúspěchu tam založit nový vlákno?
  Re: jaké lepidlo na pásy 05.02.2015 musím souhlasit s výš diskutujícím, že na obnovu lepidla jsou lepší ty nažehlovací pásy. Co s tím má
    Re: jaké lepidlo na pásy 05.02.2015 Díky za tip. Dal jsem dotaz i na to Outdoorforum. Třeba někdo poradí. Ale přijde mi to tam dost ospa
      Re: jaké lepidlo na pásy 05.02.2015 Pásy na lyže Dynafit vyrábí Pomoca, tyto pásy se od jiných liší technologií lepidla i celkovým techn
      Re: jaké lepidlo na pásy 05.02.2015 Je to v něčem jiném. Pásy máš na krajích už vytahané až se dělají vlny špatným silovým utahováním,ta
        Re: jaké lepidlo na pásy 05.02.2015 Děkuju všem za čas, který jste věnovali mému dotazu i za rady. Lyže jsou Nanga Parbat 172cm. Vázání
          Re: jaké lepidlo na pásy 05.02.2015 Pokud vím, tak se dělaj jen málo krojený, anebo u některejch extrémních prašanovek naopak krojený na
          Re: jaké lepidlo na pásy 06.02.2015 Ono učitelele lyžování loví každá lyžař.škola . Za ty prachy co vyberou od naivních študáků, docela
            Re: jaké lepidlo na pásy 08.02.2015 Myslím si, že pásy od Pomocy na Dynafit lyžích nejsou skoro vůbec vytahovány, případně jen velice ne
        Re: jaké lepidlo na pásy 06.02.2015 S tím jsem se také už setkal u starších pásu Colltex (cca před 15 lety), ale mám originál TRAB a toh
  Re: jaké lepidlo na pásy 05.02.2015 Video Colltexu obnova lepidla:
  Re: Lavina ve V.Kotli 03.02.2015 utrhli to nějací snowboardisti, podle facebooku Summitleaderu.
    Re: Lavina ve V.Kotli 03.02.2015 Potvrzuji.
      Re: Lavina ve V.Kotli 04.02.2015 Všichni měli veliké štěstí, protože vím, že tam o víkendu byla spousta mých kamarádů a hlavně v sobo
        Re: Lavina ve V.Kotli 04.02.2015 Fenomén současnosti je jízda na sjezdovce. Zaplaťpámbú.
          Re: Lavina ve V.Kotli 04.02.2015 spadla mala lavina...v zime....nikoho nezasahla...jaka tragedie....na Nove to rikali!!!
            Re: Lavina ve V.Kotli 05.02.2015 to že tonikoho nevzalo jsi vzal kde? Že to byli 4 mantáci na snowboardech, kdy si to natáčeli na gop
              Re: Lavina ve V.Kotli 05.02.2015 zcela vazne minena analyza pravi ze FB a gopro kamery jsou nejcastejsi pricinou tezkejch urazu a smr
                Re: Lavina ve V.Kotli 05.02.2015 jen reaguju na to že ta lavina nebyla úplně samovolná, to že tam ti lidi neměli vůbec co dělat si už
        Re: Lavina ve V.Kotli 05.02.2015 Ahoj. A není to spíše pozitivní zpráva, že lavinová osvěta funguje a i přes velký počet návštěvníků
horolezecký průvodce Vysoké Tatry (R. Gálfy) 03.02.2015 Ahoj,
prosím o pomoc. Marně sháním průvodce - horolezecký průvodce Vysoké Tatry (R. Gálfy)
Netušíte někdo prosím kde ho sehnat ?
Předem díky za radu a tip a pěkný den.
lukáš
  Re: horolezecký průvodce Vysoké Tatry (R. Gálfy) 03.02.2015 Je to takový ten podlouhlý sešit?
      Re: horolezecký průvodce Vysoké Tatry (R. Gálfy) 03.02.2015 Na co proboha? Horší dílo plné chyb jsem nikdy neviděl.
        Re: horolezecký průvodce Vysoké Tatry (R. Gálfy) 03.02.2015 Chyb jsem si vědom. Nicméně se mi moc libí grafické zpracování a rád bych ho měl k porovnání k dnešn
          Re: horolezecký průvodce Vysoké Tatry (R. Gálfy) 06.02.2015 Galfy ho prodava ve svem Hudy Sportu v Popradu na namesti. Aspon ve stredu tam byly minimalne 2 kusy
nateklé/zatuhlé předloktí 02.02.2015 Ahoj,
prosím o radu - lezu cca půl roku a i když si myslím, že nějaké svaly mám atp vždy po chvilce mi úplně zatuhne předloktí, respektivě asi přitahovače v něm. Přiznávám, že jsem muzikant a že tyhle svaly normálně používám úplně jinak...
  Re: nateklé/zatuhlé předloktí 02.02.2015 sorry, blbne mi komp
  Re: nateklé/zatuhlé předloktí 02.02.2015 Netekle predlokti je normalni klidne i po 10 letech lezeni. Ale je to normalni az kdyz lezes cesty n
    Re: nateklé/zatuhlé předloktí 02.02.2015 Nedostatečné rozlezení - souhlas. Nakydáno jen z převisu - blbost. Z kolmice ti dokáže taky pěkně na
      Re: nateklé/zatuhlé předloktí 02.02.2015 OBZVLAST pokud jde o cesty v previsu:) Jasne, nekdy i v kolmici, ale to uz jde vetsinou o tezsi cest
        Re: nateklé/zatuhlé předloktí 02.02.2015 šestka v převisu jde taky odpočinout. Zapatuješ, vytočíš se jinak, atd. I v převise je trocha té tec
          Re: nateklé/zatuhlé předloktí 02.02.2015 Nechytej lukáše hned za každé slovo...tazatel leze půl roku, takový člověk bude v převisu těžko odpo
    Re: nateklé/zatuhlé předloktí 02.02.2015 Asi bych jen nesouhlasil s tim, ze v previsech jsou vsechny kroky relativne tezky. Spis naopak, v pr
  Re: nateklé/zatuhlé předloktí 02.02.2015 Smiř se s tím, že běžně natéká každému. Je to naprosto běžná součást lezení, hlavně sportovního. Pok
    Re: nateklé/zatuhlé předloktí 02.02.2015 Pokud se nepletu, tak prakticky hlavním smyslem vrcholových lezců je oddálit natečení a následné sel
      Re: nateklé/zatuhlé předloktí 02.02.2015 Laktat se vyrazneji tvori az od zatizeni cca 60% maximalni sily. Pokud by byla sila hned, jak tvrdis
        Re: nateklé/zatuhlé předloktí 02.02.2015 Mýlíš se...
          Re: nateklé/zatuhlé předloktí 02.02.2015 V cem?
            Re: nateklé/zatuhlé předloktí 02.02.2015 To, že máš dobrou max sílu, neznamená, že máš dobrou silovou vytrvalost...proto se musí obojí trenov
              Re: nateklé/zatuhlé předloktí 02.02.2015 Bylo to myšleno tak, že je jednodušší a rychlejší získat získat silu a vyšší maximálku, než posunout
                Re: nateklé/zatuhlé předloktí 03.02.2015 :))))) to sou perly :)))) umiram :)
      Re: nateklé/zatuhlé předloktí 02.02.2015 síla se trénuje jinak než vytrvalost, mě se teda síla trénuje obtížněji než vytrvalost...ale asi je
  Re: nateklé/zatuhlé předloktí 02.02.2015 Lukas rulez. To musí zabrat a stačit. Jen je to třeba fakt dělat a pak postupně vylaďovat.
A
  Re: nateklé/zatuhlé předloktí 02.02.2015 Více méně vše zaznělo, jen bych dodal, že při konstrikci svalu hraje roli i stlačení kapilár svalem,
    Re: nateklé/zatuhlé předloktí 02.02.2015 Jen bych dodal, že šestky a sedmičky na překližce nejsou na vytrvalost a natékání předloktí nějak ná
      Re: nateklé/zatuhlé předloktí 03.02.2015 pokud někdo nezvládá 6kové převisy, tak je pěkná omáčka a měl by se zamyslet nad komplexním tréninke
        Re: nateklé/zatuhlé předloktí 03.02.2015 Souhlasím, nicméně jsem mluvil o šestkovém lezci v přírodě. Jestli víš o nějaké pořádné převisové 6
          Re: nateklé/zatuhlé předloktí 04.02.2015 Na psiku obcas najdes i u nas neco podobneho...previs po velkejch....
    Re: nateklé/zatuhlé předloktí 03.02.2015 Pekne! Diky za rozsireni obzoru ohledne dynamika vs statika.
  Re: Foto dne 01.02.2015 na brno dobrý...
Rax/Schneeberg 31.01.2015 Ahoj, nebyl někdo na Raxu nebo Schneebergu? Jak je to tam se sněhem na skialp, dík za info.
častý jav 30.01.2015 Posledné roky si všímam a stále častejšie, jednu nečistú vec v lezení. Keď prvolezec cvakne presku (nad úrovňou pásu-:), istič ho hneď dooosť doberie. Robia to vedome, sú zohratý, alebo ani netušia, že to vlastne volne nevyliezli. V previsoch, často lezca
  Re: častý jav 30.01.2015 Fotka mi to pripomenula, tu môže ísť o veľmi veľké trenie lana.
  Re: častý jav 01.02.2015 Ano, taky jsem to už viděl, dokonce jsem byl takto jednou (bez požádání) jištěn... Je to (nebo může
ZAJO eVent 30.01.2015 Ahoj, má někdo zkušenosti z bundami ZAJO s eVent membránou? Životnost membrány, celková spokojenost s bundou. Díky za názory.
1
...
376
377
378
379
380
381
382
383
384
385
386
387
388
389
390
391
392
393
394
395
...
2263
Lysa Hora (Beskydy) hoj,
trochu off-topic, ale snad to nebude vadit. Nejel/nesel nekdo v poslednich dnech Lysou v Beskydech? Je tam dost snehu se dostat na lyzich k Bezrucovi? Prasan je samozrejme bonus. Diky moc. Adam mAdam 15:04:59 04.02.2015odpovědět
  Re: Lysa Hora (Beskydy) Určitě se dolů směrem k Bezruči dostaneš, ale žádný zázrak to nebude. Ani nahoře není sněhu kdovíjak moc (samozřejmě zaplaťpánbůh za těch 90cm), ale od nějakých řekněme 900m už nebude skoro žádný základ, takže po první vrstevnici asi dobré, pak to ještě asi nějak půjde ke druhé a pak bych to už traverzoval nad Satinu. My jeli v sobotu severem pod vysílačem a slušné. Nad 2.vrstevnicí jsi už ale musel opatrněji-ani tam nebyl dostatečný základ a chytalo to. A počítej s tím, že to bude po poslední zimě DOST zarostlé. jíra 19:36:31 04.02.2015odpovědět
    Re: Lysa Hora (Beskydy) Jiro, diky moc za detailni info. Adam mAdam 21:27:43 04.02.2015odpovědět
Reklama:
Foto dne:
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: